Resultater Birkebeinerløpet 2015 - Menn 55-59 år



Birkebeinerløpet - 21 km (halvmaraton)
Lillehammer, Oppland - 13. juni 2015

Arrangementstype: Friidrett, mosjonsløp, maratonløp, terrengløp

Resultatliste Klasse Menn 55-59 år - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen

Se også:
Alle andre klasser i Birkebeinerløpet 2015

Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 1056 Lars Sverdrup-Thygeson Høvik IF, Høvik Jogg 1:25:29
2 1040 Vidar Ellefsen Milslukern Sport 1:25:33
3 1208 Audun Strandlie Gjøvik skiklubb 1:27:32
4 65 Erik Klomsten Byneset il 1:27:46
5 1013 Trond Olav Berg Bøler IF Friidrett 1:29:08
6 45 Magnor Rypdal Isfjorden IL 1:29:21
7 1100 Bjørn Høiby Næroset.ILTeamParkettpatner 1:30:07
8 1138 Sverre Løken Fossum IF 1:30:40
9 2057 Jan Hasseleid Kragerø I.F. 1:30:56
10 1017 Vidar Birkelund G-SPORT KLØFTA 1:31:35
11 2104 Hans Lillesveen Furnes SF 1:31:39
12 2066 Torstein Hole Emblem IL 1:31:52
13 2147 Jan Øyvind Schneider Norcem/Leca/Bygg.no 1:31:56
14 3100 Arne Jørgen Kildahl Volkswagen 1:31:58
15 2011 Trond Berger Schibsted 1:32:15
16 2220 Arne Erik Håkonsen Ringeriks-Kraft 1:32:19
17 3161 Geir Asbjørn Sandal Spjelkavik 1:33:05
18 2296 Jan Erik Bakken Strandbygda il 1:33:55
19 3074 Magne Arne Helland Ålesund 1:34:11
20 3059 Jan Erik Gjerdalen Tynset IF 1:35:09
21 5118 Bjørn Laastad Statoil BIL 1:35:39
22 5276 Dag Hugo Stølan Forsvaret 1:35:54
23 2227 Erling Skogasel IL Korlevoll 1:36:18
24 5017 Ole Jens Brekke GKN BIL 1:36:31
25 1064 Leif Gjemse   1:36:45
26 7012 Steinar Bakken Smågnagerne 1:36:47
27 7246 Tom Steinar Sandvik Esso Sport 1:37:07
28 5191 Leif-Henning Lågeide Skiflygerne 1:37:13
29 4028 Mads E Danielsen Vidar 1:37:14
30 3106 Bjørn Knudsen Fana il/ Tidende 1:37:19
31 3018 Sverre Kristian Bjølgerud Modum FIK 1:37:25
32 3294 Bjørnar Tollefsen Aurskog-Høland Friidrettslag 1:37:29
33 1082 Hans Ivar Hattestad Team Sport 1 Lillehammer. vingrom il 1:37:46
34 7010 Anders Prietz Overtoppen/Statkraft 1:37:57
34 3284 Øivind Kjørmo Mjøndalen IF 1:37:57
36 4125 Pål Aksel Næss PIL 1:38:05
37 3051 Geir Forsberg   1:38:09
38 4127 Trond Olsen Trysilgutten 1:38:19
39 4057 Tom Guttormsen Statoil BIL 1:38:34
40 4152 Svein Skrede   1:38:38
41 2076 Bjørn Huso Ås IL 1:38:45
42 6185 Asbjørn Oppegaard Aurskog Høland friiddrettslag 1:38:59
43 2245 Pål Hytten Horten Skiklubb 1:39:04
44 3182 Ivar Stuan Nordbygda/ Løten Ski 1:39:14
45 4193 Ståle Samuelsen Stovnerkameratene 1:39:15
46 496 Sven Lystad Fet skiklubb 1:39:18
46 3091 Håvard Håkonsen Moelven IL. 1:39:18
48 4163 Ole Johan Sæther Isfjorden IL 1:39:21
49 3069 Rune Hansen CSC BIL 1:39:35
50 8003 Paul Håkon Almås Hommelvik i.l. 1:39:49
50 6179 Pål Gerhard Olsen Asker Skiklubb 1:39:49
52 3125 Geir Tuftedal   1:39:50
53 7188 Morten Erik Stulen Sport 1 Oppdal 1:39:56
54 2086 Jan-Erik Johnsrud Bærum Skiklubb 1:40:01
55 3177 Torgeir Spets Byåsen IL 1:40:18
56 5194 Øystein Sørli EVRY ACTIVE 1:40:33
56 5009 Andreas Berger Move 1:40:33
58 3143 Knut Owing Kristiansand løpeklubb og Kristiansand kommune 1:40:37
59 4080 Knut-Rikard Lunde   1:40:48
60 4225 Sverre Engebretsen Grimstad SK 1:40:51
61 6074 Sverre Grøthe Veritas BIL 1:40:55
62 8297 Arvid Kjemhus Ski 1:40:59
63 4231 Morten Leander Johansen Glassverket IF/Team Splitkon 1:41:03
64 6035 Trond Bækkedal   1:41:05
65 7143 Egil Paulsrud Gausdal skilag 1:41:12
66 7182 Jonny Storbråten Rustad IL 1:41:13
67 6093 Asle Helsing Evry 1:41:29
68 4250 Hans Dehlimarken hadeland cykkelklubb 1:41:37
69 5248 Bjørn Offigstad Øyer Tretten IF 1:41:47
70 10122 Johannes Leirdal   1:41:55
71 4086 Ole Kjøs Vang skiløperforening 1:42:00
72 3020 Geir Håkon Bjørnstad Norcem/Leca/Bygg.no 1:42:01
73 5265 Ingar Hals Syril 1:42:02
74 7028 Nils Bratberg Ottestad IL 1:42:05
75 6090 Peter Bruun Enervit 1:42:08
76 5024 Leif Damsgård FFI BIL 1:42:18
77 3273 Frode Olsen Nittedal / Nets Active 1:42:23
78 5001 Roar Andersen Stokke 1:42:29
79 8241 Oddvar Hellan   1:42:46
80 7174 Herbjørn Smette   1:42:51
80 7199 Leif Thingsrud Lørenskog friidrettslag 1:42:51
82 2299 Arnt Joar Bjørnli   1:42:56
82 4202 Morten Thorsrud Lillehammer skiklubb 1:42:56
84 11019 Jo Kristian Bartnes Ringebu - Fåvang idrettslag 1:42:59
85 4047 Tore Gresmo Hof Il 1:43:01
86 6137 Arne Kolstad Jarekspressen 1:43:09
87 9056 Svein Harsem Avinor HK BIL 1:43:11
88 8150 Egil Rundberget Nydalens Skiklub 1:43:18
89 1276 Rolf Bakken Fik Orion 1:43:37
90 7070 Harald Hagen Oslo Børs VPS 1:43:46
91 9268 Per Sigvald Hoggen Volda 1:44:09
91 5185 Olav Strømsvåg Hol IL 1:44:09
93 7206 Haavard Trøen MjøsSki 1:44:11
94 5291 Styrk Tormod Finne CSC 1:44:20
95 8127 Thorbjørn Michelsen CDC RACING TEAM 1:44:30
96 9105 Per Ove Nerland Nerland Autosalg as 1:44:35
97 9045 Christian Grorud Bækkelaget 1:44:43
98 6007 Jan Kjetil Andersen SG Finans 1:44:46
99 9243 Kai Robert Jakobsen Gjøvik skiklubb 1:44:56
100 15264 Roy Ivar Østberg Eidsiva Bio/Ottestad SK 1:45:02
101 15083 Geir Lundanes Aibel Asker BIL 1:45:11
102 7196 Reidar Søbstad SK Rye 1:45:13
103 8211 Stig Ulvang Barents runners 1:45:16
103 8261 Per Jøran Lund Team Corena 1:45:16
105 3006 Bjørn Bakkelund Vind IL 1:45:22
106 16296 Even Øyen Ingen 1:45:23
107 6146 Nils Jørgen Lie Fossum IF 1:45:36
108 7251 Vegar Wedde Hauketo if 1:45:39
109 3205 Ole Vikerhaug Fet Skiklubb 1:45:44
110 8137 Knut Noremsaune Koll / EVRY BIL 1:45:48
111 6103 Ole Ivar Hoelsveen   1:45:51
112 12154 Vidar Asp Nordic Choice Happy Sports Team 1:45:56
113 4070 Arne Hjelle Nord Pool Spot 1:46:00
114 5246 Lars Lien Veldre Friidrett 1:46:03
115 6027 Åge Brekkum NORTURA 1:46:10
116 6040 Tor Dalen OPIL 1:46:15
117 7172 Arne Skogsbakken Søndre Land IL, Friidrett 1:46:17
118 7263 Anders Skjerve   1:46:28
118 8034 Trond Bergerud   1:46:28
120 9168 Thor Dahl Vinmonopolet 1:46:39
121 9142 Lars Straumsheim Frogner i.l 1:46:51
122 9015 Magne Brevik Hamar 1:46:57
122 8058 Erlend Gjestvang   1:46:57
124 10083 Jon Helsingeng EATON 1:47:03
125 13045 Frode Hjorth   1:47:26
126 9247 Geir Lien Austrått SK 1:47:32
127 7122 Per-Erling Mikkelsen Heming 1:47:35
128 8229 Roger Øverås Vest Lofoten vg.skole 1:47:38
128 8283 Olav Andreassen Atna IL 1:47:38
130 11290 Jørn Ryssdal   1:47:39
131 10032 Bjørn Brox   1:47:50
132 8262 Ernst Løksa Øystre Slidre il 1:48:12
132 10050 Bjørn Engen   1:48:12
132 10198 Kjell Ove Sundsøy Kårvåg IL 1:48:12
135 6188 Geir Owren Statoil 1:48:14
136 10009 Arno Berg Team Aktiv mot kreft 1:48:20
136 6130 William Karlsen Norcem/Leca/Bygg.no 1:48:20
138 4039 Stein-Erik Wendel   1:48:36
139 5210 Stein Arild Utby Hamar SK 1:48:58
140 8043 Edvin  Elisenberg Hamar orienteringsklubb 1:49:00
141 8038 Cato Dybdahl RA BIL / SM 1:49:03
142 11271 Leif Øverland Rustad IL 1:49:04
143 14040 Sten Dagfinn Hallås NAV Hjelpemiddelsentral Oslo og Akershus 1:49:45
144 13187 Jan-Åge Nymoen   1:50:12
145 9024 Bengt Michelsen Torød/Hårkollen IF 1:50:28
146 15110 Gaute Opsahl   1:50:30
147 12201 Jan-Erik Gåsvær Team Gåsvær 1:50:33
148 9050 Dagfinn Gundersen   1:50:40
149 6245 Kjell Søraas Skauga 1:50:42
150 8181 Odd Henning Solhaug Driv 1:50:45
151 14015 Bjørn Steinar Brubæk Skåla IL 1:50:58
151 10082 Tom S Helgesen Statoil Tobil 1:50:58
153 12256 Sverre Wedum Tine brumunddal 1:50:59
154 11043 Jan-Petter Engelund Hamarpost 1:51:17
155 11008 Birger G Barli Eidsiva bredbånd 1:51:28
156 12005 Harald Barfod Oppegård 1:51:45
157 13133 Nils-Birger Jentoftsen Inderøy IL 1:52:12
158 8092 Steinar Jørgensen Team Baker Hansen 1:52:13
159 18079 Olav Omtveit Telenor 1:52:22
160 8021 Roger Berggård Røros il 1:52:26
161 12206 Bjørn Petter Kaltenborn   1:52:31
162 12133 Tom Harald Birkeland Fjellfoten SK 1:52:38
163 7289 Viggo Kjelsli   1:52:45
163 10066 Trond Antonsen Halmsås & Omegn Skilag 1:52:45
165 10159 Inge Arild Oterhals Skanska Aktiv / Molde CK 1:52:55
166 6079 Morten Hagen Høybråten og Stovner IL 1:53:00
167 11060 Ketil Grøttum Oracle 1:53:08
168 7260 Jan Raastad Norcem/Leca/Bygg.no 1:53:21
169 9276 Axel Bromander Fredrikstad Skiklubb 1:53:28
170 9121 John Hansen   1:53:41
171 3228 Arild Nordsveen Furnes Skiløperforening 1:53:46
172 9195 Pål Hjorthol Lillehammer skiklubb 1:54:06
173 10087 Morten Holen Hydro BIL 1:54:32
174 12233 Tom Scharning Rustad IL 1:54:53
175 7024 Ole Bjørgum Norcem/Leca/Bygg.no 1:54:57
176 7162 Ove Sanna Fredrikstad Skiklubb 1:55:13
177 21036 Svein Evensen   1:55:31
178 18067 Halfdan T. Mælum Statskog SF 1:55:44
179 23063 Jan Gjerde Shell 1:56:01
180 9145 Kai Sørum Åsen IL - Romerike Elektro AS 1:56:05
181 15288 Bjørn Melve Statoil BIL 1:56:06
182 10165 Ivar Morten Prytz Glåmdal 1:56:07
183 16062 Terje Bjørnbeth Evry BIL 1:56:10
184 19212 Øyvind Lilleby   1:56:35
185 10147 Tom Unnli Drammen Strong 1:56:36
186 10289 Tor Tynes Tafjord BIL 1:56:46
187 16224 Tore Severinsen Søndre Høland IUL 1:56:52
187 19102 Frode Olsbø   1:56:52
189 11081 Jon Hovden Toten treningssenter 1:57:04
190 11006 Egil Andresen Svorka Energi 1:57:06
191 11231 Harald Sørensen Lillomarka skiklubb 1:57:07
192 13151 Svend Kristian Thorstensen Tvedestrand T&IF - Ski 1:57:11
193 17147 Anders Homb   1:57:33
194 11115 Willy Kristiansen Brumunddal SK 1:57:35
194 14155 Ketil Stølen SINTEF 1:57:35
196 16156 Hans Erik Hansen Nesodden 1:57:43
197 6240 Jan Svendsen Hammerfest skiklubb 1:58:01
198 12174 Karl Erik Aune Norcem/Leca/Bygg.no 1:58:20
199 19080 Odd Lind Hudiksvalls IF 1:58:24
199 18038 Rolf Heltne   1:58:24
201 16241 Jon Anders Kvisgaard Hytteplan Sport 1:58:31
202 11178 Øivind Høe RYGGEJOGGEN 1:58:52
203 10017 Alf Eldar Bergset Hamar skiklubb/Norsk Tipping 1:59:02
204 12260 Jørn Håvard Ask   1:59:26
205 11056 Harald Lagem   1:59:52
206 15046 Bjørn Hauback   1:59:55
207 15188 Olav Nygaard Skagerak Energi BIL 1:59:57
208 9169 Terje Flobergseter   2:00:09
209 14197 Odd Atle Strømland   2:00:12
209 15139 Øyvind Sverreson Privat 2:00:12
211 16017 Iver Berg-Olsen Stamina Drøbak 2:00:20
212 11264 Lars Erik Wien   2:00:21
213 12087 Jan Wiktor Olufsen   2:00:58
214 14212 Arvid Berntsen   2:01:04
215 11198 Petter Skalmerud Klanen 2:01:26
216 13113 Johnny Aasen   2:01:32
217 11035 Karl E Dønnum   2:01:36
218 10279 Knut Rune Saltnes Team Saltnes 2:01:38
219 2001 Alf Kåre Andersen Infratek BIL/Rye 2:01:45
220 17168 Tor Helge Nordvang   2:01:57
221 13043 Hans Hugo Henriksen Storsteinnes IL 2:02:06
222 2074 Hans Olav Hovin Hovin il 2:02:13
223 11010 Andrè Berge SIL BIL 2:02:24
224 8212 Bjørn Vadset   2:02:53
225 10245 Redvald Olaf Heggelien Ringebu-Fåvang 2:03:15
226 16271 Geir Thoresen   2:03:26
227 16069 Gunnar Flåten Bionor Pharma ASA 2:03:31
228 16135 Ole Johan Johanson Åsane Ck 2:03:54
229 11015 Gunnar Bergsvik Skåla 2:04:06
230 10044 Jan Eldegard Norcem/Leca/Bygg.no 2:04:25
231 15094 Nils Morten Minde Unit4 2:04:26
232 11277 Trond Aaslid Fredrikstad SK 2:04:35
233 20099 Jan Gisle Skjønhaug Volkswagen 2:04:48
234 10065 Kay Grøtta Entreprenørservice 2:05:18
235 17082 Terje Aasen Nordre Eidsvoll IL 2:05:29
236 13069 Jan Myhre Statsbygg 2:06:11
237 12215 Jack Schøne Team Spenst Sørumsand 2:06:30
238 16053 Jo Døhl Fossum IF 2:06:37
238 11180 Audun Normann Ramsdal Eikefjord IL 2:06:37
240 16084 Knut Asle Fiskerud   2:06:51
241 18020 Erling Evensen Sørum IL 2:06:59
242 18085 Jan Paulen Vikane IL 2:08:01
243 10275 Torgeir Martin Jakobsen Hurdal I.L. 2:09:00
244 15181 Tore Morten Jensen Team RW 2:10:14
245 17181 Frode Ranhoff Njård 2:10:22
246 18028 Jan Frydenlund Treningskompaniet 2:10:31
247 4281 Viggo Birger Hansen Driv IL 2:10:56
248 11116 Terje Ragnar Kristoffersen SK.RYE 2:11:07
249 16285 Finn Unhjem Nets Active 2:11:36
250 19075 Bjørn-Are  Kvien Team Kraft Sør 2:11:37
251 21172 Volkmar Ernst   2:11:40
252 21196 Øystein Buer   2:11:53
253 16097 Per Jan Haursett Team Haursett 2:12:13
254 21157 Johan Strømsvold Skånevik Idrettslag. 2:13:55
255 19199 Hans Olaf Kirkeng   2:14:38
256 19182 John-Kjell Hoset Stretch 2:14:42
257 16238 Tor Solberg Larvik kommune 2:14:49
258 20068 Jostein Mamen   2:15:42
259 20075 Atle Nordby   2:17:33
260 13061 Steve Kåla KK Team Pohjalainen rf 2:17:42
261 22009 Thor Bogstad Kløfta IL 2:19:08
262 16015 Aksel Berget Rena IL Sykkel 2:19:40
263 20088 Roar Paulsrud   2:20:09
263 17072 Karl Gustav Solberg Frogner IL / CGI 2:20:09
265 16281 Arild Einar Trøen Rendalen Idrettslag 2:20:10
266 20051 Trygve Jarsve Strømmen IF 2:20:54
267 19154 Kjell Werner Johansen Hellerudtoppen OM 2:22:13
268 20011 Geir Berntsen   2:24:36
269 16060 Espen Eriksen Disen Trimmen 2:26:01
270 16121 Stein Høyland   2:26:33
271 12137 Knut Gjerløw Danske Bank 2:28:06
272 21009 Stig Barstad NORTURA 2:28:29
273 22155 Atle Gjengedal   2:28:44
274 20025 Jan Arne England Mork Rehabiliteringssenter 2:29:21
275 16098 Pål F Heffer Norcem/Leca/Bygg.no 2:30:37
276 23258 Trond Nesset   2:31:59
277 20033 Arvid Gilje Aurland Idrettslag 2:33:41
278 10134 Henning Olsen Løten o-lag 2:35:22
279 22085 Tore Harald Mathisen TEAM NORGESGRUPPEN 2:35:24
280 18086 Gunnar Pedersen Xerox Klubben 2:37:29
281 6297 Svein Ivar Iversen Smøla SK 2:37:44


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +