Resultater Birkebeinerløpet 2019 - Menn 35-39 år



Birkebeinerløpet - 21 km (halvmaraton)
Lillehammer, Oppland - 15. juni 2019

Arrangementstype: Friidrett, mosjonsløp, maratonløp, terrengløp

Resultatliste Klasse Menn 35-39 år - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 93 Ronny Losoa Sigdal friidrettsklubb 1:13:42,0 +0:00
2 189 Eirik Methlie Hagen Askim IF 1:15:55,8 +2:14
3 164 Glenn Røisgaard Aurskog-Høland Friidrettslag 1:20:07,1 +6:25
4 114 Kjetil Hagtvedt Dammen Frogner Runners/Rustad IL 1:20:38,9 +6:57
5 118 Lars-Kristian Lunde Slevik IL 1:20:55,7 +7:14
6 182 Nils-Ingar Aadne Andebu IL 1:20:59,1 +7:17
7 1156 Pål Inge Synsfjell   1:21:47 +8:05
8 69 Tore Stengrundet   1:21:47,3 +8:05
9 154 Teodor Sveen-Nilsen Frogner Runners 1:22:25,3 +8:43
10 48 Eirik Nordvik Norsk Konstruksjonsrådgivning 1:22:26,8 +8:45
11 132 Lars Solheim Støren Sportsklubb 1:22:54,6 +9:13
12 1129 Lars Kristian Rodal Rindal IL 1:23:06 +9:24
13 1059 Stian Hogstad NØK BIL/Alvdal IL 1:23:14 +9:33
14 188 Michael Boberg Rivervalley Rockers 1:23:24,7 +9:43
15 124 Kjetil Brårud Snøgg friidrett 1:24:01,1 +10:19
16 173 Christian Rønning Backe Oppland 1:24:09,2 +10:27
17 2215 Halvard Helmen Team Nora 1:24:43 +11:02
18 46 Rune Nordgård Hurdal I.L 1:24:50,4 +11:08
19 1028 Vegar Enlid   1:25:22 +11:40
20 2226 Lars Jacobsen Aker BioMarine 1:25:31 +11:50
21 1011 Sondre Bolstad Lillehammer 1:26:24 +12:42
22 1077 Thomas Kjetland Leica Geosystems AS 1:26:27 +12:45
23 4035 Erik Hansen SEBIL 1:26:47 +13:05
24 2223 mads grimsbu Trondheim og Omegn Sporsklubb 1:26:57 +13:16
25 3043 Andreas Nilsson   1:26:59 +13:17
26 1142 Vegard Smedsund   1:27:52 +14:10
27 23 Øyvind Hasli Eina IL 1:27:55,7 +14:14
28 2207 Ola Dahl-Hofseth   1:27:56 +14:15
29 2193 Ole Jonny Delerud Blaker IL 1:27:59 +14:18
30 1057 Hallvard Yksnøy Bergmann Hovdebygda IL 1:28:03 +14:22
31 32 Svein-Åge Karlsen Rygge IL 1:28:13,5 +14:32
32 24 Trygve Haugnæss 2150 Kondisjonsidrettslag 1:28:32,9 +14:51
33 2239 Thomas  Evjen Drolsum Runners 1:28:45 +15:04
34 1091 Martin Bruseth Torvikbukt IL 1:28:48 +15:06
35 38 Amund Hagen Kristiansen Framtiden i våre hender 1:29:07,4 +15:25
36 3240 Jon Odden Team Fedor 1:29:22 +15:40
37 72 Bjørn Sundvor Stavanger Friidrettsklubb 1:29:27,1 +15:45
38 153 Petter Sveen Swedbank BIL 1:29:49,3 +16:07
39 2151 Kristian Olsen Willumsen   1:30:07 +16:26
40 76 Morten Tokerud   1:31:08,7 +17:27
41 2210 Tomas Langgård Ingenskamåsnu 1:31:38 +17:56
42 1046 Torgeir Altern-Dahle Aker BP 1:31:50 +18:08
43 1146 Vegar Solnørdal Koll IL 1:31:53 +18:12
44 1065 Tore Hovemoen Bouvet 1:32:01 +18:19
45 3120 Ole Petter Klevstad Spurs 1:32:03 +18:22
46 1199 Asgeir Risheim Kvam Søre Ål IL 1:32:08 +18:26
47 2002 Eskil Angset   1:32:13 +18:31
48 2144 Eivind Lilleås Løkken IF 1:32:24 +18:43
49 3208 Felipe  Molina Team Molina 1:32:26 +18:45
50 2030 Raymond Lishaugen Nord-Odal IL 1:32:36 +18:54
51 2231 Jørn Petter Kolås Ryen   1:32:57 +19:16
52 1145 Magnus Solberg Lillehammer Skiklub/Norkart BIL 1:32:58 +19:17
53 1110 Tor-Christian Nygren Bærums Verk og Hauger IF 1:33:08 +19:26
54 2026 Morten Engen Blaker Sykkel 1:33:13 +19:31
55 2206 Gudbrand Hatfield Nittedal Banquet Racers 1:33:20 +19:38
56 1143 Morten Solbakken   1:33:32 +19:51
57 2161 Christian Rørholt Moe Gjensidige 1:33:58 +20:17
58 3196 Anders Brynestad   1:34:03 +20:21
59 1064 Kristian Hovemoen STRI IL 1:34:04 +20:22
60 3217 Håvard Gjerstad Stålbrott 1:34:19 +20:38
61 2061 Wilhelm Iversen IL dalguten 1:34:23 +20:41
62 4194 Per Refseth Handelshøyskolen BI 1:34:37 +20:55
63 2073 Even Krogsveen Genus BIL 1:34:46 +21:05
64 2063 Lars Marius Bjørneseth Funky Footwork 1:34:52 +21:10
65 1232 Anders Bye Caverion 1:34:56 +21:15
66 2202 Øivind Bystrøm Kolbotn SK / Team Driv Trening - Milslukern 1:35:05 +21:23
67 3236 Hans Olav Stampeløkken Team Skrekk 1:35:07 +21:26
68 1053 Martin Helgesen Sarpsborg IL 1:35:09 +21:28
69 1198 Rune Hatlestad Karlsen Søre Ål IL 1:35:10 +21:28
70 4056 Andreas Lervik Veritas BIL 1:35:41 +21:59
71 3056 Alexander Iori UNIT4 BIL 1:35:42 +22:01
72 3187 Kenneth Skansberg   1:35:46 +22:05
73 1087 Petter Leistad Aktivklinikken Lillehammer AS 1:35:49 +22:07
74 1066 Dag Ole Huseby Estenstad bål, fisk og jogg 1:35:54 +22:12
75 1031 Audun Fladmoe Estenstad bål, fisk og jogg 1:36:00 +22:18
75 3245 Thomas Bjørnrud Torpa Ski 1:36:00 +22:19
77 2112 Ådne Skurdal Nordic Choice Hotels 1:36:18 +22:37
78 3235 Hans Kristian Snare Granli IL 1:36:24 +22:43
79 1166 Endre Vold-Engesli Søre Ål IL 1:36:26 +22:44
80 4167 Geir Sletto ÅL IL 1:36:53 +23:11
81 2209 Henning Kårstad Nes Ski 1:36:59 +23:18
82 1032 Anders Folkvang Hevingen IL 1:37:02 +23:21
83 4206 Vegard Woldsengen Sweco Norge AS 1:37:22 +23:40
84 5175 Torfinn Håland GE Healthcare 1:37:30 +23:49
85 5182 Morten Nilsen SKF Norge 1:38:10 +24:29
86 3104 Knut Storvik GD bil 1:38:17 +24:35
86 8136 Sven Erik Våler Stor-Elvdal Skiklubb 1:38:17 +24:35
88 4107 Stein Van Vugt   1:38:39 +24:58
89 6181 Øyvind Røsand   1:38:47 +25:05
90 3054 John Alfred Høyesen Holt IF 1:38:53 +25:11
91 8209 Moses Fuentes   1:39:11 +25:29
92 2176 Jon Kjellum   1:39:19 +25:38
93 2045 Mats Ola  Harberg SN Run Club 1:39:22 +25:41
94 3202 Vidar Hoff Oppegård 1:39:24 +25:43
95 1114 Lars Philip Olaussen Lillehammer IF 1:39:25 +25:44
96 2216 Frank Nordby Sveum   1:39:39 +25:57
97 2156 Magnus Enger SPAREBANK1 Østlandet / Hernes IL 1:39:45 +26:03
98 8184 Erlend Dalquist Olav Thon Bedriftsidrettslag 1:39:55 +26:14
99 4180 Håvard Strømstad Vågå 1:40:12 +26:31
100 10157 Kristian Søviknes Myrulla 1:40:13 +26:31
100 9001 Ørjan Andby Haslum Løpeklubb 1:40:13 +26:32
102 8153 Bernt-Eirik Næsse   1:40:14 +26:33
103 3012 Roger Tangen Søre Ål IL 1:40:35 +26:54
104 3099 Pål Norderhaug Laje Nettservice AS 1:40:50 +27:08
105 3230 Dag Roar Lie   1:40:52 +27:11
106 7098 Karl Jacob Roll   1:40:57 +27:16
107 3145 Mauritz Mjøen   1:41:01 +27:19
108 8177 Erlend Pehrson Oslo Havn BIL 1:41:51 +28:09
109 7135 Jon Eirik Einarsveen Røa IL 1:41:58 +28:16
110 3133 Martin Strandvik   1:42:09 +28:27
111 3241 Erlend Rønning Team OneCall 1:42:43 +29:02
112 8155 Tor Olav Olesrud Trappefolket 1:42:46 +29:05
113 3123 Inge Skinstad Team SBS 1:42:48 +29:07
114 8163 Mats Eirik Haug Gresvig BIL 1:42:49 +29:07
115 4193 Alf Johnny Egenes Vingrom IL 1:43:02 +29:20
116 2003 Eivind Aukrust Norges Bank idrettslag 1:43:27 +29:46
117 2185 Marius Chr. Müller Kolbukameratene IL 1:43:53 +30:11
118 5194 Sigurd Solbrække Dybing   1:44:10 +30:28
119 3051 Vegard Holmberget   1:44:16 +30:34
120 5073 Steffen Moe Sparebanken Møre 1:44:25 +30:43
121 10083 Jon Ola Kjølhaug   1:44:30 +30:48
122 5116 Tor Egil Strømeng   1:44:31 +30:50
123 5091 Jens Fredrik Wisløff   1:44:43 +31:02
124 5183 Odd Martin Nilsson Rudberg IL 1:45:07 +31:25
125 2004 Håvard Hansen Berg Surnadal il 1:45:12 +31:30
126 8063 Svein Bjørk NOKR BIL 1:45:16 +31:35
127 8230 Jardar Røhr-Godø Ringsaker Idrettsforening 1:45:42 +32:01
128 6124 Styrk Lirhus Øti 1:45:48 +32:06
128 5000 Håvard Skjerven Amlien   1:45:48 +32:07
130 6189 Torleif Seielstad Gausdal Landhandleri 1:46:34 +32:53
131 7151 John Torseth   1:46:42 +33:01
132 11269 Stian Skansen   1:46:56 +33:15
133 7214 Jan Vidar Martinsen   1:47:01 +33:19
134 4018 Lars Kristoffer Eggen N.Trysil IL 1:47:19 +33:38
135 5079 Andreas Gaarder Skippertak IL 1:47:53 +34:12
136 3215 Tor Kåre Andersen Sløyfa 1:48:03 +34:22
137 5123 Eirik Sørsdal FøGK 1:48:25 +34:44
138 6153 Kristoffer Nordheim Equipe Ganger-Rolv 1:48:47 +35:05
139 13066 Magnus Karlsen Trang bukse IL 1:48:50 +35:08
140 8099 Kay Jørgen Nilsen   1:49:26 +35:44
141 4137 Jomar Økdal   1:49:37 +35:55
142 8073 Magnus Tollofsen Ros 1:49:45 +36:04
143 5059 Andreas Smogeli Leite   1:49:51 +36:09
143 8087 Albert More Hjärtums IS 1:49:51 +36:10
145 2160 Cato Mikalsen Leeds United 1:49:54 +36:12
146 7108 Øyvind Soleng   1:50:07 +36:25
147 8238 Hans Kristian Enge   1:50:09 +36:27
148 8026 Eivind Engebrethsen Hafslund Nett 1:50:14 +36:32
149 7072 Henning lura Øl og kondis 1:50:16 +36:34
150 8181 Snorre Jensen Oppegård IL 1:50:19 +36:37
151 10045 Trond Are Halldèn Åsen IL 1:50:24 +36:43
152 9221 Bjørnar Foss Olsen   1:50:28 +36:47
153 6233 Vegard Brude Wærås   1:50:29 +36:47
154 16011 Ivan Skadsdammen Kongsvinger 1:50:39 +36:57
155 8197 Eivind Sletner   1:50:54 +37:13
156 13135 Martin Vestli   1:50:59 +37:17
157 3020 Remy Edseth   1:51:00 +37:18
158 7231 Robert Røsten Folldal IF 1:51:04 +37:22
159 7074 Martin Moen   1:51:26 +37:45
160 5169 Øyvind Dufseth   1:51:33 +37:51
161 8005 Tore Bjørk NOKR BIL 1:51:34 +37:52
162 9094 Hans-Petter Ruud   1:51:50 +38:09
163 7089 Leif Håvard Røstad   1:51:55 +38:14
164 6214 Terje Tofteberg NB 1:52:02 +38:21
165 7071 Ulf Lund NCC Bil 1:52:52 +39:10
166 11183 Anders Mølster  Galaasen The Glimmers 1:52:55 +39:14
167 8032 Torben Gjerstad Ingen 1:53:10 +39:29
168 6001 Lars Erik Andersen Aker Aktiv 1:53:12 +39:31
169 7146 Ole Morten Velde Ferners løpegutt 1:53:41 +39:59
170 10016 Audun Andersen   1:53:43 +40:01
170 14135 Fredrik Gule   1:53:43 +40:01
172 6096 Tor Sten Haave   1:53:44 +40:02
173 4212 Øistein Refseth Rustputtvegen IL 1:54:11 +40:29
174 11120 Steve Larsen Rissa Beer & Athletics 1:54:20 +40:39
174 5021 Knut Engmann Tjøme Løpeklubb/Sprek Fritid Tønsberg 1:54:20 +40:39
176 17241 Stian Aaseth Rvt 1:54:37 +40:56
177 6091 Morten  Hvesser   1:54:41 +41:00
178 7045 Jostein Hole Evry BIL 1:54:49 +41:08
179 4179 Håvard Solhaug Takstgruppen AS 1:55:31 +41:50
180 8256 Ole Christian Bekken Algarheim 1:55:56 +42:15
181 8144 Stian Bøsterud   1:56:46 +43:05
182 7195 Johan Sjøberg   1:56:53 +43:11
183 10122 Ole Nybo Jølsrud IL 1:56:58 +43:16
184 8253 Kenneth Johansen Drøbak/Frogn IL Sykkel 1:57:14 +43:32
185 8037 Ronny Gurrich   1:57:19 +43:38
185 8052 Nils Olav Hvidsten Holmestrand 1:57:19 +43:38
187 9162 Bjarne Muri Visma Consulting 1:57:20 +43:39
188 14167 Nils Hesthag   1:57:39 +43:58
189 7029 Ivar Folkedal   1:57:40 +43:59
190 10218 Stig-Atle Simenstad Vingrom Blue Devils 1:57:47 +44:05
191 13001 Ole Henry G Alvestad Biri IL 1:58:04 +44:22
192 15196 Vygintas Skucas   1:58:24 +44:43
193 14095 Stian Fjeld Myrvold   1:59:09 +45:27
194 6023 Jan-Tore Andresen Efa Elektro 2:00:04 +46:23
195 14055 Robin Staaf   2:00:32 +46:50
196 19016 Joakim Dyrnes   2:00:49 +47:08
197 7055 Erlend Floer Johnsen Forsvaret 2:00:52 +47:11
198 17214 Rune Gotfredsen   2:00:53 +47:11
199 11072 Sten-Endre Hansen Politiets idrettslag Trøndelag 2:01:00 +47:18
200 8235 Arve Kristian Olsen Tømte RTV BIL 2:01:39 +47:58
201 1037 Eirik Gjerdalen   2:01:57 +48:15
202 9131 Lars Eirik Aas Forsvaret 2:02:02 +48:21
203 13192 Stephen Anderson Leger Uten Grenser 2:02:03 +48:22
204 11253 Bertrand  Maugain   2:02:26 +48:45
205 3073 Nils Arne Kværnhaug Løpesnakk 2:03:03 +49:21
206 15009 Jon Bach Sporveien 2:03:31 +49:49
207 16253 Anders Gran Osmundsvaag TEAM NORGESGRUPPEN 2:03:49 +50:07
208 12152 Frode Moen   2:03:51 +50:10
209 7152 Erlend Unhjem Brøttum IL 2:03:59 +50:17
210 9189 Petter Bakke   2:04:05 +50:24
211 7172 Leif Arne Romsås Ringebu/Fåvang 2:04:17 +50:35
212 9110 Geir Henrik Sund Sæther Hamar Vest Dream Team 2:04:25 +50:43
213 13016 Paul Steffen Kleppe   2:04:36 +50:54
214 20121 Thom Andre Røren   2:04:45 +51:04
215 8127 Christoffer Torp   2:04:53 +51:12
216 17158 Morten Øyhus   2:05:04 +51:23
217 11219 Fredrik Zachariassen   2:05:09 +51:28
218 14090 Robin Mikalsen   2:05:16 +51:35
219 13214 Anders Meeg Nilsen   2:05:46 +52:05
220 15074 Jens Gutersam Christoffersson   2:06:02 +52:21
221 6186 Tom Kenneth Sandvold RingAlm AS 2:06:12 +52:31
222 16234 Andreas Thorsrud   2:06:15 +52:33
223 5121 Alf Marius Sæther Sæther Elektriske BIL 2:06:38 +52:56
224 19058 Tommy Johansen   2:06:42 +53:00
225 9210 Kai Hartman Team JØKAST 2:06:43 +53:02
226 13200 John Ingram Leger Uten Grenser 2:06:51 +53:10
227 15112 Gard Kvale   2:07:50 +54:08
228 14114 Felix Reimann USV TU Dresden 2:07:59 +54:18
229 11094 Gard Audun Johansen   2:08:13 +54:31
230 13209 Klas Harris   2:08:40 +54:59
231 6178 Paul Rogers   2:08:44 +55:03
232 11104 Øystein Knauserud   2:08:49 +55:08
233 6065 Christian Halsa Brøttum IL 2:09:22 +55:41
234 14199 Øystein Greve   2:09:44 +56:02
235 15241 Bård Arne Vaagland Team Vaagland 2:09:46 +56:05
236 15188 Thomas Skagseth Actic 2:10:04 +56:22
237 15226 Jostein Øgård   2:10:16 +56:35
238 7249 Håkon Busterud Bjørnstad Canon Innlandet 2:10:25 +56:44
239 19184 Anders Stensen Blueboys 2:10:27 +56:45
240 15006 Pål Andresen Huseby IL 2:10:48 +57:06
241 7051 Leif Ingholm Kampen Pride 2:10:59 +57:18
242 16256 Henrik Lindal   2:11:00 +57:18
243 18189 Jon Andre Blokhus   2:11:06 +57:25
244 15174 Trond Stian Rybråten Team Viking proff 2:12:05 +58:24
245 17244 Eldar Engblom Moavegen vel og fritid 2:13:30 +59:48
246 17250 Julien S Bourrelle Mondå 2:13:48 +1:00:07
247 16125 Stian Rene Kristiansen   2:14:59 +1:01:18
248 18091 Charoen Lurås Kirkens bymisjon Drammen 2:15:07 +1:01:25
249 8089 Anders Myhrvold Årvoldveien Beach Club 2:17:31 +1:03:49
250 16160 Fredrik Emil Olsbu Froland IL 2:18:14 +1:04:32
251 15043 Simen Sneltvedt Marklund   2:18:28 +1:04:46
252 14008 Knut-Ole Bakke Hansen   2:18:54 +1:05:13
253 11212 Dag Vanberg Haslum Løpeklubb 2:19:55 +1:06:13
254 17220 Espen Behrns Rvt 2:20:01 +1:06:20
255 16093 Anders Bækkevold Muruvikingan Løpeklubb 2:20:05 +1:06:23
256 15086 Øyvind Hovde Ecura 2:20:33 +1:06:51
257 14160 Jørgen Asmyhr Bøleråsen tråkkelag 2:21:05 +1:07:23
258 15045 Brian Yu   2:21:57 +1:08:15
259 6127 Ole Marius Lundblad   2:21:58 +1:08:17
260 20098 Torgeir Moreno   2:22:30 +1:08:48
261 20002 Kim Andersen   2:22:44 +1:09:03
262 19085 Glenn Lura   2:22:45 +1:09:03
262 19114 Øyvind Skarbø   2:22:45 +1:09:03
264 7094 Ronnie Selstø   2:23:59 +1:10:18
265 7160 Bjørn Terje Guttersrud Talentenes Bakgård 2:24:53 +1:11:12
266 14018 David Dundua   2:25:01 +1:11:19
267 15096 Kjetil Jacobsen Odda Plast 2:25:22 +1:11:40
268 18163 rolv marius faleide Vang Alpint 2:26:10 +1:12:29
269 15264 Kenneth  Hansen   2:26:23 +1:12:42
270 14052 Lars Solheim Solheim Langdistanseklubb 2:26:45 +1:13:04
271 13096 Per Arne Oftedal   2:26:55 +1:13:14
272 16181 Eivind Rødder   2:27:18 +1:13:36
273 18155 Vegard Ølstad Nordea 2:28:21 +1:14:40
274 20110 Odd Vegar Olsen Vestre Trysil IL 2:28:53 +1:15:11
275 18203 Tom Frode Carlsson Hymham 2:30:08 +1:16:27
276 12161 Michael Tuxen Boll ASICS 2:31:11 +1:17:30
277 13157 Martin Skarateppen   2:31:56 +1:18:15
278 14070 Lars Høilund   2:32:55 +1:19:14
279 17088 Eirik Lehre   2:33:18 +1:19:36
280 16089 Johannes Hoff Holmedahl   2:34:02 +1:20:20
281 9026 Adam Gjerdrum   2:34:54 +1:21:12
282 14106 Roar Volden Tverrelvdalen Il 2:34:56 +1:21:14
283 13006 Thomas Atlar Meny 2:35:28 +1:21:46
284 18184 Tom-Arne Sund Team mårberg 2:36:00 +1:22:19
285 14024 Gerhard Fitje Team Norgeshus 2:36:01 +1:22:19
286 17252 Kenneth Thomson   2:36:35 +1:22:53
287 499 Richard Alexander Sand Team RP 2:36:51 +1:23:09
288 19118 Frode Andre Sletholen   2:50:01 +1:36:20
289 20104 Fredrik Nilsen UiT BIL 2:53:25 +1:39:44
290 17143 Jon Petter Syvertsen   2:57:58 +1:44:17


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +