Marcialonga. Foto: Magnus Östh / Ski Classics.

Marcialonga. Foto: Magnus Östh / Ski Classics.

Marcialonga: Passering 46 av 70 km

Søndagens langløp i Visma Ski Classics, det italienske Marcialonga ruller på for fullt.



Søndagens langløp, det italienske Marcialonga, ruller på for fullt.

Dette er stillingen per nå i rennet som inngår i langløpscupen Visma Ski Classics (se unnagjort distanse i dette oppslagets tittel):

Kvinner

# first name last name country team time
1 Britta Johansson Norgren SWE Lager 157 Ski Team 2:03:03.8
2 Kateřina Smutná CZE Bauer Ski Team 2:03:04.4+(0.6)
3 Lina Korsgren SWE ÅRE Längdskidklubb 2:05:14.8+(2:11.0)
4 Silje Øyre Slind NOR Team Koteng 2:07:38.4+(4:34.6)
5 Seraina Boner SUI Skigo XC Team 2:08:59.1+(5:55.3)
6 Maria Gräfnings SWE Skigo XC Team 2:08:59.6+(5:55.8)
7 Heli Heiskanen FIN Team Trentino Robinson Trainer 2:11:12.1+(8:08.3)
8 Marie KROMER FRA   2:11:39.3+(8:35.5)
9 Viktoria Melina RUS Russian Marathon Team 2:12:44.4+(9:40.6)
10 Ingeborg Dahl NOR Skigo XC Team 2:12:45.3+(9:41.5)
11 Evelina Bångman SWE Team Mäenpää 2:12:45.7+(9:41.9)
12 Terhi Pollari FIN Team Mäenpää 2:12:46.1+(9:42.3)
13 Berit Gjelten NOR Team Synnfjell 2:14:15.2+(11:11.4)
14 Zuzana Kocumová CZE Silvini Madshus team 2:14:16.2+(11:12.4)
15 Barbro Saetha NOR Lyn Ski Moseteråsen 2:16:45.0+(13:41.2)
16 Riikka-Liisa Räsänen FIN Team Yoko Optiwax 2:16:54.6+(13:50.8)
17 Niina Virtanen FIN FullFit Team 2:17:30.4+(14:26.6)
18 Anna Kožíšková CZE   2:18:35.1+(15:31.3)
19 Marthe Kristine Hafsahl Karset NOR Team Parkettpartner 2:19:39.5+(16:35.7)
20 Dygd KVISGAARD Anniken NOR   2:19:53.0+(16:49.2)
21 Karolína Bícová CZE Vltava Fund Craft Team 2:20:51.6+(17:47.8)
22 Chiara Caminada ITA   2:23:18.5+(20:14.7)
23 Mirva Rottensteiner FIN Skimarathon Team Austria 2:23:56.0+(20:52.2)
24 Maren Thomasgaard NOR   2:25:04.8+(22:01.0)
25 Elisabeth Berger NOR   2:27:58.8+(24:55.0)
26 Jessica Wirth GER Team Forever Nordic 2:29:12.7+(26:08.9)
27 Veronika BROLL ITA   2:31:33.4+(28:29.6)
28 Viviana DRUIDI ITA   2:31:58.7+(28:54.9)
29 Karin Weltert Stadelmann SUI   2:33:03.0+(29:59.2)
30 Karel Machacek CZE   2:33:16.4+(30:12.6)
31 Elena NIKIFOROVA RUS   2:34:44.1+(31:40.3)
32 Roberta Tarter ITA   2:34:57.0+(31:53.2)
33 Ann Sofi PITKANEN FIN   2:35:39.7+(32:35.9)
34 Lotta KIRVESMIES FIN   2:37:21.4+(34:17.6)
35 Angelica Dellasega ITA   2:38:58.5+(35:54.7)
36 Sara Karlsson SWE   2:39:26.7+(36:22.9)
37 Jenny Ramstedt SWE   2:39:39.3+(36:35.5)
38 Stefania ZANON ITA   2:39:46.1+(36:42.3)
39 Catharina Ramhult SWE   2:41:11.2+(38:07.4)
40 Elisa Gianola ITA   2:42:55.0+(39:51.2)
41 Marta Vinante ITA   2:44:23.7+(41:19.9)
42 Charlotte Andersson SWE   2:44:32.1+(41:28.3)
43 Gro Baeck NOR   2:44:36.8+(41:33.0)
44 Oda Sikkeland NOR   2:46:16.2+(43:12.4)
45 Guro Vadheim NOR   2:46:45.7+(43:41.9)
46 Alice Longo ITA   2:47:10.5+(44:06.7)
47 Marzia MONTELEONE ITA   2:48:06.9+(45:03.1)
48 Marta DALBON ITA   2:48:56.6+(45:52.8)
49 Astrid BRATHAUG SORSET NOR   2:49:00.1+(45:56.3)
50 Sirpa SALO SAARI FIN   2:50:11.9+(47:08.1)
51 Inger Gro Lien NOR   2:50:44.4+(47:40.6)
52 Ane Marie JOHNSEN NOR   2:51:15.3+(48:11.5)
53 Agata MARCHI ITA   2:51:24.3+(48:20.5)
54 Monica Confortola ITA   2:52:08.8+(49:05.0)
55 Venke HATLEBERG NOR   2:52:34.4+(49:30.6)
56 Aukland FJELD Marianne NOR   2:52:59.2+(49:55.4)
57 Carina Kristiansen NOR   2:52:59.6+(49:55.8)
58 June Vestavik NOR   2:52:59.9+(49:56.1)
59 Michela GABRIELLI ITA   2:53:02.3+(49:58.5)
60 Benedikte Liepelt NOR   2:53:31.3+(50:27.5)

Menn
NB! Se bort fra de 2 første tidene!

# first name last name country team time
1 Asgeir HARTVEIT NOR   1:20:38.8
2 Lars Eivind KVARSTEIN NOR   1:23:28.8+(2:50.0)
3 Anton Karlsson SWE Lager 157 Ski Team 1:49:55.2+(29:16.4)
4 Ermil Vokuev RUS Russian Marathon Team 1:49:57.0+(29:18.2)
5 Andreas Nygaard NOR Team Santander 1:49:58.2+(29:19.4)
6 Markus Ottosson SWE Lager 157 Ski Team 1:49:58.4+(29:19.6)
7 Jens Eriksson SWE Team Tynell 1:49:59.2+(29:20.4)
8 Rikard Tynell SWE Team Tynell 1:49:59.7+(29:20.9)
9 Stanislav Řezáč CZE Silvini Madshus team 1:50:02.1+(29:23.3)
10 Simen Østensen NOR Team BN Bank 1:50:02.5+(29:23.7)
11 Kjetil Dammen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 1:50:03.1+(29:24.3)
12 Anders Aukland NOR Team Santander 1:50:04.2+(29:25.4)
13 Tore Bjørseth Berdal NOR Team Koteng 1:50:04.9+(29:26.1)
14 Klas Nilsson SWE Team Igne 1:50:05.6+(29:26.8)
15 Mauro Brigadoi ITA Team Trentino Robinson Trainer 1:50:06.0+(29:27.2)
16 Alexis Jeannerod FRA Bauer Ski Team 1:50:07.3+(29:28.5)
17 Niko Koskela FIN Team Mäenpää 1:50:07.8+(29:29.0)
18 Runar Skaug Mathisen NOR Team Telemark 1:50:08.6+(29:29.8)
19 Petr Novák CZE Vltava Fund Craft Team 1:50:09.3+(29:30.5)
20 Ilya Chernousov RUS Bauer Ski Team 1:50:09.9+(29:31.1)
21 Chris Andre Jespersen NOR Team Koteng 1:50:10.3+(29:31.5)
22 Tord Asle Gjerdalen NOR Team Santander 1:50:10.7+(29:31.9)
23 Oscar Persson SWE Lager 157 Ski Team 1:50:11.3+(29:32.5)
24 Andreas Holmberg SWE Team Serneke 1:50:11.6+(29:32.8)
25 Fredrik Byström SWE Lager 157 Ski Team 1:50:12.6+(29:33.8)
26 Vegard Vinje NOR Lyn Ski Moseteråsen 1:50:13.0+(29:34.2)
27 Morten Eide Pedersen NOR Team BN Bank 1:50:13.5+(29:34.7)
28 Jimmie Johnsson SWE Lager 157 Ski Team 1:50:14.3+(29:35.5)
29 Eugeniy Dementiev RUS   1:50:14.5+(29:35.7)
30 Stian Hoelgaard NOR Team Koteng 1:50:14.8+(29:36.0)
31 Marcus Johansson SWE Lager 157 Ski Team 1:50:15.3+(29:36.5)
32 Nikita Stupak RUS Russian Marathon Team 1:50:15.6+(29:36.8)
33 Øyvind Moen Fjeld NOR Team Santander 1:50:15.7+(29:36.9)
34 Torgeir Skare Thygesen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 1:50:16.6+(29:37.8)
34 Vetle Thyli NOR Team Norgeshus Maxpulse 1:50:16.6+(29:37.8)
36 Stian Berg NOR Team Synnfjell 1:50:16.7+(29:37.9)
37 Pavel Ondrášek CZE Vltava Fund Craft Team 1:50:17.7+(29:38.9)
38 Jörgen Brink SWE JBrink Ski Team 1:50:18.0+(29:39.2)
38 Vinjar Skogsholm NOR Team Parkettpartner 1:50:18.0+(29:39.2)
40 Jiří Pliska CZE Silvini Madshus team 1:50:18.5+(29:39.7)
41 Bruno Debertolis ITA Team Trentino Robinson Trainer 1:50:40.9+(30:02.1)
42 Francesco Ferrari ITA Team Trentino Robinson Trainer 1:50:41.4+(30:02.6)
43 Thomas Gifstad NOR Skigo XC Team 1:50:41.7+(30:02.9)
44 Simen Engebretsen Nordli NOR Team Parkettpartner 1:50:46.5+(30:07.7)
45 Bob Impola SWE Team Serneke 1:50:47.0+(30:08.2)
46 Anders Høst NOR Team Serneke 1:50:47.5+(30:08.7)
47 Antti Lampinen FIN Team Peltonen 1:50:48.3+(30:09.5)
48 Václav Sedláček CZE Silvini Madshus team 1:50:50.0+(30:11.2)
49 Petter Soleng Skinstad NOR   1:50:53.2+(30:14.4)
50 Thomas EKREN NOR   1:51:00.3+(30:21.5)
51 Thomas Gjestrumbakken NOR Team Parkettpartner 1:52:24.0+(31:45.2)
52 Torleif Syrstad NOR Team Koteng 1:52:25.8+(31:47.0)
53 Erling AALVIK NOR   1:52:26.5+(31:47.7)
54 Erlend Widerø Hennig NOR Skigo XC Team 1:52:27.0+(31:48.2)
55 Magnus Vesterheim NOR Team Parkettpartner 1:52:27.1+(31:48.3)
56 Lukáš Bauer CZE Bauer Ski Team 1:52:27.6+(31:48.8)
57 Jan Šrail CZE Bauer Ski Team 1:52:30.0+(31:51.2)
58 Michael Kuisle GER Team Forever Nordic 1:53:38.9+(33:00.1)
59 Kjetil Tyrom NOR Team Parkettpartner 1:55:01.2+(34:22.4)
60 Joar Thele NOR Lyn Ski Moseteråsen 1:55:02.0+(34:23.2)