tirsdag, sep 26, 2023 Today's Paper
SC Ranking
1 Emil Persson 26,400,000
2 Astrid Øyre Sli... 26,074,640
3 Ida Dahl 25,962,653
4 Andreas Nygaard 25,204,937
5 Kasper Stadaas 24,731,571
6 Max Novak 24,408,540
7 Johan Hoel 24,239,242
8 Tord Asle Gjerd... 24,225,126
9 Johannes Eklöf 23,955,612
10 Emilie Fleten 23,861,586
11 Stian Hoelgaard 23,820,021
12 Oskar Kardin 23,698,180
13 Britta Johansso... 23,577,507
14 Herman Paus 23,515,423
15 Karstein Johaug 23,444,611
16 Magnus Vesterhe... 23,224,579
17 Morten Eide Ped... 23,141,153
18 Runar Skaug Mat... 23,109,109
19 Amund Riege 23,044,039
20 Thomas Ødegaard... 22,858,194
21 Torleif Syrstad 22,823,158
22 Axel Jutterströ... 22,774,131
23 Marcus Johansso... 22,386,541
24 Magni Smedås 22,272,121
25 Petter Stakston 22,264,110
26 Eddie Edström 22,191,731
27 Chris Andre Jes... 22,150,822
28 Torgeir Sulen H... 21,672,716
29 Thomas Joly 21,571,165
30 Nils Dahlsten 21,377,545
31 Klas Nilsson 21,163,179
32 Joar Thele 20,952,782
33 Anders Aukland 20,900,567
34 Patrick Fossum ... 20,725,034
35 Vetle Thyli 20,533,206
36 Jan Šrail 20,312,327
37 Alvar Myhlback 20,273,712
38 Fabián Štoček... 20,037,927
39 Anikken Gjerde ... 19,974,875
40 Jeremy Royer 19,887,147
41 Stian Berg 19,871,502
42 Karolina Hedens... 19,660,713
43 Alfred Buskqvis... 19,528,517
44 Einar Kalland-O... 19,510,307
45 Kati Roivas 19,340,721
46 Lina Korsgren 19,332,942
47 Silje Øyre Slin... 19,228,754
48 Stanislav Řezáč... 19,025,752
49 Juuso Mäkelä 18,981,645
50 Jenny Larsson 18,963,798
 
Terminlister & Resultater
CHECK COMPETITIONS
Arrangement Land Dato
Mobile icon Mobile icon

Heikkinen satte konkurrentene på plass

Heller ikke i Finland ligger løperne på latsiden i sommervarmen. I helgen ble det gått et rulleskirenn med flust av toppnavn til start. Vant gjorde Matti Heikkinen og Laura Mononen, begge med romslige marginer.

Laura Mononen brukte 26:19 og var med det 36 sekunder foran Anne Kyllönen i den 8,4 kilometer lange konkurransen. Blant herrene var distansen totalt 12,6 km og der var det som nevnt Matti Heikkinen som gikk til topps.

Fra Heikkinen til Lari Lehtonen på 2. plass var differansen 28 sekunder.

---

Ylläksen Rullahiihto - Rulleski
Finland - 2. august 2014

Damer 4,2 + 4,2 km

1 Laura Mononen Hämeenlinnan Hiihtoseura 26:19.0
2 Anne Kyllönen Kainuun Hiihtoseura 26:55.0
3 Susanna Saapunki Vuokatti Ski Team Kainuu 27:00.0
4 Riikka Sarasoja-Lilja Lappeen Riento 27:31.0
5 Marjaana Pitkänen Vieremän Koitto 28:04.0
6 Katri Lylynperä Ylöjärven Ryhti 28:48.0
7 Elsa Airaksinen Puijon Hiihtoseura 29:00.0
8 Emma Sjölund IF Minken 29:00.0
9 Krista Niiranen Liperin Hiihtoseura 29:21.0
10 Mona-Liisa Malvalehto Kouvolan Hiihtoseura 29:32.0
11 Elisa Pelttari Pellon Ponsi 29:38.0
12 Henna Kallunki Ounasvaaran Hiihtoseura 30:06.0
13 Tiia Uusi-Autti Ounasvaaran Hiihtoseura 30:16.0
14 Alisa Pyrrö Lahden hiihtoseura 30:49.0
15 Sara Ray IK Falken 30:55.0
16 IIna Ahokas Nastolan Naseva 30:56.0
17 Laura Holopainen Espoon Hiihtoseura 31:57.0
18 Pauliina Kietäväinen Ounasvaaran Hiihtoseura 34:06.0
19 Alexander Rusakov Petroskoi 34:06.0
20 Veera Lassheikki Aavasaksan Kisa 37:52.0

Menn 8,4 + 4,2 km
1 Matti Heikkinen Vantaan Hiihtoseura 32:21.0
2 Lari Lehtonen Imatran Urheilija 32:49.0
3 Ville Nousiainen Kouvolan Hiihtoseura 33:14.0
4 Matias Strandvall IF Minken 33:19.0
5 Anssi Pentsinen Jämsänkosken Ilves 33:38.0
6 Sami Lähdemäki Saarijärven Pullistus 34:09.0
7 Sami Jauhojärvi Vuokatti Ski Team Kainuu 34:43.0
8 Mikko Koutaniemi Vuokatti Ski Team 35:11.0
9 Joonas Sarkkinen Ounasvaaran Hiihtoseura 35:14.0
10 Toni Ketelä IF Minken 35:20.0
11 Ville Maunuksela 35:29.0
12 Perttu Hyvärinen Riistaveden Urheilijat 35:32.0
13 Niklas Niska Bodens SK 35:37.0
14 Rikhard Mäki-Heikkilä IF Länken Sk 36:05.0
15 Markus Hietanen Ounasvaaran Hiihtoseura 36:32.0
16 Eric Storval IK Kronan 36:45.0
17 Antti Ojansivu Ylöjärven Ryhti 36:54.0
18 Christoffer Lindvall IF Minken 36:58.0
19 Juuso Mäkelä Ounasvaaran Hiihtoseura 37:03.0
20 Harri Niemi Valkeakosken Haka 37:05.0
21 Niila Ahokas Nastolan Naseva 37:26.0
22 Johan Salmelin Espoon Hiihtoseura 37:50.0
23 Joona Joensuu Seinäjoen Hiihtoseura 38:06.0
24 Santeri Erola Espoon Hiihtoseura 38:55.0
25 Oskar Sjölund IF Minken 39:01.0
26 Juho Riipi Inarin Yritys 39:39.0
27 Lauri Pyhäjärvi Ounasvaaran Hiihtoseura 39:46.0
28 Oskari Jänkälä Espoon HS 40:46.0
29 Alexander Tuchin Petroskoi 40:55.0
30 Jyri Takanen Vehkalahden Veikot 41:48.0
31 Ilkka Tuomisto Ylöjärven Urheilijat 43:34.0
32 Gustav Wuopio Kuusamon Eräveikot 44:32.0

▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒ ▒▒:▒▒ ▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒ ▒▒▒▒ö▒▒▒ ▒ ▒▒▒ ▒,▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒. ▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒ ▒▒,▒ ▒▒ ▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒▒▒.

▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒å ▒. ▒▒▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒.

---

▒▒▒ä▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒ - ▒▒▒▒▒▒▒▒
▒▒▒▒▒▒▒ - ▒. ▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒

▒▒▒▒▒ ▒,▒ + ▒,▒ ▒▒

▒ ▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒ ▒ä▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒:▒▒.▒
▒ ▒▒▒▒ ▒▒▒▒ö▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒:▒▒.▒
▒ ▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒ ▒▒:▒▒.▒
▒ ▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒-▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒ ▒▒:▒▒.▒
▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒

Du er på rett sted! Velkommen til det digitale hjemmet til langrenn.

Fortsett å lese artikkelen som medlem

 
 
Årsmedlem
  • Tilgang til alle artikler
  • Produkttester
  • Treningsvideoer​​​​​​​​​​​​​​
  • SC Play - livestreaming och videoarkiv
  • SC MyPages
Se flere fordeler Bli medlem 890 kr
Månedsmedlem
  • Tilgang til alle artikler
  • Produkttester​​​​​​​
  • Treningsvideoer​​​​​​​​​​​​​​
  • SC Play - livestreaming och videoarkiv
  • SC MyPages
Se flere fordeler Bli medlem 129kr
Årsmedlem
  • Tilgang til alle artikler
  • Produkttester
  • Treningsvideoer​​​​​​​​​​​​​​
  • SC Play - livestreaming och videoarkiv
  • SC MyPages
Se flere fordeler Bli medlem 890 kr Årlig betaling
Månedsmedlem
  • Tilgang til alle artikler
  • Produkttester​​​​​​​
  • Treningsvideoer​​​​​​​​​​​​​​
  • SC Play - livestreaming och videoarkiv
  • SC MyPages
Se flere fordeler Bli medlem 129kr Månedsbetalning
Mest lest
Bli medlem nå