Resultater Birkebeinerløpet 2016 - Menn 50-54 år



Birkebeinerløpet - 21 km (halvmaraton)
Lillehammer, Oppland - 11. juni 2016

Arrangementstype: Friidrett, mosjonsløp, maratonløp, terrengløp

Resultatliste Klasse Menn 50-54 år - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen

Se også:
Alle andre klasser i Birkebeinerløpet 2016

Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 70 Geir Strandbakke Lillehammer skiklubb 1:18:30,2
2 105 Jon Øxnevad Norconsult BIL 1:21:19,6
3 59 Kjell Raa Møller Bil Nesttun 160 1:22:15,7
4 1014 Pål Berg-Knutsen Nes Ski 1:23:09
5 92 Tom Arild Sandbakk DNB/Svire IL 1:23:42,2
6 1242 Øyvind Langørgen Strindheim IL 1:24:07
6 1044 Svein Erik Eide   1:24:07
8 1283 Jan Halland   1:24:09
9 1047 Frode Engelund Skedsmo Skiklubb 1:24:12
10 3 Fredrik William Baumann Heming, Nordic Ski Team 1:24:17,5
11 1032 Trond Inge Carlsen Rustad IL 1:24:27
12 25 Bjørn Tore Gullord Lørenskog Fil 1:25:25,1
13 1120 Paal Mork   1:25:42
14 1194 Jan Richard Eriksen Asker Skiklubb 1:25:45
15 6 Tore Bjerkrheim Team Bjerkrheim 1:25:46,1
16 1230 Jon Iver Bakken Nydalens Skiklub 1:25:50
17 10 Morten Brendlien Vang skiløperforening 1:25:52,7
18 2175 Pål Einar Dietrichs Høgskolen i Hedmark 1:26:42
19 2193 Yngve Aasum Statoil BIL Oslo 1:26:44
20 1066 Frank Grønvold   1:27:05
21 1238 Rex Hinchliffe LIF 1:27:13
22 1151 Jørn Schrøder Sk Vidar 1:27:44
23 2146 Morten Sørtømme Hovin il 1:28:06
24 4002 Håkon Andersen   1:28:32
25 1004 Jostein Amdal Gjensidige Sport / Røa 1:28:42
26 1020 Roar Bjørnerås Fjellørnen 1:28:45
27 2148 Jan Taug   1:28:47
28 2182 Per Martin Johansen FYK 1:29:04
29 1122 Tor Murvold Promis IL 1:29:17
30 3050 Lars Hansen-Møllerud Grue IL 1:29:24
31 1099 Arne Klungland   1:29:25
31 1100 Helge Klungland Svorkmo NOI 1:29:25
33 2011 Jan Viktor Berntsen IL Kampen 1:30:16
34 2139 Jon Storsveen   1:30:26
35 1139 Hans Tore Riibe Hamar Skiklubb / Norsk Tipping 1:30:29
36 3034 Ove Evensen Holeværingen 1:30:38
37 1280 Settar Al-Jabri   1:30:48
38 1244 Thor-Erik Messel   1:30:51
39 1154 Sigmund Skar Naprapatlandslaget Skien 1:31:23
40 1039 Lars-Ivar Aarseth Nydal Skiklubb 1:31:24
41 2155 John Vestengen NBR 1:31:39
42 2093 Jan-Ivar Lillebråten Sjårdalen IL 1:32:15
43 5203 Øyvind Risnes Fenring 1:32:28
44 2015 Geir Ola Botnan SIEMENS BIL 1:32:40
45 2184 Øivind Larsen Norcem/Leca/Bygg.no 1:32:46
46 3018 Sturle Brustad Full fart (og positiv splitt) 1:32:58
47 3128 Erik Ramsrud   1:33:28
48 4030 Trond Martin Flatemo Forsvaret 1:33:31
49 2157 Ross Wakelin Narvik I.L. 1:33:32
50 5002 Tore Angelsen Frukt.no 1:33:41
51 4206 Kåre Toven   1:33:43
52 2127 Erland Rønning Harestua IL 1:33:48
53 3021 Dag Byrøygard OBOS BIL 1:33:56
54 3055 Andreas Johannes Heck   1:34:07
55 4020 Terje Bøe Hakadal IL 1:34:15
56 3044 Per Grøan Moelven IL 1:34:16
57 3186 Geir Haugen Vingar IL 1:34:24
58 2102 Arve Mjelde   1:34:43
59 3126 Gaute Løge Pedersen DnB/Sportsmanden/Svire IL 1:34:44
60 7129 Ole Uhlen Åndalsnes IF. 1:34:45
61 2032 Frode Andre Evensen Oslofjord Triathlon 1:34:56
62 2068 Åge Walter Inderdal Lillehammer Skiklub 1:34:57
63 5136 Tron Ola Sjøvold   1:35:05
64 1050 Jørn-Atle Erichsen GTI Friidrettsklubb 1:35:16
65 3177 Jon Håvard Bruce   1:35:19
66 8172 Ole Hoem Raufoss IL/Svett & Mett 1:35:36
67 3248 Ole Christian Bang Hamar Skiklubb 1:35:38
68 3032 Christian Steen Eriksen Bækkelagets SK 1:35:44
69 5215 Nils P. Hagen Tynset 1:35:52
70 3113 Olav lian Nese Tønsberg FIK 1:35:53
71 4228 Ketil Mosbakk Avinor BIL 1:35:55
72 6212 Jon Rørdam Høybråten og Stovner IL 1:35:58
73 2018 Øystein Brun Varegg 1:36:10
74 4056 Bernt Hoel Tversoglangs 1:36:11
75 4091 Arne Løkkebø Eikefjord IL 1:36:14
76 3154 Arne Sæther Åfjord il 1:36:24
77 1190 Tim Victor Bennett SK Vidar /Kondis / United Bakeries 1:36:28
78 4006 Terje Auestad Nittedal skiskytterlag/NBR 1:36:33
79 4033 Eivind Fosheim Vestre Slidre IL 1:36:38
80 4026 Harald Klæbo   1:36:40
80 4111 Henning Normann Kjelsås IL 1:36:40
82 2151 Robert Tørudstad Nybygda 1:36:44
83 4174 Leif Rune Willumsen NAV Frisk 1:36:50
84 3145 Pål Skevik Brevpost IL 1:36:59
85 3180 Geir Atle Engen   1:37:07
86 4088 Per Oddvar Lien Kyrkjebø IL 1:37:09
87 6039 Kåre Reidar Ellingsgård Molde CK/Statoil 1:37:14
88 10296 Geir Østgårdsgjelten IL Nansen 1:37:20
89 7070 Roar Mikkelsen Lillehammer Skiklub 1:37:21
90 4178 Inge Øyen Forsvaret 1:37:28
91 3087 Geirr Are Blystad Larsen Hakadal LFP 1:37:31
92 2231 Per Østreng Østreng Bygg og Bo A/S 1:37:34
92 1204 Steinar Ohr Høvik Jogg 1:37:34
94 2230 Øystein Østermann Betonmast BIL 1:37:36
95 4265 Ulf Johansson   1:37:53
95 7132 Øystein Undrum   1:37:53
97 7100 Are Skurdal Norcem/Leca/Bygg.no 1:37:59
98 3183 Jens Otto Fredriksen Krokskogen Cykleklubb 1:38:01
99 3233 Morten E Lund Hamar Skiklubb 1:38:02
100 6090 Per Hasselstrøm Lillomarka SK / Broadnet 1:38:08
101 5254 Ole Petter Haugen Norcem/Leca/Bygg.no 1:38:12
102 5225 Geir Christian Melen   1:38:32
103 3112 Kåre Nerem Emblem IL 1:38:42
104 8139 Bjørn Magne Solhaug Hvam IL 1:38:44
105 4057 Roger Malvin Hole Velledalen IL 1:38:47
106 4163 Svein Sælid   1:38:59
107 6175 Arild Nielsen Norcem/Leca/Bygg.no 1:39:07
108 4215 Atle Rye Carlsen Asker Skiklubb 1:39:11
109 6181 Magne Tung   1:39:18
110 3123 Jonny Olsen   1:39:24
111 5153 Lars Tallhaug Mangenfjellet Langdistanse 1:39:25
112 7122 Jan Erik Thoresen Sæther Elektriske BIL 1:39:27
113 5125 Ole Rosvoll   1:39:29
113 4034 Arne Mjøs Itera 1:39:29
115 7093 Dag Sannerhaugen ESK 1:39:35
116 1145 Bjarne Ryvoll Medkila Skilag 1:39:36
117 2156 Morten Vestvik Team Sportsmanden / Haugesund Idrettslag Friidrett - gr 1:39:56
118 5171 Hans Kristian Øfstaas Trøgstad Skiklubb/Hafslund BIL 1:39:58
118 2215 Jan Harald Bråthen Njård 1:39:58
120 6147 Nils Laugesen   1:40:02
121 8204 Vidar Hermansen   1:40:06
122 16137 Mentz Arild  Kleven NORTURA 1:40:09
123 8094 Øyvind Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 1:40:20
124 2023 Cato Børresen Fet Skiklubb 1:40:23
125 3105 Rune Morken Norcem/Leca/Bygg.no 1:40:32
126 3104 Anders Moen Ditt Tempo 1:40:35
127 6292 Leif - Rune Ekroll Aksla IL 1:40:38
128 7207 Edvind By   1:40:44
129 7139 Torgeir E. Andersen Drammensregionens brannvesen 1:40:46
130 11124 Mads S. Lo Lillehammer 1:40:50
131 5183 Rune Evensen Ottestad IL 1:41:16
132 5018 Lars Bjertnæs SK Rye 1:41:21
133 6122 John Erling Jerstad Emblem IL 1:41:25
134 4140 Hans Skari SK Rye / LYN SKI 1:41:30
134 6027 Sigve Eldøy   1:41:30
136 8236 Johan Haavardtun DB Schenker 1:41:32
137 7212 Trond Flydal Fylkesmannen 1:41:34
138 8251 Tore M. Andresen VFL 1:41:35
139 7107 Kåre Storbråten Rustad IL 1:41:37
140 7255 Kjetil Rydje Rydje Renhold as 1:41:42
141 10135 Runar Ofrim Skiforeningen 1:41:58
142 7128 Eivind Ole Tveter Fet skiklubb 1:42:01
143 4216 Wiggo Gundersby Team Flimmer 1:42:04
144 7166 Hans Storli Budal IL 1:42:11
145 4009 Roar Berg Galterud IF 1:42:38
146 6001 Per Almqvist Noil 1:42:53
147 8234 Torbjørn Hundere Holmen IF Langrenn 1:42:58
148 6261 Knut Toftemo Esko-Graphics Kongsberg 1:43:02
149 4230 Ben Schreier Team Nore VVS A/S 1:43:05
150 3134 Morten Sakariassen   1:43:06
150 7221 Terje Kluften   1:43:06
152 5093 Eirik Liland IL Birkebeineren 1:43:07
153 4044 Ivar Halset   1:43:12
154 1111 Fred Ivar Lyngstad Lyngstad IL 1:43:25
154 19173 Arne Tømmervold   1:43:25
156 7143 Bård Atle Fuglum Otta i.l. 1:43:27
157 7179 Fred Tjernsli SK Rye 1:43:31
158 11051 Roy  Gjertvik Glåmdal Sykkelklubb 1:43:40
159 8003 Rune Almsbakken Svett&Mett 1:43:46
160 8196 Tom Egil Snekkerhaugen Reinsvoll 1:43:59
161 9171 Kjell Søbye Lillehammer Skiklub 1:44:01
162 11169 Arild Orvedal VIK IL 1:44:04
163 8028 Torbjørn Dahl If Skadeforsikring Bedriftsidrettslag 1:44:10
164 6163 Ingar Madsen Rye 1:44:12
165 8069 Kåre Kallmyr Norconsult 1:44:17
166 4062 Øyvind Huse   1:44:21
167 6235 Vegard Stampeløkken Telenor BIL 1:44:28
168 5056 Jørn Ove Hellen   1:44:34
169 6229 Tore M. Sletmoen   1:44:43
170 10216 Nils Aasand   1:44:49
171 7005 Jan Otto Andresen Aktiv mot kreft 1:44:52
172 6148 Tom Erik Lehne BDO Aktiva 1:44:55
173 7065 Ola Løvlien Forsvarsbygg Bedriftsidrettslag 1:45:07
174 10011 Tore Berg   1:45:09
175 7076 Terje Nyen   1:45:19
176 8243 Ståle Stene   1:46:00
177 9127 Egil Sørstrønen Potomac Runners 1:46:21
178 8053 Trond Hagerud Norcem/Leca/Bygg.no 1:46:24
179 6226 Svein Morten Skoglund   1:46:28
180 9144 Jan Olav Wilhelmsen Norcem/Leca/Bygg.no 1:46:30
180 7155 Guttorm Kvalsvik Norsk Hydro BIL 1:46:30
182 11118 Dag Johnny Lian Andebu IL 1:46:39
183 6193 Lasse Petersen Rustad IL 1:46:56
184 5087 Roger Kylgård Bjønndal sporting team/ Bravida 1:47:19
184 6016 Gunnar Berge Rustad IL 1:47:19
186 10287 Morten Moen Norcem/Leca/Bygg.no 1:47:26
187 10030 Odd Johan Dalberg   1:47:39
188 11064 Simon Streater   1:47:42
189 8198 Tore Eivind Sveen Jardar 1:47:49
190 9028 Anders F. Dege   1:47:53
191 10251 Arild Ulvestad Bunker Oil 1:48:20
192 7182 Arne Tormod Søraas Skauga 1:48:25
193 11164 Paul Hallan Svendsen Oseberg Skilag / Bouvet BIL 1:48:50
194 6244 Øyvind Stubsjøen   1:49:01
195 19064 Fred Johannessen   1:49:41
196 14011 Rolf E F Christiansen Fana IL 1:49:44
197 11265 Finn Ernø Nesodden IF 1:49:57
198 11002 Egil Linge Anderssen Spro IL 1:50:03
199 10206 Jan Wilberg Nord-odal Idretslag 1:50:04
199 9225 Roy Jakobsen   1:50:04
201 12051 Mads Lillevold Ås IL 1:50:10
202 8054 Runar Hansesætre Ahlsell 1:50:13
203 10012 Tormod Bergerud   1:50:21
204 6021 Anders Næstad Bjølseth Forsvaret 1:50:26
205 13031 Jan Ove Hoddø Naf Gården Legekontor 1:50:41
206 6223 Roar Skaug Hedmarken Brannvesen 1:50:55
207 8147 Svein Olav Stranden Ål/Team Råskinn 1:51:03
208 13127 Erik Torkelsen Ringnes BIL. 1:51:04
208 11188 Roy Tore Sandnes Rauma Sykkelklubb 1:51:04
210 24055 Frank Løvli Icopal 1:51:08
211 11175 Webjørn Riise BTC 1:51:22
212 16232 Arild Haglund   1:51:25
213 19202 Eirik Trenchard   1:51:28
214 15100 Arild Lande Vaaler IF 1:51:36
215 7213 Trygve Gillebo Lier Skiløberforening 1:51:43
216 8032 Roy Cato Einarsen Gjelleråsen IF 1:51:45
217 13121 Lars-Erik Nygaard Asker skilubb 1:51:47
218 7068 Roar Michelsen CDC RACING TEAM 1:51:49
219 5218 Urban Nilsson Emotron 1:51:56
220 9238 Lars-Ketil Liane Fredrikstad Skiklubb 1:52:24
221 4073 Per Ivar Kjølnes Sundtjønn trimmerne 1:52:27
222 15053 Roar Foss   1:52:41
223 12139 Arnt Steinar Olasveen Lillehammer Skiklub 1:52:48
224 13141 Geir Bergheim Fossum IF 1:52:49
225 14101 Øyvind Stevenson   1:53:01
226 8244 Oddgeir Stensby Halmsås og Omegn 1:53:12
227 15294 Håkon Øverli Lom il 1:53:13
228 4212 Harry Gautvik   1:53:15
229 7264 Tore Sandem Indre Østfold Orientering 1:53:16
230 11038 Tore Engelien   1:53:22
231 10145 Knut Svenungsen   1:53:25
232 10215 Espen Aarøy   1:53:27
233 10240 Svein Steinsvoll   1:53:41
234 13074 Rune Pettersen Aker Solutions 1:54:05
235 5241 Alf Arne Borgund   1:54:15
236 14088 Jon Rudi   1:54:20
237 10176 Rolf Johan Sørli Granli IL 1:54:25
238 13025 Alex Hansen Norcem/Leca/Bygg.no 1:54:31
239 8239 Rune Lundh KMAS 1:54:33
240 15197 Raymond Wiig   1:54:57
241 19207 Arne Kolstad   1:55:09
242 5236 Agnar Korshavn Nordre Land IL 1:55:16
243 9027 Knut Bøvre   1:55:24
244 6234 Rune Fromreide Sommer   1:55:41
245 11248 Kjell Inge Waaler   1:55:47
246 11238 Bertil Vedde   1:55:56
247 10109 Anders Lervåg   1:55:58
248 17170 Jarle Sørhaug Norcem/Leca/Bygg.no 1:56:14
249 16152 Arild Løtveit   1:56:19
250 13088 Torgeir Strøm Skiforeningen/Klima- og miljødepartementet 1:56:27
251 13115 Tommy Lind Luftambulansen 1:56:37
252 10168 Skjalg Sylte Stavheim   1:56:41
253 8140 Kjell Inge Solhaug   1:56:48
254 12144 Ottar Øygard Rogne il 1:56:53
255 10080 Jørgen Håland Gubbetrim 1:56:58
256 10253 Robert Grønvold Grue IL 1:57:05
257 16023 Vidar Moen Norcem/Leca/Bygg.no 1:57:08
258 10043 Svein Erik Fatnes Team Storm Sikkerhet 1:57:10
259 15098 Harald Kvalum Semsvannet 1:57:21
260 13165 Robert Olsen Botne Skiklubb 1:57:25
261 8135 Ådne B. Skålevåg CBA 1:57:26
262 10097 Andreas Karlsen Ring IL 1:57:31
263 15174 Arnt Magne Steigedal I.L.Nor 1:57:34
264 12073 Hans Petter Schive Lillehammer 1:57:38
265 8210 Stein-Ove Winnberg Ytterøy Il 1:57:53
266 8176 Ulf Johansen Ullensaker CK 1:58:47
267 11130 Trond Sydskogen Haldens Roklub 1:58:55
268 12192 Arvid Grindheim   1:59:23
269 1182 Jørn Volle   1:59:26
270 20022 Atle Mikal Carlsen Statoil Bil Kårstø 1:59:27
271 17008 Morten  Bergmann Team Superselma 1:59:32
272 6159 Arvid Løberg Nidelv IL 2:00:04
273 14051 Kjetil Jensen   2:00:28
274 14062 Svein Kumle Gjensidige Sport 2:00:49
274 10060 Bjørn Hansen Team Hansen 2:00:49
276 19177 Atle E. Larsen NORTURA 2:01:00
277 17066 Christian Lunde Nordic Choice Hotels 2:01:12
278 20172 Rolf Endre Moen Sport 1 Strandtorget 2:01:24
279 16135 Øystein Harley Kjøll Ide&DekorVerkstedet 2:01:43
280 11071 Esben Haugli Sulland B.I.L 2:01:48
281 20083 Tommy Nilsson   2:02:00
282 12149 Tor-Åge Fløtnes   2:02:06
283 16181 Magne Orderløkken Skedsmo Skiklubb 2:02:12
284 17098 Magnar Sand   2:02:27
285 6125 Kurt Haugen   2:02:44
286 14061 Ole-Petter Kristiansen Bærum Kommunes Bedriftsidrettslag 2:03:08
287 10233 Øystein Olimb   2:03:16
288 15176 Jan-Erik Storsve   2:03:31
289 20180 Atle Findahl Volkswagen 370 2:03:34
290 11196 Terje Sjøvold Obil 2:03:45
291 10008 Stig Jarle Fjeld sjuværpalauget 2:04:03
292 7042 Ingar Jensen Team Fjella 2:04:14
293 24058 Knut Markhus Volksvagen 440 2:05:05
294 18113 Otto Svein Ramsdal Flora Ck 2:05:12
295 8271 Trond Ahlsen Eidsvåg il 2:06:20
296 11098 Jan-Erik Myhr Molde og omegn Idrettsforening 2:07:03
297 10223 Thor Gjerløw Gresvik IF 2:07:37
298 18007 Sveinung Austefjord Team Østersund 2:07:38
299 20039 Morten Furuseth   2:08:04
300 16119 Frode Angvik Jacobsen Angvik IL 2:08:05
301 16266 Dimitry Tsesmetsis R&D Racing Team 2:08:18
302 20009 Geir Axelsen   2:08:30
303 16057 Frank Eriksen Askim IF Friidrett 2:08:31
304 10151 Kenneth Sande Team Kvadadal 2:08:32
305 18064 Tore Hukkelberg Brødr. Hukkelberg 2:08:33
306 12136 Trond R. Hole Bækkelagets SK - skigruppa 2:08:35
307 11243 Rune Wie SK Rye 2:08:41
308 12174 Jan Gjerløw Norcem/Leca/Bygg.no - FIF 2:09:07
309 18056 Trond Hartz   2:09:35
310 10157 Jarle Håkerud Skedsmo Skiklubb 2:09:45
311 5248 Werner Sveum Torpa Ski 2:10:00
312 10261 Ola Brevig Nordbygda/Løten Ski 2:10:43
313 7024 Lars-Olav Sørensen Brumlebassen il 2:11:08
314 15192 Stian Westad   2:11:14
315 21011 Erik Bang   2:11:48
316 19004 Reid Bakken   2:12:03
317 15079 Terje Haave Reinertsen 2:12:07
318 17190 Oskar Andreas Kleven Follo SK 2:12:31
319 21191 Jo Håvard Straume   2:12:39
320 22033 Bjørn Holmestrand Canon 2:12:45
321 6285 martin aarsten Joggegjengen 2:12:59
322 20212 Jon-Olav Haugen   2:13:04
323 18006 Erik Asschert   2:13:19
324 20116 Ingar Solberg   2:13:21
325 15080 Atle Istad   2:13:30
326 20165 Jørn Victor Sjaavaag Hurum CK 2:13:39
327 21032 Claus Carlsen Københavns skiklub 2:13:40
328 7267 Marius Lillelien   2:13:41
329 14112 Jostein Torset Roterud IL 2:13:51
330 17028 Børre Fylling   2:14:00
331 19012 Berge Bråthen   2:14:02
332 18100 Daniel Myksvoll   2:14:22
333 20191 Jarle Skaug Stokke il Ski 2:15:46
334 17068 Sigfus Marinosson   2:15:49
335 14014 Frode Domaas IL Samhald 2:15:59
336 20155 Johan F. Bratt   2:17:22
337 14005 Magne Bergersen NCC Bil 2:17:26
338 6231 Rune Smittil Staples 2:17:29
339 11234 Tom Tusvik   2:17:43
340 16249 Lars Erik Svestad Hakadal IL 2:19:02
341 7089 Kjell Arne Sagli Sagli Grus As 2:19:47
342 10250 Ivar Svendsen Norcem/Leca/Bygg.no 2:21:04
343 7099 Tonny N. Skogsholm   2:21:15
344 21084 Ingar Kyrkjebø   2:21:29
345 9189 Jan Erik Øygard Førde il 2:22:24
346 19182 Svenn-Ivar Myhre   2:22:29
347 2258 Vegard Bjørnstad   2:23:23
348 20000 Terje Almerud   2:23:48
349 11113 Willy Kvilten Hauerseter SK Nordkisa 2:26:02
350 15106 Frode Lervik Veldre Friidrett 2:26:38
351 15253 Rune Wæraas Rema 1000 Lade Arena 2:27:25
352 19109 Stein-Olaf Røberg UPIL 2:29:47
353 20088 Kai Olafsen Romedal 2:30:38
354 16096 Bjørn Oskar Haukeberg Blindheim IL 2:31:29
355 15196 Gunnar Wiig   2:32:45
356 21168 Morten Henriksen   2:32:58
357 16218 Hans-Åge Skjenken Team Skjenken 2:34:08
358 18142 Atle Magne Strandos Gol i.l. 2:41:00
359 16220 Peter Skoog   2:46:01
360 12151 Jørn Halvorsen Stakkars meg 2:51:50
361 21061 Terje Hegge UiO bil 3:04:59


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +