Resultater Birkebeinerløpet 2017 - Menn 45-49 år



Birkebeinerløpet - 21 km (halvmaraton)
Lillehammer, Oppland - 10. juni 2017

Arrangementstype: Friidrett, mosjonsløp, maratonløp, terrengløp

Resultatliste Klasse
Menn 45-49 år - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 86 Kjartan Kalland Nittedal Banquet Racers 1:19:01,7 +0:00
2 13 Arild Christophersen Gjensidige Sport / Bull Ski og Kajakk 1:19:45,3 +0:44
3 117 Vegard Fluge Samuelsen IL Try / Milslukern Sport 1:20:13,6 +1:12
4 115 Gard Ringstad Breiskallen Sportsklubb 1:20:26,9 +1:25
5 56 Kristian Thon Team Klabautermenner 1:20:27,3 +1:26
6 125 Ole Gorm Berg Lørenskog friidrettslag 1:20:50,9 +1:49
7 112 Espen Nyland Kluge Advokatfirma / Ottestad ski 1:21:00,6 +1:59
8 139 Birger Andreas Bråthen Magnor UL Ski 1:21:26,7 +2:25
9 128 Nils Ø. Berg Rustad IL 1:21:52,0 +2:50
10 1068 Bent Inglingstad Tollernes IL 1:23:55 +4:54
11 1023 Bård Brækken TPWB C&C 1:24:44 +5:42
12 1274 Morten Dam   1:25:10 +6:09
13 1115 Kjell Vegard Opheim Gubbetrim 1:25:27 +6:26
14 2174 Kenneth Bilstad Vang o-lag 1:26:22 +7:20
15 1233 Svein Åge Brække   1:26:29 +7:28
16 2257 Jan Kildahl   1:27:01 +8:00
17 1161 Geir Thoresen   1:28:22 +9:21
18 2120 Thomas Skjærbekk Leirsundgutta 1:28:41 +9:40
19 1078 Rune Killi Otta IL 1:28:49 +9:48
20 2069 Magne Janitz Moss Multichallengers 1:29:17 +10:15
21 4083 Gisle Nysæter Gulset IF 1:29:26 +10:24
22 2089 Harald Lunde Granli IL 1:29:42 +10:40
23 1212 Tommy Mikkelsen Team Fønix Brumunddal 1:29:53 +10:52
24 2214 Eystein Mærk Voll Støren Sportsklubb 1:30:21 +11:20
25 3217 Inge Gunnes Norconsult BIL 1:30:47 +11:46
26 2035 Jarle Flo Sogndal IL 1:30:52 +11:51
27 9138 Rune Simensen Møller IT / Nittedal 1:30:56 +11:55
28 4059 Jon Anders Kongsrud Fana IL 1:31:15 +12:13
29 3191 John Markus Lervik   1:31:24 +12:23
29 2033 Gjert Fisknes FFSF 1:31:24 +12:23
31 1046 Terje Furuseth Hamar IL 1:31:33 +12:32
32 1043 Thomas Haug Fraurud PWC Bil 1:31:37 +12:35
33 2026 Arne Eithun Sogndal IL 1:31:42 +12:40
34 4060 Hans Olav Kåsa Skagerrak Sportsklubb 1:31:53 +12:52
35 2090 Ivar Lydvo   1:32:00 +12:58
36 2158 Morten Hæhre Modum Friidrettsklubb 1:32:07 +13:06
37 1196 Martin Sture   1:32:21 +13:20
37 1007 Kristian Asplin Trollo 1:32:21 +13:20
39 1142 Jon Arne Skrove Hytteplan Sport 1:32:31 +13:29
40 2210 Stig Olav Rognstad Sørbråten IL 1:32:41 +13:40
41 2218 Gaute Kilen Grimstad Løpeklubb 1:32:51 +13:50
42 2162 Fritjof Loen Hedalm Anebyhus AS 1:33:06 +14:05
43 4089 Bjørn Risebrobakken Eidsvold Værks Skiklub/G-Sport Kløfta 1:33:07 +14:05
44 7227 Lars Håvard Meli Svea skilag 1:33:24 +14:23
45 4061 Erik Lagethon Øyer-Tretter IF 1:33:28 +14:27
46 5218 Morten Mosland   1:33:46 +14:45
47 1097 Arne Moe Strindheim 1:34:14 +15:13
48 2070 Jørn Johansen Svensenga SK / Fred Olsen / Koll IL 1:34:19 +15:18
49 3075 Bjørn Myran Eidsvold Værks Skiklub 1:34:23 +15:21
50 1207 Richard Høgås   1:34:29 +15:28
51 4142 Rune Olsen Brandbu IF 1:34:31 +15:29
52 2056 Terje Hollingsæter FMC BIL 1:34:34 +15:32
53 3211 Odd Løset   1:34:35 +15:34
54 2050 Baard Henningsen   1:34:38 +15:37
55 2015 Geir Morten Brandhaug Roterud IL 1:34:46 +15:45
56 3052 Henrik Høidahl   1:34:57 +15:55
57 4028 Kjetil Flenvold Nordre Trysil Idrettslag 1:34:58 +15:57
58 1014 Anders Bergum Øti 1:35:00 +15:59
59 4090 Bjørn Robøle øsil 1:35:02 +16:01
60 3096 Pål Røe   1:35:05 +16:03
61 2154 Aage Hagen Asker Skiklubb 1:35:11 +16:10
62 2213 Sverre Sand DNB Piratbirken 1:35:12 +16:10
63 2113 Martin Sagen   1:35:16 +16:15
64 2106 Pål-Helge Nilssen Northern Runners 1:35:18 +16:17
65 3143 Espen Skrimstad Storebrand Sport 1:35:19 +16:17
66 4151 Fridtjof Heyerdahl Lyn Ski 1:35:25 +16:24
67 1245 Kjetil Molund   1:35:26 +16:25
68 2037 Svein Otto Fredwall Nesodden IF 1:35:27 +16:26
69 2149 Henning Aasen   1:35:36 +16:35
70 8134 Marius A. Wold   1:35:49 +16:48
71 2188 Jan Møllerhaug Isfjorden IL/Team PartnerPlast 1:35:53 +16:51
72 3025 Kaare Andre Flood Lørenskog cycleklubb/Økokrim BIL 1:35:59 +16:58
73 2075 Lars Johan Kalager Botne SK 1:36:04 +17:03
74 2008 Stefano Berger Villa Import AS 1:36:06 +17:04
75 2072 Trond-Egel Johansen Lørenskog friidrettslag 1:36:14 +17:12
76 2094 Sverre Håvard Melhus Skauga 1:36:36 +17:34
77 3005 Lars Berghagen   1:36:37 +17:36
78 2156 Jon Inge Hegerberg Skauga 1:36:48 +17:47
79 1193 Bjørn Erik Skjold Gruvelia SK/SSK 1:36:53 +17:51
80 4178 Øistein Widding HEMING IL 1:36:54 +17:53
81 10177 Morten Stensberg Skavanktrim avd Vallset 1:36:55 +17:53
82 3220 Bjørn Vegard Martini Asker Skiklubb 1:36:56 +17:55
83 2007 Tor Bergene UNIT4 BIL 1:36:59 +17:57
84 1166 Ståle Tømmerås Rosenborg skole 1:37:00 +17:58
85 2135 Jørn Thorsen   1:37:04 +18:03
86 1103 Klas Schløsser Møller Koll 1:37:13 +18:11
87 4117 Jon Einar Waaler   1:37:21 +18:20
88 3223 Paal Kenneth Pedersen Kirkekaffens Venner 1:37:22 +18:20
89 3199 Gard Edvard Skari Rustad IL 1:37:29 +18:27
90 4073 Torgeir Moen   1:37:31 +18:29
90 3061 Jørn Gunnar Kleven Eidsiva Energi 1:37:31 +18:30
92 3007 Ole Martin Bollandsås Rustad IL 1:37:34 +18:33
93 3173 Paul Aksel Authen Båstad IL Ski 1:37:36 +18:34
94 2129 Lars Eivind Sæter DAMMAN LØPEKLUBB 1:37:49 +18:48
95 4212 Eirik Flaa Gåping il 1:37:51 +18:49
96 3234 Frode Aasberg Bødalen IF 1:37:52 +18:50
97 3000 Espen Alfredsen   1:37:53 +18:52
98 6031 Morten Buer Aksessnett AS 1:37:54 +18:53
99 6055 Carl Gunnar Orset Torvikbukt IL 1:37:55 +18:53
100 2199 Knut Grønvold MjøsSki 1:37:58 +18:56
101 2201 Øyvind Korpberget   1:38:01 +19:00
102 6171 Harald Olderheim Asker Skiklubb 1:38:04 +19:03
103 2046 Olav Arild Hasselvold Team Coca Cola 1:38:16 +19:15
104 2212 Lars Andre Røkke Skullerud Sk 1:38:38 +19:36
105 3015 Kjetil Digre Rustad IL 1:38:39 +19:37
106 3051 Jan-Egil Husby HUSBY BRUK 1:39:05 +20:04
107 2020 Per Bøymo Rustad IL 1:39:13 +20:11
108 6068 Jan-Erik Hanssen   1:39:20 +20:19
109 4045 Jan Ove Hofseth Bjerke IL Ski/team vintersport 1:39:22 +20:20
110 1048 Charles Granquist Oppegård / Team Sportsmanden / DNB / Kolbotn SK 1:39:34 +20:32
110 6117 Gaute Kristiansen Røros Idrettslag 1:39:34 +20:33
112 2150 Sindre Bårdseng Vang Skiløperforening 1:39:40 +20:39
113 2105 Frode Nilssen Nittedal Banquet Racers 1:39:44 +20:43
114 3240 Asgeir Strandlie Vind IL 1:39:47 +20:46
115 10199 Terje Kaddeberg Skaar Kristiansand politiidrettslag 1:39:49 +20:48
116 3011 Tore Bråten Bårnås Luke the drifters running team 1:39:56 +20:54
117 5210 Erik Haugen Næroset IL 1:40:01 +20:59
118 5064 Ole Jacob Kristiansen   1:40:05 +21:04
119 3188 Erik Krogstie   1:40:12 +21:11
120 4175 Audun Ødegaard Haga IF 1:40:21 +21:20
121 3149 Roy Dommersnes Avinor/SSK Triatlon 1:40:35 +21:34
122 7055 Thomas Møskeland Lommedalen/DNV GL 1:40:44 +21:43
122 3117 Bernt P. Tennstrand Mesnal sk/ team sport 1 Lillehammer 1:40:44 +21:43
124 5159 Roar Brænden Lillomarka SK 1:40:48 +21:47
125 5246 Rune F. Andersen MjøsSki 1:40:49 +21:47
126 7103 Aasmund Femsteinevik   1:40:54 +21:52
127 4020 Sjur Ellingsen Asker 1:40:56 +21:55
128 4134 Vidar Bjerke Kafteins Corner 1:41:04 +22:03
128 5006 Bjarne Aurstad Avinor 1:41:04 +22:03
130 3183 Kristian Gaarder Lensbygda Sportsklubb 1:41:21 +22:20
131 5097 Frode Semb Aprimo Rådgivning 1:41:36 +22:35
132 7207 Kai Morkestrand   1:41:39 +22:38
133 4158 Arild Hagen Halmsås og Omegn Skilag 1:41:40 +22:38
134 4196 Per Halvorsen Nittedal Banquet Racers 1:41:50 +22:49
135 4008 Tom Bjerregård Madshus 1:41:53 +22:52
136 3165 Eirik Torbjørnsen   1:41:55 +22:54
137 11257 Henrik Schibsted NÅIF 1:41:59 +22:57
138 7107 Frode Hovdenak Norconsult BIL 1:42:05 +23:04
139 8169 Stig Rune Sletmoen   1:42:10 +23:09
140 2209 Jon Haldorsen   1:42:16 +23:15
141 1107 Ingulf Nordahl IL Gular 1:42:18 +23:16
142 5236 Tommy Mørk Kongsberg 1:42:21 +23:20
143 11262 Øystein Sørmo   1:42:22 +23:20
143 6133 Anders A Lindstad Vingrom IL 1:42:22 +23:21
145 4193 Asgeir Lium Icopal BIL 1:42:23 +23:22
146 8117 Ørjan Strand Svett Og Mett 1:42:26 +23:25
147 5226 Bjørn Sandness Østlandets Blad 1:42:30 +23:29
148 5113 Grytten Tor Vegard   1:42:54 +23:53
149 5120 Ronny Wickstrøm Hydac AS 1:43:08 +24:06
150 2232 Steinar Bjørke SpareBank 1 SMN 1:43:10 +24:09
151 8153 Rogier Van ''T Kruijs Nes sportsklubb 1:43:18 +24:16
152 7034 Baard Arne Østbye Jensen Aibel BIL 1:43:19 +24:17
153 6056 Jon Arne Grini KLP 1:43:25 +24:23
154 5143 Per Dave Holtung Milsluker'n Sport 1:43:40 +24:38
155 3063 Rune Kvalfors Team Kvalfors 1:43:46 +24:45
156 4161 Sigmund Henriksen Bjerke Ski 1:43:50 +24:49
157 6177 Morten Peters PWC Bil 1:43:55 +24:54
157 5157 Håkon Amb ASKO Hedmark 1:43:55 +24:54
159 3021 Lars Ingar Enebakk Skauga 1:43:57 +24:55
160 4159 Per Krister Halck Team Psykologbistand 1:43:59 +24:58
161 12144 Dag Hjerpseth Team Sportsmanden 1:44:02 +25:01
162 4217 Frode Randen   1:44:10 +25:09
163 8143 Odd-Egil Fredriksen Isfjorden IL 1:44:16 +25:15
164 14113 Petter Østbye Team Klabautermänner 1:44:28 +25:27
165 15012 Pål Branæs   1:44:30 +25:28
166 6111 Frode Kjos Acando BUSS 1:44:32 +25:31
167 5214 Egil Løken Gran Ambulanse 1:44:39 +25:38
168 8170 Frode Søbye   1:44:56 +25:55
169 9049 Jon Løken Bækkelagets Sportsklub 1:45:00 +25:58
170 5241 Roger Framnes Reinsvoll 1:45:03 +26:01
171 7143 Roger Vethe   1:45:05 +26:04
172 4101 Jeppe Storm Storm 1:45:11 +26:10
173 4055 Christian Jomaas Fossum IF 1:45:50 +26:48
174 8037 Mick Jenner   1:45:51 +26:49
175 6153 Hjalmar Krogseth Moe Fred. Olsen & Co's Sportsklubb 1:45:53 +26:52
176 12073 Terje Måseidvåg Crossfit Langevåg 1:45:59 +26:58
177 7101 Stein Olav Febakke   1:46:06 +27:04
177 10224 Gorm Nakstad Yara 1:46:06 +27:05
179 5028 Dag Grini Texas Instruments BIL 1:46:09 +27:08
180 7069 Kurt Ola Sandmo   1:46:15 +27:13
181 3172 Rune Winum Hakadal 1:46:20 +27:19
182 4086 Trond Opsal MjøsSki 1:46:23 +27:22
183 8147 Jon P. Lange   1:46:29 +27:28
184 5204 Terje Børresen BoligPartner 1:46:33 +27:31
185 11232 Terje Ryggvik Ringnes B.I.L 1:46:34 +27:33
186 5217 Thorbjørn Merkesdal Sand IL Terrengsykkel 1:46:37 +27:36
187 11074 Trond Olav Horten Moelven IL/Nordbolig 1:46:41 +27:40
188 8102 Leif Erik Grønning   1:46:47 +27:46
189 3039 Gunnar Haraldstad Team mosjon 1:46:57 +27:56
190 7137 Tor Arne Ringstad   1:47:03 +28:02
191 4005 Øystein Barth-Heyerdahl Tromsø Triathlonklubb 1:47:05 +28:03
192 5124 Jørn Ketil Øie Siemens 1:47:18 +28:17
193 8104 Pål Heldaas Heggelibakken HDS 1:47:27 +28:26
194 6045 Øyvind Evensen Åsbygda IL 1:47:31 +28:30
195 9030 Knut Hodnebrog Blomsterringen 1:47:36 +28:35
196 8188 Tor Martin Grue Sagstuåa Skilag 1:47:37 +28:35
197 11256 Andre Putkowski Fredrikstad IF 1:47:40 +28:39
198 5041 Per Kristian Haug Bækkelaget SK 1:47:43 +28:42
199 13166 Per Ove Marthinsen Eidsvoll Sykkelklubb 1:47:48 +28:47
200 13112 Pål Skyvang   1:47:55 +28:54
201 8138 Sven Ivar Sanstøl   1:47:57 +28:56
202 7136 Bjørn Paulsen   1:48:23 +29:22
203 6007 Peder Arntzen Fossum IF 1:48:29 +29:28
204 4024 Jørn Eriksen Skagerrak Sportsklubb 1:48:53 +29:52
205 5117 Geir Magne Vestby Espern 1:49:04 +30:03
206 9153 Steffen Syversen Evry BIL 1:49:06 +30:05
207 1008 Ole Johan Berg Statoil BIL 1:49:10 +30:08
207 6104 Ronnie Johnsen Langhus 1:49:10 +30:09
209 7148 Eric Qvigstad   1:49:13 +30:12
210 5134 Kjell Arild Bekkelund Tine brumunddal 1:49:19 +30:18
211 7028 Ingar Gundersen Hærland il 1:49:35 +30:33
212 8160 Knut Gløersen Fredrikstad Skiklubb 1:49:41 +30:39
213 10232 Lars Røise Røa IL 1:49:42 +30:40
214 8108 Einar Krokan Eidsiva BIL 1:49:46 +30:45
215 11005 Jan-Egil Roll DFI 1:50:16 +31:14
216 7065 Magne Rosnes   1:50:29 +31:28
217 5104 Pål Harald Fagertun Slemdal   1:50:45 +31:44
218 6224 Jon Rune Vetleseter Lyn Ski 1:50:50 +31:49
219 8118 Audun Torbjørnsen VESTRINGEN IL 1:50:51 +31:50
220 10070 Øyvind Jonassen Norges Rederiforbund BIL 1:51:04 +32:03
221 10210 Henning Herregården MOT GYM 1:51:06 +32:05
222 7169 Even Neeb Nasse Nøffs Venner 1:51:24 +32:22
223 13089 Kristian Mehus Hokksund IL 1:51:33 +32:32
224 4185 Torkild Skjærbekk Stange 1:51:47 +32:46
225 10197 Morten Rønning Team fønix 1:52:30 +33:28
226 12001 Lars Gunnar Andersen   1:52:34 +33:33
226 9144 Terje Bergset   1:52:34 +33:33
228 10201 Tore Solem Brumunddal Sykkel 1:52:52 +33:51
229 11149 Andrè Stensrud Veien Tilbake 1:53:00 +33:59
230 13157 Atle Bråten   1:53:04 +34:02
231 14002 Kyrre Beenfeldt   1:53:05 +34:04
232 5224 Øyvind Komperud FlowRun 1:53:32 +34:30
233 7044 Johan Kårli Stadsbygd il 1:53:34 +34:32
233 5037 Anders Hasseldal   1:53:34 +34:33
233 5063 Oddbjørn Korsmo Solør CK 1:53:34 +34:33
236 10116 Ulf Prestegård Best før fest 1:53:35 +34:34
237 12226 Tommy Tønnesen   1:53:47 +34:46
238 9126 Nils Henrik Johnson Molde og omegn IF 1:54:07 +35:06
239 9082 Richard Tysland   1:54:17 +35:16
240 11175 Bjørn Erik Walle   1:54:29 +35:28
241 5004 Braset Andreas Forsvaret 1:54:59 +35:57
242 8124 Christian Hauan   1:55:00 +35:59
243 7060 Knut Nåtedal IL Ivrig 1:55:02 +36:01
244 6016 Thomas Bjerkvoll Sportsklubben Rye 1:55:06 +36:05
244 5174 Pål Christian Berger   1:55:06 +36:05
246 13103 Bjørnar Reitan Ranheim IL 1:55:08 +36:07
247 11191 Geir Finstad Hvam IL Runners 1:55:10 +36:09
248 7017 Jan Dystland Team Farang Runners 1:55:23 +36:22
249 8149 Kjell Arne Olsen   1:55:25 +36:24
250 13004 Jan Kåre Arnesen   1:55:26 +36:25
251 5140 Bjørn Tore Furset Fursetgruppen 1:55:45 +36:44
252 10222 Carl Christian Müller   1:55:54 +36:53
253 9169 Torbjørn Steen Hosle Gubbetrening 1:56:18 +37:17
254 8184 Carl Bernhard Svenke   1:56:20 +37:19
254 9116 Tore Skaaland IMS Tech 1:56:20 +37:19
256 11108 Gaute Martinsen Volkswagen 1:56:39 +37:38
257 3107 Olve Slind Sysco AS/Sagene IF Sykkel 1:56:40 +37:38
258 8194 Egil Maurtvedt Gran IL 1:56:49 +37:48
259 8177 Ben Saatvedt XO BIKERS 1:56:57 +37:56
260 13200 Thomas Nordskov Hansen   1:57:29 +38:28
261 11187 Trond Østgård volkswagen 021 1:57:34 +38:32
261 12209 Rune Heide Team Galskap 1:57:34 +38:33
263 13012 Jo Bjørnstad Liverpool FC 1:57:35 +38:34
264 10230 Tommy Rugseth MOT GYM 1:57:48 +38:47
264 13182 Einar Hovden   1:57:48 +38:47
266 12166 Jon Egenes   1:58:06 +39:04
267 10240 Frode Tofastrud Fjelfoten sk 1:58:17 +39:16
268 13080 Jo Haavardsønn Lunde   1:58:24 +39:23
269 6058 Atle Grønmyr Team Håpløs 1:58:25 +39:23
270 11026 Jens Henrik Brodersen   1:58:36 +39:35
271 9013 Ketil Borgvin Dørre Fantonald 1:58:56 +39:55
272 12077 Terje Håkon Paulsen   1:59:13 +40:12
273 10256 Ole Kristian Lona Citrix 1:59:19 +40:18
274 12143 Remi Henriksen   1:59:36 +40:35
275 5043 Dag Storm Henriksen Lensevegen løpeforening 2:00:11 +41:09
276 10118 Øyvind Rideng Bærum Skiklubb 2:00:14 +41:13
277 9061 Ole-Andreas Pettersen Sortimo AS 2:00:41 +41:40
278 9071 Andreas Skaugen Real Kikut DNB 2:00:53 +41:52
279 10218 Martin Lundring   2:01:22 +42:21
280 14169 Kristian Dalen Vaaler IF 2:03:16 +44:15
281 10020 Roar Danielsberg Veldre løkendalen trimforening 2:03:25 +44:24
282 7145 Sverre Waagø   2:03:48 +44:46
283 9112 Trond Iversen Norgesgruppen 2:03:50 +44:49
284 11162 Frank Thommesen SK Rye 2:05:14 +46:13
285 8164 Kurt Karlsen Xo- bikers 2:06:18 +47:17
286 6178 Stig Andy Kvalheim Rambø   2:07:48 +48:47
287 7179 Jan Ove Skilbrei   2:08:09 +49:08
288 11040 Stian Laurin Eriksen Auto Plan 2:08:41 +49:40
289 10106 Terje Nordhagen Joggegjengen 2:10:57 +51:56
290 8216 Geir Pettersen Kirkens bymisjon Drammen 2:11:10 +52:08
291 6168 Morten Nygård   2:11:52 +52:50
292 2023 Bent Roger Danielsen   2:11:57 +52:55
293 10095 Erik Loen Team Loen 2:14:46 +55:44
294 10016 Kjell Erik Baardseth Jogge og sykkelgjengen 2:18:28 +59:27


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +