Resultater Birkebeinerløpet 2015 - Menn Elite



Birkebeinerløpet - 21 km (halvmaraton)
Lillehammer, Oppland - 13. juni 2015

Arrangementstype: Friidrett, mosjonsløp, maratonløp, terrengløp

Resultatliste Klasse Menn Elite - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen

Se også:
Alle andre klasser i Birkebeinerløpet 2015

Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 206 Weldu Negash Gebretsadik IL BUL Oslo 1:07:08
2 192 Sindre Buraas Sk Vidar 1:07:19
3 138 Tesfayohannes Mesfun Fisehatsion Bodø 1:09:03
4 1 Ebrahim Abdulaziz Strindheim IL 1:11:24
5 48 Ole Kristian Heggheim Kristiansand Løpeklubb 1:12:22
6 208 Jonas Udjus Frorud   1:12:28
7 112 Eirik Kurland Olsen Lillehammer IF 1:12:32
8 110 Erik Sjöqvist Svensenga SK 1:13:02
9 157 Morten Eide Pedersen   1:13:04
10 186 Per-Christian Lysaker Torgersrud Team Parkettpartner 1:13:24
11 203 Eivind Flugstad Østberg Gjøvik skiklubb 1:13:50
12 176 Alexander Kirkeberg Malm IL 1:13:54
13 21 Erik Bråten Kjelsås IL 1:14:04
14 44 John Christian Deighan Hanssen Asker Skiklubb/Bull Ski & Kajakk 1:14:23
15 163 Bjørn Robstad Moelven il-Team parkettpartner 1:14:31
16 136 Arild Christophersen BULL Ski & Kajakk / Røa IL 1:14:35
17 76 Ronny Losoa Modum FIK 1:14:37
18 181 Arne Post Oppegård IL/Team United Bakeries 1:14:48
19 152 Lars Petter Stormo Team Oslo Sportslager 1:15:17
20 39 Fred Grönwall Norcem/Leca/Bygg.no 1:15:19
21 154 Kenneth Myhre Malm IL 1:15:30
22 207 Michael Ande Tesfamichael BUL IL 1:15:34
23 135 Bjørn André Aaslund Heming IL Ski 1:15:46
24 182 Andreas Myhre Sjurseth Sk Vidar 1:16:19
25 75 Arian Loshamn Kristiansand Løpeklubb 1:16:26
26 7 Anders Barhaug TINE Frya 1:16:31
27 134 Kristen Aaby Bjørn Myhre Sport 1:16:37
28 121 Magnus Svingheim Gran Sport AS 1:16:50
29 60 Philip Tavell   1:16:53
30 102 Henning Røberg Nittedal IL 1:16:56
31 168 Jon Arne Gaundal Rindal IL 1:17:13
32 199 Eirik Methlie Hagen Askim IF 1:17:19
33 139 Morten Grøan Høybråten og Stovner/Oslo Sportslager 1:17:22
34 100 Espen Gundersen Rusten Opphus 1:17:24
35 66 Finn Kollstad Kristiansand Løpeklubb 1:17:25
36 56 Stian Håkonsen Ringerike Brann og redningstjeneste 1:17:32
37 12 Johannes Bjertnæs Jevnaker IF ski 1:17:41
38 165 Eirik Bruland Bærums skiklub 1:17:47
39 132 Klaus Øiseth Team Milsluker`n 1:17:48
40 153 Lars Helge Birkeland   1:17:58
41 128 Kai Robert Vandsvik Bratsberg IL 1:18:05
42 179 Rune Müller Tynset IF 1:18:10
43 67 Vetle Kostøl Lillomarka skiklubb 1:18:25
44 170 Erlend Hokholt Oppegård IL 1:18:34
44 62 Kjartan Kalland Nittedal Banquet Racers 1:18:34
46 173 Jarle Jakobsen Team Parkettpartner 1:18:35
47 30 Andreas Engebretsen Overtoppen/Bull Ski & Kajakk 1:19:00
48 190 Magnus Bleken Team Sport1 Lillehammer 1:19:04
49 89 Erlend Moian Nydal   1:19:22
50 96 Pål Oraug Spydeberg/Ise-Sarpsborg 1:19:26
51 113 Trond Atle Smedsrud Team Coca-Cola 1:19:29
52 40 Steffen Gustavsen   1:19:31
53 156 Pål Jostein Petersen Onsrud   1:19:33
54 107 Runar Sannerud Hurdal IL/Team Sannerud 1:19:35
55 98 Andreas Ree Milslukern Sport 1:19:40
56 149 Cato Teigen Søre Ål IL/ Team sport1 Lillehammer 1:19:54
57 93 Tor Jonas Onsrud Gjøvik skiklubb 1:20:10
58 111 Jo Simen Skog Team Oslo Sportslager 1:20:17
59 122 Lars Anders Tenold Nordre Eidsvoll/ Team FRESH 1:20:30
60 125 Olav Tronvoll   1:20:36
61 77 Håvard Lucasen Statskog SF 1:20:39
62 90 Håvard Nygaard Bjørn Myhre Sport 1:20:47
62 64 Hans Olav Kjøs Topteam SK/St. Olavs Hospital 1:20:47
64 82 Arild Moen Lånke IL 1:20:59
65 133 Anders Kampenhøy   1:21:02
66 120 Scott Dixon Team Statkraft 1:21:06
67 68 Rune Kvikstad Skar Kiropraktorsenter 1:21:09
68 36 David Gottfridsson Slevik IL 1:21:12
69 87 Rune Nordgård Hurdal I.L 1:21:13
70 92 Håkon Grønsveen Olsrud Team Aktiv mot kreft 1:21:26
71 196 Vinjar Skogsholm Team Parkettpartner 1:21:34
72 147 Geir Strandbakke Team sport1 lillehammer / Lillehammer skiklubb 1:21:40
73 18 Ulf Brenna   1:21:43
74 58 Eirik Andreas Johansen   1:21:44
75 197 Eirik Fjær Skåre Team FIH 1:21:45
76 53 Ulf Holberg Det gyldne triangel 1:21:46
77 129 Bjørn Ole Vassbotn Volda 1:21:56
78 13 Eivind Bjørhei Norconsult BIL 1:21:59
79 85 Per-Gunnar Mustad Norcem/Leca/Bygg.no 1:22:00
80 38 Jørgen Grønsund Hetland Sport AS 1:22:09
81 210 Gjermund Sørstad   1:22:11
82 189 Henrik Bakke Lyn Ski 1:22:13
83 84 Lars Musdalslien Ncc / Gausdal 1:22:20
84 171 Tor Olav Nesheim Hægeland Rustad IL 1:22:23
85 20 Jonas Brustad Ciber BIL 1:22:28
86 54 Terje Hordnes BFG Bergen 1:22:29
87 42 Kim Are Bull Hansen Norcem/Leca/Bygg.no 1:22:31
88 57 Mats Johan Hårstad Oppdal 1:22:38
89 33 Clemet Fougner SK Rye 1:22:39
90 118 Frode Stubberud Norcem/Leca/Bygg.no 1:22:48
91 10 Rune Bilit Data Respons BIL 1:22:57
92 178 Christian Rørholt Moe   1:23:01
93 74 Raymond Lishaugen Sand IF / Odal Sykkel AS 1:23:03
94 177 Kristoffer Lamøy Åsen IL 1:23:10
95 158 Kjell Raa Volkswagen 1:23:17
96 79 Tomas Magnussen Unit4 1:23:25
97 175 Fredrik Linge Johnsen   1:23:27
98 145 Kristoffer Petersen Skonnord Team FIH 1:23:33
99 61 Vegar Jøranli Nordre Land IL 1:23:34
100 2 Jonas Amundsen Nes Ski 1:23:39
101 142 Alf Magne Kaldheim Devold Of Norway 1:23:40
102 201 Thor Emil Kvernevik Vang skiløperforening 1:23:46
103 16 Amund Frogner Borge   1:23:48
104 205 Per Ola Gasmann Ørje IL 1:23:51
105 29 Gunnar Eiterjord il skjalg 1:23:53
106 8 Fredrik William Baumann Nordic Ski Team 1:23:54
107 32 Henrik Foss AHF 1:23:56
107 15 Håvard Boge Team FIH 1:23:56
109 172 Vidar Igeltjørn Hamar Skiklubb 1:23:59
110 73 Svein Egil Linnerud Eidsiva BIL / Gjøvik skiklubb 1:24:02
111 104 Vegard Fluge Samuelsen IL Try / Milsluker'n Sport 1:24:13
112 167 Andreas Garder Olsen Kvernhuset BIL Fredrikstad 1:24:15
113 86 Rune Busch   1:24:20
114 103 Christian Rønning Lillehammer Skiklub 1:24:23
115 188 Sebastian Aagnes Bærums skiklub 1:24:24
116 3 Espen Antonsen Nes Ski 1:24:29
117 46 Øyvind Hasli Eina Sportsklubb 1:24:34
118 22 Morten Buchholdt FIK Ren-Eng 1:24:48
119 166 Håvard Ellefsen   1:24:50
120 193 Olav Dybvik Bøhn Team Gran sport 1:24:53
121 209 Espen Almlid Hamar skiklubb/ KPMG 1:25:19
122 52 Endre Hjelseth Ottestad IL 1:25:30
123 150 Anders Øverby   1:25:33
124 94 Even Oppegaard BSF 1:25:53
125 6 Ulrik Baksjøberget   1:25:56
126 14 David Bleich Rustad IL 1:26:01
127 124 Thomas Tronstad OBOS 1:26:02
128 5 Erlend Bakken Veten IL 1:26:15
128 17 Morten Brendlien Vang Skiløperforening 1:26:15
130 101 Cato Ryste Volda/Team fjelluft 1:26:18
131 140 Sigurd Sollien Hulbak   1:26:26
132 160 Niclas Deleuran Endresen Team FIH 1:26:47
132 180 Bjarte Mørkve Il Eldar 1:26:47
134 144 Andreas Sauge AHF 1:26:53
135 164 Ener Søberg Vaglum   1:26:54
136 108 Ola Sisselberg   1:27:04
137 161 Trond Morten Gløtheim Glåmos IL 1:27:15
138 65 Erik Klomsten Byneset il 1:27:46
139 184 Kjell Terje Slettemeås   1:28:00
140 148 Eide Svein Erik IL Gular 1:28:10
140 105 Mats Emil Sand OPPSTAD IL 1:28:10
142 159 Kjell Magnar Berli Velledalen IL 1:28:16
143 185 Stian Sommerseth Somco 1:28:27
144 95 Mathias Oppegaard Oslostudentenes IK-Ski, Team Ullevål/Tåsen 1:28:37
145 191 Magnus Bruun Team Enervit 1:28:40
146 194 Ole Evensen Team Sport 1 Lillehammer 1:28:43
147 28 Syver Ole Eggen Bøverdalen il 1:28:58
148 117 Ulf Erik Strand Strandbygda il 1:29:01
149 200 Anders Bjeglerud Klemoen   1:29:14
150 45 Magnor Rypdal Isfjorden IL 1:29:21
151 130 Eirik Watterdal Slevik IL 1:29:38
152 202 Mads Bentstuen Nordby Halmsås & Omeng 1:29:43
153 183 Even Skjelbostad Sletten   1:29:47
154 41 Tord E. Haflan Kjelsås IL 1:29:50
154 49 Toralf Heimdal Dølaski 1:29:50
156 88 Tom Nordheim Gjøvik skiklubb 1:30:34
156 34 Malvin Fremmerlid Volda 1:30:34
158 109 John Rune Sjøli Melhus Kommune 1:30:42
159 27 Andreas Kjeverud Eggen Hernes IL/ NTG-L 1:30:48
160 91 Kristoffer Nylund JIL Grorud 1:30:49
161 187 Tore Tveito Voss IL 1:31:21
162 137 Jacob Brenna Christophersen Sk Vidar 1:31:31
163 123 Rune Thomassen Hamar Skiklubb 1:31:57
164 31 Asbjørn Slagtern Fjellvåg Team Baldur 1:33:10
165 37 Ola Grindland NTNUI 1:33:41
166 195 Grunde Otnes Fossum IF/OSI Friidrett 1:34:38
167 26 Knut Dæhlen Aurskog Høland Friidrettslag 1:35:41
168 155 Håkon Nelson Svarstad IL ski/Team Nordre Vestfold 1:36:30
169 83 Thor-Erik Messel Bjørndal il 1:37:08
170 131 Emil Wiik IL ROS 1:37:39
171 174 Pål Jenssen IL Runar 1:37:40
172 50 Christoffer Henningsen   1:38:38
173 24 Bjørn Arve Bønå   1:40:49
174 162 Håvard Petterson   1:41:03
175 141 Vegard Iversen Asker Skiklubb 1:44:40
176 143 Lars Laulo HEMING IL 1:49:33
177 9 Paul Maturire   1:55:28
178 78 Jo Haavardsønn Lunde Piratbirken 3:51:32


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +