Resultater Bergen Skogsmaraton 2015



Resultater Nordmarka Skogsmaraton - Hel- og halvmaraton og flere distanser
Bergen, Hordaland - 22. august 2015

Arrangementstype: Friidrett, mosjonsløp, maratonløp

Komplette resultater

    Kvinner 1 runde  Startnr   Klasse Klubb Tid
1   Thyra Hevrøy 7002   K11819   42:47
2   Cecilie Landro 948   K12022 Norna-Salhus IL 43:33
3   Ellen Lovise Ravneber 1841   K11617 Varegg Fleridrett 46:36
4   Eva Quivey 914   K15559 Varegg Fleridrett 47:03
5   Nathalie Puaschitz 448   K12334 Bergen Triathlon Club 48:09
6   Kristine Håland 2356   K12334 Godt Brød 50:28
7   Marit Ryland 1799   K14549   53:18
8   Oddbjørg Risnes Løke 1900   K15054 FemiRoma/Ferning 1:00:16
9   Siv Hansen 1175   K14044 Askøy Sykkel og Triat 1:05:59
               
    Menn 1 runde           
1   Vegard Austevoll 7000   M11819 32:44
2   Jakob Eikner 7001   M11819 33:16
3   Martin Stustad 2344   M13539 46:29
4   Andre Jensen 1780   M11617 49:19
5   Christian Lawley 7007   M12334 53:19
6   Arne Ove Hjelmeland 7009   M17074 53:54
7   Paal Minne 7004   M15054 54:11
               
    Kvinner 2 runder           
1   Siw Bottolfsen Sveum 2352   K22334 SK Rye 1:23:14
2   Kristine Furebotten 2380   K23539   1:29:59
3   Astrid Holte 2363   K25559   1:35:02
4   Gro Hege Saltnes Urd 1474   K24044 Høgskolen i Bergen 1:37:12
5   Mette Tollånes 1800   K24044 Statoil BIL 1:38:29
6   Mariann Kjelby 1923   K25054 Fjell kommune 1:39:17
7   Elin Reed Bratten 96   K25054 Bergen CK 1:39:55
8   Karianne L. Wallestad 2331   K24044   1:40:05
9   Siv Elisabeth Svensen 1801   K24044 Statoil BIL 1:40:52
10   Irene Hagen Lunde 2361   K24549   1:42:01
11   Camilla Eide Nilsen 2336   K23539   1:42:28
12   Liv Turøy 631   K24549 Kondis 1:49:48
13   Torunn Hjellvik Bergset 1675   K25054   1:51:09
14   Sara Lothe 2379   K24044   1:51:19
15   Merete Bøe 2371   K24044   1:56:01
16   Therese Grindheim 2099   K22022   1:57:44
17   Veronika Nytveit 7005   K24549   2:03:05
18   Patricia Flataker 1514   K22334 Varegg Fleridrett/ Fjell 2:03:53
19   Lise Riddergård 2093   K24044   2:08:03
               
    Menn 2 runder           
1   Håvard Austevoll 7006   M22022 1:01:39
2   Nikolas Aarland 2212   M22334 Tropicana 1:12:15
3   Thor-Andre Søyland 1768   M22334 1:13:36
4   Eirik Myrmel 2357   M32334 IL Gular 1:17:54
5   Leif Nordland 1103   M24549 HSI 1:19:37
6   Jon Erlend Kjærland 2358   M22334 IL Gular 1:20:43
7   Bjørnar Gundersen 2210   M22334 Godt Brød 1:21:54
8   Raul Portella 2366   M24044 Brasil 1:23:31
9   Eskil K. Dahl 2378   M23539 Statoil BIL 1:24:17
10   Arne Christian Guldahl 1476   M25559 1:29:03
11   Henrik Hessellund Stor 2376   M22334 1:31:45
12   Bjørn Tore Lothe 2377   M23539 1:37:16
13   Erik Eide Hansen 2343   M24549 Opptur Motbakkeklubb 1:38:37
14   Espen Olsen 2364   M22334 1:40:21
15   Terje Monssen 2345   M25054 Opptur Motbakkeklubb 1:40:32
16   Alan Lewis 1827   M24044 Britisk/Fransk 1:45:12
17   Ørjan Berland 2333   M22334 2:10:27
               
    Kvinner 3 runder           
1   Marit Iden 213   K35054 Åsane CK 2:17:30
2   Marianne Engan Sven 2375   K34549   2:18:29
3   Inger Johanne Klokset 395   K34549 Stavanger Friidrettskl 2:21:40
4   Mari Iversen Kolden 2365   K32334 Lom IL 2:28:05
5   Lise Marie F. Clausen 2372   K32334   2:28:57
6   Heidi Espedal 2211   K32334 Øl og kondis 2:29:28
7   Vilde Blindheim 2381   K32022   2:32:05
8   Oddny Ringheim 233   K35054 CSC BIL 2:32:33
9   Elin Lawley 7008   K34044   2:34:46
10   Nora Hauge Svendsen 1648   K34549 Bergen Løpeklubb 2:37:34
11   Marit Bjøheim 2323   K34044 Team Methlie 2:41:07
12   Kathrine Baldersheim 2290   K34044   2:41:20
13   Tuva Ringheim 1803   K31617 Bjarg Friidrett 2:41:29
14   Veronika K Pettersen 2335   K32334   2:48:32
15   Margot Carlsen 2374   K35054   2:49:10
16   Siv Nina Gjervik 1875   K35054   2:52:37
17   Line Johannessen 2360   K32334   2:52:56
18   Bente Andersen 1379   K34549 Bergen Kommune 2:59:01
19   Christine Lystrup 2296   K32334   3:10:22
20   Gunn-Kristin Olsen 1889   K35054 Femiroma 3:25:10
21   Maren Kjos Veim 2282   K32334   3:33:19
22   Anne Kjos Veim 2283   K35054   3:33:25
23   Britt-Elin Birkeland 1527   K36064 Starttid 09:00 5:33:47
               
    Menn 3 runder           
1   Ole Gunnar Nordhus 641   M32334 1:53:43
2   Lars Røttingen 2362   M33539 IL Gular 1:54:13
3   Per Godvik 2367   M33539 IL Gular 1:57:27
4   Gunnar Lyngnes 1024   M34549 2:01:14
5   Sindre Andal Habbest 2321   M32334 Bremnes IL 2:04:03
6   Bjarne Otto Lyngbø 2359   M35054 Ask IL 2:05:49
7   Øyvind Risnes 1917   M35054 Bergen Group 2:06:17
8   Ole Garmannslund 2349   M32022 2:10:37
9   Kim Ove Hansen 845   M32334 2:11:05
10   Thomas Eriksen 2271   M33539 Starttid 11:48. 2:12:07
11   Jarle Kloster 2369   M33539 2:13:56
12   Nils Henry Madsen 2097   M34549 2:16:21
13   Øyvind Lillevik 359   M36569 Grieg Team 2:16:51
14   Eirik Bækkevold 94   M35559 HSI 2:17:15
15   Idar Birkeland 1812   M34549 Western Geco 2:18:00
16   Eystein Magnus Næsh 2235   M34044 Haukeland Sykehus I 2:18:25
17   Paal Methlie 2198   M34044 Team Methlie 2:18:28
18   Geir Iden 108   M35054 Åsane CK 2:22:26
19   Frode Nilsen 1586   M34549 Fana sykkel/EVRY 2:25:45
20   John Olav Ofstad 2382   M33539 2:29:05
21   Stian Sæle 1240   M33539 Trang Tirsdag 2:29:26
22   Per Jorem 7003   M34549 2:29:31
23   Øystein Kvarme 2370   M32334 2:30:42
24   Per Gunnar Alfheim 258   M35559 Friidrettsklubben BFG 2:31:30
25   Arild Løvik 2042   M34044 Laxefjorden pust & pe 2:31:37
26   Arvid Tangerås 47   M36064 Strandebarm IL 2:32:02
27   Svein-Eric Furebotten 1576   M33539 Smørås IL 2:32:13
28   Ronny Skråmestø 2216   M34044 Basic Fitness 2:32:14
29   Per Verner Aase 520   M36064 2:35:48
30   René Iversen 2332   M32334 2:41:23
31   Øystein Ringheim 1350   M34549 Fana IL, sykkel 2:41:48
32   Ove Landro 249   M34044 2:42:27
33   Hallstein Viken 126   M34044 Strandebarm IL 2:42:34
34   Kenneth Smørdal 2128   M33539 2:43:59
35   Andreas F. Kolås 2373   M32334 2:49:51
36   Lars-Johan Røsberg 2019   M35054 Bergen Løpeklubb 2:52:26
37   Ove Hansen 248   M35559 Bergen CK 2:53:45
38   Ørjan Talhaug 1734   M34044 Bergen Triathlon Club 2:53:49
39   Gunnar Nordhus 1220   M36569 AKS 77 2:53:50
40   Lars Johan Ulveseth 1300   M34044 2:54:34
41   Arvid Bjørsvik 704   M37074 Haraldsplass 2:55:05
42   Øystein Andersen 580   M36064 BVKK, starttid 11.24 4:10:53
43   Hans-Jacob Berntsen 129   M37074 IL Gular, Starttid 09.00 5:33:49
               
    Kvinner 4 runder           
1   Tone Raaen 326   K43539 Åsane CK 3:05:25
               
    Menn 4 runder           
1   Tord Indredavik 2368   M42334 IL Gular 2:35:36
2   Kim Ove Hommen 2056   M54044 Exeter City BIL 3:00:53
3   Morten Hovland Sande 900   M44044 Sotra Sportsklubb 3:27:40
4   Bjørn Haukeland 69   M45054 Kondis 3:39:17
               
    Kvinner maraton           
1   Margunn Bye Tøsdal 433   K52334   3:27:05
2   Kristin Husby 1164   K55054 Laksevåg TIL 3:44:51
3   Tatiana Matveeva 2160   K52334   4:05:10
4   Susan Sun 2311   K52334   4:05:47
5   Lise Lithun 392   K55559   4:18:43
6   Turid Landsvik 345   K56064 Friidrettsklubben BFG 4:26:06
               
    Menn maraton           
1   Andreas Torsvik 2053   M52334 3:05:47
2   Terje Lyngstad 1308   M54549 Jølster IL 3:23:40
3   Nils Hjelle 226   M54549 Spiridon LLL 3:26:52
4   Johan Løve Gjersvik 2259   M52334 VIKING FIT 3:27:14
5   Ove Wolff 1938   M54549 Hyllestad IL 3:29:43
6   Morten Vestvik 222   M55054 Spirit Friidrett 3:39:37
7   Aleksander Blindheim 1575   M52334 3:49:17
8   Bjarne Geir Herland 2353   M54044 3:51:32
9   Dagmunn Fauske 86   M55054 Kondis 3:52:42
10   Per Audun Heskestad 256   M56064 FIL AkS77 3:57:48
11   Geir Jensen 109   M55054 Kondis 4:11:53
12   Asle Stensæter 2145   M54044 4:14:10
13   Victor Larsen 348   M57074 Stahl Heiser 4:14:34
14   Alf Gaupås 20   M55559 DNM Bergen 4:24:46
15   Bjørn Skarveland 71   M56569 Kondis 4:26:27
16   Knut Kronstad 832   M56064 Romerike Ultraløperkl 4:47:11
17   Sverre Solhaug 310   M55054 IL Fri 4:58:15
18   Harald Sel 132   M57074 Bryne FIK 5:01:10
19   Leif Halleland 199   M57074 IF Klypetussen 5:10:33
20   Tom Rosenlund 1630   M54044 Team Rosenlund 6:07:07
21   Sigurd Lima 286   M56064 Gjesdal IL, starttid 09. 6:31:14
               
    Stafett           
1   Team Yolo Lag 1  9000   S61680   2:55:42
2   Kanebog Motivasjon  9002   S61680   3:21:38
3   Team Yolo Lag 2  9001   S61680   3:42:02

 



* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +