---
SKISKYTING SJUSJØEN: Søn. Fellesstart: Kvinner- Menn| Lør. Sprint: Kvinner- Menn| BRUKSVALLSLOPPET: Søn. Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn| Lør: 10/15 km: Kvinner- Menn| ROVANIEMI: Søn. Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn| Lør. 10/15 km: Kvinner- Menn| MUONIO: Søn. 10/15 km: Kvinner- Menn| Lør. 5/10 km: Kvinner- Menn| Fre. Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn

Resultater Birkebeinerløpet 2019 - Menn Elite



Birkebeinerløpet - 21 km (halvmaraton)
Lillehammer, Oppland - 15. juni 2019

Arrangementstype: Friidrett, mosjonsløp, maratonløp, terrengløp

Resultatliste Klasse Menn Elite - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 160 Weldu Negash Gebretsadik IL BUL 1:07:53,3 +0:00
2 99 Senay Fissehatsion Tjalve IK 1:09:32,5 +1:39
3 17 Thomas Fremo Fjellørnen IL 1:09:55,0 +2:02
4 83 Eivind Flugstad Østberg Gjøvik FIK 1:13:07,5 +5:14
5 93 Ronny Losoa Sigdal friidrettsklubb 1:13:42,0 +5:49
6 134 Anders Gløersen Rustad IL 1:14:04,6 +6:11
7 172 Morten Eide Pedersen   1:14:30,9 +6:38
8 193 Michael Ande Tesfamichael   1:14:35,5 +6:42
9 91 Jacob Hystad Stord IL 1:15:22,4 +7:29
10 189 Eirik Methlie Hagen Askim IF 1:15:55,8 +8:02
11 145 Thomas Henriksen Frogner Runners 1:16:06,9 +8:14
12 119 Henning Halvorsen Offigstad Bratsberg IL 1:16:12,5 +8:19
13 8 Jens Bjertnæs Frogner Runners 1:16:33,7 +8:40
14 152 Anders Stenbrenden Kluge Kjekkas 1:16:54,5 +9:01
15 161 Bjørn Robstad Moelven IL 1:17:02,3 +9:09
16 56 Mathias Oppegaard OSI friidrett 1:17:08,0 +9:15
17 176 Lars Helge Birkeland Birkenes Il 1:17:37,0 +9:44
18 177 Lars-Olav Måkestad Apold Team Kibsgaard 1:17:57,8 +10:05
19 3 Magnus Torp Antonsen Strandbygda IL/Østlendingen 1:17:58,6 +10:05
19 166 Jon Olsen Lørenskog/Oslo Sportslager 1:17:58,6 +10:05
21 125 Awet Kibrab Tjalve 1:18:23,1 +10:30
22 113 Svein Halvor Dahl Skarphedin, IL 1:18:31,0 +10:38
23 187 Sondre Bollum Gjøvik skiklubb 1:18:39,8 +10:46
24 186 Karsten Andre Vestad   1:18:42,2 +10:49
25 175 Magnus Vesterheim Mosvik IL - Fridrett, Kvæfjord IL 1:18:44,7 +10:51
26 115 Morten Grøan Høybråten og Stovner 1:18:44,8 +10:51
27 149 Kristoffer Lamøy Åsen IL 1:18:49,1 +10:56
28 88 Hallgeir Aspli Frol IL 1:18:51,0 +10:58
29 4 Morten Antonsen Hvam IL 1:18:53,6 +11:00
30 86 Kristen Aaby Sigdal 1:19:06,4 +11:13
31 77 Øyvind Ytterhus Utengen   1:19:10,4 +11:17
32 28 Tor Einar Hulløen Eggedal IL 1:19:15,1 +11:22
33 137 Espen Antonsen Halmsås & Omegn 1:19:17,2 +11:24
34 109 Ola Grindland Skanska Aktiv 1:19:39,5 +11:46
35 178 Ken Tony  Johansen Gular 1:19:40,0 +11:47
36 155 Halvor Korbøl Thoner   1:19:57,9 +12:05
37 5 Haakon Engelsen Berg Bøler IF Friidrett 1:20:04,0 +12:11
38 64 Elmer M. Skalle Elektriker'n Lillehammer AS 1:20:06,6 +12:13
39 164 Glenn Røisgaard Aurskog-Høland Friidrettslag 1:20:07,1 +12:14
40 37 Hans Olav Kjøs   1:20:15,9 +12:23
41 135 Gard Ringstad Breiskallen Sportsklubb 1:20:32,7 +12:39
42 71 Geir Strandbakke Lillehammer skiklubb 1:20:33,4 +12:40
43 114 Kjetil Hagtvedt Dammen Frogner Runners/Rustad IL 1:20:38,9 +12:46
44 70 Jørgen Stigen Hamar Skiklubb 1:20:42,3 +12:49
45 102 Mats Johan Hårstad IL snøhetta 1:20:48,2 +12:55
46 15 Lars Engseth Lillehammer Skiklub/ Team Mosetertoppen Skiline 1:20:52,6 +12:59
47 118 Lars-Kristian Lunde Slevik IL 1:20:55,7 +13:02
48 182 Nils-Ingar Aadne Andebu IL 1:20:59,1 +13:06
49 52 Pål Jostein Petersen Onsrud Team Sportsmanden 1:21:02,5 +13:09
50 14 Andreas Engebretsen Overtoppen/Bull Ski & Kajakk 1:21:03,5 +13:10
51 22 Trygve Hansen   1:21:06,5 +13:13
52 78 Bjørn Ole Vassbotn Volda T og IL 1:21:08,1 +13:15
53 29 Heine Husdal Drøbak-Frogn IL 1:21:09,7 +13:16
54 181 Stian Storsveen   1:21:10,6 +13:17
55 35 Ole Petter Kjerkreit   1:21:11,3 +13:18
56 20 Ole André Hagen   1:21:28,7 +13:35
57 106 Espen Gundersen Rusten MECA Bedriftsidrettslag 1:21:40,8 +13:47
58 69 Tore Stengrundet   1:21:47,3 +13:54
59 74 Kristian Thon Team Klabautermänner 1:21:53,8 +14:00
60 117 Martin Lindbæck Frogner Runners 1:21:57,0 +14:04
61 58 Eirik Næsset Ramtvedt OSI Fridrett 1:21:59,3 +14:06
62 87 Morten Aasebø Kjelsås IL 1:22:00,1 +14:07
63 50 Espen Nyland Ottestad / Kluge 1:22:04,4 +14:11
64 183 Fridtjof  Wedum   1:22:12,8 +14:19
65 66 Tor Håkon Skogstad EiendomsMegler 1 Midt-Norge 1:22:14,8 +14:21
66 111 Roger Thompson Driv IL / Team Sportsmanden 1:22:24,2 +14:31
67 59 Eirik Rusten Otta IL 1:22:24,7 +14:31
68 154 Teodor Sveen-Nilsen Frogner Runners 1:22:25,3 +14:32
69 48 Eirik Nordvik Norsk Konstruksjonsrådgivning 1:22:26,8 +14:33
70 47 Tom Nordheim Gjøvik FIK 1:22:29,1 +14:36
71 81 Morten T. Vaagsbø SK Rye 1:22:30,0 +14:37
72 33 Ole Johann Rødvik Kilskar Frol IL 1:22:32,3 +14:39
73 148 Thor Emil Kvernevik Vang Skiløperforening 1:22:44,3 +14:51
74 169 Harald Øygard Rogne il 1:22:47,2 +14:54
75 132 Lars Solheim Støren Sportsklubb 1:22:54,6 +15:01
76 63 Per Christian Brekke Sjøli Feiring IL 1:23:00,1 +15:07
77 110 Lars Anders Tenold Nordre Eidsvoll 1:23:09,7 +15:16
78 136 Runar Sannerud Ull/Kisa-friidrett/ Team Sportsmanden 1:23:18,2 +15:25
79 129 Christoffer Enderud Hansen Galterud IF 1:23:20,0 +15:27
80 188 Michael Boberg Rivervalley Rockers 1:23:24,7 +15:31
81 55 Even Oppegaard Aurskog-Høland Friidrettslag 1:23:31,5 +15:38
82 131 Ola Sisselberg   1:23:31,8 +15:39
83 101 Tim Trygve Gundersen Frogner Runners 1:23:40,5 +15:47
84 156 Vetle Årsvoll Undheim FIGGJO IL 1:23:50,8 +15:57
85 163 Stian Sommerseth   1:23:51,5 +15:58
86 128 Ørjan Aasen Ottestad IL 1:23:51,7 +15:58
87 85 Jon Øxnevad Norconsult BIL 1:23:57,2 +16:04
88 130 Tore Jakobsen Follobrannvesen/Follo sk 1:23:58,9 +16:06
89 124 Kjetil Brårud Snøgg friidrett 1:24:01,1 +16:08
90 179 Petter Herheim BDO BIl Innlandet 1:24:01,4 +16:08
91 103 Fredrik Fyksen Lund OSI friidrett 1:24:09,0 +16:16
92 173 Christian Rønning Backe Oppland 1:24:09,2 +16:16
93 105 Fredrik Owren Kyrksæterøra IL/NTG Lillehammer 1:24:10,3 +16:17
94 147 Sigurd Sollien Hulbak Hemsedal IL 1:24:14,7 +16:21
95 6 Ole Tobias Utne Bjerke Sørum IL 1:24:15,2 +16:22
96 16 Clemet Fougner SK Rye 1:24:17,0 +16:24
97 180 Tore Martin Søbak Gundersen Vang Skiløperforening 1:24:19,9 +16:27
98 40 Tommy Mikkelsen Team Fønix Brumunddal 1:24:25,0 +16:32
99 191 Sindre Bergan Jakobsen OSI langrenn 1:24:38,8 +16:45
100 2 Jonas Amundsen Nes Ski 1:24:48,8 +16:55
101 46 Rune Nordgård Hurdal I.L 1:24:50,4 +16:57
102 25 Tor-Håkon Hellebostad Globus.ai / Nesodden IF 1:24:51,7 +16:58
103 165 Jonas Dyrli Thoresen Røa IL 1:25:13,7 +17:20
104 75 Kenneth Tofthagen Ramsøy 1:25:20,6 +17:27
105 9 Erlend Brandsnes   1:25:43,5 +17:50
106 18 Finn Gjøsteen   1:25:47,3 +17:54
107 146 Helge Holthe Nammo 1:25:48,8 +17:56
108 53 Kjell Vegard Opheim Gubbetrim 1:26:06,7 +18:13
109 21 Andreas Hamborg   1:26:14,5 +18:21
110 27 Terje Hordnes BFG Bergen løpeklubb 1:26:15,9 +18:23
111 26 Endre Hjelseth Ottestad IL 1:26:24,4 +18:31
112 184 Ørjan Walseth Team Oslo Sportslager 1:26:54,7 +19:01
113 67 Ola Nygård Snellingen Svea skilag 1:26:56,2 +19:03
114 107 Mathias Ulverud Gjerdrum IL Langrenn 1:27:07,7 +19:14
115 11 Ulf Brenna DNB/IL Try 1:27:09,0 +19:16
116 65 Oskar Lockert Skjold Åsen IL Ski 1:27:09,6 +19:16
117 140 Magnus Erstad IF Kamp/vestheim 1:27:13,3 +19:20
118 151 Ola Spigseth   1:27:18,4 +19:25
119 1 Espen Almlid Hamar skiklubb / Bane NOR 1:27:25,5 +19:32
120 79 Marius Vesterås Gjøvik Friidrettsklubb 1:27:33,3 +19:40
121 112 Øystein Anmarkrud Tjøme Løpeklubb 1:27:35,3 +19:42
122 30 Helge Johansen Trondheim Triatlonklubb 1:27:37,4 +19:44
123 39 Svein Egil Linnerud Gjøvik FIK / Eidsiva BIL 1:27:45,0 +19:52
124 23 Øyvind Hasli Eina IL 1:27:55,7 +20:02
125 10 Morten Brendlien Vang skiløperforeninfg 1:27:56,9 +20:04
126 34 Haakon André Kinneberg IL Tyrving 1:27:57,7 +20:04
127 80 Alexander Vestre Øksfjord IL 1:27:59,5 +20:06
128 104 Morten Omland Kjelsås IL 1:28:07,4 +20:14
129 32 Svein-Åge Karlsen Rygge IL 1:28:13,5 +20:20
130 68 Øystein Rognes Solheim   1:28:16,8 +20:23
131 24 Trygve Haugnæss 2150 Kondisjonsidrettslag 1:28:32,9 +20:40
132 54 Jon Marius Ophus Arve Hagen 1:28:50,4 +20:57
133 38 Amund Hagen Kristiansen Framtiden i våre hender 1:29:07,4 +21:14
134 72 Bjørn Sundvor Stavanger Friidrettsklubb 1:29:27,1 +21:34
135 108 Lars Øy Gjelleråsen IF 1:29:45,4 +21:52
136 153 Petter Sveen Swedbank BIL 1:29:49,3 +21:56
137 138 Bjørn E Eide Ø.Slidre IL 1:30:27,1 +22:34
138 84 Geir Øvergård Trysilgutten 1:30:39,3 +22:46
139 127 Aslak Undheim FIGGJO IL 1:30:48,7 +22:55
140 90 Fredrik Frossdal Sturla IF 1:31:01,5 +23:08
141 76 Morten Tokerud   1:31:08,7 +23:15
142 7 Tore Bjerkrheim Team Bjerkrheim- Team Sportsmanden 1:32:23,1 +24:30
143 97 Bård Eskil Bjørndalen OPPSTAD IL 1:32:29,5 +24:36
144 141 Simen Granvold Gjøvik Friidrett 1:32:56,7 +25:03
145 60 Vetle Ryen Asker Skiklubb 1:33:01,9 +25:09
146 143 Anders Haga Åsen IL 1:33:37,7 +25:44
147 150 Ivar Andre Ryttervold Åsen IL - Team Sportsmanden 1:33:38,4 +25:45
148 89 Isak Skari Berger Lillehammer IF 1:34:22,0 +26:29
149 162 Even Sletten   1:34:28,2 +26:35
150 171 Christian Hartz Melling Glassverket IF / Team Drammen 1:34:32,5 +26:39
151 98 Ståle Fenstad Rustad IL 1:35:18,4 +27:25
152 174 Bård Brekke Stavern 1:35:34,5 +27:41
153 116 Vidar Igeltjørn Hamar Skiklubb 1:35:38,4 +27:45
154 192 Anders Jensen Bærums Verk IF 1:35:48,3 +27:55
155 167 Markus Rørvik Sandnes SSL 1:35:50,3 +27:57
156 142 Hans-Gunnar Grepperud Ormsund roklub 1:36:02,2 +28:09
157 100 Sveinung Brenno Flæthe OSI friidrett 1:36:26,5 +28:33
158 190 Olav Dybvik Bøhn Jevnaker if 1:37:09,2 +29:16
159 185 Sverre Hoggen Team bankettpartner Volda 1:37:19,2 +29:26
160 139 Ole Eirik Fuglehaug Ekrem Lillehammer Skiklub / Team Synnfjell 1:37:38,9 +29:46
161 122 Theodor Ånestad Ull/Kisa fotball 1:38:12,8 +30:20
162 126 Jostein Nyquist Øystre Slidre il 1:40:46,9 +32:54
163 96 Jørgen Kjos Barkenæs Fet skiklubb 1:45:07,6 +37:14
164 120 Mats Tofthagen Lillehammer 1990 Elite 1:46:20,2 +38:27


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +