Startområdet til Kaiser Maximilian Lauf. Arrangørfoto.

Startområdet til Kaiser Maximilian Lauf. Arrangørfoto.

Kaiser Maximilian Lauf: Passering 9 av 60 km

Lørdagens langløp i Visma Ski Classics, Kaiser Maximilian Lauf i Seefeld og Østerrike pågår for fullt.

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut

Uleselig tekst

Velkommen til Pluss-seksjonen!


Tegne abonnement
4 alternativer for abonnement; Uke, måned, 3 måneder eller år.

* Abonnement bestilles enkelt via denne linken!

* Enda bedre og fyldigere innhold finner du i vår Pluss-seksjon. Fremhever spesielt biblioteket av fagartikler om trening, styrke, utstyr, smøring, teknikk etc.

Tegne abonnement Langrenn.com Pluss

Om du har abonnement logger du deg inn via vinduet nedenfor.

Uleselig tekst

Lørdagens langløp i Visma Ski Classics, Kaiser Maximilian Lauf i Seefeld og Østerrike pågår for fullt.

Dette er stillingen per nå i rennet som inngår i langløpscupen Visma Ski Classics (se unnagjort distanse i dette oppslagets tittel):

Kvinner

# first name last name country team time
1 Britta Johansson Norgren SWE Lager 157 Ski Team 0:24:10.2
2 Masako Ishida JPN Team Koteng 0:24:11.5+(1.3)
3 Lina Korsgren SWE ÅRE Längdskidklubb 0:24:45.9+(35.6)
4 Sara Lindborg SWE Team Serneke 0:24:46.3+(36.1)
5 Kari Vikhagen Gjeitnes NOR Team Santander 0:24:46.7+(36.5)
6 Kateřina Smutná CZE Bauer Ski Team 0:24:58.2+(48.0)
7 Larisa Ryasina RUS Russian Marathon Team 0:25:49.0+(1:38.8)
8 Laila Kveli NOR Team Tynell 0:25:51.8+(1:41.6)
9 Heli Heiskanen FIN Team Trentino Robinson Trainer 0:26:30.1+(2:19.9)
10 Lali Kvaratskheliya RUS Russian Marathon Team 0:26:31.5+(2:21.3)
11 Evelina Bångman SWE Team Mäenpää 0:28:24.8+(4:14.6)
12 Zuzana Kocumová CZE Silvini Madshus team 0:28:25.6+(4:15.4)
13 Elise Langkaas NOR   0:28:26.6+(4:16.4)
14 Terhi Pollari FIN Team Mäenpää 0:28:39.3+(4:29.1)
15 Jessica Wirth GER Team Forever Nordic 0:29:56.5+(5:46.3)
16 Ingvild Bratlie NOR   0:30:00.0+(5:49.7)
17 Emilia Romanowicz POL Vltava Fund Craft Team 0:30:02.4+(5:52.2)
18 Anna Jensen NOR   0:30:07.5+(5:57.2)
19 Vilde Rieker NOR   0:30:55.1+(6:44.9)
20 Amanda Borge Byrkjeland NOR   0:31:02.9+(6:52.7)
21 Frida Øygard NOR   0:31:24.6+(7:14.3)
22 Margrete Gaski NOR   0:32:46.0+(8:35.7)
23 Elise Furuheim Bryn NOR   0:33:05.8+(8:55.6)
24 Helene Salte Håland NOR   0:33:06.9+(8:56.6)
25 Vendula Kroustkova CZE   0:34:49.7+(10:39.5)
26 Lisa Hallberg SWE   0:35:13.3+(11:03.1)
27 Ingvill Andrea Røed NOR   0:35:40.6+(11:30.4)
28 Anna Johansson SWE   0:36:06.0+(11:55.8)
29 Siri Stensgård NOR   0:36:15.8+(12:05.6)
30 Anne Rindal Offigstad NOR   0:37:58.2+(13:47.9)
31 Filippa Johansson SWE   0:39:47.6+(15:37.4)
32 Carmen Hausammann SUI   0:40:26.8+(16:16.5)
33 Dana Sutterová CZE   0:41:59.4+(17:49.2)
34 Maren Lerfald NOR   0:42:08.2+(17:58.0)
35 Lucie Stembergova CZE   0:43:42.0+(19:31.8)
36 Helena Eberil SWE   0:43:43.1+(19:32.9)
37 Anneliese Rappensberger GER   0:43:48.8+(19:38.6)
38 Malin Traaholt SWE   0:44:35.5+(20:25.3)
39 Sanna Sundström SWE   0:45:13.9+(21:03.6)
40 Kirsti Andresen NOR   0:46:12.2+(22:02.0)
41 Ulrika Bingsten SWE   0:46:27.5+(22:17.3)
42 Ewa Saldner SWE   0:46:40.5+(22:30.3)
43 Dagmar Junghanns GBR   0:47:49.8+(23:39.6)
44 Olaug Seljeskog Loug NOR   0:48:02.7+(23:52.5)
45 Ullika Schulz GER   0:50:07.1+(25:56.9)
46 Anne Karin Holestøl NOR   0:52:34.4+(28:24.2)
47 Johanna Karlsson SWE   0:53:39.3+(29:29.1)
48 Lena Sandh Ostling SWE   0:59:00.4+(34:50.2)

Menn

# first name last name country team time
1 Ermil Vokuev RUS Russian Marathon Team 0:21:14.2
2 Morten Eide Pedersen NOR Team BN Bank 0:21:14.8+(0.5)
3 Øyvind Moen Fjeld NOR Team Santander 0:21:15.1+(0.8)
4 Ilya Chernousov RUS Bauer Ski Team 0:21:17.1+(2.9)
5 Anton Karlsson SWE Lager 157 Ski Team 0:21:18.0+(3.7)
6 Oskar Kardin SWE Team Santander 0:21:18.4+(4.1)
7 Magnus Vesterheim NOR Team Parkettpartner 0:21:18.6+(4.3)
8 Anders Aukland NOR Team Santander 0:21:21.1+(6.8)
9 Tord Asle Gjerdalen NOR Team Santander 0:21:21.4+(7.1)
10 Andreas Nygaard NOR Team Santander 0:21:23.9+(9.6)
11 Tore Bjørseth Berdal NOR Team Koteng 0:21:24.3+(10.0)
12 Stian Hoelgaard NOR Team Koteng 0:21:24.7+(10.4)
13 Simen Østensen NOR Team BN Bank 0:21:27.7+(13.4)
14 Torleif Syrstad NOR Team Koteng 0:21:28.2+(13.9)
15 Andreas Holmberg SWE Team Serneke 0:21:29.3+(15.0)
16 Marcus Johansson SWE Lager 157 Ski Team 0:21:30.0+(15.7)
17 Oscar Persson SWE Lager 157 Ski Team 0:21:30.5+(16.2)
18 Vetle Thyli NOR Team Norgeshus Maxpulse 0:21:31.3+(17.0)
19 Thomas Gjestrumbakken NOR Team Parkettpartner 0:21:33.2+(18.9)
20 Anders Høst NOR Team Serneke 0:21:33.6+(19.3)
21 Jimmie Johnsson SWE Lager 157 Ski Team 0:21:34.6+(20.3)
22 Jan Šrail CZE Bauer Ski Team 0:21:36.5+(22.2)
23 Bob Impola SWE Team Serneke 0:21:36.6+(22.3)
24 Petr Novák CZE Vltava Fund Craft Team 0:21:37.8+(23.5)
25 Mauro Brigadoi ITA Team Trentino Robinson Trainer 0:21:40.6+(26.3)
26 Vinjar Skogsholm NOR Team Parkettpartner 0:21:42.1+(27.8)
27 Kjetil Dammen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 0:21:42.7+(28.4)
28 Øystein Pettersen NOR Team BN Bank 0:21:43.4+(29.1)
29 Bruno Debertolis ITA Team Trentino Robinson Trainer 0:21:54.8+(40.5)
30 Rikard Tynell SWE Team Tynell 0:22:02.8+(48.5)
31 Jens Eriksson SWE Team Tynell 0:22:03.2+(48.9)
32 Lukáš Bauer CZE Bauer Ski Team 0:22:03.6+(49.3)
33 Jörgen Brink SWE JBrink Ski Team 0:22:04.1+(49.8)
34 Johan Lövgren SWE Team Igne 0:22:04.6+(50.3)
35 Thomas Gifstad NOR Skigo XC Team 0:22:05.1+(50.8)
36 John Kristian Dahl NOR Team Koteng 0:22:22.5+(1:08.2)
37 Alexey Dvoskin RUS Russian Marathon Team 0:22:23.0+(1:08.7)
38 Pavel Ondrášek CZE Vltava Fund Craft Team 0:22:23.4+(1:09.1)
39 Michael Kuisle GER Team Forever Nordic 0:22:23.8+(1:09.5)
40 Jiří Ročárek CZE Vltava Fund Craft Team 0:22:24.5+(1:10.2)
41 Mats Håkon Breda NOR Team Telemark 0:22:25.1+(1:10.8)
42 Christian Winker NOR Team Synnfjell 0:22:25.5+(1:11.2)
43 Robin Frost GER Team Forever Nordic 0:22:49.6+(1:35.3)
44 Hans Mäenpää FIN Team Mäenpää 0:22:50.0+(1:35.7)
45 Eric Thomas GER Team Forever Nordic 0:23:28.1+(2:13.8)
46 Kristoffer Nielsen NOR Skigo XC Team 0:23:28.5+(2:14.2)
47 Christoffer Lindvall FIN Team Mäenpää 0:23:28.8+(2:14.5)
48 Björn Rydvall SWE Team Igne 0:23:29.4+(2:15.1)
49 Kjetil Tyrom NOR Team Parkettpartner 0:23:36.3+(2:22.0)
50 Pavel Janeček CZE Silvini Madshus team 0:23:51.4+(2:37.1)

For abonnenter - Spesialartikler
* 420 saker: Utstyr, teknikk, smøring, trening, styrke med mere
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut