Resultater Birken - Birkebeinerrennet 2015 - Menn 50-54 år



Resultater Birken - Birkebeinerrennet - 54 km, klassisk
Rena til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 21. mars 2015


Arrangementstype: Langrenn

Resultatliste Klasse Menn 50-54 år - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen
 

Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 259 Fred Anders Solbakken Bull Ski & Kajakk 2:40:23
2 89 Kristen Aaby Bjørn Myhre Sport 2:40:41
3 226 Jan Olav Beitmyren Gjøvik Skilkubb/ Team Parkettpartner 2:44:12
4 186 Jon Gunnar Fjell Bjørn Myhre Sport 2:45:01
5 147 Geir Strandbakke Lillehammer skiklub / sport1 Lillehammer 2:46:22
6 188 Lasse Østmo I.L. Nordlys 2:46:49
7 580 Matthias Remund   2:48:55
8 295 Marco Crestani Team Futura 2:49:59
9 460 Per Kåre Jakobsen Alta if 2:50:09
10 596 Jørn Schrøder Lyn Ski 2:51:23
11 431 Jon Sverre Evjen Lier IL 2:51:56
12 546 Frode Martinussen Fossum IF 2:53:08
13 251 Anders Karlsen Nesodden IF 2:53:18
13 394 Tore Bjerkrheim   2:53:18
15 634 Paul Vanberg Fossum IF/ Hank Williams RT 2:53:48
16 176 Jarle Thon Skiptvet IL, Madshus 2:55:31
17 555 Rune Veie Det norske BIL 2:55:33
18 80 Thomas Christian Holter Overtoppen/Fossum 2:55:39
19 19140 Daniel Sandoz   2:55:47
20 1223 Anders Asdøl Jardar IL 2:55:52
21 524 Espen Kristiansen Rustad IL 2:55:59
22 465 Knut Bergsvand Nanset IF 2:56:22
23 19149 Jo Helgestad Hamar Skiklubb 2:56:30
24 440 Eivind Fosheim Vestre Slidre IL 2:57:15
25 583 Harald Ringen Rustad IL 2:57:17
26 1584 Erik Landheim   2:57:23
27 1280 Jan Tore Jørgensen Norcem/Leca/Bygg.no 2:57:25
28 1165 Tom Arild Sandbakk Team Tertitten/DNB 2:57:43
29 643 Per Østreng Gjerdrum IL-Ski 2:57:53
30 1445 Jan-Arve Solheim Eikefjord IL 2:59:25
31 1305 Bjørn-Inge Larsen Helsedepartementet 2:59:34
32 595 Olav Hasund   2:59:49
33 1191 Jon Evensen Team Parkettpartner 3:00:26
34 1141 Gunnar Atterås E-CO Bil / Kjelsås 3:00:33
35 1167 Rune Brorson Svea skilag 3:00:44
36 1363 Einar Narjord Norcem/Leca/Bygg.no 3:01:10
37 1526 Yngve Aasum Statoil BIL Oslo 3:01:15
38 1425 Dag Sjøberg Bækkelaget SK 3:01:25
39 1530 Christian Bean   3:01:34
40 1317 Magne Loftesnes Fet ski/FLO Kjeller 3:01:47
41 548 Thor-Erik Messel Bjørndal IF 3:01:58
42 1511 Per Ivar Wold Støren sp.kl. 3:02:04
42 1959 Jan Olav Røed Bodø Friidrettsklubb 3:02:04
44 1370 Ronny Nilsen Andøya flystasjon 3:02:12
45 442 Nils Petter Fremming Heming / Try 3:02:14
46 515 Kolbjørn Kittelsrud Vestre Gran IL 3:02:32
47 543 Stig Magnar Løvås Team Skigo 3:02:59
48 2114 Eirik Jan Kroken Røa IL / Bouvet BIL 3:03:11
48 1504 Kjetil Watne Norges Banks Idrettslag 3:03:11
50 117 Trond Ristvedt Milslukern Sport 3:03:21
51 1287 Erling Kindem   3:03:37
52 1202 Trond Arild Seem Fossan Veidekke BIL 3:03:44
52 2055 Stig Arne Vassbotn Sfs b.i.l 3:03:44
54 1486 Toralf Trosten Norcem/Leca/Bygg.no 3:03:45
55 1352 Magne Myhre Vegårshei Il 3:03:56
56 1319 Trond Lome   3:04:08
57 1866 Jan-Ivar Lillebråten Sjårdalen IL 3:04:25
58 1186 Gunnar Eiterjord Stavanger Skiklubb 3:04:39
59 1256 Terje Hordnes Fana Langrenn 3:04:41
60 1691 Evgeny Bogomolov SLK Viitorul 3:04:44
61 1658 Trond Kristian Andreassen Skedsmo Skiklubb 3:04:59
62 1359 John Olav Måge Strandebarm 3:05:05
63 1461 Harald Svergja Kvikne IL 3:05:16
64 1471 Leif Sørensen Rustad IL 3:05:48
65 1706 Lasse Cramer Glassverket IF 3:05:50
66 591 Johnny Ryvoll Overtoppen 3:05:59
67 529 Svein Fjeldheim Brd Dahl / Team Fjelluft 3:06:17
68 1171 Finn Arild Braathen TEAM NORGESGRUPPEN 3:06:52
69 1542 Ola Brevig IF Ørn 3:06:57
70 1575 Einar Bystøl Voss 3:07:12
71 1230 Petter Gunnulfsen Hafslund / CK Oslofjord 3:07:16
72 1489 Inge Valseth Buvik IL/ Team G Lade 3:07:23
73 1183 John Gunnar Dokk Lillehammer Skiklub 3:07:31
74 1428 Sigmund Skar Naprapatlandslaget, Skien 3:07:34
75 1969 Frank Salvesen Politiet Kristiansand 3:07:37
76 1701 Peter Bucheli   3:07:42
77 1940 Rene Reichmuth   3:08:04
78 1348 Runar Moseby Kjelsås IL / Milsluker'n 3:08:08
79 1847 Ola Kjonerud Lillehammer Skiklub / Team Sport 1 Lillehammer 3:08:27
80 2516 Oddgeir Stråbø Sauda IL 3:08:33
81 1247 Stig Heir Asker Skiklubb 3:08:37
82 1883 Sjur M. Krog Martinsen Norcem/Leca/Bygg.no 3:08:48
83 2012 Morten Sundby Halmsås&Omegn 3:08:53
84 1808 Terje Hole Åndalsnes If 3:09:05
85 1910 Ragnar Ness   3:09:10
85 1937 Vadim Prisivko   3:09:10
87 1328 Frode Løberg   3:09:17
88 1452 Jørn Petter Storholt Ås IL 3:09:28
89 2378 Gøran Olsen IL Siso 3:09:36
90 1381 Ole Martin Nyberget Forsvarsbygg 3:09:50
91 1797 Morten Heir Fossum IF 3:09:52
91 3183 Morten Hegge Konica Minolta 3:09:52
93 1660 Tore Angelsen Frukt.no 3:10:16
94 2204 Helge Borgnes Christiania Skiklub 3:10:29
95 1795 Arild Hegreberg Team Ludviksen 3:10:31
96 1320 Håvard Lorange   3:10:39
96 1912 Paal Erik Nielsen Luth.No 3:10:39
98 1871 Svein Egil Linnerud Gjøvik skiklubb / Eidsiva BIL 3:10:47
99 2362 Kåre Nerem Emblem IL 3:11:01
100 1862 Øivind Larsen Bjerkodden skiløperforening 3:11:04
101 16569 Sergey Romashov   3:11:20
102 1416 Eirik Røysheim Team Sport1 Lillehammer 3:11:23
103 1917 Arild Nordstad Bjøn Myhre Sport 3:11:30
104 2174 Jostein Amdal Gjensidige Sport / Røa 3:11:56
105 2101 Jan Erik Nilsen Rustad IL 3:12:05
106 1411 Morten Rød Rustad IL 3:12:07
107 2320 Kyrre Kvistad Kvam IL 3:12:10
108 2474 Torgeir Aarlott Aker Solutions 3:12:13
109 1825 Stig Jacobsen Volda 3:12:23
110 482 Frode Holst Asker Entreprenør 3:12:41
111 566 Dag Arild Nylund Nordbygda/Løten Ski 3:12:42
112 1736 Reidar Flatebø Mjøsski/Eidsiva 3:12:46
113 1323 Morten E Lund Hamar Skiklubb 3:12:56
114 1521 Inge Øyen Østerdal Garnison 3:13:00
115 1312 Odd Arve Lien Haslum IL 3:13:08
116 2936 Roar Larsen Botne Skiklubb 3:13:10
117 1890 Thor Egil Midtskogen Tynset IF 3:13:14
118 1694 Morten Brendlien Vang skiløperforening 3:13:20
119 1705 Henning Carlsen Veritas BIL 3:13:40
120 1800 Johs Hemma Team Parkettpartner 3:13:53
120 1796 Mikko Heinämäki Tampereen Pyrintö 3:13:53
122 3125 Ole Ørjavik SpareBank1 Nord-Norge 3:14:03
123 1791 Hans Martin Haughem Runar Ski 3:14:04
124 2414 Andreas Schaad   3:14:08
125 3358 Vidar Gundersen Skiforeningen 3:14:10
126 1563 Odd Roar Jakobsen Njård 3:14:25
127 2044 Even Tveter Oppegård IL 3:14:33
128 1885 Christian P Mathiesen Stor-Elvdal sk 3:14:36
129 1155 Lars Bjønness Norcem/Leca/Bygg.no 3:14:50
130 2804 Per Burrell Sunne SLF 3:14:57
131 1944 Ole Petter Ringnes IL Mogutten 3:15:00
132 2026 Jan Taug Telenor BIL/BST 3:15:01
133 2435 Pål Sommerseth REMA 1000 3:15:12
134 2061 Brynjulf Vonen   3:15:17
135 2814 Tore Eiklid   3:15:19
136 7020 Gian Pieder Jörger   3:15:22
137 1786 Per Hasselstrøm   3:15:24
137 1963 Jon Rørdam HSIL 3:15:24
139 2530 Dennis Jakobsen Rustad IL 3:15:30
140 1657 Idar Johan Andreassen Team Ludviksen 3:15:39
141 2309 Espen Kjønsberg TEAM NORGESGRUPPEN 3:15:47
142 2527 Rune Engebråten Halmsås & Omegn Skilag 3:16:13
143 1816 Jon Håvard Hågå Lesja IL 3:16:21
144 2899 Håkon Håversen Rustad IL 3:16:29
145 3094 Petter Thürmer Asker skiklubb/BK BIL 3:16:35
146 3810 Trygve Berg Stavanger Skiklubb 3:16:41
147 2779 Rolf Berge EY Bil 3:16:45
148 2297 Per Martin Johansen Lillehammer Skiklub 3:17:01
149 2752 Petri Ahonen   3:17:02
150 1846 Lasse Kjenner Eiker Kvikk IF 3:17:03
151 2106 Trond Martin Flatemo Østerdal Garnison 3:17:06
152 17440 Pierino Corfortola Madshus 3:17:07
153 2078 Nils Tore Aamodt Vang Skiløperforening 3:17:16
154 2911 Frank Kachel SEB 3:17:17
155 2412 Sigmund Schia BK-Ski 3:17:21
156 2359 Oddvar Myrmo Rennebu IL 3:17:52
157 3106 Rune Morten Vannebo Nord-Trøndelag fylkeskommune BIL 3:18:08
158 2487 Kåre Ulvin   3:18:11
159 2408 Erlend Hermod Råheim Aurskog Finstadbru Sportsklubb 3:18:12
160 3134 Nils Ivar Gjerstad Betna IL 3:18:15
161 2870 Øyvind Haugen SK Rye 3:18:18
162 2221 Pål Einar Dietrichs Høgskolen i Hedmark 3:18:19
162 2131 John Rune Gilberg   3:18:19
164 2216 Trond Bråten Ringerike Septikservice 3:18:22
165 2850 Per Gulbrandsen Norcem/Leca/Bygg.no 3:18:24
166 2818 Kåre Reidar Ellingsgård Molde CK/Statoil 3:18:45
167 1696 Erik Bruun Statnett BIL 3:18:46
168 2281 Morten Erik Hoff Lillehammer Skiklub/Team Sport 1 Lillehammer 3:18:49
169 3558 Dag Silkoset Norges Rederiforbund 3:19:01
170 2888 Egil Holm Runar 3:19:17
171 3553 Andreas Scheel Overtoppen Finansavisen 3:19:25
172 3532 Gulleik Riksaasen Vågå IL 3:19:26
173 1654 Håkon Andersen   3:19:31
174 3366 Ivar Halset Njård 3:19:33
175 2390 Ole Petter Tomter Asker Skiklubb 3:19:38
176 1219 Anders Grendahl Aas Jakobsen BIL 3:19:49
177 1663 Lasse Arnesen Il Heming 3:19:51
178 3031 Alexander Savostyanov Kinef 3:20:00
179 3442 Jari Kinnunen Finski 3:20:18
180 2479 Kjell Øygard Jølster IL 3:20:34
181 2501 Gjermund Skaaret Ljørdalen Sportsklubb 3:20:39
182 2417 Ragnar Sendstad Livsnyterne 3:20:42
183 4376 Helge Dimmen Nykirke IF 3:20:46
184 3076 Ole Petter Sveen Redalen E 3:20:56
185 1863 Kenneth Ingemarsson IK Stern 3:21:06
186 3219 Herbjørn  Kolstad Namdalseid IL 3:21:09
187 2340 Magne Lundefaret Lillehammer Skiklub 3:21:16
188 3008 Alar Reiska   3:21:24
189 2949 Einar Lundgaard Telenor 3:21:32
189 3075 Ola Anton Sveen sjårdalen il 3:21:32
191 2240 Magne Flågan BK Ski 3:21:36
192 2410 Eirik W Sandsten   3:21:40
192 2972 Helge Møkkelgård Rindal i.l 3:21:40
194 3435 John Kalland Volda 3:21:49
195 2456 Bjørn Torsetnes TESS 3:21:51
196 1785 Lars Hansen-Møllerud Grue IL 3:21:56
197 1931 Jon Arne Opstad   3:21:57
198 2761 Peer Christian Anderssen Proactima 3:22:06
198 1962 Stein Rønning Gjensidige Sport 3:22:06
200 3471 Tom Erik Lehne BDO AS 3:22:22
201 2482 Per Magne Aadnøy Gjerdrum IL 3:22:23
202 3555 Klaus Schmidt   3:22:26
203 2260 Geir Grindedal IL Jotun 3:22:38
204 3628 Lars Ølstad Gjøvik skiklubb 3:22:42
205 1465 Kjetil Sælid Botne Skiklubb 3:22:46
206 3839 Lars Kristian Dahl Lillehammer Skiklub 3:22:49
207 1906 Jon Myroldhaug Bærums Verk og Hauger IF 3:23:08
208 2227 Geir Atle Engen Snertingdal If Ski 3:23:12
209 2231 Oleg Evsin SK Romashkovo 3:23:14
210 2202 Torbjørn Bonkerud MjøsSki/Team Parkettpartner 3:23:19
211 2785 Lars Bjertnæs SK Rye 3:23:23
211 3126 Ola Øvstedal Ås IL 3:23:23
213 2807 Eivind Carlsen Fredrikstad Skiklubb 3:23:31
214 3327 Rune Evensen   3:23:35
215 2809 Tom O. Christensen Glassverket IF 3:23:38
216 3287 Erik Barthel   3:23:40
216 1754 Geir Frøvoll Eggedal IL 3:23:40
218 3104 Olav Urdshals Kolvereid/Statoil 3:23:45
219 2342 Knut-Arne Løite Sørkedalens IF 3:23:51
220 2046 Arne Ugseth Statskog SF 3:23:53
221 1920 Morten Nymoen Os IL 3:23:58
222 3585 Sven Inge Sunde Høgskolen i Hedmark 3:23:59
223 3484 Arne Løkkebø Eikefjord IL 3:24:08
224 2917 Vegard B. Kjos Haslum IL 3:24:15
225 3528 Werner Reinfjord SØMNA IL 3:24:17
225 2087 Bjarne Lie   3:24:17
227 2865 Jarle Haug Heming 3:24:29
228 4118 Lars Tallhaug Mangenfjellet Langdistanse 3:24:31
229 3506 Georg Nederegger   3:24:32
230 4046 Egil Rognstad Kjellmyra 3:24:36
231 3057 Olav Stadaas Il Heming 3:24:37
232 2230 Arild Espenes Lyn Ski 3:24:38
233 3493 Per Thore Midtskogen Tynset 3:24:41
234 3038 Mikhail Shvarts SC Romashkovo 3:24:44
235 2047 Aslak Ulberg Øvre Sigdal i.l. 3:24:50
236 2926 Per Kolstad Mangenfjellet. 3:24:52
236 2431 Harald Solberg MjøsSki 3:24:52
238 3507 Torkjel Nesheim Jardar IL 3:24:55
239 2188 Stig Benestad Overtoppen 3:24:58
240 2177 Trond Enge Varde i.l. 3:25:08
241 2908 Terje Juliussen Varteig IL 3:25:11
242 3013 Bjarne Risløw Skiforeningen 3:25:16
243 3007 Morten Ranvik Konnerud IL 3:25:19
244 6853 Alexey Golubkov dinamo 3:25:35
245 3954 Finn Kinneberg Jardar IL 3:25:37
246 3472 Asbjørn Lid OPIL 3:25:51
247 3495 Arve Mjelde   3:25:52
248 3508 Stein Nestvold Elkem BIL/Sagene 3:25:53
249 2999 Fred Gisle Pettersen Lyngstad og Omegn IL 3:25:59
250 3419 Pål Aslak Isaksen IF Storm 3:26:02
251 4190 Pål Jerve Lørenskog Hagelag 3:26:05
252 3297 Geir Bjørndal Sørkedalen 3:26:06
253 3664 Morten Normann Brekkum Skjåk Idrettslag 3:26:16
254 1992 Tore M. Sletmoen   3:26:18
255 2286 Frode Hovland Holmen IF 3:26:25
256 2173 Hannu Ala-Kapee Kangasalan Kisa 3:26:33
257 3370 Helge Hammer   3:26:35
258 3131 Steinar Aasnæss Ringkollen Skiklubb 3:26:43
258 2424 Jan Erik Skogsholm Kartverket 3:26:43
260 2848 Anders Gulbrandsen Kaos 3:26:45
261 3612 Magnar Tveite Il Eldar 3:27:07
262 3546 Ulf Sand Atlas Copco 3:27:36
263 5777 Rune Stensland SKS BIL 3:27:37
264 3391 Sigurd Helmen Gran IL 3:27:38
265 2979 Henning Normann Kjelsås IL 3:27:39
266 3102 Olav Underdal Veidekke BIL 3:27:41
267 4202 Roger Roseth Flimmer og trimmer 3:27:42
267 3169 Ole Petter Haugen Norcem/Leca/Bygg.no/Selvaag Bolig 3:27:42
269 3944 Torgeir Johannessen Rustad IL 3:27:46
270 2891 Halvor Holvik Haslum 3:27:54
271 3440 Øyvind Karsrud Svett&Mett 3:28:00
272 4332 Rune Bergsodden   3:28:11
273 5242 Øystein Aamodt Strandbygda il 3:28:21
274 3804 Thorvald Holtlien Bakke   3:28:29
274 3479 Morten Lossius Holmen 3:28:29
276 3156 Ole Ødegård   3:28:33
277 2385 Arnfinn Paulsrud Norcem/Leca/Bygg.no 3:28:35
278 3573 Arnt Magne Steigedal I.L. Nor 3:28:39
279 2763 Sverre Andresen HEMING IL 3:28:42
280 4844 Terje Auestad Nittedal skiskytterlag 3:28:46
281 3971 Jørn Leonhardsen   3:28:48
282 4330 Anders Bergset   3:28:51
283 2764 Erling Angeltveit Vågen vg. Skole 3:28:54
284 3873 Erling Fredriksen Trauma 3:29:04
285 5030 Birger Mo   3:29:06
286 4533 Erik Mathisen Risør Ski 3:29:13
287 3447 Odd Arne Kolseth Fjellhug Vereide IL 3:29:28
287 2490 Jon-Geir Iversen Tromsø løpeklubb 3:29:28
289 4152 Bjørn Jarle Wiger Høybråten og Stovner 3:29:42
290 2906 Torgeir Johnson Fossum IF /Norconsult BIL 3:29:46
291 4103 Arild Sunde   3:29:52
292 3643 Jan Morten Røkaas NBBO BIL 3:29:53
293 3836 Atle Rye Carlsen Asker Skiklubb 3:29:56
294 1821 Jan Indsetviken vikersund if-ski 3:29:57
295 3470 Sigmund Lavik Gjøvik skiklubb 3:29:58
296 3129 Karl Aarrestad Sandnes IL 3:29:59
297 3452 Geir Korsvold Mjøsen Skog SA 3:30:00
297 3468 Stein Ole Larsen Kongsvinger IL Ski 3:30:00
299 3990 Geir Christian Melen Skiforeningen 3:30:10
300 3808 Arvid H. Jr. Bentdal   3:30:24
301 4552 Terje Negård ØHIL 3:30:29
302 4082 Lars Ove Skorpen Pareto 3:30:33
303 3651 Torbjørn Sørlie Nittedal Banquet Racers 3:30:35
304 5240 Tor Skeie Holeværingen 3:30:37
305 4043 Valery Reznik Alpine sportsklub BARS 3:30:44
306 3143 Bjørn Egil Hauge Norcem/Leca/Bygg.no 3:30:53
307 4943 Sverre Henriksen Statoil BIL 3:31:00
308 3321 Olav Engebråten   3:31:02
309 4423 Wiggo Gundersby Team Flimmer 3:31:09
310 3381 Arild Haugen Telenor 3:31:15
311 3331 Nils Fisketjønn Gjerdrum IL 3:31:18
312 2955 Lars Madland Varhaug IL 3:31:24
313 4556 Kjetil Norseth IF BIL 3:31:29
314 4625 Erik Syrdalen Overtoppen / Fossum IF 3:31:36
315 3899 Rolf Hansen Kvaløysletta skilag 3:31:37
316 3803 Kåre Gunnar Bakke Veidekke 3:31:39
317 2512 Ståle Nilsen Team Foss Sport 3:31:43
318 3090 Stig Andre Tanum Runar 3:31:48
319 4906 Jens Otto Fredriksen Krokskogen CK 3:31:49
319 4178 Asle Pedersen Serit 3:31:49
319 4029 Tore Owren Vingrom IL 3:31:49
322 3413 Torbjørn Hundere   3:32:04
323 2922 Anders Kluge Lyn Ski 3:32:08
324 4581 Webjørn Remen Hydro BIL 3:32:10
325 4018 Are Andre Olsen   3:32:20
326 14516 Heinz Walcher Team Austria Dachstein 3:32:23
327 4541 Roar Mikkelsen Lillehammer Skiklub 3:32:28
328 3422 Rune Jensen Try 3:32:30
329 4847 Giorgio Badrutt Engadin 3:32:37
330 4150 Arne Werge-Olsen Årdalstangen IL 3:32:54
331 3975 Jens Lillegraven   3:32:58
332 4331 Anders Hofsbro Bergset Kirkenes og Omegn Skiklubb 3:33:08
333 4857 Anders Berggren Storebrand Sport 3:33:10
334 5205 Egil Giertsen Fana IL 3:33:14
335 4962 Åge Walter Inderdal Lillehammer Skiklub 3:33:23
336 3357 Lars Gunder Gundersen GreenSocks Old Stars 3:33:30
337 3001 Svein Pettersen Gjøvik skiklubb 3:33:39
338 3040 Anders Sivertsgård Multiconsult BIL 3:33:40
339 2323 Knut Gjefle Kårhus Teknologisk Institutt 3:33:50
340 2444 Ove Martin Svae Norcem/Leca/Bygg.no 3:33:52
341 3547 Arne-Henrik Sandnes MjøsSki 3:33:54
342 4573 Gaute Løge Pedersen DnB 3:34:01
343 19125 Lubos Havel   3:34:04
343 4122 Pål Anders Thomas Hjellnes Consult AS 3:34:04
345 4644 Sven Erik Vedvik K Lund 3:34:08
346 14584 Håvard Klevberg Team Play 3:34:20
347 4031 Oleg Petrov Toksovo SC 3:34:22
348 5549 Robert Husby Malm IL 3:34:33
349 4141 Ole Petter Vestøl Vegårshei Il 3:34:36
350 3449 Kristen Kongssund Næroset IL 3:34:37
351 3985 Lars Jakob Løtvedt Fana 3:34:39
352 2867 Edgar Haugen Ragde Eiendom AS 3:34:42
353 4167 Morten Aas Asker Skiklubb/Team Norgesgruppen 3:34:43
354 4091 Ole Solvang   3:34:54
355 4684 Rune Vestbø Vindafjord IL 3:34:55
356 4108 Lars Syliåsen   3:34:58
357 5053 Erik Nilsson Tr.hjems Skik./Tyholt ski og sykkel 3:35:00
358 4164 Tore Øygard Hakadal IL / NBR 3:35:05
359 4619 Ole Kristian Stenberg Statoil fuel&retail norge as 3:35:11
360 3849 Ingar Elgevasslien Folldal IF 3:35:17
361 5263 Atle Roaldstveit   3:35:19
362 3878 Sigurd Germundson HEMING IL 3:35:23
363 4037 Hannes Pool   3:35:25
364 3536 Kjell Rusten Øti 3:35:30
365 3876 Sverre Michael Frøshaug Østerdal Garnison 3:35:32
366 4656 Hans Wottestad Volkswagen 3:35:37
367 5760 Geir Slapø Team Ekely 3:35:38
368 4401 Ulf Fjelldal Rustad IL 3:35:39
369 4144 Terje Vister Bækkelagets SK 3:35:45
370 10058 Hendrik Storstein Spilker Byåsen IL/ NTNU-BIL 3:35:48
371 5234 Lars Jørgensen IF Kamp/vestheim 3:35:52
372 5117 Svein Sommerseth Jon Blubb Narvik 3:35:53
373 4106 Roar Svensbakken BDO 3:35:54
374 5070 Lester Perrault   3:36:00
375 4130 Even Anders Tosterud Feiring IL 3:36:02
376 3840 Yngve Dahl Røros 3:36:06
377 4450 Inge Olaf Herfindal Vaksdal IL 3:36:12
378 3847 Gudmund Reidar Eiksund   3:36:19
379 5397 Magne Brekke   3:36:22
380 2861 Ståle Hamnes Lillehammer Skiklub/Team Sport1 Lillehammer/Norconsult 3:36:42
381 3649 August Ola Schneider Riksrevisjonen 3:36:58
382 8749 Josef Müller Ski Club Mühlenbach 3:37:00
383 4359 Martin Brunstad Telenor / Lommedalen IL 3:37:04
384 5147 Mathys Truyen Lyn Ski 3:37:10
385 4335 Frode Berre   3:37:12
386 3823 Harald Brekke TEAM NORGESGRUPPEN 3:37:14
387 4313 Per Almqvist   3:37:20
387 4657 Rune Wæraas Rema 1000 Lade Arena 3:37:20
389 4197 Hans Petter Krogstad Skogn IL 3:37:21
390 3607 Kim Tronrud Bagn IL 3:37:23
391 3571 Pål Vidar Sollie Kjelsås IL 3:37:30
392 4951 Arvid Holtklimpen Roterud IL 3:37:33
393 5909 Finn Gustav Skofteland Lyn Ski 3:37:36
394 4477 Bo Jensen København Skiklub 3:37:48
395 3632 Mikael Åkerlund Follafoss IL 3:37:49
396 5788 Per Erik Stutlien VTUL 3:37:52
397 5721 Luis Romundstad   3:38:01
398 5481 Knut Magnussen   3:38:07
399 4996 Per Erik Kvam Kongsberg Seatex 3:38:14
400 5449 Torleif Fjæra IL Korlevoll 3:38:23
401 3581 Svein Olav Stranden Ål/Team Råskinn 3:38:32
402 4694 Torstein Mjelde Osterøy IL 3:38:39
403 4599 Hans Skari Lyn ski / Rye 3:38:53
404 5065 Øivin Onarheim Blodsmak Sportsklubb 3:38:54
405 4514 Nils Harald Lehne Ringsaker Takelementer 3:39:00
406 3688 Josef Korhon Team Atlas 3:39:04
407 4597 Kjetil Sjuve Lehmar Sport 3:39:08
408 3893 Bård Haga Larvik ski 3:39:09
409 3867 Gunnar Fløystad Fana 3:39:19
410 6944 Øystein Halvorsen TEAM NORGESGRUPPEN 3:39:22
411 4411 Trygve Gillebo   3:39:23
412 4698 Sverre Serck-Hanssen Statoil BIL 3:39:25
413 6286 Ingar Jensen Team Fjella 3:39:28
414 5658 Vidar Moen Norcem/Leca/Bygg.no 3:39:47
415 4641 Per Kristian Vange Rælingen 3:39:52
416 6395 Jan Nistad Dale IL 3:39:53
417 4429 John Arild Hallingstad Kolbukameratene 3:39:55
417 4326 Gunnar Berge Rustad IL 3:39:55
419 5139 Asgeir Sørensen NTNU BIL 3:39:58
420 5083 Odd Marius Rosvold GE Oil & Gas 3:40:03
421 5773 Tor Steenfeldt-Foss DnB 3:40:13
422 4879 Trond Inge Carlsen Rustad IL 3:40:16
423 3123 Svend Arne Ytterbøl Halden Skiklubb 3:40:18
424 4336 Leif Kåre Besseberg Vestfossen 3:40:27
425 4560 Per Olav Nærestad   3:40:55
426 3326 Ove Evensen Holeværingen 3:41:01
427 6082 Jan Otto Andresen IBM 3:41:04
428 5097 Oluf Schou Mangenfjellet Turlag 3:41:16
429 4544 Gunder Moe SCA Ski Club Arlberg 3:41:22
429 5845 Ivar Øien IL TRY 3:41:22
431 6122 Kjell Petter Braute Ørskog Idrettslag 3:41:25
432 5426 Anders F. Dege Fredrikstad Skiklubb 3:41:28
433 4936 Jon David Haugse Fossum IF 3:41:31
434 4076 Jan Sinisalo Tappi-Matkat Östnyland 3:41:38
435 4405 John Egil Flatval   3:42:11
436 5486 Bent Hagen   3:42:29
437 5439 Gunnar Engen Stabæk IF 3:42:44
438 5696 Svenn Åge Olsson Team Olsson 3:42:45
439 6596 Jon Olav Vikøren Aafedt VIK IL 3:42:57
440 5131 Børre Sunde   3:43:07
441 5553 Ove Høiseth Vanvik IL 3:43:11
442 5662 Lars Myhre Norcem/Leca/Bygg.no 3:43:17
443 14195 Per Steinar Hylland Gudvangen IL 3:43:22
444 3949 Nils Audun Karbø Ås IL 3:43:30
445 5511 Trond Haugstad Stokke il 3:43:31
446 4057 Tore Sandem Askim IF Ski 3:43:35
447 6420 Magne Orderløkken Skedsmo Skiklubb 3:43:41
448 4529 Olav Madland Acando Buss /Lyn Ski 3:43:45
449 5513 Torbjørn Heggedal Real Bygg 3:44:11
450 6181 Bjørnar Flått OVERHALLA 3:44:18
451 6517 Magnus Svensson Dalslandspolisens IF 3:44:55
452 7350 Nils Einar Aase Statoil 3:45:02
453 6628 Asbjørn Villa Lemonsjøen 3:45:03
454 4138 Torbjørn Ugelstad   3:45:07
455 7297 Peter Erik Tungard Herkules Friidrett 3:45:15
456 4488 Odd-Sverre Johansen Syril il 3:45:28
457 3844 Cato Dovland Fossum IF / Team Otac Management 3:45:32
458 5855 Jan Aasdalen   3:45:33
459 7377 Svein Trondsen Motbakken IL 3:45:35
460 6335 Tom Børre Lindholm Multiconsult BIL/ Asker Basketball Club 3:45:36
461 1898 Michael Myers Lillehammer Skiklub 3:45:37
462 5112 Bjørn Magne Solhaug Hvam IL 3:45:43
462 4665 Frode Aarseth Bjerke IL Ski 3:45:43
464 4413 Jan Erling Grav Trøsken IL 3:45:49
465 5017 Nicolai Løvenskiold Overtoppen 3:45:51
466 5632 Håkan Lund   3:46:02
467 4508 Lars Kyte Førde il 3:46:15
468 4081 Jan Skogheim Team Furutangen 3:46:23
469 3983 Stig Lyngstad Lyngstad O.I.L 3:46:24
469 5898 Rune Holen Storebrand Sport / Høvik 3:46:24
471 3629 Geir Østgårdsgjelten IL NANSEN 3:46:30
472 6448 Petter Rusten DNB BIL 3:46:40
473 4932 Arild Haugland Moelven 3:46:42
474 5864 Lars Reitan   3:47:03
475 3843 Amund Djuve Lyn Ski /Dagens Næringsliv 3:47:12
476 4360 Bjørn Egil Brøste Øverdalen I.L. 3:47:13
477 4848 Hans Bakke Skarphedin 3:47:16
478 5224 Terje Nyen   3:47:21
479 6160 Geir Enersen Risør Ski og Skøyteklubb 3:47:46
480 5670 Christian Ness Ness, Risan & Partners/Bærums Skiklub 3:47:52
481 3809 Morten Berg Søndre Ål Spk 3:47:59
482 5707 Sixten Pettersson Sbil 3:48:01
482 4055 Jo Terje Sagmo Overhalla IL 3:48:01
484 4958 Svein Åge Hustuft Runar ski / Jotun BIL 3:48:12
485 4728 Bård Hjorth Melkesyras venner 3:48:21
486 5171 Thomas With Jutul 3:48:26
487 4736 Marco Baselgia   3:48:45
488 14812 Svein Ove Ekse Geilo IL 3:48:49
489 5423 Håkon Dahl Flimmer og trimmer 3:48:53
490 3967 Robert Lauritzen   3:48:57
491 4436 Runar Hansesætre Halden Schneider 3:48:58
492 3933 Jouni Häkkinen   3:49:07
493 7158 Robert Olsen Botne Skiklubb 3:49:28
494 6258 Roar Holberg Steinkjer Skiklubb 3:49:31
495 6636 Jonny Noppi Glåmdal Sykkleklub 3:49:32
496 5542 Ole Kristian Holmen Rena IL / Aker Solutions 3:49:36
496 5445 Arnfinn Eskild Norcem/Leca/Bygg.no 3:49:36
498 3436 Arto Kalliokoski Möttöslaakson Pinkoilijat 3:49:38
499 4191 Skule Reiersen Trøsken IL 3:49:40
500 5714 Magne Auestad Jonas B Auestad AS 3:49:49
500 4990 Jon Kristiansen MjøsSki 3:49:49
502 6525 Robert Nadler   3:50:11
503 6221 Inge Anders Hagemann Sparebanken Hedmark BIL 3:50:12
504 4988 Jan Kongssund Moelv 3:50:22
505 6422 Vidar Ovlien Team PartnerPlast 3:50:24
506 7219 John Olav Skaug Kolbukameratene 3:50:30
507 4491 Thomas Johansson Grava SK 3:50:41
508 8057 Paal Berg   3:50:43
509 5601 Kai Willy Kristiansen   3:50:47
510 7665 Gunnar Haug Ål 3:50:56
511 3280 Trond Andreassen   3:50:58
512 5484 Bjørn Hafnor Kålja IL / Toyota BIL 3:51:06
513 4502 Igor Kolpakov Moscow 3:51:12
514 3386 Per Hegge-Jensen Norcem/Leca/Bygg.no 3:51:16
515 5622 Lars-Ketil Liane Fredrikstad Skiklubb 3:51:24
516 5095 Stefan Sandås Esbo 3:51:26
517 4517 Kjell Espen Leirvaag Nesodden SK 3:51:29
518 14836 Anton Fischbacher Intersport Bachler Raumsau 3:51:32
519 3831 Asbjørn Bø Larvik ski 3:51:33
520 5529 Øyvind Herse Aafk 3:51:36
521 5201 Hans Gunnar Thorsen Sarpsborg Bandyklubb 3:51:48
522 8763 Giancarlo Floris   3:51:55
522 5871 Per Fredrik Saxebøl   3:51:55
524 5162 Thor Bendik Weider Koll IL 3:52:06
524 5420 Bent Herman Christiansen Rustad IL, Partner Medical AS 3:52:06
526 4494 Jan Tore Karlsen Vind IL 3:52:11
527 4215 Ludek Franz Biatlonklub Rícany 3:52:28
528 6892 Per Eriksson Lillehammer Skiklub 3:52:29
529 7974 Egil Tofte   3:52:40
530 6533 Per Torgerhagen Norsk Tipping BIL / Ottestad IL 3:52:43
531 7373 Henning Røsholt Norcem/Leca/Bygg.no 3:52:53
532 5876 Felix Goller   3:52:54
533 5504 Torbjørn Haug Årdalstangen IL 3:52:56
534 5487 Geir Hagen Bama 3:53:03
535 5235 Torger Korpberget Maihaugen bil 3:53:12
536 7155 Børre Olsen   3:53:18
537 6117 Lars-Erik Borge Jonsvatnet 3:53:24
538 5472 Ove Grimsbø Førde il 3:53:49
539 5810 Sverre Torben Suls SK 3:53:50
539 3864 Dag Fjellstad Kjelsås 3:53:50
541 5694 Sigmund Olsen Andebu IL 3:53:53
542 7659 Odd Arne Hanstveit Sport 1 Åsane 3:53:59
543 5225 Ulf Stenman   3:54:09
544 4909 Geir Frøytlog EOK 3:54:10
545 7166 Gunnar Petlund Aibel BIL/ Team V5 3:54:19
546 4987 Øyvind Kolstad Askim IF 3:54:21
547 7267 Svein Sælid   3:54:22
548 5051 Svein Erik Nilsen UNIT4 Agresso 3:54:23
549 5937 Glenn Gahr Lunde FMC Technologies 3:54:45
550 6170 Peter Grant   3:54:49
551 3458 Pål Morten Krågebakk Astrium 3:54:50
551 7700 Hans Tore Høviskeland ØKOKRIM 3:54:50
553 4135 Eivind Ole Tveter Fet skiklubb 3:55:04
554 5430 Johann Eder   3:55:05
555 6484 Ådne B. Skålevåg Rustad IL 3:55:08
556 4377 Kjell Anton Dyrhovd Krødsherad IL 3:55:10
557 8239 Yngve Andersen   3:55:16
558 5134 Carl Håkon Svenning Oppegård IL 3:55:39
559 6085 Geir Asphaug TEAM NORGESGRUPPEN 3:55:46
560 4113 Patrik Söderback Kraft Skidor 3:55:48
561 7121 Per Gunnar Nesse Fet Skiklubb 3:55:49
562 6980 Trond Holter Nesodden IF 3:56:02
563 5021 Ole Martinsen Fana IL 3:56:04
564 5628 Øyvind Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 3:56:18
565 6226 Trond Hagerud Norcem/Leca/Bygg.no 3:56:26
566 8044 Tom Ottar Andreassen NRK Kork 3:56:34
567 6911 Harry Gautvik LOI 3:56:45
567 6792 Thomas Ajax Loppet Nordic Racing 3:56:45
569 7150 Runar Ofrim Skiforeningen 3:56:59
570 7213 Konrad Sel Ottestad IL 3:57:01
571 7383 Håkon Øverli Lom IL Ski 3:57:08
572 5905 Ole-Hermann Meløy   3:57:32
572 3951 Morten Karlsen Team Reno Bil Oslo/Kjelsås 3:57:32
574 5463 Johannes Gardien Spjelkavik 3:57:36
575 8430 Finn-Eirik Johansen   3:57:52
576 6801 Sergio Andreolli GS BRENTONICO 3:57:56
576 15020 Michal Matousek Nyc sport Team 3:57:56
578 6367 Frode Mjølner Glemmen VGS 3:58:19
579 5209 Ivan Isaev   3:58:20
580 7343 Eivind Aaen Tynset IF 3:58:42
581 5398 Egil Brenden Næroset 3:58:45
582 4777 Knut Jorde   3:58:48
583 6616 Eirik Larsson Team Ryfylke 3:59:00
584 7235 Svein Egil Stakvik Skaret skiforrening 3:59:01
585 6330 Egil Lidal   3:59:03
586 7774 Jon Olav Leira Førde il 3:59:15
587 5227 Erik Torkelsen Ringnes BIL. 3:59:21
588 8752 Nils Harald Andberg   3:59:22
589 16516 Johannes Nedrebø Jølster IL 3:59:27
590 5387 Dan Roos Malax IF 3:59:29
591 7627 Rune Frisvold Nexus Sport - Fana IL 3:59:50
592 4646 Timo Virenius VKL MÄKINEN OY 3:59:59
593 4986 Carl Kohl-Larsen Sand IL 4:00:16
594 7152 Leif Stefan Olausson Ringkollen Skiklubb 4:00:20
595 8365 Knut Rune Hagen Bjørn Myhre Sport 4:00:41
596 7816 Alf Vee Midtun Åndalsnes Idrettsforening 4:00:55
597 5427 Markus Dexheimer   4:01:08
598 4549 Øyvind Myran Ørland Hovedflystasjon 4:01:21
599 6529 Rune Teigen   4:01:40
599 7326 Atle Wibe Bioforsk BIL 4:01:40
599 6493 Geir Solli Embriq BIL 4:01:40
602 8727 Torkel Wæringsaasen Rockwool 4:01:48
603 5673 Stein Gunnar Nilsen Stiftstaden SK 4:02:01
604 6150 Richard Ehrlich   4:02:07
605 8097 Ola Stavnsborg Olav Thon Gruppen 4:02:08
606 7328 Jan Wilberg Bruvoll Ballklubb 4:02:09
607 6500 Oddgeir Stensby Halmsås & Omegn Skilag 4:02:15
608 4704 John Braathen Runar Ski 4:02:16
609 6071 Helge P. Abrahamsen Holmen langrenn 4:02:21
610 7077 Morgan Lillegård Røyken UIL 4:02:22
611 14903 Arne Ove Holmen Kjærstad Il 4:02:23
611 6665 Geir Olav Håland Sandnes IL 4:02:23
613 5893 Kurt Dahle Klæbu IL 4:02:24
614 5460 Marc Gagnon Club Ski Rosemère 4:02:29
615 8627 Ivar Solhaug Fana IL 4:02:31
616 6187 Tord Skoe Fredriksen Team Pay/Telenor BIL 4:02:32
617 7195 Erlend Røhnebæk   4:02:39
618 13380 Per Ivar Silkoset   4:02:42
619 4975 Anders Kallerud Skiforeningen 4:02:43
620 7375 Torgeir Strøm Skiforeningen 4:02:47
621 5572 Roy Arild Johannessen Risør Ski 4:02:54
622 7777 Nore Lerum   4:03:03
623 17443 Peter Heinrich Madshus 4:03:05
624 7313 Vegar Voraa   4:03:26
625 6494 Geir Solli   4:03:49
626 6443 Lars Riseng Danske Bank 4:03:50
627 6812 Håkon S. Bakken   4:03:53
628 6374 Flemming Moss Københavns skiklub 4:03:54
629 7112 Magne Myrhaug Glitre offroad 4:03:58
630 8571 Karl Ruckstuhl   4:04:01
631 7574 Pål Dahlberg Veritas BIL 4:04:07
632 7224 Bottel Skøyen Nittedal Banquet Racers 4:04:09
633 4220 Per Jevnesveen Lillehammer skiklubb/ Team Sport1 Lillehammer 4:04:38
634 8569 Christian Nordahl Rolfsen   4:04:40
635 6957 Nils-Otto Haug EDA Elektro Data AS/ Asker 4:04:48
636 4859 Geir Bergheim Fossum / Genus BIL 4:05:06
637 5756 Arnfinn Skaug Telenor BIL Lillehammer 4:05:09
638 8305 Øystein Djuve Sauda IL 4:05:14
639 8279 Morten Breili Bjørndal IF 4:05:17
640 6870 John Rudi   4:05:21
641 5153 Eivind Johnsen Ulvin Bjerkodden Skiløperf. 4:05:50
642 6314 Jerzy Krol Björnstorps IF 4:06:13
643 6352 Ola Løvlien Forsvarsbygg 4:06:20
644 5685 Johannes Nævdal UNIT4 Agresso 4:06:33
645 7976 Per Morten Torvildsen Sportsklubben Rye 4:06:41
646 15221 Øyvind Tveter SteelDim 4:06:44
647 7901 Dag Sannerhaugen Eidsvoll Sykkelklubb 4:06:47
648 8516 Mait Nanits Team Nanits 4:06:51
649 7265 Svein Svendsen TTIF-Tistedal 4:06:56
650 4578 Heiki Prants Võru Suusaklubi 4:07:01
651 6865 Oddbjørn Dahl FAUKSTAD IL 4:07:18
652 4677 Nils Arve Frøisland Felleskjøpet 4:07:23
653 7658 Arild Hansten Tjalg IL 4:07:26
654 7370 Jarle Haugan Statoil Oslo BIL 4:07:31
654 7805 Thomas Marr-Laing   4:07:31
656 5396 Miroslav Borkovec Nadšenci z Posázaví 4:07:46
657 2812 Øystein Eckhoff Røa IL 4:07:53
658 8782 Per Christian Lindstad Nes Ski 4:07:56
659 7571 Tom Cooper Rustad IL 4:08:08
659 7172 Egil Prestløkken Ås IL 4:08:08
661 8283 Morten Brodersen Høvik IF 4:08:11
662 9912 Tore Langballe Jardar IL 4:08:17
663 7788 Ole Halvor Listul Heddal 4:08:18
664 9261 Martin Oppegaard BSF 4:08:21
665 4954 Stefan Hornebrant Trollhättans sok 4:08:23
666 5881 Ivar Johannes Handeland   4:08:57
667 6906 Bård Atle Fuglum Otta I.L 4:08:59
668 8254 Maarten Beck Raufoss IL 4:09:06
669 7943 Svein Steinsvoll   4:09:16
670 5768 Kjell Inge Solhaug Vadheim IL 4:09:25
671 7162 Lars Erik Opøien Lørenskog SK 4:09:34
672 9145 Ditlef M. Jacobsen   4:09:40
673 10905 Martin Uhl Skiclub Muehlenbach 4:09:55
674 4693 John Arne Johannesen   4:09:59
675 7909 Tom Simensen Knmm 4:10:01
676 9409 Arne Aalberg Trondhjems Skiklubb 4:10:03
676 7832 Jarle Nilsen Asker Ck 4:10:03
678 5739 Per Sandgren Nacka Värmdö SK 4:10:14
679 5128 Hans Anton Stubberud HiBU BIL 4:10:30
680 4891 Helge Endresen Lerøy 4:10:35
681 7842 Per-Ivar Norman Østerdal Garnison 4:11:04
682 14122 Francesco Gasperini sci club cunardo 4:11:12
683 7940 Atle Sponberg   4:11:17
684 10069 Otto Strandvig Holte 4:11:19
685 14922 Bjørn Instanes Fana IL 4:11:25
686 7762 Erling Landsværk Aibel 4:11:29
687 4068 Øystein Seljegard Asplan Viak BIL / Skimt 4:11:36
688 8767 Steinar Klepp   4:11:43
689 6823 Petter Berggren   4:11:50
690 5689 Viacheslav Odokhovskiy   4:12:07
691 6841 Lars Borg   4:12:08
692 15950 Arne Tømmervik   4:12:10
693 7520 Erik Røhne Andersen Ås IL 4:12:14
694 9332 Øystein Stellander   4:12:15
695 7843 Svein Erik Nornes Nordea IL 4:12:28
696 8439 Jan Erik Karlsen Toten-Kranken 4:12:42
697 7685 Leif Hole Omega AS / Vindafjord IL 4:12:45
698 8300 Odd Johan Dalberg   4:12:50
699 7902 Janne Sarkeala Riihimäki 4:13:06
700 17228 Juha Pallaspuro   4:13:24
701 6920 Finn Einar Graff Nordre Trysil IL 4:13:25
702 4179 Stein Solvik Rustad IL 4:13:31
703 9775 Iver Nicolai Gjersøe Oslo Kajakklubb 4:13:33
703 6369 Owe Mokvist Sundbybergs IK 4:13:33
705 5837 Jan Wikerholmen Skiforeningen 4:13:38
706 6362 Gjert Melsom   4:13:40
707 6269 Ivar Humberset Volda TI 4:13:48
708 6615 Lars Boye Halvorsen Bjørndal IF Ski 4:13:53
709 8513 Hogne Myrvold Lommedalen 4:13:58
710 8489 Christopher Magerl   4:13:59
711 4675 Morten Almsbakken DPI 4:14:20
712 9927 Dag Johnny Lian Andebu IL 4:14:25
713 6091 Roar Bardal NSSG 4:15:01
714 6793 Robert Aksnes Høvik IL 4:15:11
715 9039 Vidar Eide Fjellhug Vereide/TINE 4:15:22
716 6380 Øyvin Myrmel Syril 4:15:24
717 8716 Bengt Erik Werner Santander 4:15:44
718 9784 Tore Grødem CK Jarlsberg 4:15:56
719 10006 Christian Gunni Pedersen Holte Ski 4:16:08
720 7930 Nils Magne Slinde Syril 4:16:45
721 9090 Edwin De Groot skagerrak sportsklubb-Porselensklinikken 4:16:46
722 8354 Arild Grimstad Vinghøg BIL 4:17:08
723 7995 Leo Wechselberger   4:17:09
724 10158 Avo Raud   4:17:16
724 8292 Per Bugten Dfi ski 4:17:16
726 8318 Finn Ernø   4:17:25
727 7827 Sjur Georg Mæland Fana IL 4:17:32
728 17219 Per Morten Olsen Frol IL 4:18:00
729 6930 Roman Guidon   4:18:12
730 6995 Leif Petter Haagestad Itelligence 4:18:19
731 7847 Dag Nylend Slåstad IL 4:18:29
732 6884 Guttorm L. Egge SpareBank 1 Markets 4:18:41
733 6296 Kalev Joonas   4:18:42
734 10031 Roy Tore Sandnes Rauma Sykkelklubb 4:18:45
735 6998 Ain Inno Norcem/Leca/Bygg.no 4:18:46
736 6217 Knut Gunnarsli ABB 4:18:52
737 9252 Egil Aabel Næsguthe Skiforeningen 4:19:02
738 8010 Jon Håkon Øverhaug Hamar Skiklubb 4:19:08
739 8380 Hans Jørgen Haug   4:19:10
740 7631 Snorre Frydenlund Statoil 4:19:20
740 7610 Runar Finnstun SSB BIL 4:19:20
742 7537 Arne Berdal Jotron BIL 4:19:26
743 7791 Odd Arne Ludvigsen   4:19:27
744 8555 Otto Svein Ramsdal Flora Ck 4:19:34
745 15022 Radek Mejznar Vrchlabi 4:19:44
746 8388 Øyvind Hedemark   4:19:56
747 9946 Åmund T. Lunde Skiforeningen 4:20:09
748 9321 Trygve Slåke Fana IL 4:20:12
749 6125 Dag Gunnar Brekke Voss Bokseklubb 4:20:22
750 8438 Finn Kamås Skiforeningen 4:20:26
751 8358 Atle Grøm   4:20:37
752 8484 Terje Lystad Hauketo 4:20:42
753 8329 Tor-Åge Fløtnes Verico AS 4:20:43
754 10145 Rolf Johan Sørli   4:21:12
755 11292 Even Høydahl Kil Ski 4:21:14
756 7581 Espen Dybvig Sport 1 Gruppen AS 4:21:18
757 8518 Terje Nansen   4:21:22
758 7137 Tollef Nyberg Rye 4:21:24
759 17256 Gustav Rydén Lerums SOK 4:21:30
760 7046 Sergey Kostynich BIM 4:21:41
761 5682 Lars-Erik Nygaard Asker Skiklubb 4:21:45
762 16209 Øystein Brun Varegg Team Melkesyre 4:21:46
763 9287 Ole Morten Rønning   4:21:58
764 6260 Trond R. Hole Bækkelagets SK - skigruppa 4:22:01
765 8570 Ole Rostad Eidsiva BIL 4:22:07
766 9279 Tore Bjørn Ringås JH-Sykkel 4:22:09
767 9872 Tommy Johansson Hästhult AIK 4:22:19
768 17454 Hans Kristian Skara Sunnaas BIL 4:22:27
768 8268 Finn Bjormyr   4:22:27
770 8616 Are Skurdal Norcem/Leca/Bygg.no 4:22:32
771 7023 Bjørn Kaspersen Toyota BIL 4:22:41
772 7602 Jørn-Atle Erichsen Stavanger Skiklubb 4:22:59
773 9825 Gunnar Herregården Gausdal skiklubb 4:23:06
773 6647 Torgeir Jegerud Magnor UL 4:23:06
775 8384 Even Haugen Mjøsen Skog 4:23:28
776 7599 Bjørn Engh Würth Norge 4:23:34
777 7620 Einar Fossøy Apics BIL 4:23:44
778 1810 Kjell Hornslien Støtet 4:23:52
779 9989 Ivar Arne Nordrum   4:24:09
780 6882 Ragnar Dæhli Felleskjøpet BIL / Vestmarka IL 4:24:39
781 6829 Kjell Vidar Bidne Nesbyen IL 4:24:43
782 9022 Rolf E F Christiansen Fana IL 4:24:46
783 7559 Kjetil Brandmo   4:25:01
784 7160 Arild Lande Vaaler IF 4:25:03
785 8652 Rolf Stub BlueStep Stars 4:25:08
786 10903 Håkon Aass Team Åskop 4:25:22
787 15981 Erik Robert Zimmermann Avinor 4:25:29
788 9834 Niels Holmenlund Københavns skiklub 4:26:02
789 9136 Anders Lehn Hultgren Son ski 4:26:08
790 8563 Webjørn Riise Bergen Triathlon Club 4:26:37
791 6625 Espen Skar   4:26:51
792 9056 Svein Erik Fatnes Team Storm Sikkerhet 4:26:55
793 14215 Knut Arne Johnsen Norcem/Leca/Bygg.no 4:27:04
794 13534 Haaken Chr. Mathiesen   4:27:05
795 9346 Tore Eivind Sveen Jardar 4:27:22
796 9877 Stein Jordet   4:27:26
797 4750 Nils Arne Skaret   4:27:34
798 8243 Kjell Andresen Volkswagen 4:28:06
799 8263 Kjetil Gran Bergsholm Stokke il 4:28:12
800 7533 Gunnar Bakken Veten IL 4:28:22
801 9426 Cary Forest Madison Nordic Ski Club 4:28:38
802 8308 Torgrim Eikeland Visma Consulting 4:28:39
803 6630 Erik Haagenrud Sport 1 Skien 4:28:44
804 9035 Ståle Daae Bjørn West IL 4:28:47
805 7641 Grunde Grimsrud Kragerø IF 4:29:08
806 10014 Ole Martin Rekslen   4:29:13
807 8340 Gaute Frøisland Madshus 4:29:17
808 7833 Tore Nilsen   4:29:32
809 9000 Richard Isidor Björk Sverige (Aik Support) 4:29:38
810 10778 Harald Selsaas Vindafjord IL 4:29:57
811 8452 Willy Kvilten HSK Nordkisa 4:30:10
812 9299 Hans Petter Schive Sjusjøen skiforening 4:30:15
813 8409 Tore Horgen Buskerud Ferdigplen as 4:30:25
814 7561 Arnulf Bredesen Ullensaker CK 4:30:26
815 10443 Bjørn Bolset   4:30:42
816 9333 Rolf Erik Sten   4:31:04
817 7049 Christoph Kratzer   4:31:34
818 7528 Vidar Augustin Fredrikstad IF 4:31:40
819 8385 Knut Haugen Caverion 4:32:01
820 11264 Lars Chr. Hilden Bjørn Myhre Sport 4:32:08
821 9221 Bengt Mattsson IK Stern 4:32:21
822 9322 Stein Arve Sogge Skåla 4:32:32
823 8762 Matteo Cardani SC ALASKA 4:32:34
824 10021 Tormod Rudland Ringebu/Fåvang skiklubb 4:32:40
825 7924 Svein Morten Skoglund   4:33:03
826 9861 Svein Magne Jemtegård Valldal IL 4:33:17
827 7702 Jørgen Håland Team Skiglede 4:33:35
828 12041 Ole Kristian Krosby   4:33:40
829 10017 Tore Håkon Riple CminRygg 4:33:52
830 8412 Kristen Hovland Heming 4:34:11
831 10096 Jostein Torstenbø IF Klypetussen 4:34:21
832 9918 Matti Lehtomäki   4:34:36
833 8238 Jon Andersen   4:34:40
834 8562 Odd Richter Røa 4:34:43
835 8615 Vladimir Skreta Silvini Madshus Team 4:34:44
836 11520 Stian Westad   4:34:48
837 7975 Knut Toftemo Esko-Graphics Kongsberg 4:34:52
838 15455 Bjørn Bangstad Nessegutten 4:34:56
839 9801 Bjørn Hansen   4:35:21
840 10761 Alf Roaas Skimt 4:35:35
841 9690 Yngvar Bendiksen Statskog SF 4:36:05
842 12093 Finn-Arne Meringdal   4:36:12
843 15740 Gunnar Lier Dagens Næringsliv BIL 4:36:40
844 10570 Thorbjørn Helleberg VESTRINGEN IL 4:36:45
845 9042 Jon Ekeren Gran il. 4:37:05
846 9868 Ketil Johannessen Arkani AS 4:37:10
847 8813 Morten Skjelstad MECA Bedriftsidrettslag 4:37:27
848 9790 Thomas Gude Holmen IF 4:37:46
849 7870 Ole Johan Prytz Team KP 4:37:59
850 16391 Trond Arnljot Jensen Skimt 4:38:30
851 10074 Tomas Sundqvist   4:38:34
852 10789 Jan Arild Slåtta Bjørn Myhre Sport 4:38:36
853 7333 Bruno Zenklusen   4:38:43
854 10499 Jan Helge Eriksen Jotun BIL 4:39:25
855 9106 Per Aage Hansen BDO 4:39:28
856 17468 Mats  Slorfelt   4:39:30
857 5071 Arvo Raja   4:39:33
858 11321 Vidar Hovden Knutsen Yrjar 4:39:44
859 9864 Otto Jerstad   4:39:52
860 10431 Patrik Bernhard Trosabygdens OK 4:39:53
861 8644 Kjetil Stenhammer Alcatel-Lucent BIL 4:40:04
862 11276 Jon Holtan SpareBank1 4:40:13
863 9963 Lars Meløe Kålja IL 4:40:20
864 10502 Sveinung Eskeland Rosendal Turnlag 4:40:21
865 10033 Ole Sandsbraaten   4:40:22
866 9324 Ronny Solli   4:40:34
867 11380 Arild Nielsen Norcem/Leca/Bygg.no 4:40:38
868 9746 Kjell Anders Engesæter Førde il 4:41:25
869 9050 Trond Erik Erstad   4:41:44
870 8575 Harald Rygh Nøtterøy 4:41:47
871 14967 Jon Kvam Østerdal Garnison 4:42:01
872 9716 Ola Brevig Nordbygda/Løten Ski 4:42:09
873 8756 Knut Bøvre Pon Fit 4:42:11
874 11527 Helge Øien AF Gruppen 4:42:12
875 9830 Arve Inge Hoggen Høvik IF 4:42:14
876 12306 Anton Bø Nesbygda IF 4:42:25
877 9765 Hallgeir Frøystadvåg Bergsøy IL 4:42:52
878 7118 Frank Nesensohn   4:42:58
879 11275 Ola Holsæther ÅBOGEN IL 4:43:04
880 10820 Kåre Svensson UiO bil 4:43:05
881 8336 Per Fremlin   4:43:20
882 10788 Arnt Slettum MB BIL 4:43:47
882 16762 Roald Pettersen Moss skiklubb 4:43:47
884 16006 Edgar Solvoll Jutul Il 4:44:19
885 19109 Hans Midthaug   4:44:22
886 5808 Henning Tidemann JIL 4:44:37
887 10886 Ivar Arne Waagen   4:44:39
888 16624 Stig Strøbæk   4:44:55
889 10472 Øyvind Dokken Nesodden 4:44:56
890 11136 Tormod Bergerud JBV BIL Oslo 4:45:01
891 16323 Per Magne Hansen   4:45:12
892 14771 Terje Brurok Tørvikbygd IL 4:45:23
893 10946 Pål Kock Hyni Vestre Bærum I.F. 4:45:28
894 10781 Oddbjørn Skarheim IL Vinger 4:45:48
895 11603 Tore Narum Melbourne 4:46:08
896 11311 Geir Johansen Nattaklubben 4:46:18
897 12069 Hans Jacob Lundbye Volkswagen 4:46:40
898 7226 Martin Smith Sætre if Graabein 4:47:02
899 17353 Rune Trettevik Tustna IL 4:47:32
900 9319 Arne Martin Skyrud Grue IL 4:47:42
901 10676 Per Oddvar Lien Kyrkjebø 4:47:48
902 9879 Rune Junker