---
SKISKYTING SJUSJØEN: Søn. Fellesstart: Kvinner- Menn| Lør. Sprint: Kvinner- Menn| BRUKSVALLSLOPPET: Søn. Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn| Lør: 10/15 km: Kvinner- Menn| ROVANIEMI: Søn. Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn| Lør. 10/15 km: Kvinner- Menn| MUONIO: Søn. 10/15 km: Kvinner- Menn| Lør. 5/10 km: Kvinner- Menn| Fre. Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn

Resultater Birkebeinerløpet 2017 - Menn 55-59 år



Birkebeinerløpet - 21 km (halvmaraton)
Lillehammer, Oppland - 10. juni 2017

Arrangementstype: Friidrett, mosjonsløp, maratonløp, terrengløp

Resultatliste Klasse
Menn 55-59 år - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 65 Kristen Aaby   1:18:13,5 +0:00
2 1124 Oddmund Roalkvam Stord I.L. 1:21:59 +3:46
3 144 Svein Egil Linnerud Eidsiva BIL / Gjøvik Skisklubb 1:24:11,6 +5:58
4 29 Terje Hordnes Skanska Aktiv 1:24:42,4 +6:29
5 1009 Trond Olav Berg Bøler IF Friidrett 1:25:20 +7:07
6 131 Magnor Rypdal   1:25:55,3 +7:42
7 6 Fredrik William Baumann Nordic Ski Team 1:26:56,0 +8:43
8 1253 Vidar Ellefsen Milsluker'n Sport 1:27:43 +9:30
9 1208 Espen Kristiansen Rustad IL 1:28:42 +10:29
10 1153 Audun Strandlie Gjøvik skiklubb 1:29:51 +11:38
11 2151 Jan Fagerheim OBOS 1:30:47 +12:34
12 1018 Roar Bjørnerås   1:31:32 +13:19
13 2064 Bjørn Høiby Næroset 1:32:04 +13:51
14 2083 Erik Landheim   1:32:29 +14:16
15 100 Håkon Bull Tjøme Løpeklubb 1:32:32,5 +14:19
16 3241 Jan Øyvind Schneider BundeBygg AS 1:32:38 +14:25
17 3186 Jan-Ove Juliebø Ørsta IL friidrett 1:33:23 +15:10
18 1072 Stig Jacobsen   1:34:15 +16:02
19 2085 Hans Lillesveen   1:34:20 +16:07
20 2134 Jan Taug Telenor BIL/BST 1:34:21 +16:08
21 3153 Hans Ivar Hattestad Vingrom IL 1:35:16 +17:03
22 3044 Geir Haugen vingar 1:36:44 +18:31
23 1164 Bjørnar Tollefsen Aurskog-Høland Friidrettslag 1:36:46 +18:33
24 5018 John Gunnar Dokk Skiline Mosetertoppen/ Lillehammer skiklubb 1:36:51 +18:38
25 2118 Dag Silkoset Golar LNG 1:37:01 +18:48
26 6219 Arild Sunde   1:37:11 +18:58
27 4153 Morten Bø Cowi 1:37:33 +19:20
28 3202 Ole Johan Sæther Isfjorden IL 1:37:35 +19:22
29 3249 Roar Mikkelsen   1:37:47 +19:34
30 3090 Pål Aksel Næss PIL 1:37:54 +19:41
31 3014 Mads E Danielsen Vidar 1:37:59 +19:46
31 2004 Rolf Bakken Fik Orion 1:37:59 +19:46
33 4051 Mikkel Haaland   1:38:00 +19:47
34 5133 Gunnar Atterås E-CO Energi BIL 1:38:17 +20:04
35 4033 Jan Erik Gjerdalen Tynset IF 1:38:30 +20:17
36 2192 Kåre Gunnar Bakke Veidekke 1:38:44 +20:31
37 6084 Arve Hole Flintjoggen 1:39:05 +20:52
38 6151 Kjell Messenlien Njård 1:39:09 +20:56
39 4085 Trond Olsen Trysilgutten 1:39:24 +21:11
40 3008 Åge Brekkum Nortura Lillehammer 1:39:28 +21:15
41 5005 Tore Angelsen Frukt.no 1:39:37 +21:24
42 3156 Jan Indsetviken   1:40:05 +21:52
43 4157 Stein Grimstad Asker skiklubb/Lørdagskameratene 1:40:14 +22:01
44 3120 Espen Trøen   1:40:17 +22:04
45 3118 Kåre Toven Eidsøra il 1:40:18 +22:05
46 4015 Terje Bøe Hakadal IL 1:40:20 +22:07
47 4013 Ole Jens Brekke GKN BIL 1:40:43 +22:30
48 4041 Asle Helsing Evry 1:40:47 +22:34
49 5092 Jon Rørdam Høybråten & Stovner IL 1:41:02 +22:49
50 5235 Terje Solberg Gjelleråsen IF Ski 1:41:05 +22:52
51 4068 Bjørn Laastad BFG Bergen Løpeklubb/Statoil BIL 1:41:12 +22:59
52 8198 Øyvind Karsrud Svett&Mett 1:41:35 +23:22
53 5084 Pål Gerhard Olsen Asker Skiklubb 1:41:46 +23:33
54 3006 Sverre Kristian Bjølgerud Modum FIK 1:41:50 +23:37
55 4066 Morten E Lund Hamar Skiklubb 1:42:01 +23:48
56 3113 Ivar Stuan Nordbygda/ Løten Ski 1:42:02 +23:49
57 4125 Bjørn Huso Ås IL 1:42:09 +23:56
58 2250 Arnfinn Olsen   1:42:34 +24:21
59 6232 Lars Tallhaug Mangenfjellet Turlag 1:42:42 +24:29
60 4163 Ulf Johansson   1:42:44 +24:30
61 6163 Kasper Nordmelan Concreto 1:42:52 +24:39
62 5108 Morten Erik Stulen Sport 1 Oppdal 1:43:04 +24:51
63 6260 Hans-Aksel Fjelldal Veidekke BIL - Eid IL 1:43:17 +25:04
64 6223 Roar Svensbakken BDO 1:43:24 +25:11
65 1262 Jan-Erik Johnsrud   1:43:25 +25:12
66 6073 Kjell Magnar Helland Stord SK 1:43:26 +25:13
67 7089 Kjetil Uhlen NTNU BIL 1:43:34 +25:21
68 4244 Tor-Erling Johansen Fjell og sykkelservice 1:43:50 +25:36
69 6011 Jo Kristian Bartnes Ringebu-Fåvang skiklubb 1:43:51 +25:38
70 3065 Geirr Are Blystad Larsen Hakadal LFP 1:44:00 +25:47
71 7080 Jonny Storbråten Rustad IL 1:44:46 +26:33
72 8053 Per Jøran Lund Flatirons Runners 1:44:47 +26:34
73 5053 Bjarne Juul Follo hestesportsklubb 1:44:49 +26:36
73 6205 Anders Skjerve Markabygda I L 1:44:49 +26:36
75 4058 Arne Kolstad Jarekspressen 1:44:52 +26:39
76 9167 Knut Brinchmann Norges Bowlingforbund 1:44:53 +26:40
77 8003 Tore M. Andresen VFL 1:45:20 +27:07
78 9100 Bernt Sagård Asker Skiklubb 1:45:26 +27:13
79 4038 Ivar Halset   1:45:33 +27:20
80 7087 Reidar Søbstad SK Rye 1:45:55 +27:42
81 7000 Peer Christian Anderssen Skanska Aktiv 1:46:05 +27:52
82 7248 Knut V Andersen Fredrikstad IF/ TeamRun4Fun 1:46:12 +27:59
83 6134 Øyvind Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 1:46:20 +28:07
84 7008 Nils Bratberg Ottestad IL 1:46:22 +28:09
85 5096 Ben Schreier Team NoreVVS 1:46:28 +28:15
86 7082 Torkild Strand   1:46:41 +28:28
87 6097 Roy Arild Johannessen Risør Seilforening 1:46:46 +28:33
88 12220 Ståle Ravem Stokkanlys BIL 1:46:47 +28:34
89 4074 Frode Monsen Team Sportsmanden 1:46:54 +28:41
90 5025 Erlend Gjestvang   1:47:09 +28:56
91 5088 Webjørn Remen Kjelsås/Hydro BIL 1:47:13 +29:00
92 4204 Torgeir Johnson Fossum IF / Norconsult BIL 1:47:18 +29:05
93 8166 Knut Noremsaune Koll / EVRY 1:47:35 +29:22
94 8089 Geir Ødegård NHST - Nautisk 1:47:39 +29:26
95 4098 Ståle Samuelsen Stovnerkam. 1:47:44 +29:31
96 11221 Bjørn Brevad   1:47:57 +29:44
97 8010 Tor Dalen OPIL 1:48:02 +29:49
98 8091 Leif Øverland Rustad IL 1:48:10 +29:57
99 10042 Espen Aarøy   1:48:11 +29:58
100 7100 Ole Buhaug Leksvik 1:48:20 +30:07
101 5114 Haavard Trøen MjøsSki 1:48:28 +30:15
102 7105 Harald Hagen Oslo Børs VPS 1:48:39 +30:26
103 8099 Cato Dybdahl   1:49:12 +30:59
104 9015 Ståle Elgshøen Nordre Trysil IL 1:49:18 +31:05
105 4205 Arnt Joar Bjørnli   1:49:24 +31:11
106 7172 Egil Paulsrud Gausdal IL 1:49:25 +31:12
107 13160 Frode Hjorth Phyton Pedal 1:49:28 +31:15
108 9075 Lars Straumsheim Frogner i.l 1:49:49 +31:36
109 10030 Jan-Petter Engelund Hamarpost 1:50:15 +32:02
110 12092 Tor Sætrang Serve2Live AS 1:50:35 +32:22
111 13198 Jon Bjerkestrand Uno-X 1:50:44 +32:31
112 7047 Geir Lundanes Aibel Asker BIL 1:51:08 +32:55
113 10031 Bjørn Engen SK Rye 1:51:20 +33:07
114 10005 Tore Berg   1:51:38 +33:25
115 8100 Edvin Elisenberg Hamar orienteringsklubb 1:51:41 +33:28
116 2256 Jan Kjetil Andersen SG Finans 1:51:46 +33:33
117 5047 Øyvind Huse   1:51:50 +33:37
118 7071 Tom Scharning Rustad IL 1:52:12 +33:59
119 5243 Per  Skogli Gjøvik skiklubb 1:52:37 +34:24
120 6263 Odd-Arne Henriksen Statoil Stjørdal Bil 1:52:42 +34:29
121 10092 Dag Johnny Lian Andebu IL 1:53:18 +35:05
122 12074 Tor Nordskog   1:53:19 +35:06
123 7077 Terje Sorteberg Bygdøy IL / Realkapital Utvikling 1:53:29 +35:16
124 10103 Halfdan T. Mælum Hof Il 1:53:34 +35:21
125 11104 Knut Lindås   1:53:57 +35:44
126 8014 Runar Eraker   1:54:02 +35:49
127 6120 Guttorm Kvalsvik Hydro Oslo BIL 1:54:08 +35:55
128 7167 Lars Olav Leirdal   1:54:32 +36:19
129 5167 Tor-Henning Lindhart Nobina 1:54:34 +36:21
130 9056 Einar Nesvik   1:54:49 +36:36
131 7188 Bengt Michelsen Torød/Hårkollen IF 1:54:50 +36:37
132 13037 Dag Alex Fredriksen Volkswagen 552 1:55:17 +37:03
133 9103 Tor Johan Tangerud Frogner IL 1:55:22 +37:09
134 14008 Tommy Bunæs Halden Skiklubb 1:55:37 +37:24
135 9123 Thor Dahl Vinmonopolets Sportsklubb 1:55:44 +37:31
136 8185 Kjetil Reinsberg EiendomsMegler 1 Midt-Norge 1:55:46 +37:33
136 8062 Jonny Noppi Glåmdal SK 1:55:46 +37:33
138 9114 Thorbjørn Michelsen   1:55:48 +37:35
139 7175 Eilif Rødseth Molde 1:56:23 +38:10
140 6099 Helge Johansen Jernbanens BIL Trondheim 1:56:27 +38:14
140 7206 Per-Erling Mikkelsen HEMING IL 1:56:27 +38:14
142 14013 Jørgen M Clausen ABB 1:56:29 +38:16
143 9099 Bertil Nedregård Team Nedregård 1:56:32 +38:19
144 13124 Per Morten Torvildsen   1:56:37 +38:24
145 7152 Stig Jarle Fjeld Sjuværpa 1:56:39 +38:26
146 12089 Odd Atle Strømland   1:56:54 +38:41
147 14131 Bård Gjestvang   1:57:24 +39:11
148 10170 Trond Hagerud   1:57:47 +39:34
149 6217 Kristian Storsveen Løten o-lag 1:57:58 +39:45
150 8088 Per Arne Williksen Blue Water Shipping 1:58:11 +39:58
151 14093 Stein Arve Sogge Skåla IL 1:58:16 +40:03
152 6257 Henning Holter Christensen Hamar Skiklubb/HA 1:58:26 +40:13
153 13065 Jørn Håvard Ask   1:58:37 +40:24
154 10244 Roy Preben Myrvang Mosjøen og omegn cykleklub 1:59:24 +41:11
155 3112 Olav Strømsvåg Hol IL 2:00:13 +42:00
156 6131 Roald Lilletvedt   2:00:14 +42:01
157 11223 Ove Granheim Team Emse 2:00:23 +42:10
158 7149 Stein Arild Utby Hamar SK 2:00:43 +42:30
159 12052 Trygve Jarsve   2:01:25 +43:12
160 9150 Per Inge Netland   2:01:32 +43:19
161 13151 Leif Hagen   2:02:38 +44:25
162 13189 Harald Sørensen Lillomarka skiklubb 2:03:04 +44:51
163 10091 Svein Leth-Olsen Bjugn IL 2:03:36 +45:23
164 11101 Ove Sanna Fredrikstad Skiklubb 2:04:04 +45:51
165 6192 Knut Rune Saltnes Team Saltnes 2:04:12 +45:58
166 10217 Rune Lundh Nanset IF 2:04:21 +46:08
167 11184 Geir Ørbeck Friskis /Svettis, Vestby 2:05:34 +47:21
168 12084 Odd Arvid Skar   2:05:37 +47:24
169 12009 Erik Dyrvik T11 2:05:58 +47:45
170 11064 Esben Haugli Sulland BIL 2:06:11 +47:58
171 9004 Aksel Berget Rena IL Sykkel 2:07:39 +49:26
172 11052 Ketil Grøttum   2:07:59 +49:46
173 3243 Bjørn Vadset   2:08:06 +49:53
174 8073 Trond Solsrud Roa Running Team 2:08:34 +50:21
175 10265 Trond Aaslid   2:08:48 +50:35
176 10136 Odd Rune Sporsheim   2:11:09 +52:56
177 10055 Redvald Olaf Heggelien   2:11:24 +53:11
178 6268 Martin Oppegaard BSF 2:24:38 +1:06:25
179 3158 Pål Jacobsen Bærum Håndverkersenter 2:33:05 +1:14:52
180 4247 Hans Inge Hauan Fjellogsykkelservice 2:47:39 +1:29:26


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +