NYESTE RESULTATER

| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
-->
VIKTIG: Alle siste resultater mellom nyhet nr. 4 og 5 (mange konkurranser i helga)| Utvalgte resultater: Oppstad Ruller'n| BIBO Rulleskifestival| ØTS-rennet| SKIPLUKKER'N SVARER
Tore Bjørseth Berdal jubler sammen med kranskullan for seieren i Vasaloppet 2019. Foto: Manzoni/NordicFocus.

Tore Bjørseth Berdal jubler sammen med kranskullan for seieren i Vasaloppet 2019. Foto: Manzoni/NordicFocus.

POENG: Visma Ski Classics foran Vasaloppet

Da er 8 av 12 renn i Visma Ski Classics, den internasjonale langløpscupen, tilbakelagt. Dette er stillingen etter Jizerska 9. februar 2020 og foran Vasaloppet 1. mars.

Tips en venn  Skriv ut

Uleselig tekst

Bli abonnent – Full tilgang til alt det gode stoffet!

Uleselig tekst

Da er 8 av 12 renn i Visma Ski Classics, den internasjonale langløpscupen, tilbakelagt. Dette er stillingen etter Jizerska 9. februar 2020.

Nå er det pause frem til Vasaloppet som tradisjonen tro alltid er programfestet til første søndagen i mars, hvilket i år er den 1. mars.

Her er poengstillingene så langt i de ulike kategorier etter 8 av sesongens 12 renn, det er topp 30 som vises. For komplette lister, gå inn til Visma Ski Classics.

CHAMPION MEN

RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS

1ANDREAS NYGAARDTEAM RAGDE EIENDOM1090

2TORD ASLE GJERDALENTEAM RAGDE EIENDOM960

3MORTEN EIDE PEDERSENTEAM KAFFEBRYGGERIET903

4STIAN HOELGAARDTEAM KOTENG885

5MARCUS JOHANSSONLAGER 157 SKI TEAM869

6PETTER ELIASSENTEAM RAGDE EIENDOM822

7VETLE THYLITEAM KAFFEBRYGGERIET790

8EMIL PERSSONLAGER 157 SKI TEAM703

9MAX NOVAKTEAM RAMUDDEN696

10OSKAR KARDINTEAM RAGDE EIENDOM680

11ARI LUUSUAVLTAVA FUND SKI TEAM575

12ØYVIND MOEN FJELDLAGER 157 SKI TEAM563

13ANDREAS HOLMBERGLAGER 157 SKI TEAM539

14TORE BJØRSETH BERDALTEAM KOTENG508

15ALEXEY SHEMIAKINRUSSIAN WINTER TEAM474

16ALEXIS JEANNERODED SYSTEM BAUER TEAM463

17CHRIS ANDRE JESPERSENTEAM KOTENG441

18ALEKSANDR GREBENKORUSSIAN WINTER TEAM409

18JOAR THELETEAM RAGDE EIENDOM409

20SIMEN ENGEBRETSEN NORDLITEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN390

21KLAS NILSSONTEAM IGNE369

21ANDERS AUKLANDTEAM RAGDE EIENDOM369

23ERMIL VOKUEVRUSSIAN WINTER TEAM323

24MAXIM VYLEGZANINRUSSIAN WINTER TEAM306

24TORLEIF SYRSTADTEAM KOTENG306

26MAGNUS VESTERHEIMTEAM KAFFEBRYGGERIET301

26BOB IMPOLATEAM SERNEKE301

28STIAN BERGTEAM KAFFEBRYGGERIET279

29BASTIEN POIRRIERE-LIBERTY SKI TEAM277

30JOHANNES EKLÖFTEAM RAMUDDEN271

CHAMPION WOMEN

RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS

1BRITTA JOHANSSON NORGRENLAGER 157 SKI TEAM1275

2KARI VIKHAGEN GJEITNESTEAM KOTENG1175

3KATEŘINA SMUTNÁED SYSTEM BAUER TEAM1010

4ASTRID ØYRE SLINDTEAM KOTENG999

5LINA KORSGRENTEAM RAMUDDEN925

6EMILIE FLETENTEAM RAGDE EIENDOM905

7IDA DAHLTEAM RAMUDDEN804

8SOFIE ELEBROTEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN671

9JENNY LARSSONTEAM RAMUDDEN612

10THEA KROKAN MURUDTEAM RAGDE EIENDOM602

11ROXANE LACROIXED SYSTEM BAUER TEAM583

12HELI HEISKANENVLTAVA FUND SKI TEAM543

13ANASTASIA RYGALINARUSSIAN WINTER TEAM452

14MAGDALENA PAJALATEAM SERNEKE444

15LAILA KVELITEAM ENGCON418

16ELIN MOHLINLAGER 157 SKI TEAM408

17JULIA ANGELSIÖÖTEAM SERNEKE407

18MARIE KROMERE-LIBERTY SKI TEAM402

19ANASTASIA VLASOVARUSSIAN WINTER TEAM363

20MARIE RENÉE SØRUM GANGSØTEAM XPND345

21ANDREA KLEMENTOVÁVLTAVA FUND SKI TEAM325

22KAROLÍNA GROHOVÁSILVINI MADSHUS TEAM297

23OLGA TSAREVARUSSIAN WINTER TEAM285

24SELINA PFÄFFLITEAM BSV IBEX267

25NOORA KIVIKKOVLTAVA FUND SKI TEAM259

26EVELINA BÅNGMANTEAM RUSTAD IL OSLO254

27INGEBORG DAHLTEAM XPND253

28ANNA SIXTOVÁED SYSTEM BAUER TEAM249

29KLÁRA MORAVCOVÁSLAVIA POJIŠŤOVNA SPORT TEAM240

30NICOLE DONZALLAZTEAM ROBINSON TRENTINO214

VISMA ALP TROPHY MEN

RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS

1ANDREAS NYGAARDTEAM RAGDE EIENDOM790

2TORD ASLE GJERDALENTEAM RAGDE EIENDOM745

3STIAN HOELGAARDTEAM KOTENG710

4MARCUS JOHANSSONLAGER 157 SKI TEAM697

5MORTEN EIDE PEDERSENTEAM KAFFEBRYGGERIET678

6VETLE THYLITEAM KAFFEBRYGGERIET617

7PETTER ELIASSENTEAM RAGDE EIENDOM601

8EMIL PERSSONLAGER 157 SKI TEAM571

9MAX NOVAKTEAM RAMUDDEN518

10ARI LUUSUAVLTAVA FUND SKI TEAM441

11OSKAR KARDINTEAM RAGDE EIENDOM429

12ALEXEY SHEMIAKINRUSSIAN WINTER TEAM424

13CHRIS ANDRE JESPERSENTEAM KOTENG391

13ANDREAS HOLMBERGLAGER 157 SKI TEAM391

15ØYVIND MOEN FJELDLAGER 157 SKI TEAM387

16TORE BJØRSETH BERDALTEAM KOTENG372

17ERMIL VOKUEVRUSSIAN WINTER TEAM323

18KLAS NILSSONTEAM IGNE319

19ALEKSANDR GREBENKORUSSIAN WINTER TEAM316

20ALEXIS JEANNERODED SYSTEM BAUER TEAM303

21JOAR THELETEAM RAGDE EIENDOM279

22MAXIM VYLEGZANINRUSSIAN WINTER TEAM256

23SIMEN ENGEBRETSEN NORDLITEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN232

24RUNAR SKAUG MATHISENTEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN220

25TORLEIF SYRSTADTEAM KOTENG216

26NIKLAS HENRIKSSONTEAM IGNE213

27ANDERS AUKLANDTEAM RAGDE EIENDOM209

28BOB IMPOLATEAM SERNEKE201

29MAGNUS VESTERHEIMTEAM KAFFEBRYGGERIET196

30ALEXEY DVOSKINRUSSIAN WINTER TEAM181

VISMA ALP TROPHY WOMEN

RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS

1BRITTA JOHANSSON NORGRENLAGER 157 SKI TEAM975

2KARI VIKHAGEN GJEITNESTEAM KOTENG945

3ASTRID ØYRE SLINDTEAM KOTENG904

4KATEŘINA SMUTNÁED SYSTEM BAUER TEAM790

5LINA KORSGRENTEAM RAMUDDEN675

6EMILIE FLETENTEAM RAGDE EIENDOM650

7IDA DAHLTEAM RAMUDDEN604

8THEA KROKAN MURUDTEAM RAGDE EIENDOM519

9SOFIE ELEBROTEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN496

10ROXANE LACROIXED SYSTEM BAUER TEAM453

11JENNY LARSSONTEAM RAMUDDEN417

12ANASTASIA RYGALINARUSSIAN WINTER TEAM402

13HELI HEISKANENVLTAVA FUND SKI TEAM371

14ANASTASIA VLASOVARUSSIAN WINTER TEAM363

15MARIE KROMERE-LIBERTY SKI TEAM352

16LAILA KVELITEAM ENGCON318

17MAGDALENA PAJALATEAM SERNEKE313

18OLGA TSAREVARUSSIAN WINTER TEAM285

19JULIA ANGELSIÖÖTEAM SERNEKE282

20MARIE RENÉE SØRUM GANGSØTEAM XPND278

21ELIN MOHLINLAGER 157 SKI TEAM247

22ANDREA KLEMENTOVÁVLTAVA FUND SKI TEAM218

23ANNA SIXTOVÁED SYSTEM BAUER TEAM185

24SELINA PFÄFFLITEAM BSV IBEX176

25KAROLÍNA GROHOVÁSILVINI MADSHUS TEAM175

26NICOLE DONZALLAZTEAM ROBINSON TRENTINO164

26EVELINA BÅNGMANTEAM RUSTAD IL OSLO164

28KLÁRA MORAVCOVÁSLAVIA POJIŠŤOVNA SPORT TEAM145

29NOORA KIVIKKOVLTAVA FUND SKI TEAM141

30ANNA-MARIE HEJNÁSILVINI MADSHUS TEAM139

YOUTH MEN

RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS

1EMIL PERSSONLAGER 157 SKI TEAM703

2MAX NOVAKTEAM RAMUDDEN696

3ALEKSANDR GREBENKORUSSIAN WINTER TEAM409

4TORLEIF SYRSTADTEAM KOTENG306

5MAGNUS VESTERHEIMTEAM KAFFEBRYGGERIET301

6STIAN BERGTEAM KAFFEBRYGGERIET279

7JOHANNES EKLÖFTEAM RAMUDDEN271

8VINJAR SKOGSHOLMTEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN215

9FABIÁN ŠTOČEKVLTAVA FUND SKI TEAM212

10ISAC HOLMSTRÖMVLTAVA FUND SKI TEAM173

11THOMAS JOLYCRÉDIT AGRICOLE FRANCHE COMTÉ150

12GILBERTO PANISITEAM ROBINSON TRENTINO136

13VIKTOR MÄENPÄÄTEAM MÄENPÄÄ134

14AMUND RIEGETEAM RUSTAD IL OSLO128

14THOMAS CHAMBELLANTE-LIBERTY SKI TEAM128

16THÉO DESWAZIÈREE-LIBERTY SKI TEAM125

17FRANCESCO FERRARISOTTOZERO ZORZI MAX - ORSAIEC124

17LUDWIG TÄRNINGTEAM SERNEKE124

19VELI-MATTI RÄSÄNENSKIMARATHON TEAM AUSTRIA122

20LORENZO BUSINTEAM ROBINSON TRENTINO121

21MICHAEL KUISLETEAM NORDIC PEOPLE114

22KJETIL TYROMTEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN110

23OLE EIRIK FUGLEHAUG EKREMTEAM SYNNFJELL108

24SIVERT BERGANTEAM SYNNFJELL104

25THOMAS GJESTRUMBAKKENTEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN99

26MART KEVIN PÕLLUSTETEAM SYNNFJELL98

27ANTOINE AUGERE-LIBERTY SKI TEAM96

28THOMAS ØDEGAARDENTEAM XPND91

29JEREMY ROYERTEAM VERCORS ISERE83

30PAUL COMBEYCRÉDIT AGRICOLE FRANCHE COMTÉ80

YOUTH WOMEN

RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS

1IDA DAHLTEAM RAMUDDEN804

2JENNY LARSSONTEAM RAMUDDEN612

3THEA KROKAN MURUDTEAM RAGDE EIENDOM602

4ANASTASIA RYGALINARUSSIAN WINTER TEAM452

5JULIA ANGELSIÖÖTEAM SERNEKE407

6MARIE RENÉE SØRUM GANGSØTEAM XPND345

7ANDREA KLEMENTOVÁVLTAVA FUND SKI TEAM325

8SELINA PFÄFFLITEAM BSV IBEX267

9ANNA SIXTOVÁED SYSTEM BAUER TEAM249

10REBECCA IMMONENRUSSIAN WINTER TEAM181

11ANNA-MARIE HEJNÁSILVINI MADSHUS TEAM178

12CARINE HEUBERGERTEAM BSV IBEX173

13KAROLINE BYE ØRENTEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN162

14FRANZISKA MÜLLERXC-SKI.DE A|N SKIMARATHON TEAM157

15MAGDALENA MAIERHOFERTEAM SYNNFJELL132

16ANN-CATHRIN UHLTEAM NORDIC PEOPLE113

17TEREZA HUJEROVÁSLAVIA POJIŠŤOVNA SPORT TEAM102

18CÉLINE CHOPARD LALLIERCRÉDIT AGRICOLE FRANCHE COMTÉ100

18MELINA SCHÖTTESTEAM TRI-NORDIC COACHING100

20MARTINE KORSLUNDTEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN95

21MELINA MAYERXC-SKI.DE A|N SKIMARATHON TEAM90

22ODA NERDRUMTEAM XPND82

23MEG LANETEAM TRI-NORDIC COACHING77

24JESSICA WIRTHTEAM NORDIC PEOPLE75

25ANNA-MARIA WÖRNDLESKIMARATHON TEAM AUSTRIA71

26KATI ROIVASE-LIBERTY SKI TEAM64

27MARI STØEN GUSSIÅSTEAM NTNUI SWECO60

28REBECCA ÖHRNLAGER 157 SKI TEAM57

28KATJA BIERIXC-SKI.DE A|N SKIMARATHON TEAM57

30FRIDA ØYGARDTEAM NTNUI SWECO53

SPRINT MEN

RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS

1MAX NOVAKTEAM RAMUDDEN224

1STIAN BERGTEAM KAFFEBRYGGERIET224

3OSKAR KARDINTEAM RAGDE EIENDOM180

4ALEXANDER PANZHINSKIYTEAM ROBINSON TRENTINO140

5ALEXEY DVOSKINRUSSIAN WINTER TEAM86

6EMIL PERSSONLAGER 157 SKI TEAM54

7CHRIS ANDRE JESPERSENTEAM KOTENG50

7MARCUS JOHANSSONLAGER 157 SKI TEAM50

9PETTER ELIASSENTEAM RAGDE EIENDOM39

10SIMEN ENGEBRETSEN NORDLITEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN31

11TORLEIF SYRSTADTEAM KOTENG29

12ANDREAS NYGAARDTEAM RAGDE EIENDOM27

13GILBERTO PANISITEAM ROBINSON TRENTINO24

14JOAR THELETEAM RAGDE EIENDOM23

15BOB IMPOLATEAM SERNEKE21

16ERMIL VOKUEVRUSSIAN WINTER TEAM19

16LUDWIG TÄRNINGTEAM SERNEKE19

18STIAN HOELGAARDTEAM KOTENG18

19CHRISTIAN WINKERTEAM NORDIC PEOPLE15

19MAXIM VYLEGZANINRUSSIAN WINTER TEAM15

21ALEKSANDR GREBENKORUSSIAN WINTER TEAM11

21TORE BJØRSETH BERDALTEAM KOTENG11

21KLAS NILSSONTEAM IGNE11

24PONTUS NORDSTRÖMTEAM SERNEKE10

25JAN ŠRAILED SYSTEM BAUER TEAM9

26DARIO COLOGNATEAM COOP7

26TORD ASLE GJERDALENTEAM RAGDE EIENDOM7

28ANDERS HØSTTEAM SERNEKE6

29ALEXEY SHEMIAKINRUSSIAN WINTER TEAM5

30HEIKKI KORPELATEAM NORTHERN FISH HÄTÄLÄ4

 

SPRINT WOMEN

RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS

1BRITTA JOHANSSON NORGRENLAGER 157 SKI TEAM135

2LINA KORSGRENTEAM RAMUDDEN126

3ASTRID ØYRE SLINDTEAM KOTENG115

4KARI VIKHAGEN GJEITNESTEAM KOTENG50

5IDA DAHLTEAM RAMUDDEN37

6KATEŘINA SMUTNÁED SYSTEM BAUER TEAM34

7EMILIE FLETENTEAM RAGDE EIENDOM30

8OLGA TSAREVARUSSIAN WINTER TEAM22

9JENNY LARSSONTEAM RAMUDDEN15

10ROXANE LACROIXED SYSTEM BAUER TEAM13

11THEA KROKAN MURUDTEAM RAGDE EIENDOM9

12MAGDALENA PAJALATEAM SERNEKE2

12LAILA KVELITEAM ENGCON2

CLIMB MEN

RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS

1MORTEN EIDE PEDERSENTEAM KAFFEBRYGGERIET322

2PETTER ELIASSENTEAM RAGDE EIENDOM173

3ANDREAS HOLMBERGLAGER 157 SKI TEAM160

4ANDREAS NYGAARDTEAM RAGDE EIENDOM156

5TORD ASLE GJERDALENTEAM RAGDE EIENDOM130

6OSKAR KARDINTEAM RAGDE EIENDOM108

7ARI LUUSUAVLTAVA FUND SKI TEAM75

8CHRIS ANDRE JESPERSENTEAM KOTENG69

9ERMIL VOKUEVRUSSIAN WINTER TEAM65

10TORE BJØRSETH BERDALTEAM KOTENG57

11MAX NOVAKTEAM RAMUDDEN49

12VETLE THYLITEAM KAFFEBRYGGERIET46

13EMIL PERSSONLAGER 157 SKI TEAM27

14STIAN HOELGAARDTEAM KOTENG25

15ALEKSANDR GREBENKORUSSIAN WINTER TEAM24

15BASTIEN POIRRIERE-LIBERTY SKI TEAM24

17MARCUS JOHANSSONLAGER 157 SKI TEAM22

18MAGNUS VESTERHEIMTEAM KAFFEBRYGGERIET19

19ALEXIS JEANNERODED SYSTEM BAUER TEAM16

20ALEXEY SHEMIAKINRUSSIAN WINTER TEAM15

21KLAS NILSSONTEAM IGNE11

22ØYVIND MOEN FJELDLAGER 157 SKI TEAM8

23GILBERTO PANISITEAM ROBINSON TRENTINO6

24PONTUS NORDSTRÖMTEAM SERNEKE2

25JOAR THELETEAM RAGDE EIENDOM1

25DANIEL RICHARDSSONLAGER 157 SKI TEAM1

CLIMB WOMEN

RANK ATHLETE COUNTRY PRO TEAM POINTS

1BRITTA JOHANSSON NORGRENLAGER 157 SKI TEAM185

2ASTRID ØYRE SLINDTEAM KOTENG138

3LINA KORSGRENTEAM RAMUDDEN92

4EMILIE FLETENTEAM RAGDE EIENDOM86

5KARI VIKHAGEN GJEITNESTEAM KOTENG74

6KATEŘINA SMUTNÁED SYSTEM BAUER TEAM47

7IDA DAHLTEAM RAMUDDEN35

8ROXANE LACROIXED SYSTEM BAUER TEAM9

9THEA KROKAN MURUDTEAM RAGDE EIENDOM4

9ANASTASIA VLASOVARUSSIAN WINTER TEAM4

PRO TEAM

RANK PRO TEAM POINTS

1TEAM RAGDE EIENDOM1300

2LAGER 157 SKI TEAM1245

3TEAM KOTENG1215

4TEAM RAMUDDEN1060

5RUSSIAN WINTER TEAM920

6ED SYSTEM BAUER TEAM770

7TEAM KAFFEBRYGGERIET687

8VLTAVA FUND SKI TEAM655

9TEAM PARKETTPARTNER SJUSJØEN636

10TEAM SERNEKE635

11SILVINI MADSHUS TEAM516

12E-LIBERTY SKI TEAM493

13TEAM XPND439

14TEAM ROBINSON TRENTINO421

15TEAM IGNE393

16TEAM BSV IBEX375

17SLAVIA POJIŠŤOVNA SPORT TEAM359

18XC-SKI.DE A|N SKIMARATHON TEAM315

19TEAM ENGCON304

20TEAM NORDIC PEOPLE266

21TEAM SYNNFJELL246

22TEAM RUSTAD IL OSLO245

23TEAM COOP211

24SKIMARATHON TEAM AUSTRIA208

25SOTTOZERO ZORZI MAX - ORSAIEC204

26TEAM MÄENPÄÄ190

27CRÉDIT AGRICOLE FRANCHE COMTÉ158

28TEAM NTNUI SWECO131

29TEAM NORTHERN FISH HÄTÄLÄ89

30TEAM TRI-NORDIC COACHING87

31TEAM RYFYLKE79

32TEAM MINKEN66

33TEAM VERCORS ISERE35

33LYN SKI MOSETERASEN35

35TEAM TELEMARK0


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +
Tips en venn  Skriv ut


blog comments powered by Disqus












Morten Iversbakken fra rulleskileverandøren IDT Sports.

IDT RULLESKI: – DET VAR IKKE GITT AT VI SKULLE FÅ DEN POSISJONEN VI HAR I DAG

– Vi har ikke millioner å bruke på markedsføring

Eirik Torbjørnsen, daglig leder i Birken, og til høyre Bård Bakke som er Global Commercial Manager Salomon XC. Foto: Salomon Norge.

SALOMON OG BIRKEN INNGÅR FREMTIDSRETTET PARTNERSKAP

– Vi har lenge sett at Salomon har vært offensive og fått en sterk posisjon

Clubassist fører blant annet team-bekledning til klubber, lag og bedrifter fra Atex Skiwear.

NY LEVERANDØR PÅ TEAM-BEKLEDINING

– Atex er svaret på rimeligere inngang til skisporten