Charlotte Kalla vurderer jobbtilbud fra det svenske skiforbundet

av Ingeborg Scheve • 10.05.2022
Charlotte Kalla
Charlotte Kalla (34) bekrefter at hun er i samtaler med det svenske skiforbundet om et jobbtilbud som frister.

Charlotte Kalla (34) bekrefter at hun er i samtaler med det svenske skiforbundet om et jobbtilbud som frister.

Charlotte Kalla la opp satsingen på verdenscupnivå etter de svenske mesterskapene på hjemmebane i Piteå siste uka i mars. Siden har jobbtilbudene haglet for 34-åringen. 

Nå bekrefter Kalla at hun er fristet av et jobbtilbud fra det svenske skiforbundet.

– Det finnes en del idéer og tanker, men jeg skal forsøke å ikke hoppe på for mange prosjekter. Jeg må kjenne at jeg finner en form for balanse i hva jeg skal gjøre, sier Kalla til SVT, og fortsetter: 

– Men det finnes et lite prosjekt å ta tak med å sikre at etterveksten i svensk langrenn blir god og at ressurser settes inn på rett måte. Der tenker jeg at jeg har kunnskap og erfaring, sier Kalla. 

Les også: 
Charlotte Kalla blir ambassadør for VM 2027

Er spesifikt rekruttering et område som frister deg? 
– Ja, det er et område der jeg kjenner at jeg kan påvirke. Det er også en hjertesak for meg at det skal finnes glede i langrennssporten også i framtida, sier hun. 

Det er imidlertid to forhold som må ligge til rette for at Kalla skal ta jobben. 

Hvilke betingelser må innfris for at du skal ta jobben? 
– At det foreligger en klar og tydelig arbeidsbeskrivelse, og at jeg har plass i mitt liv, sier hun til SVT. 

Kalla avsluttet karrieren med gull på 15km og stafett samt bronse på tremila under de svenske mesterskapene i slutten av mars. Nå venter en ny hverdag for 34-åringen. 

– Jeg er veldig nysgjerrig på hvordan framtida kommer til å bli. Jeg har fått nyte tid med venner og familie, og jeg har fått tilbrakt tid på fjellet. Så det har vært en energifylt vår, sier Kalla. 

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • 1

    Vraker verdensmester – disse skal gå OL-sprinten

    by Langrenn.com
    09.02.2026
  • Perttu Hyvarinen of Finland after with his phone after men's cross country skiing 10 km classic technique interval start during Tour de Ski on December 31, 2023 in Toblach.
    1

    Verdenscupprofil raser etter OL-vraking: Nå legger han opp

    by Ingeborg Scheve
    04.02.2026
  • 1

    Feiret OL-gullet i armene hans – bekrefter: De er kjærester

    by Ingeborg Scheve
    14.02.2026
  • Kristine Stavås Skistad of Norway ahead of a Cross-Country Skiing training session during day -1 of the 2026 Winter Olympics on February 5, 2026 in Val di Fiemme.
    1

    Skistad med tydelig beskjed før OL-sprinten

    by Ingeborg Scheve
    05.02.2026
  • 1

    Klæbo-rival trekker seg – igjen

    by Ingeborg Scheve
    12.02.2026

FlerE artikler

  • Oberstdorf får ski-VM i 2031

    FIS council har stemt for å tildele VM på ski nordiske grener 2031 til Oberstdorf i Tyskland. Den tyske vintersportsbyen vant avstemningen mot Planica i Slovenia med stemmetallene 16–6.
    av Leandro Lutz
    07.07.2026
  • GULL og SØLV på VMs første dag

    av Kjell-Erik Kristiansen
    07.07.2026
  • VM-kval: Pia Young Vik slo favoritten – Lukas Liland på håret

    av Kjell-Erik Kristiansen
    07.07.2026
  • – Jeg trenger ikke kopiere Klæbo

    av Ingeborg Scheve
    07.07.2026
  • Formbeskjed på velkjent mark

    av Kjell-Erik Kristiansen
    07.07.2026