RESULTATER: SØNDAG: Fossavatn Ski Marathon: Kvinner + Menn| RUBBESKI – SERIE I 4 DELER: INNLEDNING| DEL 1| DEL 2| DEL 3| SE ALT ANNET FRA PLUSS| SKIPLUKKER'N SVARER
Hans Christer Holund var best i Janteloppet 2019. Foto: Daniel Tengs/Red Bull.

Hans Christer Holund var best i Janteloppet 2019. Foto: Daniel Tengs/Red Bull.

Janteloppet vunnet av Holund og Andersson - Slik gikk det med Northug sjøl

Hans Christer Holund og Ebba Andersson var raskest i Petter Northugs 30 kilometer lange Janteloppet. Sjefen sjøl stilte også til start.

Tips en venn  Skriv ut

De to svenske stjerneskuddene Ebba Andersson og Frida Karlsson var beste damer i Janteloppet ved Mosetertoppen på Hafjell i Øyer og Oppland lørdag.

Andersson klokket inn på 1 time, 15 minutter og 45 sekunder, mens Karlssons klokke stoppet på 1:17:21.

Skiskytter Ingrid Landmark Tandrevold fra Fossum tok tredjeplassen med en sluttid på 1:19:10.

30 kilometer ble gått i en underholdende løype med flere innlagte overraskelser og utfordringer.

Sjefen sjøl

Petter Northug var rask i Janteloppets Supersprint dagen før, der han på imponerende vis tok seg hele veien til semifinale.

Lørdag måtte han seg se fragått av 96 andre herrer og en håndfull damer.

Northug gikk i mål på 1:20:42. Det hører med til historien at rennets vert vant den innlagte Svindal-utfordringen.

Les videre nedenfor bildet
Petter Northug i Janteloppet 2019. Foto: Daniel Tengs/Red Bull.
Petter Northug vant Svindal-utfordringen, men endte et stykke bak på resultatlista til slutt. Foto: Daniel Tengs/Red Bull.

Femmilskongen best

Raskest av herrene var femmilsvinner fra VM i Seefeld, Hans Christer Holund. 

Lyn Ski-løperen gikk i mål på 1 time, 9 minutter og 54 sekunder.

Ett minutt bak Holund spurtet Thomas Bucher-Johannesssen (Fossum) og Simen Hegstad Krüger (Lyn) om andreplassen. Førstnevnte gikk seirende ut av duellen.

Bjørn Dæhlie var også blant de startende i Janteloppet lørdag. 51-åringen endte på 120.-plass.

---

Janteloppet - 30 km, fri
Hafjell, Oppland - 13. april 2019

Kvinner
1. Ebba Andersson, Sverige 1:15:45,25
2. Frida Karlsson, Sverige 1:17:21,48
3. Ingrid Landmark Tandrevold, Fossum IF 1:19:10,85

Menn
1. Hans Christer Holund, Lyn Ski 1:09:54,02
2. Thomas Bucher-Johannessen, Fossum IF 1:10:54,36
3. Simen Hegstad Krüger, Lyn Ski 1:10:54,74

King of the hill:
1. Simen Hegstad Krüger, NOR
2. Niklas Dyrhaug, NOR
3. Hans Christer Holund, NOR

Queen of the hill:
1. Ebba Andersson, SWE
2. Frida Karlsson, SWE
3. Yulia Belorukova, RUS

Svindal-utfordringen, menn:
1. Petter Northug, NOR
2. Øyvind Wiggen, NOR
3. Giacomo Gabrielli, ITA

Svindal-utfordringen, kvinner:
1. Tiril Udnes Weng, NOR
2. Frida Karlsson, SWE
3. Tiril Kampenhaug Eckhoff, NOR

* Komplette resultater


SNARVEIER

VERDENSCUP ENGADIN
Smøretips| Resultater
--- --- ---
VASALOPPET
Smøretips| Resultater: Kvinner Elite- Menn Elite
--- --- ---
NORGESCUP GÅLÅ - SENIOR
Smøretips| Resultater
--- --- ---
VM OBERSTDORF - LANGRENN + HOPP + KOMBINERT
Medaljeoversikt| Smøretips| Resultater

* LANGRENN PLUSS (+): Tid for å bli abonnent - Full tilgang på alle de gode sakene

Tips en venn  Skriv ut
Annonse


blog comments powered by Disqus






Annonse






Annonse