Resultater Birken - Birkebeinerrennet 2015 - Menn 70-74 år

Resultater Birken - Birkebeinerrennet - 54 km, klassisk
Rena til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 21. mars 2015


Arrangementstype: Langrenn

Resultatliste Klasse Menn 70-74 år - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen
 

Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 900 Ola Kvaale Selsbakk if 3:12:19
2 944 Arne Moen Halmsås & Omegn 3:30:37
3 800 Magne Gjersvoll   3:34:18
4 736 Steinar Brekke Lillehammer Skiklub 3:34:28
5 984 Erling Pedersen IL.Siso 3:36:20
6 713 Helge Bergsvand Nanset IF 3:36:33
7 1029 Arnt Johan Skjetne Børsa il. 3:37:43
8 685 Tom Andersen Atlas Copco BIL. 3:38:12
9 733 Roald Brean Ås IL 3:38:25
10 979 Terje Olstad Stovnerkameratene 3:40:23
11 748 Jonathan Chaffee   3:40:47
12 925 Ragnar Lund Sørum IL 3:41:13
13 868 Matz Jenssen Ready 3:41:58
14 1114 Åke Wingskog Bortan IK 3:42:41
15 1125 Ole Magnar Øvrebust Storda l.L.Langrenn 3:42:43
16 858 Olav Høiås   3:43:19
17 967 Nils Nyhus Siemenslaget 3:45:36
18 1068 Oddbjørn Syversen Telmark fylkeskom. bedriftsidrettslag 3:45:53
19 840 Axel Johan Holt Ringkollen Skiklubb 3:47:32
20 946 Bjørn Moløkken   3:47:35
21 1112 Berth Wilhelmsen Sykkylven IL 3:47:56
22 1009 Paal Sand Ringkollen Skiklubb 3:48:50
23 777 Bjørn Finstad Nittedal IL 3:51:18
24 743 Lars Buttingsrud Vingelen Il 3:52:11
25 1047 Erling Sporstøl Oppdal IL 3:52:25
26 794 Roar Fossum Marienlyst Park 2 3:53:03
27 972 Gunnar Naalsund Heming 3:53:15
28 879 Viggo Kampli Norcem/Leca/Bygg.no 3:54:14
29 790 Bodvar Fonn Stryn Til 3:55:31
30 931 Knut Marskar Grovfjord IL 3:56:32
31 1094 Atle Vada Follafoss 3:57:42
32 792 Gunnar Foss Fana 3:58:16
33 1089 Ingvar Troøien Singsås Il 3:59:00
34 768 Jan Olav Eriksen Nanset IF 3:59:10
35 953 Jens R Myhra Drammen Strong 4:00:01
36 760 Lidvin Dyrrdal Skarphedin 4:00:20
37 816 Ole-Petter Hansen Ottadalen sykkelklubb 4:00:54
38 911 Einar R Lauritsen Holeværingen 4:01:37
39 901 Paul Geir Kaasa IL Jutul 4:01:41
40 778 Gustav Finstad Nittedal 4:02:35
41 866 Einar Jebens   4:03:37
42 932 Reidar Erling Martinsen STIL 4:03:46
43 981 Jan Bård Os Ishavslaget 4:04:05
44 916 Svein Lie Fossum IF 4:04:26
45 963 Steinar Nordheim Malvik IL 4:04:45
46 952 Bjørn Pleym Myhr Norcem/Leca/Bygg.no 4:05:18
47 905 Carl Martin Larsen NTNU BIL 4:06:03
48 907 Malvin Larsen Norcem/Leca/Bygg.no 4:07:16
49 1120 Kai Øiseth Asker Skiklubb 4:08:16
50 19008 Tormod Aaslid Hå kommune BIL 4:09:04
51 765 Eivind Elvebakken Øti 4:09:47
52 725 Jon O. Bolme Rindal IL 4:11:03
53 681 Tor-Petter Abelsen Vinne skilag 4:11:13
54 735 Arne Brekka Bamble I.F. 4:11:26
55 852 Gudmund Hval Søndre Ål Sportsklubb 4:11:33
56 885 Per-Even Kleive Spk. Herd 4:11:52
57 804 Kjell Grønhovd Vikersund IF 4:12:06
58 849 Arvid Hovland Førde 4:12:40
59 913 Jan Lenschow Ready 4:12:44
60 937 Olav Meen IL Hauken 4:13:13
61 761 Bjørn Erik Edvardsen Søndre Land ski og friidrett 4:13:14
62 867 Tor Jebens Ready 4:13:39
63 829 Helmer Hemmingsen Storsteinnes IL 4:13:49
64 712 Ragnar Bergstrøm Siggerud IL 4:14:56
65 1087 Arve Tretterud   4:16:03
66 19024 Øystein Hagen   4:16:48
67 1078 Steinar Sørlien Vang S.L.F 4:16:53
68 1050 Olav Steine Lillehammer Skiklub 4:17:02
69 706 Askjell Bere Geilo Il. 4:17:08
70 819 Trond Harstad Birkenes 4:17:15
71 975 Joar Oldertrøen Tynset I F 4:17:26
72 844 Dag Håvard Holum Kløfta IL 4:18:18
73 827 Alv Heitmann Haslum IL 4:18:19
74 941 Geir Moe Kongsberg Seatex 4:19:51
75 1000 Arne Stein Rugland Eggedal IL 4:20:00
76 719 Kristen Bjorå Bækkelagets Sportsklubb 4:20:11
77 806 Magne Gullord Biri IL 4:20:18
77 771 Øystein Eide Eskeland Stord IL 4:20:18
79 820 Ketil Hartsang HEMING IL 4:21:25
80 786 Eilert Flågan Bærums skiklub 4:21:48
81 692 Armann Aspelund   4:22:01
82 856 Westye Høegh Ready 4:23:07
83 19004 Ove Åserud Setskog IF 4:24:52
84 1109 Henning Westerheim Åslia skilag 4:25:11
85 996 Jan Steinar Roset Fjellhug Vereide 4:25:16
86 1075 Stein Erik Sørensen Geilo Il. 4:25:31
87 956 Magne Myrheim Snertingdal IL 4:25:45
88 833 Norvald Hilleren   4:26:02
89 1023 Ivar Sjaastad   4:27:12
90 877 Inge Josefsen Ryvingen Skiklubb 4:27:18
91 1039 Oddvin Sneli Volkswagen 4:27:46
92 814 Inge Hammersmark Moss skiklubb 4:28:09
93 1071 Knut Sæther   4:28:50
94 19056 Roar Westad   4:29:04
95 1084 Kjell Tjemsland Varhaug I L 4:29:27
96 876 Gisle Espolin Johnson Ringkollen 4:29:30
97 805 Finn Erik Gudim Nittedal IL 4:29:31
98 695 Falk Bakke Lillehammer Skiklub 4:29:38
99 19011 Olav Tveiten Bjørn Myhre Sport 4:29:43
100 1027 Arne Kristian Skiftenes IL Imås 4:29:49
101 1079 Edmund Talseth Molde og Omegn Idrettsfor 4:31:17
102 940 Bernt Fr. Moe Vang Skiløperforening 4:31:30
103 19003 Jens Ivar Aasen IL Ivrig 4:31:42
104 756 Knut Domaas Bækkelagets SK 4:32:17
105 938 Horst Meister   4:33:44
106 797 Helge Gaden Kjelsås 4:34:33
107 726 Inge Tomas Bones Støren Sportsklubb 4:36:04
108 920 Frank Lillehagen Horten SK 4:36:08
109 902 Kjell-Arne Lange SØMNA IL 4:36:50
110 19005 Reidar Åsgård Engerdal Sportsklubb 4:37:11
111 758 Reidar Dullerud IF Njaal 4:37:33
112 693 Klaus Aufdenblatten   4:37:37
113 714 Ragnar Berntsen   4:38:42
114 1020 Arne Sissener Sissener IL 4:39:24
115 1123 Hans Østby Søndre Land il, Ski/friidrett 4:39:47
116 1052 Torleif Stephansen OK Nidarøst 4:41:06
117 854 Svein Hvidsten Botne Skiklubb 4:42:01
118 1104 Jørgen Walle-Hansen Heming 4:43:12
119 889 Eivind Koch   4:43:23
120 746 Jan Bølstad Skiforeningen 4:44:51
121 1072 Leif Sæther Sand If 4:45:22
122 812 Knut Halseth NORDVÅGEN IL 4:45:38
123 19017 Alf Hansen   4:46:58
123 19047 Håkon Reinås   4:46:58
125 850 Per Ivar Hultgren Lekand skilag 4:47:36
126 1031 Harald Skjevdal Mjøsen Skog 4:47:57
127 995 Simen Romsdal Tverrelvdalen Il 4:48:39
128 1010 Bjørn Sandbakken Ulefoss Sportsforening 4:49:18
129 788 Eivind Folland Vang Skiløperforening 4:50:54
130 888 Finn Faye Knudsen NTNU/Skiforeningen 4:52:21
131 989 Thorbjörn Prellner Björnstorps IF 4:52:45
132 19025 Ragnar Skaarer   4:53:26
133 968 Reidar Nylund Harpefoss 4:53:31
134 855 Peter Härden Jutul Il 4:53:53
135 1073 Ernst Sølvsberg Gjøvik skiklubb 4:55:54
136 836 Erik Holbæk-Hanssen   4:56:09
137 19007 Jan Karstein Åsli   5:01:50
138 845 Knut Frederik Horn Røa IL 5:03:08
139 19050 Kjell Terje Hopen   5:04:44
140 732 Kjell Bratbergsengen NTNU BIL 5:05:14
141 1063 Bertil  Svedberg   5:06:49
142 892 Trond Kristiansen   5:07:30
143 915 Per Erik Lia Lillesand IL 5:09:25
144 734 Tor Breen   5:11:16
145 906 Dag Ivar Larsen Haslum 5:13:34
146 930 Harald Løvmo Bratsberg 5:14:18
147 947 Lars Pedersen Monti Alta if 5:14:41
148 19027 Kjeld-Enok Vollestad Nordbygda/Løten Ski 5:15:30
149 1042 Ingemund Solem Byåsen IL 5:15:51
150 1085 Ole Tommelstad OKT 5:17:55
151 750 Hans Dahlberg Ingå IF 5:19:01
152 764 Per Brun Ellingsen   5:20:16
153 707 Harald Berg Ramsund idrettslag 5:23:01
154 757 Bjørnar Dragøy IK HIND 5:26:53
155 873 Kjell Johnsen Diplom-Is BIL 5:26:57
156 1056 Jon Storm-Mathisen Anatomen 5:27:22
157 19046 Henry Hamilton   5:27:34
158 943 Olav Harald Moe Ullensaker Sykkelklubb 5:31:42
159 698 Øivind Barlaug   5:37:52
160 893 Johnny Kristoffersen Disenå IL 5:38:39
161 859 Nils Fredrik Høyer   5:40:11
162 697 Steinar Banken åsa.il 5:42:40
163 933 Tom Erik Martinsen Bergkameratene Ski 5:47:41
164 1003 Odd Rønningen Søndre Land IL 5:48:49
165 19016 August Ciresa   5:52:31
166 884 Einar Kirkefjord Fana I.L. 5:53:31
167 960 Knud Overgaard Nielsen Århus skiklub 5:54:24
168 957 Øystein Maagerø Teie IF 5:56:31
169 687 Knut Anderssen Asker 5:59:04
170 985 Mo-Per Persson Lima IF 6:03:52
171 926 Worm Lund kongsbergers ski club 6:05:41
172 1095 Jan Vadlejch Ski Klub Jiz50 6:07:26
173 878 Sigmund Julshamn Skaret Skiforenig 6:14:26
174 891 Taisto Kosonen   6:17:56
175 19045 Kjell Hole   6:22:14
176 890 Kjell Konterud Våler kommune 6:29:19
177 718 Pål Bjerknes Efteløt Idrettslag 6:31:07
178 704 Carlo Benassi Aquadela 6:32:11
179 772 Jean-Claude Falciola   6:32:47
180 1060 Olav Strømmen TVK 6:34:11
181 927 Haavard Lunde Lillehammer Skiklub 6:43:26
182 19026 Stanislav Svarc   6:51:31
183 19001 Sigvald M Aarskog Sandnes Skiskytterlag 7:27:22
184 1025 Einar Skaråsen Søral BIL 7:43:55
185 1024 Odd Gunnar Skagestad   8:07:38
186 817 Thorstein Hanssen Christianssands Seilforening 8:18:20
187 1022 Ole  Sjødahl Holte Skiklub, DK 9:04:39


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +