Resultater Birkebeinerløpet 2019 - Menn 55-59 år

Birkebeinerløpet - 21 km (halvmaraton)
Lillehammer, Oppland - 15. juni 2019

Arrangementstype: Friidrett, mosjonsløp, maratonløp, terrengløp

Resultatliste Klasse Menn 55-59 år - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 86 Kristen Aaby Sigdal 1:19:06,4 +0:00
2 71 Geir Strandbakke Lillehammer skiklubb 1:20:33,4 +1:27
3 14 Andreas Engebretsen Overtoppen/Bull Ski & Kajakk 1:21:03,5 +1:57
4 1202 Jan Nyrønning   1:25:02 +5:56
5 27 Terje Hordnes BFG Bergen løpeklubb 1:26:15,9 +7:09
6 39 Svein Egil Linnerud Gjøvik FIK / Eidsiva BIL 1:27:45,0 +8:39
7 10 Morten Brendlien Vang skiløperforeninfg 1:27:56,9 +8:50
8 1076 Kolbjørn Kittelsrud   1:28:21 +9:15
9 1235 Harald Ringen Team Sportsmanden 1:29:30 +10:24
10 1137 Jørn Schrøder Sk Vidar 1:30:22 +11:16
11 1167 Geir Vågen Koll 1:30:23 +11:17
12 2152 Yngve Aasum Equinor BIL Oslo 1:31:46 +12:40
13 7 Tore Bjerkrheim Team Bjerkrheim- Team Sportsmanden 1:32:23,1 +13:17
14 1196 Einar Jonsbu Dream Team 1:32:30 +13:24
15 2109 Sigmund Skar Naprapatlandslaget, Skien 1:32:47 +13:41
16 1004 Trond Olav Berg Bøler IF Friidrett 1:33:48 +14:42
17 2044 Lars Hansen-Møllerud   1:34:40 +15:34
18 1180 Stig Jacobsen Volda 1:35:38 +16:32
19 3201 Jo Helgestad Hamar Skiklubb 1:35:55 +16:49
20 3191 Dag Tvervaag Fornebu BTK 1:36:20 +17:14
21 3242 Ole Johan Sæther   1:36:27 +17:21
22 5004 Gunnar Atterås E-CO Hafslund BIL / Kjelsås 1:37:09 +18:03
23 4022 Trond Martin Flatemo Strandbygda il 1:37:37 +18:31
24 2107 Dag Silkoset Golar LNG 1:37:52 +18:46
24 2114 Aadne Smidesang Fåberg 1:37:52 +18:46
26 3194 Stig Arne Vassbotn s.i.volda 1:38:11 +19:05
27 5014 Stein Rønning Gjensidige Sport 1:38:13 +19:07
28 2034 Knut Magne Furuheim Fredrikstad IF 1:38:21 +19:15
29 2086 Lars Myhre Ull/Kisa Friidrett 1:40:02 +20:56
30 5206 Tom Steinar Sandvik Holmen 1:40:23 +21:17
31 4171 Eivind Fosheim Vestre Slidre IL 1:40:32 +21:26
32 4077 Henning Normann Kjelsås IL 1:40:35 +21:29
33 5174 Bård Hjorth   1:40:39 +21:33
34 3006 Kåre Gunnar Bakke Veidekke 1:40:43 +21:37
35 7232 Terje Stepaschko   1:40:58 +21:52
35 4143 Jon Storsveen   1:40:58 +21:52
37 2046 Geir Haugen vingar 1:41:15 +22:09
37 5005 Terje Auestad Nittedal Banquet Racers 1:41:15 +22:09
39 6110 Morten Thorsrud Lillehammer Skiklub 1:41:17 +22:11
40 2059 Åge Walter Inderdal   1:41:29 +22:23
41 5037 Per Hasselstrøm Lillomarka SK / GlobalConnect 1:41:33 +22:27
42 5245 Geir Christian Melen   1:41:41 +22:35
43 5076 Arild Nielsen Byggeindustrien 1:41:48 +22:42
44 4164 Frank Røstgård Drøbak sk 1:42:06 +23:00
45 5039 Jarle Haug Heming 1:42:09 +23:03
46 5097 Ole Rosvoll   1:42:17 +23:11
47 7025 Ståle Bertil Deraas Stiftstaden SK 1:42:24 +23:18
48 2241 Erland Rønning Harestua IL 1:42:49 +23:43
49 4064 Morten E Lund Hamar Skiklubb 1:43:12 +24:06
49 5034 Tore Haggren   1:43:12 +24:06
51 5092 Per Kolstad Mangenfjellet. 1:43:18 +24:12
52 5003 Tore Angelsen   1:43:47 +24:41
53 4142 Fred Gisle Pettersen Lyngstad og Omegn IL 1:43:48 +24:42
54 3041 Hallgeir Haug Lyn Ski 1:43:54 +24:48
55 5107 Tron Ola Sjøvold Røros 1:44:01 +24:55
56 7224 Bjørn Hafnor Kålja / Konnerud IL 1:44:06 +25:00
57 4054 Gisle Kogstad Romerike Runners Team 1:44:27 +25:21
58 451 Jan O Nytveit Kjelsås IL 1:44:34 +25:28
59 5200 Webjørn Remen Kjelsås/Hydro BIL 1:44:42 +25:36
60 8056 Andreas Johnsen Handelsbanken BIL 1:44:52 +25:46
61 3007 Rolf Bakken Fik Orion/Team 55+ 1:45:04 +25:58
62 3014 Atle Rye Carlsen Asker Skiklubb 1:45:27 +26:21
63 2242 Eirik Røysheim Team Mosetertoppen Skiline 1:45:33 +26:27
64 6061 Jan-Erik Gåsvær Team Gåssvær 1:45:38 +26:32
65 4144 Robert Tørudstad Nybygda 1:46:19 +27:13
66 7174 Mads Henrik Sandnes Hope IL 1:46:23 +27:17
67 10179 Børge Brubæk Skåla IL 1:46:51 +27:45
68 8182 Tore M. Andresen VFL 1:46:54 +27:48
69 4068 Kjell Messenlien Njård 1:47:19 +28:13
70 5041 Kjell Magnar Eide Helland Eide Helland 1:47:21 +28:15
71 6007 Jo Kristian Bartnes Ringebu-Fåvang skiklubb 1:47:25 +28:19
72 5148 Terje Bøe Hakadal IL 1:47:43 +28:37
73 11087 Karl Anders Hovden DNVGL BIL / Holmen IF 1:48:12 +29:06
74 6123 Per Oddvar Lien Kyrkjebø IL 1:48:27 +29:21
75 7081 Egil Paulsrud   1:48:41 +29:35
76 5139 Ross Wakelin Narvik IL 1:49:09 +30:03
77 6201 Roar Svensbakken BDO 1:49:11 +30:05
77 8222 Roy Arild Johannessen RISØR IL 1:49:11 +30:05
79 5024 Hans-Aksel Fjelldal Eid IL 1:49:14 +30:08
80 4135 Dag Sannerhaugen Eidsvold Værks Skiklubb 1:49:25 +30:19
81 5160 Olav Strømsvåg Hol IL 1:49:30 +30:24
82 5052 Bjarne Juul Follo hestesportsklubb 1:50:05 +30:59
83 14172 Arne Tømmervold   1:50:16 +31:10
84 5026 Hans Skari LYN SKI / SK Rye 1:50:17 +31:11
85 8017 Vidar Eide Fjellhug/Vereide IL 1:50:27 +31:21
86 3091 Anders Moen Ditt Tempo 1:50:51 +31:45
87 10199 Jul Langsjøvold FIK Ren/Eng 1:50:57 +31:51
88 8051 Torbjørn Hundere Holmen IF Langrenn 1:50:59 +31:53
89 12094 Åge Sandsengen Rogne il 1:51:09 +32:03
90 13194 Jørgen Høvik Brandhaugen 1:51:36 +32:31
91 4025 Terje Fuglseth Malvik Sykkel 1:51:53 +32:47
92 6015 Jon Bjerkestrand Jardar / Preem 1:52:13 +33:07
93 11206 Arild Lande Vaaler IF 1:52:20 +33:14
94 6135 Ingar Madsen SK Rye 1:52:22 +33:16
95 11086 Ivar Hovden Knausen IL 1:52:24 +33:18
96 10006 Age Bakker   1:52:55 +33:49
97 12179 Per Erik Vold Vold Aktiv 1:53:07 +34:01
98 10047 Leif Anders Holmen   1:53:27 +34:21
99 7102 Tonny N. Skogsholm ASK 1:53:47 +34:41
100 18021 Robert Brink Oslo Hash House Harriers 1:54:34 +35:28
101 11127 Knut Lindås   1:55:07 +36:01
102 8038 Trond Hammeren Hurdal IL 1:55:23 +36:17
103 7111 Svein Olav Stranden Team Råskinn 1:55:32 +36:26
104 8240 Per Olav Løken   1:55:33 +36:27
104 10013 Lars Bjønness   1:55:33 +36:27
106 14166 Trond Hagerud Mapei 1:56:18 +37:12
107 7243 Helge Holen   1:56:30 +37:24
108 13092 Bjørn Nilsskog   1:56:41 +37:35
109 5126 Jan Erik Thoresen Sæther Elektriske BIL 1:57:21 +38:15
110 11192 Helge Sætre Team C3C / Holmen I.F. 1:57:33 +38:27
110 8207 Jan Erling Grav Trøsken IL 1:57:33 +38:27
112 6249 Rune Lundh Nanset Ski 1:57:38 +38:32
113 3084 Per  Skogli Gjøvik skiklubb 1:58:06 +39:00
114 8208 Oddgeir Stensby   1:58:24 +39:18
115 11227 Per Trygve Halvorsen Gjensidige Sport 1:58:33 +39:27
116 7100 Roar Skaug Hedmarken Brannvesen 1:58:41 +39:35
117 11153 Eivind Nåvik Lillehammer Skiklub 1:58:47 +39:41
118 11237 Morten  Tallaksen   1:59:01 +39:55
119 8121 Arnt Joar Bjørnli Sokna IL 1:59:27 +40:21
120 12028 Ola Rosing Eide   1:59:35 +40:29
121 5216 Lars H Furu Nannestad il 1:59:36 +40:30
122 11043 Tore Engelien   1:59:43 +40:37
123 9214 Per Olav Bakken Toten-Krankenck 1:59:45 +40:39
124 9218 Anders F. Dege   2:00:32 +41:26
125 14223 Steinar Austefjord Justagjerskameratane stord 2:00:33 +41:27
125 10242 Dag Johannessen Asker Triahtlon Klubb 2:00:33 +41:27
127 11177 Arnt Skog Nidelv 2:00:37 +41:31
128 10265 Kjell Inge Solhaug Vadheim IL 2:01:03 +41:57
129 16248 Trond Ørneberg   2:01:04 +41:58
130 11014 Hans Petter Lundgaard Tjøme Løpeklubb 2:01:17 +42:11
131 12202 Guttorm Kvalsvik Hydro Oslo BIL 2:01:26 +42:20
132 6126 Per Kristian Lund Vind IL 2:01:27 +42:21
133 12188 Sindre Tangen Røros 2:01:38 +42:32
134 14119 Eivind Sandvik   2:01:43 +42:37
135 7122 Arnt Magne Steigedal Il.nor 2:01:58 +42:52
136 10077 Odd-Sverre Johansen Syril 2:02:08 +43:02
137 10096 Dag Johnny Lian Andebu IL 2:02:17 +43:12
138 9174 Erling Dokk Holm Rustad IL 2:02:19 +43:13
139 10184 Gudbrand Tingelstad Brandbu IF 2:02:21 +43:15
140 8193 Petter Endsjø   2:02:25 +43:19
141 16161 Freddy Skjenken Tjøme løpeklubb/Team Skjenken 2:02:48 +43:42
142 11059 Magnus Frøyen Eikefjord IL 2:03:04 +43:58
143 15002 Frank Andersen Åsen Il. 2:03:29 +44:23
144 8148 Gunnar Haug   2:03:50 +44:44
145 13196 Ivar Manger Ramo as 2:04:15 +45:09
145 17056 Tommy Hansen Veien Tilbake 2:04:15 +45:09
147 10239 Øyvind Hartvedt   2:04:24 +45:18
148 5166 Gunder Hellevig Kolbotn SK 2:04:30 +45:24
149 11259 Simon Streater   2:04:42 +45:36
150 11155 Sigmund Olsen Andebu IL 2:05:18 +46:12
151 13041 Arvid Berntsen   2:05:31 +46:25
152 14179 Magnar Stræte Nybrott 2:05:42 +46:36
153 12222 Karl-Johan Karlsson   2:06:00 +46:54
154 489 Svein Leth-Olsen Bjugn IL 2:06:41 +47:35
155 6000 Paul Caspari HEMING IL 2:06:57 +47:51
156 9171 Rune Frisvold Nexus Sport 2:07:58 +48:52
157 17140 Einar Synnes Valderøya 2:09:59 +50:53
158 17038 Ronny Solli   2:10:26 +51:20
159 10097 Lars-Ketil Liane Fredrikstad Skiklubb 2:10:29 +51:23
160 14091 Børge Moe Follo Sykkelklubb 2:10:47 +51:41
161 8031 Rolf Inge Furuly   2:11:04 +51:58
162 14082 Magne Lund   2:11:32 +52:26
163 11208 Erik Torkelsen Ringnes BIL. 2:12:01 +52:55
164 15047 Ove Sindre Lund   2:12:11 +53:05
165 10110 Thorbjørn Michelsen Aksio AS 2:12:57 +53:51
166 14120 Ove Sanna Fredrikstad Skiklubb 2:13:21 +54:16
167 18156 Torstein Ørsal   2:13:33 +54:27
168 11130 Ola Løvlien Forsvarsbygg 2:13:55 +54:49
169 18204 Gunnar Eikrem Syvde IL 2:14:22 +55:16
170 17192 Martin Rukan Kolbukameratene 2:14:25 +55:19
170 15072 Bjørn Gulliksen Løplabbet Sandvika 2:14:25 +55:19
172 15004 Cato Dovland Fossum IF / Statkraft 2:14:57 +55:52
173 10076 Royner Bäckerö   2:15:11 +56:05
174 18153 Stian Westad   2:15:35 +56:29
175 13166 Frode Angvik Jacobsen   2:15:43 +56:37
176 14250 Magne Orderløkken Skedsmo Skiklubb / Nokia BIL 2:16:04 +56:58
177 11073 Esben Haugli Sulland BIL 2:16:15 +57:09
178 16003 Per Viggo Andersen Rock Doctors 2:17:16 +58:10
179 10042 Lars Gunder Gundersen GreenSocks Old Stars 2:17:40 +58:34
180 17240 Bjørge  Aase   2:17:54 +58:48
181 16199 Hans-Åge Skjenken Team Skjenken 2:18:24 +59:18
182 15168 Frode Rissmann Toten-Kranken CK 2:19:00 +59:54
183 8134 Jørn Volle Volda VTI 2:19:04 +59:58
184 16174 Dagfinn Ravnås   2:19:16 +1:00:10
185 6106 Otto Svein Ramsdal Flora Ck 2:19:23 +1:00:17
186 13098 Robert Olsen Botne Skiklubb 2:19:29 +1:00:23
187 18076 Jan Oluf  Kjeldsrud VTUL 2:22:45 +1:03:39
188 18115 Geir Olimb   2:23:49 +1:04:43
189 16246 Per Arne Williksen   2:25:08 +1:06:02
190 18039 Morten Furuseth   2:25:38 +1:06:32
191 19130 Hans Johan Sveen   2:26:31 +1:07:25
192 12074 Odd Arve Mathisen Team Mathisen 2:26:38 +1:07:32
193 17161 Dag Arthur Aasbø   2:26:39 +1:07:33
194 18215 Otto Bjørgesæter   2:27:02 +1:07:56
195 10154 Kåre Svensson UiO bil 2:27:25 +1:08:19
196 16080 Knut Åge Hals Snåsa 2:28:27 +1:09:21
197 14014 Tommy Bunæs Halden Skiklubb/Nexans 2:29:09 +1:10:03
198 18096 Dag Midtfjord NIBIO bedriftsidrettslag 2:30:06 +1:11:00
199 20122 Karl Magne Røsand   2:30:25 +1:11:19
200 16124 Jan Krokdal Hemne Sykkelklubb 2:30:28 +1:11:22
201 6116 Rune Smittil   2:34:01 +1:14:55
202 19191 Knut  Ramberg   2:34:05 +1:14:59
203 16176 Erik Retvedt Nordic Choice Hotels 2:34:11 +1:15:05
204 17115 Lasse Petersen Team Dateka 2:34:16 +1:15:10
205 19129 Arne Sveen   2:35:17 +1:16:11
206 20187 Johnny Slåen Brav Norway 2:37:47 +1:18:41
207 14203 Sigbjørn Hegge Beitostølen Helsesportsenter 2:38:16 +1:19:10
208 19010 Morten Bye   2:40:16 +1:21:10
209 7007 Steinar Bakken Smågnagerne 2:40:56 +1:21:50
210 20137 Piers Smith NLA 2:41:22 +1:22:16
211 19057 Trond Johannessen   2:49:22 +1:30:16
212 16075 Morten Grønli   2:49:58 +1:30:52
213 1115 Leif Tommy Olsen   2:50:35 +1:31:29
214 1175 Helge Berg Team Ættestup 2:52:50 +1:33:44
215 17217 Finn Westgård Åslia/TIF/Team 55+ 2:54:51 +1:35:45
216 14177 Tor Jakob Reitan Stjørdals Blink 2:58:33 +1:39:27
217 502 Alf Kåre Andersen   3:34:23 +2:15:17


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +