Ny sjef i Swix
Styret i Swix Sport AS har utnevnt ny administrerende direktør.
Styret i Swix Sport AS har utnevnt ny administrerende direktør.
Styret i Swix Sport AS har utnevnt Tomas Holmestad (36) til administrerende direktør i selskapet.
Han har siden 2. mai vært konstituert administrerende direktør. Holmestad har vært en del av ledergruppen og ledet segmentet Sport siden 2016.
Tomas Holmestad har erfaring som administrerende direktør for Ungdoms-OL på Lillehammer som gikk av stabelen i 2016.
Tidligere har Holmestad erfaring fra både McKinsey og Statoil Fuel&Retail (nå Circle K). Han er utdannet sivilingeniør i industriell økonomi fra NTNU.
– Styret er meget fornøyd med at Tomas Holmestad takket ja til å bli administrerende direktør i Swix, sier styreleder Olav Fjell.
– Vi mener Tomas besitter de rette strategiske og samlende egenskapene som Swix Sport trenger i tiden fremover.
– Swix Sport har fantastisk mange dyktige ansatte, som sammen har levert imponerende resultater de siste årene.
– Jeg gleder meg til sammen med de å fortsette arbeidet med å skape de beste produktene for våre kunder, sier Holmestad.