Resultater Birkebeinerløpet 2017 - Menn 50-54 år



Birkebeinerløpet - 21 km (halvmaraton)
Lillehammer, Oppland - 10. juni 2017

Arrangementstype: Friidrett, mosjonsløp, maratonløp, terrengløp

Resultatliste Klasse
Menn 50-54 år - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 46 Jon Per Nygaard FIK Ren-Eng 1:17:20,3 +0:00
2 85 Helge Holthe Varde 1:21:35,7 +4:15
3 64 Jon Øxnevad   1:21:54,2 +4:34
4 58 Bjørn Ole Vassbotn Volda 1:21:56,4 +4:36
5 120 Geir Strandbakke Lillehammer Skiklub 1:22:11,7 +4:51
6 122 Geir Øvergård Trysil SK 1:22:39,6 +5:19
7 16 Gunnar Eiterjord IL Skjalg / Stavanger Skiklubb 1:24:41,7 +7:21
8 106 Ulf Holberg   1:24:56,7 +7:36
9 51 Kjell Raa Volkswagen 160 1:25:31,1 +8:11
10 1232 Tore Bjerkrheim Team Sportsmanden-Nesbyen IL 1:25:56 +8:36
11 1269 Harald Ringen   1:27:19 +9:59
12 1178 Yngve Aasum Statoil BIL Oslo 1:27:38 +10:18
13 1133 Jørn Schrøder Sportsklubben Vidar 1:27:55 +10:35
14 1020 Morten Brendlien Vang Skiløperforening 1:27:58 +10:38
15 1026 Geir Dahlsveen Pølsesnabb Solutions 1:28:16 +10:57
16 1054 Espen Hansen Sand IL Terrenggruppa/FMA 1:28:38 +11:18
17 1033 Jan Richard Eriksen Asker Sk 1:28:55 +11:35
18 1036 Ove Evensen Holeværingen 1:29:07 +11:47
19 1185 Pål Einar Dietrichs Høgskolen i Innlandet 1:29:12 +11:52
20 2132 Morten Sørtømme Hovin il 1:29:13 +11:53
21 1031 Svein Erik Eide   1:29:36 +12:17
22 2045 Lars Hansen-Møllerud   1:29:44 +12:24
23 1138 Sigmund Skar Naprapatlandslaget Skien 1:29:48 +12:29
24 1241 Kolbjørn Kittelsrud Vestre Gran 1:30:07 +12:48
25 2059 Jan Hovde   1:30:26 +13:06
26 1257 Geir Ola Botnan SIEMENS BIL 1:30:30 +13:10
26 2084 Jan-Ivar Lillebråten sjårdalen il 1:30:30 +13:10
28 1099 Paal Mork   1:30:31 +13:11
29 1122 Hans Tore Riibe Hamar Skiklubb / Norsk Tipping 1:30:36 +13:16
30 1228 Olav Lund støren sp 1:30:37 +13:17
31 3216 Jostein Frorud Skiptvet I.L 1:30:52 +13:33
32 1219 Bent Ivar Sæther Hydro BIL Sunndal 1:31:15 +13:55
33 2127 Jon Storsveen   1:31:30 +14:10
34 1221 Geir Vågen Koll 1:31:43 +14:23
35 2178 Hallgeir Haug Lyn Ski / Land CK 1:32:16 +14:56
36 3009 Sturle Brustad Full fart 1:33:11 +15:51
37 1101 Tor Murvold Promis IL 1:33:30 +16:10
37 2098 Lars Myhre Ullensaker/kisa friidrett 1:33:30 +16:10
39 3258 Bjørn Tore Kildahl Eurofins Environment 1:33:59 +16:39
40 3010 Dag Byrøygard OBOS BIL 1:34:00 +16:40
41 2009 Jan Viktor Berntsen IL Kampen 1:34:16 +16:56
42 2179 Per Martin Johansen FYK 1:34:21 +17:02
43 5251 Jan Nyrønning Ålen IL 1:34:28 +17:08
44 1118 Espen Overskott Hamar Skiklubb 1:34:32 +17:12
45 2117 Eivind Senneset Flora Ck 1:34:59 +17:39
46 1052 Erlend Gundersen   1:35:07 +17:47
47 2187 Arve Mjelde Team Sportsmanden 1:35:09 +17:49
48 4129 Erik Ramsrud Team JohNET 1:35:38 +18:18
49 3086 Leif Nordland HSI 1:36:01 +18:41
50 2251 Thor-Erik Messel Bjørndal IF 1:36:03 +18:43
51 2141 Ross Wakelin Narvik IL 1:36:13 +18:53
52 5209 Asgeir Fløtlien Brøttum IL 1:36:32 +19:12
53 2112 Erland Rønning Harestua IL 1:36:57 +19:38
54 5100 Tron Ola Sjøvold   1:37:08 +19:49
54 5033 Kjetil Hansen Hamar politi 1:37:08 +19:49
56 3033 Ragnvald Grotli Gjelleråsen IF Skigruppe 1:37:13 +19:53
57 4026 Arild Espenes Lyn Ski 1:37:33 +20:13
58 3024 Trond Martin Flatemo Forsvaret 1:37:43 +20:23
59 3094 Gaute Løge Pedersen DNB/Svire IL/Team Sportsmanden 1:37:49 +20:29
60 3230 Bjørn Espen Aase Vang skiløperforening 1:37:52 +20:32
61 4111 Dag Tvervaag   1:38:00 +20:40
62 5183 Gjermund Husøy Innfjorden IL 1:38:07 +20:47
63 2066 Åge Walter Inderdal Lillehammer Skiklub 1:38:09 +20:49
64 3166 Ole Uhlen Åndalsnes I.F. 1:38:11 +20:51
65 2227 Reidar Seim Albaran BIL 1:38:12 +20:52
66 3169 Jan Harald Bråthen Njård 1:38:14 +20:54
67 4087 Ole Johan Venger Pedersen   1:38:19 +20:59
68 8125 Ole Hoem   1:38:23 +21:03
69 2042 Laszlo Gyene   1:38:37 +21:17
70 4030 Eivind Fosheim Vestre Slidre IL 1:38:41 +21:21
71 1129 Bjarne Ryvoll Medkila Skilag 1:38:44 +21:24
72 2255 Kristian Steinnes   1:38:53 +21:33
73 5003 Torgeir E. Andersen Drammensregionens brannvesen 1:38:55 +21:35
74 4149 Håkon Andersen   1:39:04 +21:44
75 3134 Carl Georg Konow Brekken IL 1:39:10 +21:50
76 5173 Terje Auestad Nittedal Banquet Racers 1:39:15 +21:55
77 2249 Roger Olsen   1:39:22 +22:02
78 4064 Peter Lohk   1:39:25 +22:05
79 3003 Ole Christian Bang Hamar Skiklubb 1:39:58 +22:38
80 2103 Ragnar Ness Posten & Bring BIL Trondheim 1:40:00 +22:40
81 3079 Kåre Nerem Emblem IL 1:40:24 +23:04
82 2005 Tim Victor Bennett SK Vidar / Kondis 1:40:26 +23:06
83 1218 Svein Sælid   1:40:46 +23:26
84 6102 Aadne Smidesang   1:40:48 +23:28
85 3087 Rolf Olav Nordvik Tingvoll IL 1:40:49 +23:29
86 6017 Lars Bjertnæs SK Rye 1:40:52 +23:32
87 5139 Olav Engebråten Rustad IL 1:40:53 +23:33
88 2041 Per Grøan Moelven IL 1:41:07 +23:48
89 4202 Morten Vestvik Haugesund Idrettslag Friidrett / Team Sportsmanden 1:41:11 +23:51
90 10234 Eirik W Sandsten GreenSocks Old Stars 1:41:12 +23:52
91 6213 Bjørn Magne Solhaug Hvam IL 1:41:14 +23:54
92 5073 Per Oddvar Lien Kyrkjebø IL 1:41:21 +24:01
93 4021 Kåre Reidar Ellingsgård Molde CK/Statoil 1:41:27 +24:07
94 3167 Anders Vikholt Skiflygerne 1:41:28 +24:08
95 2000 Per Anchersen UNIT4 BIL 1:41:33 +24:13
95 5007 Jonas Behrendt Knäckebrödhult Atleterna 1:41:33 +24:14
97 6267 Eirik Liland Aass Bryggeri 1:41:34 +24:14
98 3049 Erik B Holm Dr. techn. Olav Olsen a.s 1:41:38 +24:18
99 7135 Lasse Olsson Revisjonsselskapet Olsson & CO DA 1:42:03 +24:43
100 5019 Rune Evensen   1:42:21 +25:01
101 7061 Runar Ofrim   1:42:23 +25:03
102 4130 Hans Rognlien   1:42:31 +25:11
103 5069 Jan Erik Lia Team Lia 1:42:46 +25:26
104 7016 Ståle Bertil Deraas Stiftstaden SK 1:42:54 +25:34
105 3247 Jonny Olsen   1:43:02 +25:42
106 5119 Frode Espen Wannebo Oslo kommune BIL 1:43:05 +25:45
107 3194 Ketil Mosbakk Osl Bil 1:43:08 +25:48
108 3027 Jens Otto Fredriksen Krokskogen Cykleklubb 1:43:12 +25:52
109 10172 Mentz Arild  Kleven NORTURA 1:43:37 +26:17
110 6072 Svenn Arne Heian SPIL Sandefjord Politiidrettslag 1:43:50 +26:30
111 5155 Hans Kristian Øfstaas Trøgstad Skiklubb/Hafslund Nett 1:44:11 +26:51
112 8043 Håvard Kalvåg Team VFL 1:44:14 +26:54
113 4211 Rolf Arild Myran NOTEAM 1:44:19 +26:59
114 6196 Dag Sannerhaugen   1:44:20 +27:00
115 5244 Terje Negård Hosle Gubbetrening 1:44:26 +27:06
116 7161 Geir Jørgensen Fredrikstad IF 1:44:29 +27:09
117 7204 Stein Jørstad Follebu Skiklubb 1:44:38 +27:18
118 3073 Anders Moen Ditt Tempo 1:45:03 +27:43
119 7012 Edvind By Byneset il 1:45:11 +27:51
120 10185 Truls Wæraas Trondheim Triatlonklubb 1:45:21 +28:01
121 7272 Hans Olav Hamran Koll 1:45:22 +28:02
122 3012 Atle Rye Carlsen Asker Skiklubb 1:45:43 +28:23
123 3139 Dagfin Norum Storebrand Sport 1:45:46 +28:26
124 1108 Jan Otto Nordeng Team Karvebakken RC 1:45:57 +28:37
125 3146 Inge Øyen Forsvaret 1:46:01 +28:41
125 8175 Arild Nielsen Byggeindustrien 1:46:01 +28:41
127 6233 Juha Tapani Inkerø Thomas Cook Airways 1:46:11 +28:51
128 9133 Vidar Vågen Telesport Bergen 1:46:35 +29:15
129 6095 Jostein Jensen Eidsberg Sparebank BIL 1:46:39 +29:19
130 7020 Vidar Eide Fjellhug/Vereide IL 1:46:44 +29:24
131 8074 Ole Solvang Frogner IL 1:47:03 +29:43
132 7119 Svein Olav Stranden Team Råskinn 1:47:04 +29:44
133 3218 Vidar Hermansen Fredrikstad Skiklubb 1:47:10 +29:50
134 7023 Bård Atle Fuglum Otta i.l. 1:47:27 +30:07
134 8078 Hans Storli Budal IL 1:47:27 +30:07
136 6038 Jens Davidsen Halmsås & Omegn 1:47:30 +30:10
137 6235 Knut Toftemo Esko-Graphics Kongsberg 1:47:34 +30:15
138 7114 Morten Moen Hamar Skiklubb 1:47:41 +30:22
139 10273 Thor Anders Vesterås Varde IL 1:47:44 +30:24
140 7213 Tore M. Sletmoen   1:47:56 +30:36
141 7194 Tom Egil Snekkerhaugen Vind IL 1:47:59 +30:39
142 6278 Gjermund Våge   1:48:10 +30:50
143 5263 Jan Otto Andresen   1:48:33 +31:13
144 5078 Ingar Madsen SK Rye 1:48:43 +31:24
145 10101 Trond Henning Sveen   1:48:56 +31:36
146 10243 trond åsdam Åsdam AS - Lommedalen 1:48:59 +31:39
146 10198 Anders F. Dege   1:48:59 +31:39
148 8002 Morten Andreassen TFL 1:49:14 +31:54
149 5065 Willy Kvilten Hauerseter SK Sykkel 1:49:15 +31:55
150 5239 Eirik Melaaen IL ROS 1:49:43 +32:23
151 5090 Kjetil Rydje Rydje Renhold 1:49:45 +32:25
152 4018 Lars Dehlimarken   1:49:52 +32:32
153 7202 Jon Terje Holtan   1:50:03 +32:43
154 6174 Arild Orvedal VIK IL 1:50:04 +32:44
154 12179 Arild Lande Vaaler IF 1:50:04 +32:44
156 8066 Rune Pettersen AkerSolutions 1:50:10 +32:50
157 5079 Pål Marthinsen Skye 1:50:27 +33:07
158 11135 Roy Tore Sandnes   1:50:29 +33:09
159 8083 Helge Sætre Asker Skiklubb 1:50:37 +33:17
160 13193 Per Trygve Halvorsen Gjensidige Sport 1:50:45 +33:25
161 15158 Oddbjørn Nilsén Eiker padleklubb 1:50:54 +33:34
162 3055 Fred Johannessen   1:51:01 +33:41
163 11103 Mads Lillevold Ås IL 1:51:03 +33:43
164 5099 Kjetil Simensen   1:51:08 +33:48
165 8038 Ingar Jensen   1:51:10 +33:50
166 5021 Tore Folland kårvåg 1:51:13 +33:53
167 8135 Ola Flobergseter Forestia 1:51:14 +33:54
168 9120 Miguel Da Luz   1:51:15 +33:55
169 5259 Odd Johan Dalberg   1:51:18 +33:58
170 11166 Stein Hallvard Wollheim LAND CK 1:51:34 +34:15
171 6262 Jørn Ove Hellen   1:52:01 +34:42
172 15114 Per Marstein Akselera 1:52:12 +34:52
173 10017 Rolf E F Christiansen   1:52:13 +34:53
173 11188 Rune Gropen Konicaminolta 1:52:13 +34:53
175 4047 Geir Holmsen Stovnerkameratene 1:52:20 +35:00
176 10175 Sigvart Moen Espern 1:52:47 +35:27
177 8103 Arve Grønvold   1:52:58 +35:38
178 10228 Robert Olsen Botne Skiklubb 1:53:03 +35:43
179 6077 Bjørn Gaute Herlyng Grue IL 1:53:06 +35:47
180 6245 Per Ståle Vågene Flora Ck 1:53:15 +35:55
181 11047 Roy  Gjertvik Strømmen 1:53:19 +35:59
182 10195 Sigmund Olsen Andebu 1:53:22 +36:02
183 10029 Tore Engelien   1:54:01 +36:41
184 10037 Jann Finsveen Høybråten & Stovner IL 1:54:07 +36:47
185 7196 Jon Backer Hæhre BIL 1:54:38 +37:19
186 10190 Lars Gunder Gundersen GreenSocks Old Stars 1:54:41 +37:21
187 6013 Gunnar Berge Rustad IL 1:54:48 +37:28
188 8000 Rune Almsbakken   1:54:59 +37:39
189 2225 Fred Ivar Lyngstad Lyngstad IL 1:55:42 +38:22
190 10119 Webjørn Riise BTC 1:55:46 +38:26
191 7078 Skjalg Sylte Stavheim   1:56:08 +38:49
192 11157 Erik Sønsterud   1:56:20 +39:00
193 7220 Øystein Flagstad BIL Natura 1:57:13 +39:53
194 9105 Geir Bergheim Fossum IF 1:57:21 +40:01
195 11083 Kjetil Johansen   1:57:36 +40:16
196 13058 Åge Haakonsen Akershus Elektro 1:57:45 +40:25
197 13144 Jon Espen Larsen GK Aktiv 1:58:02 +40:42
198 10259 Arnt Steinar Olasveen Lillehammer Skiklub 1:58:14 +40:55
199 10059 Kåre Th. Claussen Veidekke BIL 1:58:33 +41:13
200 12035 ulf-tore herheim   1:58:49 +41:29
201 12096 Erik Torkelsen Ringnes BIl 1:58:50 +41:30
202 12021 Tor-Åge Fløtnes Verico 1:59:13 +41:53
202 5196 Ole-Mikael Stavnum   1:59:13 +41:53
204 11208 Bjørn Lunde Team Flowtite 1:59:22 +42:02
205 8122 Emsud Dzelatic Flora Ck 1:59:39 +42:19
206 12065 Tommy Lind Luftambulansen 1:59:41 +42:21
207 14029 Tor Heggelund HABIL 1:59:42 +42:22
208 9083 Arild Ulvestad Bunker Oil AS 2:00:01 +42:41
209 10038 Lars-Ketil Liane Fredrikstad Skiklubb 2:00:31 +43:11
210 11222 Ove-Egil Eriksen Gubbetrim/Gjensidige 2:00:38 +43:18
211 11069 Hans Hild   2:01:02 +43:42
212 11130 Arthur Krohn Ringdal Bunker Oil AS 2:01:17 +43:57
213 6051 Arne Tormod Søraas Skauga 2:01:36 +44:16
214 11131 John Rudi   2:02:31 +45:11
215 9009 Erik Christophersen Vi over 50 2:02:56 +45:36
216 6046 Tore Fagerheim   2:04:18 +46:59
217 7184 Trond Sydskogen Tistedalens Friluftslag/Haldens Roklub 2:04:22 +47:02
218 13041 Kjell Inge Waaler ISS Facility / SST. 2:04:44 +47:24
219 11065 Svein Erik Fatnes   2:05:05 +47:45
220 7045 Frode Larsplass Kjelsås IL 2:05:21 +48:01
221 9043 Stein De Lange Team VFL 2:05:43 +48:23
222 6172 Håkon Strand Olsen   2:05:58 +48:38
223 10208 Per Magne Hansen Klubben 2:06:28 +49:09
224 16070 Atle E. Larsen   2:06:38 +49:18
225 11138 Terje Sjøvold   2:07:15 +49:56
226 9087 Jørn Volle   2:07:31 +50:11
227 6109 Ketil Kildehaug   2:07:48 +50:28
228 10135 Svein Steinsvoll   2:08:01 +50:41
229 4148 Knut Henrik Aas   2:08:33 +51:13
230 7238 Rune Horgen Flora Ck 2:09:21 +52:01
231 12160 Hans-Jørgen Wibstad   2:09:40 +52:20
232 10099 Frank Løvli   2:10:10 +52:50
233 12176 Ole Martin Solberg Hytteplan Sport 2:10:19 +52:59
234 11178 Johan Olav Wiggen Møller Bil Orkdal 2:10:25 +53:05
235 18128 Otto Svein Ramsdal Flora Ck 2:10:32 +53:12
236 11261 Paal Anders Strande Vikerfjell 2:10:47 +53:27
237 9131 Kjell Inge Solhaug Vadheim IL 2:12:54 +55:34
238 11109 Werner Martinsen Thales BIL 2:13:21 +56:01
239 11197 Thor Linge Soon Ski 2:13:56 +56:36
240 3140 Kåre Nygård Syvde IL 2:14:43 +57:23
241 6018 Anders Næstad Bjølseth Forsvaret 2:14:59 +57:39
242 6187 Jørn Viktor Sjaavaag HurumCK/Team SuperSelma 2:16:13 +58:53
243 5062 Agnar Korshavn   2:18:46 +1:01:26
244 8197 Jan Helgesen   2:24:07 +1:06:48


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +