Resultater Birkebeinerløpet 2018 - Menn Elite



Birkebeinerløpet - 21 km (halvmaraton)
Lillehammer, Oppland - 9. juni 2018

Arrangementstype: Friidrett, mosjonsløp, maratonløp, terrengløp

Resultatliste Klasse Menn Elite - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 168 Weldu Negash Gebretsadik IL BUL 1:05:15,3 +0:00
2 160 Okubamichael Fissehatsion Tjalve IK 1:07:11,3 +1:56
3 108 David Nilsson Högby/MotionMetrix 1:08:44,2 +3:29
4 68 Per Kristian Nygård Vestre Spone IF/Team Splitkon 1:09:23,4 +4:08
5 155 Senay Fissehatsion Tjalve IK 1:09:25,6 +4:10
6 104 Eivind Flugstad Østberg Gjøvik Friidrettsklubb 1:10:49,8 +5:34
7 183 Per-Christian Lysaker Torgersrud Team Sportsmanden 1:11:30,5 +6:15
8 28 Anders Gløersen Rustad IL 1:11:35,2 +6:20
9 77 Morten Eide Pedersen Lillehammer Skiklub/Team BN Bank 1:12:52,9 +7:38
10 34 John Christian Deighan Hanssen Frogner Runners 1:13:11,8 +7:57
11 174 Michael Ande Tesfamichael   1:14:03,7 +8:48
12 57 Ronny Losoa Sigdal friidrettsklubb 1:15:29,0 +10:14
13 139 Asbjørn Wold VIK IL 1:15:31,7 +10:16
14 17 Kjetil Hagtvedt Dammen Rustad IL/Frogner Runners 1:15:40,3 +10:25
15 72 Simen Næss Berge Lillehammer IF 1:15:43,5 +10:28
16 42 Daniel Instanes Fana IL 1:15:46,6 +10:31
17 164 Sondre Fylling OSI/Team Fokus ski 1:15:49,4 +10:34
18 18 Sivert Eggen Bøler IF Friidrett 1:16:32,8 +11:18
19 16 Svein Halvor Dahl IL Skarphedin 1:16:39,1 +11:24
20 184 Ørjan Lunde   1:17:07,1 +11:52
21 4 Lars-Olav Måkestad Apold Gular/Team Kibsgaard 1:17:16,2 +12:01
22 102 Knut Ødegaard Bratsberg IL 1:17:34,5 +12:19
23 178 Øystein Pettersen   1:17:44,1 +12:29
24 49 Alexander Kirkeberg Steinkjer FIK 1:18:09,3 +12:54
25 88 Alexander Skurve GTI 1:18:12,0 +12:57
26 76 Mathias Oppegaard OSI friidrett 1:18:14,1 +12:59
27 67 Eirik Nordvik Steinkjer Friidrettsklubb 1:18:24,4 +13:09
28 21 Lars Engseth Lillehammer skiklubb/ Team Mosetertoppen Skiline 1:18:34,3 +13:19
29 45 Ken Tony  Johansen IL Gular 1:18:34,7 +13:19
30 173 Bjørn Robstad Moelven IL 1:18:39,9 +13:25
31 179 Anders Stenbrenden Kluge-Kjekkas 1:18:59,2 +13:44
32 177 Erlend Moian Nydal NTNUI 1:19:09,0 +13:54
33 23 Marius Caspersen Falla   1:19:26,5 +14:11
34 41 Tor Einar Hulløen Eggedal IL 1:19:27,2 +14:12
35 143 Kjetil Andre Bjerkrheim Nesbyen IL 1:19:45,5 +14:30
36 30 Ole André Hagen   1:19:56,3 +14:41
37 159 Vetle Årsvoll Undheim FIGGJO IL 1:20:02,7 +14:47
38 170 Andreas Magerøy Lillehammer Orienteringsklubb 1:20:06,8 +14:51
39 81 Henning Røberg Nittedal IL 1:20:06,9 +14:52
40 69 Jon Per Nygaard FIK Ren-Eng 1:20:07,0 +14:52
41 124 Runar Sannerud Ull/Kisa friidrett/ Team Sportsmanden 1:20:09,2 +14:54
42 101 Andreas Vågen il Fri 1:20:11,3 +14:56
43 135 Eirik Richenberg Oslo Sportslager 1:20:27,4 +15:12
44 14 Henrik Brøvig Swix 1:20:31,2 +15:16
45 129 Martin Øyen Tøraasen Folldal IF 1:20:33,4 +15:18
46 6 Mads Berge Team Sportsmanden 1:20:33,6 +15:18
47 63 Magnus Rognstad Neby Hamar Skiklubb / Sopra Steria 1:20:34,8 +15:20
48 20 Andreas Engebretsen Overtoppen / Bull Ski & Kajakk 1:20:35,8 +15:20
49 82 Ole-Hermann Røhr Rygge I.L 1:20:39,7 +15:24
50 125 Stefan Sunnerberg SK Ringen 1:20:41,4 +15:26
51 110 Henrik Husdal Bækkelagets SK 1:20:45,1 +15:30
52 84 Ola Sisselberg Team Craft / Team Tirsdagsintervallen 1:20:47,8 +15:32
53 50 Ole Petter Kjerkreit   1:20:52,8 +15:38
54 3 Morten Antonsen Hvam IL 1:20:52,9 +15:38
55 92 Jørgen Stigen Fredrikstad Skiklubb 1:21:02,8 +15:47
56 99 Bjørn Ole Vassbotn Volda 1:21:04,6 +15:49
57 149 Pål Jostein Petersen Onsrud Team Sportsmanden 1:21:05,0 +15:50
58 117 Øyvind Hasli Eina IL 1:21:06,9 +15:52
59 112 Arnt-Inge Nilsen Rindal i.l 1:21:15,6 +16:00
60 169 Knut Hjertvik Oslostudentenes Idrettslklubb 1:21:17,0 +16:02
61 182 Kristian Larsen FK Brinken 1:21:18,7 +16:03
62 46 Kristoffer Jonsson Vingrom IL 1:21:20,4 +16:05
63 147 Martin  Galleberg Sande Sportsklubb 1:21:21,0 +16:06
64 148 Sivert Granheim Utleira il 1:21:21,4 +16:06
65 157 Ulf Holberg Det gyldne triangel 1:21:22,7 +16:07
66 123 Vegard Fluge Samuelsen   1:21:39,2 +16:24
67 172 Andreas Runde Lovstafetten - Oslo 1:21:39,7 +16:24
68 162 Jarle Jakobsen Gubbetrim 1:21:45,4 +16:30
69 106 Jon Øxnevad Norconsult BIL 1:21:46,5 +16:31
70 127 Henrik Vik Tolo Asker Skiklubb 1:22:07,6 +16:52
71 130 Frank Robert Blindheim Romerike Ultraløperklubb 1:22:15,0 +17:00
72 175 Ole Henrik Ruud   1:22:18,4 +17:03
73 151 Jon Nikolai Ims Skåland Team Blester 1:22:19,2 +17:04
74 12 Ulf Brenna DNB/IL Try 1:22:37,3 +17:22
75 91 Eirik Stene Jutul IL /Team Vestmarka 1:22:47,3 +17:32
76 70 Alexander Nyheim Tomrefjord IL 1:22:48,8 +17:34
77 109 Tore  Akerlie Voss IL 1:22:53,1 +17:38
78 126 Roger Thompson Driv IL / Team Sportsmanden 1:22:55,6 +17:40
79 37 Endre Hjelseth Ottestad IL 1:22:56,0 +17:41
80 105 Geir Øvergård Trysilgutten 1:22:57,5 +17:42
81 31 Sondre Haneberg Oppegård IL 1:22:58,8 +17:43
82 27 Clemet Fougner Team Milsluker'n/ SK Rye 1:23:01,3 +17:46
83 152 Stian Sommerseth Somco 1:23:02,6 +17:47
84 167 Geir Sandbakken   1:23:03,3 +17:48
85 38 Erlend Hokholt Oppegård IL 1:23:17,1 +18:02
86 1 Espen Almlid Hamarløpet / Bane NOR 1:23:17,6 +18:02
87 75 Even Oppegaard Mangenfjellet Turlag 1:23:20,2 +18:05
88 74 Morten Omland Kjelsås IL 1:23:20,9 +18:06
89 156 Trond Hansen Sportsklubben Vidar 1:23:30,6 +18:15
90 54 Thor Emil Kvernevik Vang Skiløperforening 1:23:36,2 +18:21
90 2 Jonas Amundsen Nes Ski 1:23:36,2 +18:21
92 90 Ola Spigseth Raumnes og Årnes 1:23:45,6 +18:30
93 9 Jens Bjertnæs Frogner Runners 1:23:58,2 +18:43
94 132 Håkon Kruse Ludvigsen Fagerhøy leirskole 1:23:58,6 +18:43
95 39 Terje Hordnes Skanska Aktiv 1:24:22,3 +19:07
96 100 Amund Grann Vingelen Ren-Eng FIK 1:24:31,4 +19:16
97 13 Bård Brækken TPWB C&C 1:24:39,0 +19:24
98 116 Ole-Jacob Følling Team Milslukern - Driv Trening 1:24:54,1 +19:39
99 8 Tore Bjerkrheim Team Bjerkrheim 1:24:58,0 +19:43
100 134 Kjell Vegard Opheim Gubbetrim 1:25:00,9 +19:46
101 86 Elmer M. Skalle Elektriker,n Lillehammer 1:25:03,5 +19:48
102 165 Niclas Andersson   1:25:31,8 +20:17
103 29 Tim Trygve Gundersen Frogner Runners 1:25:37,3 +20:22
104 118 Petter Herheim   1:25:39,7 +20:24
105 15 Morten Buchholdt FIK Ren-Eng 1:25:44,8 +20:29
106 138 Fridtjof  Wedum Follebu Skiklubb 1:25:49,7 +20:34
107 78 Sondre Pedersen Nes Ski 1:26:00,6 +20:45
108 19 Gunnar Eiterjord il skjalg 1:26:02,9 +20:48
109 140 Fredrik Fyksen Lund OSI friidrett 1:26:03,4 +20:48
110 1241 Magnor Rypdal Isfjorden IL 1:26:12,0 +20:57
111 11 Morten Brendlien Vang skiløperforening 1:26:16,2 +21:01
112 40 Sigurd Sollien Hulbak Hemsedal IL 1:26:17,4 +21:02
113 137 Marius Vesterås Varde IL/GTL 1:26:19,5 +21:04
114 119 Andreas Kirkeng Il Ros / Team Drammen 1:26:20,4 +21:05
115 107 Jens Aas Sk Vidar 1:26:32,6 +21:17
116 166 Andreas Almlid Kjelsås Runners 1:26:51,5 +21:36
117 64 Henrik Nilsson MATRAND IL 1:26:54,1 +21:39
118 153 Reinar Aaland Hornindal IL 1:26:55,9 +21:41
119 56 Svein Egil Linnerud Gjøvik FIK / Eidsiva BIL 1:26:57,5 +21:42
120 180 Oskar Svendsen   1:27:04,8 +21:49
121 47 Haakon André Kinneberg IL Jardar 1:27:06,4 +21:51
122 181 Anders Johan Rogne Hakadal 1:27:13,8 +21:58
123 89 Ola Nygård Snellingen   1:27:15,4 +22:00
124 120 Martin Lindbæck Frogner Runners 1:27:19,6 +22:04
125 98 Karsten Tornes Vind 1:27:26,2 +22:11
126 131 Ole Marius Kirkeng IL ROS/ TEAM DRAMMEN 1:27:45,5 +22:30
127 146 Sveinung Brenno Flæthe Team Coca Cola/ OSI Friidrett / Gol IL 1:27:47,1 +22:32
128 65 Rune Nordgård Hurdal IL 1:27:49,5 +22:34
129 121 Even Mangset MjøsSki 1:27:55,4 +22:40
130 154 Fredrik William Baumann Heming / Team Anthon 1:28:18,2 +23:03
131 176 Sean Monaghan   1:28:34,4 +23:19
132 5 Alexander Huser Bakker   1:28:52,2 +23:37
133 94 Erling Viljugrein Stølen Team Parkettpartner 1:29:00,2 +23:45
134 53 Ole Henrik Kråkenes GTI Friidrettsklubb 1:29:02,3 +23:47
135 150 Steinar Riksaasen Vågå IL 1:29:06,8 +23:51
135 133 Trond Stian Nytveit EY BIL / Frogner Runners 1:29:06,8 +23:51
137 85 Håvard Høllen Sjøen Team Jobzone BI 1:29:46,7 +24:31
138 114 Erlend Belsheim   1:31:22,3 +26:07
139 87 Jon Arne Skrove Hytteplan Sport 1:32:22,5 +27:07
140 161 Even Sletten   1:34:08,7 +28:53
141 33 Iver Andreas Hanslien   1:35:18,4 +30:03
142 115 Nils Ø. Berg Rustad/Bjørn Myhre Sport 1:36:20,0 +31:05
143 128 Andreas Øyen Tøraasen Folldal IF 1:38:11,4 +32:56
144 145 Knut Fjær   1:40:06,6 +34:51
145 163 Johannes Haga   1:43:09,8 +37:54
146 141 John-Almar Aronsen   1:55:11,0 +49:56