Resultater Birkebeinerløpet 2016 - Menn Elite

Birkebeinerløpet - 21 km (halvmaraton)
Lillehammer, Oppland - 11. juni 2016

Arrangementstype: Friidrett, mosjonsløp, maratonløp, terrengløp

Resultatliste Klasse Menn Elite - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen

Se også:
Alle andre klasser i Birkebeinerløpet 2016

Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 125 Weldu Negash Gebretsadik IL BUL Oslo 1:05:49,5
2 147 Sondre Norstad Moen Sportsklubben Vidar 1:05:58,5
3 140 Senay Fissehatsion Tjalve 1:06:06,2
4 139 Okubamichael Fissehatsion Tjalve 1:10:04,2
5 137 Frew Zenebe Brkineh Sandnes IL friidrett 1:10:05,9
6 33 Alexander Kirkeberg Steinkjer FIK 1:10:46,5
7 79 Audun  Weltzien IL Tyrving 1:12:30,2
8 101 Ronny Losoa Modum FIK 1:13:03,6
9 74 Kristian Ulriksen Tromsø løpeklubb 1:13:17,1
10 156 Michael Ande Tesfamichael BUL IL 1:13:21,0
11 141 Kristian Karlsen   1:13:31,5
12 100 Arian Loshamn Kristiansand Løpeklubb 1:14:05,0
13 42 Thomas Meinicke IL Jutul / Team Vestmarka 1:14:08,6
14 14 Arild Christophersen Gjensidige Sport/Bull ski og kajakk 1:14:18,5
15 97 Magnus Svingheim Gran Sport 1:14:47,0
16 26 Inge Hasund Bøler IF Friidrett 1:14:57,6
17 94 Marius Skeide Ruth Skjalg IL 1:14:59,3
18 117 Ola Erling Korbøl Sport 1 Superstore Hamar 1:15:18,0
19 155 David André Aasen Melhus IL, OPIL, Team Staas AS 1:15:41,3
20 169 Anders Stenbrenden Kluge Advokatfirma 1:15:49,2
21 133 Jon Per Nygaard FIK Ren-Eng 1:16:07,8
22 200 Johannes Thingnes Bø   1:16:13,0
23 99 Bent Olav Aamodt Fredrikstad Skiklubb 1:16:23,3
24 83 Kristen Aaby   1:16:26,0
25 138 Bjørn André Aaslund HEMING IL 1:16:37,1
26 88 Magnus Lystad Team Jobzone BI 1:16:48,7
27 80 Emil Wiig Skimt 1:16:50,5
28 107 Christoffer Callesen Protector Forsikring 1:17:02,4
29 53 Pål Oraug Varteig IL 1:17:06,5
30 56 Espen Gundersen Rusten Trimklassa 1:17:21,5
31 50 Pål Jostein Petersen Onsrud   1:17:38,5
32 142 Lars Anders Tenold Nordre Eidvoll 1:17:48,4
33 122 Jens Bjertnæs EY Bil 1:17:49,2
34 18 Lars Engseth NTNUI/ Team Sport1 Lillehammer 1:18:01,1
35 16 Ola Dahlen SILBIL 1:18:15,9
36 153 Petter Stakston Søre Ål IL 1:18:20,3
37 41 Vetle Løchting Strandbygda il/Team Natrudstilen 1:18:21,5
38 152 Vinjar Skogsholm Team Parkettpartner 1:18:23,0
39 70 Geir Strandbakke Lillehammer skiklubb 1:18:30,2
40 120 Gard Ringstad Breiskallen Sportsklubb 1:18:36,1
41 48 Jon Olsen Lørenskog Fil/Oslo Sportslager 1:19:05,2
42 51 Tor Jonas Onsrud Gjøvik skiklubb 1:19:16,5
43 124 Ståle Fenstad Rustad IL 1:19:16,6
44 158 Lars Digerud Lillomarka skiklubb 1:19:26,9
45 128 Kjartan Kalland Nittedal Banquet Racers 1:19:43,7
46 91 Lars Musdalslien Ncc bil / Gausdal 1:19:44,7
47 55 Pål Rise   1:19:46,6
48 67 Fredrik Smith Oslo Byggentreprenør A/S 1:20:01,4
49 81 Ulrik Ødegård Fremad Famagusta 1:20:05,3
50 116 Tor Olav Nesheim Hægeland Rustad IL 1:20:09,1
51 76 Bjørn Ole Vassbotn Volda Turn og IL 1:20:10,6
52 162 Peder Figenbaum   1:20:11,9
53 93 Runar Sannerud Team Sportsmanden/ Team Sannerud 1:20:28,6
54 123 Olav Dybvik Bøhn   1:20:32,5
55 148 Dag Erik Molandsveen Modum FIK 1:20:35,9
56 136 Bjørnar Slettvåg Norges Banks Idrettslag 1:20:36,9
57 151 Geir Skari Nittedal Banquet Racers 1:20:48,1
58 173 Erlend Moian Nydal   1:20:53,8
59 45 Rune Nordgård   1:20:53,9
60 164 Andre Basteskår Prakt Bygg AS 1:20:55,7
61 43 Lars Fredrik Myklebust Moe Lommedalens IL 1:20:56,1
62 11 Ulf Brenna DNB/IL Try 1:20:57,2
63 66 Atle Smenes Rustad IL 1:21:10,4
64 90 Christian Rørholt Moe Gjensidige BIL 1:21:13,1
65 95 Gunnar Skogan Skjelstadmark IL 1:21:15,3
66 28 Ulf Holberg Det gyldne triangel 1:21:15,9
67 109 Birger Andreas Bråthen Magnor UL Ski 1:21:16,6
68 35 Ole Petter Kjerkreit   1:21:18,5
69 105 Jon Øxnevad Norconsult BIL 1:21:19,6
70 150 Magnus Nilsen Altiusklinikken 1:21:24,0
71 47 Simen Næss Berge   1:21:27,4
72 165 Espen Almlid   1:21:36,0
73 84 Lars-Olav Måkestad Apold Gular 1:21:38,0
74 126 Helge Holthe Varde IL 1:21:56,8
75 38 Rune Kvikstad Gjøvik Treningssenter 1:21:58,9
76 73 Roger Thompson Driv IL / Team Sportsmanden 1:21:59,9
77 1 Jonas Amundsen Nes Ski 1:22:14,3
78 59 Kjell Raa Møller Bil Nesttun 160 1:22:15,7
79 24 Andreas Garder Olsen Fredrikstad Kvernhuset BIL 1:22:21,2
80 34 Ole Marius Kirkeng IL ROS ski/Team Drammen 1:22:21,5
81 108 Sigurd Sollien Hulbak Hemsedal IL 1:22:22,5
82 113 Håvard Ellefsen   1:22:30,9
83 89 Petter Martinsen NTNUI/Aktiv mot kreft 1:22:36,8
84 86 Kristian A. Kjonerud Lillehammer Skiklub 1:22:45,6
85 22 Clemet Fougner SK Rye 1:22:46,3
86 30 Vegar Hattestad Jensen Ørje IL 1:22:48,2
87 5 Rune Bilit Data Respons BIL 1:22:56,6
88 159 Trond Hansen Sk Vidar 1:22:57,2
89 135 Geir Sandbakken Skogli 1:22:59,8
90 129 Patrick Fossum Kristoffersen Norcem/Leca/Bygg.no 1:23:06,7
91 104 Ruben Strand Team Haruka 1:23:10,3
92 132 Tom Nordheim Gjøvik skiklubb 1:23:16,2
93 111 Odd Arnvid Bollingmo Raufoss friidrett 1:23:19,5
94 112 Morten Buchholdt FIK Ren-Eng 1:23:24,1
95 92 Tom Arild Sandbakk DNB/Svire IL 1:23:42,2
96 20 Asbjørn Slagtern Fjellvåg Team Baldur 1:23:44,6
97 118 Tomas Magnussen UNIT4 BIL 1:23:45,3
98 121 Morten Tokerud   1:23:52,8
99 29 Terje Hordnes Skanska Aktiv 1:23:53,3
100 63 Ola Sisselberg Team Tirsdagsintervallen 1:23:56,7
101 31 Helge Johansen Strindheim IL 1:24:02,8
102 9 Bård Brekke Team Brekke 1:24:10,8
103 3 Fredrik William Baumann Heming, Nordic Ski Team 1:24:17,5
104 72 Petter Hjelvik Søberg Team Osterhaus 1:24:21,3
105 127 Mats Johan Hårstad Oppdal 1:24:22,4
106 154 Henrik Teien Sande Sportsklubb 1:24:25,7
107 134 Magnor Rypdal Isfjorden IL 1:24:28,6
108 130 Raymond Lishaugen Odal Sykkel AS 1:24:34,9
109 44 Henning Mortensen ASKO Hedmark/Team Sportsmanden 1:24:45,9
110 46 Kristoffer Nylund JIL Grorud 1:24:54,0
111 87 Thor Emil Kvernevik Vang Skiløperforening 1:25:17,0
112 25 Bjørn Tore Gullord Lørenskog Fil 1:25:25,1
113 143 Iver Andreas Hanslien   1:25:31,9
114 144 Vidar Igeltjørn   1:25:32,5
115 6 Tore Bjerkrheim Team Bjerkrheim 1:25:46,1
116 21 Knut Harald Flesvik   1:25:46,7
117 10 Morten Brendlien Vang skiløperforening 1:25:52,7
118 96 Erik Staum Follebu Skiklubb 1:25:57,2
119 114 Sebastian Endrestad Oppegård IL 1:26:07,6
120 78 Eirik Watterdal Slevik IL 1:26:23,8
121 27 Endre Hjelseth Ottestad IL 1:26:37,6
122 57 Cato Ryste Volda 1:26:42,7
123 131 Anders Mykkeltvedt Geilo IL 1:26:43,4
124 40 Svein Egil Linnerud Gjøvik skiklubb / Eidsiva BIL 1:26:54,9
125 19 Olav Feby Team Spenst Sørumsand 1:27:17,8
126 190 Tomas Holmestad   1:27:23,6
127 49 Håkon Grønsveen Olsrud Nordbygda/Løten Ski 1:27:32,4
128 110 Espen Antonsen Nes Ski 1:28:08,6
129 145 Mats Kobbersletten Jensen Norcem/Leca/Bygg.no 1:28:34,6
130 163 Jon Semb IF Ørn 1:28:44,2
131 149 Vetle Nergård   1:28:50,7
132 37 Asgeir Risheim Kvam Asker Skiklubb / Nordic Ski Team 1:29:03,0
133 61 Svein Erik Sandsnes Oppegård IL/ 1:29:14,3
134 58 Anders Rønningen   1:31:43,0
135 146 Jørgen Brendengen Krogsæter Norcem/Leca/Bygg.no 1:31:59,9
136 8 Petter Næss Bjørgul   1:32:41,8
137 157 Lars Henri Myrer   1:33:30,3
138 106 Marcus Braathen Norcem/Leca/Bygg.no 1:33:46,4
139 77 Rasmus Vonen Lyn Ski/Vonen elite 1:35:11,1
140 119 Simen Engebretsen Nordli Vang skiløperforening 1:41:30,3
141 64 Harald Skurdal Ottestad 1:41:53,1


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +