Tord Asle Gjerdalen. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

Tord Asle Gjerdalen. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

Visma Ski Classics 2017/2018 - Stilling sammenlagt før La Diagonela

Etter Kaiser Maximilian Lauf, 3. renn i Visma Ski Classics, er dette stillingen for samtlige cuper, nå foran denne ukens La Diagonela.

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut

Uleselig tekst

Få hele Langrenn +


Kjøp abonnement - Rask tilgang alle artikler
Velg uke, måned, 3 måneder eller år.

* Abonnement bestilles raskt i dette vinduet!

Allerede abonnent, logg inn via vinduet under:

Uleselig tekst

Champion Women presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 450
2 (5) Sara Lindborg SER 340
3 (3) Kari Vikhagen Gjeitnes SAN 330
4 (2) Kateřina Smutná BST 325
5 (6) Lina Korsgren ARE 275
6 (7) Laila Kveli TYN 245
7 (9) Terhi Pollari TMA 211
8 (10) Evelina Bångman TMA 210
9 (4) Astrid Øyre Slind KOT 180
10   Masako Ishida KOT 150
11 (8) Barbara Jezersek BST 140
12 (18) Heli Heiskanen ROB 135
13 (11) Viktoria Melina RMT 126
14 (12) Nadezhda Shunyaeva RMT 122
15 (13) Niina Virtanen FFT 118
16 (14) Sandra Schützová SILV 114
17 (15) Jessica Wirth TFN 110
18 (16) Karolína Bícová CRT 107
19 (17) Franziska Müller TFN 101
20   Larisa Ryasina RMT 95
21   Lali Kvaratskheliya RMT 90
22   Zuzana Kocumová SILV 72
23 (18) Ingeborg Dahl SGT 50
23 (18) Jogscha Aberhalden PAR 50

Champion Men presented by Hertz

#     name team points
1 (10) Tord Asle Gjerdalen SAN 330
2 (4) Morten Eide Pedersen BNB 280
3 (2) Stian Hoelgaard KOT 276
4 (9) Ermil Vokuev RMT 265
5 (20) Andreas Holmberg SER 263
6 (5) Oskar Kardin SAN 260
7 (2) Andreas Nygaard SAN 243
8 (8) Simen Østensen BNB 235
9 (7) Anders Høst SER 222
10 (1) Torgeir Skare Thygesen OSR 220
11 (14) Øyvind Moen Fjeld SAN 215
12 (21) Anton Karlsson LAG 211
13 (12) Tore Bjørseth Berdal KOT 207
14 (55) Ilya Chernousov BST 200
15 (11) Torleif Syrstad KOT 194
16 (16) Marcus Johansson LAG 165
16 (13) Bob Impola SER 165
18 (6) Fredrik Byström LAG 155
18 (15) Oscar Persson LAG 155
20 (37) Anders Aukland SAN 148
21 (22) Magnus Vesterheim PAR 141
22 (39) Jimmie Johnsson LAG 124
23 (28) Petr Novák CRT 122
24 (23) Mauro Brigadoi ROB 119
25 (17) Alexey Dvoskin RMT 118
26 (27) Jan Šrail BST 109
27 (33) Rikard Tynell TYN 104
28 (32) Jiří Ročárek CRT 102
29 (41) Jens Eriksson TYN 99
30 (18) Ari Luusua TMA 95
30 (18) Niko Koskela TMA 95
32 (82) Kjetil Dammen OSR 93
32 (46) Thomas Gifstad SGT 93
34 (34) Lukáš Bauer BST 92
35 (42) Michael Kuisle TFN 87
36 (44) Bruno Debertolis ROB 86
37 (24) Maxim Kovalev RMT 81
38 (25) Jiří Pliska SILV 80
38 (55) Thomas Gjestrumbakken PAR 80
38 (51) Pavel Ondrášek CRT 80
41 (26) Markus Ottosson LAG 79
41 (35) Robin Frost TFN 79
43 (80) Vetle Thyli TNM 78
44 (29) Stanislav Řezáč SILV 76
45 (48) Eric Thomas TFN 75
45 (30) Vinjar Skogsholm PAR 75
45 (47) Christoffer Lindvall TMA 75
48 (31) Klas Nilsson IGN 74
49 (53) Björn Rydvall IGN 72
49 (55) Christian Winker SYN 72
51 (36) Stian Berg SYN 69
52 (37) Thomas Freimuth XCS 68
52 (50) Viktor Mäenpää TMA 68
54 (40) Francesco Ferrari ROB 66
55 (55) Kjetil Tyrom PAR 65
56 (55) Ståle Fenstad OSR 64
57 (43) Jakub Pšenička CRT 63
57 (55) Kristoffer Nielsen SGT 63
59 (45) Nils Weirich TFN 61
60 (55) Sigurd Sollien Hulbak SGT 60
61 (55) Atle Smenes OSR 58
62 (55) Florian Göbel XCS 57
62 (49) Fabián Štoček CRT 57
64 (52) Alexis Jeannerod BST 54
65 (55) Anders Kampenhøy PAR 52
65 (54) Hannes Mäenpää TMA 52
67 (55) Thomas Stöggl STA 50
67 (55) Simen Engebretsen Nordli PAR 50
67 (55) Jan Svoboda SILV 50
67 (55) Philip Bellingham STA 50
67 (55) Daniel Debertin XCS 50
67 (55) Christoph Friedl XCS 50
67 (55) Pål Åge Joten SYN 50
67 (55) Runar Hermo SYN 50
67 (55) Olli Tyrväinen FFT 50
67 (55) Stefan Petritsch STA 50
67 (55) Mikko Harju FFT 50
67 (55) Philipp Bachl STA 50
67 (55) Miika Ruokonen FFT 50
67 (55) Gustaf Berglund ARE 50
67 (55) Martin Doppelreiter STA 50
82   Jörgen Brink BRI 41
83   Øystein Pettersen BNB 35
84 (81) Antti Lampinen PEL 34
85   John Kristian Dahl KOT 28
86   Mats Håkon Breda TEL 27
87   Johan Lövgren IGN 26
88 (84) Hans Mäenpää TMA 19
89   Pavel Janeček SILV 11
90 (83) Daniel Máka CRT 4
90   Ole Jakob Nes OSR 4

Sprint Women

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 60
2 (2) Kari Vikhagen Gjeitnes SAN 33
3 (4) Lina Korsgren ARE 26
4   Masako Ishida KOT 24
5 (3) Astrid Øyre Slind KOT 17
6   Sara Lindborg SER 4
6 (5) Kateřina Smutná BST 4

Sprint Men

#     name team points
1 (1) Anton Karlsson LAG 100
2 (2) Ermil Vokuev RMT 78
3 (3) Oskar Kardin SAN 62
4 (4) Andreas Nygaard SAN 24
4   Thomas Gjestrumbakken PAR 24
6 (5) Simen Østensen BNB 19
6 (6) Morten Eide Pedersen BNB 19
6   Jimmie Johnsson LAG 19
9   Øyvind Moen Fjeld SAN 15
10   Marcus Johansson LAG 11
10 (9) Tore Bjørseth Berdal KOT 11
10 (7) Torleif Syrstad KOT 11
13 (8) Markus Ottosson LAG 7
14 (10) Klas Nilsson IGN 1
14   Ilya Chernousov BST 1

Pro Teams

#     name team points
1 (1) Lager 157 Ski Team LAG 510
1 (2) Team Santander SAN 510
3 (3) Team Koteng KOT 410
4 (6) Team Serneke SER 400
5 (4) Russian Marathon Team RMT 330
6 (5) Bauer Ski Team BST 300
7 (7) Team Mäenpää TMA 260
8 (8) Team Trentino Robinson Trainer ROB 220
9 (11) Team Parkettpartner PAR 216
10 (10) Vltava Fund Craft Team CRT 199
11 (9) Team Forever Nordic TFN 185
11 (15) Team BN Bank BNB 185
13 (12) Silvini Madshus team SILV 174
14 (13) Team Oslo Sportslager - Rustad IL OSR 169
15 (17) Skigo XC Team SGT 145
16 (19) Team Tynell TYN 140
17 (16) Team Synnfjell SYN 132
18 (20) ÅRE Längdskidklubb ARE 120
19 (14) FullFit Team FFT 113
20 (18) xc-ski.de A|N Skimarathon Team XCS 103
21 (22) Team Norgeshus Maxpulse TNM 79
21 (24) Team Igne IGN 79
23 (21) Skimarathon Team Austria STA 47
24 (23) Team Peltonen PEL 38
24 (25) JBrink Ski Team BRI 38
26 (25) Team Telemark TEL 33
27 (25) Lyn Ski Moseteråsen LYN 0
27 (25) Team Mosetertoppen Skiline MOS 0
27 (25) Team Pontresina PON 0

Youth Women

#     name team points
1 (1) Evelina Bångman TMA 210
2 (2) Nadezhda Shunyaeva RMT 122
3 (3) Jessica Wirth TFN 110
4 (4) Franziska Müller TFN 101
5   Lali Kvaratskheliya RMT 90
6 (5) Jogscha Aberhalden PAR 50

Youth Men

#     name team points
1 (2) Ermil Vokuev RMT 265
2 (6) Andreas Holmberg SER 263
3 (1) Oskar Kardin SAN 260
4 (3) Torleif Syrstad KOT 194
5 (4) Bob Impola SER 165
6 (5) Oscar Persson LAG 155
7 (7) Magnus Vesterheim PAR 141
8 (8) Mauro Brigadoi ROB 119
9 (15) Thomas Gifstad SGT 93
10 (13) Michael Kuisle TFN 87
11 (21) Thomas Gjestrumbakken PAR 80
11 (19) Pavel Ondrášek CRT 80
13 (10) Robin Frost TFN 79
14 (9) Vinjar Skogsholm PAR 75
14 (16) Christoffer Lindvall TMA 75
16 (21) Christian Winker SYN 72
17 (11) Stian Berg SYN 69
18 (18) Viktor Mäenpää TMA 68
19 (12) Francesco Ferrari ROB 66
20 (21) Kjetil Tyrom PAR 65
21 (14) Nils Weirich TFN 61
22 (21) Sigurd Sollien Hulbak SGT 60
23 (17) Fabián Štoček CRT 57
24 (21) Anders Kampenhøy PAR 52
24 (20) Hannes Mäenpää TMA 52
26 (21) Daniel Debertin XCS 50
26 (21) Pål Åge Joten SYN 50
26 (21) Olli Tyrväinen FFT 50
26 (21) Martin Doppelreiter STA 50
30 (30) Daniel Máka CRT 4

Visma Alp Trophy Women

#     name team points
1   Britta Johansson Norgren LAG 200
2   Sara Lindborg SER 170
3   Masako Ishida KOT 150
4   Kari Vikhagen Gjeitnes SAN 130
5   Lina Korsgren ARE 120
6   Kateřina Smutná BST 105
7   Laila Kveli TYN 100
8   Larisa Ryasina RMT 95
9   Lali Kvaratskheliya RMT 90
10   Heli Heiskanen ROB 85
11   Evelina Bångman TMA 80
12   Terhi Pollari TMA 76
13   Zuzana Kocumová SILV 72

Visma Alp Trophy Men

#     name team points
1   Tord Asle Gjerdalen SAN 200
2   Andreas Holmberg SER 170
3   Ilya Chernousov BST 150
4   Ermil Vokuev RMT 130
5   Anton Karlsson LAG 120
6   Øyvind Moen Fjeld SAN 105
7   Morten Eide Pedersen BNB 100
8   Simen Østensen BNB 95
9   Oskar Kardin SAN 90
10   Tore Bjørseth Berdal KOT 85
11   Anders Aukland SAN 80
12   Stian Hoelgaard KOT 76
13   Anders Høst SER 72
14   Torleif Syrstad KOT 68
15   Marcus Johansson LAG 64
16   Kjetil Dammen OSR 60
17   Jimmie Johnsson LAG 57
18   Magnus Vesterheim PAR 54
19   Bob Impola SER 51
20   Oscar Persson LAG 48
21   Petr Novák CRT 45
22   Andreas Nygaard SAN 43
23   Jörgen Brink BRI 41
24   Vetle Thyli TNM 39
25   Mauro Brigadoi ROB 37
26   Øystein Pettersen BNB 35
27   Jens Eriksson TYN 34
28   Thomas Gifstad SGT 33
29   Rikard Tynell TYN 32
30   Jan Šrail BST 31
31   Thomas Gjestrumbakken PAR 30
32   Jiří Ročárek CRT 29
33   John Kristian Dahl KOT 28
34   Mats Håkon Breda TEL 27
35   Johan Lövgren IGN 26
36   Pavel Ondrášek CRT 25
37   Bruno Debertolis ROB 24
38   Michael Kuisle TFN 23
39   Christian Winker SYN 22
40   Lukáš Bauer BST 21
41   Alexey Dvoskin RMT 20
42   Björn Rydvall IGN 19
43   Hans Mäenpää TMA 18
44   Eric Thomas TFN 17
45   Christoffer Lindvall TMA 16
46   Kjetil Tyrom PAR 15
47   Ståle Fenstad OSR 14
48   Kristoffer Nielsen SGT 13
49   Viktor Mäenpää TMA 12
50   Pavel Janeček SILV 11
51   Sigurd Sollien Hulbak SGT 10
52   Robin Frost TFN 9
53   Atle Smenes OSR 8
54   Florian Göbel XCS 7
55   Ole Jakob Nes OSR 4
56   Anders Kampenhøy PAR 2

Climb Women

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 60
2 (2) Astrid Øyre Slind KOT 24
2   Masako Ishida KOT 24
4 (3) Kari Vikhagen Gjeitnes SAN 21
5   Lina Korsgren ARE 17
6 (5) Sara Lindborg SER 13
7 (4) Kateřina Smutná BST 9

Climb Men

#     name team points
1 (2) Morten Eide Pedersen BNB 78
2 (5) Ermil Vokuev RMT 69
3 (1) Simen Østensen BNB 50
4 (6) Øyvind Moen Fjeld SAN 46
5 (3) Tore Bjørseth Berdal KOT 31
6 (4) Tord Asle Gjerdalen SAN 28
7   Ilya Chernousov BST 24
8   Anton Karlsson LAG 19
9   Oskar Kardin SAN 15
10 (7) Ari Luusua TMA 11
10   Magnus Vesterheim PAR 11
12 (8) Andreas Nygaard SAN 8
13   Anders Aukland SAN 7
14 (9) Torleif Syrstad KOT 4
15 (10) Stian Hoelgaard KOT 1

Se våre OL-sider: Program alle idretter| OL i dag| Startlister| Resultater Langrenn| Resultater alle idretter| Medaljeoversikt| Norges tropp| Vær fra YR| Smøretips

Langrenn Pluss (+): Ekstra godt stoff og fyldigere artikler
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut