Resultater Birkebeinerløpet 2016 - Menn 55-59 år



Birkebeinerløpet - 21 km (halvmaraton)
Lillehammer, Oppland - 11. juni 2016

Arrangementstype: Friidrett, mosjonsløp, maratonløp, terrengløp

Resultatliste Klasse Menn 55-59 år - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen

Se også:
Alle andre klasser i Birkebeinerløpet 2016

Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 83 Kristen Aaby   1:16:26,0
2 1025 Egil Brevik Hydro Sunndal BIL 1:23:48
3 29 Terje Hordnes Skanska Aktiv 1:23:53,3
4 134 Magnor Rypdal Isfjorden IL 1:24:28,6
5 1046 Vidar Ellefsen Milslukern Sport 1:25:23
6 1105 Espen Kristiansen   1:26:13
7 40 Svein Egil Linnerud Gjøvik skiklubb / Eidsiva BIL 1:26:54,9
8 1165 Audun Strandlie Gjøvik skiklubb 1:28:39
9 2033 Jan Fagerheim Norcem/Leca/Bygg.no 1:28:44
10 2266 Kjell Arne Olsen Team Fønix/Nitelva CK 1:30:25
11 2186 Erling Skogasel IL Korlevoll 1:30:32
12 1098 Erik Klomsten Byneset il 1:30:38
13 2131 Dag Silkoset Golar LNG 1:30:57
14 2059 Torstein Hole Emblem IL 1:31:02
15 3185 Hans Ivar Hattestad Team Sport 1 Lillehammer/Vingrom IL 1:31:50
16 1029 Asgeir Bøgeberg Strindheim IL 1:31:56
17 2130 Geir Asbjørn Sandal Emblem 1:32:35
18 1086 Bjørn Høiby Næroset.IL 1:32:49
19 3007 Bjørn Bakkelund Vind IL 1:33:36
20 1229 Øyvind Ryen Asker Skiklubb/Bærum kommune BIL 1:33:49
21 3008 Jan Erik Bakken Team Sport 1/Lillehammer Skiklub 1:34:08
22 4182 Mads E Danielsen Vidar 1:34:09
23 2003 Knut V Andersen Fredrikstad IF 1:34:32
24 3100 Bjørn Laastad Bergen Løpeklubb/Statoil BIL 1:34:34
25 4117 Trond Olsen Trysilgutten 1:34:57
26 5226 Frode Monsen Team Sportsmanden 1:35:05
27 3225 Kåre Gunnar Bakke Veidekke 1:35:15
28 13036 Mikkel Haaland Varhaug IL 1:35:43
29 3068 Jan Indsetviken   1:35:46
30 4015 Ole Jens Brekke GKN BIL 1:35:48
31 4017 Åge Brekkum Nortura Lillehammer 1:35:54
32 5114 Einar Nordengen Kartverket BIL 1:35:56
33 7023 Svein Gausemel   1:36:15
34 4113 Pål Aksel Næss PIL 1:36:40
35 6098 Asle Helsing Evry 1:36:41
36 4166 Einar Wang Thorstensen Lyn Ski 1:36:42
36 3048 Knut-Rikard Lunde   1:36:42
38 1106 Ove Pernes   1:37:25
39 5123 Webjørn Remen Hydro BIL / Kjelsås 1:37:34
40 5247 Tom Steinar Sandvik Esso Sport 1:37:35
41 2009 Rolf Bakken Fik Orion 1:37:40
42 3164 Espen Trøen Lillehammer skiklubb 1:37:44
43 3258 Jarle Jonny Pettersen   1:38:17
44 8154 Tor Viulsrød Handelsbanken BIL 1:38:19
45 5071 Steinar Jørstad   1:38:36
46 4180 Gunnar Atterås Kjelsås IL / E-CO Energi BIL 1:38:39
47 5060 Arve Hole Flintjoggen 1:38:41
48 8104 Kjell Messenlien Njård 1:38:45
49 4038 Stein Grimstad Asker skiklubb/Lørdagskameratene 1:38:53
50 7127 Haavard Trøen MjøsSki 1:39:09
51 6012 Hans Jan Backer-Owe Drammens Ballklubb 1:39:26
52 8025 Ole Buhaug Leksvik IL 1:39:42
52 1129 Sven Lystad Fet skiklubb 1:39:42
54 6080 Anders Gulbrandsen Kaos 1:39:44
55 5201 Pål Gerhard Olsen Asker Skiklubb 1:39:57
56 5150 Roar Svensbakken BDO 1:39:58
57 4191 Arne Hjelle Nord Pool 1:40:12
58 6225 Anders Skjerve Markabygda IL 1:40:14
59 8241 Per Ove Nerland Nerland Autosalg as 1:40:16
60 3202 Sverre Kristian Bjølgerud Modum FIK. 1:40:20
61 4170 Ole Vikerhaug Fet skiklubb 1:40:25
62 11275 Johnny Rindahl   1:40:27
63 5007 Steinar Bakken Smågnagerne 1:40:40
64 4051 Kjell Magnar Helland Stord IL 1:40:51
65 6149 Johannes Leirdal Kolbukameratene 1:40:53
65 6022 Arild Bjørdal Ørsta 1:40:53
67 3045 Tom Guttormsen Statoil BIL 1:40:55
68 7012 Trond Bækkedal   1:40:56
68 4211 Rune Bergsodden Moelven IL 1:40:56
70 6208 Jan O Nytveit Kjelsås IL/BVA BIL 1:41:08
71 9210 Willy Haug   1:41:18
72 5118 Egil Paulsrud Gausdal IL 1:41:22
73 8073 Øyvind Karsrud Svett&Mett 1:41:32
74 3226 Arnt Joar Bjørnli   1:41:34
75 9070 Jens Kristian Kopland   1:41:40
76 3219 Jan-Erik Johnsrud Bærum Skiklubb 1:41:53
77 9041 Jan-Erik Gåsvær   1:42:03
78 5267 Hans Hestengen Rustad IL 1:42:04
79 5001 Roar Andersen Stokke il 1:42:13
80 7106 Jonny Storbråten Rustad IL 1:42:14
81 3168 Lasse J Westad   1:42:20
82 7010 Peter Bruun   1:42:22
83 6153 Lars Lien Veldre Friidrett 1:43:01
84 6189 Asbjørn Oppegaard Aurskog Høland Friidrettslag 1:43:04
85 5279 Bjarne Juul Follo hestesportsklubb 1:43:09
86 9013 Rune Bjerkås   1:43:35
87 7167 Olav Strømsvåg Hol IL 1:43:55
88 8007 Ivar Barstad Norcem/Leca/Bygg.no 1:44:04
89 6002 Paul Håkon Almås Hommelvik i.l. 1:44:21
90 5261 Morten Thorsrud Lillehammer Skiklub 1:44:34
91 10058 Sten Dagfinn Hallås NAV Hjelpemiddelsentral Oslo og Akershus 1:44:40
92 4208 Christian Grorud Bækkelagets SK 1:44:49
93 5025 Leif Damsgård   1:44:52
94 8098 Per Jøran Lund Team Corena 1:45:03
95 10090 Glenn Jeppesen   1:45:04
96 9085 Geir Lundanes Aibel Asker BIL 1:45:19
97 7114 Reidar Søbstad SK Rye 1:45:25
98 8225 Jo Kristian Bartnes Ringebu - Fåvang Skiklubb 1:45:27
99 6005 Peer Christian Anderssen   1:45:32
100 10212 Even Øyen   1:45:38
101 13174 Geir Ødegård   1:45:41
102 7013 Tor Dalen OPIL 1:46:03
103 13091 Tor Sætrang Serve2Live 1:46:08
104 7017 Cato Dybdahl Svett&Mett 1:46:09
105 5083 Arne Kolstad Jarekpressen 1:46:15
106 6152 Geir Lien   1:46:21
107 6279 Jørn Ødegård Asker Skiklubb 1:46:26
108 11099 Bjørn Brox   1:46:28
109 6124 Helge Johansen Jernbanens BIL, Trondheim 1:46:29
110 6026 Jon Magnussen   1:46:31
111 8185 Einar Nesvik Norcem/Leca/Bygg.no 1:46:41
112 7237 Bengt Michelsen Torød/Hårkollen IL 1:46:47
113 9182 Vidar Asp Nordic Choice Hotels 1:46:56
114 8212 Oddvar Hellan   1:47:01
115 9008 Trond Bergerud Eidsvold Værks Skiklub 1:47:21
116 9149 Leif Øverland Rustad IL 1:47:25
117 12053 Knut Lindås   1:48:06
118 13069 Olav Omtveit Telenor 1:48:09
119 8034 Bjørn Engen Rye SK 1:48:12
120 10036 Runar Eraker   1:48:13
121 7131 Stig Ulvang Barents Runners Kirkenes 1:48:16
122 8229 Ståle Elgshøen Nordre Trysil IL 1:48:17
123 7098 Arne Skogsbakken Søndre Land IL Friidrett 1:48:19
124 6191 Geir Owren Statoil 1:48:37
125 10028 Thor Dahl   1:48:40
126 11039 Jan-Petter Engelund Hamarpost 1:48:42
127 11189 Tom Scharning Rustad IL 1:48:50
128 9178 Edvin Elisenberg   1:48:52
129 10003 Kjell Arild Andersen Hernes Institutt 1:49:01
130 11047 Magnus Frøyen Eikefjord IL 1:49:07
131 13142 Tom Harald Birkeland   1:49:13
132 9043 Finn Hagen Tine brumunddal 1:49:16
133 9054 Anders Holmberg Skar G-Sport Moelven IL 1:49:35
134 9049 Jon Helsingeng EATON 1:49:43
135 7069 Thorbjørn Michelsen CDC RACING TEAM 1:49:50
136 14077 Halfdan T. Mælum Hof Il 1:49:56
137 14048 Jon Hovden Toten treningssenter 1:50:03
138 12165 Kjetil Reinsberg Em1 Midt-Norge 1:50:14
139 13070 Gaute Opsahl Trømborg idrettslag 1:50:16
140 11205 Odd Henning Solhaug Enebakk if 1:50:17
141 11096 Bill Johansen Tyroller IL 1:50:53
142 11242 Sverre Wedum Tine brumunddal 1:51:08
143 15208 Jøran Gården BIL HiKSU 1:51:20
144 14152 Frode Hjorth Phyton Pedal 1:51:35
145 15085 Trygve Jarsve   1:51:48
146 17200 Bård Gjestvang   1:51:56
147 6071 Erlend Gjestvang   1:51:58
148 7116 Arnt Sønstevold Felleskjøpet 1:52:42
149 16299 Leif Markseth Idun IL 1:53:02
150 12017 Truls Enger Hellerudtoppen OM 1:53:25
151 13095 Per Morten Torvildsen Sportsklubben Rye 1:53:34
152 11100 Pål Hjorthol Lillehammer Skiklub 1:53:42
153 11006 Karl Erik Aune Norcem/Leca/Bygg.no 1:53:45
154 14163 Odd Atle Strømland   1:54:17
155 11244 Lars Erik Wien   1:54:22
156 12096 Svein Sætre   1:54:34
157 13124 Torgal Senderud GLØR 1:54:37
158 12110 Juris Zarins Moller Baltic Import 1:54:42
159 4077 Willy Kristiansen   1:54:58
160 14170 Roy Preben Myrvang Moajøen og Omegn Cykleklub 1:55:00
161 11163 Frode Olsbø   1:55:03
162 15289 Jon Bjerkestrand Uno-X 1:55:11
163 6061 Ove Sanna Fredrikstad Skiklubb 1:55:20
164 11287 Erik Aanerud Norcem/Leca/Bygg.no 1:55:21
165 21200 Andreas Greffel   1:55:36
166 15057 Jan Gjerde   1:55:38
167 2002 Jan Kjetil Andersen   1:55:40
168 11059 Ketil Grøttum   1:55:43
169 9233 Per Lingjerdet   1:55:44
170 11105 Kjell Kleiven Førde il 1:55:48
171 16217 Freddy Skjenken   1:56:29
172 14144 Jon Olav Ryen   1:56:46
173 8001 Rune Abildgaard   1:56:47
174 10159 Erik Skirstad Evry BIL 1:56:49
175 9125 Dag Sundet Nittedal IL 1:57:06
176 15203 Jon Håkon Øverhaug Hamar Skiklubb 1:57:30
177 10085 Tor Isachsen Esso Sport 1:57:39
178 19017 Øivind Dahl BØLSE 1:58:21
179 15277 Ketil Hanssen-Bauer   1:58:25
180 20046 Egil Haugen   1:58:39
181 16125 Kenth Johannessen   1:58:48
182 17097 Knut Rune Saltnes   1:59:25
183 16112 Stein Høyland Bømlo sykkelklubb 1:59:28
184 11211 Odin Storli   1:59:53
185 4039 Kay Grøtta Entreprenøservice 2:00:08
186 11014 Aksel Berget Rena IL Sykkel 2:00:20
187 8024 Morten Bråten   2:01:01
188 16009 Johnny Almestad Privat 2:01:26
189 10068 Redvald Olaf Heggelien Ringebu - Fåvang 2:01:55
190 21103 Ragnar Moy   2:02:36
191 14127 Johnny Aasen HABIL 2:02:43
192 15126 Nils Morten Minde UNIT4 BIL 2:03:02
193 15263 Edvin Johnsen Bingsfoss sykkel 2:03:21
194 16228 Kurt jr Snemyr Blindleia CK/ Dyreparken 2:03:48
195 9050 Rolf Heltne   2:04:46
196 10192 Bjørn Vadset   2:04:58
197 15198 Per Arne Williksen Blue Water Shipping 2:05:26
198 9224 Trond Aaslid Fredrikstad SK 2:05:42
199 17209 Grunde Grimsrud   2:05:48
199 19108 Frode Rissmann Toten -Kranken CK 2:05:48
201 8197 Trond Solsrud Flaen Sag& Høvler as 2:06:05
202 19126 Jan Arve Sunde   2:06:41
203 3214 Alf Kåre Andersen   2:06:43
204 16241 Leif Anders Strande   2:07:07
205 16015 Jan-Erik Bakke   2:07:13
206 8087 Hans Gunnar Lien   2:07:32
207 18128 Jan Gisle Skjønhaug Volkswagen 440 2:07:45
208 16091 Bjørn Hauback   2:07:58
209 17208 Rolf Arne Tiltnes   2:08:58
210 16078 Jan-Arnt Greger   2:09:28
211 5204 Jan Raastad Norcem/Leca/Bygg.no 2:09:59
212 19040 Petter Haugen   2:10:04
213 13157 Erik Blixt   2:10:24
214 18137 Kjetil Stenhammer   2:10:32
215 17026 Reidar Foss Hurum CK - PODBIL 2:10:45
216 16118 Geir Olimb Allweiler 2:10:49
217 19086 Morten Løvstad Molo AS 2:10:50
218 17105 Bjørn Erling Skramstad Vang skiløperforening 2:11:05
219 7118 Kjell Søraas Skauga 2:11:09
220 15268 Kåre Svensson UiO bil 2:11:37
221 19066 Hans Olaf Kirkeng Østbygda IL 2:11:50
222 21157 Kjell Vestland Volkswagen 2:12:47
223 11031 Karl E Dønnum   2:14:23
224 16121 Pål Jacobsen Bærum Håndverkersenter 2:15:31
225 10024 Adriaan Baas   2:16:00
226 18131 Karl Gustav Solberg Frogner / CGI 2:16:03
227 15086 Niels Henrik Gren Jensen   2:17:42
228 15130 John Bonnerup Nielsen   2:17:54
229 15212 Tor-Erling Johansen Fjell og sykkelservice 2:18:33
230 21014 Stig Barstad NORTURA 2:18:35
231 20012 Leslie Begby   2:19:10
232 18112 Audun Normann Ramsdal Eikefjord IL 2:19:28
233 16114 Volkmar Ernst   2:19:45
234 20119 Arne Sveen Tung 50års krise 2:20:39
235 6055 Espen Eriksen Hestenga B.I.L 2:21:33
236 16149 Rolf Longva Nordøy IL 2:21:57
237 18071 Tore Morten Jensen Team RW 2:22:28
238 16205 Tore Rønning Stamina Tønsberg 2:23:50
239 17088 Magnar Pedersen Larvik politiidrettslag 2:24:08
240 17009 Kjell Bergsland   2:28:51
241 15177 Ketil Stølen SINTEF 2:31:08
242 24016 Dag Sverre Ekkje Røldal IL 2:33:28
243 21051 Morten Grønli HK RYGGE 2:35:50
244 6190 Martin Oppegaard   2:36:42
245 5275 Svein Ivar Iversen   2:37:02
246 21091 Trond Linnerud   2:39:12
247 17162 Tore Harald Mathisen TEAM NORGESGRUPPEN 2:40:14
248 22026 Ånund Harstad   2:48:43
249 21024 Thor Bogstad   2:54:11
250 3101 Rune Magnussen Min Finans Partner AS 2:59:37
251 7175 Per Jan Haursett Team Haursett 3:16:58


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +