Resultater Birken - Birkebeinerrennet 2015 - Menn 45-49 år



Resultater Birken - Birkebeinerrennet - 54 km, klassisk
Rena til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 21. mars 2015


Arrangementstype: Langrenn

Resultatliste Klasse Menn 45-49 år - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen
 

Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 90 Erling Jevne   2:38:30
2 179 Henning Røberg Nittedal IL 2:40:54
3 236 Anders Bergström Domnarvets Goif 2:41:36
4 143 Ronny Bråten   2:41:49
5 185 Tor Joar Ravndal Sirdal Ski 2:44:24
6 123 Valery Smutin   2:46:03
7 387 Nils Ø. Berg Rustad IL 2:46:06
8 139 Toralf Heimdal Dølaski 2:46:43
9 242 Asbjørn Eritsland Bjørn Myhre Sport 2:46:44
10 213 Svein Nordaas Strandbygda il 2:47:16
11 593 Vegard Fluge Samuelsen IL Try / Milsluker'n Sport 2:47:37
12 204 Jon Per Nygaard   2:48:07
13 230 John Markus Lervik Asker Skiklubb 2:48:45
14 641 Håkon Wold Drammens Ballklubb/ViaNova BIL 2:50:31
15 82 Lars Gullikstad Team sport 1 Lillehammer/ lillehammer skiklubb 2:50:58
16 294 Knut Ole Viken Vingar IL 2:51:01
17 141 Ståle Kihle Konnerud IL 2:51:09
18 538 Ivar Lome Hamar Skiklubb 2:51:24
19 625 Geir Thoresen Røa IL 2:51:26
20 467 Jon Hanestad Vestringen 2:51:35
21 1173 Ola Bustad Skiforeningen 2:51:44
22 552 Geir Moe Lyn Ski 2:52:13
23 568 Arve Gjermundshaug Furnes SLF 2:52:24
24 631 Truls Valmestad   2:52:36
25 417 Lars Arne Ellefsen Norcem/Leca/Bygg.no 2:52:54
26 582 Hans Tore Riibe Hamar Skiklubb / Norsk Tipping 2:53:57
27 585 Espen Ristvedt Milslukern Sport 2:54:22
28 494 Anders Johan Huus Sørum IL 2:54:36
29 632 Dalibor Valter Silvini Madshus Team 2:54:59
30 1343 Børge Moen Gjøvik skiklubb 2:55:02
31 544 Håvard Madland Driv IL/Dagens Næringsliv 2:55:04
32 1498 Tor Håkon Viken Øyer/Tretten 2:55:11
33 425 Øystein Engesveen TeamSport1 Lhmr 2:55:17
34 1479 Hans Gunnar Tindlund   2:55:38
35 1335 Nicholas Martin Hydro BIL 2:55:41
36 485 Arnfinn Pedersen Nesodden IF 2:55:51
37 1596 Kåre Ulevåg   2:56:03
38 1199 Frode Forbregd   2:56:11
39 260 Rune Svartvadet Vang Skiløperforening 2:56:25
40 1294 Bjørn Kristiansen Telenor BIL 2:56:27
41 250 Sverre Holt Telenor BIL/Fossum 2:56:29
42 1253 Lars Atle Holm Driv IL / Green Machines 2:56:30
43 508 Lars Kristian Johnsen Eidsvold Værks Skiklub 2:56:55
44 1349 Johnny Mostraum Data Respons BIL/Osterøy IL 2:57:06
45 459 Magnus Karlsson Nacka Värmdö SK 2:57:22
46 576 Marius Pedersen Nesodden IF 2:57:24
47 1491 Bjørn Ole Vassbotn Volda 2:57:43
48 1472 Tore Vegard Sørum Furnes Skiløperforening 2:58:09
49 1189 Morten Endreson Rælingen skiklubb 2:58:16
50 1139 Brede Arntzen Sagene IF Sykkel 2:58:29
51 1436 Håkon Skrindo Gol Il 2:58:57
52 620 Ole Kristian Sørland Skiforeningen 2:58:58
53 1277 Per Inge Johnsen Eidsvold Værks Skikl 2:59:10
54 1166 Per Brattset Varteig IL 2:59:30
55 468 Espen Hansen Sand IL Terrengsykkel Klubb 2:59:37
56 2084 Claudio Trinkler   2:59:47
57 391 Ola Bjerke LYN SKI / Team KPMG 3:00:00
58 102 Phillip Shaw Club Ski Rosemère 3:00:01
59 1293 Yury Komlev OneWay Russia Team 3:00:14
60 415 Dirk Debertin ELEVEN-Eintracht Braunschweig 3:00:21
61 1182 Carl Arthur David-Andersen Milslukern Sport 3:00:25
62 389 Knut Bergo Røa IL 3:00:29
63 1728 Geir Evensen Søre Ål IL 3:00:34
64 1524 Jacob Aars-Rynning Ferd 3:01:14
65 1463 Jørgen Synnestvedt Milslukern Sport 3:01:30
65 1540 Sergei Medvedev Skisport.ru 3:01:30
65 1556 Ole Jakob Sværk Telenor 3:01:30
68 1313 Tor Henning Lien National Oilwell Varco BIL 3:01:47
69 1559 Espen Aune Lørenskog Skiklubb, Langrenn 3:02:00
70 1200 Ulf Erik Forsbakk Driv IL 3:02:01
71 1727 Frode Andre Evensen Oslofjord Triatlon 3:02:03
72 484 Finn Thorer Kjos   3:02:04
72 1519 Geir Øvergård Trysil SK 3:02:04
74 1203 Jon Arne Fossen Glitre offroad 3:02:12
75 1325 Pål-A. Lund   3:02:20
76 1224 Sveinung Grov Norcem/Leca/Bygg.no 3:02:25
77 1964 Stig Gunnar Røthe Voss IL 3:02:30
78 1194 Paal Sneve Skrautvål Il 3:02:34
79 1536 Jørn Olav Dæhli Tolga IL 3:02:37
79 512 Frode Ingar Karlsen IF Liungen 3:02:37
81 481 Bjørn Rune Holmen Lillehammer Skiklub 3:02:38
82 1409 Birger Rye Fana IL/Statoil 3:02:40
83 17361 Håvard Grenan Team Skigo 3:02:42
84 1477 Stig Roger Thomassen Roterud/ Team Sport1 Lillehammer 3:02:43
85 542 Haagen Løvseth Åsmarka IL/Team Parkettpartner 3:03:03
86 1374 Jan Otto Nordeng Team Nli Dæhli 3:03:12
87 1951 Arne Jørgen Rust Gol Il 3:03:21
88 1506 Volkmar Weikard SKG Gersfeld 3:03:38
89 1316 Knut Lium Torpa Ski 3:03:45
90 1455 Knut-Jo Strømsborg Driv IL 3:03:48
91 1538 Ketil Lunde   3:03:49
92 1162 Knut Borbe Bull Ski & Kajakk 3:04:02
93 1553 Torgeir Wiig Ranheim ski/Veidekke 3:04:04
94 1185 Jan Petter Eide Tormod Skilag 3:04:05
95 1686 Urs Birchler SC Einsiedeln 3:04:06
96 1226 Rolf Kjetil Gulbrandsen Øystre Slidre il 3:04:08
97 1779 Thomas Hafner   3:04:18
98 1274 Helge Johansen Multiconsult 3:04:26
99 1426 Per Christian Brekke Sjøli Feiring IL 3:04:38
100 1281 Kjartan Kalland Nittedal Banquet Racers 3:04:39
101 1464 Martin Sæbu Skrautvål Il 3:04:48
102 1520 Jon Øxnevad Norconsult 3:05:02
102 2211 Haavard Bruland Lyn Ski 3:05:02
102 1292 Morten Kløvstad Bjørn Myhre Sport 3:05:02
105 1968 Tommy Sagmyr Hommelvik 3:05:10
106 2110 Hans Petter Transet Bjørn Myhre Sport 3:05:15
106 1585 Anders A Lindstad   3:05:15
106 1387 Kjetil Heltorp Næss Team Tertitten / Veidekke BIL 3:05:15
109 1157 Morten Bjørnebye Høgskolen i Hedmark 3:05:16
110 1911 Thorbjørn Netteland Nordbygda/Løten Ski 3:05:18
111 2079 Ståle Årdal Tieto 3:05:19
112 614 Helge Sveen Strandbygda il 3:05:31
113 2039 Jonny Trontveit Vang Skiløprforening 3:05:34
114 1228 Erlend Gundersen Ullensaker skiklubb 3:05:43
114 1332 Evgeny Mamonov SLK Viitorul 3:05:43
116 1146 Lars Berghagen Ådal il 3:05:46
117 1856 Bjørn Kristiansen   3:05:53
118 1692 Helge Bonden   3:05:58
119 1851 Erling Klæboe Fossum IF/Embriq/SkiGo 3:06:07
120 1579 Christian Grotnes NRK / Bærums Skiklub 3:06:34
121 2022 Andrè Sørensen Jutul IL/GE Oil & Gas 3:06:43
122 1438 Finn Terje Skyrud Bjerke IL 3:06:52
123 1743 Svein Flornes Stavanger Skiklubb 3:06:59
124 1673 Sigurd Bakken Eidsvold Værks Skiklub/ Avinor 3:07:09
125 1143 Geir Belsvik Ly Forsikring 3:07:11
126 1345 Torgeir Moen Budal i.l 3:07:14
127 1365 Terje Negård Tynset IF 3:07:20
127 1170 Jan Harald Bråthen Njård 3:07:20
129 1983 Hans Olav Sethne   3:07:26
130 1353 Tore Myhrvold Veritas BIL 3:07:30
131 1550 Arnstein Sørbøen ÅL IL 3:07:33
132 2266 Børge Hemming Hansen Medkila Skilag 3:07:44
133 1431 Olve Skjetne Gjøvik skiklubb 3:07:53
134 1697 Nils Arne Bryhn Ilseng il 3:08:16
135 1539 Kristen Kankerud Team Sport 1 Lillehammer 3:08:33
136 1790 Jørn Haugen Gjøvik brannidrettslag 3:08:42
137 2557 Jan Kildahl   3:08:53
138 2179 Henning Arnesen Skiforeningen 3:08:55
138 2053 Amund Christian Vandsemb   3:08:55
140 1394 Kjell Vegard Opheim Team Parkettpartner 3:09:02
141 1749 Thorkild Gundersen Seilduk Ski 3:09:05
142 1371 Frode Nilssen Nittedal Banquet Racers 3:09:13
142 483 Eivind Karfjell Norcem/Leca/Bygg.no 3:09:13
144 1192 Jan Olav Fagerholt Orkdal IL / Team Knyken 3:09:16
145 1908 Svein Arne Nakken Velledalen IL 3:09:17
146 75 Jørn Hemma Brøttum IL/ Team parkettpartner 3:09:27
147 1142 Terje Bakke Team Grenland Ski 3:09:29
148 2500 Ole Johan Venger Pedersen Eidsvold Værk Skiklubb /Venger Fysioterapi AS 3:09:40
149 3295 Tore Bjørklund   3:09:42
150 1903 Brynjar Myklebust Ålfoten idrettslag 3:09:48
151 1197 Ole Thorbjørn Fodstad Eidsvold Værks Skiklub 3:09:50
152 1935 Rune Pettersen Kilkameratene IF - Ski 3:09:56
152 2315 Stanislav Kudryashov   3:09:56
154 2058 Anders Vikholt Skiflygerne 3:10:05
155 2033 Lars Bjørn Thoresen VERDANE 3:10:15
156 1913 Cato Nilsen Team Syljuåsen 3:10:23
156 1768 Charles Granquist Kolbotn SK/ DNB / Oppegård IL 3:10:23
158 2020 Bent Ivar Sæther Hydro BIL Sunndal 3:10:30
159 2096 Niklas Björklund Norrbärke SK 3:10:31
160 1251 Frode Hodne Statoil BIL 3:10:40
161 2353 Ole Melhus Heming 3:10:47
162 1483 Even Hall Torgersen Rustad IL 3:10:48
163 382 Terje Heggelund Team Aker/Aker Solutions/Granli IL 3:11:06
164 2847 Fadri Guidon   3:11:24
165 2115 Jan-Erik Larsen Sparebank 1 SR-Bank/Sandnes IL 3:11:46
166 3025 Bjørn Olav Røstad Nordre Land IL 3:11:47
167 2249 Hans Petter Fürst Milsluker`n 3:11:50
168 1716 Anders Ekern Heming 3:11:51
169 1135 Per-Olov Andersson IFK Västerås Skidklubb 3:12:01
170 2318 Ola Kvennås Statkraft 3:12:04
170 1708 Steinar Dahlen Nesodden 3:12:04
172 1774 Ingvar Grøthe Nordstrand Nakenbadforening 3:12:08
173 1490 Matti-Pekka Vanninen   3:12:10
174 1739 Igor Flavyanov SUORANDA 3:12:17
175 2970 Tor Murvold Rustad IL 3:12:20
176 17441 Klaus Greiderer Madshus 3:12:30
176 1677 Ola Idar Løkken Gausdal skilag 3:12:30
178 2457 Svein-Olav Torø   3:12:31
179 2553 Geir Ola Botnan Siemens 3:12:46
180 2027 Knut Taugbøl Statoil BIL 3:12:48
181 1595 Øivind T. Due Trier Oslostudentenes Idrettsklubb 3:12:59
182 1566 Gunnar Myhre Koll 3:13:00
183 1432 Bjørn Erik Skjold Bjerke IL Ski 3:13:03
184 2274 Trond Helgesen Sogndal IL 3:13:05
184 1886 Toralf Melsom Tromsø Skiklubb 3:13:05
186 1748 Thomas Haug Fraurud PWC Bil 3:13:10
187 1450 Torbjørn Stokke   3:13:32
188 1909 Gjermund Nereng   3:13:38
189 1702 Werner Bucheli   3:13:45
190 1315 Kjell Lindborg Ericsson 3:13:47
191 469 Geir Hansen Kyrksæterøra IL 3:13:50
192 2509 Ole Jakob Sendstad FFI BIL 3:14:09
193 1777 Eivind Gundersen Green Machines 3:14:15
194 2772 Jørgen Bartnes Fet skiklubb 3:14:16
195 2228 Bjørnar Engh   3:14:24
195 2464 Roger Vangsnes Statoil BIL 3:14:24
197 2253 Morten Garvik Accenture BIL 3:14:50
198 1741 Kjetil Flenvold Nordre Trysil Idrettslag 3:14:51
199 2762 Morten Andreassen TFL 3:14:52
200 1902 Ole Myhrmoen Oddersjaa 3:14:56
201 3359 Per Eivind Gurvin Norcem/Leca/Bygg.no 3:14:58
202 1837 Bjarte Jordal Fana IL 3:15:10
203 3050 Ole Petter Skårås Njård 3:15:18
204 2209 Marius Bretteville Handelsbanken / Fossum IF 3:15:25
205 1887 Hans-Henrik Merckoll HP Norge 3:15:30
206 1896 Rune Morken Holmen IF 3:15:34
207 2042 Jarle Tufto NTNU BIL/Byaasen Skiklub 3:15:40
208 3167 Jon Arne Grini KLP BIL 3:15:52
209 1965 Frode Røttingen Røa IL / Statkraft 3:15:58
210 2208 Eirik Bredesen NBR/NCC Construction 3:15:59
211 2344 Alexander U. H. Løvenskiold IL TRY / Genus BIL 3:16:13
212 1243 Per Olav Haugen Singsås 3:16:19
213 1713 Ståle Dullum Stjørdals Blink IL 3:16:26
214 3293 Anders Bergum Øti 3:16:34
214 1853 Ivar Knotten Forsvaret 3:16:34
216 2301 Eirik Jørgensen   3:16:55
216 4322 Roger Behrns Magnor UL 3:16:55
218 3172 Mikael  Lindmark Skellefteå 3:17:08
219 1655 Rune F. Andersen MjøsSki 3:17:18
220 2000 Harald Sjulstad Sport 1 Hvittingfoss 3:17:24
221 2127 Njål Eirik Haug Driv IL 3:17:39
222 2360 Iver Mysterud Røa IL 3:17:51
223 2288 Svein Ove Husnes Norges Idrettsakademi (NIAK) 3:17:54
224 4572 Wilfried Pallhuber   3:17:55
225 19119 Martin Vanous   3:18:00
226 3078 Paul Hallan Svendsen Oseberg Skilag / Bouvet AS 3:18:02
227 2422 Geir Skogby Vegårshei Il 3:18:07
228 3009 Jens Christian Riege Rustad IL 3:18:14
229 1555 Rune Ek Bjørn Myhre Sport 3:18:21
230 1231 Aage Hagen Asker Skiklubb / Team Pay 3:18:22
231 1354 Ole Myklemyr If Birkebeineren/Bjørn Myre 3:18:23
231 2511 Rolf-Arne Halvorsen Nordea 3:18:23
233 1733 Olav Farestveit Sogndal IL 3:18:26
233 3073 Eirik Svare Intersport Bodø 3:18:26
233 2884 Vegard Hokstad Eidsvold Turn 3:18:26
236 3150 Ragnar Melbye Ek Metier 3:18:30
237 1250 Anders Hervold Oslo Kajakklubb 3:18:32
238 2504 Rune Syvertsen   3:18:33
239 1712 Kjetil Digre Rustad IL 3:18:39
240 3372 Frank Hansen Rinna I.L 3:18:46
241 2200 Ivar Bjørkedokken Gol Il 3:18:54
242 3021 Thomas Ruud Skiforeningen 3:19:13
243 3206 Erik B Holm Dr. techn Olav Olsen 3:19:19
244 2927 Nikolaj Kolte Holstebro Skiklub 3:19:29
245 3149 Per-Arnfinn Brekke Overtoppen 3:19:32
246 1751 Fridtjof Fredriksen Sykkylven IL 3:19:35
247 2348 Kai Morten Martinsen Team Parkettpartner 3:20:07
248 5092 Endre Sagnes Norcem/Leca/Bygg.no 3:20:08
249 3379 Andreas Haugbotn Vianova 3:20:09
250 1443 Oddmund Soldal uskedalen 3:20:21
251 2912 Lars Johan Kalager Botne Skiklubb 3:20:23
252 2187 Patrik Bauer Domnarvets Goif 3:20:46
253 2212 Kjell Ivar Brun Vågå IL Ski & Friidrett 3:20:47
254 2407 Andreas Rørvik Røa IL/Advokatfirmaet Selmer 3:20:49
255 3119 Øistein Widding Heming 3:20:55
256 3398 Arve Hilleren Lillehammer Skiklub 3:20:58
257 3455 Andre Kristoffersen Åndalsnes Idrettsforening 3:21:07
258 4140 Bjørn Vestheim Sweco BIL 3:21:10
258 2063 Tim-Sture Wilhelmsen GSK BIL 3:21:10
258 2845 Øystein Grøstad Nesodden IF 3:21:10
261 2171 Vegard Akersveen Bouvet BIL 3:21:15
262 5207 Per Kristian Hegg Botne Skiklubb 3:21:18
263 3517 Jan Erik Olsen   3:21:21
264 2269 Bjørn Hauklien NOTEAM 3:21:22
265 3799 Peter Ask Sveaskogs IF 3:21:24
266 2753 Østen Almqvist Elverum hopp 3:21:25
267 2839 Nikolai Grigoriev SLK Viitorul 3:21:28
268 3006 Ketil Johan Rakkestad Norges Banks IL 3:21:31
269 1508 Svein Wiig Team KPMG 3:21:35
270 2991 Torgeir Olsen Trondhjems skiklub 3:21:40
271 2481 Arve Øyri Mo Sport 3:21:44
272 3654 Petr Boranek   3:21:59
273 3028 Terje Sandberg Hodalen IL 3:22:10
274 3537 Pål Rynning Thermica 3:22:23
275 2062 Fredrik  Erixon CCC 1000 3:22:26
276 2295 Sjur Jensen Vattenfalls IF 3:22:28
277 2290 Kjetil Høgbakken Otto Olsen AS 3:22:32
278 3124 Tom Zachariassen Vang Skiløperforening 3:22:35
279 3634 Bjørn Årdal Fana 3:22:36
279 3626 Karl Fridtjof Wedum   3:22:36
281 3525 Teis Pedersen   3:22:38
282 3439 Oddmund Karlsen IL Siso 3:22:44
283 1884 Øyvind Martinsen Nesodden IF 3:22:48
283 3451 Bård Ivar Koppang Stavanger skiklubb/PwC 3:22:48
285 4354 Svein Brekke TIF Viking 3:23:00
286 4088 Christofer Solbakken Skiforeningen 3:23:05
287 2820 Egil Engen   3:23:07
288 3337 Thomas Forsberg Soon Ski 3:23:12
289 3377 Asgeir Hasund Marine Harvest 3:23:13
289 2229 Herman Erdal Førde Langrenn 3:23:13
291 2317 Ole Johan Kvan Bjørn Myhre Sport 3:23:14
292 3862 Martin Filli   3:23:21
293 3609 Øyvind Tufto Høgste SKL 3:23:26
294 3061 Henrik Stene Jutul Il 3:23:47
295 2415 Jørn Erik Smørbøl Magnor UL 3:23:54
296 2214 Halvor Brustad Fenstad Skiklubb 3:23:58
297 2879 Fridtjof Heyerdahl Lyn Ski 3:24:12
298 3380 Ola Andreas Hauge VTI 3:24:13
299 2826 Torberg Falch Nidelv IL 3:24:17
300 3910 Andreas Johannes Heck Ottestad sk 3:24:20
301 2540 Ørjar Wærum Evensen SØMNA IL 3:24:28
302 3653 Karl-Andre Wian Laktatkameratene 3:24:31
302 3004 Jon-Kristian Prietz Overtoppen 3:24:31
304 2427 Pål Skyrud Fjerdingby 3:24:36
305 3355 Tom Arne Gullord Skanska Aktiv/Skiforeningen 3:24:42
306 3341 Svein Otto Fredwall   3:24:55
306 6440 Erich Richli   3:24:55
308 2895 Rolf Hustvedt Rustad IL 3:24:56
309 3022 Erik Røkke   3:25:01
310 3593 Erik Sønsterud Volkswagen 3:25:03
311 2480 Roar Øygarden Gjerstad i.l 3:25:07
312 2483 Svein Tore Aakerlund Team Sport1 Hadeland/Jaren il 3:25:08
313 2254 Helge Gautvik Molde og Omegn 3:25:16
314 2421 Kjetil Sjørengen Team Sport 1 Lillehammer/ R I L 3:25:24
315 3462 Pål Kværnrud Nittedal Banquet Racers 3:25:26
315 3425 Bjørn Johannesen BK-Ski 3:25:26
317 3409 Geir Holmsen   3:25:27
318 3561 Eddie Sjølie FINN.no 3:25:31
319 3959 Terje Kjørstad Driv IL 3:25:44
320 2441 Bengt-Rune Strandvoll Aas-Jakobsen BIL/Holmen IF 3:25:50
320 3563 Vegard Skredderhaug Alvdal IL 3:25:50
322 2193 Eskil Berg-Sørensen Københavns skiklub 3:26:04
323 2982 Erik Nuven Drammen Politi Idrettslag 3:26:08
324 3638 Vegar Barkenes   3:26:09
325 2950 Frode Lyssandtræ Skiforeningen 3:26:10
326 2368 Ingulf Nordahl   3:26:12
327 3005 Cato Rachlew   3:26:15
328 1831 Tom Johannessen Fet skiklubb 3:26:16
329 1813 Olav Høgset Hytteplan Sport 3:26:21
330 4240 Egil Johan Havre OBOS/Kolbotn 3:26:24
331 4196 Jan Erik Hyllseth Norcem/Leca/Bygg.no 3:26:31
332 5082 Bengt Romenstad Furnes Skiløperforening 3:26:35
333 2199 Tom Bjerregård Madshus 3:26:37
334 2051 Marius Vamnes Nesodden IF 3:26:41
335 2885 Ulf Holberg Det gyldne triangel 3:26:47
336 3841 Christian August Deisz Øvrevoll Hosle IL 3:26:53
337 3504 Jan Møllerhaug Team PartnerPlast/Isfjorden IL 3:26:58
338 4073 Raymond Siiri IL Ilar 3:26:59
339 2830 Eirik Flaa Gåping il 3:27:04
339 4149 Frode Espen Wannebo Oslo kommune BIL 3:27:04
341 2461 Arvid Utby Konnerud IL 3:27:15
342 2473 Lars Wilskog Hakadal IL 3:27:18
343 3334 Tore Flatås Siemens 3:27:21
344 5238 Robert Myhrer Rustad IL 3:27:38
345 3407 Ørjan Hollekim Vang Skiløperforening 3:27:56
346 3556 Markus Schwormstädt SC St.Peter 3:28:04
347 1822 Bjørn Ole Inglingstad Rustad /Team Aktiv Bygg 3:28:07
348 3368 Frank Halvorstuen Horten Skiklubb 3:28:08
349 2119 Rune Petter Nygård   3:28:10
350 5099 Robert Selvaag Team Pedersen 3:28:15
351 1683 Remi Bergstrøm Team Smartpanel 3:28:19
352 4160 Jon Einar Waaler   3:28:28
353 3294 Rolf Bjerke ØVIP 3:28:30
353 3848 Kjell Ekle   3:28:30
355 3015 Hans Rognlien Østre Toten Skilag 3:28:33
356 3711 Hans Olav Hamran Koll 3:28:41
357 3063 Harald Stenersen Hamar Skiklubb 3:28:43
358 3552 Jørgen Saxegaard Hjellnes Consult BIL 3:28:46
359 3791 Kjetil B Alfarnes Lyn Ski 3:28:57
360 3905 Roar Haug   3:29:14
361 4219 Øyvind Holmen Bjørn Myhre Sport 3:29:24
362 3540 Tom Røise MjøsSki 3:29:28
363 2528 Franco Endre Grosso   3:29:29
364 2825 Ketil Ervik DNB Næringmegling 3:29:31
365 3637 Svein Are Aasrum Runar IL 3:29:38
366 4093 Ole Theodor Sponberg Stokke il 3:29:45
367 4368 Pål Terje Christensen   3:29:50
368 3917 Ola Kristian Hjelløkken Svalbard Turn 3:29:56
369 4478 Baard Arne Østbye Jensen Aibel BIL Asker 3:29:57
370 4358 Per Ove Brudeli Emblem IL 3:30:09
371 4114 Vidar Sørensen Malvik IL 3:30:11
372 4615 Svein Helge Stadsvik Fossum IF / Elgen 3:30:12
373 2797 Trond Brevik Fossum IF/TB Rådg tjenester 3:30:13
374 3813 Jon Bergundhaugen Koll / Norsk Hydro BIL 3:30:20
375 2873 Odd-Harald Heggen Heggjabygda IL 3:30:25
375 4373 Ivo Damaso   3:30:25
377 4089 Tore Solem Brumunddal Sykkel 3:30:30
378 3989 Erling Marthinsen Team Øverskauen 3:30:32
379 14149 Even Hagen   3:30:35
380 4404 Øystein Flagstad BIL Natura 3:30:42
381 4977 Robert Karlsen Fagerstrand IF 3:30:43
382 3349 Sjur Glenjen   3:30:46
383 4924 Roy Hansen Nesbyen IL 3:31:02
384 2939 Geir Ove Leite Skodje Il 3:31:07
385 3852 Christian Steen Eriksen Bækkelagets SK 3:31:08
386 3974 Preben Lilleberg Skiforeningen 3:31:17
387 2923 Ingvald Petter Knivsflå   3:31:19
388 4953 Lars H. Holø Hebekk Palace 3:31:20
389 4059 Fredrik Sandnes Ellens Mosjon & Hageselskap 3:31:26
390 3387 Olav Heggelund Norcem/Leca/Bygg.no 3:31:34
391 4458 Bjarte Holm MjösSki 3:31:36
392 1666 Knut Michael Asplund Real Kikut 3:31:37
393 3375 Mads Hansen-Møllerud Grue IL 3:31:46
394 4007 Jonny Nordøy BSK 3:31:50
395 3036 Hans Petter Sevang   3:31:53
396 3509 John Nicolaysen GTI 3:31:59
397 3704 Arve Håskjold Falck Nutec Bedriftsidrettslag 3:32:02
398 4026 Yngve Eek Ottesen Vågå IL /Leca/Bygg.no / Team XO 3:32:06
398 3687 Stig Hernholm Skagerrak Sportsklubb 3:32:06
400 4622 Are Strandlie Gjøvik skiklubb 3:32:10
401 4973 Dan Arve Juvik Norcem/Leca/Bygg.no 3:32:24
402 4356 Ole Henrik Brinchmann-Hansen   3:32:30
403 4668 Fred A Høifødt Arnadal IL 3:32:39
403 3859 Øyvind Evensen Åsbygda IL 3:32:39
405 2976 Per Nordahl Domnarvets Goif 3:32:40
406 4476 Rune Jacobsen Bygdøy IL / BCG 3:32:41
407 5498 Steinar Hanstad Volkswagen 3:32:43
408 2960 Thomas Mathisen Lillehammer ck 3:32:49
409 3066 Kåre Storbråten Rustad IL 3:32:51
410 134 Kjell Arne Kristiansen Medkila Skilag 3:32:52
411 5152 Gjermund Tøstiengen Åsbygda IL 3:32:59
412 1474 Andreas Tannert SKG Gersfeld 3:33:01
413 4640 Thomas Usler Rustad IL 3:33:07
414 3430 Anders Juell Bærums verk skole 3:33:10
415 3590 Christian Svenkerud Vaaler IF 3:33:18
416 3363 Anders Hagen Strandbygda Ski 3:33:30
417 4333 Johannes Bergum Mjøsen Skog 3:33:31
418 4381 Arild Eiken Brattvåg IL 3:33:32
419 4621 Geir Stensrud Drøbak Frogn IL Ski 3:33:46
420 5787 Thomas Studhalter SC Horw 3:33:50
421 3660 Roar Reiten Emblem IL 3:34:00
422 17442 Max Hagen Madshus 3:34:02
422 3987 Morten Mangset Nes sportsklubb 3:34:02
424 4633 Fred Tjernsli SK Rye 3:34:22
424 4626 Oddvar Jr Sæter MOI 3:34:22
426 5626 Torbjørn Lindemark Statoil BIL 3:34:26
427 3062 Morten Stene FFSF 3:34:35
428 5522 Helge Hella Strømmen og Lillestrøm Skiklubb 3:34:41
429 4184 Ian Ditlefsen Kafteins Corner 3:34:45
430 5052 Trond-Ketil Nilsen Nordea Bank Bodø 3:34:49
430 4410 Thomas Føyen Heming 3:34:49
432 2856 Stein H. Hagen Njård 3:34:53
433 6244 Knut Arve Helle Norcem/Leca/Bygg.no 3:35:15
434 3814 Svein Erik Berntsen Kolbotn SK / SpareBank 1 3:35:18
435 5719 Frank Sverre Rognli Røyken CK 3:35:22
436 4232 Trond Opsal MjøsSki 3:35:28
437 5145 Stein-Vidar Torø Tofte Fremad IL 3:35:33
438 3716 Hans Jørgen Andersen Skagerrak sportsklubb/ Abb 3:35:35
439 5005 Rolf Lien Flekkefjord Skilag 3:35:36
440 4846 Leif Bache-Mathiesen   3:35:41
440 3796 Lars Andresen   3:35:41
442 3885 Stian Gran Sande Sportsklubb 3:35:49
443 3434 Hans Georg Kalager IL Ivrig 3:36:01
444 4834 Oddbjørn Alstad Kjelsås 3:36:12
445 5220 Per Olav  Tveit Moss skiklubb 3:36:18
446 4689 Anders Hasseldal Otra Il 3:36:26
447 4558 Tore Nymark ABB BIL 3:36:27
448 5723 Eivind Rotefoss Veien Tilbake 3:36:35
449 3991 Håvard Midtsundstad Braskereidfoss IL 3:36:36
450 4614 Stig Solheim Eikefjord IL 3:36:40
451 3795 Morten Sjumann Anderssen Team Sport1 Lillehammer 3:36:41
452 4980 Leif Kjesbu Ogndal IL 3:36:47
453 5477 Per Grøan Moelven IL 3:36:55
454 4126 Kjetil Thøgersen Bingsfoss SK/Idema AS 3:36:59
455 6358 Jacek Mederski TEAM NABIEGOWKACH.PL 3:37:06
456 14398 Bertani Rossano S.C. Cunardo 3:37:07
457 14368 Dante Panzi sci club cunardo 3:37:08
458 4579 Jan Reimers Reimers 3:37:09
459 2287 Thomas Huber Skiclub Villingen 3:37:31
459 3861 Audun Fevik   3:37:31
461 3964 Knut Kråkenes Skimt 3:37:41
462 4979 Rune Kavlie Telenor 3:37:46
463 3648 Pål Olofsson Axa Sports Club 3:37:47
464 6220 Espen Hagberg Nordre Land 3:37:49
465 3725 Steinar Svenningsen Oppegård IL 3:38:01
466 4915 Tom Gullberg Evry BIL 3:38:22
466 4042 Trond Egil Reitan 3T-Treningsenter 3:38:22
468 4899 Kjell Arne Fiksdal Vartdal Turn og Idrettslag 3:38:27
469 5416 Per Bøymo Rustad IL 3:38:31
469 5551 Eldar Høe Nittedal 3:38:31
471 4604 John Børge Skjæveland Volkswagen 3:38:49
472 4504 Nils Ole Kristensen Statnett BIK 3:39:03
473 3042 Stian Skarpnord MjøsSki 3:39:08
474 5063 Geir Olsen Lyn Ski 3:39:15
475 3596 Ingjald Sørhøy Rustad IL/ TEAM NORGESGRUPPEN 3:39:18
476 3821 Morten Bogerud Rustad/Vollen Marinesenter as 3:39:20
477 2866 Runar Hauge MjøsSki 3:39:23
478 5437 Olav Emilsen Nordbygda/Løten Ski 3:39:31
479 4546 Lars Erik Monge Moss skiklubb 3:39:32
480 4166 Audun Aalvik Nanset Ski 3:39:41
481 4714 Arne Kristian Lorås Nessegutten 3:39:47
482 7266 Tor Martin Synnes LØRENSKOG SKIKLUBB 3:39:48
483 5562 Nils Ivar Jacobsen DnB 3:39:49
484 2967 Thomas Moger Lillehammer Skiklub 3:39:52
484 5527 Terje Henriksen Statkraft BIL 3:39:52
486 4981 Carl Haakon Klafstad Sport 1 Gruppen 3:39:53
486 4617 Frode Steffensen Team XO 3:39:53
488 6433 Øyvind Prytz   3:39:58
489 5411 Sverre Bunæs Brd.Dahl / Team Partnerplast 3:39:59
490 4147 Thorvald Wahl Tirsdag 3:40:08
491 4608 Kjell Petter Småge Team Tri-Sport 3:40:11
492 2299 Kjetil Jotvedt Nittedal Banquet Racers 3:40:22
493 4970 Øyvind Johansen Nesodden 3:40:23
494 5503 Per Kristian Haug Bækkelagets Sportsklubb 3:40:29
495 4903 Svein Flaten Vegårshei Il 3:40:38
496 6791 Simen Agdestein Asker Sk 3:40:47
497 8013 Per Arne Aaen Alvdal idrettslag 3:40:49
498 5595 Ronny Kløvfjell   3:40:50
499 2944 Timo Liinamaa   3:41:12
500 17236 Denis  Pletnev VIZ 3:41:15
501 2502 Olav Slupphaug ABB BIL 3:41:17
502 3557 Eivind Senneset Flora Ck 3:41:22
502 5003 Ivar Asbjørn Lervåg Statskog SF 3:41:22
504 5048 Christen Ness Lillehammer skiklubb 3:41:27
505 3624 Grunde Wahl Hamar Skiklubb 3:41:31
506 5764 Øyvind Slevigen Nordre Sande IL 3:41:37
507 5749 Øystein Sehlmann   3:41:44
508 6565 Gjermund Våge DNV GL/FFSF 3:41:48
509 7973 Atle Tjønndal Norcem/Leca/Bygg.no 3:41:49
510 4655 Jon Worren   3:41:50
511 4006 Jan Erik Nordvik Brumunddal sk.lag 3:41:52
512 4393 Morten Espeland EMGS BIL 3:41:59
513 4913 Dag Grini Texas Instruments BIL 3:42:03
514 4612 John Kristian Solbrekke Ørje 3:42:13
515 5040 Jarle Mørch Eidsvold Værks Skiklub 3:42:19
516 4642 Kjell Vangen X-men 3:42:25
517 4003 Nils Jakob Nordenstrøm   3:42:27
517 5494 Jan Vegard Halvorsen Eidsvold Værks Skiklub 3:42:27
519 6267 Jan Hovde TEAM NORGESGRUPPEN 3:42:29
520 5569 Rolf Ole Jensen Lommedalen IL 3:42:35
521 4662 Trond Aamodt Grundfos/GIKK 3:42:53
522 8801 Roger Løberg Tine brumunddal 3:42:55
523 3144 Margus Lepp AGRO 3:42:58
524 5555 Inge Martin Håberget Hernes IL 3:43:05
525 5496 Arild Hansen Gjøvik skiklubb 3:43:12
526 5414 Martin Bøe Noil 3:43:15
527 5750 Rune Seljetun Malmgruben Skiklub 3:43:17
528 4934 Bård Haugnes   3:43:19
529 5042 Pål Nakken Lyn Ski / Campus Kristiania 3:43:26
529 5526 Roger Helstad Nets Active 3:43:26
531 2452 Christen Tellefsen Norsk Luftambulanse BIL 3:43:29
532 4950 Lars Magnus Holter Ullensaker skiklubb 3:43:30
533 5480 Geir Gulbrandsen   3:43:37
534 4174 Ulf Edsfors IFK Mora 3:43:53
535 3486 Arne Magnussen   3:43:55
536 4908 Bendik Frislid   3:43:58
536 3114 Stig Lennarth Walnum Breivang vgs 3:43:58
538 5603 Ole Jacob Kristiansen   3:44:05
539 5904 Ole Fredrik Melleby Heggedal IL, Advokatfirma Ræder 3:44:06
540 5829 Ahto Vink HRK 3:44:13
541 3308 Andre Børve Oslo Lufthavn 3:44:27
541 4182 Ragnar Utby Ottestad IL 3:44:27
543 6290 Gudmund Jenssen Saugbrugs BIL/Halden SK 3:44:28
544 6345 Nikolai Lyapin SLK Viitorul 3:44:31
545 4380 Arne Eik Romerike Elektro AS / Gruvelia SK 3:44:45
546 7797 Ivar Lydvo Affecto 3:44:54
547 5579 Enrico Joos   3:44:58
548 7252 Geir Striger BSK 3:45:03
549 4551 Gorm Nakstad   3:45:11
549 13507 Harald Falck Asker Skiklubb 3:45:11
551 5054 Asle Ninive Nammo BIL 3:45:15
552 4125 Terje Thorstensen Team Tri Sport Drammen 3:45:17
553 5599 Ole Jørgen Kolstad S. Høland IUL 3:45:19
554 4945 Morten Hjerpseth Bouvet 3:45:20
555 7242 Hallgeir Stjern Åfjord il 3:45:21
556 8339 Morten Frogner   3:45:22
557 5782 Mika Streng   3:45:30
558 5374 Hugo Berg Team Proconor 3:45:32
559 7388 Sten-Oluf Horn   3:45:35
560 5925 Trond Ivar Skar Deloitte BIL 3:45:36
561 5376 Tor Bergene UNIT4 Agresso 3:45:44
562 6278 Jon Haanshus Tormod Skilag 3:45:49
563 7778 Trond Arne Liavik Medkila Skilag 3:45:59
564 3800 Adrien Aubry   3:46:01
565 6107 Bård Magne Birkelund Nidaros SK 3:46:07
565 3931 Frode Huser Kjelsås IL 3:46:07
567 6173 Knut Finstad Åsen IL 3:46:10
568 6452 Kåre Rønhede Københavns skiklub 3:46:43
569 5918 Lubos Halgas Detva 3:47:01
570 5354 Ronny Almaag Laksvatn IL 3:47:02
571 6377 Tore Mundal   3:47:05
572 4188 John Erik Nygaard B&Y 3:47:07
573 5629 Terje Log Flekkefjord Skilag 3:47:12
574 6132 Jan Otto Bustadmo Store Bergan 3:47:17
575 7176 Jon Ramm-Pettersen Team LeasePlan Go 3:47:22
576 5712 Jørn Ole Ramberg Ramnes IF - Ski 3:47:23
577 4346 Thorstein Botten Lyn Ski 3:47:27
578 5528 Bjørnar Hernes BSK 3:47:41
579 16960 Nicklas Enlund Blackstad IF 3:47:53
580 4067 Tormod Kjetil Seljegard Skimt 3:48:00
580 2100 Roger Gustafsson Magra IS 3:48:00
582 4379 Erlend Edvardsen   3:48:14
583 5817 Alf Tveit Felleskjøpet BIL 3:48:17
583 6232 Thomas Rygg Hannestad Lyn Ski/Skiforeningen 3:48:17
585 4887 Geir Einan Hydro APICS BIL 3:48:27
586 16754 Freddy Henningsen   3:48:39
587 6955 Karl Olav Haram Statoil BIL 3:48:51
588 8687 Magne Trøstheim Gol Il 3:49:15
589 6208 Ragnvald Grotli Gjelleråsen IF 3:49:20
590 14823 Herwig Erlbacher Intersport Bachler Raumsau 3:49:23
591 4472 Tom Ivar Ihrstad Tine brumunddal 3:49:24
592 4420 Erland Gulbrandsen Rustad IL 3:49:31
592 8048 Niklas Grip Lulekamraterna 3:49:31
594 5062 Espen Olsen Sande SK/Toyota 3:49:43
595 5663 Reidar Myhre   3:49:44
596 6667 Olli-Pekka Silfverhuth Tampere Ski Club 3:49:45
597 6968 Asbjørn Hilde Søgne Skiklubb / Rejlers 3:50:02
598 5715 Eivind Rauset   3:50:17
599 7098 Phil Matthews Telenor BIL 3:50:31
600 6323 Anders Larsson GIF Ski 3:50:35
601 7206 Jan Tore Samlanes Statoil BIL 3:50:42
602 6965 Hugo J. Henriksen Bækkelaget SK / Eika BIL 3:50:43
603 9352 Øyvind Sørbu Eidsiva bredbånd 3:50:44
604 6649 Jan Kløgetvedt Veritas BIL/Jardar 3:50:54
605 5415 Geir Olav Bøgseth   3:50:57
606 6583 Tore Øren Eikefjord IL 3:51:07
607 4181 Assar Tops SK Los Toros 3:51:11
608 7296 Bjarne Tufte Sira Kvina BIL 3:51:14
609 7542 Simen Bergsrud Avinor BIL 3:51:18
610 6203 Knut Gløersen Fredrikstad Skiklubb 3:51:21
610 6178 Ola Flem Skiforeningen 3:51:21
612 5375 Stefan Berg OK Ravinen 3:51:28
613 16943 Lathuile Dominique GLAPINY 3:51:30
614 5675 Bård Nome Flautangen BIL 3:51:45
615 5912 Per Viksmo SkiLøperne 3:51:47
616 3052 Dag Kristen Solberg Lyn Ski 3:51:52
617 4841 Torleif Arnesen Heming 3:52:03
617 3671 Tomas Lukes Sokol Senohraby 3:52:03
619 5401 Tom Brinck-Mortensen Moment Eiendom BIL 3:52:10
620 5385 Gjermund Bjørn Vang Skiløperforening 3:52:14
621 7084 John Marius Lynne Eidsiva BIL / DIF 3:52:31
621 5568 Jostein Jensen Eidsberg Sparebank BIL 3:52:31
621 7552 Trond Blikstad Ringsaker lmktr 3:52:31
624 5169 Jens Nørby Winther Holte Ski 3:52:37
624 6638 Erling Moen Synnes   3:52:37
626 6389 Daniel Naurin OK Skogshjortarna 3:52:41
627 8007 Hans Kristian Øfstaas Trøgstad skiklubb 3:52:54
628 7391 Krister Halck Coca Cola 3:52:58
629 4650 Michael Walpen   3:53:04
630 4956 Geir Lehn Hultgren Nav Sør Trøndelag 3:53:10
631 4490 Trond-Egel Johansen Skiforeningen 3:53:14
632 6133 Svein Ivar Byttingsvik Sportsklubben Træff 3:53:24
632 4904 Jon Erland Fløgstad Moss politiidrettslag 3:53:24
634 4370 Per Øivind Dahl Newsec Sport 3:53:30
634 6167 Michael Erler   3:53:30
636 6795 Jan Even Ambjørnrud Hasle Løren 3:53:34
637 5835 Steinar Westerberg SØMNA IL 3:53:37
638 6373 Stig E. Mortensen Kabelvåg & Svolvær ski 3:53:47
639 16911 Andrzej Bryk Mågård B.I.L. 3:53:48
640 9938 Erik Lossius DNB/Fana il 3:53:55
641 5479 Arve Grønvold DnB 3:53:58
642 14294 Gerald Mexner   3:54:15
643 6923 Knut Grasvik Politiets idrettslag Sør-Trøndelag 3:54:18
643 8018 Lars Erik Norborg   3:54:18
645 5541 Knut Holm FFI BIL 3:54:30
646 7967 Arne Talseth Sykehuset Levanger 3:54:36
647 3919 Ole Hoem Svett&Mett Raufoss IL Langrenn 3:54:38
648 16181 Knut Ivar  Berger Fet Skiklubb 3:54:51
649 5699 Arild Orvedal VIK IL 3:55:01
650 8623 Ola Solbakken maxbo proff 3:55:16
651 5610 Are Kvernmoen Siemens 3:55:17
652 3882 Eiliv Gjesdal   3:55:35
653 7923 Erland Skogli Menon 3:55:45
654 4340 Anders Næstad Bjølseth Østerdal Garnison / Strandbygda il 3:56:09
654 5804 Jo Sølve Tafjord   3:56:09
656 7738 Åsmund Kleivenes   3:56:19
657 17139 Svein Erik Lund   3:56:21
658 8586 Geir Sandberg Hjellnes Consult BIL 3:56:50
659 7878 Knut Erik Resell   3:56:55
660 8258 Harald Jr. Berg Bøverbru il 3:56:57
661 8773 Christian Boye Københavns skiklub 3:57:05
662 6447 Stig Rongved Team Tronrud 3:57:15
663 7305 Lars Ivar Ulmo MjøsSki 3:57:20
664 5667 Tov Maardalen Tveten Skillag 3:57:23
665 4863 Tomm Bjærke Plastikkirurgi.no 3:57:36
666 7694 Jan-Egil Husby HUSBY BRUK 3:57:55
667 7546 Kjetil Berntsen Langhus 3:58:11
668 4366 Dmitri Chalaev   3:58:34
669 7566 Håvard Bråten   3:58:40
670 8757 Ingar Heggedal Sørumsand IF 3:58:51
671 5834 Per Rune Weimoth SK Rye 3:58:57
672 4992 Lars Robert Kristiansen Nesodden IF 3:58:59
673 5803 Arne Tormod Søraas Skauga 3:59:03
674 14605 Jo Inge Fjellstad Ås IL 3:59:07
675 7010 Roger Johansen Namdal Sykkelklubb 3:59:13
676 7707 Thor Martin Dahl   3:59:15
677 3618 Espen Tåsåsen P4 3:59:21
678 5367 Eric Aubry   3:59:23
679 8032 Håkon Helgerud Myhra AT SKOG 3:59:32
680 8062 Ivar Frisnes Skagerrak Sportsklubb 3:59:36
681 6444 Stig Roberg   3:59:47
682 6424 Terje Håkon Paulsen Vallset Il 3:59:49
683 7663 Lars Helge Hatlevik   4:00:10
684 9331 Hannes Steindl Nordic Team Absam 4:00:11
684 9478 Martin Rejman   4:00:11
684 7657 Trond Hamre RS Platou IF 4:00:11
687 7190 Aslak Runde Advokatfirmaet Thallaug 4:00:30
688 13431 Jarle Johansen Stor-Elvdal sk 4:00:31
689 10574 Bjørn Heradstveit   4:00:41
690 6229 Bjørn Prødel Halvorsen   4:00:47
691 7920 Andreas Skaugen DNB Real Kikut 4:00:49
692 7583 Håvard Amundgård Gudbrandsdalen politiidrettslag 4:00:54
693 3714 Per Gotaas MjøsSki 4:01:23
694 5158 Bjørn Arild Vestly Lillehammer Skiklub 4:01:30
695 4434 Petter Aasbø Hansen   4:01:45
696 5619 Bjørn Thorvald Leine Rustad IL 4:01:53
697 8506 Robert Moe Widerøe 4:02:11
697 8436 Roar Jørgensen Reinelv Sportsklubb 4:02:11
699 6282 Ivan Inama sottozero nordik time 4:02:15
700 8255 Kjetil Benberg Leinstrand 4:02:17
701 6921 Ole Stava Kløfta IL 4:02:33
702 9356 Ronny Tangen   4:02:41
703 6411 Trond Olsen EY Bil 4:02:45
703 7889 Trond Ryen ØKOKRIM 4:02:45
705 9200 Kjetil H. Liland Flautangen/IL Runar 4:02:46
706 6486 Trond Slethaug Fana langrenn/PwC 4:02:47
707 10675 Jørgen Andrè Lien DVASK 4:02:52
708 4564 Arnt Steinar Olasveen Glør/Lillehammer skikubb 4:03:00
709 7654 Karl Henning Halse Ørsta il 4:03:08
710 10937 Øystein Undrum   4:03:16
711 8063 Bård Konrad Frydenlund AF 4:03:29
712 14207 Lyder Jensen   4:03:35
713 6796 Jan Tore Amundsen Fet Skiklub 4:03:42
714 7794 Stule Lund Trondhjems skiklub 4:03:43
715 10080 Ole Herman Sønsterud Aker Solutions BIL 4:03:51
716 6662 Egil-Rune Skjolden Norconsult BIL 4:04:25
717 7635 Roy Vidar Furuseth Furuseth Motorsport 4:04:32
718 7927 Martin Skramstad Nordbygda/Løten Ski 4:04:41
719 6363 Hans-Ole Midtli Sel IL-Ski 4:04:53
720 4463 Frode Holthe Rambøll BIL 4:04:59
721 14573 Morten Øvermo Team Momek 4:05:00
722 9919 Roar Leikarnes IL Samhald 4:05:05
723 7811 Lars Mehus Aker Solutions/Holmen 4:05:17
724 7890 Terje Ryggvik Ringnes B.I.L 4:05:28
725 6156 Asbjørn Ekroll NorgesGruppen Ålesund 4:05:33
726 6875 Reidar Dischler   4:05:36
727 7908 Kjetil Simensen   4:05:43
728 6429 Odd Eirik Pedersen   4:05:46
729 6228 Knut Johannes Hallingstad Haugesund Triathlon Klubb 4:06:10
730 7639 Erik Granum Skiforeningen 4:06:17
731 7091 Roger Magnussen Drøbak 4:06:23
732 6293 Kjetil Johansen Vingrom IL 4:06:31
733 8534 Frank Ove Olsen Bodø CK 4:06:37
734 7921 Øystein Skjelbred Statskog SF 4:06:59
735 9091 Stein Gruben I.L.Mogutten 4:07:03
736 6519 Bjørn Sveum Nordic Ski Team 4:07:07
737 5189 Sven Kværnrud Statnett BIL 4:07:10
737 9364 Morten Tjønndal B&OI Orientering 4:07:10
739 9235 Jan Arve Mork Emblem IL 4:07:22
739 7359 Stein Bjelland Oseberg Skilag 4:07:22
741 8335 Helge Fredheim Høybråten og Stovner Langrenn 4:07:23
742 9410 Sigve Ånderå   4:07:43
743 9450 Ola Sæther Trondhjems Skiklubb 4:07:53
744 13443 Per Morten Christiansen   4:07:57
745 5412 Martin Bürgi   4:08:01
746 6873 Lars Dehlimarken Hadeland CK 4:08:16
747 10178 Igor Simonov   4:08:24
748 5710 Patrik Qvicker Rörbäcksnäs IS 4:08:32
749 4470 Janne Haataja Team Lepsämän luja 4:08:35
750 5194 Martin Danielsen Gjensidige Sport 4:08:41
751 7009 Jan Arne Johansen Høland IL 4:08:45
752 7151 Terje Olaussen Iss Facility Services 4:08:57
753 9085 Morten Glenna Tønsberg Triathlonklubb 4:09:16
754 10243 Michael Werner   4:09:22
755 6333 Marko Lilienthal Norcem/Leca/Bygg.no 4:09:29
756 9003 Jan Erik Blix SIMS 4:09:30
757 8682 Idar Torskangerpoll Skiforeningen 4:09:31
758 7335 Erik Økland Veidekke BIL 4:09:36
759 8022 Harald Askjer Oseberg Skilag 4:09:37
760 6505 Ole Magnus Strandum Caverion 4:09:55
761 7191 Per Rustad Skiforeningen 4:09:56
762 7051 Lars Kristiansen   4:10:08
763 4896 Øyvind Muller Famestad OBOS 4:10:10
764 4858 Magnus Bergh Team M & M 4:10:15
764 16760 Knut Njaa Kvam langrenn-og skiskyttarklubb 4:10:15
766 4594 Peter Lerche Raadal Klubb Idrettsklubb - ØTS 4:10:22
767 8288 Henning Bråtebæk Oslo Lufthavn BIL 4:10:24
768 8982 Hans Jelle Berg NSR/ DNVGL BIL 4:10:42
769 8027 Urmet Hiiekivi Agro93 4:10:44
770 8781 Egil Kjørsvik IL Bevern 4:11:18
771 6418 Knut A. Oppenhagen Tyristubben IF 4:11:21
772 7705 Olav Ingebrigtsen Ungdomslaget Medvind 4:11:42
773 8970 Knut Backsæther Spkl Ceres 4:11:43
774 8976 Jan Erik Barli Takelementer 4:11:50
775 7876 Frank Ove Reite Converto 4:11:58
776 16404 Bjarne Johnson AZ sport og fritid 4:12:04
777 8071 Gaido Kaeramaa   4:12:09
778 13355 Kurmo Neemela Team Nanits 4:12:16
779 8313 Jan-Petter Enbusk Nesodden IF 4:12:17
780 6412 P-O Olsson Funäsdalens IF 4:12:27
781 7996 Nicklas Weldingh   4:12:31
782 11402 Pär Olsson Björnstorps IF 4:12:37
783 6940 Claude Unge Nacka-Värmdö SK 4:12:40
784 5509 John Haugland   4:12:47
785 7880 Roar Ringen IL Kolbukameratene 4:12:51
786 7140 Per Nygård Statoil BIL 4:12:53
787 10030 Odd Runar Saga Fjeldheim Knudsen 4:12:55
788 4392 Lars Inge Eskfelt Åmåls Ok 4:13:11
789 8299 Freddy Dahl Odins hær 4:13:22
790 6527 Atle Tangen Skiforeningen 4:13:29
791 7186 Jelmer Van Der Meulen   4:13:44
792 9743 Ronny Engebretsen Sørumsand IF 4:13:50
793 10401 Klaus Arnes SØMNA IL 4:14:05
794 8088 Thomas Martinsen Asker Seilforening 4:14:07
794 8281 Pål Brenni Norcem/Leca/Bygg.no 4:14:07
796 8029 Morten Lunna Furnes Skiløperforening 4:14:14
797 9230 Alf Moland Toyota BIL 4:14:20
798 6432 Jørn Persen Rælingen FK 4:14:23
799 8457 Arne Lassen-Urdahl Nøtterøy Ski 4:14:37
800 10668 Markus Lemberg Pirkkalan hiihtäjät 4:14:39
801 7168 Sten Rune Pettersen STIL 4:14:42
802 10666 Timo Lehtioja MSK 4:14:47
803 14732 Carlo Baccolini Aquadela 4:14:55
804 8253 Jan Barosen Norcem/Leca/Bygg.no 4:15:00
805 7893 Espen Rønning Odins hær 4:15:24
806 6610 Torgeir E. Andersen DRBV IKS 4:15:32
807 14220 Morten Jødahl Åsen IL 4:15:56
808 7316 Ståle Wangen PWC Bil 4:16:01
809 7040 Alfred Kollsete VIK IL 4:16:02
810 10077 Lars Petter Syversrud Nes ski/ Turrenngutta 4:16:16
811 6932 Robert Gulbrandsen Skodje Il 4:16:17
812 8446 Per Ivar Kleiven SpareBank 1 Gudbrandsdal BIL 4:16:26
813 10052 Sindre Slettestøl Gjerdsvika IL 4:16:33
814 7336 Øyvind Økland   4:16:43
815 9283 Gudbrand Ruud Jevnaker Ski / EiendomsMegler1 4:16:59
816 16333 Lars Jørund  Haugen Oppegård IL 4:17:10
817 7759 Johan Kårli Stadsbygd il 4:17:19
817 7892 Hans Olav Røise Ringsaker IF 4:17:19
819 8042 Freddy Berget   4:17:22
820 6210 Nils Arne Grønlie Røa IL 4:17:41
821 9808 Jo Haugen ATEA 4:17:48
822 5482 Lars-Petter Gunnerød Asker Skiklubb 4:17:54
823 8310 Kjell-Petter Ellingsbø   4:18:07
824 7970 Boye Thorsen   4:18:11
825 5028 Odd Idar Mjøs Osterøy 4:18:17
826 14521 Jon Warset Fossum 4:18:42
826 8530 Frode Olafsen   4:18:42
828 7944 Per Magne Stenseng Evry BIL 4:18:58
829 7565 Håvar Brynildsrud MSIL 4:19:09
830 9092 Erlend Kuvås Grue   4:19:15
831 8423 Trygve Iversen ABB BIL 4:19:20
832 7306 Jostein Sterri Valla Lillehammer Skiklub 4:19:24
833 7865 Tom Atle Pettersen Norcem/Leca/Bygg.no 4:19:57
834 8039 Knut Jaksland Bødalen IF 4:20:13
835 15568 Hugo Fredly   4:20:16
836 9892 Ola Klashaugen Lillehammer Sportsklubb 4:20:27
837 8492 Trond Inge Mathisen   4:20:36
838 13999 Stefano Bacilieri S.C. Cunardo 4:21:18
839 7845 Oddleif Nybakke CK Valdresekspressen 4:21:31
840 15569 Helge Fredriksen   4:21:32
841 14762 Petter Björson Norcem/Leca/Bygg.no 4:21:33
842 7356 André Rondestvedt Narvik Skiklubb 4:21:55
843 7366 Morten Kulsveen Ottestad 4:22:03
844 10419 Reidar Bentdal Sport 1 Strandtorget 4:22:13
845 6894 Bent Evensen Benteler BIL 4:22:15
846 7622 Ivar Fostås   4:22:16
847 15086 Erwin Pilz Intersport Bachler Raumsau 4:22:19
848 7634 Bjørn Tore Furset Fursetgruppen 4:22:28
849 8707 Eilert Vik Specsavers 4:22:41
850 7126 Styrbjørn Nord Nittedal 4:23:00
851 10055 Tormod Snekkermoen Glåmdal SK 4:23:09
852 9710 Jo Bjørnstad Lier IL 4:23:10
853 16001 Jan Erik Zurcher DNV 4:23:30
854 10491 Kurt Enders RWV Haselbach 4:23:42
855 6620 Halvor Moen Deloitte 4:23:43
856 10859 Carsten Unger BU Racing 4:23:57
856 17234 Stephen Perry Royal Air Force 4:23:57
858 9128 Torbjørn Saggau Holm   4:24:16
858 9851 Trond Høgh Lommedalen IL / Telenor BIL 4:24:16
860 10174 Tom Andre Kårvik FÅK 4:24:31
861 6804 Steinar Asplund Konica Minolta 4:25:01
862 10011 Thomas Ramos Caverion 4:25:05
863 9365 Asle Tjøstheim Kvam LSK 4:25:13
864 8363 Bård Magne Hagen Sel IL 4:25:19
865 9696 Kjell Gylthe Berget Vang skiløperforening 4:25:20
866 8645 Roar Liheim Stensåsen Siemens 4:25:22
867 9144 Johan Haavardtun DB Schenker 4:25:55
868 7718 Geir Johnsen   4:25:56
869 8093 Jan Ove Kristiansen Kjellmyra IL 4:26:04
870 5264 Heiko Gröschel   4:26:11
871 5233 Heiko  Goede   4:26:12
872 15441 Runi Arantsstovu Team Færøyene 4:26:15
873 9959 Lars Fredrik Mathiesen ABB BIL 4:26:24
874 8431 Omar Johansen Østerdal Garnison 4:26:26
875 8081 Erik Sønsteby Brøttum 4:26:30
876 15200 Karl Tangen Oseberg Skilag 4:26:35
877 8511 Kjell Myhr Norcem/Leca/Bygg.no 4:26:43
878 8777 Svein Fjeld IF Frøy 4:26:44
879 9094 Einar Gundersen TEAM NORGESGRUPPEN 4:26:56
880 9309 Rune Kibsgaard Sjøhelle Nordea (BIL) 4:26:58
881 5708 Ulf Prestegård Best før fest 4:26:59
882 9427 Bjarte Grøteide Torvikbukt IL 4:27:00
883 16026 Ole-Johnny Jenssen Privat 4:27:02
884 9391 Roland Wechselberger   4:27:22
885 6309 Ralph Koritz   4:27:51
886 16873 Tomas Almqvist Särna SK 4:28:02
887 14384 Per Christian Paasche Bouvet ASA 4:28:04
888 8031 Sindre Murud   4:28:08
889 9997 Helge Olsen Bakkeby IK 4:28:10
890 10748 Pasi Pikkarainen Ylöjärven Urheilijat 4:28:27
891 9209 Magne Lund   4:28:38
892 7048 Sergei Kozlov Kinef 4:28:41
893 8519 Per Jomar Nerli Valldal IL 4:28:56
894 10009 Henrik Poulsen HOC 4:28:58
895 14749 Gorm Berthelsen Kollund Skiklub 4:29:00
896 5075 Bjørn Reinsbakk Volkswagen 4:29:13
897 7364 Roy Haarvik Bardu il 4:29:19
898 7595 Jan-Olav Endestad Eikefjord IL 4:29:25
899 14330 Per Christian Nielsen Hareskoven skiklub 4:29:35
900 10724 Oddbjørn Nilsén Eiker padleklubb 4:29:36
900 15824 Steinar Ernst Pedersen Leknes Skiklubb 4:29:36
902 6643 Olav Robert Grøttum Egge IL 4:29:50
903 8396 Bjørn Gaute Herlyng Grue IL 4:29:58
904 8709 Kjell Erik Vingebakken Østre Toten Skilag 4:29:59
905 9853 Fredrik Höök