---
Skiskyting Åpning Sjusjøen
Sprint: Kvinner- Menn
---
Bruksvallsloppet
10/15 km: Kvinner- Menn
---
Rovaniemi (FIS-renn)
10/15 km: Kvinner- Menn
---
Muonio (FIS-renn)
5/10 km: Kvinner- Menn| Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn

Resultater Askøy 2-dagers - KM Hordaland, mellomdistanse 2014



Resultater Orientering
Askøy 2-dagers - KM Hordaland, mellomdistanse
Askøy, Hordaland - 11. mai 2014

N-åpen

26 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff R
  Linus Blomquist Bergens TF 23:25    
  Anders Dørmænen Varegg Fleridrett 52:19    
  Birgitte-Elise G. Emken Askøy OL 30:25    
  Ida Marie G. Emken Askøy OL 30:30    
  Dagfinn Gjerstad Osterøy IL 48:00    
  Helene Grønbech Askøy OL 22:14    
  Jan Hilleren Askøy OL 25:29    
  Kine Hilleren Askøy OL 21:58    
  Maritha Johannessen Askøy OL 22:03    
  Anna Steinhaug Madslien Varegg Fleridrett 20:38    
  Bendik Steinhaug Madslien Varegg Fleridrett 22:04    
  Johanna Mjelstad TIF Viking 23:59    
  Jørgen Oen-Sivertsen TIF Viking 24:09    
  Tonje Rykkje Stord Orientering 21:49    
  Mathias Skauge IL Gular 42:36    
  Magnus Kristoffersen Skålevik Fitjar IL 29:02    
  Johannes Berge Stadsnes IL Gular 26:14    
  Ylva Taule Storås Samnanger IL 21:27    
  Marie Thomassen Varegg Fleridrett 52:12    
  Wenche Irene Thomassen Varegg Fleridrett 52:40    
  Sverre Stuland Tysvær Varegg Fleridrett 24:45    
  Torstein Tøllefsen TIF Viking 21:50    
  Cathrine Wiseth Varegg Fleridrett 53:01    
  Ingrid Emilie Wiseth Varegg Fleridrett 52:08    
  Idun Hekland IL Gular diskvalifisert    
  Olve Hekland IL Gular diskvalifisert    
  Anna Steinhaug Madslien Varegg Fleridrett ikke startet    

D 11-12

5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff R
1 Marie Aadland Samnanger IL 20:29    
2 Mari Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 21:13 +0:44  
3 Eirunn Husby Nordstad Varegg Fleridrett 21:34 +1:05  
4 Marie Roll-Tørnqvist Fana IL 23:20 +2:51  
5 Andrea Skage Gneist, IL 31:30 +11:01  

D 13-14

3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff R
1 Mari Strømme Lid TIF Viking 27:23    
2 Marie Oen-Sivertsen TIF Viking 29:27 +2:04  
3 Eli Fjellbirkeland Johannesen IL Gular 31:53 +4:30  

D 15-16

3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff R
1 Ida Johanne Aadland Samnanger IL 23:40    
2 Gunhild Stuland Tysvær Varegg Fleridrett 38:23 +14:43  
3 Kårhild Husby Nordstad Varegg Fleridrett 46:26 +22:46  
  Marianne Høysæter Monsen Askøy OL ikke startet    

D 17

16 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff R
1 Helen Martinsen IL Gular 28:23    
2 Dagrun Daltveit Slettebø Fana IL 30:34 +2:11  
3 Linda Rykkje Stord Orientering 32:34 +4:11  
4 Randi Hole Bergens TF 32:59 +4:36  
5 Mariann Schei TIF Viking 34:50 +6:27  
6 Nina Goga Bergens TF 35:33 +7:10  
7 Mariell Arntzen Gneist, IL 35:54 +7:31  
8 Sigrid Søvik Gneist, IL 36:38 +8:15  
9 Silje Reistad Fana IL 37:33 +9:10  
10 Karianne Strømme TIF Viking 37:55 +9:32  
11 Line Laurantsen Varegg Fleridrett 38:55 +10:32  
12 Ina Hopland Skage Gneist, IL 39:29 +11:06  
13 Lise Christensen TIF Viking 41:55 +13:32  
14 Mai Helen Linga IL Gular 44:14 +15:51  
15 Vilde Hopland Skage Gneist, IL 45:11 +16:48  
16 Vibeke Rykkje Varegg Fleridrett 49:24 +21:01  
  Lise Balestrand Grønbech Askøy OL ikke startet    
  Katrine Haaland Leveraas BSI - Orientering ikke startet    

D 50

18 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff R
1 Hege Fjellbirkeland IL Gular 28:40    
2 Berit Hegdal Bergens TF 30:53 +2:13  
3 Bjørg Kocbach Bergens TF 31:50 +3:10  
4 Nina Soligard Bergens TF 32:25 +3:45  
5 Ingjerd Sognnæs Bergens TF 32:26 +3:46  
6 Siren Greve Bergens TF 34:14 +5:34  
7 Ingrid Sandvoll Gneist, IL 36:05 +7:25  
8 Lisbeth Aadland Samnanger IL 37:40 +9:00  
9 Turid Rognsvåg Fana IL 38:37 +9:57  
10 Anne Kjersti Daltveit Fana IL 39:28 +10:48  
11 Gro Birkeland Søvik Gneist, IL 40:09 +11:29  
12 Kari Secher Bergens TF 41:29 +12:49  
13 Turid Tangen Fana IL 42:21 +13:41  
14 Siren Hopland Gneist, IL 52:31 +23:51  
15 Astrid Ormberg Fana IL 54:12 +25:32  
16 Britt Karlsen Askøy OL 1:04:18 +35:38  
  Astri Ese Hole Bergens TF diskvalifisert    
  Anita Lindvik-Sævareid Fana IL diskvalifisert    

D 70-

2 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff R
1 Else Lerche Raadal Fana IL 41:44    
  Ingrid Roll Fana IL diskvalifisert    

H 11-12

6 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff R
1 Ulrik Hellen TIF Viking 20:05    
2 Oskar Steinhaug Madslien Varegg Fleridrett 21:27 +1:22  
3 Aksel Mjelstad TIF Viking 23:03 +2:58 Last ned GPS-spor i gpx-format
4 Christian Wiseth Varegg Fleridrett 23:15 +3:10  
5 Kristoffer Kjenes Haugland Varegg Fleridrett 27:18 +7:13  
6 Martin Thomassen Varegg Fleridrett 30:18 +10:13  
  Tage Rosenlund Varegg Fleridrett ikke startet    

H 13-14

9 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff R
1 Kristian Rykkje Varegg Fleridrett 16:07    
2 Stian Rykkje Stord Orientering 18:22 +2:15  
3 Mathias Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 20:56 +4:49  
4 Kristian Fredrik Thomassen Varegg Fleridrett 22:07 +6:00  
5 Aune Dørmænen Varegg Fleridrett 32:07 +16:00  
6 Mads Jørgen Skage Gneist, IL 40:09 +24:02  
7 Mathias Matre Stord Orientering 1:30:47 +1:14:40  
8 Knut Heikki Odland Torgersen Bergens TF 1:33:53 +1:17:46  
  Olav Hammersland Garnes Gneist, IL diskvalifisert    
  Johan Eikanger IL Gular ikke startet    
  Mathias Rosenlund Varegg Fleridrett ikke startet    
  Erlend Sørheim Varegg Fleridrett ikke startet    

H 15-16

4 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff R
1 Styrk Almeland Bleie Varegg Fleridrett 30:09    
2 Magnus Enes Heggøy Askøy OL 35:16 +5:07  
3 Andreas Grønbech Askøy OL 42:44 +12:35  
4 Markus Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 43:47 +13:38  

H 17

36 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff R
1 Rune Nygaard IL Gular 33:59    
2 Sindre Østgulen Deisz Varegg Fleridrett 34:40 +0:41  
3 Vegard Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 34:57 +0:58  
4 Trygve Buanes TIF Viking 38:47 +4:48  
5 Kenneth Westerheim Stord Orientering 39:19 +5:20  
6 Magne Knudsen Gneist, IL 39:27 +5:28  
7 Tom Eirik Eikanger IL Gular 39:28 +5:29  
8 Jakob Eikner Fana IL 39:50 +5:51  
9 Oskar Røen Varegg Fleridrett 40:12 +6:13  
10 Petter Marki Erichsen Varegg Fleridrett 40:17 +6:18  
11 Per Arne Aadland Samnanger IL 41:05 +7:06  
12 Sveinung Rykkje Stord Orientering 41:36 +7:37  
13 Espen Rognsvåg Fana IL 42:09 +8:10  
14 Andreas G. Polden Gneist, IL 42:52 +8:53  
15 Ronny Rykkje Varegg Fleridrett 43:48 +9:49  
16 Bjart Are Hellen TIF Viking 44:35 +10:36  
17 Espen Hammersland Gneist, IL 46:04 +12:05  
18 Tormod Skauge IL Gular 46:30 +12:31  
19 Sverre Johan Nærheim IL Gular 46:52 +12:53  
20 Kjetil Damm TIF Viking 47:21 +13:22  
21 Øyvind Johannessen Gneist, IL 47:51 +13:52  
22 Sverre Ottesen Varegg Fleridrett 49:27 +15:28  
23 Sondre Damm TIF Viking 49:54 +15:55  
24 Jan Kjærner-Semb Varegg Fleridrett 52:14 +18:15  
25 Jan Steineger Gneist, IL 58:44 +24:45  
26 Ketil Døskeland Fana IL 59:14 +25:15  
27 Bård Hekland IL Gular 59:52 +25:53  
28 Tom Johannessen Gneist, IL 1:04:15 +30:16  
29 Brage Hellen TIF Viking 1:04:51 +30:52  
30 Jon-Kåre Hansen TIF Viking 1:07:12 +33:13  
31 Kim-Andrè Kjenes Haugland Varegg Fleridrett 1:17:15 +43:16  
32 Pål Thomassen Varegg Fleridrett 1:23:31 +49:32  
33 Sturle Nordeide Gneist, IL 1:28:14 +54:15  
  Petter Oen-Sivertsen TIF Viking diskvalifisert    
  Olav Ekrheim Varegg Fleridrett diskvalifisert    
  Johannes Gjerstad Osterøy IL diskvalifisert    
  Trond Døskeland Fana IL ikke startet    
  Michael Gunnarson Varegg Fleridrett ikke startet    
  Magnus Rogne Halland Varegg Fleridrett ikke startet    
  Råmund Løver Hovden Stord Orientering ikke startet    
  Morten Andreas Nome BSI - Orientering ikke startet    
  Helge Rosenlund Varegg Fleridrett ikke startet    

H 17K

3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff R
1 Frank Roar Olsen Bergens TF 36:40    
2 Rune Vassenden Halsnøy OL 38:23 +1:43  
  Jesper Blomquist Bergens TF diskvalifisert    
  Fredrik Thorkildsen BSI - Orientering ikke startet    

H 50

31 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff R
1 Sigurd Eikner Fana IL 26:35    
2 Arne Johannesen IL Gular 31:18 +4:43  
3 Arild Røen Samnanger IL 31:27 +4:52  
4 Helge Tiger Haugland Varegg Fleridrett 32:29 +5:54  
5 Rune Erdal Samnanger IL 34:02 +7:27  
6 Ole Tørnqvist Fana IL 35:17 +8:42  
7 Lars Stuland Larsen Varegg Fleridrett 35:20 +8:45  
8 Ørjan Eirik Valestrand Fana IL 35:22 +8:47  
9 Øistein Bøe Fana IL 35:33 +8:58  
10 Jan Haugland Årstad IL 36:15 +9:40  
11 Leif Gunnar Hovden Halsnøy OL 36:55 +10:20  
12 Torgeir Strand Fana IL 37:18 +10:43  
13 Tommy Sævareid Fana IL 39:09 +12:34  
14 Bjørn-Inge Skage Gneist, IL 39:32 +12:57  
15 John Olav Alvsvåg Fana IL 41:09 +14:34  
16 Svein Linga IL Gular 42:43 +16:08  
17 Egil Karlsen Askøy OL 44:08 +17:33  
18 Atle Bergseth Kvernbit IL 45:22 +18:47  
19 Rune Monsen Askøy OL 45:34 +18:59  
20 Jan Harald Helmich Pedersen TIF Viking 46:18 +19:43  
21 Terje Haugland Askøy OL 46:27 +19:52  
22 Knut A Molvik Gneist, IL 46:29 +19:54  
23 Per Øivind Husby Varegg Fleridrett 51:50 +25:15  
24 Håkon Mogstad Fana IL 52:07 +25:32  
25 Øyvind Skålevik Fitjar IL 54:49 +28:14  
26 Lars Olav Tveita Fana IL 1:05:44 +39:09  
27 Jan Olav Ormberg Fana IL 1:08:08 +41:33  
  Matti Torgersen Bergens TF diskvalifisert    
  Peter Stoykov Samnanger IL diskvalifisert    
  Jan Petter Hansen IL Gular diskvalifisert    
  Jørn Torgersen TIF Viking diskvalifisert    
  Bjørn Hølleland Fana IL ikke startet    
  Helge Tiger Haugland Varegg Fleridrett ikke startet    

H 70

10 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff R
1 Per Vikane Fana IL 30:38    
2 Dagfinn Hole Bergens TF 31:06 +0:28  
3 Olav Ingvar Thornes Årstad IL 31:17 +0:39  
4 Per Vold Fana IL 31:26 +0:48  
5 Magne Raadal Fana IL 32:01 +1:23  
6 Harald Risnes Fana IL 33:23 +2:45  
7 Axel Ingvaldsen TIF Viking 34:14 +3:36  
8 Gunnar J. Alsaker Årstad IL 34:49 +4:11  
9 Egill Knudsen TIF Viking 36:33 +5:55  
10 Per Olaf Tangen Fana IL 45:20 +14:42  

N-åpen-lang

3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff R
1 Ingunn Rognsvåg Varegg Fleridrett 24:00    
2 Hege Kristin Hilleren Askøy OL 26:19 +2:19  
3 Jon Henning Hilleren Askøy OL 28:11 +4:11  

B-Åpen

5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff R
1 Jannike Bremar Johannessen Gneist, IL 28:15    
2 May-lill Damm TIF Viking 30:59 +2:44  
3 Karianne Alsaker Årstad IL 41:31 +13:16  
4 Nina Christin Næsheim TIF Viking 41:38 +13:23  
  Torild Myrli TIF Viking diskvalifisert    
  Tone Rosenlund Varegg Fleridrett ikke startet    

C-Åpen

5 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff R
1 Annie Myhre IL Solid 19:10    
2 Guro Skulstad Stord Orientering 20:57 +1:47  
3 Victoria Popsueva TIF Viking 30:23 +11:13  
4 Geir Rognsvåg Fana IL 30:25 +11:15  
5 Magnus Gjerstad Osterøy IL 39:21 +20:11  
  Hanna Hølleland Fana IL ikke startet    
  Morten Wiseth Varegg Fleridrett ikke startet    

D/H11-12N

3 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff R
1 Mari Stadsnes IL Gular 20:37    
2 Jørgen Westerheim Stord Orientering 24:34 +3:57  
3 Magnus Strømme Lid TIF Viking 26:05 +5:28  

D/H13-16N

1 startende deltakere
Plass Navn Klubb Tid Diff R
1 Magrethe Fredriksen Askøy OL 27:43  


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +