Resultater Birkebeinerløpet 2017 - Menn Elite



Birkebeinerløpet - 21 km (halvmaraton)
Lillehammer, Oppland - 10. juni 2017

Arrangementstype: Friidrett, mosjonsløp, maratonløp, terrengløp

Resultatliste Klasse Menn Elite - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 19 Senay Fissehatsion Tjalve 1:08:29,9 +0:00
2 145 Weldu Negash Gebretsadik IL BUL 1:08:30,5 +0:01
3 83 Okubamichael Fissehatsion Tjalve 1:08:36,8 +0:07
4 69 Alexander Kirkeberg Steinkjer FIK 1:11:50,5 +3:21
5 105 John Christian Deighan Hanssen Frogner Runners 1:12:48,6 +4:19
6 93 Eivind Flugstad Østberg Gjøvik Skiklub 1:13:15,7 +4:46
7 54 Magnus Svingheim Gran Sport 1:13:51,8 +5:22
8 71 Ronny Losoa Varp entrepenør 1:14:15,6 +5:46
9 102 Martin Finne Torshov Sport Runners/Gular 1:15:03,7 +6:34
10 164 Michael Ande Tesfamichael Bul 1:15:07,8 +6:38
11 161 Erlend Hokholt Oppegård IL 1:15:20,8 +6:51
12 127 Ola Erling Korbøl Mosvik Friidrett/Sport 1 Superstore Hamar 1:15:32,0 +7:02
13 140 Ståle Fenstad   1:15:37,1 +7:07
14 137 Eirik Richenberg Oslo Sportslager 1:15:42,4 +7:12
15 153 Christoffer Callesen Frogner Runners/Protector Forsikring 1:15:45,2 +7:15
16 99 Johannes Bjertnæs Jevnaker IF ski 1:16:22,2 +7:52
17 167 Erlend Moian Nydal NTNUI 1:16:22,6 +7:53
18 146 Jørgen Bø   1:16:30,7 +8:01
19 60 Magnus Vesterheim Kvæfjord idrettslag allianse 1:16:49,0 +8:19
20 48 Simen Næss Berge Lillehammer IF 1:16:50,8 +8:21
21 2 Lars-Olav Måkestad Apold Gular 1:16:59,6 +8:30
22 96 Øystein Pettersen Team BN Bank 1:16:59,9 +8:30
23 46 Jon Per Nygaard FIK Ren-Eng 1:17:20,3 +8:50
24 150 David André Aasen Melhus IL / Cubastolen / OPIL 1:17:30,6 +9:01
25 33 Jonny Kibsgaard Gular IL. 1:17:43,5 +9:14
26 25 Eirik Methlie Hagen Askim IF 1:17:44,1 +9:14
27 89 Vinjar Skogsholm Team Parkettpartner 1:18:05,4 +9:35
28 65 Kristen Aaby   1:18:13,5 +9:44
29 20 Asbjørn Slagtern Fjellvåg OSI Selmer Elite 1:18:21,8 +9:52
30 8 Jens Bjertnæs Frogner Runners / EY Oslo BIL 1:18:22,5 +9:53
31 104 Morten Grøan Høybråten og Stovner/Oslo Sportslager 1:18:28,7 +9:59
32 148 Magnus Lian Aarrestad Sandnes IL 1:18:45,2 +10:15
33 49 Pål Jostein Petersen Onsrud Team Helliroa 1:18:51,0 +10:21
34 133 Martin Øyen Tøraasen Folldal IF 1:19:00,7 +10:31
35 86 Kjartan Kalland Nittedal Banquet Racers 1:19:01,7 +10:32
36 163 Andreas Schwencke Rambøll BIL/Team Milslukern sport 1:19:02,9 +10:33
37 15 Sivert Eggen Bøler IF Friidrett 1:19:07,7 +10:38
38 30 Tor Einar Hulløen Aaby ck 1:19:15,9 +10:46
39 35 Ole Marius Kirkeng IL ROS ski 1:19:36,2 +11:06
40 147 Håvard Hansen Strindheim Ski 1:19:39,3 +11:09
41 13 Arild Christophersen Gjensidige Sport / Bull Ski og Kajakk 1:19:45,3 +11:15
42 200 Martin  Galleberg Sande Sportsklubb 1:19:45,5 +11:16
43 135 Emil Wiig Skimt Langrenn 1:19:57,3 +11:27
44 50 Tor Jonas Onsrud Gjøvik skiklubb 1:20:01,1 +11:31
45 111 Magnus Tuv Myhre Ringerike friidrettsklubb 1:20:02,8 +11:33
46 109 Christian Hartz Melling Glassverket / Team Drammen 1:20:09,5 +11:40
47 108 Martin Lindbæck Frogner Runners 1:20:10,5 +11:41
48 117 Vegard Fluge Samuelsen IL Try / Milslukern Sport 1:20:13,6 +11:44
49 74 Per Erik Monsrud   1:20:21,4 +11:51
50 115 Gard Ringstad Breiskallen Sportsklubb 1:20:26,9 +11:57
51 56 Kristian Thon Team Klabautermenner 1:20:27,3 +11:57
52 162 Mathias Oppegaard Ullevåll/Tåsen 1:20:28,1 +11:58
53 125 Ole Gorm Berg Lørenskog friidrettslag 1:20:50,9 +12:21
54 112 Espen Nyland Kluge Advokatfirma / Ottestad ski 1:21:00,6 +12:31
55 152 Jon Olsen Oslo Sportslager 1:21:04,9 +12:35
56 121 Lars Anders Tenold Nordre Eidsvoll 1:21:14,5 +12:45
57 78 Olav Tronvoll Svorkmo NOI, LaSportiva 1:21:23,0 +12:53
58 80 Andreas Bergsland Trøsken IL 1:21:24,0 +12:54
59 139 Birger Andreas Bråthen Magnor UL Ski 1:21:26,7 +12:57
60 55 Roger Thompson Driv IL / Team Sportsmanden 1:21:33,2 +13:03
61 156 Vegard Hamnes Lillehammer Skiklub 1:21:34,2 +13:04
62 52 Ola Sisselberg Team Craft / Team Tirsdagsintervallen 1:21:34,6 +13:05
63 85 Helge Holthe Varde 1:21:35,7 +13:06
64 158 Vegard Kjølhamar Fossum IF / Bull Ski og Kajakk 1:21:41,4 +13:11
65 128 Nils Ø. Berg Rustad IL 1:21:52,0 +13:22
66 157 Hans Olav Kjøs Lillehammer 1:21:53,0 +13:23
67 64 Jon Øxnevad   1:21:54,2 +13:24
68 58 Bjørn Ole Vassbotn Volda 1:21:56,4 +13:26
69 119 Vetle Storvik Gjelleråsen IF 1:21:58,2 +13:28
70 169 Oliver Sugaren Sport 1 Røros 1:22:00,8 +13:31
71 40 Tomas Magnussen UNIT4 BIL 1:22:01,1 +13:31
72 36 Ole Petter Kjerkreit Stenshagen Ski 1:22:02,8 +13:33
73 32 Ken Tony  Johansen   1:22:07,3 +13:37
74 22 Clemet Fougner Team Milslukern/ SK Rye 1:22:08,8 +13:39
75 129 Kristian Larsen FK Brinken 1:22:09,0 +13:39
76 120 Geir Strandbakke Lillehammer Skiklub 1:22:11,7 +13:42
77 110 Christian Rørholt Moe Gjensidige 1:22:16,0 +13:46
78 126 David Bleich Oppegård IL 1:22:38,3 +14:08
79 122 Geir Øvergård Trysil SK 1:22:39,6 +14:10
80 76 Sigurd Lund Røer Bækkelagets SK 1:22:41,6 +14:12
81 26 Øyvind Hasli Eina Sportsklubb 1:22:43,1 +14:13
82 130 Fredrik Mack Rørvik Fjell og Sykkelservice / Team Mesterbakeren 1:22:52,5 +14:23
83 77 Petter Stokkeland Tistedalen Fl 1:22:53,7 +14:24
84 88 Christian Rønning Backe Oppland 1:22:56,2 +14:26
85 123 Eirik Hannestad Rustad IL/Team Oslo Sportslager 1:22:57,3 +14:27
86 24 Ola Grindland NTNUI 1:23:03,7 +14:34
87 67 Sigurd Sollien Hulbak   1:23:22,8 +14:53
88 92 Simen Øiseth Fet Skiklubb 1:23:27,2 +14:57
89 79 Jonas Amundsen Nes Ski 1:23:43,4 +15:13
90 118 Stian Sommerseth Somco 1:23:47,3 +15:17
91 5 Torstein Barkve Strand Sankelag 1:23:49,2 +15:19
92 43 Rune Nordgård Hurdal I.L 1:23:58,8 +15:29
93 34 Andreas Kirkeng ROS IL -ski 1:24:06,1 +15:36
94 114 Vegard Osvold Strandbygda IL Sport 1 Elverum 1:24:09,4 +15:40
95 144 Svein Egil Linnerud Eidsiva BIL / Gjøvik Skisklubb 1:24:11,6 +15:42
96 70 Raymond Lishaugen Nord-Odal IL 1:24:21,3 +15:51
97 166 Patrick Fossum Kristoffersen Zen Products/Gjerdrum IL/NTG-L 1:24:28,3 +15:58
98 28 Endre Hjelseth Ottestad IL 1:24:32,7 +16:03
99 66 Martin Flismyren Team HokaRossi 1:24:40,2 +16:10
100 16 Gunnar Eiterjord IL Skjalg / Stavanger Skiklubb 1:24:41,7 +16:12
101 29 Terje Hordnes Skanska Aktiv 1:24:42,4 +16:12
102 3 Tommy Armani   1:24:47,6 +16:18
103 106 Ulf Holberg   1:24:56,7 +16:27
104 90 Kristian Meyer Solvang Argon18 Tri Team Norway 1:25:01,2 +16:31
105 160 Even Oppegaard Mangenfjellet turlag IL 1:25:08,3 +16:38
106 87 Arnt-Inge Nilsen Rindal i.l 1:25:11,9 +16:42
107 132 Håkon Thomassen Sauda IL 1:25:15,0 +16:45
108 68 Kristian Killingberg Lier IL 1:25:27,1 +16:57
109 51 Kjell Raa Volkswagen 160 1:25:31,1 +17:01
110 38 Kristoffer Lamøy Åsen IL 1:25:37,2 +17:07
111 72 Håkon Kruse Ludvigsen Fagerhøy leirskole 1:25:37,9 +17:08
112 107 Thor Emil Kvernevik Vang Skiløperforening 1:25:46,4 +17:16
113 97 Even Antonsen TeamHokaRossi 1:25:53,9 +17:24
114 116 Anders Johan Rogne Nittedal 1:25:54,1 +17:24
115 131 Magnor Rypdal   1:25:55,3 +17:25
116 10 Vegard Rødseth Brede Team Sport 1 Lillehammer 1:26:20,5 +17:51
117 149 Ole Edvard Bjørnstad Nord Odal IL 1:26:32,0 +18:02
118 41 Lars Fredrik Myklebust Moe Lommedalen 1:26:33,7 +18:04
119 141 Herman Gløersen Fredristad Skiklubb 1:26:47,2 +18:17
120 6 Fredrik William Baumann Nordic Ski Team 1:26:56,0 +18:26
121 11 Morten Buchholdt FIK Ren-Eng 1:26:57,8 +18:28
122 124 Are Strandli Hegnar Media 1:27:01,2 +18:31
123 154 Trond Floberghagen Hamar Skiklubb 1:27:09,1 +18:39
124 61 Eirik Watterdal Slevik IL 1:27:23,8 +18:54
125 136 Håkon Noraker Nossen DFI 1:27:34,7 +19:05
126 103 Anders Sønsteby Flaagen Brandbu IF 1:27:51,3 +19:21
127 1 Espen Almlid Hamar skiklubb / Bane NOR 1:27:55,6 +19:26
128 47 Trond Stian Nytveit EY Bil 1:28:20,0 +19:50
129 45 Eirik Nordaas Strandbygda il 1:28:29,6 +20:00
130 84 Kenneth Flaaøien Klæbu Løpeklubb 1:28:33,7 +20:04
131 81 Bård Brekke Lillehammer Skiklub 1:28:49,2 +20:19
132 75 Hallvard Moian Nydal Asker Skiklubb 1:29:18,7 +20:49
133 39 Pål Andre Lervåg   1:29:24,5 +20:55
134 138 Erling Skogasel IL Korlevoll 1:30:31,1 +22:01
135 155 Rune Kvikstad   1:31:29,9 +23:00
136 170 Tommi Luchsinger IL Bevern 1:31:31,5 +23:02
137 21 Anders Folkvang Sarpsborg Tennisklubb 1:31:51,7 +23:22
138 100 Håkon Bull Tjøme Løpeklubb 1:32:32,5 +24:03
139 27 Martin Helgesen Varteig IL 1:32:44,9 +24:15
140 165 Trond Hansen SK Vidar/ Kondis 1:33:01,2 +24:31
141 159 Ola Nygård Snellingen Svea skilag 1:33:11,4 +24:41
142 9 Sondre Bjørnstad   1:34:06,1 +25:36
143 82 Kent Erik Bådstad Team Bådstad 1:34:59,5 +26:30
144 4 Jon Åge Aune Aqua Pharma 1:35:20,8 +26:51
145 62 Thorstein Wines   1:37:00,7 +28:31
146 151 Eivind Sæther VadvegenIL 2:18:17,5 +1:09:48


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +