Eirik Mysen på vei mot seier i Kristinaløpets 5 km lange løype. Mobilfoto: Privat.

Eirik Mysen på vei mot seier i Kristinaløpets 5 km lange løype. Mobilfoto: Privat.

NM 10 000 METER – STERKT LEVERT AV EIRIK MYSEN

Blant skiløperne som denne uka har deltat i Friidretts-NM finner vi Eirik Mysen. Søndag markerte han seg på 10 000 meter.

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut
 

Uleselig tekst

Bli abonnent – Full tilgang til alt det gode stoffet!


Allerede abonnent?
* Klikk her for å logge inn

Få hele Langrenn Pluss (+)




Velg abonnement*
Abonnementsvilkår*

Du gir med dette godkjennelse til at Langrenn.com AS automatisk fornyer ditt abonnement frem til du selv sier dette opp. Komplette vilkår er tilgjengelig her.

Uleselig tekst

Blant skiløperne som denne uka har deltat i Friidretts-NM finner vi Eirik Mysen. Søndag markerte han seg på 10 000 meter.

Milløpet som ble unnagjort på NM-stadion i Hamar i Hedmark hadde Eirik Mysen plass i heat 2, der hvor de største kanonene var samlet.

Vant gjorde Sondre Nordstad Moen fra SK Vidar. Mannen som tok sølv på 5 000 meter etter Henrik Ingebrigtsen var i dag i en helt egen klasse med sine 28 minutter og 13 sekunder.

Allerede på 7. plass finner vi Mosvik ILs Eirik Mysen.

Hans eksakte tid var 30:12,93.

Om Langrenn.com forstår Eiriks eget budskap i sosiale medier, så var dette ny personlig rekord med to sekunder.

NM Friiidrett            
Hamar, Hedmark - 4. august 2019            
                 
Menn Senior - 10 000 meter            
                 
HEAT 1
1   Alexander Bratreit Kirkeberg   Namdal løpeklubb   30,35,98
2   Ola Sakshaug   Kristiansand Løpeklubb   30,46,64
3   Martin Finne   Gular, IL   30,47,79
4   Ola Berg Fines   Mosvik IL - Friidrett   30,56,53
5   Magnus Winther Warvik   NTNUI   31,02,40
6   Kjell Arne Trælnes   Sømna IL   31,19,18
7   Sverre Solligård   Svorkmo N.O.I.   31,21,40
8   Sondre Skipenes Øvre-Helland   Viking, TIF   31,29,29
9   Iver Matias Linge Glomnes   Strindheim il   31,30,09
10   Sindre Solbakken Omvik   Rosendal TL   31,43,41
11   Mathias Flak   Steinkjer Friidrettsklubb   31,44,24
12   Simen Hernes Ellingsdalen   Steinkjer Friidrettsklubb   31,46,21
13   Kristian Ulriksen   Tromsø Løpeklubb   31,47,40
14   Petter Johansen   Lillehammer IF   31,51,23
15   Kristoffer Ohnstad Hjelmeland   Norna-Salhus IL   31,52,41
16   Erlend Gjerdevik Sørtveit   Strindheim il   31,52,55
17   Mats Bjørgum   Strindheim il   31,55,10
18   Henrik Andree Nicolaisen   Tjalve, IK   32,15,79
19   Magnus Gjerstad   Osterøy IL   32,27,65
20   Lasse Blom   Sømna IL   32,34,30
21   Simen Jerry Bergseth   Idrettslaget Skjalg   32,43,63
22   Kristian Nedregård   Spjelkavik og Omegn Friidrettsklubb   33,30,10
    Haben Brhane Gebrehiwet   Strindheim il   DNF
                 
                 
HEAT 2
1   Sondre Nordstad Moen   Vidar, Sportsklubben   28,13,14
2   Narve Gilje Nordås   Sandnes IL   29,19,23
3   Bjørnar Sandnes Lillefosse   Gular, IL   29,44,98
4   Erik Udø Pedersen   Kristiansand Løpeklubb   29,45,17
5   Marius Øyre Vedvik   Gular, IL   29,59,20
6   Thomas Fremo   Fjellørnen IL   30,09,90
7   Eirik Mysen   Mosvik IL - Friidrett   30,12,93
8   Frew Zenebe Brkineh   Sandnes IL   30,14,53
9   Eivind Øygard   Jølster IL   30,14,69
10   Ebrahim Abdulaziz   Strindheim il   30,18,33
11   Isaac Tesfamichael   Leksvik IL   30,25,85
12   Petter Mekvik Rypdal   Tjalve, IK   30,33,52
13   Salim Haroun Yousif   Egersunds Idrettsklubb   30,35,35
14   Andreas Myhre Sjurseth   Vidar, Sportsklubben   30,38,55
15   Marius Garmann Sørli   Ask Friidrett   30,52,65
16   Andreas Iden   Gneist,IL   31,04,13
17   Dag Blandkjenn   Strindheim il   31,07,53
18   Erik Lomås   Salangen IF - Friidrett   31,27,66
                 
 
PLASSERING TOTAL (begge heat sammenslått)
1   Sondre Nordstad Moen   Vidar, Sportsklubben   28,13,14
2   Narve Gilje Nordås   Sandnes IL   29,19,23
3   Bjørnar Sandnes Lillefosse   Gular, IL   29,44,98
4   Erik Udø Pedersen   Kristiansand Løpeklubb   29,45,17
5   Marius Øyre Vedvik   Gular, IL   29,59,20
6   Thomas Fremo   Fjellørnen IL   30,09,90
7   Eirik Mysen   Mosvik IL - Friidrett   30,12,93
8   Frew Zenebe Brkineh   Sandnes IL   30,14,53
9   Eivind Øygard   Jølster IL   30,14,69
10   Ebrahim Abdulaziz   Strindheim il   30,18,33
11   Isaac Tesfamichael   Leksvik IL   30,25,85
12   Petter Mekvik Rypdal   Tjalve, IK   30,33,52
13   Salim Haroun Yousif   Egersunds Idrettsklubb   30,35,35
14   Alexander Bratreit Kirkeberg   Namdal løpeklubb   30,35,98
15   Andreas Myhre Sjurseth   Vidar, Sportsklubben   30,38,55
16   Ola Sakshaug   Kristiansand Løpeklubb   30,46,64
17   Martin Finne   Gular, IL   30,47,79
18   Marius Garmann Sørli   Ask Friidrett   30,52,65
19   Ola Berg Fines   Mosvik IL - Friidrett   30,56,53
20   Magnus Winther Warvik   NTNUI   31,02,40
21   Andreas Iden   Gneist,IL   31,04,13
22   Dag Blandkjenn   Strindheim il   31,07,53
23   Kjell Arne Trælnes   Sømna IL   31,19,18
24   Sverre Solligård   Svorkmo N.O.I.   31,21,40
25   Erik Lomås   Salangen IF - Friidrett   31,27,66
26   Sondre Skipenes Øvre-Helland   Viking, TIF   31,29,29
27   Iver Matias Linge Glomnes   Strindheim il   31,30,09
28   Sindre Solbakken Omvik   Rosendal TL   31,43,41
29   Mathias Flak   Steinkjer Friidrettsklubb   31,44,24
30   Simen Hernes Ellingsdalen   Steinkjer Friidrettsklubb   31,46,21
31   Kristian Ulriksen   Tromsø Løpeklubb   31,47,40
32   Petter Johansen   Lillehammer IF   31,51,23
33   Kristoffer Ohnstad Hjelmeland   Norna-Salhus IL   31,52,41
34   Erlend Gjerdevik Sørtveit   Strindheim il   31,52,55
35   Mats Bjørgum   Strindheim il   31,55,10
36   Henrik Andree Nicolaisen   Tjalve, IK   32,15,79
37   Magnus Gjerstad   Osterøy IL   32,27,65
38   Lasse Blom   Sømna IL   32,34,30
39   Simen Jerry Bergseth   Idrettslaget Skjalg   32,43,63
40   Kristian Nedregård   Spjelkavik og Omegn Friidrettsklubb   33,30,10
    Haben Brhane Gebrehiwet   Strindheim il   DNF

* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut


blog comments powered by Disqus