John Kristian Dahl i forkant av Birken 2015. Foto: Birken AS.

John Kristian Dahl i forkant av Birken 2015. Foto: Birken AS.

John Kristian Dahl passerte Sjusjøen først i Birken

John Kristian fra Team United Bakeries leder an en gruppe på 6 løpere ved Sjusjøen etter 40 av 54 kilometer i Birkebeinerrennet. Her er alle tidene for herrenes elitegruppe:

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut
 

Uleselig tekst

Bli abonnent – Full tilgang til alt det gode stoffet!


Allerede abonnent?
* Klikk her for å logge inn

Få hele Langrenn Pluss (+)




Velg abonnement*
Abonnementsvilkår*

Du gir med dette godkjennelse til at Langrenn.com AS automatisk fornyer ditt abonnement frem til du selv sier dette opp. Komplette vilkår er tilgjengelig her.

Uleselig tekst

Passering for Menn Elite ved Sjusjøen i Birkebeinerrennet - 19. mars 2016.

Uoffisielt
Menn Elite


 

Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 4 John Kristian Dahl Team United Bakeries 2:00:18,9
2 1 Petter Eliassen Team LeasePlan Go 2:00:19,0
3 172 Sjur Røthe Voss IL 2:00:19,3
4 3 Anders Aukland Team Santander 2:00:20,2
5 24 Øyvind Moen Fjeld Team Santander 2:00:23,7
6 2 Tord Asle Gjerdalen Team Santander 2:00:24,0
7 12 Daniel Richardsson Team Exspirit 2:00:45,9
8 150 Andrew Musgrave Team LeasePlan Go 2:00:51,2
9 28 Anders Södergren Team Exspirit 2:00:53,0
10 5 Morten Eide Pedersen Team Exspirit 2:01:02,3
11 14 Jørgen Aukland Team Santander 2:01:26,4
12 167 Oscar Persson Outnorth Ski team 2:01:26,5
13 11 Stian Hoelgaard Team LeasePlan Go 2:01:28,7
14 10 Anders Mølmen Høst Team LeasePlan Go 2:01:29,1
14 31 Markus Ottosson Lager 157 Ski Team 2:01:29,1
16 16 Andreas Nygaard Team Santander 2:01:30,4
17 117 Vebjørn Hegdal LarvikSki 2:01:30,9
18 23 Marcus Johansson Lager 157 Ski Team 2:01:33,3
19 27 Vetle Thyli Team United Bakeries 2:01:33,6
20 18 Kjetil Hagtvedt Dammen Team LeasePlan Go 2:01:34,8
20 33 Lukas Bauer Team PIONEER Investments - Craft 2:01:34,8
22 19 Bill Impola Team Exspirit 2:01:37,4
23 13 Christoffer Callesen Team LeasePlan Go 2:01:38,2
24 85 Magnus Bøe Fossum IF / Team Brillechille 2:02:26,1
25 29 Snorri Einarsson Team Santander 2:02:33,5
26 36 Valerio Leccardi TEAM XCALIBUR LILL SPORT 2:02:33,6
27 168 Alexey  Poltoranin Team Poltoranin 2:02:36,7
28 17 Fredrik Byström Lager 157 Ski Team 2:02:49,3
29 105 Pål Golberg Gol Il 2:03:24,9
30 34 Petr Novak Team PIONEER Investments - Craft 2:03:25,3
31 6 Johan Kjølstad Team United Bakeries 2:04:16,6
32 156 Iivo Niskanen Team Santander 2:04:33,4
33 20 Bruno Debertolis TEAM XCALIBUR LILL SPORT 2:06:39,6
34 22 Jörgen Brink Lager 157 Ski Team 2:06:44,2
35 21 Audun Laugaland Lager 157 Ski Team 2:07:51,9
36 130 Vetle Juliussen Lyn Ski 2:08:23,9
37 128 Alexis Jeannerod Team Nordique Crédit Agricole Franche-Comté 2:08:24,0
38 40 Rikard Tynell Team Tynell 2:08:24,5
39 197 Joar Andreas Thele Lyn Ski 2:08:24,8
40 173 Andreas Sauge Nes Ski/Team Synnfjell 2:08:24,9
41 26 Erik Melin Söderström Team Udéns Ski 2:09:15,0
42 35 Klas Nilsson Pelagia/Northsport.se Ski Team 2:09:15,4
43 94 Gustav Eriksson Lager 157 Ski Team 2:09:19,0
44 47 Martti Himma TEAM XCALIBUR LILL SPORT 2:09:46,8
45 196 Håvard Taugbøl Lillehammer Skiklub 2:09:57,8
46 147 Runar Skaug Mathisen Vinje il/Team Synnfjell 2:10:04,0
47 213 Karstein Johaug Gran IL 2:10:04,6
48 158 Erlend Moian Nydal Asker Skiklubb 2:10:04,9
49 202 Per-Christian Lysaker Torgersrud Team Parkettpartner 2:10:35,8
50 198 Halvor Korbøl Thoner Slåstad IL 2:10:50,6
51 185 Mattis Stenshagen Follebu Skiklubb 2:11:53,1
52 90 Svein Halvor Dahl IL Skarphedin/Team Synnfjell 2:11:59,8
53 230 Ville Nousiainen Team Peltonen 2:12:35,5
54 192 Torleif Syrstad Lundamo IL 2:12:50,8
55 175 Vinjar Skogsholm Team Parkettpartner/Åslia Skilag 2:12:51,0
56 51 Andreas Holmberg IFK Mora Skidklubb 2:12:51,3
57 221 André Haugsbø Gaular IL 2:12:52,1
58 38 Algo Kärp Team PIONEER Investments - Craft 2:12:58,2
59 32 Kalle Gräfnings Team Skistart.com 2:12:58,8
60 84 Erik Bøe Lyn Ski 2:13:04,1
61 180 Kasper Stadaas IL Heming/Milsluker'n Sport 2:13:07,8
62 226 Jonas Nielsen Team Oslo Sportslager 2:13:08,6
63 164 Geir Ludvig Aasen Ouren Madshus 2:13:09,1
64 245 Henrik L'abée-Lund   2:13:10,8
65 240 Jonas Udjus Frorud Lyn Ski 2:13:42,4
66 169 Arne Post Team United Bakeries 2:13:42,6
67 107 Sondre Grønvold Lyn Ski 2:14:23,3
68 211 Sjur Obrestad Gabrielsen Sandnes IL 2:14:23,7
69 80 Magnus Bleken Team Sport1 Lillehammer 2:14:37,1
70 182 Adam Steen Axa SC 2:14:50,5
71 46 Andrey Tyuterev Team Mass Sport 2:14:52,5
72 155 Kristoffer Nielsen IF Ørn/Team Gjøglerne 2:15:27,0
73 43 Florian  Rohde Team Like2Skike 2:15:35,7
74 86 Torjus Børsheim Ulvik IL/Team Jobzone 2:15:44,5
75 214 Gjermund Nilsen Gran IL/Team Hadeland 2:15:44,6
76 106 Kristian Græsli Hamar Skiklubb 2:16:18,1
77 104 Thomas Gjestrumbakken Team Parkettpartner 2:16:18,2
77 73 Thomas Alsgaard Team LeasePlan Go 2:16:18,2
79 235 Amund Hoel Frogner IL 2:16:18,8
80 7 Stanislav Rezac Silvini Madshus Team 2:16:32,6
81 115 John Christian Deighan Hanssen Asker Skiklubb 2:16:51,0
82 37 Riccardo Mich Team Futura Robinsonpetshop 2:16:51,4
83 187 Petter Stokkeland Tistedalen Fl 2:16:53,5
84 126 Bob Impola SK Bore 2:17:23,5
85 75 Fredrik Ole Oldereid Andersen Lyn Ski 2:17:24,5
86 113 Sondre  Handeland Sauda IL 2:17:29,6
87 99 Sindre Folkvord Lillehammer Skiklub 2:17:32,1
88 234 Håkon Hjelstuen Lyn Ski 2:17:41,0
89 149 Ole Christian Mork Milsluker'n Sport 2:17:46,4
90 119 Runar Hermo Hammerfest skiklubb 2:17:46,5
91 215 Martin Riseth Byåsen IL 2:17:46,6
92 206 Erling Pettersen Vollan Høybråten og Stovner IL 2:17:47,5
93 141 Eivind Romberg Kvaale Høydalsmo IL/Team Synnfjell 2:18:06,6
94 199 Torgeir Skare Thygesen Team LeasePlan Go 2:18:25,0
95 183 Jonatan Steen   2:18:31,9
96 176 Øystein Slettemeås   2:18:37,6
97 98 Ingvar Folkvord Lillehammer Skiklub 2:18:53,2
98 212 Espen Honganvik Holen Magnor UL 2:18:53,7
99 154 Eirik Mysen Team Veidekke Oslofjord/Oseberg Skilag 2:18:53,8
100 157 Simen Engebretsen Nordli Team Parkettpartner / Vang Skiløperforening 2:18:56,0
101 144 Ole-Martin Lid Lillehammer SK 2:19:03,8
101 162 Henning Halvorsen Offigstad Øyer-Tretten IF 2:19:03,8
103 210 Anders Fiskvik Tynset IF 2:19:05,0
104 74 Jonas Amundsen Nes Ski 2:19:17,2
105 216 David Støre Jutul IL / Bull Ski & Kajakk 2:19:17,5
106 77 Espen Aronsveen Lyn Ski 2:19:18,1
107 184 Tore Stengrundet Team Sport 1 Sentrum Sport Trysil 2:19:25,2
108 133 Aleksander Morsund Karlsen Lier IL/Meråker VGS 2:19:43,1
109 136 Kristian A. Kjonerud Lillehammer Skiklub / Team Synnfjell 2:19:52,5
110 146 Ronnie Löf Högbo GIF 2:19:57,7
111 232 Eirik Asdøl Bærumsverk IF 2:20:08,3
112 111 Kristian Riseth Hammer Skanska Aktiv / Børsa IL 2:20:08,5
113 159 Håvard Nygaard Team Bjørn Myhre Sport 2:20:09,6
114 15 Jerry Ahrlin Team Tynell 2:20:11,1
115 201 Sebastian Torgersen NTNUI 2:20:14,5
116 225 Petter Kaarby Nydalens SK 2:20:14,8
117 109 Lars Habostad Superski/Heming 2:20:24,6
118 122 Tor Olav Nesheim Hægeland Rustad IL 2:20:30,5
119 103 Marius Geving Byåsen IL/DNB 2:20:50,5
120 188 Geir Strandbakke Team sport1 lillehammer / Lillehammer skiklu 2:20:54,3
120 137 Henrik Kjærnsli Lillehammer Skiklub 2:20:54,3
122 190 Lars Suther IFK Mora Skidklubb 2:20:55,0
123 93 Ole-Vidar Eriksrud Lier Skiløberforening 2:20:56,1
124 81 Rasmus Blom Outnorth Ski team 2:20:58,3
125 50 Loris Frasnelli Team Futura Robinsonpetshop 2:21:00,9
126 193 Lars Sørensen Rustad IL 2:21:09,3
127 92 Gaute Eriksen IL ROS 2:21:13,8
128 91 Lars Engseth NTNUI 2:21:25,4
129 108 Fredrik Grøvdal Lyn Ski 2:21:27,2
130 220 Anders Gullhav Team Oslo Sportslager 2:22:08,9
131 207 Rune Malo Ødegård Molde og Omegn IF/Team Synnfjell 2:22:09,0
132 203 Ola Kristoffer Tosterud Nes Ski 2:22:21,4
133 116 Knut Anders Hatlen Stranda IL 2:22:56,0
134 163 Oddvin Halvorsen Offigstad Øyer-Tretten IF 2:22:57,5
135 218 Christian Berge Foyn NTNUI Langrenn 2:23:00,0
136 233 Henrik Sollie Team Oslo Sportslager 2:23:03,4
137 151 Christian Melsom Myhre Milsluker'n Sport 2:23:04,4
138 3933 Stig Morten Fakstad Vest-Torpa UL/Team Synnfjell 2:23:06,9
139 223 Audun Formo Hay Team Oslo Sportslager 2:23:08,5
140 178 Fred Anders Solbakken Harstad 2:23:12,2
141 131 Anders Kampenhøy Team Parkettpartner/Furnes Skiløperforening 2:23:16,8
142 222 Erlend Haugstad Team SkiClub 2:23:22,4
143 100 Sondre Fossli Hokksund IL 2:23:25,5
144 44 Linus Larsson Team Skistart.com 2:23:26,4
145 127 Sergey Ivanov   2:23:29,1
146 228 Ole Jakob Ness Team Oslo Sportslager 2:24:00,3
147 125 Harald Ihlebæk Bækkelagets SK 2:24:03,0
148 79 Anders Engene Bjåland Gol Il 2:24:04,4
149 170 Bjørn Robstad Moelven il/Team Parkettpartner 2:24:07,4
150 171 Ivar Andre Ryttervold Frogner IL ski 2:24:14,5
151 224 Ola Erling Korbøl Sport 1 Superstore Hamar 2:24:42,2
152 138 Vegard Kjølhamar Fossum IF / Bull Ski og Kajakk 2:24:51,7
153 229 Mikael Gunnulfsen Ørn, IF - Ski 2:24:57,7
154 205 Øyvind Viken Team Parkettpartner. Åsmarka il. 2:25:02,3
155 83 Øystein Bråta Active Brands 2:25:03,4
156 76 Eirik Sørgård Anderssen Lillomarka skiklubb / NTG-G / Team Brillechille 2:25:03,5
157 132 Johan Kanto IK Stern 2:25:04,7
158 124 Vidar Igeltjørn Team Synnfjell 2:25:37,3
159 120 Tore Ruud Hofstad Handelsbanken BIL/Team ParkettPartner 2:25:39,6
160 118 Marius Borge Heir NTNUI 2:25:41,2
161 140 Patrick Fossum Kristoffersen Norcem/Leca/Bygg.no 2:26:56,0
162 87 Gunnar Bøthun Team Skigo 2:26:58,2
163 195 Vebjørn Tandberg Kjelsås IL - langrenn 2:27:02,4
164 191 Stian Svendby Lyn Ski/Team Milslukern 2:27:09,1
165 48 Pasi Vuori Team Peltonen 2:27:14,3
166 208 Kristen Aaby Team Bjørn Myhre Sport 2:28:02,5
167 121 Sigurd Sollien Hulbak   2:28:12,6
168 204 Kjetil Tyrom Team Parkettpartner 2:28:15,7
169 110 Anders Haga Åsen IL 2:28:25,8
170 143 Johan Landrø Vestbyen IL 2:28:28,0
171 177 Atle Smenes Rustad IL 2:28:49,3
172 227 Amund Owren Team Synnfjell 2:29:00,5
173 134 Anders Karlsen Nesodden IF 2:29:02,9
174 160 Alexander Nyheim Tomrefjord IL 2:30:04,4
175 174 Sindre Skar Bærums Verk IF 2:30:48,4
176 145 Jørgen Lippert trøsken il/NTG Geilo 2:31:08,3
177 231 Peter Andersen Lillehammer Skiklub - Ski 2:32:46,9
178 95 Erik Fagerholt Orkdal IL/Team Knyken 2:34:19,5
179 54 Robin Frost Team Like2Skike 2:34:50,6
180 237 Stian Storsveen   2:36:28,6
181 239 Markus Johansen Westgaard Trøsken IL 2:38:08,4
182 78 Fredrik Bergsjø Søndre Høland IUL 2:44:29,3
183 166 Marek Pazdersky Silvini Madshus Team 2:47:28,3
184 219 Morten Grøan Team Oslo Sportslager 2:59:11,7

* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut


blog comments powered by Disqus