Resultater Birkebeinerløpet 2018 - Menn 40-44 år



Birkebeinerløpet - 21 km (halvmaraton)
Lillehammer, Oppland - 9. juni 2018

Arrangementstype: Friidrett, mosjonsløp, maratonløp, terrengløp

Resultatliste Klasse Menn 40-44 år - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 183 Per-Christian Lysaker Torgersrud Team Sportsmanden 1:11:30,5 +0:00
2 102 Knut Ødegaard Bratsberg IL 1:17:34,5 +6:04
3 173 Bjørn Robstad Moelven IL 1:18:39,9 +7:09
4 179 Anders Stenbrenden Kluge-Kjekkas 1:18:59,2 +7:29
5 30 Ole André Hagen   1:19:56,3 +8:26
6 1194 Jonny Kibsgaard Gular /Team Kibsgaard 1:20:04 +8:34
7 124 Runar Sannerud Ull/Kisa friidrett/ Team Sportsmanden 1:20:09,2 +8:39
8 82 Ole-Hermann Røhr Rygge I.L 1:20:39,7 +9:09
9 84 Ola Sisselberg Team Craft / Team Tirsdagsintervallen 1:20:47,8 +9:17
10 112 Arnt-Inge Nilsen Rindal i.l 1:21:15,6 +9:45
11 1078 Rune Kvikstad Quick OCR 1:21:20 +9:50
12 162 Jarle Jakobsen Gubbetrim 1:21:45,4 +10:15
13 2235 Håvard Holmedal   1:22:11 +10:41
14 126 Roger Thompson Driv IL / Team Sportsmanden 1:22:55,6 +11:25
15 27 Clemet Fougner Team Milsluker'n/ SK Rye 1:23:01,3 +11:31
16 1 Espen Almlid Hamarløpet / Bane NOR 1:23:17,6 +11:47
17 156 Trond Hansen Sportsklubben Vidar 1:23:30,6 +12:00
18 116 Ole-Jacob Følling Team Milslukern - Driv Trening 1:24:54,1 +13:24
19 2017 Odd Egil Brobakk Støren Spkl 1:25:08 +13:38
20 1086 Gert Moen Vingrom IL 1:25:22 +13:52
21 1155 Kenneth Tofthagen Ramsøy AS 1:25:37 +14:07
22 107 Jens Aas Sk Vidar 1:26:32,6 +15:02
23 2037 Alexander Granheim TEAM NORGESGRUPPEN 1:27:06 +15:36
24 1159 Thomas Tronstad OBOS 1:28:09 +16:39
25 8017 Jan Widar Brekken Storvik Bil 1:28:19 +16:49
26 1231 Vidar Igeltjørn   1:28:22 +16:52
27 1023 Hans Christian Byhring Nes Ski 1:28:31 +17:00
28 1154 Pål-Andre Thorsby Thorsby racing Nesodden 1:28:48 +17:18
29 1123 Hans Røragen BOC / JM Norge 1:28:52 +17:22
29 1180 Jan Erlend Innselset GK Aktiv / Team Fjelluft 1:28:52 +17:22
31 1073 Erik Kleven Ottestad IL 1:28:58 +17:28
32 7092 Anders Rønnevig DNB / Røa 1:28:59 +17:29
33 1139 Tormod Strand Forsvaret 1:29:06 +17:36
34 1232 Morten Hvattum Lund Klubb Idrettsklubb 1:29:14 +17:44
35 1009 Sigurd Bergkvist Magnor UL / Eidskog Aktiv 1:29:15 +17:45
36 1185 Olav Almås Byåsen 1:29:28 +17:58
37 1091 Øystein Myrland Vind IL 1:29:35 +18:04
38 5026 Hans-Jørgen Dårstad Team Coop 1:29:41 +18:11
39 2015 Kenneth Breen   1:30:31 +19:01
40 1177 Ørjan Hjortland Bergen Triathlonclub 1:30:32 +19:02
41 1119 Tron Rustadbakken Gardsgutta 1:30:33 +19:03
42 1224 Andre Teksum   1:30:41 +19:11
43 1081 Terje Linnerud Talentenes Bakgård 1:30:48 +19:18
44 3042 Geir Inge Gundersen Eidsvold Værks Skiklub 1:31:05 +19:35
45 2071 Lars Erik Jevanord Hamar Skiklubb / Handelsbanken 1:31:13 +19:43
46 1001 Lars Helge Andersen Raufoss IL Langrenn/Benteler BIL 1:31:50 +20:20
47 3111 Øystein Simonsen Trøsken IL 1:31:56 +20:26
48 1063 Håkon Imbsen   1:32:24 +20:54
49 1110 Thomas Pedersen Team fønix 1:32:44 +21:14
50 2029 Inge Erlimo   1:32:46 +21:16
51 1032 Magnus Esberg Skogli Helse og Rehab 1:33:02 +21:32
52 1095 Stian Nedrelid Team Ghost Volda 1:33:10 +21:40
53 2249 Svein Anders Aarsbog   1:33:38 +22:08
54 1097 Thom - Arne Norheim Eidsvold Værks Skiklub 1:33:57 +22:27
55 2254 Ivar Stubkjær Nittedal Banquet Racers 1:34:36 +23:06
56 5142 Arild Bakke   1:34:39 +23:09
57 7069 Vidar Lynghammar Hakadal IL Langrenn 1:34:47 +23:17
58 1168 Jørn Wilhelmsen Sveberg IL 1:35:07 +23:37
59 6224 Børge Takvam   1:35:23 +23:53
60 1211 Lars Erik Andersen Kirkens bymisjon 1:35:34 +24:04
61 3011 Bjørn-Ove Bergsmo Stiklestad il 1:35:35 +24:05
62 1089 Stefan Myhrer Nord Odal IL 1:35:39 +24:09
63 1238 Jan Ove Barland   1:35:40 +24:10
64 3207 Shaher Yar Khan Team Maxim 1:35:54 +24:24
65 5094 Bendik Andreas Sagsveen FFI BIL 1:36:04 +24:34
66 3159 Terje Hellum Fræna Ski og Orienteringsklubb 1:36:06 +24:36
67 2070 Ronny Thomas Jenssen SpareBank 1 Regnskapshuset SMN AS 1:36:10 +24:40
67 4169 Pål Robert Lystad Saugbrugs BIL 1:36:10 +24:40
69 2032 Håvard Furunes Gjøvik Friidrettsklubb 1:36:35 +25:05
70 3179 Ole Helge Andreassen TEAM GARDENA 1:36:42 +25:12
71 6217 Rikard Sunde TEAM NORGESGRUPPEN 1:36:43 +25:13
72 2035 RUNE GJØLGASÆTHER Bjugn IL 1:36:47 +25:17
73 2122 Anders Opås Talentenes Bakgård 1:36:49 +25:19
73 4213 Ragnar Semundseth Aktiv mot kreft 1:36:49 +25:19
75 6151 Odd Einar Molnes Nordøy IL 1:36:51 +25:21
76 6018 Magnus Blø   1:36:54 +25:24
77 2052 Martin Hay Haslum IL 1:37:05 +25:35
77 3126 Ola Stigum Hvam IL Runners 1:37:05 +25:35
79 4043 Allan Hjorth Jørgensen Gol Il/Asplan Viak 1:37:06 +25:36
80 3216 Håvard Boldvik Mjøsa Tri 1:37:07 +25:37
81 5087 Hans Olav Overn CK Toten-Tråkk BYGGTORGET TOTEN 1:37:19 +25:49
82 2178 Nils Ivar Krog Enger NIKE Konsulenttjenester AS 1:37:29 +25:59
83 6159 Per Martin Norheim-Martinsen   1:37:40 +26:10
84 4107 Pål Stenberg Vang OL 1:37:53 +26:22
85 5112 Amund Thorud   1:38:13 +26:43
86 3169 Ingar Kristiansen Søre Osen IL 1:38:18 +26:48
87 6236 Hans Trøstheim Nes sportsklubb 1:38:27 +26:56
88 2252 Tom Christian Aasen Mjøndalen IF -Ski 1:38:30 +27:00
89 3200 Arnstein Volden Norkart 1:38:44 +27:14
90 5220 Lars Martin Toverud Forsvaret 1:38:47 +27:16
91 1148 Frode Sæther Rosenborg skole 1:38:50 +27:20
92 4046 Rune Holmen Halmsås & Omegn Skilag 1:38:55 +27:25
93 4027 Vegard Fjeldheim   1:39:09 +27:39
94 5065 Olav Kristiansen   1:39:13 +27:43
95 3058 Rollef Johansen Team Fellor 1:39:27 +27:57
96 8226 Martin Jevcak   1:39:44 +28:14
97 3125 Pål Stenseth Brødrene Dahl / Kafteins corner 1:39:52 +28:22
98 5102 Gunnar Standal Sportsen IL / IL Littundermidtpåtreet 1:40:01 +28:31
99 7217 Øyvind Håheim   1:40:02 +28:32
100 4001 Raymond Sten Andersen Fenstad SK/Team Furutangen 1:40:14 +28:44
101 1228 Vegard Rynning Aasen Eidsvold Værks Skiklub 1:40:20 +28:50
102 5189 Rune Kværndal SpareBank1 Østlandet BIL 1:40:38 +29:08
102 7212 Magnus Willanger Bækkelaget SK 1:40:38 +29:08
104 5147 Frank Vegar L. Hanssen Moelven IL 1:40:45 +29:15
105 4229 Jerzy Pecak Nyheim Sport 1:41:02 +29:32
106 5131 Tor Holmgren Avinor BIL / Raumnes & Årnes 1:41:14 +29:44
107 6069 Geir Normann Hansen Acando 1:41:17 +29:46
108 8039 Kristjan Flosason Big G 1:41:30 +30:00
108 4098 Finn Håkon Rødland KISS ARMY NORWAY 1:41:30 +30:00
110 8115 Igor Sartori   1:41:34 +30:04
111 11201 Ingjald Tveiten Forsvaret 1:42:00 +30:30
112 4091 Erik Platek Granli IL 1:42:32 +31:02
113 4100 Boris Schmid   1:42:45 +31:15
114 4086 Magnus Olsen DnB Bank ASA 1:43:06 +31:36
115 6112 Bjarte Rød Vingrom IL 1:43:19 +31:49
116 5163 Thomas Dyb   1:43:52 +32:22
117 9094 Øyvind Sæta   1:44:13 +32:43
118 7029 Marcus Forsbacka   1:44:26 +32:56
119 8038 Halvor Johannes Finstad EcoSør 1:44:46 +33:16
120 7146 Hans-Thomas Henriksen Engrosfrukt 1:45:17 +33:47
121 6031 Ola Braaten OBOS 1:45:27 +33:57
122 9143 Øyvind Torp   1:45:57 +34:27
123 8090 Åsmund Lie Sørlia IL 1:46:03 +34:33
124 10223 Tore Konningrud Team fønix 1:46:13 +34:43
125 13170 Dag Øystein Sørlie Grus 1:46:18 +34:48
126 4140 Ola Andersbakken   1:46:28 +34:58
127 7004 Christer Arnesen Bama Storkjøkken 1:46:44 +35:14
128 3128 Erik Strandli Rælingen Skiklubb / Foss Sport 1:46:45 +35:15
129 8018 Sverre Bringsrud Fekjær Team kjerringfri 1:47:01 +35:31
130 6028 Anders Brynildsen Fredrikstad Skiklubb 1:47:09 +35:39
131 8075 Lasse Johansen   1:47:22 +35:52
132 10081 Frank Jørgensen   1:47:33 +36:03
133 7059 Tommy Andre Kirkeng Østbygda IL 1:47:39 +36:09
134 8156 Ole Andreas Bergli   1:48:13 +36:43
135 2115 Geir Arne Nordengen FYK 1:48:27 +36:57
136 3118 Stian Skogstad   1:48:29 +36:59
137 5126 Tor Morten Ytterås Jonsvatnet IL 1:48:43 +37:13
138 6181 Ole Anders Ruud Søre Ål IL 1:48:57 +37:27
139 8084 Marius Krokhaug Tynsets Running Men 1:49:03 +37:33
140 10245 Eivind Hessen Bjerke   1:49:10 +37:40
141 6175 Rune Tommelstad   1:49:13 +37:43
142 15037 Kenneth Antonsen Hey'di 1:49:42 +38:12
143 12154 Tom Roger Søberg Gullverket Bygdeservice BIL 1:49:43 +38:13
144 5106 Geir Andre L. Sæther Vind IL 1:49:52 +38:22
145 2197 Ole Benny Eriksmoen   1:50:14 +38:44
146 11212 Zdenek Zoubek   1:50:20 +38:50
147 10265 Tommy  Selnes   1:50:25 +38:55
148 6195 Stefan Seppänen RunarExpressen 1:50:31 +39:01
149 10142 Stian Pedersen Trimklubben slekta 1:50:33 +39:02
150 13200 Conor Brian Mc Laughlin   1:50:41 +39:11
151 13021 Lars Eriksson Perbellum SS 1:50:59 +39:29
152 6025 Torbjørn Blomsnes Team Seigpining / Nexans Norway 1:51:23 +39:53
153 2168 Per Vollen Koll IL 1:51:30 +40:00
154 10084 Jonas Karlsen   1:51:59 +40:29
155 13066 Lars Ludvigsen   1:52:00 +40:30
156 5089 Lars Reinsborg   1:52:28 +40:58
157 8231 Børre Storhagen   1:52:41 +41:11
158 5083 Andrè Oldebråten Krampa IL 1:52:43 +41:13
159 8219 Kenneth Kongsvold IL TRY 1:53:05 +41:35
160 6200 Reidar Andre Skarbøvik Blindheim IL 1:53:19 +41:49
161 8083 Arve Krogsethagen   1:53:42 +42:12
162 10247 Arild Dahl Team fønix 1:53:43 +42:13
163 10262 Jørn Dyrhaug   1:54:10 +42:40
163 10103 Håkon Lerberg   1:54:10 +42:40
165 7082 John Olav Ofstad   1:55:48 +44:18
166 10053 Øivind Helgheim   1:55:49 +44:19
167 10100 Piotr Laskowski   1:55:54 +44:24
168 8025 Morten Børke   1:55:58 +44:28
169 19214 Lars Inge Fløtlien Ring IL 1:56:15 +44:45
170 19081 Ludvik Kolset   1:56:16 +44:46
170 7127 Kai Joachim Amundsen Team Lia 1:56:16 +44:46
172 17085 Thomas Torkilsrud Frogner IL 1:56:27 +44:57
173 16079 Kevin Hughes Emaso 1:56:28 +44:58
174 8041 Rune Frilseth   1:56:33 +45:03
175 15064 Tom Martin Hartviksen CK Elverum 1:56:43 +45:13
176 6172 Frank Ottersen Spjelkavik IL 1:56:46 +45:16
177 12141 Jon Kristian Flesvik   1:56:52 +45:22
178 13155 Ole Kristian Thoresen   1:57:09 +45:39
179 11003 Roger Andreassen Team CocaCola 1:57:15 +45:45
180 8209 Ronny Abeltun AKTIV eiendomsmegling 1:58:13 +46:43
181 9170 Ola Nybakk Hamar Media 1:58:15 +46:45
182 9099 Svenn Erik Sørum Datametrix 1:58:24 +46:54
183 13178 Cato Andre Slinning Emblem IL 1:58:32 +47:02
184 10112 Robin Malmberg Mysticum 1:58:51 +47:21
185 14062 Lars Petter Lund Spenncon Rail AS 1:58:57 +47:27
186 15108 Geir-Inge Hanssen   1:58:58 +47:28
187 6144 Einar Jan Melbø   1:59:12 +47:42
188 15086 Tom-Rune Hustad   1:59:24 +47:54
188 14166 Leif Iver Sandbakken 2. dag 1:59:24 +47:54
190 17054 Mass Soldal Lund Rinna il 1:59:35 +48:05
191 11228 Kåre Andreas Knudsen Talentenes Bakgård 2:00:10 +48:40
192 15169 Magne  Pedersen   2:00:51 +49:21
193 10189 Øyvind Aas   2:01:00 +49:30
193 16226 Roger Pettersen   2:01:00 +49:30
195 14198 Svein Werner Bartliebers 2:02:03 +50:33
196 15243 Espen Tollefsen Meny 2:02:12 +50:42
197 14077 Marius Nordby   2:02:21 +50:51
197 8191 John Ivar Klever Fet Skiklubb 2:02:21 +50:51
199 8139 Sindre Volden   2:03:01 +51:31
200 10249 Bård Espeland Team Tonga 2:03:11 +51:41
201 16261 Roy Kjørnes   2:03:26 +51:56
202 14066 Thomas Mathisen Kirkens bymisjon Drammen 2:03:30 +52:00
203 8182 Eskil Haug Muruvikingan Løpeklubb 2:03:49 +52:19
204 14168 Alan Stathacopoulos   2:03:53 +52:23
205 8130 Børge Torvik   2:04:21 +52:51
205 10044 Frode Krokengen   2:04:21 +52:51
207 11053 Eivind Gerhardsen   2:04:35 +53:05
208 11143 Stepan Polak   2:04:38 +53:08
209 7174 Robert Norbeck Feiring Asfalt AS 2:04:52 +53:22
210 13187 Endre Sletvold   2:04:55 +53:25
211 18021 Ivar Asbjørn Bredesen Oslo Handicapidrettslag 2:05:07 +53:37
212 12167 Kristian Moss Eidsiva bredbånd 2:05:09 +53:39
213 12110 Are Lerstein Veien Tilbake 2:05:41 +54:11
214 17126 Vegard Eik-Nes Sport 1 Gruppen 2:05:45 +54:15
215 11140 Spence Patterson   2:05:46 +54:16
216 17062 Tommy Reitan   2:07:41 +56:11
217 3123 Atle Solsrud Talentenes Bakgård 2:07:48 +56:18
217 15160 Lars Petter Olsen   2:07:48 +56:18
219 7135 Bent Nordgård Toten-Kranken CK 2:08:38 +57:08
220 11184 Knut Olav Sundby   2:09:15 +57:45
221 9162 Rune Bjerkelund Nordic Choice Hotels 2:09:16 +57:46
222 16000 Torje Dahl Amundsen Nidar Bedriftsidrettslag 2:09:27 +57:57
223 15194 Atle Rørbakk   2:09:45 +58:15
224 14094 Oskar Åsmund Sandanger Norsk Hydro 2:09:56 +58:26
225 20140 Martin  Røsegg   2:10:01 +58:31
226 14070 Ottar Annfelt Moe Gerilja Enterprises 2:11:32 +1:00:02
227 16044 Thomas Fredriksen   2:13:29 +1:01:59
228 16037 Thomas Furuheim Hof Il 2:13:31 +1:02:01
229 13190 Carl Svensson   2:14:22 +1:02:52
230 7025 Gøran Engen   2:14:46 +1:03:16
231 15190 John Thomas Ryggvik Team Ryggvik 2:14:54 +1:03:24
232 17002 Jakob Anthun   2:15:45 +1:04:15
233 13182 Christian Andersen Team Andersen 2:16:11 +1:04:41
234 19131 Morten Røraas   2:16:25 +1:04:55
235 11007 Espen Bakken Arntzen de Besche /Lyn Ski 2:16:45 +1:05:15
236 17064 Morten Ryen   2:17:05 +1:05:35
237 13167 Geir Magne Skjeldnes   2:17:34 +1:06:04
238 18122 Henning Brenhoel Skjeie   2:17:51 +1:06:21
239 10052 Jon Andre Helbostad Team kjerringfri 2:18:49 +1:07:19
240 14098 Thomas Simensen Lismarka Skilag 2:19:06 +1:07:36
241 7170 Per Roger Granvoll   2:19:54 +1:08:24
242 18174 Lasse Andre Sletaker   2:19:55 +1:08:25
243 18061 Karl-Erik Heimdal   2:19:57 +1:08:26
244 14206 Frode Røkenes   2:20:17 +1:08:47
245 20079 Håkon Andre Jensen Nets Active 2:20:55 +1:09:25
246 19189 Vorobei Oleksii   2:21:12 +1:09:42
247 13022 Tom Espeland Team Mobile 2:21:18 +1:09:48
248 8144 Hjorleifur Waagfjord Big G 2:21:32 +1:10:02
249 16272 Thomas Sørensen   2:22:54 +1:11:24
250 11256 Helge L. Lunden   2:23:25 +1:11:55
251 20107 Robert Lorvik   2:23:59 +1:12:29
252 15022 Roy Brandtzæg Team Roybalife 2:24:29 +1:12:59
253 16188 Ronny Støen   2:25:10 +1:13:40
254 16133 Kjell Frode Nordstad OCR Norway 2:25:11 +1:13:41
255 15188 Simen Rustad   2:26:12 +1:14:42
256 5072 Atle Ludvigsen   2:26:18 +1:14:48
257 12055 Stian Rønnekleiv   2:27:26 +1:15:56
258 15191 Thomas Kjelland Veien Tilbake 2:27:43 +1:16:13
259 14093 Morten Røst Bartliebers 2:27:58 +1:16:28
260 19016 Thomas Berglie   2:28:17 +1:16:47
261 20041 Stian Foss Kirkens bymisjon Drammen 2:28:18 +1:16:48
262 18173 Dan Sivertsen Nordic Loss Adjusting 2:31:13 +1:19:43
263 19166 Odd Thygesen Oddpictures 2:33:27 +1:21:57
264 11176 Kim Steingrimsen OleJohnDonDon FC 2:33:45 +1:22:15
265 17138 Gøran Hasås Veien Tilbake 2:37:35 +1:26:05
266 9072 Tom Nordby   2:39:13 +1:27:43
267 10213 John Richard Urbanski Klubb 2:41:04 +1:29:34
268 15019 Espen Bjørnsen   2:48:59 +1:37:28
269 17001 Dagfin Anthun Trim Mix 2:51:12 +1:39:42
270 19249 Benny Ståle Svardal CMR Bil 3:04:34 +1:53:04
271 3131 Frode Sæbønes Kirkens bymisjon Drammen 4:37:27 +3:25:57


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +