Resultater Birkebeinerløpet 2019 - Menn 40-44 år



Birkebeinerløpet - 21 km (halvmaraton)
Lillehammer, Oppland - 15. juni 2019

Arrangementstype: Friidrett, mosjonsløp, maratonløp, terrengløp

Resultatliste Klasse Menn 40-44 år - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 145 Thomas Henriksen Frogner Runners 1:16:06,9 +0:00
2 152 Anders Stenbrenden Kluge Kjekkas 1:16:54,5 +0:48
3 161 Bjørn Robstad Moelven IL 1:17:02,3 +0:55
4 37 Hans Olav Kjøs   1:20:15,9 +4:09
5 2025 Stig Morten Fakstad Team Mosetertoppen Skiline 1:22:09 +6:03
6 111 Roger Thompson Driv IL / Team Sportsmanden 1:22:24,2 +6:17
7 1103 Øystein Myrland Vind IL 1:23:08 +7:02
8 136 Runar Sannerud Ull/Kisa-friidrett/ Team Sportsmanden 1:23:18,2 +7:11
9 131 Ola Sisselberg   1:23:31,8 +7:25
10 130 Tore Jakobsen Follobrannvesen/Follo sk 1:23:58,9 +7:52
11 1097 Gert Moen Vingrom IL 1:24:18 +8:12
12 75 Kenneth Tofthagen Ramsøy 1:25:20,6 +9:14
13 9 Erlend Brandsnes   1:25:43,5 +9:37
14 1104 Øystein Mårstøl   1:26:44 +10:37
15 2140 Alexander Granheim Norgesgruppen 1:27:18 +11:11
16 1 Espen Almlid Hamar skiklubb / Bane NOR 1:27:25,5 +11:19
17 2094 Andreas Garder Olsen Kvernhuset BIL 1:27:45 +11:38
18 80 Alexander Vestre Øksfjord IL 1:27:59,5 +11:53
19 1173 Sigurd Bergkvist Magnor UL / Eidskog Aktiv 1:28:11 +12:05
20 3195 Svein Roger Aanstad Ringebu-Fåvang skiklubb 1:29:18 +13:11
21 3165 Tor Erik Berg   1:29:21 +13:15
22 2017 Odd Egil Brobakk Støren Spkl 1:29:25 +13:18
23 2013 Emil Haug Lillehammer Skiklub 1:29:37 +13:30
24 1019 Hans Christian Byhring Nes Ski 1:29:41 +13:35
25 1240 Christer Hult Lire BK 1:29:46 +13:39
26 1162 Pål-Andre Thorsby Fjordvangen racing Nesodden 1:29:52 +13:45
27 1189 Thomas Tronstad OBOS 1:30:00 +13:54
28 2015 Kenneth Breen Høybråten og Stovner IL 1:30:08 +14:01
29 1136 Hans Røragen Bærum Vest Racing Team / JM Norge 1:30:14 +14:08
30 2023 Torbjørn Dahle Stadsbygd 1:30:30 +14:23
31 3106 Jan-Henrik Opsahl SommSense - løpsdivisjonen 1:30:53 +14:47
32 6132 Jon Gerhard Løvendal Løpegruppa Løplabbet Drammen 1:31:13 +15:07
33 2054 Geir André Holum-Jakobsen Moelven IL 1:31:24 +15:17
34 2095 Stig Aksel Opgård Tverrelvdalen Il 1:31:34 +15:28
35 2067 Andreas Grasmo Johansen   1:31:49 +15:42
36 5215 Thomas Ellingsen Sula sk 1:31:51 +15:45
37 1105 Stian Nedrelid Team Ghost Volda 1:32:09 +16:02
38 1036 Håvard Furunes Gjøvik Friidrettsklubb 1:32:19 +16:12
39 3113 Oddbjørn Rundtom Lesjaskog IL 1:33:04 +16:57
40 2205 Finn Ansgar Haneberg Norsk Tipping BIL 1:33:05 +16:58
41 2127 Sverre Otto Tofte   1:33:11 +17:05
42 1185 Thom - Arne Norheim Ullkisa 1:33:49 +17:42
43 1088 Andre Teksum   1:34:08 +18:02
44 1084 André Larsen Åssiden If 1:34:17 +18:11
45 1190 Trym Brattvoll Laksepiratene 1:34:19 +18:12
45 1151 David Støre Bærum Vest Racing Team 1:34:19 +18:13
47 3160 Øyvind Aaen   1:34:27 +18:20
48 1219 Thomas Pedersen Veldre Friidrett 1:34:35 +18:28
49 6045 Øyvind Håheim   1:34:46 +18:40
50 2167 Pål Stenseth Raufoss Langrenn / Kafteins corner 1:34:56 +18:49
51 5128 Amund Thorud   1:34:59 +18:53
52 3009 Geir Skjolden Nes Ski 1:35:41 +19:34
53 7109 Atle Solsrud Talentenes Bakgård 1:35:45 +19:38
54 5235 Hans Trøstheim Nes sportsklubb 1:35:51 +19:45
55 2146 Sverre Midlang Voss IL 1:36:11 +20:05
56 4154 Frode Farstad Vind IL 1:36:26 +20:20
57 2064 Øyvind Jensen HEMING IL 1:36:40 +20:33
58 6205 Børge Takvam   1:36:46 +20:39
59 6143 Anders Eivind Myhre Oslofjord Triatlon 1:36:49 +20:42
60 3095 Trond Helge Myrvang   1:37:18 +21:11
60 6130 Vidar Lynghammar Hakadal IL 1:37:18 +21:11
62 7183 Anders Bryhni Oslofjord Triatlon 1:37:21 +21:14
63 3092 Andreas Kristian Moen Søndre Ål Sportsklubb 1:37:42 +21:35
64 4092 Ragnar Semundseth   1:37:54 +21:47
65 4211 Hans-Jørgen Dårstad Team Coop 1:37:56 +21:50
66 3086 Christophe  Guillard Nokia BIL 1:38:00 +21:53
67 9172 Anders Hauger   1:38:05 +21:58
68 2217 Roger Rostadmo Telle-Hansen BDO/Team Fjelluft 1:38:10 +22:04
68 4218 Bård Erland Amrud Ringebu/Fåvang skiklubb 1:38:10 +22:04
70 4113 Arne Aas Privat 1:38:23 +22:16
71 9007 Jørn Berge Kråkene Broken Wings 1:38:27 +22:21
72 3049 Allan Hjorth Jørgensen Gol Il 1:38:28 +22:21
72 6224 Trond Kjersem Tomrefjord IL 1:38:28 +22:21
74 7185 Kristoffer Askautrud Eup Entreprenør 1:38:32 +22:25
75 4156 Bjarne Kalleli Sparebank1 Østlandet 1:39:07 +23:01
76 1122 Truls Paulsen Bærum Vest Racing Team 1:39:09 +23:03
77 4046 Tor Holmgren Avinor BIL / Raumnes & Årnes 1:39:15 +23:08
78 4178 Morten Krog Sand Lillehammer IF 1:39:22 +23:16
79 6037 Knut Espenes Lea Oda 1:39:27 +23:21
80 2130 Roy Erling Wara Fokus Rådgivning AS 1:39:47 +23:41
81 3028 Vegard Fjeldheim   1:39:48 +23:41
82 3002 Henning Engen Andersen Rogne il 1:40:12 +24:05
83 6093 Simon Hvitstein KodalIL 1:40:20 +24:13
83 2198 Thomas Wergeland Fossum IF 1:40:20 +24:14
85 7165 Terje Linnerud Talentenes Bakgård 1:40:26 +24:20
86 6087 Nils Gustav Hungnes Ålesund 1:40:31 +24:25
87 2184 Stefan Myhrer Nord Odal IL 1:40:32 +24:26
88 5071 Rune Kværndal SpareBank1 Østlandet BIL 1:40:49 +24:42
89 8082 Pål Mathisen   1:41:47 +25:40
90 3004 Ole Helge Andreassen   1:41:55 +25:49
91 9060 Tore Konningrud Nes SK 1:42:04 +25:57
92 5020 Bjørn Christian Enger SINTEF 1:42:22 +26:16
93 3059 Espen Jensen Laje 1:42:23 +26:17
94 7171 Anders Opås Talentenes Bakgård 1:42:24 +26:17
95 2042 Jarle Hansen Sweco 1:42:39 +26:33
96 3237 Steffen Strømmen Strømmen Bilformidling AS 1:42:45 +26:38
97 4017 Magnus Andreas Evensmo Egeness VI Athletics 1:43:02 +26:56
98 2080 Kristian Brevik ViaNova BIL 1:43:07 +27:00
99 10037 Eivind Fossum Hurdal IL 1:43:24 +27:18
100 4005 Fredrik Berle Åsløperne 1:43:30 +27:24
101 5153 Geir Normann Hansen Acando 1:43:37 +27:31
102 15137 Jan Fredrik Moen   1:43:52 +27:45
103 4120 Bendik Andreas Sagsveen FFI BIL 1:44:01 +27:54
104 5127 Lars Erik Thorkildsen Gausdal skilag 1:44:16 +28:09
104 5196 Per Marum   1:44:16 +28:10
106 4175 Leif Inge Skagemo Ås IL 1:44:36 +28:29
107 3132 Erik Strandli Rælingen Skiklubb / Foss Sport 1:44:40 +28:34
108 9192 Lars Inge Fløtlien Ring IL 1:44:55 +28:49
109 4160 Jostein Raknes Equinor/Team Peiskos 1:44:56 +28:49
110 9108 Fredrik Sydnes   1:45:27 +29:20
111 6041 Halvor Johannes Finstad Ottestad IL 1:45:42 +29:36
112 8229 Jørgen Skryten Ringstad Brøttum IL 1:45:44 +29:37
113 6231 Anders Wold Gausdal 1:45:51 +29:45
114 4148 Arild Dahl Team fønix 1:46:11 +30:04
115 6174 Erik Qvam SI Aktiv 1:46:20 +30:13
116 10029 Thomas Dalen Smultringgjengen 1:46:22 +30:15
117 5129 Kjetil Thuv Pure Science GK aktiv 1:46:41 +30:34
118 3205 Bjørn Kjærnstad   1:46:49 +30:42
119 15238 Stian Voll   1:47:12 +31:06
120 7207 Tommy  Selnes   1:47:18 +31:12
121 3182 Rollef Johansen Team Fellor 1:47:47 +31:41
122 7148 Espen Skjevik Exact/Bitastad 1:48:02 +31:55
123 11176 Frode Skjong   1:48:51 +32:45
124 9004 Kenneth Antonsen SK RYE / Hey'di AS 1:49:08 +33:02
125 3164 Knut Arild Bakke Vind IL 1:49:17 +33:10
126 5138 Einar Vaagen Molde og omegn IF / Bris trening 1:49:23 +33:16
127 5211 Tore Andersen   1:49:42 +33:36
128 5147 Ola Braaten OBOS 1:49:50 +33:43
129 6208 Bjarne Tellevik   1:49:56 +33:50
130 14006 Audun Amdahl   1:50:02 +33:55
131 11199 Jan-Erik Tangen Moss CK 1:50:07 +34:00
132 7042 Hans-Thomas Henriksen Engrosfrukt 1:50:09 +34:02
133 3128 Frode Klev Aukra 1:50:35 +34:29
134 7079 Andrè Oldebråten Krampa IL 1:50:57 +34:50
135 5028 Gregers Gabrielsen Lyn 1:51:56 +35:49
136 2246 Ole Benny Eriksmoen Moelven Våler BIL 1:51:57 +35:51
137 10201 Bao Ly Privat 1:52:26 +36:19
138 7129 Stig Ove Øren Halden Politiidrettslag 1:52:30 +36:23
139 8014 Thomas Hovda Raufoss & Gjøvik SK 1:52:37 +36:30
140 4117 Magnus Olsen DnB 1:52:41 +36:35
141 10140 Geir Ringstad   1:52:50 +36:43
142 4173 Torgeir Nøkleby Kristiansen Skagerrak Sportsklubb 1:52:58 +36:52
143 6207 Andreas Diamantopoulos   1:53:04 +36:57
144 7234 Øyvind Torp   1:53:05 +36:59
145 8054 Lasse Johansen Autoservice Moss AS 1:53:09 +37:02
146 7067 Ove Lereggen SpareBank 1 SMN 1:53:26 +37:19
147 15055 Rune Frilseth   1:53:38 +37:32
148 13128 Ole Kristian Thoresen   1:54:05 +37:58
149 14247 Matthew Hayfield 60 Grader Nord Kiropraktikk 1:54:09 +38:02
150 6033 Tor Olav Eikrem Norsk Energi 1:54:35 +38:29
151 6222 Petter Aamot Vangstein   1:54:51 +38:44
152 9184 Thomas Torkilsrud Frogner IL 1:54:58 +38:52
153 12069 Lars Ludvigsen   1:55:54 +39:48
154 14046 Tom Martin Hartviksen CK Elverum/Østlendingen 1:56:00 +39:54
155 14137 Erik Lilletvedt Strøm   1:56:09 +40:03
156 20151 Kenth Rune Thronæs Team Thronæs 1:56:13 +40:06
157 14215 Kristian Moss   1:56:26 +40:20
158 11162 Geir Ottesen   1:56:30 +40:23
159 10065 Ola Nybakk Hamar Media 1:56:31 +40:25
160 4067 Erik Mellem Team Tirsdagsintervallen 1:56:33 +40:27
161 15130 Trond  Lysholm   1:56:40 +40:33
162 13183 Roger Stokke Stiftstaden SK 1:56:42 +40:36
163 11109 Yngvar Korneliussen   1:56:56 +40:50
164 13198 Geir-Inge Hanssen   1:57:00 +40:54
165 10243 Lars Petter Lund Spenncon Rail AS 1:57:25 +41:18
166 7220 Jan Øystein Bolstad Malmvegen Warriors 1:57:28 +41:22
167 7022 Benjamin  Bye Meny Team Saftblandere 1:58:01 +41:54
168 15111 Dan Kronborg Kårvåg IL 1:58:05 +41:59
169 5177 Benjamin Karlsen Vy buss Notodden 1:58:49 +42:43
170 11197 Svenn Erik Sørum Datametrix 1:59:21 +43:15
171 12067 Håkon Lerberg   1:59:33 +43:26
172 10187 Kenneth Åsland Smultringgjengen 1:59:39 +43:33
173 9116 Børge Torvik   1:59:42 +43:36
174 4122 Frode Fløttum Sokna IL 1:59:58 +43:51
175 7142 Kåre Andreas Knudsen Talentenes Bakgård 2:00:15 +44:09
176 12138 Tien Huy Dang   2:00:47 +44:40
177 5042 Øyvind Helland   2:00:56 +44:49
178 3103 Robin Malmberg   2:01:03 +44:56
178 11159 Henrik Helgestad Vålerbanden 2:01:03 +44:56
180 19196 Tore Pedersen   2:01:12 +45:05
181 11214 Øivind Topp Finden   2:01:18 +45:12
182 13048 Eskil Haug Muruvikingan Løpeklubb 2:01:42 +45:35
183 7227 Kenneth Kongsvold   2:01:43 +45:36
184 9011 Mads Brenden Dovreskogen IL 2:01:45 +45:38
185 17061 Øivind Helgheim   2:02:15 +46:09
186 9203 Thomas Kjelland Veien Tilbake 2:02:42 +46:35
186 20134 Gaute Skolby   2:02:42 +46:36
188 10227 lars  kvalsvik Fredrikstad Skiklubb 2:02:53 +46:46
189 11209 Morten Tvedt Trondheim klatreklubb 2:03:05 +46:59
190 14140 Carl Svensson Filmskolen 2:03:07 +47:00
191 2171 Ulf Hiis Bergh Best i Byen 2:03:17 +47:11
192 7083 Trond Richstad SpareBank 1 SMN 2:03:20 +47:14
193 16031 Ivar Asbjørn Bredesen Oslo Handicapidrettslag 2:03:22 +47:16
194 18103 Joachim Nahem   2:03:39 +47:33
195 13207 Morten Børke Nes Sportsklubb Sykkel 2:03:45 +47:38
196 4129 Christian Jacobsen crampinleg 2:03:46 +47:39
197 8223 John Ivar Klever Fet skiklubb 2:04:02 +47:55
198 13175 Richard Grønlie Veien Tilbake 2:04:10 +48:04
199 5224 Fredrik Rønning Iversen   2:04:14 +48:08
200 7000 Jon Kristian Flesvik   2:04:26 +48:20
201 12224 Jørn Heimro   2:04:28 +48:22
202 13088 Tjærand Lyngnes NORTURA 2:04:56 +48:49
203 11082 Roger Holm   2:05:26 +49:20
204 6215 Rune Tommelstad Sagstuåa Skilag 2:05:30 +49:24
205 7091 stein schille Sannidal il 2:05:41 +49:35
206 14225 Jo Are Brennodden Folldal 2:05:52 +49:45
206 15021 Thomas Smestad   2:05:52 +49:46
208 10005 Ole Kjetil  Vik Hønefoss Kiropraktikk 2:06:11 +50:04
209 11266 Tommy Jensen Indreflø CK Victoria 2:06:21 +50:14
210 14228 Geir Arne Engebakken Vang Skiløperforening 2:06:28 +50:21
210 15157 Toralf Nystøyl   2:06:28 +50:21
212 13161 Anders Enger Kong Arthur 2:06:31 +50:25
213 12123 Anders Vongraven Tiller IL 2:06:39 +50:33
214 9158 Thor Arne Johansen Sula sk 2:07:07 +51:01
215 10090 Frode Krokengen   2:07:19 +51:13
216 14185 Bjørn Steffen Sagmoen Strandbygda il 2:07:24 +51:18
217 9118 Levi Tyriberget   2:07:40 +51:34
218 15139 Roger Muldbakken Sporveien 2:07:54 +51:47
219 11040 Geir Emblemsvåg Storebrand 2:07:55 +51:48
220 11085 Magnar Hommerstad   2:07:56 +51:49
221 14118 Oskar Åsmund Sandanger   2:08:02 +51:56
222 14200 Anders Petterød Halvorsen ANSA 2:08:39 +52:33
223 6017 Frank Ove Blomvik Fysjotrimmen 2:09:14 +53:08
224 12026 Thor Didrik   2:09:25 +53:19
225 17170 David Lysø-Johansen Nidelv IL 2:09:46 +53:39
226 12201 Espen Nordgaard Østmarka Freeriders 2:10:20 +54:13
226 6242 Julien Pigere France POWER 2:10:20 +54:14
228 9224 Roger Johansen Team Optimist 2:10:26 +54:19
229 13034 Kenneth Fagerheim 2150 Kondisjonsidrettslag 2:10:40 +54:33
230 6235 Kjetil Aarbogh   2:10:48 +54:42
230 8108 Morten Røst Bartliebers 2:10:48 +54:42
232 19050 Kjetil Henriksveen Snertingdal 2:11:19 +55:13
233 19142 Tor Wallin Snertingdal 2:11:20 +55:14
234 8203 Kjell Kjellen Bigset Klypa 2:11:37 +55:30
235 8204 Dag Jarle Aa Klypa 2:11:38 +55:31
236 15198 Andreas Slette Spydeberg IL 2:12:11 +56:04
237 17020 Martin Blomberg Team Guided Heroes 2:12:25 +56:18
238 14187 Ånon Ausland Gjerstad IL 2:12:36 +56:29
239 8137 Kristian Brenden   2:12:45 +56:39
240 15104 Bård A Johnsen   2:12:46 +56:40
241 12141 Arve Krogsethagen Team KroVat 2:12:55 +56:49
242 19174 Daniel Avestruz   2:13:08 +57:01
243 10160 Tommy Slettheim   2:13:11 +57:05
243 17065 Olav Hoemsnes   2:13:11 +57:05
245 15119 Josef Lie Follo Sykkelklubb 2:14:27 +58:21
246 17035 Jon Nikolai Rønningen Vind IL 2:14:49 +58:42
247 19094 Rune Ness   2:15:29 +59:23
248 10173 Matz Åsebø   2:16:10 +1:00:03
249 15176 Haakon Rønneberg Meny Team Saftblandere 2:16:11 +1:00:05
250 9151 Alan Stathacopoulos Oslo Hellenic 2:16:23 +1:00:16
251 7039 Stefan Hansen Stadsbygd il 2:16:35 +1:00:28
252 15173 Simen Rustad   2:16:54 +1:00:47
253 14122 Thomas Simensen Lismarka Skilag 2:17:10 +1:01:04
254 20176 Jakob Anthun   2:17:26 +1:01:20
255 11036 Kai Thomas Sagdal Egeberg OSL BIL / Skedsmo Skiklubb 2:17:29 +1:01:23
256 14211 Stefan  Skjernnum Norsk Takmontasje 2:17:47 +1:01:41
257 11137 Jøran Meås   2:18:00 +1:01:54
258 14108 Kjetil Olsen Team Trippel Meny Stavern 2:18:01 +1:01:55
259 7236 Luc Wathelet   2:18:23 +1:02:16
260 15109 Lars Korsbakken   2:19:35 +1:03:29
261 17039 Morten Røraas   2:20:04 +1:03:58
262 19106 Morten Ryen   2:20:12 +1:04:05
263 13094 Marius Nordby   2:21:11 +1:05:04
264 15001 Christian Andersen Team Andersen 2:21:17 +1:05:11
265 16114 Thomas Karlsen   2:22:12 +1:06:05
266 18043 Tom Henning Gundersen   2:22:37 +1:06:31
267 18171 Gard Andresen   2:23:44 +1:07:37
268 10075 kim johansen   2:26:09 +1:10:03
269 14197 Kjetil Ekerbakke Valdres Brann og Redning / CK Valdres 2:27:08 +1:11:01
270 5112 Raymond Smith Skanska Aktiv 2:27:19 +1:11:12
271 19182 Thomas Bjerke FYK 2:27:22 +1:11:16
272 19187 Thor Kvande FYK 2:27:23 +1:11:16
272 16183 Frode Røkenes   2:27:23 +1:11:17
274 13049 Tore Henriksen   2:27:33 +1:11:27
275 19047 Fredrik Heier   2:28:16 +1:12:10
276 10256 Andreas Kongshaug   2:28:31 +1:12:24
277 19101 Bjørnar Olsen Kirkens bymisjon Drammen 2:28:54 +1:12:48
278 14145 Dan Morten Tryli   2:30:24 +1:14:17
279 18167 Vorobei Oleksii   2:31:01 +1:14:54
280 9238 Stian Rønnekleiv Flora Ck 2:31:13 +1:15:07
281 16220 Ronny Støen   2:31:49 +1:15:42
282 19044 Thomas Hauglund Eidsvoll Sykkelklubb 2:32:08 +1:16:02
283 19197 Martin P-Moe   2:32:09 +1:16:03
284 16020 Robin Andersen   2:34:00 +1:17:53
285 17231 Erik  Nordhagen Dynea BIL 2:34:30 +1:18:24
286 19188 Thore Svenning Tøraasen Norconsult BIL 2:35:09 +1:19:03
287 14023 Thomas Eriksen Team Trippel Meny Stavern 2:35:47 +1:19:40
288 14233 Jan Olav Mathiassen Iss Facility Services 2:35:50 +1:19:44
289 19160 Jan Henning Nyhus   2:36:05 +1:19:58
290 17211 Geir Israelsen Gerrard Academy 2:36:35 +1:20:28
291 6137 Henning Megrund   2:36:50 +1:20:43
292 16004 Robert Andersen Felleskjøpet Stange 2:37:35 +1:21:28
293 14256 Ole Kristian Bakkene Team Midtlivskrise i lycra 2:38:52 +1:22:46
294 18187 Morten Borgen Frisk Asker 2:39:04 +1:22:58
295 18090 Robert Lorvik   2:39:20 +1:23:14
296 19055 Håkon Andre Jensen Nets Active 2:39:29 +1:23:23
297 20131 Dan Sivertsen NLA 2:41:22 +1:25:16
298 19139 Geir Uvsløkk   2:42:24 +1:26:18
298 17165 Torstein Johansen Øre Beavers 2:42:24 +1:26:18
300 19162 Eirik Werner Frøytlog   2:44:41 +1:28:34
301 15268 Ståle Matre   2:47:53 +1:31:47
302 20061 Frank Jørgensen   2:49:33 +1:33:27
303 19039 Thomas Halvorsen   2:49:54 +1:33:47
304 16177 Stian Karlsen The Karlsens 2:54:37 +1:38:30
304 16264 Børge Herefoss Peab 2:54:37 +1:38:30
306 9164 Henrik Kai Eriksen DR Bil 2:58:04 +1:41:57
307 1035 Vegar Frøhaug   3:04:33 +1:48:27


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +