Resultater Bergen Maraton 2015



Resultater Bergen Maraton (42 og 21 km)
Bergen, Hordaland - 17. oktober 2015

Arrangementstype: Friidrett, mosjonsløp, maratonløp

               
  Kvinner maraton   klasse klubb St.nr. Tid  
1 Kristin Husby K25054 Laksevåg TIL 1164 3:13:43  
2 Cecilie Landro K22022 Norna-Salhus IL 948 3:31:00  
3 Hannah Kate Nordberg K23539 NOTEAM 2404 3:31:31  
4 Beate Holm-Hellesøy K22334 NOTEAM 2468 3:41:07  
5 Lise Lithun K25559 NOTEAM 392 3:57:22  
6 Liv B. Jegteberg Lystad K25559 Drøbak Frogn IL / Team Girlpow 2055 3:58:43  
7 Linda Johansen K22334 NOTEAM 2397 4:02:10  
8 Turid Landsvik K26064 Friidrettsklubben BFG Bergen 345 4:05:18  
9 Titina Bakken K24044 Romerike Ultraløperklubb 1461 4:18:54  
               
               
  Menn maraton            
1 Odd Arne Engesæter M23539 Bergen Triathlon Club 689 2:44:19  
2 Terje Haugland M25559 NOTEAM 4 2:47:57  
3 Bjørn Tore K. Taranger M23539 IL Gular 421 2:53:37  
4 Frode Johansen M24549 Bergen Løpeklubb 104 3:02:29  
5 Øyvind Lohmann M24044 Bergen Triathlon Club 771 3:03:46  
6 Geir Nygård M24549 Førde IL 946 3:05:04  
7 Ivar Refsland M23539 Heskestad IL 154 3:09:07  
8 Fredrik Berentsen M23539 Bergen Løpeklubb 1655 3:12:25  
9 Lars Johan Hufthammer M24549 Austevoll IK 2024 3:14:43  
10 Bjørn Heradstveit M24549 Fana IL 2304 3:15:02  
11 Ove Wolff M24549 Hyllestad IL 1938 3:15:50  
12 August Noer Mølster M22022 NOTEAM 2426 3:16:17  
13 Øystein Dybdahl M25559 Bergen Kommunes BIL 507 3:22:21  
14 Geir Jensen M25054 Kondis 109 3:23:23  
15 Lindsay Ellis M22334 NHH 2454 3:24:32  
16 Morten Vestvik M25054 Spirit Friidrett 222 3:25:16  
17 Per Audun Heskestad M26064 AKS 77 256 3:25:30  
18 Arvid Haugen M24044 Team Enoro 2451 3:27:57  
19 Kristian Nordberg M24549 Aker Solutions BIL 2405 3:29:09  
20 Helge Fuglseth M26569 Ålesund Friidrettsklubb 140 3:30:16  
21 Svein-Rune Johannessen M25559 Kondis 1821 3:40:06  
22 Inge Asbjørn Haugen M26064 Hornindal IL 150 3:41:43  
23 Odd Martin Vårum M25054 NOTEAM 908 3:49:05  
24 Christian Vestvik-Schütz M23539 DNM Bergen 478 3:49:45  
25 Nicholas Bang Almeland M22334 NOTEAM 2450 3:52:06  
26 Kjetil André Børhaug M23539 NOTEAM 2298 3:53:32  
27 Bjørn Haukeland M25054 Kondis 69 3:56:48  
28 Janos Kozma M22334 NOTEAM 2429 3:56:55  
29 Magne Espelid M25054 Mjøsdalen IL 612 4:02:06  
30 Victor Larsen M27074 Stahl Heiser 348 4:02:18  
31 Alf Gaupås M25559 DNM Bergen 20 4:03:46  
32 Øystein Økland M26064 BKK Bil 357 4:12:35  
33 Joergen Schoenheit M26064 NOTEAM 2484 4:15:52  
34 Bjørn Skarveland M26569 Kondis 71 4:17:42  
35 Vidar Blåfjelldal M25559 Statoil BIL 498 4:25:29  
36 Sverre Solhaug M25054 IL Fri 310 4:27:31  
37 Per Verner Aase M26064 NOTEAM 520 4:28:28  
               
               
  Halvmaraton kvinner          
1 Ingeborg Nordaune K11819 Ålen IL 2415 1:29:01  
2 Mari Nødtvedt K12334 NOTEAM 1676 1:31:36  
3 Nancy Sommer K14549 Varegg 225 1:32:25  
4 Anne Kristine Johansson K12334 Bergen Løpeklubb 1469 1:37:37  
5 Tone Raaen K13539 Åsane CK 326 1:39:53  
6 Marianne Håland K12334 NOTEAM 2466 1:40:07  
7 Marit Iden K15054 Åsane CK 213 1:41:31  
8 Birgitte Økland K12334 Hundvåkøy IL 2453 1:42:13  
9 Heidi Ann Bruknapp K12334 Lovstafetten Bergen 2444 1:42:33  
10 Marit O. Gautestad K14044 NOTEAM 2464 1:42:53  
11 Randi Hernes Tvilde K13539 Voss IL 368 1:43:17  
12 Marthe Engedahl K12334 NOTEAM 2146 1:44:15  
13 Hilde Reikrås K13539 Bergen Triathlon Club 2448 1:44:25  
14 Silje Gilje Skaar K11617 NOTEAM 2425 1:44:29  
15 Stine Dybdahl K11819 NOTEAM 2222 1:44:29  
16 Bibbi Misje K15054 Bergen CK 55 1:44:52  
17 Lillian Svensen K13539 NOTEAM 2219 1:44:58  
18 Inger Johanne Klokset K14549 Stavanger Friidrettsklubb 395 1:46:40  
19 Jagoda Siarkowska K12334 NOTEAM 2399 1:47:51  
20 Mona Wolff K14549 ABB 2171 1:48:44  
21 Victoria Bishop K12022 England 1572 1:48:47  
22 Pernille Iden K12334 Åsane CK 1311 1:49:01  
23 Kjersti Haara K14549 NOTEAM 7018 1:50:14  
24 Vilde Blindheim K12022 XXL Lagunen 2381 1:51:14  
25 Anne Grethe Kvist K14549 Bergen Triathlon Club 2458 1:51:27  
26 Emilia Blaszczyk K11819 Polen 2420 1:51:33  
27 Mari Iversen Kolden K12334 Lom IL 2365 1:52:04  
28 Anette Brurås K14044 Bergen Triathlon Club 1924 1:52:22  
29 Annbjørg Gundersen K14044 NOTEAM 2430 1:52:46  
30 Ellen Strandenes K14549 NOTEAM 2479 1:53:01  
31 Ida Ullestad K12334 NOTEAM 7025 1:53:05  
32 Anna  Aas Eriksen K12334 NOTEAM 7023 1:53:28  
33 Lauren Kiley K12334 USA 2407 1:54:40  
34 Hege Brakstad K14044 NOTEAM 2438 1:55:26  
35 Mona Ulgenes K14044 NOTEAM 2480 1:56:00  
36 Mia Hegna Rasmussen K11819 NOTEAM 2433 1:56:11  
37 Trude Færevåg K14549 NOTEAM 25 1:56:17  
38 Marit Stalheim Grimstad K14549 Stord orientering 1908 1:57:00  
39 Nora Hauge Svendsen K14549 IL Fri 1648 1:57:25  
40 Ane Hellesøy K13539 Bergen Triathlon Club 2431 1:57:32  
41 Oddny Ringheim K15054 CSC BIL 233 1:57:55  
42 Kristine Vikanes K14549 NOTEAM 350 1:58:12  
43 Marte Løland K13539 NOTEAM 2410 1:58:25  
44 Tonje Konnestad K12334 XXL Lagunen 2478 1:58:51  
45 Heidi Kristin Håland Solheim K14044 NOTEAM 7017 1:59:34  
46 Beate Skulstad K14549 NOTEAM 2481 2:02:56  
47 Stine Hillesøy K14549 NOTEAM 2167 2:03:49  
48 Tone Louise Lervik K14044 HTK 2428 2:04:10  
49 Mette Rød Myklebust K13539 NOTEAM 2409 2:04:23  
50 Malin Florvåg K14044 NOTEAM 2330 2:04:32  
51 Margot Carlsen K15054 NOTEAM 2374 2:04:33  
52 Agnete Økland K12334 Hundvåkøy IL 2465 2:04:47  
53 Hilde Greve Myhrvold K14044 BTC / Åsane CK 798 2:05:28  
54 Ingvild Kristiansen K12334 NOTEAM 2402 2:05:39  
55 Katrine Thorsen K12334 NOTEAM 2142 2:06:21  
56 Marthe K Bjørke K12334 Politi Idrettslaget 2334 2:06:48  
57 Kjersti Knutsen K14549 NOTEAM 697 2:07:44  
58 Hilde Fjeld K12334 NOTEAM 2406 2:08:08  
59 Elin Reed Bratten K15054 Bergen CK 96 2:08:09  
60 Patricia Rojas K12334 XXL Lagunen 2477 2:08:17  
61 Synnøve Midtbø Myking K12334 NOTEAM 2413 2:08:46  
62 Grace Carpenter K12334 England 1848 2:09:11  
63 Mona Jensen Denton K15054 Virginia, USA 2436 2:09:17  
64 Helga Aadland K14549 NOTEAM 7012 2:09:40  
65 Anita Eriksen K15054 NOTEAM 7022 2:10:11  
66 Gerd Gramshaug K13539 NOTEAM 2419 2:10:46  
67 Kari-Anne Trygg-Andersen K14549 NOTEAM 2416 2:11:16  
68 Vasiliki Papapetrou K12334 NOTEAM 2483 2:12:29  
69 Becky Fenn K12022 England 1700 2:13:23  
70 Marianne Eikeland K15054 NOTEAM 7029 2:13:46  
71 Ingrid Nødtvedt K12334 NOTEAM 2470 2:13:52  
72 Maren Kjos Veim K12334 NOTEAM 2282 2:14:20  
73 Marianne Rødseth Espelid K12334 Mjøsdalen IL 2424 2:14:31  
74 Bente Andersen K14549 Bergen Kommune 1379 2:15:44  
75 Astrid Salomonsen K12334 NOTEAM 2418 2:17:03  
76 Kari Nilsen K15559 NOTEAM 2421 2:17:04  
77 Kelly A. Moulton K14549 NOTEAM 2445 2:17:55  
78 Maria Almberg Størkson K12334 NOTEAM 2354 2:17:57  
79 Ella Aase Anker K12334 NOTEAM 2403 2:19:02  
80 Charlotte Bårdsen K14044 Lyngbø 2411 2:19:40  
81 Amanda Tatham K13539 British/Canada 2339 2:20:53  
82 Ashley Filzer K13539 Canada 2338 2:20:53  
83 Lise Riddergård K14044 NOTEAM 2093 2:21:20  
84 Marit Karlsen Brandal K15559 NOTEAM 2423 2:23:30  
85 Gunn-Kristin Olsen K15054 Femiroma 1889 2:24:30  
86 Merete Bøe K14044 NOTEAM 2371 2:25:03  
87 Lise Lotte Andersen K13539 NOTEAM 894 2:26:28  
88 Siv Hansen K14044 Bergen Triathlon Club 1175 2:27:50  
89 Penny Lee Liebig K15054 NOTEAM 7034 2:36:39  
90 Trude Rikstad Grytten K13539 NOTEAM 2329 2:37:10  
91 Anne Kjos Veim K15054 NOTEAM 2283 2:37:26  
               
               
  Halvmaraton menn          
1 Mirza Nalic M13539 Friidrettsklubben BFG Bergen 1188 1:11:35  
2 Alexander B Skeltved M12334 NOTEAM 7021 1:15:16  
3 Erlend Nymark Jensen M12022 Bergen Løpeklubb 1017 1:15:29  
4 Torsten Heitmann M12334 Lüneburger SV 2417 1:15:47  
5 Kjell Raa M15054 NOTEAM 177 1:19:30  
6 Øyvind Bjordal M14044 NOTEAM 2196 1:20:03  
7 Stian Remme M12334 NOTEAM 2254 1:20:56  
8 André Hornæs M12334 NOTEAM 1785 1:22:29  
9 Helge Hafsås M14549 NOTEAM 7000 1:22:30  
10 Aleksande Bjorøy M12334 Blubbelubb Sportsklubb 2462 1:23:52  
11 Mats Steinsland M13539 NOTEAM 1858 1:24:06  
12 Sigurd Sandvold M14044 NOTEAM 7014 1:25:35  
13 Rob McLendon M12334 USA 2408 1:26:34  
14 Jan Eirik Aske M13539 Bergen kommunes bedriftsidrett 1331 1:27:04  
15 Terje Simmenes M14044 Osterøy IL 1184 1:27:07  
16 Alexander Misje M12334 NOTEAM 7027 1:28:00  
17 Pål Magne Hisdal M14549 Crown Hill 1214 1:28:14  
18 Calum Leitch M12334 Skottland 2437 1:28:26  
19 Gunnar Lyngnes M14549 NOTEAM 1024 1:29:39  
20 Leif Nordland M14549 HSI 1103 1:29:39  
21 Ivar Strandenes M12334 Bergen Triathlon Club 155 1:29:41  
22 Petter Goga M14549 NRK Hordaland 2281 1:29:49  
23 Gunnar H. Aarseth M15559 Spirit FIK 1008 1:29:59  
24 Robert Næss M15054 NOTEAM 422 1:30:30  
25 Bjørn Laastad M15559 Statoil Bergen BIL 2412 1:30:47  
26 Morten Waage Omholt M14549 BUB Bergen 223 1:31:54  
27 Øyvind Risnes M15054 Bergen Group 1917 1:31:56  
28 Sigve Ølfarnes M14549 Stord 546 1:31:56  
29 Ole-Asbjørn Sandnes M15559 NOTEAM 7032 1:32:38  
30 Bjørn Peter Tjøstheim M14044 Statoil BIL 2328 1:32:45  
31 Tor Karlsen M14044 Statoil BIL 2346 1:32:52  
32 Sindre Andal Habbestad M12334 Bremnes IL 2321 1:33:00  
33 Leif Reithaug M15054 NOTEAM 2463 1:33:05  
34 Tobias Nieber M14549 NOTEAM 7033 1:34:26  
35 Jan-Tore Gjervik M14549 NOTEAM 7030 1:35:10  
36 Oddvar Moldestad M14044 NOTEAM 2457 1:35:24  
37 Pål Eidsheim M14549 BUB Bergen 264 1:35:41  
38 Jan Wilhelm Werner M15054 Bergen Triathlon Club 163 1:35:45  
39 Terje Stenbakk M15559 Bergen CK 702 1:35:51  
40 Dan Thormodsæter M12334 Blubbelubb Sportsklubb 2435 1:36:04  
41 Frode Røsland M15559 Grieg Team 105 1:36:10  
42 Ørjan Talhaug M14044 Bergen Triathlon Club 1734 1:36:14  
43 Aleksander Blindheim M12334 NOTEAM 1575 1:37:21  
44 Hans Bruntveit M15054 NOTEAM 1073 1:37:31  
45 Øyvind Thowsen M12334 NOTEAM 7020 1:37:31  
46 Reidar Jensen M15559 NOTEAM 7010 1:37:54  
47 Gunnar Lorens Lien M14549 BKK Bil 593 1:38:14  
48 Espen Konglevoll M14549 BUB Bergen 99 1:38:40  
49 Frank Storlid M14549 NOTEAM 1649 1:38:45  
50 Gjermund Bore M14549 NOTEAM 1951 1:38:53  
51 Egil Hessen M14549 NOTEAM 7016 1:39:37  
52 Trond Arne Espedal M14549 Bergen Triathlon Club 341 1:40:04  
53 Pål Wathle M14044 Gabbas Grabbar 2441 1:40:07  
54 Ove Gjelsvik M14044 BOOS 2439 1:40:44  
55 Mads Telle M12022 NOTEAM 1504 1:41:11  
56 Bård Eirik Hallesby Norheim M14044 NOTEAM 2476 1:41:24  
57 Per O. P. Store M13539 NOTEAM 2455 1:41:42  
58 Kim Ove Hansen M12334 NOTEAM 845 1:42:01  
59 Øyvind Lillevik M16569 Grieg Team 359 1:42:06  
60 Bjarne Geir Herland M14549 NOTEAM 2353 1:42:14  
61 Kjell Erik Gjerstad M14549 NOTEAM 2442 1:42:24  
62 Geir Iden M15054 Åsane CK 108 1:42:30  
63 Knut Lien M14044 Team TCB 1297 1:42:48  
64 Jon Harald Leknes M12334 NOTEAM 2482 1:43:16  
65 Kjetil Frugård M14549 NOTEAM 2422 1:43:16  
66 Eystein Magnus Næsheim M14044 Haukeland Sykehus Idrettslag 2235 1:43:20  
67 Torstein Veivåg M13539 NOTEAM 2434 1:44:00  
68 Pål-Inge Sæbø M12334 Laksevåg 883 1:44:03  
69 Jarle Tømmervik M14549 NOTEAM 2460 1:44:08  
70 Michael Windfeld M14044 Bergen Triathlon Club 2459 1:44:10  
71 Knut Ersland M15054 HSI 1825 1:44:22  
72 Bjørn Ekse M14549 NOTEAM 2471 1:45:01  
73 Thomas Martinsen M13539 NOTEAM 7015 1:45:02  
74 Tore Hammer M15054 NOTEAM 7013 1:45:03  
75 Sverre A Størkson M15559 CK-Haugaland 2449 1:45:24  
76 Truls Angerman M14044 Titlestadguttene 1554 1:45:34  
77 Jack Morris M12334 England 1449 1:45:44  
78 Walter Birkelund M12334 NOTEAM 2475 1:46:06  
79 Robert Brown M14044 USA 1798 1:46:14  
80 Karl Morten Bårdsen M14044 Bergen Kommunes BIL 936 1:46:55  
81 Kjetil Bjelland Johannessen M14549 NOTEAM 1089 1:47:27  
82 Frode Nilsen M14549 Fana sykkel/EVRY 1586 1:47:33  
83 Bjarte Nybøe M14044 NOTEAM 7031 1:47:47  
84 Erik Pettersen M12334 NOTEAM 1192 1:47:51  
85 Craig Teall M12334 England 2106 1:48:13  
86 Bjarte Bongom M15054 NOTEAM 1958 1:48:28  
87 Erik Dahl M15054 Bergen Kommunes BIL 1564 1:48:39  
88 Pål  Christian Kjeldsen M14549 Statoil BIL 2427 1:48:42  
89 Andreas Sumstad Arne M13539 Stord IL 27 1:49:38  
90 Knut-Inge Løseth Bøe M12334 NOTEAM 7026 1:49:42  
91 Gisle Hjelmen M14044 NOTEAM 2461 1:49:51  
92 Arvid Bjørsvik M17074 Haraldsplass 704 1:49:54  
93 Morten Solsvik M14044 NOTEAM 2342 1:50:19  
94 Geir Slora M15054 Statoil 2472 1:51:41  
95 Martin Konglevoll M13539 NOTEAM 823 1:51:48  
96 Neil Sharma M12334 USA 2446 1:51:56  
97 Jan Ove Henriksen M14549 Loddefjordløperne 1893 1:52:19  
98 Kenneth Smørdal M13539 NOTEAM 2128 1:52:53  
99 Lars-Petter Jevnaker M13539 NOTEAM 2044 1:52:56  
100 Per Skaar M16569 NOTEAM 7011 1:54:52  
101 Eskil Fjellanger M11819 NOTEAM 2456 1:56:46  
102 Thomas Friis-Eriksen M13539 NOTEAM 2271 1:57:10  
103 Gunvald Gundersen M17074 IF Klypetussen 391 1:58:07  
104 Svein Thowsen M16569 NOTEAM 7019 1:59:28  
105 Rolf Madsen M14549 NOTEAM 2324 2:00:50  
106 Trond G. Waage M14549 NOTEAM 2469 2:01:49  
107 Lennart Thon M13539 NOTEAM 2440 2:05:52  
108 Stein Tore Viken M16569 NOTEAM 568 2:05:54  
109 Karsten Norlund M12334 NOTEAM 2485 2:06:04  
110 Atle Andersson M15054 Bergens Tidende BIL 1313 2:06:08  
111 Rolf Widerøe M15559 NOTEAM 277 2:06:38  
112 Roald Misje M15054 NOTEAM 7028 2:08:11  
113 Stig Espeland M14549 NOTEAM 2443 2:08:41  
114 Frode Sjursen M14044 NOTEAM 1236 2:12:40  
115 John Tore Madsen M12334 NOTEAM 2396 2:12:57  
116 Arnt Johannes Cederholm M16064 NOTEAM 2467 2:17:12  
117 Eigil Nødtvedt M16569 Fjell kommune 521 2:17:13  
118 Jan Lillemoen M17579 NOTEAM 157 2:17:34  
119 Ove Hansen M15559 Bergen CK 248 2:18:33  
120 Jan Terje Espeland M14044 NOTEAM 2452 3:13:26  
               
               
  Maraton kvinner tidlig start          
1 Line Lofstad Andersen K24549 NOTEAM 2473 4:16:41  
2 Pia- Camilla Tømmernes K23539 Bergen CK og BTC 1467 6:25:28  
               
               
  Maraton menn tidlig start          
1 Gunnar Nordbø M25054 Flekkefjord idrettsforening 489 4:10:42  
2 Anders Hansen M25559 SK Verket (Moss) 787 4:16:41  
3 Torstein Østevik M26569 Klepp I.L. 337 4:32:23  
4 Harald Sel M27074 Bryne FIK 132 4:32:26  
5 Sigurd Lima M26064 Gjesdal IL 286 6:25:24  
               
               
  Halvmarraton kvinner tidlig start          
1 Vibeche Nicolaisen K16064 NOTEAM 1777 2:07:28  
2 Nina Rydland K15559 NOTEAM 2297 2:07:28  
3 Britt-Elin Birkeland K16064 NOTEAM 1527 4:12:43  
               
               
  Halvmaraton menn tidlig start          
1 Øystein Andersen M16064 BVKK 580 3:07:56  
2 Hans-Jacob Berntsen M17074 IL Gular 129 4:12:43


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +