Startområdet til Kaiser Maximilian Lauf. Arrangørfoto.

Startområdet til Kaiser Maximilian Lauf. Arrangørfoto.

Kaiser Maximilian Lauf: Passering 32,8 av 60 km

Lørdagens langløp i Visma Ski Classics, Kaiser Maximilian Lauf i Seefeld og Østerrike pågår for fullt.

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut

Uleselig tekst

Velkommen til Pluss-seksjonen!


Tegne abonnement
4 alternativer for abonnement; Uke, måned, 3 måneder eller år.

* Abonnement bestilles enkelt via denne linken!

* Enda bedre og fyldigere innhold finner du i vår Pluss-seksjon. Fremhever spesielt biblioteket av fagartikler om trening, styrke, utstyr, smøring, teknikk etc.

Tegne abonnement Langrenn.com Pluss

Om du har abonnement logger du deg inn via vinduet nedenfor.

Uleselig tekst

Lørdagens langløp i Visma Ski Classics, Kaiser Maximilian Lauf i Seefeld og Østerrike pågår for fullt.

Dette er stillingen per nå i rennet som inngår i langløpscupen Visma Ski Classics (se unnagjort distanse i dette oppslagets tittel):

Kvinner

# first name last name country team time
1 Britta Johansson Norgren SWE Lager 157 Ski Team 1:25:41.2
2 Masako Ishida JPN Team Koteng 1:25:52.7+(11.5)
3 Sara Lindborg SWE Team Serneke 1:26:16.1+(34.8)
4 Lina Korsgren SWE ÅRE Längdskidklubb 1:26:16.6+(35.3)
5 Kari Vikhagen Gjeitnes NOR Team Santander 1:26:16.7+(35.4)
6 Kateřina Smutná CZE Bauer Ski Team 1:27:48.4+(2:07.1)
7 Laila Kveli NOR Team Tynell 1:28:55.1+(3:13.8)
8 Larisa Ryasina RUS Russian Marathon Team 1:30:27.2+(4:45.9)
9 Lali Kvaratskheliya RUS Russian Marathon Team 1:31:46.6+(6:05.3)
10 Heli Heiskanen FIN Team Trentino Robinson Trainer 1:31:47.1+(6:05.8)
11 Evelina Bångman SWE Team Mäenpää 1:35:20.0+(9:38.7)
12 Terhi Pollari FIN Team Mäenpää 1:36:27.7+(10:46.4)
13 Zuzana Kocumová CZE Silvini Madshus team 1:37:26.7+(11:45.4)
14 Elise Langkaas NOR   1:41:47.4+(16:06.1)
15 Emilia Romanowicz POL Vltava Fund Craft Team 1:43:18.6+(17:37.3)
16 Jessica Wirth GER Team Forever Nordic 1:44:24.8+(18:43.5)
17 Anna Jensen NOR   1:44:26.2+(18:45.0)
18 Amanda Borge Byrkjeland NOR   1:47:06.1+(21:24.8)
19 Frida Øygard NOR   1:49:35.8+(23:54.5)
20 Margrete Gaski NOR   1:51:24.0+(25:42.7)
21 Helene Salte Håland NOR   1:52:28.7+(26:47.5)
22 Vilde Rieker NOR   1:52:34.0+(26:52.7)
23 Elise Furuheim Bryn NOR   1:55:24.9+(29:43.6)
24 Lisa Hallberg SWE   1:56:47.4+(31:06.2)
25 Vendula Kroustkova CZE   1:58:08.8+(32:27.5)
26 Ingvill Andrea Røed NOR   2:02:40.5+(36:59.2)
27 Siri Stensgård NOR   2:05:26.0+(39:44.7)
28 Anna Johansson SWE   2:05:31.3+(39:50.1)
29 Anne Rindal Offigstad NOR   2:07:29.9+(41:48.7)
30 Filippa Johansson SWE   2:09:55.8+(44:14.5)
31 Carmen Hausammann SUI   2:18:28.7+(52:47.4)
32 Anneliese Rappensberger GER   2:20:00.6+(54:19.3)
33 Dana Sutterová CZE   2:22:45.4+(57:04.1)
34 Maren Lerfald NOR   2:23:12.9+(57:31.7)
35 Helena Eberil SWE   2:25:00.9+(59:19.6)
36 Ulrika Bingsten SWE   2:34:41.2+(1:08:59.9)
37 Lucie Stembergova CZE   2:35:31.1+(1:09:49.8)
38 Ewa Saldner SWE   2:36:11.8+(1:10:30.6)
39 Sanna Sundström SWE   2:36:46.5+(1:11:05.2)
40 Kirsti Andresen NOR   2:38:54.6+(1:13:13.4)
41 Dagmar Junghanns GBR   2:39:12.2+(1:13:30.9)
42 Malin Traaholt SWE   2:40:37.2+(1:14:56.0)
43 Olaug Seljeskog Loug NOR   2:43:26.0+(1:17:44.7)
44 Johanna Karlsson SWE   2:57:02.3+(1:31:21.0)
45 Dora Robinson GBR   3:00:05.4+(1:34:24.1)
46 Ullika Schulz GER   3:00:34.9+(1:34:53.6)


Menn

# first name last name country team time
1 Vinjar Skogsholm NOR Team Parkettpartner 1:16:25.2
2 Andreas Holmberg SWE Team Serneke 1:16:25.6+(0.4)
3 Anders Høst NOR Team Serneke 1:16:42.3+(17.1)
4 Torleif Syrstad NOR Team Koteng 1:16:42.3+(17.1)
5 Magnus Vesterheim NOR Team Parkettpartner 1:16:42.6+(17.4)
6 Mauro Brigadoi ITA Team Trentino Robinson Trainer 1:16:43.3+(18.0)
7 Marcus Johansson SWE Lager 157 Ski Team 1:16:44.1+(18.9)
8 Stian Hoelgaard NOR Team Koteng 1:16:44.6+(19.4)
9 Ermil Vokuev RUS Russian Marathon Team 1:16:45.6+(20.4)
10 Øystein Pettersen NOR Team BN Bank 1:16:46.0+(20.7)
11 Thomas Gjestrumbakken NOR Team Parkettpartner 1:16:46.6+(21.4)
12 Morten Eide Pedersen NOR Team BN Bank 1:16:47.1+(21.9)
13 Vetle Thyli NOR Team Norgeshus Maxpulse 1:16:47.5+(22.2)
14 Jimmie Johnsson SWE Lager 157 Ski Team 1:16:47.9+(22.7)
15 Anton Karlsson SWE Lager 157 Ski Team 1:16:48.3+(23.1)
16 Bob Impola SWE Team Serneke 1:16:48.7+(23.5)
17 Simen Østensen NOR Team BN Bank 1:16:48.7+(23.5)
18 Ilya Chernousov RUS Bauer Ski Team 1:16:49.1+(23.8)
19 Øyvind Moen Fjeld NOR Team Santander 1:16:49.5+(24.3)
20 Tore Bjørseth Berdal NOR Team Koteng 1:16:49.8+(24.5)
21 Petr Novák CZE Vltava Fund Craft Team 1:16:49.9+(24.7)
22 Anders Aukland NOR Team Santander 1:16:50.1+(24.8)
23 Jan Šrail CZE Bauer Ski Team 1:16:50.4+(25.2)
24 Tord Asle Gjerdalen NOR Team Santander 1:16:50.4+(25.2)
25 Oscar Persson SWE Lager 157 Ski Team 1:16:51.0+(25.7)
26 Andreas Nygaard NOR Team Santander 1:16:51.1+(25.9)
27 Kjetil Dammen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 1:16:51.6+(26.3)
28 Oskar Kardin SWE Team Santander 1:16:55.5+(30.3)
29 Jens Eriksson SWE Team Tynell 1:18:13.5+(1:48.3)
30 Johan Lövgren SWE Team Igne 1:18:14.0+(1:48.7)
31 Jörgen Brink SWE JBrink Ski Team 1:18:14.4+(1:49.2)
32 Rikard Tynell SWE Team Tynell 1:18:14.7+(1:49.5)
33 Pavel Ondrášek CZE Vltava Fund Craft Team 1:18:15.2+(1:50.0)
34 John Kristian Dahl NOR Team Koteng 1:18:16.5+(1:51.2)
35 Bruno Debertolis ITA Team Trentino Robinson Trainer 1:18:16.5+(1:51.3)
36 Jiří Ročárek CZE Vltava Fund Craft Team 1:18:16.9+(1:51.7)
37 Thomas Gifstad NOR Skigo XC Team 1:18:17.5+(1:52.3)
38 Mats Håkon Breda NOR Team Telemark 1:18:18.0+(1:52.7)
39 Christian Winker NOR Team Synnfjell 1:18:18.4+(1:53.1)
40 Lukáš Bauer CZE Bauer Ski Team 1:18:18.9+(1:53.7)
41 Michael Kuisle GER Team Forever Nordic 1:18:19.2+(1:54.0)
42 Alexey Dvoskin RUS Russian Marathon Team 1:20:13.2+(3:47.9)
43 Robin Frost GER Team Forever Nordic 1:21:13.7+(4:48.5)
44 Hans Mäenpää FIN Team Mäenpää 1:21:14.2+(4:49.0)
45 Eric Thomas GER Team Forever Nordic 1:21:47.8+(5:22.5)
46 Kristoffer Nielsen NOR Skigo XC Team 1:21:48.1+(5:22.8)
47 Christoffer Lindvall FIN Team Mäenpää 1:21:48.6+(5:23.4)
48 Björn Rydvall SWE Team Igne 1:21:49.1+(5:23.8)
49 Pavel Janeček CZE Silvini Madshus team 1:22:22.9+(5:57.6)
50 Loris Frasnelli ITA Team Trentino Robinson Trainer 1:22:23.7+(5:58.5)

For abonnenter - Spesialartikler
* 420 saker: Utstyr, teknikk, smøring, trening, styrke med mere
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut