Marcialonga. Foto: Magnus Östh / Ski Classics.

Marcialonga. Foto: Magnus Östh / Ski Classics.

Marcialonga: Passering 19 av 70 km

Søndagens langløp i Visma Ski Classics, det italienske Marcialonga ruller på for fullt.



Søndagens langløp, det italienske Marcialonga, ruller på for fullt.

Dette er stillingen per nå i rennet som inngår i langløpscupen Visma Ski Classics (se unnagjort distanse i dette oppslagets tittel):

Kvinner

# first name last name country team time
1 Lina Korsgren SWE ÅRE Längdskidklubb 1:02:53.5
2 Britta Johansson Norgren SWE Lager 157 Ski Team 1:02:54.4+(0.9)
3 Silje Øyre Slind NOR Team Koteng 1:02:54.8+(1.3)
4 Kateřina Smutná CZE Bauer Ski Team 1:02:55.4+(1.9)
5 Seraina Boner SUI Skigo XC Team 1:02:56.9+(3.4)
6 Maria Gräfnings SWE Skigo XC Team 1:02:59.7+(6.2)
7 Marie KROMER FRA   1:04:12.4+(1:18.9)
8 Heli Heiskanen FIN Team Trentino Robinson Trainer 1:04:32.8+(1:39.3)
9 Evelina Bångman SWE Team Mäenpää 1:06:55.0+(4:01.5)
10 Zuzana Kocumová CZE Silvini Madshus team 1:06:55.9+(4:02.4)
11 Ingeborg Dahl NOR Skigo XC Team 1:06:56.5+(4:03.0)
12 Berit Gjelten NOR Team Synnfjell 1:06:57.7+(4:04.2)
13 Viktoria Melina RUS Russian Marathon Team 1:06:58.1+(4:04.6)
14 Terhi Pollari FIN Team Mäenpää 1:07:07.2+(4:13.7)
15 Barbro Saetha NOR Lyn Ski Moseteråsen 1:07:13.4+(4:19.9)
16 Anna Kožíšková CZE   1:07:42.2+(4:48.7)
17 Marthe Kristine Hafsahl Karset NOR Team Parkettpartner 1:07:48.3+(4:54.8)
18 Niina Virtanen FIN FullFit Team 1:07:49.5+(4:56.0)
19 Riikka-Liisa Räsänen FIN Team Yoko Optiwax 1:07:53.4+(4:59.9)
20 Chiara Caminada ITA   1:09:24.7+(6:31.2)
21 Dygd KVISGAARD Anniken NOR   1:11:59.8+(9:06.3)
22 Karolína Bícová CZE Vltava Fund Craft Team 1:12:06.6+(9:13.1)
23 Mirva Rottensteiner FIN Skimarathon Team Austria 1:12:14.5+(9:21.0)
24 Maren Thomasgaard NOR   1:12:42.4+(9:48.9)
25 Elisabeth Berger NOR   1:13:45.3+(10:51.8)
26 Jessica Wirth GER Team Forever Nordic 1:15:10.0+(12:16.5)
27 Veronika BROLL ITA   1:15:22.2+(12:28.7)
28 Viviana DRUIDI ITA   1:15:24.5+(12:31.0)
29 Roberta Tarter ITA   1:15:43.9+(12:50.4)
30 Karel Machacek CZE   1:17:17.9+(14:24.4)
31 Karin Weltert Stadelmann SUI   1:17:20.8+(14:27.3)
32 Elena NIKIFOROVA RUS   1:17:44.5+(14:51.0)
33 Stefania ZANON ITA   1:18:18.7+(15:25.2)
34 Sara Karlsson SWE   1:18:18.8+(15:25.3)
35 Lotta KIRVESMIES FIN   1:18:40.3+(15:46.8)
36 Jenny Ramstedt SWE   1:19:08.3+(16:14.8)
37 Ann Sofi PITKANEN FIN   1:19:21.3+(16:27.8)
38 Angelica Dellasega ITA   1:19:38.8+(16:45.3)
39 Catharina Ramhult SWE   1:21:22.9+(18:29.4)
40 Oda Sikkeland NOR   1:21:32.3+(18:38.8)
41 Marta Vinante ITA   1:21:34.5+(18:41.0)
42 Elisa Gianola ITA   1:21:39.7+(18:46.2)
43 Alice Longo ITA   1:21:50.5+(18:57.0)
44 Guro Vadheim NOR   1:23:17.6+(20:24.1)
45 Agata MARCHI ITA   1:23:23.4+(20:29.9)
46 Gro Baeck NOR   1:23:28.8+(20:35.3)
47 Marzia MONTELEONE ITA   1:24:06.4+(21:12.9)
48 Marta DALBON ITA   1:24:38.1+(21:44.6)
49 Charlotte Andersson SWE   1:25:25.9+(22:32.4)
50 Inger Gro Lien NOR   1:25:41.1+(22:47.6)
51 Astrid BRATHAUG SORSET NOR   1:25:53.1+(22:59.6)
52 Ane Marie JOHNSEN NOR   1:25:56.4+(23:02.9)
53 Giulia GOSETTI ITA   1:26:06.0+(23:12.5)
54 Sirpa SALO SAARI FIN   1:26:07.3+(23:13.8)
55 Ingela Gahne SWE   1:26:08.7+(23:15.2)
56 June Vestavik NOR   1:26:17.3+(23:23.8)
57 Venke HATLEBERG NOR   1:26:27.5+(23:34.0)
58 Michela GABRIELLI ITA   1:26:36.8+(23:43.3)
59 Aukland FJELD Marianne NOR   1:26:56.1+(24:02.6)
60 Laura Restagno ITA   1:27:02.0+(24:08.5)


Menn
NB! Se bort fra de 2 første løperne!

# first name last name country team time
1 Asgeir HARTVEIT NOR   0:13:29.7
2 Lars Eivind KVARSTEIN NOR   0:15:35.3+(2:05.6)
3 Antti Lampinen FIN Team Peltonen 0:54:23.0+(40:53.3)
4 Klas Nilsson SWE Team Igne 0:54:23.5+(40:53.8)
5 Andreas Nygaard NOR Team Santander 0:54:23.7+(40:54.0)
6 Anders Aukland NOR Team Santander 0:54:24.5+(40:54.8)
7 Øyvind Moen Fjeld NOR Team Santander 0:54:24.8+(40:55.1)
8 Simen Østensen NOR Team BN Bank 0:54:25.2+(40:55.5)
9 Tord Asle Gjerdalen NOR Team Santander 0:54:25.8+(40:56.1)
10 Vinjar Skogsholm NOR Team Parkettpartner 0:54:26.0+(40:56.3)
11 Rikard Tynell SWE Team Tynell 0:54:26.4+(40:56.7)
12 Chris Andre Jespersen NOR Team Koteng 0:54:26.7+(40:57.0)
13 Ermil Vokuev RUS Russian Marathon Team 0:54:27.4+(40:57.7)
14 Petr Novák CZE Vltava Fund Craft Team 0:54:27.6+(40:57.9)
15 Mauro Brigadoi ITA Team Trentino Robinson Trainer 0:54:27.9+(40:58.2)
16 Simen Engebretsen Nordli NOR Team Parkettpartner 0:54:28.1+(40:58.4)
17 Anton Karlsson SWE Lager 157 Ski Team 0:54:28.7+(40:59.0)
18 Markus Ottosson SWE Lager 157 Ski Team 0:54:29.1+(40:59.4)
19 Jiří Pliska CZE Silvini Madshus team 0:54:29.9+(41:00.2)
20 Vegard Vinje NOR Lyn Ski Moseteråsen 0:54:30.8+(41:01.1)
21 Kjetil Dammen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 0:54:31.2+(41:01.5)
22 Niko Koskela FIN Team Mäenpää 0:54:31.4+(41:01.7)
23 Ilya Chernousov RUS Bauer Ski Team 0:54:31.6+(41:01.9)
24 Torgeir Skare Thygesen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 0:54:32.1+(41:02.4)
25 Alexis Jeannerod FRA Bauer Ski Team 0:54:32.2+(41:02.5)
26 Oskar Kardin SWE Team Santander 0:54:32.9+(41:03.2)
27 Morten Eide Pedersen NOR Team BN Bank 0:54:33.5+(41:03.8)
28 Runar Skaug Mathisen NOR Team Telemark 0:54:33.7+(41:04.0)
29 Jens Eriksson SWE Team Tynell 0:54:33.8+(41:04.1)
29 Pavel Ondrášek CZE Vltava Fund Craft Team 0:54:33.8+(41:04.1)
31 Bruno Debertolis ITA Team Trentino Robinson Trainer 0:54:34.3+(41:04.6)
32 Václav Sedláček CZE Silvini Madshus team 0:54:34.8+(41:05.1)
33 Marcus Johansson SWE Lager 157 Ski Team 0:54:35.4+(41:05.7)
34 Francesco Ferrari ITA Team Trentino Robinson Trainer 0:54:36.0+(41:06.3)
35 Eugeniy Dementiev RUS   0:54:36.1+(41:06.4)
36 Stian Berg NOR Team Synnfjell 0:54:36.8+(41:07.1)
37 Oscar Persson SWE Lager 157 Ski Team 0:54:37.1+(41:07.4)
38 Jan Šrail CZE Bauer Ski Team 0:54:37.9+(41:08.2)
39 Jimmie Johnsson SWE Lager 157 Ski Team 0:54:38.6+(41:08.9)
40 Fredrik Byström SWE Lager 157 Ski Team 0:54:39.5+(41:09.8)
41 Thomas EKREN NOR   0:54:39.9+(41:10.2)
42 Stian Hoelgaard NOR Team Koteng 0:54:40.0+(41:10.3)
43 Andreas Holmberg SWE Team Serneke 0:54:40.4+(41:10.7)
44 Jörgen Brink SWE JBrink Ski Team 0:54:40.6+(41:10.9)
45 Petter Soleng Skinstad NOR   0:54:41.0+(41:11.3)
46 Tore Bjørseth Berdal NOR Team Koteng 0:54:41.6+(41:11.9)
47 Stanislav Řezáč CZE Silvini Madshus team 0:54:42.1+(41:12.4)
48 Nikita Stupak RUS Russian Marathon Team 0:54:42.5+(41:12.8)
49 Thomas Gifstad NOR Skigo XC Team 0:54:42.8+(41:13.1)
50 Bob Impola SWE Team Serneke 0:54:43.6+(41:13.9)
51 Anders Høst NOR Team Serneke 0:54:43.7+(41:14.0)
52 Vetle Thyli NOR Team Norgeshus Maxpulse 0:54:44.4+(41:14.7)
53 Michael Kuisle GER Team Forever Nordic 0:54:44.5+(41:14.8)
54 Lukáš Bauer CZE Bauer Ski Team 0:54:55.7+(41:26.0)
55 Magnus Vesterheim NOR Team Parkettpartner 0:55:22.5+(41:52.8)
56 Torleif Syrstad NOR Team Koteng 0:55:23.2+(41:53.5)
57 Thomas Gjestrumbakken NOR Team Parkettpartner 0:55:23.6+(41:53.9)
58 Anton SHIPULIN RUS   0:55:24.3+(41:54.6)
59 Erlend Widerø Hennig NOR Skigo XC Team 0:55:25.5+(41:55.8)
60 Kristoffer Nielsen NOR Skigo XC Team 0:55:27.3+(41:57.6)