Resultater Birken - Birkebeinerrennet 2015 - Menn 40-44 år



Resultater Birken - Birkebeinerrennet - 54 km, klassisk
Rena til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 21. mars 2015


Arrangementstype: Langrenn

Resultatliste Klasse Menn 40-44 år - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen
 

Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 2 Stanislav Rezác Silvini Madshus Team 2:23:17
2 5 Jørgen Aukland Team Santander 2:24:59
3 13 Jörgen Brink Lager 157 Ski Team 2:28:12
4 1 Anders Aukland Team Santander 2:29:03
5 25 Geir Ludvig Aasen Ouren Team Synnfjell 2:29:40
6 30 Ivar Tveiten Bjørn Myhre Sport 2:29:57
7 47 Thomas Alsgaard Team LeasePlan Go 2:36:53
8 280 Bjørn Robstad Moelven il -Team Parkettpartner 2:40:18
9 282 Øyvind Viken Åsmarka IL/Team Parkettpartner 2:43:58
10 244 Gøran Syversen Harestua IL 2:44:05
11 160 John Arne Holtet   2:44:14
12 115 Kjartan Roland Bjerke IL-ski 2:44:35
13 256 Bjørn Risebrobakken Eidsvold Værks Skiklub/G-Sport Kløfta 2:45:45
14 100 Klaus Øiseth Milslukern Asker/Øiseth Prosjektstyring 2:47:16
15 290 Morten Grøan Team Oslo Sportslager 2:47:18
16 166 Vidar Valvik IL Siso 2:47:44
17 533 Jo Simen Skog Nordic Ski Team 2:48:03
18 640 Christian Wiig BB Cycling 2:48:13
19 503 Adriano Iseppi La Diagonella 2:49:37
20 441 Clemet Fougner SK Rye 2:50:01
21 553 Martin Tucek Silvini Madshus Team 2:50:10
22 612 Frode Stubberud Norcem/Leca/Bygg.no 2:50:17
23 581 Hans Jørgen Renå Hommelvik IL 2:50:20
24 170 Vidar Igeltjørn Hamar Skiklubb, Madshus 2:50:26
25 532 Morten Andreas Lerø Veritas BIL/Fossum IF 2:50:43
26 77 Tor Ivar Tverå Korgen IL 2:50:57
27 430 Torfinn Evensen Rustad IL 2:51:58
28 571 Bjørnar Onsum Åsmarka IL 2:52:11
29 501 Bent Inglingstad Tollernes IL 2:52:23
30 140 Per-Gunnar Mustad Norcem/Leca/Bygg.no 2:53:07
31 219 Ulf Brenna DNB / IL Try 2:53:31
32 616 Vetle John Sverdrup Bull Ski & Kajakk 2:54:12
33 647 Anders Aalberg Lillehammer skiklubb 2:54:22
34 447 Jan Magne Galåen Carnegie 2:54:41
35 1979 Amund Saxrud Nessegutten 2:54:43
36 426 Stian Engevik Stord IL 2:55:14
37 406 Birger Andreas Bråthen Magnor UL 2:55:26
38 611 Ulf Erik Strand   2:55:44
39 521 Helge Kolstad Sagene IF / ABB BIL 2:55:52
40 618 Leif Harald Sættem   2:56:21
41 19132 Håkon Imbsen   2:56:29
42 1574 Svein Åge Brække Nes sportsklubb 2:56:53
43 519 Thomas M Knutsen Oslo Sportslager/Østmarka IL 2:56:55
44 207 Tron Rustadbakken Gardsgutta 2:57:03
45 448 Jostein Hvamb Heddal IL 2:57:17
46 1719 Øistein Engen Enebakk if 2:57:21
47 1475 Trond Erik Taugland   2:57:22
48 1583 Ole Petter Kjerkreit ABG Sundal Collier 2:57:28
49 402 Toni Brunner   2:57:35
50 421 Eirik Asp Oslo Sportslager 2:57:51
51 423 Jussi Häkkinen Bitucomp Oy 2:57:54
52 560 Thorstein Nereng Fluberg Skiklubb 2:57:56
53 1523 Trond Aalien Nedre Sigdal IF 2:58:11
54 99 Paul Aksel Authen Team KPMG/Båstad IL Ski 2:58:14
55 577 Per Christian Pettersen Moss skiklubb 2:58:17
56 2102 Stefan Rohrmoser Atomic Austria 2:58:27
57 300 Øystein Sæther Luftkrigsskolen / IL Skauga 2:58:37
58 535 Øyvind Lien   2:58:53
59 630 Stian Ulberg Valdres folkehøgskole/Skrautvål IL 2:59:14
60 1473 Bjørn Roger Tangstad Støren Sportsklubb 2:59:22
61 551 Øystein Milli Eidsvold Værks Skiklub 2:59:29
62 1265 Martin Haanæs Team skigo 2/ Molde og omegn idrettsforening 2:59:31
63 1384 Espen Nyland Kluge Advokatfirma BIL / Ottestad SK 3:00:08
64 1560 Sandro Dimai SCI CLUB CORTINA 3:00:50
65 1334 Lars Even Markerud TeamSport1Lillehammer/Lismarka skilag 3:01:19
66 1258 Richard Høgås Team Sport 1 Lillehammer 3:01:46
67 1478 Pål-Andre Thorsby Nesodden SK 3:02:07
68 1746 Henry Martin Forfod Malm IL 3:02:17
69 1159 Marius Bjørnstad Drøbak-Frogn IL/Sport 1 3:02:19
70 1178 Jan-Erik Christiansen Driv IL 3:02:21
71 1541 Trond Gunnar Amundsen   3:02:32
72 1447 Knut Ole Solligård Orkdal IL/Team Knyken 3:02:51
73 424 Kjetil Engelstad Ringkollen ski 3:03:00
74 1257 Stein Otto Bjørkeng   3:03:26
75 1667 Øystein Austerheim Halden SK 3:03:31
76 509 Trond Johnsen Raufoss IL 3:03:39
77 1593 Einar A. Skjellerudsveen Lillehammer Skiklub 3:03:47
77 1603 Terje Giæver Team Foss / Skedsmo Skiklubb 3:03:47
79 1699 Bård Brækken TPWB C&C 3:03:53
80 1234 Kenneth Hansen Skanska Aktiv,Kodal il 3:03:54
80 1689 Ronny Bjørdal Volda/ Nordea 3:03:54
82 511 Vegar Jøranli Nordre Land IL 3:04:18
83 1509 Jon Camillo Wille Oseberg Skilag 3:04:24
84 539 Peder Figenbaum Milslukern Sport 3:04:30
85 1241 Erik Haugen Næroset IL 3:05:04
86 1761 Halvor Gjerdingen Søndre Ål Spkl 3:05:09
87 1936 Andreas Pihlstrøm   3:05:24
88 1284 Frode Garberg Kavli Jutul/Bærum Bil 3:05:29
88 1453 Tormod Strand Østerdal Garnison/Åslia skilag 3:05:29
90 2014 Robert Svendsen Team SKIGO - Molde og Omegn IF 3:05:31
91 1308 Jon Lerstang Lommedalen Langrenn 3:05:34
92 1586 Torgeir Løvmo Team Skigo 3:05:36
93 1254 Geir André Holum-Jakobsen Næroset IL/Team Parkettpartner 3:05:48
94 1572 Frode Sørumshagen Moen Sportsklubb 3:05:54
95 1390 Morten Omland Kjelsås IL 3:05:56
96 2023 Erik Sørumshaugen Fagernes IL 3:06:04
97 1669 Finn Backer-Grøndahl Thommessen BIL 3:06:05
98 1710 Erling David-Andersen Sørkedalens IF 3:06:06
99 2475 Silvio Zambelli   3:06:09
100 1612 Nils-Andrè Reinfjord SØMNA IL 3:06:11
101 1803 Anders Hevrøy Ringkollen Skiklubb 3:06:27
102 1518 Morten Østli Lommedalen 3:06:35
103 1990 Bjørn Skaare Statoil BIL 3:06:49
104 1252 Meiko Hoemke   3:06:54
105 2019 Ted Sæter Granli IL 3:06:56
106 1204 Roger Framnes Reinsvoll I.F 3:07:06
107 1150 Knut Berntsen VESTRINGEN IL 3:07:11
108 1752 Gaute Freng   3:07:18
109 589 Cato Ryste Volda/Team fjelluft 3:07:31
110 19131 Kenneth Gavoll-Hansen Team Oslo Sportslager 3:07:55
111 4217 Matthias  Gilgien La Diagonella 3:07:58
111 1136 Sivert Angel   3:07:58
113 2943 Arne Lienert   3:08:07
114 1928 Stig Aksel Opgård Tverrelvdalen Il 3:08:15
115 1190 Arne Evensen Næroset 3:08:24
116 1476 Bernt P. Tennstrand Sport 1 Lillehammer/mesnali skilag 3:08:28
117 2016 Dag Eivind Syverstad Råde IL 3:08:47
118 1947 Ole Marius Rosendal Trøgstad Skiklubb/Skikameratene 3:08:52
119 1788 Sigmund Hauge Nittedal Banquet Racers 3:08:56
119 1160 Ole Martin Bollandsås Rustad IL 3:08:56
121 1897 Stein Motrøen XIL 3:09:11
122 1704 Sindre Bårdseng Vang Skiløperforening 3:09:13
122 1925 Kjetil Enger Olsen Moss CK 3:09:13
124 1360 Ove Måge STRANDEBARM.IL 3:09:27
125 2322 Kurt Kälin   3:09:32
126 2117 Sulo Mannine Team TT 3:09:33
126 1525 Håvard Aass Klubb Idrettsklubb 3:09:33
128 1404 Stig Olav Rognstad Team Aktiv mot kreft 3:09:35
129 1730 Vidar Evensen Strømmen og Lillestrøm Skiklubb 3:09:43
130 2072 Kristian Østby-Deglum   3:09:45
131 1838 Anders Jøranli Søre Ål IL/ Piratbirken 3:09:47
132 2181 Kristoffer Høyem Aronsen Statoil 3:09:48
132 2510 Christoph Birchler   3:09:48
134 2235 Ronny Feet Skiforeningen 3:09:51
135 15197 Andrey Tambovskiy Kochetov Team 3:09:54
136 3122 Arne Ytre Kolbotn SK 3:10:05
137 2038 Thomas Tronstad OBOS 3:10:06
138 1239 Torgeir Haug Lisleherad IL Ski 3:10:14
138 1303 Tor Egil Kaasa Skarphedin 3:10:14
140 1590 Henrik Pay TeamPaySki/Holmen IF 3:10:16
141 1703 Bjørn Arild Bøhleng Hamar Skiklubb 3:10:21
142 1960 Anders Rønnevig DNB / Røa 3:10:22
143 1857 Are Krohg Kvam IL 3:10:27
144 2898 Kari Haaranen   3:10:29
145 1753 Jo Christer Frysjøenden Norske Backer 3:10:34
146 1823 Oddvar Forberg Isaksen Trondhjems Skiklubb 3:10:41
147 1869 Bo Lindblad Øyer-Tretten IF 3:10:46
148 1418 Tarjei Sandnes Fredrikstad Skiklubb 3:10:49
149 471 Rune Hansen Snertingdal If Ski 3:10:53
150 1680 Frode Røe PIL Sør-Trøndelag 3:10:54
151 1892 Bård Mjølne Volkswagen 3:11:01
152 1848 Erik Kleven Ottestad IL Ski 3:11:17
153 1930 Frithjof Herland Opsal Moss ski-klubb 3:11:40
154 1735 Kjetil Jovall Fjeld Skikameratene/Ørje IL 3:11:58
155 1905 Johannes-Henrik Myrmel   3:11:59
156 2251 Anders Kolloen Nybygda IL 3:12:01
156 1954 Hans Christian Ruud Team Skigo / Lommedalen IL 3:12:01
158 1144 Eirik Bentzen Milslukern Sport 3:12:02
159 1581 Haavard Jaastad Sweco BIL 3:12:16
160 2428 Mathias Slettede Skjåk IL 3:12:17
161 1340 Sjur Mo SINTEF BIL 3:12:22
162 1263 Atle Haakenstad IL TRY / Veidekke 3:12:24
163 2303 Tore Kanestrøm Orkdal IL/Team Knyken 3:12:26
164 2962 Ole Morten Melbø Vingrom IL 3:12:33
165 1375 Rune Nordengen Lyn Ski/Bull & Co 3:12:44
166 2331 Lars Laukeland IL Jutul / Aker Solutions 3:13:15
167 1819 Gjermund Ihler If Skadeforsikring 3:13:16
167 2959 Jan Erik Mathiassen Ottestad IL 3:13:16
169 1329 Kjetil Løften Rindal IL 3:13:23
170 1351 Vebjørn Myhr Svarstad il 3:13:24
171 2352 Hans Petter Melbø Rinna il 3:13:26
172 2361 Robert Mæle   3:13:35
173 556 Torleiv Yli Myre Hamar Skiklubb 3:13:44
174 1685 Alfred Bidner   3:13:47
175 3157 Fritjof Loen   3:13:51
176 2111 Peder Bogsti Moelv I.L. 3:13:53
177 1984 Terje Simmenes Aker Solutions 3:13:57
178 2133 Lino Inversini   3:14:02
179 1818 Viacheslav Ignatenya Moroz Team 3:14:12
180 2247 Lars Horn Johannessen Asker Skiklubb 3:14:13
181 2109 Erik Strandli Enervit / Foss Sport 3:14:14
182 1861 Simon Vetle Langeland Merraholtet Ski 3:14:18
183 1958 Steinar Røe Byåsen 3:14:24
184 1717 Jo Ellingsen Sandefjord kommune BIL 3:14:35
185 2413 Thomas V Schuler Kondis 3:14:37
186 2961 Thomas Meland Widerøe BIL 3:14:38
187 2030 Håkon Sem Thagaard Milslukern Sport 3:14:50
188 13501 Thomas Berge Milslukern Sport 3:14:52
189 1820 Aksel Indreeide Valldal IL 3:14:57
190 2172 Bård Aksnes Hommelvik IL 3:15:07
191 2802 Per Aune Buljo Kautokeino IL 3:15:09
192 3173 Bjørn Ove Myhrsveen Vang Skiløperforening 3:15:11
193 1967 Roger Sagen Byåsen IL 3:15:17
194 1244 Jarle Haugland Stord IL 3:15:31
195 2349 Ole Magnus Martinsen Icopal B.I.L 3:15:33
196 2272 Tom Erik Heimsnes Råsehallet SK 3:15:38
197 3603 Jens Tjentland   3:15:40
198 2534 Atle Stubberud   3:16:03
199 2539 Øystein Drageset   3:16:04
200 2434 Tomas Elander Solli Veritas BIL 3:16:07
201 2969 Hans J Motzfeldt Skiforeningen/Pulskameratene 3:16:23
202 2445 Svein Svanem Tingvoll IL 3:16:25
203 2971 Trond Myhre Norges Banks IL 3:16:26
204 1196 Trond Neri Flothyl IL Rein/Team Haukelirennet 3:16:35
205 2080 Asbjørn Aas Danske Bank 3:16:37
206 1782 John Hammersmark Moss skiklubb 3:16:43
207 2243 Bjørn Tore Foss Sagene IF Sykkel/EY BIL 3:16:44
208 2104 Kjetil Steinsrud   3:17:06
209 2824 Øystein Ersland Ternen 3:17:15
210 2919 Jørn Kjørsvik GARANTUM 3:17:18
211 2411 Geir Schefte Hydro BIL 3:17:23
212 2327 Henrik Langeland Skiforeningen/Milslukern 3:17:34
213 2245 Ola Frislid Heggjabygda 3:17:37
214 3203 Tom Bergene Team 14B 3:17:39
215 2900 Preben Idsøe Try 3:17:41
216 2843 Knut Grønvold MjøsSki 3:17:42
216 2302 Pål-Sverre Jørgensen Team Oslo Sportslager 3:17:42
218 3939 Andreas Jacobsen Storebrand Sport 3:17:43
219 2420 John Rune Sjøli Melhus Kommune 3:17:45
220 2990 Lars Hugo Braadland Olsen UNIT4 Agresso 3:17:50
221 2248 Lars Furuseth Oseberg Skilag 3:17:53
222 3330 Kjetil Finstad Volkswagen 3:17:54
223 1966 Martin Sagen   3:17:55
224 2298 Tore Langrusten Johansen Ottadalen SK 3:18:01
225 2130 Hans Petter Lade Fet skiklubb 3:18:03
226 2401 Truls Ryum   3:18:04
227 3411 Håkon Hov Byåsen IL 3:18:15
227 3399 Endre Hjelseth Ottestad IL Ski 3:18:15
229 3300 Lars Harald Blomkvist IL Stil 3:18:20
229 2810 Arne Dolven   3:18:20
231 2069 Andrey Zolotykh Skisport.ru 3:18:25
231 2842 Ståle Grønset   3:18:25
233 1725 Jørgen Juel Andersen BI/FFSF 3:18:27
234 3423 Knut Jetlund Vang Skiløperforening 3:18:32
234 3315 Roger Eilertsen   3:18:32
236 3792 Rune Alme Strandbygda Ski 3:18:35
237 3190 Christian Hay Opsahl Stavanger Skiklubb 3:18:40
238 5701 Aslak Overland Østerdal Garnison 3:18:47
239 2883 Henrik Hogsnes   3:19:01
240 3299 Jan Leo Bjørnstadjordet Gausdal skilag 3:19:03
241 1326 Kjell Lyngstad Jølster IL 3:19:11
242 3567 Geir Ole Sletten Hydro Oslo BIL 3:19:20
243 2257 Alexander Granheim TEAM NORGESGRUPPEN 3:19:24
244 3086 Jan Erik Sørumshagen Raufoss Il langrenn 3:19:39
245 2433 Steinar Solhaug Kirkens bymisjon Drammen 3:19:43
246 3011 Andre Ringdal Sjøforsvaret 3:19:47
247 1750 Andrè Fredriksen Nittedal Banquet Racers 3:19:58
248 2345 Pål André Låhne Lommedalen Langrenn 3:20:05
249 1844 Pål Kittilsen Statoil BIL 3:20:11
250 2491 Johs Hjelmstad Ringsaker OK 3:20:19
250 1742 Kaare Andre Flood   3:20:19
252 2052 Thomas Strand Vamsæter Gjerdrum 3:20:22
252 2910 Pål Jørgensen SØMNA IL 3:20:22
254 1651 Øystein Albrechtsen   3:20:25
255 2186 Christian Barstad Årvoll O-gruppe 3:20:26
256 2897 Karl-Olaf Høntorp Oppegård IL 3:20:31
257 3058 Stein Ove Nymoen Stai Kvikne IL 3:20:40
258 2495 Gleb Greben   3:20:44
259 2329 Rune Larsen Oppegård IL 3:20:47
260 2493 Bjørn Ståle Eikrem Skogn IL 3:20:52
261 3416 Stig Ove Høglien   3:21:01
262 3611 Jone Tveit   3:21:06
263 4226 Terje Lindholm   3:21:16
264 2868 Jan Kristian Haugen Lillehammer Skiklub 3:21:19
264 2984 Pål Nygaard Ung og Lovende SK 3:21:19
264 3568 Torbjørn Slåtto Holeværingen 3:21:19
267 3034 Simen Sellevold MS Svartor 3:21:21
268 1985 Øystein Simonsen Trøsken IL 3:21:22
269 5105 Ola Sletten STEIL 3:21:42
270 1972 Sverre Sand   3:22:00
271 2774 Peter Bay Danmark 3:22:17
272 3017 Henrik Rossvoll Bærums Verk if / Therma industri 3:22:28
273 3103 Arne Henning Underdal-Loktu   3:22:29
274 3592 Uno Halvor Sætheråsen Magnor UL 3:22:30
275 2756 Ola Andersbakken   3:22:35
276 2535 Kjell Magne Sunde Lillehammer Sportell 3:22:41
277 3336 Knut Flyen Tynset IF 3:22:48
277 2183 Per Erik Austad Hydro Oslo BIL 3:22:48
279 2775 Jan Otto Beitnes Hamar Skiklubb 3:23:11
280 2803 Håvard Bungum Mittanbud.no 3:23:13
281 16909 Jesper Brandstorp-Boesen OUS BIL 3:23:14
281 16909 Sven Albert Madshus 3:23:14
283 3921 Geir Hofgaard TTIF 3:23:21
284 3072 Pål Surén Oslo Frontrunners 3:23:27
285 4695 Mads Nilsen Gjøvik skiklubb 3:23:33
286 2346 Stian Majormoen   3:23:36
287 2458 Rene Tschümperlin   3:23:37
288 3639 Erik Baardsgaard Norcem/Leca/Bygg.no 3:23:40
289 3874 Malvin Fremmerlid Volda 3:23:45
290 4096 Åge Mikael Strand Grindvoll IL 3:24:10
290 2071 Paul Håvard Østby Skiforeningen 3:24:10
290 2343 Morten Parthaugen Torpa Ski 3:24:10
290 2515 Ronny Smedshammer   3:24:10
294 3408 Petter Holm Soon Ski 3:24:14
295 4623 Vidar Sveen Hafslund BIL 3:24:16
296 3081 Gaute Szacinski Øyer Tretten IF 3:24:17
297 3463 Hågen Kåshagen Næroset il. 3:24:31
298 3946 Joachim Johnsen IL TRY 3:24:36
298 2981 Inge Norstad SINTEF BIL 3:24:36
300 3826 Hans Thomas Brox Tromsø Skiklubb Langrenn 3:24:38
301 4111 Snorre Sæther Lyn 3:24:39
302 15021 Milos Matousek Nyc-sport Team 3:24:43
303 3621 Kjetil Vassbotn Skaret Skiforening 3:24:47
304 2370 Per Iver Nordset Nittedal Banquett Racers 3:24:50
305 3322 Andreas Engelstad Team pay 3:24:57
306 2355 Dag Erlend Lohne Mohn Drammen Strong 3:24:59
307 2889 Håvard Holmedal Strømmen og Lillestrøm Skiklubb 3:25:19
308 4158 Rune Winum Hakadal IL 3:25:26
309 3998 Håvard Mæland Søre Ål IL 3:25:29
309 3426 Jørgen Johannessen Forsvaret Kolsås BIL 3:25:29
311 4461 Sven Egil Holmsen Hamar Skiklubb 3:25:46
312 3999 Klas Schløsser Møller Koll 3:25:47
313 2453 Kristian Thon Team Klabauter 3:26:01
314 3535 Jakob Rusten   3:26:19
314 3726 Arnfinn Ree OPIL 3:26:19
316 4395 Ole Christian Evensen Fredrikstad Skiklubb 3:26:20
317 2035 Morten Thorsrud   3:26:22
318 2397 Henning Roland Sweco BIL 3:26:23
319 3695 Ole Kristian Rigland Heming 3:26:24
320 3371 John Hammer Søre Osen IL 3:26:33
320 4428 Ole André Hagen Rustad IL 3:26:33
322 2876 Asle Rein Henriksen Rustad IL / Statoil ASA 3:26:37
323 4724 Odd Arne Ås Stor-Elvdal Skiklubb 3:26:40
324 1588 Kjell Ingebret Nilsen Lørenskog CK 3:26:42
325 4679 Ole Skagen   3:26:47
326 4231 Torben Okkels Københavns skiklub 3:26:53
327 3437 Henning Karlsen Gsbil 3:26:54
328 2289 Christian Høe Telenor BIL 3:26:57
329 4682 Frode Aas Orkdal IL/Team Knyken 3:27:05
330 3511 Mats Nordqvist Statnett BIL 3:27:08
330 2246 Pål Fritsvold Bækkelaget SK / Norconsult BIL 3:27:08
332 5108 Svein Otto Solberg Jutul 3:27:09
333 2777 Øyvind Gaute Berg STORD 3:27:21
334 1938 Pål Ranes Surnadal il 3:27:23
334 4334 Lars Bern IK Stern 3:27:23
336 4418 Hallgeir Grønvold Åsmarka IL 3:27:32
337 4718 Øystein Rognerud Braskereidfoss IL 3:27:34
338 4025 Per Anders Otterdal Ørsta 3:27:36
339 5899 Christopher Jensen Holmenkollen CK/Advokatfirmaet Selmer 3:27:40
340 4978 Tore Kaugerud Eggedal IL 3:27:41
341 2778 Tom Bergan Fet skiklubb 3:27:51
342 3819 Vidar Bjørgum Volkswagen 3:27:53
343 3902 Jon Hareide Telenor BIL 3:27:54
344 4449 Jan Roger Henriksen TEAM NORGESGRUPPEN 3:27:55
345 3988 Jarl Egil Markussen FFSF 3:27:56
346 4028 Erling Overland Ørland Hovedflystasjon 3:27:57
347 2217 Tore Bråten Bårnås   3:28:01
348 3305 Bjørn Brynhildsvoll Vang skiløperforening/Sparebanken Hedmark BIL 3:28:06
349 3214 Raul Tomberg Estonia 3:28:09
350 3858 Esben Trygve Evensen Ulnes IL 3:28:16
351 3702 Per Morten Øien Fåberg IL 3:28:23
352 3020 Magnar Rusten IL Ternen 3:28:26
352 3306 Odd-Erik Bunde Team BundeGruppen 3:28:26
354 5929 Torleiv Thoen   3:28:27
355 3700 Pål-Vegard Wiksaas Dell/Team Wiksaas 3:28:29
356 3524 Rune Pedersen Mondelez International 3:28:42
357 3965 Kenneth G. Langsethagen Strandbygda IL - SKI 3:28:43
358 3091 Rune Thomassen Hamar Skiklubb 3:28:48
358 3162 Thomas Trøbråten IL Mogutten 3:28:48
358 3807 Frank Bendiksen EY BIL / Enebakk IF 3:28:48
361 3615 Mellet Tverå Korgen IL 3:29:05
362 3417 Jørgen Ibsen Haugsbygd IF 3:29:06
363 5618 Trond Lefdal Fana IL 3:29:07
364 4132 Jostein Tuhus Nordea BIL 3:29:10
365 3155 Roman Toferer Atomic Austria 3:29:25
366 2821 Jon Erik Engen   3:29:28
367 4421 Rene Guler   3:29:32
368 5182 Atle Aas Nordre Eidsvoll - Tversoglangs 3:29:33
369 3383 Ted Haugen Otra IL / Evje Ambulanse 3:29:55
370 4873 Ole Petter Bueie Sel IL 3:29:57
371 4343 Gjermund Blom-Hagen Vang Skiløperforening 3:29:58
372 4561 Eirik Næss Stamina group 3:30:02
372 4509 Jochen Lagemann   3:30:02
374 2383 Svend Ovenstad Østerdal Garnison 3:30:04
375 4756 Per Angell Berntsen   3:30:14
376 4171 Jon Ivar Kroken Telenor BIL 3:30:17
376 4390 Andreas Engen Ensrud Grindvoll IL 3:30:17
378 3673 Fridtjov Skjerve Skogn IL 3:30:22
379 14724 COUDER ANTOINE GLAPIGNY 3:30:38
380 3896 Anders Hansen Kafteins Corner 3:30:42
381 4056 Rune Øystein Sandaker Turrenngutta 3:30:46
382 4616 Jannik Stanger LØRENSKOG SKIKLUBB 3:30:51
383 5722 Rasmus Rosager Magnor UL 3:30:57
384 4199 Tomas Nydal Team Evert 3:31:02
385 2874 Christian Helgesen Team LeasePlan Go 3:31:04
386 2996 Marius Paus Team LeasePlan Go 3:31:05
387 3453 Idar Kristengård TeamNorgesgruppen, Skaret Skiforening 3:31:07
388 2489 Frits Atle Andersen Forsvaret/Skimt 3:31:14
388 4674 Stig Aldor Vennestrøm MjøsSki 3:31:14
390 3943 Inge Johannessen   3:31:16
391 2294 Jakob Iqbal   3:31:19
392 4049 Christian Røe IL snøhetta 3:31:22
393 3911 Svein Henrik Hedenstad Innstrandens il 3:31:25
394 4586 Tommy Runi IL Mogutten 3:31:28
395 3352 Knut Gravdal Skimt 3:31:40
396 3483 Jan Kristian Lygre Nydalens Skiklubb 3:31:47
397 3476 Asgeir Lium Icopal BIL 3:32:05
398 3051 Olve Slind Skiforeningen 3:32:06
399 4039 Emil Paaske Veidekke ASA 3:32:08
400 3364 Till Halbach NTNUI 3:32:12
401 14830 GIOVANNI FEDELE SCI CLUB CORTINA 3:32:35
402 4577 Geir Pettersen Kjelsås IL/Team Skigo 3:32:38
403 6548 Maïkel Valckx Geilo IL 3:32:39
404 4486 Jan Børre Johansen Spydeberg IL 3:32:55
405 4512 Hallbjørn Langstein Langsten BIL/ Tomrefjord IL 3:33:02
406 5730 Anders Røste IL Runar/Norcontrol BIL 3:33:06
407 3153 Christian Prommegger Atomic Austria 3:33:10
408 3545 Trond Harald Sand Mjøsen Skog SA/ Team ParkettPartner 3:33:12
408 2844 Sten Are Grønvold Hakadal IL 3:33:12
410 3542 Trond Røstadstuen Eina Sk 3:33:13
411 4383 Magnus Eliasson Domnarvets Goif 3:33:14
412 3979 Magne Litland Storebrand 3:33:24
413 3283 Vidar Aunli Smia fotball 3:33:27
414 2358 Jan Erik Smith DnB 3:33:30
415 6307 Snorre Kolseth   3:33:43
416 3898 Geir Normann Hansen Nets Active 3:34:02
417 5177 Øistein Johan Øverberg Deloitte BIL 3:34:04
418 4163 Lars Øy Gjelleråsen IF 3:34:05
419 4109 Sigurd Syrdal Gjensidige Sport 3:34:08
420 4020 Rune Olsen Politiets idrettslag Trondheim 3:34:13
421 4187 Lars Kleppe Eidsiva Bioenergi - Gjøvik Skiklubb 3:34:36
422 2975 Gunnulv Nord Hakadal Langrenn 3:34:39
422 5924 Marius Ryen   3:34:39
424 2002 Svein Stolsmo Betna IL 3:34:47
425 3390 Åsmund Johannes Hellesøy Stord IL 3:34:49
426 5826 Jon Rune Vetleseter Elkem BIL 3:34:50
427 2336 Thor Lindberg Mangenfjellet Langdistanse 3:35:06
428 4022 Sondre Opheim Norcem/Leca/Bygg.no 3:35:17
429 4386 Mats-Eirik Elvik Osterøy 3:35:19
430 4408 Andreas Fuglesang Fuglefluken 3:35:21
431 4348 Geir Morten Brandhaug Roterud IL 3:35:22
432 5090 Hallgrim Sagen Korsvoll 3:35:25
433 2236 Halvor Johannes Finstad Norcem/Leca/Bygg.no 3:35:29
434 2840 Kjetil Grinde   3:35:39
435 2771 Øystein Barth-Heyerdahl Tromsø Skiklubb Langrenn 3:35:40
436 3209 Morten Schau   3:35:42
437 3838 Jonas Claussen Jutul 3:35:43
438 3720 Stian Ørbæk Nordre Eidsvoll IL 3:35:45
439 5159 Jonas Viklund Norrköpings SK 3:36:09
439 14086 Wilhelm Engelhardt Team Austria Dachstein 3:36:09
441 5902 H.K.H. Kronprins Haakon   3:36:12
442 4515 Jon Sigurd Leine FYK 3:36:18
442 4862 Fredrik Bjerkelund   3:36:18
444 5226 Ola Kristian Thon Volkswagen 3:36:26
445 6430 Mathew Pegg   3:36:28
446 6338 Torleiv Lohne Rustad IL 3:36:31
447 6427 Jirka Pavlasek Rolnici 3:36:42
448 5839 Tomas Ytreland IL Brane 3:36:43
449 5895 Andreas Fleischer   3:36:56
450 4511 Thomas Langseth Nordic Ski Team 3:36:58
451 3403 Jan Ove Hofseth Bjerke IL Ski/team vintersport 3:36:59
452 3544 Bendik Andreas Sagsveen FFIBIL 3:37:01
453 5606 Erik Krogstie   3:37:10
454 4198 Torbjørn Mæhlum Norsk Luftambulanse BIL 3:37:15
455 6263 Thomas Holm   3:37:17
456 7102 Markus Moberg   3:37:29
457 7024 Roland Kast   3:37:35
458 3092 Anders Thoresen Lederkilden.no 3:37:38
459 1740 Martin Fleischer Milslukern Sport 3:37:43
460 5183 Frank Aas jutul IL / Team Megaflis 3:37:46
461 6114 Egil Støre Blix   3:37:55
462 5086 Jan Henning Røisland Vingrom IL Skiskyting - Lillehammer 3:38:05
463 5791 Morten Sundstad Privat 3:38:11
464 2276 Ingebrigt Henden Betna Idrettslag 3:38:16
465 4669 Rune Osvold Tyrilisenteret 3:38:28
466 3961 Tore Kristiansen   3:38:31
467 4865 Fredrik Andreas Bolstad   3:38:45
468 4260 Arvid Grønvoll   3:38:46
469 4203 Rune Skau Team Råskinn 3:38:48
470 7960 Ståle Svendgård Volkswagen 3:39:00
471 3085 Odd Ivar Sørmo Markabygda 3:39:02
472 3854 Gerald Eriksson Stadsbygd il 3:39:12
473 3812 Stein Ove Bergli Snertingdal IF - Ski 3:39:15
474 3282 Sandor Angi Hamar Skiklubb 3:39:18
475 5594 Erlend Klæboe Camfil Norge 3:39:23
476 5900 Even Johannesen IL Laktat 3:39:28
477 3935 Atle Håvåg Statoil Langrenn BIL 3:39:53
478 5842 Jørn Even Bang Ødegård   3:39:58
479 4559 Alf Vegar Nymoen   3:40:02
480 4711 Rune Holmen Halmsås & Omegn 3:40:08
481 2393 Rolf Robøle-Sørensen Gran IL/ Team Hadeland 3:40:14
482 5024 Lars-Martin Hoff Mikkelsen Widerøe BIL 3:40:19
483 5197 Rune Følstad Lillomarka SK / Dokumentservice 3:40:20
484 5007 Jørund Lillås Skaret Skiforening 3:40:26
484 4938 Frode Heiestad   3:40:26
484 4600 Alexander Skau Innstranden idrettslag 3:40:26
487 6115 Aslak Bodahl   3:40:32
488 4940 Harald Hertzberg Helle H. Helle Finans 3:40:43
489 3554 Fridtjof Scheie IL Koll 3:40:57
490 4415 Sverre Grimstad Gjøvik skiklubb 3:41:02
491 6089 Bjørnar Bakken GE Oil & Gas 3:41:18
492 5931 Andre Wurschmidt G C C 1855 3:41:26
493 5605 Vegard Kristiansen   3:41:29
494 5366 Eivind Askland Froland 3:41:33
495 3499 Kjetil Molund Lommedalen IL 3:41:36
496 4047 Svein Olav Roheim Kjeldsberg 3:41:45
497 6461 Sven Sandodden Lillehammer skiklubb 3:41:49
498 6270 Martin Hübschmann Københavns skiklub 3:41:54
499 7080 Jonny Lotten   3:41:56
500 4982 Tormod Kleppa Lillehammer Skiklub 3:42:16
501 5836 Gunnar Westgaard Ottestad Ski 3:42:19
502 6113 Grim Bleka   3:42:37
503 4044 Sverre Johannes Ringstad Fossum 3:42:40
504 4237 Morten Stavsøien Budal IL 3:42:41
505 6574 Christopher Winge Volkswagen 3:42:44
506 5858 Henning Aasen   3:43:20
507 4983 Harald Klæboe IL Laktat/ Drøbak 3:43:23
507 5124 Børre Storhagen Lillehammer Skiklub 3:43:23
509 14715 Anders Voll Østerdal Garnison 3:43:53
510 6465 Ole-Jacob Schelver   3:43:56
511 3721 Bjørn-Erik Johansen   3:44:03
512 5652 Jarle Martinsen Bouvet 3:44:04
513 6497 Ole Vemund Soug ABB BIL 3:44:25
514 2531 Tom Johansen Tvedestrand Turn og Idrettsforening 3:44:26
515 5077 Leif Olav Ringeli Klubb Idrettsklubb 3:44:41
516 7034 Glenn Kjær Moss skiklubb 3:44:51
517 5649 Tim Mak ComputIT IL 3:44:59
518 5406 Anders Brynildsen Fredrikstad Skiklubb 3:45:01
519 4624 Jon Aksel Svensson Aibel 3:45:06
520 6635 Reiel Gravdal Trollveggen Triathlon Klubb 3:45:12
521 3132 Targo Kalamees Team TT 3:45:23
522 5483 Ole Martin Gustavsen Bødalen IF 3:45:24
523 6554 Mads Veiseth Norconsult BIL 3:45:30
524 7249 Håvard B. Strand-Hansen Statoil Stjørdal Bil 3:45:31
525 5875 Rainer Tops SK Los Toros 3:45:39
526 6095 Halldor Felde Berg Geno 3:45:46
527 4632 Jan Gustav Thrane-Steen Motor Gruppen 3:45:56
528 6532 Endre Tobiassen kvæfjord hallen 3:45:57
529 17066 Terje Jacobsen RIVCO 3:46:03
529 7603 Grunde Eriksen Heming 3:46:03
531 4725 Harald Aasen Leeds FC 3:46:10
532 5939 Arne Trondsen   3:46:14
533 7241 Eivind Stenseth Bærums Verk IF 3:46:15
534 5927 Morten Solum NCC 3:46:17
535 14529 Stian ødegaard Nittedal Banquet Racers 3:46:18
536 6135 Vidar Cavallini Bjørn Myhre Sport 3:46:22
537 14067 Stivan Daniele S.C. Cunardo 3:46:28
538 7005 Tor-Kristian Jenssen Team Coremine 3:46:32
539 4985 Vidar Knapstad Eikefjord 3:46:36
540 13519 Bjørnar Vestøl   3:46:37
541 16958 Eivind Engh SSK / Nordre Eidsvoll IL 3:46:59
542 4234 Per Kristian Ramstad Fet skiklubb 3:47:13
543 6073 Øystein Amundrud Stavanger Skiklubb 3:47:16
544 8072 Frank Lefdal Fana IL 3:47:30
545 5455 Stig Framnes Rustad IL 3:47:48
546 4584 Tom Rotegård Kongsberg 3:47:57
547 7572 Gisle Dahl   3:48:16
548 6408 Alexander Smidt Olsen Metier 3:48:17
549 7736 Sjur Klafstad   3:48:28
550 6116 Marius Bonnevie SBS Discovery 3:48:44
551 5870 Audun Markeng Regnskapsconsult 3:48:52
552 6317 Brynjar B. Kvamme Haslum IL 3:48:53
553 7021 Øystein Kanestrøm Sandnes SSL 3:49:08
554 4075 Jakob Simonhjell Kråkstad IL 3:49:12
555 7170 Rune Porsholt Soon Ski og sykkel 3:49:13
556 7018 Frank Jørgensen NVE Bil 3:49:14
557 7111 Frode Haaland Omega IL/Vindafjord 3:49:19
558 3834 Per-Ola Baalerud No Club 3:49:29
559 5823 Håvard Ulvan Heimdal Bolig AS 3:49:42
560 7553 Torbjørn Blomsnes   3:49:44
561 7785 Jonas  Lindkvist Team LeasePlan Go 3:49:45
562 5536 Steinar Hoel Fet skiklubb 3:49:47
563 6487 Øyvind Sletta Skiforeningen 3:49:56
564 9922 Tommy Lemberg TLT 3:50:05
565 4062 Ivan Scheblykin If Ski team Skåne 3:50:09
566 4074 Ivar Simensen Data Respons BIL/Nesodden SK 3:50:20
567 7103 Hjalmar Krogseth Moe   3:50:25
568 4957 Tore Husby Averøy håndballklubb 3:50:30
569 4902 Svein-Eric Fladberg   3:50:32
570 15088 Andreas Plut Intersport Bachler Raumsau 3:50:33
571 5372 Didier Wetzel   3:50:52
572 6162 Einar Engvig Team Kristiansund 3:50:54
572 3855 Mikael  Erlandsson Magra IS 3:50:54
574 5378 Vidar Berget   3:51:11
575 5188 Thomas Heum Jacobsen Team Egotrip 3:51:19
576 6504 Morten Strandsveen MjøsSki 3:51:21
577 5737 Eigil Samset   3:51:34
578 6295 Geir Andreas Joner Finstad fortløpende 3:51:39
579 7357 Kjell Aaboen Skjåk IL 3:51:41
580 10146 Rune Tvenning   3:51:43
581 6294 Nils Henrik Johnson TrønderEnergi BIL 3:51:47
582 4678 Øyvind Gromholt Skikameratene 3:51:49
583 6469 Audun Semb Stokke il 3:52:07
584 4959 Bjarne Hønningstad Nordbygda/Løten Ski 3:52:13
585 7708 Kjetil Jacobsen Skiforeningen 3:52:29
586 7050 Anders Kristensen KNS 3:52:46
587 5116 Trond E. Sollund   3:52:49
588 5731 Johannes Røyrvik   3:52:53
589 5408 Roar Brænden Lillomarka skiklubb 3:53:15
590 6406 Aigar Ojaots   3:53:23
591 4639 Mart Urbas   3:53:25
592 6473 Tommy Skarateppen NRK bil 3:53:38
593 6361 Ole Martin Melbye Odins hær 3:53:39
594 6351 Alf Emil Løvgren   3:53:40
595 6177 Svein Tore Flatås Aftenposten 3:53:42
596 6547 Eirik Underhaug XIL 3:54:01
597 7304 Kenneth Ulen   3:54:06
598 6572 Ketil Westeren   3:54:10
599 7381 Tommy Hassum CK Jarlsberg 3:54:24
599 6218 Kristian Gaarder Ck Toten Tråkk 3:54:24
601 7171 Julian Prat   3:54:25
602 3663 Frank Bredesen Eif 3:54:29
603 6392 Roy Nilsen Vingrom IL 3:54:46
604 14379 Gerald Pilz Team Austria Dachstein 3:54:51
605 5570 Øistein Helge Jensen Team Santander /Fana IL /PwC 3:54:54
606 3576 Tore Stensrud EMC Norway 3:54:55
607 9398 Carsten Wurl   3:55:08
608 6332 Morten Lien   3:55:24
608 9115 Johan Hellemose Københavns ski klub 3:55:24
610 7311 Andreas Vik BDO BIL 3:55:35
611 5590 Trond Kjersem Tomrefjord IL 3:55:39
612 7809 Egil Maurtvedt Telenor 3:55:41
613 8301 Klaus de Vibe   3:55:49
614 6927 Ole-Johannes Grymyr   3:55:58
615 7987 Ole Tommy Vestre Mnemonic Bil 3:55:59
616 9390 Erik Wanvik Vikingkong 3:56:03
617 1562 Marcel Hrdlicka KV Kondor Brandys 3:56:09
618 6172 Frode Finstad Røros 3:56:19
619 6909 Terje Furuseth Team Furuseth 3:56:21
620 7062 Stein Langberget Norsk Tipping BIL 3:56:25
621 7302 Trond Espen Tøraasen Folldal 3:57:02
622 4538 Thomas Mengshoel   3:57:06
623 4347 Gunner Botterud Øyer-Tretten IF 3:57:19
624 9445 Joachim Jacobsen Team Centric 3:57:27
625 6621 Lars Henri Myrer   3:57:30
626 8350 Rune Goddokken PFT 3:57:41
627 9433 Norbert Rohrmoser Atomic Austria 3:57:51
628 6849 Stian Brobakken Snertingdal IF - Ski 3:57:52
629 7989 Kjell Anders Vikan Statskog SF 3:58:07
630 6803 Kjell Arne Arntzen   3:58:23
631 7323 Erik Fido Westgård Fåset 3:58:28
632 7285 Bjørnar Thorsen   3:58:30
633 7881 Erlend Ringsgård Trøsken IL 3:58:46
634 14119 Matteo Gamberoni S.C. Cunardo 3:58:53
635 8037 Klaus Marius Hansen Københavns skiklub 3:59:04
636 5933 Rune Dragsten TEAM NORGESGRUPPEN 3:59:27
637 6285 Bjarne Jansen VBIL/Lommedalens IL 3:59:33
638 14130 Arne Gran Ranheim IL 3:59:38
639 6328 Ronny Leikarnes IL Samhald 3:59:41
640 8052 Håvard Selbæk Søre Ål IL 3:59:45
641 7379 Øyvind Fremstad Drøbak Frogn 3:59:46
642 7022 Jonas Karlsen DNB Næringsmegling AS 3:59:50
643 5772 Ulrich Spreng SC Gosheim 4:00:02
644 7751 Juha Kukkonen Tampereen Hiihtoklubi 4:00:17
645 9015 Christian Busch Fan IL 4:00:31
646 11566 Peter Andexer Atomic Austria 4:00:34
647 6933 Roger Roll Gulbrandsen Magnor 4:00:38
648 6140 Thomas Danielsen Sørum kommune 4:00:49
649 5650 Karl-Johan Malmberg IL Tyrving 4:00:50
650 6075 Håkon Amundsen   4:01:03
651 8728 Narve Yksnøy CatY 4:01:12
652 8808 Gisle Ring Pyramidegutta 4:01:26
653 5037 Rolf Müller FFSF/ MGI Revisjon 4:01:33
654 7222 Bjørge Skjeldestad Team Tryg 4:01:38
655 5473 Kjetil Grini DFI/Nets Active 4:01:41
656 6531 Rune Thoresen   4:01:48
657 6655 Tor Ove Torgersen   4:01:58
658 6515 Krister Sveinhaug Stiftstaden Sykkelklubb 4:02:13
659 4611 Petter Solberg   4:02:21
660 6895 Johan Farstad Stemmå sikkel og ræs 4:02:27
661 15962 Asle Vollan Susendal IL 4:02:29
662 4207 Maris Veliks makita-valmiera 4:02:30
663 8416 Stig Morten Høihilder   4:02:31
664 8245 Kjell Annexstad   4:02:34
665 6390 Even Neeb Accenture BIL 4:02:41
666 7614 Ole Kristian Flaen   4:02:44
667 6813 Arild Barlien SØMNA IL 4:02:48
667 15074 Jan Roger Olsson Tynset IF 4:02:48
669 6171 Asle Finnesand Østerdal Garnison/ Nordbygda Løten Ski 4:02:52
670 6830 Jarle Bjeglerud FMC 4:02:57
671 8026 Anders Edstam Axa Sports Club 4:02:58
672 7813 Thomas Melby Usympatisk IL 4:03:12
673 7288 Ronald Thorvaldsen MIB Moss 4:03:26
674 7205 Harald Saksvik BVHIF / Storebrand Sport 4:03:30
674 8729 Pavel Zara   4:03:30
676 8497 Giovanni Menardi   4:03:40
677 10098 Terje Trygg Storsveiva 4:03:49
678 7164 Morten Gammelgård Pedersen Radisson Blu / Tromsø Skiklubb Langrenn 4:03:51
679 4734 Martin Bonnerud   4:04:00
680 6219 Frank Hagane Laget.I.L 4:04:17
681 6824 Vidar Bergseteren IL Mogutten 4:04:24
682 7609 Knut-Erik Finnestad Bandak Group / Berg IL 4:04:25
683 8089 Nils-Henrik Bjurstrøm Koll 4:04:28
684 4876 Tore Bye Norcem/Leca/Bygg.no/ Bækkelaget SK - Ski 4:04:42
685 7534 Pål Tuko Bakken   4:04:50
686 9114 Tor Inge Hegvold   4:04:51
687 8092 Ove Ivesdal Omega AS / Vindafjord IL 4:05:10
688 4086 Manfred Baarfüsser Baarfüsser Madshus 4:05:15
689 8486 Harald Løland Hylsfjorden IL 4:05:19
690 5612 Kim Mørk   4:05:20
691 7594 Nils Robert Elven DNB Eiendom Stovner 4:05:28
692 7684 Thomas Steen Hofstad MIF 4:05:30
693 7886 Magne Rosnes Fredrikstad Skiklubb 4:05:32
694 8074 Atle Meyer-Knutsen Turbojugend Oslo 4:05:47
695 7652 Tor Endre Gustavsen PGS 4:05:51
696 7617 Stig Floberghagen The Irons 4:06:17
697 8449 Øyvind Komperud Team Vinderen Oslo 4:06:20
698 7856 Gullik Opheim   4:06:38
699 5192 Frode Saghaug Vanvik IL 4:06:39
700 7208 Kurt Ola Sandmo Faaberg IL 4:06:45
701 8360 Thomas Gudmestad Kvernhuset BIL Fredrikstad 4:06:51
702 9061 Klaus Fjalland Københavns skiklub 4:06:53
703 8768 Bjørn Leren   4:06:56
704 9153 Martin Edv. Johansen Svalbard Turn 4:07:30
705 9706 Thomas Bjerkvoll   4:07:38
706 14424 Jörg Schretter Team Austria Dachstein 4:07:41
707 14360 Patrick Olsson Karlstad 4:07:48
708 6457 Neil Kristian Samuelsen Team Stoppen 4:08:05
709 7331 Sigurd Wirstad Norcem/Leca/Bygg.no/KOLL 4:08:06
710 7670 Steinar Haugland   4:08:37
711 8448 Aleksei Komarov Kinef 4:08:38
712 8320 Rasmus Evrin Bækkelagets SK 4:08:40
713 8581 Lars Røise Aker Solutions 4:09:04
714 6077 Ola Fridman Bengtsson Stockholms Läns Landsting IF 4:09:17
715 7939 Anders Sollien OL Toten-Troll 4:09:24
716 9462 Tor Ivar Olsen   4:09:35
717 9351 Knut B Sætherskar Eidsiva Energi BIL 4:09:39
718 8266 Brigt Birkeland   4:09:41
719 7358 Marius Aaserud   4:09:51
720 8573 Tore Jørgen Rye Storebrand Sport 4:09:57
721 6960 Eddie Berglund Nordic Ski Team 4:10:00
722 7770 Steffen Risstad Larssen   4:10:06
723 10836 Vidar Theil   4:10:17
724 7895 Arne Røste   4:10:23
725 6273 Marius Høvik Driv IL 4:10:42
725 15571 Morten Frivoll   4:10:42
727 6225 Ole-Kristian Hagen   4:11:11
728 8341 Morten Fundingsrud DFI 4:11:12
729 5512 Rune Hausstätter Høgskolen i Lillehammer 4:11:14
730 10637 Håvard Kjernli Gausdal 4:11:15
731 7722 Frode Jordahl CK Jarlsberg 4:11:36
732 7045 Per Egil Korstad Skjelstadmark IL 4:11:44
733 6822 Ståle Berge Alvanuten ski og sykkel 4:11:48
734 10418 Mattias Bengtsson ÅSARNA IK 4:11:50
735 7109 Håkon Moslet   4:11:53
735 14038 Dag Bredahl Telenor BIL 4:11:53
737 5135 Kristoffer Engh Svenning Dbr 4:12:04
738 9935 Trond Ljoså Gossen 4:12:15
739 4443 Thomas Heggelund Trysilgutten 4:12:19
740 9260 Mikal Opheim   4:12:35
741 9099 Øystein Hagane Team Agang i gang 4:12:52
742 7253 Robert Sup   4:12:56
743 7289 Alexander Minge Thøgersen OEC Consulting AS 4:13:14
744 5474 Vegar Grislingås Sundjordet IF 4:13:29
744 3318 Sjur Ellingsen Danske Bank /Asker Skiklubb 4:13:29
746 8725 Bjarke Wolf-Jürgensen Skiklubben Gorm Jelling 4:13:31
747 13517 Arild Høiby   4:13:45
748 7667 Jarle Haugen IL Skjoldar 4:13:48
749 7991 Inge Virum   4:13:57
750 13430 Olav Martin  Jentoft Jt   4:13:59
751 8374 Frank Vegar L. Hanssen   4:14:09
752 10895 Even Øistensen Bergen Triathlon Club 4:14:39
753 9087 Caspar Grauballe By Caspar 4:14:42
754 4155 Kristian Wilhelmsen Blodsmak Sportsklubb 4:14:48
755 10410 Knut Christian Bachke   4:14:51
756 6346 Pål Robert Lystad Saugbrugs BIL 4:14:55
757 6109 Rune Bjerkelund Norcem/Leca/Bygg.no 4:14:57
758 14293 Frode Mathisen Trio Entreprenør 4:15:03
759 7132 Atle Nordhaug NetCom BIL 4:15:09
760 11175 Svein Olav Dyrhol Statoil BIL 4:15:11
761 8271 Geir Bjørlo Liverpool S.C 4:15:41
762 17200 Jim Roger Nordhøy   4:15:48
763 6952 Thomas Uwe Hansen Cowi BIL Fredrikstad 4:16:02
764 5809 Kim Tolfsen   4:16:17
765 7110 Trond Myhre LommedalsExpressen 4:16:21
766 16893 Per Arne Benjaminsen   4:16:23
767 10070 Marius Stub Regjeringsadvokaten 4:16:43
768 8826 Marek Minar   4:16:51
769 6436 Per Christian Randgaard   4:17:29
770 8417 Hans Hørgård Jardar 4:17:48
771 7210 Sven Ivar Sanstøl   4:17:50
772 6300 Trond Natland Karlsen Team Stoppen 4:17:54
773 10926 Håvard Henriksen team asaklit 4:17:59
774 7523 Kenneth Andreassen   4:18:03
775 8820 Rune Østensen Søre Ål IL 4:18:20
776 12254 Tor Morten Ytterås Jonsvatnet IL 4:18:21
777 14190 Jørgen Husebø Lyn Ski 4:18:23
778 9852 Tore Høie Team Dampsaga 4:18:39
779 7053 Markus Kubli   4:18:42
780 8373 Trond-Vidar Due Hansen   4:18:49
781 5471 Janno Greenbaum Grant Thornton 4:19:02
782 2788 Isak Björklund Korsnäs IF 4:19:10
783 14822 Tommy Eriksen Voss IL 4:19:28
784 5399 Bjørn Atle Brendjord Lesja IL 4:19:30
785 13442 Sondre Bråten Stiftelsen Fredheim 4:19:39
786 5196 Are Fjerdingstad Team pay 4:19:40
787 10184 Esben Hansen   4:19:44
788 10541 Dag Ivar Grefslie Team LeasePlan Go 4:19:59
789 7101 Ole Christian Mjølstad Team Xtra Spesiell 4:20:02
790 7950 Jan Tore Strømsnes COROMATIC 4:20:10
791 9757 Roger Foss eletrikker 1as 4:20:31
792 14586 Ola Lerfald Lilleby IL 4:20:44
793 7082 Jacob Lunding Københavns skiklub 4:20:51
793 10024 Finn Håkon Rødland KISS ARMY NORWAY 4:20:51
795 10967 Trym Brattvoll Laksepiratene 4:21:09
796 8371 Ragnar Hansen   4:21:49
797 8595 Jørn Torkel Seim Specsavers 4:21:50
798 9159 Rino Jørgensen Baglerne 4:21:58
799 6985 Erik Berger Husem Team Knusem 4:22:06
800 7748 Einar Krokan Eidsiva BIL 4:22:25
801 9400 Rune Waalen LS Bil 4:22:30
802 9419 Jens Olav Larsen Tyrilisenteret 4:22:32
803 8434 Kurt Jordnes   4:22:47
804 11478 Frode Sæther   4:22:57
805 9899 Jon Roald Konradsen   4:22:59
806 11171 John Dixon   4:23:02
807 6152 Gunnar Rune Eik Tomrefjord IL/Langsten BIL 4:23:22
808 9312 Håvard Skaug   4:23:41
809 8572 Egil Rugland Overtråkk Skiklubb 4:24:07
810 10582 Magne Holand Sømna IL Ski 4:24:18
811 4649 Alexander Walpen   4:24:46
812 11583 Frank Maaø   4:25:04
813 7564 Tore Broholt Lyn Ski 4:25:12
814 11556 Ronny Gleditsch   4:25:19
815 8453 Bendik Kværnø Lyn/FinKN 4:25:54
816 10569 Jonas Helgesen Telenor BIL 4:26:15
817 10062 Rune Stenbro Nes Ski 4:26:18
818 9242 Pål Ness   4:26:29
819 15184 Geir Svehagen Østerdal Garnison 4:26:38
820 9402 Jörgen Zetterlund StällbergsIK 4:26:54
821 9179 Cato Kopperud   4:26:57
822 9161 Stein Jøssang   4:26:58
823 16361 Aaron Holtebeck   4:27:12
824 10966 Morten M. Birkeland   4:27:26
825 8566 Tor Arne Ringstad Roterud 4:27:39
826 7554 Fredrik Bohman Dako A/S 4:27:54
827 9742 Vidar Ellingsen   4:28:01
828 9163 Bjarne Kalleli SpareBank 1 BIL 4:28:10
829 17252 Marius Rostock   4:28:20
830 8679 Thomas Tollefsen Svelvik IF 4:28:33
831 10078 Bernt Sætaberget   4:28:54
832 9466 Annbjørn Vasdal   4:29:01
833 9889 Halvor Kjerkreit Skiklubben Bakglatt 4:29:05
834 8724 Peter Winther Københavns skiklub 4:29:10
835 10809 Nils Harald Strøm IL ROS 4:29:16
836 10760 Trond Rossvang Nattaklubben 4:29:42
837 10739 Jon Oldevik   4:30:20
838 10446 Jonas Blich Bakken Dagens Næringsliv 4:30:25
839 13530 Jan Tore Espe Gammel Oppland 4:30:31
840 9835 Michael Holmvik Eidsiva BIL 4:30:34
841 9473 Antonin Jokl   4:31:08
842 15542 Andre Enge-Torp Kolbotn sykkelklubb 4:31:20
843 10199 Abid Raja Aktiv mot kreft 4:31:22
844 8276 Kenneth Borgan Statoil BIL 4:31:25
845 15059 Kai Arild Normannseth Orkanger IF 4:32:10
846 9726 Sven Georg Butschek BU Racing 4:32:27
846 9341 Rikard Sunde TEAM NORGESGRUPPEN 4:32:27
848 10830 Frode Vilster Sørli Sørli Games 4:32:32
849 10395 Gustav Emil Amlie Norcem/Leca/Bygg.no 4:32:35
850 9863 Thomas Jeppesen Københavns skiklub 4:33:06
850 9679 Bjørn Cato Arnesen   4:33:06
852 15079 Oddbjørn Pedersen Leknes ski 4:33:34
853 9080 Bengt Gerhardsen   4:33:42
854 7719 Steinar Johnsen Nordic Ski Team 4:33:44
855 8319 Haakon Evjen Nattaklubben 4:33:48
856 14767 Oriol Botey Catalonia 4:33:59
856 10908 Ronny Sjølie Norcem/Leca/Bygg.no 4:33:59
858 9812 Rune Hedman   4:34:01
859 9308 Eindride Singstad   4:34:11
860 7621 Magne Fostervold   4:34:31
861 16191 Marius Bjørn Tykk Slapp og Blek 4:35:27
862 9678 Tommy Andersson Axa Sports Club 4:35:29
863 10426 Ole Andreas Bergli   4:36:01
864 7157 Lars Eirik Olsen Capgemini BIL 4:36:02
865 9740 Espen Dåsvand Nets Active 4:36:08
866 11195 Lars Erik Fikke   4:36:21
867 11544 Ivar Tjønsø   4:36:52
868 8094 Peter Lugnér Skellefteå 4:36:56
869 9196 Frode Lervik PA Consulting Group 4:37:18
870 12291 Frederik Cold   4:37:22
871 10650 Anders Kristiansen Norcem/Leca/Bygg.no 4:37:24
872 17375 Andris Viltsin   4:37:28
873 9894 John Ivar Klever   4:37:45
874 10934 Niklas Lagersson   4:38:08
875 9281 Christopher Rolsdorph Grue IL 4:38:13
876 16393 Arne Johannessen Follo SK 4:38:37
877 8673 Rune Thorvaldsen Soon Ski 4:38:46
878 9798 Per Åge Hallstensen   4:38:55
879 16259 Aasmund Femsteinevik   4:39:35
880 11251 Jonas Hasselgren   4:39:55
881 14974 Petter Langnes Sande Sportsklubb 4:40:17
882 12063 Arild Andre Ludvigsen   4:40:37
882 10643 Andreas Knip   4:40:37
884 16998 Tom Richard Grimstad   4:40:43
885 10944 Kjetil Gonsholt Forza Stile 4:42:18
886 11580 Jesper Brandstorp-Boesen OUS BIL 4:42:43
887 12814 Eduard Ortega Katalonia 4:42:50
888 16451 Arne Johan Larsen   4:43:01
889 10427 Peter Berg-Olsen Caverion BIL 4:43:28
890 16183 Hallbjørn Berg-Hansen Hattfjelldal Idrettslag 4:43:32
891 17314 Jens Stemo   4:43:39
892 9285 Hans Petter Rømme   4:43:41
893 9347 Ørjan Sveen   4:43:50
894 12046 Marius Köhler-Olsen   4:43:54
895 8290 Morten Buer Aksessnett AS 4:44:21
896 10906 Kjetil Ustgård-Andersen   4:44:33
897 13429 Thomas Hanssen   4:44:43
898 11384 Thomas Nordhagen   4:46:01
899 14344 Erik Nystuen   4:46:08
900 11525 Åge Ødegård Batnfjord IL 4:46:13
901 14077 Jan-Ole Eikås Kjølsdalen IL 4:46:28
902 5231 Lars Brandenburger   4:46:33
903 11139 Tormod Bergum GK Norge 4:46:41
904 12302 Kristian Walløe Kornerup Skiklub 4:46:44