Resultater Birkebeinerløpet 2018 - Menn 55-59 år



Birkebeinerløpet - 21 km (halvmaraton)
Lillehammer, Oppland - 9. juni 2018

Arrangementstype: Friidrett, mosjonsløp, maratonløp, terrengløp

Resultatliste Klasse Menn 55-59 år - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 20 Andreas Engebretsen Overtoppen / Bull Ski & Kajakk 1:20:35,8 +0:00
2 1103 Kjell Arne Olsen Veldre Fri-idrett/Team Sportsmanden 1:23:13 +2:38
3 39 Terje Hordnes Skanska Aktiv 1:24:22,3 +3:47
4 8 Tore Bjerkrheim Team Bjerkrheim 1:24:58,0 +4:22
5 2176 Torgeir Aarlott Aker Solutions 1:25:24 +4:49
6 1099 Jan Nyrønning Ålen IL 1:25:41 +5:05
7 1241 Magnor Rypdal Isfjorden IL 1:26:12,0 +5:36
8 11 Morten Brendlien Vang skiløperforening 1:26:16,2 +5:40
9 1025 Trond Inge Carlsen Rustad IL 1:26:22 +5:47
10 56 Svein Egil Linnerud Gjøvik FIK / Eidsiva BIL 1:26:57,5 +6:22
11 154 Fredrik William Baumann Heming / Team Anthon 1:28:18,2 +7:42
12 1165 Geir Vågen Koll 1:29:33 +8:57
13 1172 Yngve Aasum Equinor BIL Oslo 1:29:49 +9:14
14 1014 Lars Harald Blikra Strindheim 1:30:48 +10:12
15 1075 Helge Klungland Svorkmo NOI 1:30:49 +10:14
16 1192 Stig Jacobsen Volda 1:30:56 +10:21
17 1012 Roar Bjørnerås Fjellørnen IL 1:31:37 +11:02
18 1074 Arne Klungland   1:32:20 +11:44
19 2048 Lars Hansen-Møllerud Grue IL 1:33:00 +12:25
20 1200 Audun Strandlie Gjøvik skiklubb 1:33:10 +12:35
21 2160 Petter Thürmer Asker Skiklubb/Bærum kommune BIL 1:33:33 +12:58
22 5145 Trond Buhaug Sparebank1Østlandet 1:33:38 +13:02
23 2124 Jarle Jonny Pettersen Ramirent 1:34:04 +13:29
24 2162 Bjørnar Tollefsen Aurskog-Høland Friidrettslag 1:34:18 +13:43
25 5213 Per Atle Hjelmeland Eid IL 1:34:41 +14:05
26 3137 Ole Petter Tomter Asker Sk 1:34:47 +14:11
27 2140 Dag Silkoset Golar LNG 1:35:23 +14:48
28 3127 Jon Storsveen   1:35:32 +14:56
29 2169 Ross Wakelin Narvik IL 1:36:18 +15:42
30 5117 Ole Uhlen Åndalsnes IF. 1:36:34 +15:59
31 5005 Gunnar Atterås E-CO Energi Bil / Kjelsås IL 1:37:15 +16:40
32 4069 Morten E Lund Hamar Skiklubb 1:37:17 +16:42
33 4201 Henning Normann Kjelsås IL 1:37:51 +17:16
34 4017 Ole Jens Brekke GKN BIL 1:37:53 +17:18
35 5040 Per Hasselstrøm Lillomarka SK / Broadnet 1:37:57 +17:21
36 5004 Tore Angelsen Frukt.no 1:38:02 +17:27
37 4162 Geir Østgårdsgjelten IL NANSEN 1:38:04 +17:29
38 2193 Jan Ola Skarpnord MjøsSki 1:38:05 +17:30
39 8049 Bjørn Hafnor Kålja / Konnerud IL 1:38:26 +17:51
39 7229 Stein Rønning Gjensidige Sport 1:38:26 +17:51
41 3140 Robert Tørudstad Nybygda 1:38:35 +18:00
42 7132 Ingar Hals Syril 1:38:48 +18:13
43 5250 Frode Monsen Team Sportsmanden 1:39:47 +19:11
44 2189 Roar Mikkelsen Lillehammer Skiklub 1:39:53 +19:17
45 3048 Geir Haugen Vingar IL 1:40:06 +19:30
46 7006 Steinar Bakken Smågnagerne 1:40:23 +19:47
47 4120 Morten Thorsrud Lillehammer Skiklub 1:40:36 +20:01
48 7201 Nils Laugesen Blindheim IL 1:41:02 +20:27
49 6093 Arve Hole Flintjoggen 1:41:17 +20:42
50 2005 Kåre Gunnar Bakke Veidekke 1:41:18 +20:43
51 3024 Mads E Danielsen   1:41:20 +20:45
52 10011 Tore Berg   1:41:27 +20:52
53 6160 Ketil Mosbakk Osl Bil 1:41:28 +20:53
54 6045 Hans-Aksel Fjelldal Veidekke BIL - Eid IL 1:41:39 +21:04
55 2082 Joar Kvaase Kif 1:41:40 +21:05
56 4002 Terje Auestad Nittedal Banquet Racers 1:42:04 +21:29
57 4074 Kjell Messenlien Njård 1:42:26 +21:51
58 5035 Ivar Halset Forsvaret 1:42:43 +22:08
59 3059 Jan-Erik Johnsrud   1:42:59 +22:23
60 7105 Jonny Storbråten Rustad IL 1:43:00 +22:25
61 5165 Arne Hjelle Nord Pool 1:43:10 +22:34
62 3235 Magne Tung Stadsbygd il 1:43:12 +22:36
63 5099 Tron Ola Sjøvold Røros il 1:43:25 +22:49
63 6051 Bård Atle Fuglum   1:43:25 +22:50
65 4013 Sverre Kristian Bjølgerud Modum FIK. 1:43:28 +22:52
65 5162 Ståle Bertil Deraas Stiftstaden SK 1:43:28 +22:53
67 6235 Haavard Trøen MjøsSki 1:43:55 +23:20
68 3037 Jan Erik Gjerdalen Tynset IF 1:43:56 +23:20
69 6267 Jo Kristian Bartnes Ringebu - Fåvang Skiklubb 1:44:19 +23:44
70 8179 Tore M. Andresen VFL 1:44:26 +23:51
70 8073 Roy Arild Johannessen Risør Seilforening 1:44:26 +23:51
72 5091 Jon Rørdam Høybråten & Stovner 1:44:29 +23:54
73 5069 Per Oddvar Lien Kyrkjebø IL 1:44:55 +24:20
74 4034 Stein Grimstad Asker skiklubb/Lørdagskameratene 1:44:57 +24:22
75 6225 Lars Tallhaug Mangenfjellet Turlag 1:45:07 +24:31
76 5086 Pål Gerhard Olsen Asker Skiklubb 1:45:15 +24:39
77 5062 Gisle Kogstad Romerike Runners Team 1:45:21 +24:46
78 5100 Hans Skari LYN SKI / SK Rye 1:45:22 +24:47
79 6141 Ingar Madsen   1:45:32 +24:57
80 5103 Olav Strømsvåg Hol IL 1:45:44 +25:09
81 2006 Rolf Bakken Fik Orion 1:46:01 +25:26
82 3109 Dag Sannerhaugen Eidsvoll Verk Sykkelklubb 1:46:13 +25:37
83 3106 Morten Sakariassen   1:46:35 +26:00
84 3082 Anders Moen Ditt Tempo 1:46:47 +26:12
85 8155 Jan Otto Andresen Aktiv mot kreft 1:47:05 +26:30
86 5168 Ulf Johansson   1:47:10 +26:35
87 3138 Kåre Toven   1:47:12 +26:36
88 7104 Vegard Stampeløkken Telenor BIL 1:47:18 +26:42
89 4022 Cato Børresen Fet skiklubb 1:47:40 +27:04
90 7189 Odd-Sverre Johansen Syril 1:47:42 +27:07
91 8094 Per Jøran Lund Corena / Flatirons runners 1:48:29 +27:54
92 5202 Lasse J Westad   1:48:38 +28:02
93 14092 Ole Morten Rønning   1:48:43 +28:08
94 9146 Vidar Asp   1:48:47 +28:12
95 9165 Jon Bjerkestrand Jardar IL / Preem 1:48:57 +28:22
96 10199 Jon Hølmo Tomrefjord IL 1:49:13 +28:38
97 7203 Egil Paulsrud Gausdal 1:49:27 +28:51
98 7228 Per  Skogli Gjøvik skiklubb 1:50:02 +29:27
98 4126 Ole Vikerhaug Fet skiklubb 1:50:02 +29:27
100 5204 Ole Kristian Stenberg   1:50:24 +29:49
101 10120 Thorbjørn Michelsen CDC RACING TEAM 1:50:25 +29:50
102 11263 Lars Bjønness Team Gjøkeredet 1:50:54 +30:19
103 6166 Jan O Nytveit Kjelsås IL 1:50:57 +30:22
104 4113 Martin Svenungsen Bergkameratene Ski 1:51:03 +30:28
105 11082 Dag Johannessen Asker Triatlon 1:51:27 +30:52
106 11109 Knut Lindås   1:51:30 +30:55
107 6278 Peer Christian Anderssen Skanska Aktiv 1:51:44 +31:08
108 10271 Torgeir Strøm Team Swensson/Strøm 1:52:20 +31:45
108 7103 Ole Solvang Frogner IL 1:52:20 +31:45
110 5114 Viggo Tollefsen Treningskompaniet 1:52:25 +31:50
111 7204 Anders F. Dege Fredrikstad Skiklubb 1:52:33 +31:58
112 8136 Stig Ulvang Spring Kirkenes 1:52:37 +32:02
113 10105 Dag Johnny Lian   1:52:38 +32:02
114 11034 Gunnar Engen Atina BIL 1:52:42 +32:07
115 11137 Olav Omtveit   1:52:43 +32:07
116 10211 Magnus Svensson Dalslandspolisens IF 1:52:56 +32:20
117 10267 Kjell Inge Solhaug Vadheim IL 1:53:00 +32:25
118 13171 Sindre Tangen Røros 1:53:02 +32:27
119 9176 Per Inge Netland Molde kommune bedriftidrettslag 1:53:48 +33:13
120 11240 Arild Lande Vaaler IF 1:53:51 +33:16
121 11126 Halfdan T. Mælum Hof Il 1:53:54 +33:18
122 12146 Arve Vikør   1:53:58 +33:23
123 9070 Einar Nesvik Team Jøsneset 1:54:07 +33:32
124 8101 Tor Nordskog Harpefoss IL 1:54:45 +34:10
125 10032 Bjørn Engen SK Rye / Rambøll 1:54:51 +34:16
126 7000 Knut V Andersen Fredrikstad IF/ TeamRun4Fun 1:55:02 +34:26
127 11135 Terje Næss   1:55:32 +34:56
128 4085 Arnfinn Olsen   1:55:49 +35:14
128 6276 Tommy Skårholen Sparebank1 Østlandet 1:55:49 +35:14
130 11247 Bertil Nedregård Team Nedregård 1:55:59 +35:24
131 1216 Jan Erik Haugen Statoil Tobil 1:56:06 +35:31
132 12080 Tor Olav Runde Skakkebu turlag 1:56:07 +35:32
133 8079 Øyvind Karsrud Svett&Mett 1:56:19 +35:44
134 9017 Thor Dahl Vinmonopolet AS 1:56:29 +35:54
135 8065 Ivar Humberset Volda T og IL 1:56:39 +36:03
136 10019 Bjørn Arthur Brox   1:56:41 +36:06
137 4099 Ståle Samuelsen   1:57:01 +36:25
138 7098 Tom Scharning Rustad IL 1:57:19 +36:44
139 11190 Tor Sætrang Serve2Live AS 1:57:34 +36:58
140 13002 Egil Linge Anderssen   1:57:49 +37:14
141 9034 Sigurd Heier Spkl Ceres/Team Pure Science Fuji 1:57:54 +37:18
142 14109 Jan Strømsrud   1:58:08 +37:33
143 13097 Freddy Skjenken Team Skjenken 1:58:16 +37:41
144 8085 Guttorm Kvalsvik Hydro Oslo BIL 1:58:21 +37:45
145 10017 Roar Sørum Totenåsen Løp 1:58:59 +38:23
146 6264 Jon Alfred Sjaavaag Hurum CK 1:59:02 +38:26
147 2016 Dag Brekkan Team mosjon 1:59:17 +38:42
148 12160 Ola Rosing Eide Lillehammer Skiklub 1:59:21 +38:46
149 13191 Lars Ove Skorpen Pareto 1:59:23 +38:48
150 14265 Arvid Berntsen   1:59:33 +38:58
151 9155 Rune Lundh Nanset IF 1:59:48 +39:13
152 7109 Kristian Storsveen Løten o-lag 2:00:02 +39:27
153 16004 Branislav Azanjac   2:00:29 +39:54
154 17069 Hans Petter Schive Aktiv mot kreft 2:00:40 +40:04
155 14111 Harald Sørensen Lillomarka skiklubb 2:00:47 +40:12
156 7208 Ove Sanna   2:00:49 +40:14
157 9029 Jan-Erik Gåsvær   2:01:02 +40:27
158 5136 Jan Kjetil Andersen SG Finans 2:01:13 +40:38
159 11104 Willy Kvilten Hauerseter SK Sykkel 2:01:35 +41:00
160 12085 Kristian Gløersen Mira AS 2:01:41 +41:05
161 11133 Dagfinn Ravnås   2:01:51 +41:16
162 15054 Sigurd Gangnæs   2:01:52 +41:17
163 15001 Frank Andersen Åsen Il. 2:01:59 +41:24
164 17025 Trond Hagerud   2:02:55 +42:19
165 8140 Jørn Volle VTI, Volda Turn og Idrettslag 2:04:18 +43:43
166 8212 Peter Deinboll BSK 2:04:39 +44:03
167 12072 Erik Torkelsen   2:05:05 +44:30
168 16273 Morten  Tallaksen   2:05:11 +44:35
169 14103 Stein Arve Sogge   2:06:07 +45:31
170 4144 Torfinn Buseth Elkem Fiskaa BIL 2:06:16 +45:41
171 11063 Esben Haugli Sulland BIL 2:06:19 +45:44
172 13111 Per Morten Torvildsen   2:07:08 +46:32
173 12006 Aksel Berget Rena IL 2:07:25 +46:50
174 15233 Kåre Svensson UiO bil 2:08:02 +47:27
175 13089 Kjell Rusti Sopra Steria 2:08:06 +47:31
176 11215 Geir Ørbeck   2:08:57 +48:22
177 14229 Otto Bjørgesæter   2:09:42 +49:07
178 10012 Per Erik Berger Sørkedalens IF 2:09:55 +49:20
179 18110 Otto Svein Ramsdal Flora Ck 2:10:02 +49:27
180 8010 Roar Berg Galterud IF Team Odal 2:11:13 +50:37
181 14234 Magne Orderløkken Nokia BIL /Skedsmo Skiklubb 2:12:18 +51:42
182 14238 Øyvind Hartvedt   2:12:57 +52:21
183 12063 Odd Atle Strømland   2:12:59 +52:23
184 10216 Tommy Bunæs Halden Skiklubb 2:13:22 +52:46
185 16148 David Pots   2:14:01 +53:26
186 16017 Morten Bye Moss skiklubb 2:15:42 +55:07
187 16213 Per Arne Williksen Blue Water Shipping 2:15:43 +55:08
188 16242 Frode Rissmann Toten Kranken CK 2:15:54 +55:18
189 17059 Geir Olimb   2:16:38 +56:03
190 11050 Alf Gangstad   2:16:52 +56:16
191 15135 Morten Andreas Meyer Haslum Løpeklubb 2:17:09 +56:33
192 10104 Svein Leth-Olsen Bjugn IL 2:19:42 +59:06
193 16078 Geir Nikolaisen Tor Jevne Frukt & Tobakk 2:20:07 +59:32
194 15179 Modolv Ranheim Romerike Runners Team 2:20:21 +59:46
195 13179 Anton Mathias Jenssen Mosvik IL 2:20:56 +1:00:21
196 18129 Tor Solberg Larvik kommune 2:21:05 +1:00:30
197 16002 Per Viggo Andersen Rock Doctors 2:21:36 +1:01:01
198 17086 Kjell Vestland Volkswagen 2:21:49 +1:01:14
199 16073 Annstein Moen Eidsiva bredbånd 2:24:27 +1:03:51
199 13177 Hans-Åge Skjenken   2:24:27 +1:03:52
201 4172 Martin Oppegaard BSF 2:24:55 +1:04:20
202 14264 Erik Retvedt Nordic Choice Hotels 2:25:45 +1:05:10
203 18057 Jon-Olav Haugen Alt i Juletreer 2:27:47 +1:07:12
204 11175 Morten Stavseth Lillehammer Skiklub 2:28:00 +1:07:25
205 19153 Kjetil Stenhammer Nokia BIL 2:28:08 +1:07:33
206 11258 Trond Solsrud   2:29:05 +1:08:30
207 11210 Rune Wie SK Rye 2:29:06 +1:08:31
208 16109 Ole Kristian Langård Bingsfoss 2:32:11 +1:11:36
209 16007 Gunnar Bergsvik Skåla 2:32:22 +1:11:47
210 6071 Hans Inge Hauan Fjellogsykkelservice 2:34:11 +1:13:36
211 11048 Rune Frisvold Nexus Sport 2:36:14 +1:15:39
212 19179 Finn Westgård Forsvaret/TIF 2:39:01 +1:18:26
213 16013 Johan F. Bratt   2:40:25 +1:19:49
214 17186 Geir Berntsen   2:42:19 +1:21:44
215 17046 Jan Krokdal Hemne Sykkelklubb 2:44:49 +1:24:13
216 19045 Morten Grønli   2:44:55 +1:24:20
217 19119 Reidar Poulsen   2:45:18 +1:24:42
218 8066 Torbjørn Hundere Holmen IF Langrenn 2:50:19 +1:29:44
219 17082 Werner Sveum Torpa Ski 2:51:12 +1:30:37
220 20002 Lars Cato Andersen Kirkens bymisjon Drammen 2:55:21 +1:34:46
221 19125 Henri Robbemond Rockdoctors 3:09:00 +1:48:25


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +