Resultater Drammensløpet 2018



Resultater Drammensløpet
Drammen, Buskerud - 3. september 2017

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 600 m, 26 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
0 Trym Treverket Sturla, IF 15:51 +2:14 9:54  
0 Tobias Westrum Sturla, IF 14:19 +0:42 8:56  
0 Herman Wilhelmsen Sturla, IF 30:02 +16:25 18:46  
0 Amalie Birkelund Asker Skiklubb 13:37   8:30  
0 Sigurd Sellæg Bredesen Sturla, IF 20:22 +6:45 12:43  
0 Jonas Wirum Bøen Sturla, IF 16:04 +2:27 10:02  
0 Alexander Dybvik Stokke IL 12:44 +-0:53 7:57  
0 Jakob B. Eid Asker Skiklubb 13:14 +-0:23 8:16  
0 Mathias B. Eid Asker Skiklubb 12:02 +-1:35 7:31  
0 Nils Zahl Eriksson Kongsberg OL 19:05 +5:28 11:55  
0 Linus M. Hansen Lillomarka 40:45 +27:08 25:28  
0 Silas M. Hansen Lillomarka 17:09 +3:32 10:43  
0 Sofus M Hansen Lillomarka 40:39 +27:02 25:24  
0 Julie Økern Hågård Konnerud IL 20:35 +6:58 12:51  
0 Karsten Martinsen Konnerud IL 25:44 +12:07 16:05  
0 Eirill Mestad Røyken OL 18:45 +5:08 11:43  
0 Ildrid Mestad Røyken OL 56:37 +43:00 35:23  
0 Gaute Fuglseth Olsen Asker Skiklubb 19:33 +5:56 12:13  
0 Marcus Syvertsen Berger og Svelvik OL 24:18 +10:41 15:11  
0 Simon Weatherup Sturla, IF 15:59 +2:22 9:59  
0 Oscar Wilhelmsen Sturla, IF 15:56 +2:19 9:57  
0 Julie Wold Sturla, IF 21:26 +7:49 13:23  
0 Helene Hellerud Øpstad Asker Skiklubb 15:13 +1:36 9:30  
0 Danie Nicolai Homme Sturla, IF 25:28 +11:51 15:55  
  Andreas Sellæg Bredesen Sturla, IF diskvalifisert      
  Alva Zahl Eriksson Kongsberg OL brutt      

D -10

2 200 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
0 Amalie Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 36:09   16:25  
0 Mone Småge-Hilsen Konnerud IL 35:10 +-0:59 15:59  

D 11-12

2 200 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Iselin Høivold Kongsberg OL 17:03   7:45  
2 Wilma Evensen OL Tønsberg og omegn 18:23 +1:20 8:21  
3 Sofia Øhlckers IL Tyrving 22:04 +5:01 10:01  
4 Marte Eger Kongsberg OL 28:54 +11:51 13:08  
5 Mina Hobbelstad Eiker OL 34:22 +17:19 15:37  
6 Hedda Wessel Pettersen Berger og Svelvik OL 1:34:13 +1:17:10 42:49  

D 11-12N

1 600 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Mats Jevanord Fossum IF 14:32   9:05  
2 Selma Aure Skogedal Asker Skiklubb 14:40 +0:08 9:10  
3 Rebecca Grace Homme Sturla, IF 20:58 +6:26 13:06  

D 13-14

3 000 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Marie Kvarme Sturla, IF 24:40   8:13  
2 Ingvild Gustafsson Kongsberg OL 26:59 +2:19 8:59  
3 Synne Sommerstad Røste Kongsberg OL 28:12 +3:32 9:24  
4 Martine Gjermstad Pettersen Konnerud IL 28:41 +4:01 9:33  
5 Mina Akiko Johnsen Sturla, IF 29:39 +4:59 9:53  
6 Marthe Graff-Wiik Sturla, IF 33:44 +9:04 11:14  
7 Martha Wisløff Asker Skiklubb 39:12 +14:32 13:04  
8 Helene Brandal Søfting Kongsberg OL 46:35 +21:55 15:31  
9 Karin Halsaa Dolven Asker Skiklubb 49:39 +24:59 16:33  
  Ylva Klausen Sturla, IF ikke startet      

D 13-16C

2 200 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Annabell Aunmo Kjellevold Modum OL 24:56   11:19  
2 Hedda Kind Kjellevold Modum OL 26:01 +1:05 11:49  

D 15-16

4 600 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Åsne Haavengen Kongsberg OL 41:57   9:07  
2 Mina Schjerven Lardal OL 47:55 +5:58 10:25  
3 Eline Schjerven Lardal OL 49:00 +7:03 10:39  
4 Mille Vasshaug Jægtvik Konnerud IL 51:30 +9:33 11:11  
5 Konstanse Moholth Kongsberg OL 55:13 +13:16 12:00  
6 Nora Småge Hilsen Konnerud IL 56:03 +14:06 12:11  
7 Hedda Spangberg Konnerud IL 56:20 +14:23 12:14  
8 Oda Isnes Tyse Eiker OL 57:29 +15:32 12:29  
9 Ine Instanes Sturla, IF 58:53 +16:56 12:48  
10 Selma Høivold Kongsberg OL 59:19 +17:22 12:53  
11 Ingrid Mobråthen Botne SK 1:02:21 +20:24 13:33  
12 Iselin Sørensen Sturla, IF 1:02:52 +20:55 13:40  
13 Johanna Sofie Longfjeld Modum OL 1:16:04 +34:07 16:32  
  Malene Instanes Sturla, IF brutt      
  Asgeir Mjösund Nydalens SK ikke startet      
  Elisabeth Brandal Søfting Kongsberg OL ikke startet      
  Karoline Torø Kongsberg OL ikke startet      

D 17-C

2 900 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kristin Johansson Hedrum OL 35:56   12:23  
2 Else Stordal OL Tønsberg og omegn 1:07:29 +31:33 23:16  

D 17-AK

4 600 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Linn Mei Waaler Måren OK 49:40   10:47  
2 Malin Eijsink Nydalens SK 53:50 +4:10 11:42  
3 Marianne Solheim Sandberg Modum OL 1:12:56 +23:16 15:51  
4 Sara Wøllo Kongsberg OL 1:19:26 +29:46 17:16  
5 Trude Hansen Berger og Svelvik OL 1:22:39 +32:59 17:58  
6 Oda Gjerdahl Berger og Svelvik OL 1:26:29 +36:49 18:48  

D 17-

6 300 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Therese Haare Konnerud IL 58:13   9:14  

D 40-

5 600 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ragnhild Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 53:15   9:30  
  Monica Berglund Ringerike OL ikke startet      

D 45-

4 600 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Ingjerd Sommerstad Kongsberg OL 50:54   11:03  
2 Anne Guro Nøkleby Ringerike OL 51:37 +0:43 11:13  
3 Milda Øhlckers IL Tyrving 52:53 +1:59 11:29  
4 Marit Egner Asker Skiklubb 53:51 +2:57 11:42  
5 Toril Fougner Wisløff Asker Skiklubb 58:04 +7:10 12:37  
6 Liv Schjerven Lardal OL 1:02:03 +11:09 13:29  
7 Kristin Eger Kongsberg OL 1:03:09 +12:15 13:43 Last ned GPS-spor i gpx-format
8 Mette Spangberg Konnerud IL 1:12:49 +21:55 15:49  
9 Barbara Willkommen Eiken Kongsberg OL 1:13:22 +22:28 15:56  
  Ellen Aure Skogedal Asker Skiklubb brutt      
  Katja Mjøsund Nydalens SK ikke startet      
  Tone Skram Røyken OL ikke startet      

D 50-

4 600 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Beth Nicolaysen Kongsberg OL 50:04   10:53  
2 Anita Sørensen Drage Kongsberg OL 52:24 +2:20 11:23  
3 Elisabeth Hetlevik Kongsberg OL 1:09:10 +19:06 15:02  
4 Hilde Moholth Kongsberg OL 1:24:58 +34:54 18:28  
5 Jane Rødder Kongsberg OL 1:36:34 +46:30 20:59  
  Maria Persson Asker Skiklubb brutt      
  Hanne Løver Thon Modum OL ikke startet      

D 55-

4 600 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 May Bente Brurberg Ås-NMBU Orientering 58:51   12:47  

D 60-

3 300 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Bjørg Svanberg Røyken OL 37:01   11:13  
2 Wenche Hultgreen IL Tyrving 39:06 +2:05 11:50  
3 Marianne Spanli Lierbygda OL 51:13 +14:12 15:31  
4 Grethe Wanvik Johansen Sturla, IF 1:13:23 +36:22 22:14  

D 65-

3 300 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Emma Grete Feyling Haare Konnerud IL 44:57   13:37  
2 Aud Kjemperud Eiker OL 47:18 +2:21 14:20  
3 Berit Røste Ringsaker OK 1:07:22 +22:25 20:24  

D 70-

3 300 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kjersti Tho Stabæk IF 46:00   13:56  
2 Berit Grosvold Eiker OL 1:23:46 +37:46 25:23  
3 Sidsel Sandelien Heming Orientering 1:29:39 +43:39 27:10  

D 75-

3 300 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Unni Drage Haugerud IF 54:37   16:33  
2 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 1:00:18 +5:41 18:16  
3 Tirill Liby Seip OK Skeidi 1:16:57 +22:20 23:19  
4 Hanne Bræck Kongsberg OL 1:27:14 +32:37 26:26  
  Birgitte Bekkelund Røyken OL brutt      

H -10

2 200 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
0 Magnus Jevanord Fossum IF 23:01 +-7:01 10:27  
0 Jon Strand Kongsberg OL 24:04 +-5:58 10:56  
0 Lars Wirum Bøen Sturla, IF 30:02   13:39  
0 Ola Gjermstad Pettersen Berger og Svelvik OL 27:53 +-2:09 12:40  
0 Aksel Klausen Sturla, IF 29:09 +-0:53 13:14  
0 Erlend Hellerud Øpstad Asker Skiklubb 26:07 +-3:55 11:52 Last ned GPS-spor i gpx-format
  Rasmus Mjøsund Nydalens SK ikke startet      

H 11-12

2 200 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Simen Sommerstad Røste Kongsberg OL 15:52   7:12  
2 Henrik Kaiser Sturla, IF 16:47 +0:55 7:37  
3 Mats Johnsen Sturla, IF 19:18 +3:26 8:46  
4 Jarand Gustafsson Kongsberg OL 19:57 +4:05 9:04  
5 Jens Wold Sturla, IF 20:03 +4:11 9:06  
6 Brage Fuglseth Olsen Asker Skiklubb 21:19 +5:27 9:41  
7 Simen Dalen Eriksen Asker Skiklubb 22:08 +6:16 10:03  
8 Fredrik Fet Andersen Konnerud IL 22:13 +6:21 10:05  
9 Mikkel Rastad Asker Skiklubb 25:20 +9:28 11:30  
10 Jan Olav Bergan Kongsberg OL 26:57 +11:05 12:14  
11 Hans Mathias Økern Hågård Konnerud IL 27:40 +11:48 12:34  
12 Håkon Øverby Kongsberg OL 28:40 +12:48 13:01  
13 Jens G. Dybvik Stokke IL 43:44 +27:52 19:52  
  Linus Mjøsund Nydalens SK ikke startet      
  Mathias Birkelund Asker Skiklubb ikke startet      
  Erlend Ulsaker Hemsedal IL ikke startet      

H 11-12N

1 600 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Linus Westerberg-Heltne Sturla, IF 12:44   7:57  
2 Andreas Melheim Sturla, IF 13:40 +0:56 8:32  
3 Torbjørn Melheim Svendsen Sturla, IF 14:30 +1:46 9:03  

H 13-14

3 000 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Andreas Myrvold Skovlyst Kongsberg OL 22:44   7:34  
2 Martin Nøkleby Melling Ringerike OL 24:05 +1:21 8:01  
3 Arne Bergan Kongsberg OL 25:13 +2:29 8:24  
4 Halvor Løken Kongsberg OL 26:30 +3:46 8:50  
5 Endre Sand Kongsberg OL 29:12 +6:28 9:44  
6 Rasmus Berglund Ringerike OL 30:51 +8:07 10:17  
7 Jakob Rastad Asker Skiklubb 34:25 +11:41 11:28  
8 Mikael Birkelund Asker Skiklubb 41:12 +18:28 13:44  
9 Martin Kaiser Sturla, IF 43:08 +20:24 14:22  
10 Oskar Baklid Konnerud IL 49:54 +27:10 16:38  
11 Martin Dybvik Stokke IL 51:37 +28:53 17:12  
12 Sverre Norheim-Martinsen Sturla, IF 1:17:59 +55:15 25:59  
13 Borgar Syrstad-Vindenes Sturla, IF 1:32:47 +1:10:03 30:55  
  Mathias Nyhaug Asker Skiklubb ikke startet      

H 13-16C

2 200 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kristoffer Øhlckers IL Tyrving 15:37   7:05  
2 Alfred Schau Konnerud IL 19:03 +3:26 8:39  
3 Sigurd Paulsen Ask Lierbygda OL 22:28 +6:51 10:12  

H 13-16N

1 600 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Askil Mestad Røyken OL 11:37   7:15  

H 15-16

5 600 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Vetle Drage Kongsberg OL 46:17   8:15  
2 Oliver Østby OL Tønsberg og omegn 52:22 +6:05 9:21  
3 Mikkel Berglund Ringerike OL 55:42 +9:25 9:56  
4 Johan Eger Kongsberg OL 57:20 +11:03 10:14  
5 Olav Kristian Lund Kongsberg OL 58:38 +12:21 10:28  
6 Halvor Rudningen Hemsedal IL 59:16 +12:59 10:35  
7 Atle Nikolai Wøllo Kongsberg OL 1:00:28 +14:11 10:47  
8 Lukas Klausen Sturla, IF 1:02:33 +16:16 11:10  
9 Sindre Ulsaker Hemsedal IL 1:03:05 +16:48 11:15  
10 Frikk Alvaro Embergsrud Asker Skiklubb 1:03:17 +17:00 11:18  
11 Martin Birkelund Asker Skiklubb 1:05:50 +19:33 11:45  
12 Sondre Evensen OL Tønsberg og omegn 1:19:31 +33:14 14:11  
13 Olaf Halsaa Dolven Asker Skiklubb 1:25:46 +39:29 15:18  
14 Even Amundsen Bjørkli Ringerike OL 1:26:32 +40:15 15:27  
15 Sigurd Smemo Sturla, IF 1:27:28 +41:11 15:37  
  Vegard Holm Johannesen Kongsberg OL diskvalifisert      
  Adrian Fagerland Sturla, IF brutt      

H 17-AK

5 600 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Daniel Moe Blom Nydalens SK 45:22   8:06  
2 Endre Ulsaker Hemsedal IL 1:13:11 +27:49 13:04  
3 Vebjørn Røtvold Kongsberg OL 1:16:30 +31:08 13:39  
4 Håvard W. Pettersen Berger og Svelvik OL 1:24:52 +39:30 15:09  
5 Håvard Sandvoll Ask Lierbygda OL 1:25:43 +40:21 15:18  
6 Sverre Graffer Ringerike OL 1:38:55 +53:33 17:39  

H 17-

7 600 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Henrik Eijsink Nydalens SK 54:09   7:07  
2 Bjørn Haavengen Kongsberg OL 1:01:06 +6:57 8:02  
3 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 1:03:41 +9:32 8:22  
4 Inge Lindseth Nydalens SK 1:04:50 +10:41 8:31  
5 Gard Lindseth Nydalens SK 1:06:49 +12:40 8:47  
6 Martin Østberg Sturla, IF 1:12:57 +18:48 9:35  
7 Andreas Sævig Oppsal Orientering 1:19:54 +25:45 10:30  
  Sølve Drage Kongsberg OL diskvalifisert      
  Vegard Ruttenborg IL Tyrving ikke startet      

H 40-

6 300 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Hans Marius Nelson Berger og Svelvik OL 1:17:03   12:13  

H 45-

6 300 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Espen Røste Kongsberg OL 52:05   8:16  
2 Terje W. Pettersen Berger og Svelvik OL 59:01 +6:56 9:22  
3 Stig Melling Ringerike OL 1:01:42 +9:37 9:47  
4 Lars Berglund Ringerike OL 1:07:55 +15:50 10:46  
5 Lars Erik Gjein Fossum IF 1:10:08 +18:03 11:07  
6 Jørn-Are Longfjeld Modum OL 1:11:07 +19:02 11:17  
  Arild Nyhaug Asker Skiklubb diskvalifisert      

H 50-

5 600 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Svein Granerud Asker Skiklubb 50:25   9:00  
2 Bjørnar Olsrød Stokke IL 52:07 +1:42 9:18  
3 Lars Baklid Konnerud IL 1:01:40 +11:15 11:00  
4 Roger Andre Vanebo Kongsberg OL 1:08:16 +17:51 12:11  
5 Helge Graffer Ringerike OL 1:12:08 +21:43 12:52  
6 Trond Brevik Fossum IF 1:15:34 +25:09 13:29  
7 Bjørn Johannesen Kongsberg OL 1:16:17 +25:52 13:37  
8 Terje Ulla Eiken Kongsberg OL 1:27:34 +37:09 15:38  
  Hans Otto Øverby Kongsberg OL diskvalifisert      
  Per Erik Larsen Sandefjord OK ikke startet      

H 55-

5 600 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Øyvind Drage Kongsberg OL 47:10   8:25  
2 Erik Høivold Kongsberg OL 1:20:50 +33:40 14:26  
3 Torgeir Brandal Kongsberg OL 1:43:19 +56:09 18:26 Last ned GPS-spor i gpx-format

H 60-

4 600 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jan Sævig NOTEAM 52:02   11:18  
2 Sigbjørn Modalsli Fossum IF 54:33 +2:31 11:51  
3 Axel Damgaard OL Trollo 55:20 +3:18 12:01  
4 Odd Harald Nilsen OL Tønsberg og omegn 1:20:49 +28:47 17:34  

H 65-

4 600 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Per Øhlckers IL Tyrving 57:18   12:27  
2 Ove Gunnar Jacobsen Stokke IL 59:47 +2:29 12:59  
3 Stein Turtumøygard Måren OK 1:07:06 +9:48 14:35  
4 Hans Lyder Haare Konnerud IL 1:13:48 +16:30 16:02  
5 Øyvind Hoveid Asker Skiklubb 1:15:52 +18:34 16:29  

H 70-

3 300 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Jørn Bue Olsen Asker Skiklubb 37:39   11:24  
2 Dag Rønning Jensen OL Trollo 37:54 +0:15 11:29  
3 Kjell Grønhovd Modum OL 42:26 +4:47 12:51  
4 Hans Stordal OL Tønsberg og omegn 47:44 +10:05 14:27  
5 Alf Johan Hjelmtvedt Eiker OL 48:52 +11:13 14:48  
6 Thorolf Trolsrud Botne SK 49:01 +11:22 14:51  
7 Lars Martin Gjein Stokke IL 49:22 +11:43 14:57  
8 John Schau Konnerud IL 50:02 +12:23 15:09  
9 Bjørn Sandelien Heming Orientering 50:46 +13:07 15:23 Last ned GPS-spor i gpx-format
10 John Ivar Kjellevold Modum OL 55:38 +17:59 16:51  
11 Atle Solheim Berger og Svelvik OL 1:02:25 +24:46 18:54  
12 Odd Egil Frogner OL Tønsberg og omegn 1:33:13 +55:34 28:14  

H 75-

3 300 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Øystein Madsen Haugerud IF 48:03   14:33  
2 Bjørn Gunnerød Asker Skiklubb 55:20 +7:17 16:46  
3 Jon C. Fougner Heming Orientering 55:52 +7:49 16:55  
4 Arne Øfsthus Asker Skiklubb 1:03:03 +15:00 19:06  
5 Asbjørn Bræck Kongsberg OL 1:05:55 +17:52 19:58  
6 Tor Drage Haugerud IF 1:06:27 +18:24 20:08  
7 Leiv Hope Kongsberg OL 1:22:56 +34:53 25:07  

D 15-20B

3 000 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Julie Eikeland OL Tønsberg og omegn 38:00   12:40  
2 Anni Saarela Konnerud IL 44:27 +6:27 14:49  

D 21-B

3 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Kirsten Gjermstad Berger og Svelvik OL 33:43   11:14  

H 21-B

3 000 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Matthew Ng Oslostudentenes IK 44:20   14:46  

Dir-A

5 600 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Håvard Hågård Konnerud IL 52:03   9:17  
2 Øystein Rastad Asker Skiklubb 52:18 +0:15 9:20  
3 Anders Øpstad Asker Skiklubb 57:01 +4:58 10:10 Last ned GPS-spor i gpx-format
4 Eirik Jørgensen IL Tyrving 58:50 +6:47 10:30  
5 Eirik W. Moe Lierbygda OL 1:01:46 +9:43 11:01  
6 Per Gustafsson Kongsberg OL 1:05:11 +13:08 11:38  
7 Mina Jørgensen IL Tyrving 1:05:46 +13:43 11:44  
8 Kjersti Fuglseth Olsen Asker Skiklubb 1:08:57 +16:54 12:18  
9 Terje Pahr Haare Konnerud IL 1:13:51 +21:48 13:11  
10 Ragnhild Sælid NOTEAM 1:27:01 +34:58 15:32  
11 Nina Birkelund Asker Skiklubb 1:29:10 +37:07 15:55  
12 Kirsti Aas Olsen Eiker OL 1:34:38 +42:35 16:53 Last ned GPS-spor i gpx-format
13 Vincent Eijsink Ås-NMBU Orientering 1:38:17 +46:14 17:33  
14 Steinar Hansen Lillomarka 1:40:25 +48:22 17:55  
15 Haakon Dolven Asker Skiklubb 1:42:04 +50:01 18:13  
16 Sindre Løvli OL Trollo 10:00:00 +9:07:57 1:47:08  
  Anne Berit Rørlien Fossum IF brutt      

Dir-B

3 000 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Lene Moe Blom Nydalens SK 25:31   8:30  
2 Hans Jervanord Fossum IF 29:03 +3:32 9:41  
3 Katrine Skyrud Asker Skiklubb 31:10 +5:39 10:23  
4 Tom Andre Alstadsæther Eiker OL 32:34 +7:03 10:51  
5 Lars Johan Zahl Eriksson Kongsberg OL 33:17 +7:46 11:05  
6 Tord Erik Skyrud Asker Skiklubb 33:33 +8:02 11:11  
7 Ellen Gustafsson Kongsberg OL 33:42 +8:11 11:14  
8 Torleif Galteland Asker Skiklubb 33:55 +8:24 11:18  
9 Sølvi Helene Fossøy Eiker OL 34:43 +9:12 11:34  
10 Ivar Mestad Røyken OL 36:19 +10:48 12:06  
11 Gunnar Rudningen Hemsedal IL 40:40 +15:09 13:33  
12 Ingrid Lundin Bergan Kongsberg OL 41:10 +15:39 13:43  
13 Rolf M. Justad Hellas 43:48 +18:17 14:36  
14 Linnea Evensen OL Tønsberg og omegn 49:45 +24:14 16:35  
15 Vera Halsaa Asker Skiklubb 49:58 +24:27 16:39  
16 Kari Lyngbakken Konnerud IL 52:31 +27:00 17:30  
17 Tove  Damgård Trollo 1:27:38 +1:02:07 29:12  
  Ismail Burak Akkan NOTEAM ikke startet      

Dir-C

2 200 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid R
1 Bente Wasshaug Konnerud IL 30:56   14:03  
2 Selma M. Hansen Lillomarka 31:40 +0:44 14:23  
3 Elin Øverby Kongsberg OL 35:44 +4:48 16:14  
  Morten Fjell Sturla, IF diskvalifisert