Resultater Birken - Birkebeinerrennet 2015 - Menn 18-19 år



Resultater Birken - Birkebeinerrennet - 54 km, klassisk
Rena til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 21. mars 2015


Arrangementstype: Langrenn

Resultatliste Klasse Menn 18-19 år - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen
 

Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 168 Bjørn André Aaslund Heming IL Ski 2:34:03
2 232 Petter Stakston Søre Ål IL 2:36:22
3 639 Erling Pettersen Vollan Høybråten og Stovner IL 2:37:03
4 265 Per Ola Flaten Bredvold Brøttum IL 2:39:58
5 1551 Vebjørn Tandberg Kjelsås IL - langrenn 2:41:20
6 254 Sondre Taugbøl Lomeland Gjesdal IL 2:41:58
7 85 Iver Matias Linge Glomnes Valldal IL 2:42:32
8 510 Ola Jordheim Hemsedal IL/Team Hallingdal 2:43:11
9 201 Kristoffer Bryhn IL ROS/Team Drammen 2:44:36
10 563 Henrik Gullikstad Lillehammer Skiklub/Skilinja Lvgs 2:45:31
11 1543 Daniel Instanes Fana IL 2:45:56
12 19148 Henrik Olav Aandstad Askim IF 2:46:56
13 455 Ole Magnus Egebakken Grotli Gjelleråsen IF 2:47:21
14 1587 Aksel Madslien Norcem/Leca/Bygg.no/Kjelsås IL Langrenn 2:48:17
15 472 Iver Andreas Hanslien Lillehammer Skiklub 2:48:55
16 1321 Mathias Lorentsen Koll 2:50:26
17 286 Ivar Andre Ryttervold Frogner IL ski 2:50:36
18 642 Fredrik Helgestad Hamar Skiklubb 2:52:14
19 574 Erling Nyborg Owren Gjøvik skiklubb 2:52:25
20 523 Øystein Tallhaug Engelstad MjøsSki 2:52:48
21 2083 Edvard Grut Andersen Syril 2:53:40
22 1745 Sivert Fodnes Årdalstangen IL 2:53:56
23 1592 Henrik Romundstad HEMING IL 2:54:19
24 1205 Jonas Fremming Heming 2:54:28
25 1168 Ole-Einar Brukvangen Vang Skiløperforening 2:54:41
26 1533 David Bleich Rustad IL/Team Kollen 2:54:58
27 564 Arne Bjørnevik Nygaard Molde og Omegn IF - Ski 2:55:15
28 1580 Pål Jenssen IL Runar Ski 2:56:20
29 1288 Ole-Jørgen Folkestad   2:56:50
30 1907 Pål Marius Mørch Rustad IL 2:56:58
31 1815 Jørgen Hågensen Hamar Skiklubb 2:57:14
32 615 Mathias Maagerø Svendsen Oseberg Skilag 2:57:38
33 1571 Kristian Wøien Stø Lr illehammer fotballklubb 2:57:54
34 1558 Ivar Jevne Arnesen Hamar Skiklubb 2:58:30
35 422 Jonas Engebakken Nordbygda/ Løten Ski 2:58:51
36 2503 Erik Staum Follebu Skiklubb 2:59:18
37 2285 Krister Hovde MjøsSki 3:00:36
38 531 Andreas Rauset Fjellhug Vereide 3:00:39
39 2060 Jon Amund Vold Heming 3:00:48
40 1772 Johan Henrik Grøgaard Fossum IF 3:00:56
41 1770 Magnus Gravningen Sande Sportsklubb 3:01:52
42 1405 Andreas Runde   3:01:55
43 1975 Erlend Nilsen Sandnes Emblem IL 3:01:57
44 3176 Even Kristian Tønsberg Fet skiklubb 3:02:18
45 2126 Ole Gamme Gran IL 3:02:49
46 3166 Eivind Syrdalen Dovland Fossum IF 3:02:54
47 1773 Lars Grønlund Ringkollen Skiklubb 3:03:31
48 1322 Einar Lund IL Bevern 3:03:32
49 1814 Ingar Høiseth Frogner IL 3:03:50
50 2225 Torstein Eiken Fossum IF 3:04:18
51 3641 Haagen Fossen Moelven IL/Team Sjusjøen 3:04:20
52 1366 Espen Segrov Nes Fana IL 3:04:27
53 1457 Sverre Bang Støeng Hamar Skiklubb 3:05:09
54 1134 Martin Skjøstad Andersen Hamar Skiklubb 3:05:31
55 3148 Marius Backe Botne Skiklubb 3:05:58
56 2132 Andrè Bjugstad Brøttum IL 3:06:07
57 562 Matias Sølvsberg Noren Hamar Skiklubb 3:06:20
58 3117 Thor Gudmund Weisz Koll 3:08:37
59 2446 Halgrim Ove  Tørrisplass Team Haruka 3:08:44
60 2536 Magnus Rokne Vågen Koll IL 3:08:53
61 3147 Ola Wang Ørjavik Tromsø løpeklubb 3:09:39
62 1591 Mathias Aas Rolid Redalen il/Gjøvik toten langrenn 3:09:41
63 1544 Marius Killingdalen Sande Sportsklubb 3:09:42
64 4685 Nicolay Aas Lerkendal Lillomarka skiklubb 3:10:29
65 2099 Lars Norheim Christiansen Botne Skiklubb 3:10:30
66 3217 Markus Wirstad   3:10:43
67 3047 Harald Skurdal Ottestad 3:10:46
68 2271 Audun Heimdal Konnerud IL 3:10:56
69 3146 Gunnar Wang-Haugseth LØRENSKOG SKIKLUBB 3:11:56
70 2477 Herman Østensen Fossum IF 3:12:05
71 19114 Karl Jonas Johnsen   3:12:16
72 4731 Bjørn Haugo Herfindal Voss IL 3:12:47
73 3717 Fredrik Haugen Petersen Rustad IL 3:13:04
74 2215 Eirik Haug Driv IL 3:13:20
75 2472 Endre Wigaard Rustad IL 3:13:38
76 1229 Sigurd Gundersen Njård 3:13:44
77 1868 Håvard Lilaas Skoppum Ski 3:14:09
78 1948 Torgrim Vedde Nesbyen 3:14:24
79 4647 Rasmus vonen Varegg Fleridrett 3:14:32
80 2065 Magnus Wølneberg Jardar IL 3:14:49
81 3033 Kristian Seljeskog Spredel IL 3:16:12
82 5265 Edvin Grundnes Lillomarka Ski 3:16:42
83 1977 Simen Sauro IL Bevern 3:17:04
84 2838 Audun Grepperud Ormsund roklub 3:18:31
85 3980 Einar Kvam Lundberg Strømmen og Lillestrøm Skiklubb 3:18:54
86 4864 Hauk  Bjørnland Lyn Ski 3:19:19
87 5695 Sivert Schou Olsen Høybråten og Stovner IL 3:19:21
88 3712 Vetle Sommerstad Raufoss IL 3:20:21
89 19101 Sindre Bergan Jakobsen Roterud IL 3:22:07
90 3868 Tobias Lerche Fodstad Østre Toten Skilag 3:22:59
91 2499 Øystein Nordaas Strandbygda il 3:23:20
92 3970 Jens Olav Leirvik Rustad IL 3:24:14
93 2781 Håkon Berg-Pedersen Heming IL, Ski 3:25:02
94 3116 Jørgen Weidemann Kjelsås IL 3:25:27
95 3351 Magnus Vold Gran Sande Sportsklubb 3:25:47
96 3182 Fredrik Gulbrandsen Nes Ski 3:26:09
97 1341 Herman Moe Fet skiklubb 3:28:19
98 3680 Jonas Knoph Bjerknes Fossum IF 3:28:34
99 4228 Erik Mæhlum Vingrom IL - Skiskyting 3:28:44
100 1732 Vemund Falch Byåsen IL 3:31:24
101 2219 Fredrik Dalen Vang Skiløperforening 3:32:01
102 1860 Jens Christian Eitrem Landmark Milslukern Sport 3:32:02
103 4543 Martin Nessestrand  Mjøs Osterøy IL Ski 3:32:30
104 3693 Elias Ytterlid Pettersen Strømmen og Lillestrøm Skiklubb 3:33:36
105 2521 Even Lindstad Børresen Ottestad Ski 3:34:09
106 2963 Halvor Melkild Byaasen Skiklub 3:34:45
107 4069 Håkon Senderud   3:35:27
108 3450 Aksel Bjørnstad Koppang Bærums Skiklubb 3:39:02
109 3986 Jakob Andreas Malmo Åslia skilag 3:39:07
110 5236 Veli-Petteri Liedes Vaasan Hiihtäjät 3:40:19
111 4965 Martin Johan Janssen Tønsberg Seilforening 3:41:19
111 5247 Kristian Høystad Sønner av Norge 2015 3:41:19
113 1659 Nikolai Reiding Andresen LØRENSKOG SKIKLUBB 3:41:21
114 5759 Nikolai Skyrud Grue IL 3:41:45
115 7578 Hans Petter  Dehlimarken   3:43:47
116 7127 Håvar Junker Team Solvang 3:44:21
117 6611 Andreas Figenschou Arntzen Tromsø løpeklubb 3:45:36
118 4378 Edvin Nordheim Edvardsen   3:46:50
119 3032 Jostein Seljegard Skimt 3:46:59
120 5866 Stian Hagen   3:47:35
121 7698 Sondre Høiseth Vanvik IL 3:48:02
122 5532 Harald Hjellen Leinstrand 3:48:58
123 5402 Per Olav Broback   3:49:29
124 5239 Sindre Nordlund Hamar Skiklubb 3:49:40
125 6632 Pål Anders Rønningen Ringebu-Fåvang skiklubb 3:50:15
126 5103 Ole Andre Skonnord Konnerud IL 3:51:43
127 15293 Philip Olav Farstad Kunz Volkswagen 3:54:02
128 5913 Edward Brandtzæg Fet skiklubb 3:54:23
129 5249 Øyvind Kinneberg IL Jardar 3:54:45
130 5656 Håvard Nord Mjømen Nittedal IL 3:54:51
131 7906 Gøran Sildnes Gedde-Dahl Eide IL 3:55:39
132 6634 Bjørnar Degnes TTIF Tistedal 3:56:10
133 8400 Ivar Kaaresen Hoel Fossum IF 3:56:38
134 8796 Erik Lundgård Ekeren   3:57:14
135 8804 Lars Gjerdrum Morstad Norcem/Leca/Bygg.no 4:00:53
136 15220 Tobias K Tveter SteelDim 4:01:56
137 16722 Martin Grini   4:05:45
138 8059 Andreas Bjørgesæter   4:05:46
139 7864 Oscar Petlund V5 4:06:28
140 5879 Johan Bakken Ringebu-Fåvang skiklubb 4:08:13
141 17293 Jo Søbstad Skjævesland Team Super Sonic 4:08:42
142 16542 Marius Opheim   4:09:31
143 8758 Chris Marr-Laing   4:10:17
144 14745 Sindre Lea Bergkvam Volkswagen 4:11:03
145 3274 Fredrik Almås Byåsen SSL 4:11:17
146 8700 Jan Henrik Vedeler Team Supersonic 4:12:05
147 15472 Rasmus Sætrum Bjerkan Nyborg IL 4:12:26
148 15596 Leander Grøttum   4:13:22
149 15077 Christoffer Pedersen Leknes ski 4:13:42
150 8294 Nikolai Baardseth Oslo Sportslager 4:14:40
151 16659 Eirik Clement Tømmer   4:14:48
152 10904 Vetle Birkeland Aass Team Åskop 4:25:22
153 5885 Aksel Vedeler Tønsberg Triathlonklubb 4:28:32
154 15727 Isak B. E. Myhr  Lamvik   4:28:37
155 15465 Reidar Berge   4:29:01
156 15050 Aksel Heggernes Njaa Lørenskog Tennisklubb 4:29:25
157 9736 Kristian Holen Danielson   4:29:43
158 8523 Øystein Nordlund Øyer Tretten IF 4:30:17
159 15312 Arne Halvorsen   4:32:05
160 15159 Ola Solberg Privat 4:36:13
161 14741 Lars Berg Fjellveien skiforening 4:36:29
162 14085 Vegar Engdal Torvikbukt IL 4:37:39
163 15117 Bendik Røthe Team Nava 4:37:54
164 11962 Andreas Hatlø   4:38:12
165 16770 Ingbjørn Andreas Aasen Engesetdal 4:38:14
166 8795 Robert Stordahl Dybvig Nes Ski 4:39:26
167 15966 Adrian Wensaas   4:40:08
168 15108 Aaron Rosenblum Proctor Academy 4:40:53
169 15064 Sindre Nyland ADPD Norge AS 4:40:58
170 8961 Martin Andresen   4:46:34
171 8106 Martin Schei Nilsen   4:47:52
172 17343 Jørgen Taule   4:48:02
173 14572 Espen Stjern Åfjord 4:51:20
174 15028 Felipe Migoya Proctor Academy 4:53:42
175 14794 Stian Hegge-Jensen Norcem/Leca/Bygg.no 4:56:44
176 14780 Daniel Cook Proctor Academy 5:04:54
177 16917 Sondre Butler Wang Tønsberg Seilforening 5:07:29
178 12317 Ole Mathias Rønning Sagen Team Ole 5:08:22
179 16189 Sjur Vold   5:14:05
180 16511 Anders Mæhlum   5:15:48
181 16752 Kristian Eriksen   5:18:13
182 14910 Michael Hovem Proctor Academy 5:24:08
183 15192 Krister Sævik Team Nava 5:24:19
184 14046 Simon Broen Kirkeng Rakkestad IF fotball 5:35:38
185 15501 Eirik Bævre Bergseth   5:37:35
186 16177 Vebjørn Bekkhus HIF 5:40:44
187 17300 Magnus Skånlund   5:43:32
188 15524 Daniel Meek Dromnes   5:50:44
189 13411 Lars Van Der Lee UNIT4 Agresso AS 5:52:58
190 17054 Marius Hvoslef-Eide   5:56:34
191 14484 Ib Alexander  Thorvaldsen   6:07:37
192 17202 Håkon Nordstrøm   6:07:38
193 14455 Sindre Frøyen Stensløkken Urædd 6:32:23
194 14831 Sondre Rygg   6:49:49


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +