Emil Iversen og Johannes Høsflot Klæbo med gullmedaljene fra lagsprint under VM i Seefeld 2019. Foto: GEPA-pictures/WSC Seefeld 2019.

Emil Iversen og Johannes Høsflot Klæbo med gullmedaljene fra lagsprint under VM i Seefeld 2019. Foto: GEPA-pictures/WSC Seefeld 2019.

OVERSIKT: Vinnere av nasjonale mesterskap

På tampen av sesongen har det vært en rekke distanser og øvelser som har hatt sine mesterskap i ulike land.

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut

Uleselig tekst

Bli abonnent – Full tilgang til alt det gode stoffet!


Allerede abonnent?
* Klikk her for å logge inn

Få hele Langrenn Pluss (+)




Velg abonnement*
Abonnementsvilkår*

Du gir med dette godkjennelse til at Langrenn.com AS automatisk fornyer ditt abonnement frem til du selv sier dette opp. Komplette vilkår er tilgjengelig her.

Uleselig tekst

Det internasjonale skiforbundet, FIS, har snekret sammen en oversikt som viser hvem som ble vinnere av ulike nasjonale mesterskap i sesongens siste faser:

The National Championships mark the grand finals for many of the competitive athletes around the FIS Cross-Country World Cup. Find here an overview of the events and results sorted by date of the Nationals.

National Championships NORWAY 28th to 30th March 2019, Lygna

Team Sprint C ladies: 
1. Gjøvik IL (Tuva Bakkemo/Ingvild Flugstad Østberg)

Team Sprint C men: 
1. IL Varden Meråker (Jørgen Sæternes Ulvang/Emil Iversen)

5km F ladies: 
1. Therese Johaug | 2. Ingvild Flugstad Østberg | 3. Astrid Uhrenholdt Jacobsen

10km F men: 
1. Martin Johnsrud Sundby | 2. Hans Christer Holund | 3. Didrik Tønseth

30km C ladies: 
1. Therese Johaug | 2. Ingvild Flugstad Østberg | 3. Anna Svendsen

50km C men: 
1. Martin Johnsrud Sundby | 2. Didrik Tønseth | 3. Johan Hoel

---

National Championships POLAND 28th to 31st March 2019, Jakuszyce

Team Sprint ladies: 
1. LKS Markam Wiśniowa Osieczany (Urszula Łętocha/Weronika Kaleta)

Team Sprint men: 
1. UKS Rawa Siedlce (Maciej Staręga/Paweł Klisz)

Relay ladies: 
1. UKS Rawa Siedlce (Daniel Iwanowski/Maciej Staręga/Piotr Sobiczewski/Paweł Klisz)

Relay men: 
1. LKS Markam Wiśniowa Osieczany (Urszula Łętocha/Iwona Piekarz/Weronika Kaleta/Karolina Kaleta)

15km C ladies: 
1. Justyna Kowalczyk | 2. Urszula Łętocha | 3. Weronika Kaleta

30km C men: 
1. Dominik Bury | 2. Maciej Staręga | 3. Jan Antolec

National Championships GERMANY 29th to 31st March 2019, Reit im Winkl

Team Sprint C ladies: 
1. SVSAC2 (Katharina Hennig/Anne Winkler)

Team Sprint C men: 
1. BSV1 (Lucas Bögl/Sebastian Eisenlauer)

20km F ladies: 
1. Katharina Hennig | 2. Sandra Ringwald | 3. Julia Belger

30km F men: 
1. Jonas Dobler | 2. Lucas Bögl | 3. Florian Notz

Relay ladies: 
1. SC Oberstdorf 1 (Coletta Rydzek/Celine Mayer/Laura Gimmler)

Relay men: 
1. SWV Goldlauter Herren 1 (Konstantin Müller/Florian Hollandt/Marius Cebulla)

Relay mixed: 
1. SC Partenkirchen (Hanna Kebinger/David Zobel/Max Olex)

---

National Championships FRANCE 29th to 30th March 2019, Méribel

7.5km C Mst ladies (sen): 
1. Anouk Favor Picon | 2. Laura Chamiot Maitral | 3. Delphine Claudel

10km C Mst men (sen): 
1. Alexis Jeannerod | 2. Mauritius Manificat | 3. Hugo Lapalus

Sprint C ladies (qual): 
1. Anouk Favor Picon | 2. Laura Chamiot Maitral | 3. Delphine Claudel

Sprint C men (qual): 
1. Valentin Chauvin | 2. Richard Jouve | 3. Alexis Jeannerod

National Championships FINLAND 30th/31st March 2019, Aanekoski

10km F ladies: 
1. Krista Pärmäkoski | 2. Anne Kyllonen | 3. Eveliina Piippo

15km F men: 
1. Iivo Niskanen | 2. Juho Mikkonen | 3. Ristomatti Hakola

10km C ladies: 
1. Krista Pärmäkoski | 2. Kerttu Niskanen | 3. Laura Mononen

15km C men: 
1. Iivo Niskanen | 2. Ristomatti Hakola | 3. Juho Mikkonen

continuation National Championships 7th April 2019, Ainiovaara

30km F ladies: 
1. Krista Pärmäkoski | 2. Laura Mononen | 3. Kerttu Niskanen

50km F men: 
1. Iivo Niskanen | 2. Juho Mikkonen | 3. Joni Mäki

---

National Championships AUSTRIA 30th/31st March 2019, Hochfilzen

Sprint F ladies: 
1. Lisa Unterweger | 2. Teresa Stadlober | 3. Lisa Achleitner

Sprint F men: 
1. Luis Stadlober | 2. Benjamin Moser | 3. Clemens Blassnig

15km F Mst ladies: 
1. Teresa Stadlober | 2. Lisa Unterweger | 3. Barbara Walchhofer

30km F Mst men: 
1. Paul Gerstgraser | 2. Luis Stadlober | 3. Bernhard Flaschenberger

National Championships SWEDEN 30st March 2019, Gällivare

30km F ladies: 
1. Ebba Andersson | 2. Charlotte Kalla | 3. Jonna Sundling

50km F men: 
1. Johan Häggström | 2. Simon Lageson | 3. Björn Sandström

11th April, Bruksvallarna

Relay ladies: 
1. Stina Nilsson & Anna Dyvik

Relay men: 
1. Hugo Jacobsson & Oskar Svensson

---

National Championships RUSSIA 30th March to 7th April 2019, Kononovskaya

Sprint C ladies: 
1. Natalia Matveeva | 2. Yulia Belorukova | 3. Natalia Nepryaeva

Sprint C men: 
1. Andrey Parfenov | 2. Sergey Ardashev | 3. Andrey Krasnov

Skiathlon ladies: 
1. Anastasia Sedova | 2. Alisa Zhambalova | 3. Anna Nechaevskaya

Skiathlon men: 
1. Alexey Chervotkyn | 2. Maxim Vylegzhanin | 3. Andrey Melnichenko

10km F ladies: 
1. Natalia Nepryaeva | 2. Anna Nechaevskaya | 3. Anastasia Sedova

15km F men: 
1. Andrey Melnichenko | 2. Ivan Yakimushkin | 3. Alexey Shemiakin

30km C ladies: 
1. Alisa Zhambalova | 2. Lidia Durkina | 3. Diana Golovan

50km C men: 
1. Maxim Vylegzhanin | 2. Ilia Semikov | 3. Sergey Ardashev

National Championships U.S.A. 2nd April 2019, Presque Isle

30km F Mst ladies: 
1. Sadie Bjornsen | 2. Rosie Brennan | 3. Julia Kern

50km F Mst men: 
1. Erik Bjornsen | 2. David Norris | 3. Simeon Hamilton

Kilde: FIS-Ski.com


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut


blog comments powered by Disqus