Terminlister & Resultater
CHECK COMPETITIONS
Kjølstad om utvidet sesong: – Helt suverent
Forrige sesongs totalvinner, Johan Kjølstad, stiller seg positiv til endringene som er gjort i langløpscupens terminliste. – Vi trener såpass mye at det er lenge å vente til januar med å konkurrere, sier TUB-kapteinen.
Tirsdag ble terminlisten for Swix Ski Classics 2014/2015 offentliggjort. Den nye sesongen utvides fra 6 til 9 renn, og kjører i gang allerede 13. desember med det nye konseptet lagtempo.
- At vi får i gang langløpscupen før jul er bare helt suverent. Vi trener såpass mye at det er lenge å vente til januar med å konkurrere, sier Johan Kjølstad.
Foregående sesong startet cupen først et godt stykke ut på nyåret, med La Diagonela i Sveits 12. januar.
- Da var det 6 løp på programmet, og det endte med bare 5 (Birken avlyst, red.anm.) - det er litt tynt. Når det er få løp blir man veldig sårbar i forhold til snø og vær. At det nå blir flere sjanser er utelukkende positivt for sporten.
Nytt renn
Tjekkiske Jizerska, som ble avlyst forrige sesong, kommer inn igjen, samtidig som erstatningsrennet La Diagonela nå blir offisielt medlem av Ski Classics-familien. Inn kommer også La Sgambeda i Livigno.
- La Sgambeda har jeg ikke gått før. Det blir en ny erfaring, men jeg tror det skal bli bra. Jeg har vært mye i Livigno, og det er et veldig fint terreng, med gode løyper som passer oss som er gode til å stake, påpeker Team United Bakeries-kapteinen.
- Morsom vri
I Livigno får man også den første ordentlige lagkonkurransen i Swix Ski Classics.
- Det er veldig artig at det kommer noe nytt inn, og at man henter litt inspirasjon fra sykkel. Det er en morsom vri - vi prøvde det såvidt i fjor. Jeg tror vi har et lag som kan bite fra seg bra der, sier Kjølstad.
- Det blir veldig kult å se hvem som har det jevneste og sterkeste laget i en sånn konkurranse.
Tatt nye steg
Trønderen forteller at han er godt i rute foran sesongen, noe som han til de grader beviste med den sterke seieren i Alliansloppet forrige helg.
- Det var fint å stemple inn der, smiler han.
- Jeg har trent veldig godt siden mai, og fått gjort det jeg skal. Jeg føler at jeg har tatt et steg videre. Vi har hevet oss litt hele laget. Samtidig er nok konkurrentene på hugget for å prøve å ta oss. Vi gleder oss stort til å komme i gang.
▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒/▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒. ▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒ ▒ ▒▒▒ ▒ ▒▒▒▒, ▒▒ ▒▒ø▒▒▒ ▒ ▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒. ▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒.
- ▒▒ ▒▒ ▒å▒ ▒ ▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒ø▒▒▒▒▒▒▒ ▒ø▒ ▒▒▒ ▒▒ ▒▒▒▒ ▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒. ▒▒ ▒▒▒▒▒▒ ▒å▒▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒ ▒▒▒ ▒▒ ▒▒▒▒▒ å ▒▒▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒ å ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒, ▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒ ▒▒ø▒▒▒▒▒.
▒▒▒▒▒å▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒ ▒ø▒▒▒ ▒▒ ▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒ ▒▒ ▒å ▒▒å▒▒▒, ▒▒▒ ▒▒ ▒▒▒▒▒▒▒▒▒ ▒ ▒▒▒▒▒▒ ▒▒. ▒▒▒▒▒▒.
- ▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒ ▒ ▒ø▒ ▒å ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒, ▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒▒▒ ▒▒▒ ▒▒▒▒ ▒ (▒▒▒▒▒▒ ▒▒▒▒▒▒, ▒▒▒.▒▒▒.) - ▒▒▒ ▒▒ ▒▒▒▒ ▒▒▒▒. ▒å▒ ▒▒▒ ▒▒ ▒å ▒ø▒ ▒▒▒▒ ▒▒▒ ▒
Årsmedlem
- Tilgang til alle artikler
- Produkttester
- Treningsvideoer
- SC Play - livestreaming och videoarkiv
- SC MyPages
Månedsmedlem
- Tilgang til alle artikler
- Produkttester
- Treningsvideoer
- SC Play - livestreaming och videoarkiv
- SC MyPages
Mest lest
Det digitale hjemmet for utøvere og fans
Bli medlem og bli en del av ski-fellesskapet
Årsmedlem
- Tilgang til alle artikler
- Produkttester
- Treningsvideoer
- SC Play - livestreaming och videoarkiv
- SC MyPages
Månedsmedlem
- Tilgang til alle artikler
- Produkttester
- Treningsvideoer
- SC Play - livestreaming och videoarkiv
- SC MyPages