Resultater Birkebeinerløpet 2017 - Menn 40-44 år



Birkebeinerløpet - 21 km (halvmaraton)
Lillehammer, Oppland - 10. juni 2017

Arrangementstype: Friidrett, mosjonsløp, maratonløp, terrengløp

Resultatliste Klasse
Menn 40-44 år - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 104 Morten Grøan Høybråten og Stovner/Oslo Sportslager 1:18:28,7 +0:00
2 147 Håvard Hansen Strindheim Ski 1:19:39,3 +1:11
3 152 Jon Olsen Oslo Sportslager 1:21:04,9 +2:36
4 1037 Stig Morten Fakstad Vest-Torpa UL/Team Mosetertoppen SKILINE 1:21:20 +2:51
5 55 Roger Thompson Driv IL / Team Sportsmanden 1:21:33,2 +3:04
6 36 Ole Petter Kjerkreit Stenshagen Ski 1:22:02,8 +3:34
7 22 Clemet Fougner Team Milslukern/ SK Rye 1:22:08,8 +3:40
8 1053 Ole André Hagen   1:22:55 +4:27
9 1114 Morten Omland Kjelsås IL 1:23:19 +4:51
10 1151 Tormod Strand Åslia skilag/Forsvaret 1:24:06 +5:38
11 1157 philippe szygenda Sør-Fron il 1:24:21 +5:53
12 28 Endre Hjelseth Ottestad IL 1:24:32,7 +6:04
13 1123 Johnny Riise Hovdebygda IL 1:24:37 +6:08
14 87 Arnt-Inge Nilsen Rindal i.l 1:25:11,9 +6:43
15 1128 Cato Ryste Volda 1:25:36 +7:08
16 149 Ole Edvard Bjørnstad Nord Odal IL 1:26:32,0 +8:03
17 154 Trond Floberghagen Hamar Skiklubb 1:27:09,1 +8:40
18 2039 Alexander Granheim TEAM NORGESGRUPPEN 1:27:12 +8:44
19 1152 Åge Mikael Strand Grindvoll IL 1:27:19 +8:51
20 1003 Lars Helge Andersen Raufoss IL / benteler bil 1:27:22 +8:54
21 1162 Pål-Andre Thorsby Thorsby racing Nesodden 1:27:50 +9:22
22 1273 Are Uran HAVØRN 1:27:55 +9:27
23 1201 Lars Øy Gjelleråsen IF 1:27:56 +9:27
24 1255 Erik Kleven Ottestad IL 1:27:58 +9:30
25 2152 Hans Petter Fjeld Lesja IL 1:28:22 +9:54
26 1174 Anders Westvold Apotek 1 Gruppen/Team Skigo 2 1:28:33 +10:05
27 2051 Kenneth Hertaas Team Conan 1:28:49 +10:21
28 1190 Vidar Igeltjørn Hamar Skiklubb 1:28:51 +10:22
29 1254 Anders Hevrøy Ringkollen Skiklubb 1:29:01 +10:33
30 1100 Vegard Mortensen Vasastakerne 1:29:04 +10:36
31 1252 Gjert brandsdal Osterøy IL 1:29:05 +10:37
32 1000 Olav Almås Byåsen IL 1:29:10 +10:42
33 2208 Jostein Valan Røros 1:29:29 +11:01
34 1236 Trond Morten Gløtheim Røros il 1:29:36 +11:07
35 1231 Kjell Annexstad Totenåsenløp 1:29:44 +11:15
36 3108 Stig Smedsvig   1:29:50 +11:22
37 2063 Bjørn Thomas Hultberg Volkswagen 535 1:29:53 +11:24
38 2110 Thomas Pedersen Team fønix 1:30:22 +11:54
39 2036 Stig Framnes Rustad IL 1:30:28 +11:59
40 2032 Arnstein FIkkan   1:30:43 +12:15
41 2175 Odd Egil Brobakk Støren Spkl 1:30:48 +12:20
42 1006 Kjetil Ask Nittedal Banquet Racers 1:30:51 +12:23
43 3036 Geir Inge Gundersen Eidsvold Værks Skiklub 1:31:20 +12:52
44 155 Rune Kvikstad   1:31:29,9 +13:01
45 2159 Håkon Imbsen Also AS 1:31:36 +13:08
46 1012 Sigurd Bergkvist Magnor UL 1:31:56 +13:28
47 4191 Preben Hofstedt-Moe   1:32:18 +13:49
48 1044 Kjell Magne Sunde   1:32:37 +14:08
49 2107 Geir Arne Nordengen FYK 1:32:48 +14:20
50 2184 Øystein Thune   1:32:51 +14:23
51 2114 Arild Olav Sagvold Leirådal 1:32:56 +14:28
52 165 Trond Hansen SK Vidar/ Kondis 1:33:01,2 +14:32
53 2016 Kenneth Breen   1:33:09 +14:40
53 2153 Jan Grov Eikefjord IL 1:33:09 +14:40
55 3239 Tommy Prøitz Sarpsborg Friidrett 1:33:11 +14:43
56 3001 Henning Engen Andersen Rogne il 1:33:24 +14:55
57 5211 Erlend Berger Jenssen Veien Tilbake 1:33:42 +15:14
58 4043 Allan Hjorth Jørgensen Gol Il/Asplan Viak 1:33:57 +15:29
58 3161 Trond Helge Myrvang Volkswagen 440 1:33:57 +15:29
60 3152 Anders Hansen Kafteins Corner 1:34:13 +15:45
61 3150 Jo Christer Frysjøenden BKOK 1:34:15 +15:47
62 1258 Trym Brattvoll Laksepiratene 1:34:18 +15:50
63 12146 Morten Hvattum Lund Klubb Idrettsklubb 1:34:30 +16:01
64 3200 Øystein Strømme   1:34:38 +16:10
65 1202 Lars-Erik Andersen Kirkens bymisjon Drammen 1:34:42 +16:13
66 2202 Thomas Langseth Konsis/NST 1:34:43 +16:14
67 3050 Rune Holmen Halmsås & Omegn Skilag 1:35:01 +16:32
68 5148 Atle Pedersen   1:35:05 +16:37
69 4172 Håkon Leer Sandstad MA-LØP 1:35:13 +16:44
69 3174 Miroslaw Baran Moelven Bygg Modul Hjellum 1:35:13 +16:45
71 2031 Frode Farstad Vind IL 1:35:16 +16:48
71 1113 Lars Hugo Braadland Olsen UNIT4 BIL 1:35:16 +16:48
73 4092 Oddbjørn Rundtom Lesjaskog IL 1:35:19 +16:50
73 4168 Johannes-Henrik Myrmel Norconsult 1:35:19 +16:51
75 1237 Per Magnus Haram   1:35:30 +17:02
76 2065 Karl-Olaf Høntorp Oppegård IL 1:35:42 +17:14
77 1139 Tom Skar   1:36:11 +17:43
78 5194 Gunnar Standal Sportsen IL 1:36:20 +17:52
79 2058 Geir André Holum-Jakobsen Moelven IL 1:36:25 +17:57
80 2241 Tom Christian Aasen Mjøndalen If Ski/Team Tutti Frutti 1:36:38 +18:10
81 3045 Martin Hay Kondis / Haslum 1:36:55 +18:27
82 5036 Heming Harnæs Kjelsås IL 1:37:03 +18:35
83 2116 Ragnar Semundseth Aktiv mot kreft 1:37:08 +18:39
84 6176 Jerzy Pecak Totenåsen Løp 1:37:17 +18:49
85 10011 Jan Widar Brekken Storvik Bil 1:37:19 +18:51
86 5131 Ole Helge Andreassen   1:37:22 +18:54
87 2024 Thomas Danielsen   1:37:25 +18:57
88 5161 Rune Goddokken   1:37:26 +18:58
89 1251 Rune Nordengen Lyn Ski 1:37:31 +19:03
90 1167 Lars Velund Volkswagen/Team Smartfish Fuji 1:37:39 +19:11
91 5087 Lars Reinsborg   1:37:40 +19:11
91 3034 Sten Are Grønvold Hakadal IL - Ski 1:37:40 +19:12
93 2143 Jørn Wilhelmsen Sveberg IL 1:37:45 +19:17
94 3071 Lars Even Markerud Lismarka Skilag TeamSport1Lillehammer 1:37:51 +19:22
94 5031 Ole-Kristian Hagen   1:37:51 +19:23
96 4049 Tommy Hugubakken Eidsiva bredbånd/Tynset 1:37:58 +19:29
97 2003 Lars Aurtande   1:37:59 +19:31
98 4121 Arne Aas Jansrud Racingclub 1:38:01 +19:32
99 4174 Kenneth Aleksander Syversen Nes sportsklubb 1:38:04 +19:36
100 4215 Svein Anders Aarsbog   1:38:06 +19:37
101 1034 Inge Erlimo   1:38:12 +19:43
102 5240 Dag Jarle Aa Hovdebygda IL 1:38:18 +19:49
103 5160 Frode Engmann Stokke il 1:38:30 +20:02
104 2230 Per Vollen Koll 1:38:51 +20:22
105 3254 Ronny Hansen GAN BIL 1:39:00 +20:32
106 4001 Ola Andersbakken   1:39:01 +20:33
107 3177 Frode Fløttum Sokna IL 1:39:31 +21:03
108 3127 Glenn Flaathen Team Superselma 1:39:41 +21:13
109 6275 Amund Thorud   1:39:47 +21:19
110 4095 Bendik Andreas Sagsveen FFIBIL 1:40:07 +21:38
111 5150 Morten Strandsveen Team fønix 1:40:17 +21:49
112 5165 Nils Kjøsnes villa tillsammans 1:40:19 +21:51
113 6021 Jan-Petter Bjørnevik IL Dalebrand 1:40:39 +22:11
114 5231 Geir Normann Hansen Acando 1:40:44 +22:15
115 5184 Håvard Juliussen Hvam IL 1:40:54 +22:26
116 1056 Rune Hansen Snertingdal If Ski 1:41:00 +22:31
117 5107 Arild Stuldalen Biri pjall og pedal 1:41:02 +22:34
118 3142 Tore Jørgen Rye Storebrand Sport 1:41:03 +22:35
119 6025 Torbjørn Blomsnes Team Seigpining / Nexans Norway 1:41:15 +22:47
120 4165 Arnt Roald  Kristoffersen Kif 1:41:19 +22:51
121 6127 Cato Larsen Brøttum IL/Eidsiva BIL 1:41:30 +23:02
122 7157 Øyvind Håheim   1:41:40 +23:11
123 6079 Idar Kristengård TEAM NORGESGRUPPEN 1:41:49 +23:20
124 4069 Thomas Melby Taxi! 1:41:54 +23:26
125 5175 Rune Bjerkelund ØHIL Øvrevoll og Hosle IL 1:41:58 +23:30
126 3132 Rollef Johansen Team Fellor 1:42:04 +23:36
127 11273 Erik Holmen Øti 1:42:10 +23:41
127 5248 Henrik Schwarz Bouvet 1:42:10 +23:42
129 4137 Kolbjørn Jacobsen Bækkelaget SK 1:42:16 +23:48
130 7173 Thorleif Robertson   1:42:18 +23:50
131 3171 Ole Kristian Narmo Moss skiklubb 1:42:20 +23:52
132 5122 Tor Morten Ytterås Jonsvatnet IL 1:42:22 +23:54
132 6158 Andrew Nicholls Team Flowtite 1:42:22 +23:54
134 4065 Joar Lund Sørum IL 1:42:26 +23:58
134 3255 Andreas Fleischer   1:42:26 +23:58
136 6209 Hans Andreas Slette Volkswagen 400 1:42:37 +24:08
137 4194 Pål Virik Nilsen Runar Ski 1:42:38 +24:10
138 5034 Frank Vegar L. Hanssen Moelven IL - Team PartnerPlast 1:42:55 +24:26
139 6186 Ole Anders Ruud Søre Ål IL 1:43:00 +24:32
139 8071 Øyvind Skar LØRENSKOG SKIKLUBB 1:43:00 +24:32
141 1119 Morten Parthaugen Torpa Ski 1:43:01 +24:32
142 11141 Jon Slørdal Sveberg lauparlaug 1:43:05 +24:37
143 3214 Frank Bendiksen EY Bil 1:43:06 +24:38
144 3023 Rasmus Evrin Bækkelagets SK 1:43:16 +24:48
145 11090 Hallgrim Sagen Korsvoll 1:43:22 +24:53
146 2130 Frode Sæther Rosenborg skole 1:43:51 +25:23
147 9122 Ole Andreas Bergli   1:43:59 +25:31
148 8007 Sverre Bringsrud Fekjær Team kjerringfri 1:44:01 +25:33
149 3206 Ole Benny Eriksmoen   1:44:02 +25:34
150 4027 Vidar Evensen Strømmen og Lillestrøm Skiklubb 1:44:03 +25:35
151 9033 Martin Jevcak   1:44:05 +25:37
152 7094 Ronny Abeltun Team Abeltun 1:44:26 +25:57
153 6059 Kjell Graasten Borgen IL 1:44:33 +26:05
154 10044 Espen Gikling-Bjørnå Storvik Bil 1:44:59 +26:31
155 5152 Lars Martin Toverud Forsvaret 1:45:05 +26:37
156 3182 Kjell Gustumhaugen   1:45:16 +26:47
156 4105 Vidar Sveen Hafslund BIL 1:45:16 +26:47
158 7162 Jarle Jørgensen Fredrikstad IF / Trøsken IL 1:45:38 +27:10
159 7251 Frank Johansen   1:45:42 +27:14
160 5091 Finn Håkon Rødland KISS ARMY NORWAY 1:46:12 +27:43
161 10045 Odd Egil Bergaust   1:46:15 +27:47
162 13156 Per Brattberg Betonmast 1:46:31 +28:03
163 7200 Vegard Fjeldheim Kølis 1:46:55 +28:27
164 4076 Alexander Myrseth   1:46:56 +28:27
165 6081 Håkon Solheim Jessheim 1:46:59 +28:30
166 6035 Ola Moheim Milslukern Sport 1:47:00 +28:31
167 10166 Tor Crosby Telenor BIL 1:47:03 +28:34
168 7073 Simen Simensen   1:47:43 +29:15
169 4160 Stian Hauge   1:48:01 +29:33
170 1039 Kjetil Finstad Volkswagen 250 1:48:11 +29:43
171 5083 Andrè Oldebråten Krampa IL 1:48:18 +29:50
172 8105 Thor Arne Johansen Sula sk 1:48:31 +30:03
173 7192 Jarle Sperre Hermansen Volkswagen 535 1:48:34 +30:06
174 15190 Igor Sartori   1:48:51 +30:22
175 6169 Eirik Næss   1:49:04 +30:36
176 6030 Ola Braaten OBOS 1:49:40 +31:12
177 12213 Svenn Erik Sørum   1:49:51 +31:23
178 8076 Børre Storhagen Lillehammer Skiklub 1:49:55 +31:27
179 10009 Frank Ove Blomvik Team Fysiotrimmen 1:50:03 +31:35
180 8180 Bjørn Steffen Sagmoen Fik Orion 1:50:30 +32:02
181 13019 Tore Aamodt Bastiansen M-I Swaco, et Schlumberger selskap 1:51:16 +32:48
182 11278 John Olav Ofstad   1:51:25 +32:56
183 8279 Rune Tommelstad   1:51:35 +33:07
184 10169 Tom Jørgen Gundersen-lindholm Team Maxim 1:52:02 +33:34
185 3170 Ronny Kiss Storebrand Sport 1:52:13 +33:45
186 6074 Øyvind Helland   1:52:32 +34:04
187 12120 Henning Lund Vind IL 1:52:51 +34:23
188 7048 Robin Malmberg   1:53:03 +34:35
189 8139 Espen Andersen   1:53:05 +34:36
190 11015 Eivind Hessen Bjerke   1:53:31 +35:03
191 6115 John Ivar Klever   1:54:19 +35:51
192 7074 Trond Simensen   1:54:32 +36:04
193 7010 Wouter Brouwer   1:54:45 +36:16
194 13140 Helge Flagstad   1:54:50 +36:22
194 8069 Kristen Rusaanes Lismarka Skilag 1:54:50 +36:22
196 4094 Rami Sabanegh   1:55:40 +37:12
197 8248 Ove Bontveit   1:55:45 +37:17
198 11276 Lars Petter Lund Spenncon Rail 1:55:54 +37:25
199 10004 Roger Andreassen Team Coca-Cola 1:55:58 +37:30
200 13180 Erik Fostervoll   1:56:10 +37:42
201 6238 Anders Tronbøl SpareBank 1 Østlandet 1:56:15 +37:47
202 4007 Ulf Hiis Bergh Aktiv365 1:56:31 +38:03
203 6129 Robert Larsen TFF 1:56:37 +38:09
204 8039 Ingleiv Johansen Accenture BIL 1:56:42 +38:13
205 3237 Bernt Vemøy UNIT4 BIL 1:56:55 +38:26
206 10246 Tom Arvid Chutko   1:57:02 +38:33
207 11028 Morten Børke Nes sp.kl 1:57:11 +38:42
208 11245 Bjørn Hoelsveen   1:58:02 +39:34
209 9145 Anders Kastet Halvorsen GET THAT MUTHAFCKR 1:58:15 +39:46
210 11236 Sindre Volden   1:58:21 +39:53
211 10267 Endre Maarud   1:58:27 +39:59
212 8131 Ståle Rorgemoen Norconsult BIL 1:58:39 +40:11
213 7037 Lasse Johansen   1:58:42 +40:14
214 11136 Haakon Olav Sato Røa IL/FMA 1:59:02 +40:34
215 10073 Jonas Karlsen Innlandet Næringsmegling AS 1:59:14 +40:46
216 7178 Espen Sandholtbråten Gullverket SK 2:00:01 +41:33
217 13173 Bjørn Ketil Hansen Sarpsborg orienteringslag 2:00:10 +41:42
218 11225 Kjell Andre Holstad Aasheim Gymbox 2:00:13 +41:45
219 11119 Flemming Pettersen   2:00:43 +42:15
220 10063 Bjørnar Holm Joggegjengen 2:00:48 +42:19
221 13137 Ronny Bohrmann Team Innit 2:00:51 +42:23
222 12163 Ole Andrè Gulløien Alvdal IL 2:01:12 +42:44
223 10229 Krzysztof Piotrowski Nesodden 2:01:13 +42:45
224 13038 Idar Gimmestad STATNETT 2:01:21 +42:53
225 13109 Geir Magne Skjeldnes   2:01:22 +42:54
226 12013 Tord Ekeland Nykirke idrettsforening 2:01:35 +43:07
227 10087 Piotr Laskowski Den Danske løbeklub 2:01:46 +43:18
227 11154 Terje Ropstad   2:01:46 +43:18
229 11132 Knut Raanaa HiL 2:02:56 +44:28
230 11001 Christian Andersen Team Andersen 2:03:41 +45:13
231 11019 Kenneth Bratgjerd 24FitClub Hamar/Ringsaker 2:03:59 +45:30
232 12212 Alan Stathacopoulos TEAM HELLAS 2:04:06 +45:37
233 8162 Jan Morten Hornseth Krysset IL 2:04:09 +45:41
234 15266 Vidar Knutsen   2:04:41 +46:13
235 10268 Odd Arild Maarud   2:04:44 +46:15
236 6271 Stian Rønnekleiv Flora Ck 2:04:57 +46:29
237 11110 Per Ivar Hoelsengen Raumnes & årnes 2:05:04 +46:36
238 9036 Jørn Karlsen Lensevegen løpeforening 2:07:29 +49:01
239 6167 Gøran Engen   2:07:36 +49:08
240 11265 Bjørn Wannebo   2:08:00 +49:32
241 9067 Viljar Sandemo Benteler BIL 2:09:34 +51:05
242 7219 Stian Lauritzen Falkenbo Moss skiklubb 2:09:57 +51:29
243 8215 Simen Ombye Kirkens bymisjon Drammen 2:10:57 +52:28
244 10077 Frode Krokengen   2:10:58 +52:30
245 4022 Jakob Engebakken   2:13:07 +54:39
246 7235 Roger Riddergård   2:28:53 +1:10:24
247 5247 Atle Ludvigsen   2:33:09 +1:14:41


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +