Terminlister & Resultater
CHECK COMPETITIONS
Foretrekker maks styrkeøkt og ødelagte muskler
For rekruttlandslagets Barbro Kvåle er den perfekte økta en sikkelig styrkeøkt, hvor muskulaturen får skikkelig juling. – Det er en god økt, understreker hun overfor Langrenn.com.
Barbro Kvåle forteller til Langrenn.com at treninga går veldig bra.
Sammen med rekruttlandslaget innledet hun august på samling med elitelandslaget. I forkant av samlingen var Kvåle spent.
- Vi fra rekruttlandslaget er på samling sammen med elitelandslaget. Her trener vi to økter om dagen. Ellers blir det mye pause og hviling. Da bruker vi gjerne å se på filmer og serier, prater og er sosiale. Vi er en veldig bra gjeng og elitelaget er veldig inkluderende!
De fleste langrennesløperne forbereder seg nå til sesongstart og Barbro er intet unntak.
- For å være klar til vintersesongen trener jeg mye mengde, intervaller og styrke. Det blir ikke så mye alternativ trening på meg, men litt padling og litt sykling har det blitt, forteller en glad skiløper fra Lillehammer Skiklub til Langrenn.com
Motivasjon
- Det å nå målene sine gir mye motivasjon. Oppnå mål og drømmer, fastslår 22-åringen.
- Hva er målene?
- I fjor tok jeg ikke poeng i noen verdenscuprenn. I år er målet å ta poeng i World Cup, bli blant de 30 beste.
- I tillegg er det å gjøre det bra i U23 VM. Det er en konkret dato og et mål å jobbe mot. Det er siste året jeg kan delta i U23 VM, så jeg håper å gjøre det bra.
U23 VM går av stabelen 2.-8. februar i Almaty i Kasakhstan.
Den perfekte treningsøkta
Den perfekte treningsøkta må være en maks styrkeøkt, hvor musklene er helt ødelagt! Det er en god økt. Jeg liker også godt å gå på rulleski og går helst på bane, legger hun til.
- Når viste du at det var langrenn du skulle drive med?
- Da jeg startet på NTG Lillehammer, forteller den engasjerte skiløperen.
- Jeg drev lenge på med fotball også, men endte til slutt opp med langrenn. Jeg har ikke angret på valget, men det hender det kribler litt i beina og jeg får lyst til å sparke ball. Særlig når jeg ser tidligere lagvenninner gjøre det godt, forklarer hun avslutningsvis.
5 sommerfavoritter
Reisemål - Alpene.
Måltid - Grillmat.
Drikk - Nei, det var vanskelig. Klarer ikke velge.
Låt - Her vet jeg heller ikke.
Lesestoff - leser ikke så mye, må sette blankt her.
▒▒▒▒▒▒ ▒▒å▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒.▒▒▒ ▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒å▒ ▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒.
▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒ ▒å ▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒. ▒ ▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒å▒▒ ▒▒▒▒▒.
- ▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒ ▒å ▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒. ▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒ ▒▒ ▒▒ ø▒▒▒▒ ▒▒ ▒▒▒▒▒. ▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒▒▒ ▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒. ▒▒ ▒▒▒▒▒▒ ▒▒ ▒▒▒▒▒▒ å ▒▒ ▒å ▒▒▒▒▒▒ ▒▒ ▒▒▒▒▒▒, ▒▒▒▒▒▒ ▒▒ ▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒. ▒▒ ▒▒ ▒▒ ▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒▒▒ ▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒ ▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒!
▒▒ ▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒ø▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒ ▒å ▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒ ▒▒▒▒▒▒ ▒▒ ▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒.
- ▒▒▒ å ▒æ▒▒ ▒▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒&
Årsmedlem
- Tilgang til alle artikler
- Produkttester
- Treningsvideoer
- SC Play - livestreaming och videoarkiv
- SC MyPages
Månedsmedlem
- Tilgang til alle artikler
- Produkttester
- Treningsvideoer
- SC Play - livestreaming och videoarkiv
- SC MyPages
Mest lest
Det digitale hjemmet for utøvere og fans
Bli medlem og bli en del av ski-fellesskapet
Årsmedlem
- Tilgang til alle artikler
- Produkttester
- Treningsvideoer
- SC Play - livestreaming och videoarkiv
- SC MyPages
Månedsmedlem
- Tilgang til alle artikler
- Produkttester
- Treningsvideoer
- SC Play - livestreaming och videoarkiv
- SC MyPages