Innspurten under herrenes oppgjør av La Sgambeda 2017, renn nummer 2 i Visma Ski Classics, hvor seieren gikk til Andreas Nygaard. Foto: Magnus Östh/Visma Ski Classics.

Innspurten under herrenes oppgjør av La Sgambeda 2017, renn nummer 2 i Visma Ski Classics, hvor seieren gikk til Andreas Nygaard. Foto: Magnus Östh/Visma Ski Classics.

La Sgambeda: Passering 8,2 av 35 km

Lørdagens langløp i Visma Ski Classics, det italienske La Sgambeda, ruller på for fullt.

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut

Uleselig tekst

Velkommen til Pluss-seksjonen!


Tegne abonnement
4 alternativer for abonnement; Uke, måned, 3 måneder eller år.

* Abonnement bestilles enkelt via denne linken!

* Enda bedre og fyldigere innhold finner du i vår Pluss-seksjon. Fremhever spesielt biblioteket av fagartikler om trening, styrke, utstyr, smøring, teknikk etc.

Tegne abonnement Langrenn.com Pluss

Om du har abonnement logger du deg inn via vinduet nedenfor.

Uleselig tekst

Lørdagens langløp, det italienske La Sgambeda, ruller på for fullt.

Dette er stillingen per nå i rennet som inngår i langløpscupen Visma Ski Classics (se unnagjort distanse i dette oppslagets tittel):

Kvinner

# first name last name country team time
1 Britta Johansson Norgren SWE Lager 157 Ski Team 0:20:46.5
2 Kari Vikhagen Gjeitnes NOR Team Santander 0:20:47.0+(0.5)
3 Astrid Øyre Slind NOR Team Koteng 0:20:47.8+(1.3)
4 Lina Korsgren SWE ÅRE Längdskidklubb 0:20:48.2+(1.7)
5 Kateřina Smutná CZE Bauer Ski Team 0:20:50.5+(4.0)
6 Laila Kveli NOR Team Tynell 0:20:50.9+(4.4)
7 Sara Lindborg SWE Team Serneke 0:20:51.4+(4.9)
8 Anastasiia Vlasova RUS   0:21:12.7+(26.1)
9 Evelina Bångman SWE Team Mäenpää 0:21:13.1+(26.5)
10 Barbara Jezersek AUS Bauer Ski Team 0:21:13.5+(27.0)
11 Heli Heiskanen FIN Team Trentino Robinson Trainer 0:21:14.0+(27.5)
12 Terhi Pollari FIN Team Mäenpää 0:21:27.2+(40.6)
13 Nadezhda Shunyaeva RUS Russian Marathon Team 0:21:32.8+(46.2)
14 Niina Virtanen FIN FullFit Team 0:21:33.0+(46.5)
15 Sandra Schützová CZE Silvini Madshus team 0:21:33.2+(46.6)
16 Viktoria Melina RUS Russian Marathon Team 0:21:33.7+(47.1)
17 Jessica Wirth GER Team Forever Nordic 0:21:41.5+(55.0)
18 Franziska Müller GER Team Forever Nordic 0:22:11.8+(1:25.3)
19 Karolína Bícová CZE Vltava Fund Craft Team 0:22:30.6+(1:44.1)
20 Chiara Caminada ITA   0:22:55.8+(2:09.2)
21 Nicole Donzallaz SUI   0:23:10.4+(2:23.8)
22 Natalia Zernova RUS   0:23:11.1+(2:24.6)
23 Kateřina Mondlová CZE   0:23:11.6+(2:25.0)
24 Camilla Lillefjell NOR   0:23:11.7+(2:25.1)
25 Broll Veronica ITA   0:23:27.3+(2:40.8)
26 Terttu Lappi FIN FullFit Team 0:23:49.9+(3:03.3)
27 Ulla Hornfeck GER   0:25:42.1+(4:55.6)
28 Helen Merilo EST   0:26:01.6+(5:15.0)
29 Katja Mjoesund FIN   0:26:11.5+(5:24.9)
30 Melina Mayer SUI   0:26:22.2+(5:35.7)
31 Laura Restagno ITA   0:26:24.4+(5:37.8)
32 Anna Van Der Rhee NED   0:26:35.6+(5:49.0)
33 Monica Confortola ITA   0:27:03.0+(6:16.5)
34 Michaela Prochazkova CZE   0:27:08.8+(6:22.2)
35 Laura Colnaghi Calissoni ITA   0:27:31.1+(6:44.5)
36 Anna Chernilovskaya NED   0:28:07.8+(7:21.3)
37 Monica Lillefjell NOR   0:28:53.0+(8:06.5)
38 Chelsea Little USA   0:28:54.5+(8:07.9)
39 Cristina Zana ITA   0:29:11.0+(8:24.4)
40 Ekaterina Melnichenko RUS   0:29:12.0+(8:25.4)
41 Aile Kaljumae EST   0:29:41.1+(8:54.6)
42 Valentina Moioli ITA   0:30:09.9+(9:23.3)
43 Alessia Faggio ITA   0:30:10.6+(9:24.0)
44 Manuela Leonardi SUI   0:30:16.3+(9:29.7)
45 Elena Anosova RUS   0:30:35.6+(9:49.1)
46 Jadvyga Grinkevic LTU   0:31:19.0+(10:32.4)
47 Ute Schmeiß GER   0:31:27.1+(10:40.6)
48 Anja Verdiesen NED   0:31:32.4+(10:45.8)
49 Petra Wurzer AUT   0:31:44.3+(10:57.7)
50 Simona Martinelli ITA   0:31:48.4+(11:01.9)

Menn

# first name last name country team time
1 Anton Karlsson SWE Lager 157 Ski Team 0:17:42.0
2 Ermil Vokuev RUS Russian Marathon Team 0:17:43.2+(1.2)
3 Oskar Kardin SWE Team Santander 0:17:45.3+(3.3)
4 Andreas Nygaard NOR Team Santander 0:17:49.5+(7.5)
5 Simen Østensen NOR Team BN Bank 0:17:49.8+(7.8)
6 Morten Eide Pedersen NOR Team BN Bank 0:17:50.1+(8.1)
7 Torleif Syrstad NOR Team Koteng 0:17:50.5+(8.5)
8 Markus Ottosson SWE Lager 157 Ski Team 0:17:50.7+(8.7)
9 Tore Bjørseth Berdal NOR Team Koteng 0:17:51.1+(9.1)
10 Klas Nilsson SWE Team Igne 0:17:51.1+(9.1)
11 Øyvind Moen Fjeld NOR Team Santander 0:17:51.4+(9.4)
12 Tord Asle Gjerdalen NOR Team Santander 0:17:51.6+(9.5)
13 Alexey Dvoskin RUS Russian Marathon Team 0:17:51.7+(9.7)
14 Ari Luusua FIN Team Mäenpää 0:17:51.9+(9.9)
15 Bob Impola SWE Team Serneke 0:17:52.6+(10.6)
16 Antti Lampinen FIN Team Peltonen 0:17:53.3+(11.2)
17 Mauro Brigadoi ITA Team Trentino Robinson Trainer 0:17:53.4+(11.3)
18 Francesco Ferrari ITA Team Trentino Robinson Trainer 0:17:54.2+(12.2)
19 Niko Koskela FIN Team Mäenpää 0:17:54.4+(12.4)
20 Rikard Tynell SWE Team Tynell 0:17:54.7+(12.7)
21 Oscar Persson SWE Lager 157 Ski Team 0:17:55.1+(13.1)
22 Fredrik Byström SWE Lager 157 Ski Team 0:17:55.5+(13.5)
23 Andreas Holmberg SWE Team Serneke 0:17:55.9+(13.9)
24 Jan Šrail CZE Bauer Ski Team 0:17:56.8+(14.7)
25 Jimmie Johnsson SWE Lager 157 Ski Team 0:17:57.1+(15.1)
26 Alexis Jeannerod FRA Bauer Ski Team 0:17:58.0+(16.0)
27 Jens Eriksson SWE Team Tynell 0:17:58.5+(16.5)
28 Stian Hoelgaard NOR Team Koteng 0:18:00.3+(18.2)
29 Marcus Johansson SWE Lager 157 Ski Team 0:18:00.7+(18.7)
30 Magnus Vesterheim NOR Team Parkettpartner 0:18:01.1+(19.0)
31 Anders Høst NOR Team Serneke 0:18:01.6+(19.6)
32 Maxim Kovalev RUS Russian Marathon Team 0:18:02.4+(20.3)
33 Anders Aukland NOR Team Santander 0:18:05.4+(23.4)
34 Torgeir Skare Thygesen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 0:18:05.8+(23.8)
35 Vetle Thyli NOR Team Norgeshus Maxpulse 0:18:07.0+(25.0)
36 Petr Novák CZE Vltava Fund Craft Team 0:18:07.6+(25.5)
37 Jiří Pliska CZE Silvini Madshus team 0:18:08.2+(26.1)
38 Eugeniy Dementiev RUS   0:18:08.2+(26.2)
39 Nils Weirich GER Team Forever Nordic 0:18:08.6+(26.6)
40 Stanislav Řezáč CZE Silvini Madshus team 0:18:09.4+(27.4)
41 Jiří Ročárek CZE Vltava Fund Craft Team 0:18:11.1+(29.1)
42 Eric Thomas GER Team Forever Nordic 0:18:12.3+(30.2)
43 Kjetil Dammen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 0:18:13.2+(31.2)
44 Christoffer Lindvall FIN Team Mäenpää 0:18:14.2+(32.1)
45 Jakub Pšenička CZE Vltava Fund Craft Team 0:18:15.8+(33.7)
46 Stian Berg NOR Team Synnfjell 0:18:16.2+(34.1)
47 Vinjar Skogsholm NOR Team Parkettpartner 0:18:16.5+(34.5)
48 Robin Frost GER Team Forever Nordic 0:18:16.7+(34.6)
49 Fabián Štoček CZE Vltava Fund Craft Team 0:18:17.0+(35.0)
50 Bruno Debertolis ITA Team Trentino Robinson Trainer 0:18:17.3+(35.3

Gå raskere på ski
* 400 artikler: Trening, utstyr, teknikk, smøring, styrke med mere
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut