Innspurten under herrenes oppgjør av La Sgambeda 2017, renn nummer 2 i Visma Ski Classics, hvor seieren gikk til Andreas Nygaard. Foto: Magnus Östh/Visma Ski Classics.

Innspurten under herrenes oppgjør av La Sgambeda 2017, renn nummer 2 i Visma Ski Classics, hvor seieren gikk til Andreas Nygaard. Foto: Magnus Östh/Visma Ski Classics.

La Sgambeda: Passering 25,9 av 35 km

Lørdagens langløp i Visma Ski Classics, det italienske La Sgambeda, ruller på for fullt.

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut

Uleselig tekst

Velkommen til Pluss-seksjonen!


Tegne abonnement
4 alternativer for abonnement; Uke, måned, 3 måneder eller år.

* Abonnement bestilles enkelt via denne linken!

* Enda bedre og fyldigere innhold finner du i vår Pluss-seksjon. Fremhever spesielt biblioteket av fagartikler om trening, styrke, utstyr, smøring, teknikk etc.

Tegne abonnement Langrenn.com Pluss

Om du har abonnement logger du deg inn via vinduet nedenfor.

Uleselig tekst

Lørdagens langløp, det italienske La Sgambeda, ruller på for fullt.

Dette er stillingen per nå i rennet som inngår i langløpscupen Visma Ski Classics (se unnagjort distanse i dette oppslagets tittel):

Kvinner

# first name last name country team time
1 Astrid Øyre Slind NOR Team Koteng 1:12:33.6
2 Kari Vikhagen Gjeitnes NOR Team Santander 1:12:34.3+(0.7)
3 Kateřina Smutná CZE Bauer Ski Team 1:12:35.1+(1.5)
4 Britta Johansson Norgren SWE Lager 157 Ski Team 1:12:35.8+(2.2)
5 Sara Lindborg SWE Team Serneke 1:12:55.0+(21.4)
6 Lina Korsgren SWE ÅRE Längdskidklubb 1:12:55.7+(22.1)
7 Anastasiia Vlasova RUS   1:13:29.9+(56.3)
8 Laila Kveli NOR Team Tynell 1:14:06.3+(1:32.7)
9 Barbara Jezersek AUS Bauer Ski Team 1:14:07.2+(1:33.5)
10 Evelina Bångman SWE Team Mäenpää 1:16:03.0+(3:29.3)
11 Viktoria Melina RUS Russian Marathon Team 1:16:17.1+(3:43.5)
12 Terhi Pollari FIN Team Mäenpää 1:16:20.7+(3:47.0)
13 Nadezhda Shunyaeva RUS Russian Marathon Team 1:16:31.9+(3:58.3)
14 Niina Virtanen FIN FullFit Team 1:18:32.7+(5:59.1)
15 Sandra Schützová CZE Silvini Madshus team 1:18:57.9+(6:24.3)
16 Jessica Wirth GER Team Forever Nordic 1:19:54.7+(7:21.0)
17 Nicole Donzallaz SUI   1:21:47.0+(9:13.4)
18 Chiara Caminada ITA   1:21:59.7+(9:26.0)
19 Karolína Bícová CZE Vltava Fund Craft Team 1:22:09.3+(9:35.7)
20 Franziska Müller GER Team Forever Nordic 1:22:13.4+(9:39.8)
21 Camilla Lillefjell NOR   1:23:22.9+(10:49.2)
22 Broll Veronica ITA   1:24:15.9+(11:42.2)
23 Kateřina Mondlová CZE   1:24:41.4+(12:07.8)
24 Natalia Zernova RUS   1:24:43.7+(12:10.0)
25 Terttu Lappi FIN FullFit Team 1:27:55.1+(15:21.5)
26 Ulla Hornfeck GER   1:30:02.3+(17:28.7)
27 Laura Restagno ITA   1:34:00.3+(21:26.7)
28 Katja Mjoesund FIN   1:34:35.2+(22:01.5)
29 Anna Van Der Rhee NED   1:35:21.4+(22:47.8)
30 Melina Mayer SUI   1:35:46.6+(23:13.0)
31 Monica Confortola ITA   1:35:52.8+(23:19.1)
32 Helen Merilo EST   1:36:01.3+(23:27.6)
33 Anna Chernilovskaya NED   1:37:12.4+(24:38.8)
34 Laura Colnaghi Calissoni ITA   1:38:02.0+(25:28.3)
35 Chelsea Little USA   1:41:14.4+(28:40.8)
36 Manuela Leonardi SUI   1:41:52.2+(29:18.5)
37 Elena Anosova RUS   1:43:04.2+(30:30.5)
38 Michaela Prochazkova CZE   1:43:06.3+(30:32.6)
39 Cristina Zana ITA   1:43:59.4+(31:25.7)
40 Monica Lillefjell NOR   1:44:24.9+(31:51.2)
41 Ekaterina Melnichenko RUS   1:44:26.9+(31:53.3)
42 Simona Martinelli ITA   1:47:08.6+(34:35.0)
43 Aile Kaljumae EST   1:48:43.3+(36:09.6)
44 Jadvyga Grinkevic LTU   1:48:46.3+(36:12.7)
45 Federica Schievenin ITA   1:50:54.8+(38:21.2)
46 Alessia Faggio ITA   1:51:14.3+(38:40.6)
47 Valentina Moioli ITA   1:52:19.2+(39:45.6)
48 Ute Schmeiß GER   1:53:44.5+(41:10.8)
49 Maren Debertin GER   1:53:49.9+(41:16.3)
50 Anja Verdiesen NED   1:54:45.0+(42:11.3)

Menn

# first name last name country team time
1 Torleif Syrstad NOR Team Koteng 1:01:47.9
2 Ermil Vokuev RUS Russian Marathon Team 1:01:48.7+(0.7)
3 Simen Østensen NOR Team BN Bank 1:01:49.5+(1.5)
4 Tord Asle Gjerdalen NOR Team Santander 1:01:50.8+(2.8)
5 Morten Eide Pedersen NOR Team BN Bank 1:01:51.5+(3.5)
6 Fredrik Byström SWE Lager 157 Ski Team 1:01:52.1+(4.2)
7 Stian Hoelgaard NOR Team Koteng 1:01:52.7+(4.7)
8 Anders Høst NOR Team Serneke 1:01:52.9+(5.0)
9 Andreas Nygaard NOR Team Santander 1:01:53.5+(5.6)
10 Tore Bjørseth Berdal NOR Team Koteng 1:01:53.5+(5.6)
11 Ari Luusua FIN Team Mäenpää 1:01:54.2+(6.3)
12 Øyvind Moen Fjeld NOR Team Santander 1:01:55.1+(7.2)
13 Oscar Persson SWE Lager 157 Ski Team 1:01:56.0+(8.0)
14 Anders Aukland NOR Team Santander 1:01:56.2+(8.3)
15 Oskar Kardin SWE Team Santander 1:01:56.8+(8.9)
16 Alexey Dvoskin RUS Russian Marathon Team 1:01:57.7+(9.7)
17 Bob Impola SWE Team Serneke 1:01:58.2+(10.3)
18 Niko Koskela FIN Team Mäenpää 1:01:58.7+(10.8)
19 Torgeir Skare Thygesen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 1:01:59.6+(11.6)
20 Andreas Holmberg SWE Team Serneke 1:02:00.6+(12.6)
21 Alexis Jeannerod FRA Bauer Ski Team 1:02:01.2+(13.3)
22 Marcus Johansson SWE Lager 157 Ski Team 1:02:01.8+(13.9)
23 Antti Lampinen FIN Team Peltonen 1:02:28.2+(40.2)
24 Eugeniy Dementiev RUS   1:02:29.8+(41.8)
25 Vetle Thyli NOR Team Norgeshus Maxpulse 1:02:31.0+(43.1)
26 Magnus Vesterheim NOR Team Parkettpartner 1:02:31.5+(43.6)
27 Anton Karlsson SWE Lager 157 Ski Team 1:02:32.3+(44.3)
28 Jiří Pliska CZE Silvini Madshus team 1:02:53.7+(1:05.7)
29 Mauro Brigadoi ITA Team Trentino Robinson Trainer 1:02:58.2+(1:10.3)
30 Maxim Kovalev RUS Russian Marathon Team 1:02:58.5+(1:10.5)
31 Kjetil Dammen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 1:02:59.2+(1:11.2)
32 Vinjar Skogsholm NOR Team Parkettpartner 1:03:25.6+(1:37.7)
33 Petr Novák CZE Vltava Fund Craft Team 1:03:26.6+(1:38.6)
34 Rikard Tynell SWE Team Tynell 1:03:28.3+(1:40.3)
35 Klas Nilsson SWE Team Igne 1:03:28.9+(1:41.0)
36 Jan Šrail CZE Bauer Ski Team 1:03:29.5+(1:41.6)
37 Lukáš Bauer CZE Bauer Ski Team 1:03:30.2+(1:42.3)
38 Robin Frost GER Team Forever Nordic 1:03:31.3+(1:43.3)
39 Markus Ottosson SWE Lager 157 Ski Team 1:03:38.0+(1:50.1)
40 Stanislav Řezáč CZE Silvini Madshus team 1:03:38.8+(1:50.8)
41 Jiří Ročárek CZE Vltava Fund Craft Team 1:03:39.8+(1:51.9)
42 Jimmie Johnsson SWE Lager 157 Ski Team 1:03:48.5+(2:00.6)
43 Stian Berg NOR Team Synnfjell 1:04:28.2+(2:40.3)
44 Francesco Ferrari ITA Team Trentino Robinson Trainer 1:04:29.1+(2:41.2)
45 Jens Eriksson SWE Team Tynell 1:04:46.6+(2:58.7)
46 Thomas Freimuth GER xc-ski.de A|N Skimarathon Team 1:04:47.5+(2:59.6)
47 Michael Kuisle GER Team Forever Nordic 1:04:48.2+(3:00.2)
48 Nils Weirich GER Team Forever Nordic 1:04:54.0+(3:06.0)
49 Jakub Pšenička CZE Vltava Fund Craft Team 1:05:39.8+(3:51.8)
50 Bruno Debertolis ITA Team Trentino Robinson Trainer 1:05:40.1+(3:52.2)

Gå raskere på ski
* 400 artikler: Trening, utstyr, teknikk, smøring, styrke med mere
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut