SNARVEIER mellom nyhet 2 og 3| NORGESCUP: LØRDAG: 10/15 km: Kvinner- Menn| FRE: Sprint: Kvinner- Menn| VM-RESULTATER: LØRDAG: 30 km: Kvinner| FRE: Stafett: Menn| TOR: Stafett: Kvinner| 800 GULLARTIKLER| SKIPLUKKER'N SVARER
Norges gull-gutter på VM-stafetten i Val di Fiemme. Fra venstre i etappe-rekkefølge: Tord Asle Gjerdalen, Eldar Rønning, Sjur Røthe og Petter Northug jr. Foto: Felgenhauer/NordicFocus.

Norges gull-gutter på VM-stafetten i Val di Fiemme. Fra venstre i etappe-rekkefølge: Tord Asle Gjerdalen, Eldar Rønning, Sjur Røthe og Petter Northug jr. Foto: Felgenhauer/NordicFocus.

Norske VM-medaljer i OL-øvelser

Disse norske utøverne tok i 2013 VM-medaljer i øvelser som er på programmet i vinter-OL - totalt 17 gull, 7 sølv og 10 bronse:

Tips en venn  Skriv ut
Annonse

* Skiskyting (8-2-1)
GULL i sprint menn (Emil Hegle Svendsen), jaktstart menn (Svendsen), fellesstart menn (Tarjei Bø), stafett menn (Ole Einar Bjørndalen, Henrik L'Abée-Lund, Bø, Svendsen), jaktstart kvinner (Tora Berger), normaldistanse kvinner (Berger), stafett kvinner (Hilde Fenne, Ann Kristin Aafedt Flatland, Synnøve Solemdal, Berger) og blandet stafett (Berger, Solemdal, Bø, Svendsen).

SØLV i sprint kvinner (Berger) og fellesstart kvinner (Berger).

BRONSE i fellesstart menn (Svendsen)

* Langrenn (7-4-5)
GULL i 15 km fri teknikk menn (Petter Northug), stafett menn (Tord Asle Gjerdalen, Eldar Rønning, Sjur Røthe, Northug), skiathlon kvinner (Marit Bjørgen), sprint klassisk kvinner (Bjørgen), 10 km fri teknikk kvinner (Therese Johaug), 30 km klassisk fellesstart kvinner (Bjørgen) og stafett kvinner (Heidi Weng, Johaug, Kristin Størmer Steira, Bjørgen).

SØLV i skiathlon menn (Martin Johnsrud Sundby), sprint klassisk menn (Northug), skiathlon kvinner (Johaug) og 10 km fri teknikk kvinner (Bjørgen).

BRONSE i skiathlon menn (Røthe), 15 km fri teknikk menn (Gjerdalen), skiathlon kvinner (Weng), sprint klassisk kvinner (Maiken Caspersen Falla) og 30 km klassisk fellesstart kvinner (Johaug).

* Alpint (1-0-1)
GULL i utfor menn (Aksel Lund Svindal).
BRONSE i super-G menn (Svindal).

* Hopp (1-0-1)
GULL i liten bakke (Anders Bardal).
BRONSE i stor bakke (Anders Jacobsen).

* Kombinert (0-1-0)
SØLV i lagkonkurransen (Jørgen Graabak, Håvard Klemetsen, Magnus Krog, Magnus Moan).

* Snowboard (0-0-2)
BRONSE i snowboardcross menn (Stian Sivertzen) og snowboardcross kvinner (Helene Olafsen).


SNARVEIER

* VM JUNIOR VUOKATTI
Program| Norges Tropp| Smøretips| Startlister| Resultater
--- ---
* VM U23 VUOKATTI
Program| Norges Tropp| Smøretips| Startlister| Resultater
--- ---
* VM POKLJUKA - SKISKYTING
Program| TV-tider| Norges Tropp| Medaljeoversikt| Startlister| Resultater
--- ---
* NORGESCUP FØRDE - SENIOR
Program| Smøretips| Startlister| Resultater

* LANGRENN PLUSS (+): Tid for å bli abonnent - Full tilgang på alle de gode sakene

Tips en venn  Skriv ut


blog comments powered by Disqus