Resultater Birken - Birkebeinerrennet 2015 - Menn Elite



Resultater Birken - Birkebeinerrennet - 54 km, klassisk
Rena til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 21. mars 2015


Arrangementstype: Langrenn

Resultatliste Klasse Menn Elite - Uoffisielle resultater
Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen
 

Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 7 Petter Eliassen Team LeasePlan Go 2:19:28
2 53 Martin Johnsrud Sundby Team United Bakeries 2:19:38
3 4 John Kristian Dahl Team United Bakeries 2:19:43
4 122 Iivo Niskanen Team Coop 2:21:41
5 2 Stanislav Rezác Silvini Madshus Team 2:23:17
6 52 Eldar Rønning Skogn IL 2:23:19
7 11 Tord Asle Gjerdalen Team Santander 2:23:27
8 6 Øystein Pettersen Team United Bakeries 2:23:35
9 10 Tore Bjørset Berdal Team United Bakeries 2:24:19
10 44 Lukas Bauer Team Pioneer Investments 2:24:20
11 5 Jørgen Aukland Team Santander 2:24:59
12 8 Morten Eide Pedersen Team Coop 2:25:03
13 273 Daniel Myrmæl Helgestad Byåsen IL/Team Veidekke Trøndelag 2:25:08
14 37 Vetle Thyli Team United Bakeries 2:25:42
15 32 Arne Post Team United Bakeries 2:25:50
16 51 Eirik Brandsdal   2:25:55
17 39 Maxim Vylegzhanin Russian Marathon Team 2:25:58
18 16 Anders Høst Lyn Ski 2:26:05
19 23 Kjetil Hagtvedt Dammen Team LeasePlan Go 2:26:56
20 150 Øyvind Moen Fjeld Kjelsås IL / Team Veidekke Oslofjord 2:27:01
21 3 Johan Kjølstad Team United Bakeries 2:27:29
22 299 Sondre Fossli   2:27:58
23 20 Stian Hoelgaard Team LeasePlan Go 2:27:59
24 9 Christoffer Callesen Team LeasePlan Go 2:28:03
25 26 Andreas Nygaard Team Santander 2:28:11
26 13 Jörgen Brink Lager 157 Ski Team 2:28:12
27 34 Anders Sødergren Team LeasePlan Go 2:28:24
28 131 Benoit Chauvet   2:28:54
29 1 Anders Aukland Team Santander 2:29:03
30 15 Bill Impola Team Coop 2:29:09
31 25 Geir Ludvig Aasen Ouren Team Synnfjell 2:29:40
32 12 Audun Laugaland Team LeasePlan Go 2:29:56
33 30 Ivar Tveiten Bjørn Myhre Sport 2:29:57
34 21 Jerry Ahrlin Team Santander 2:30:14
35 36 Algo Kärp Team Pioneer Investments 2:30:43
36 17 Bruno Debertolis TEAM XCALIBUR LILL SPORT 2:30:45
37 43 Stian Remseth Andresen Lyn Ski 2:30:57
38 138 Adrien Mougel Team gel intérim / rossignol 2:31:03
39 279 Kristian Tettli Rennemo Leksvik IL / Team OneWay 2:31:12
40 54 Andrew Musgrave Team LeasePlan Go 2:31:31
41 35 Marcus Johansson Lager 157 Ski Team 2:31:32
42 171 Oscar Persson SK Bore 2:31:53
42 29 Erik Melin Söderström Team Ski & Run 2:31:53
44 195 Erlend Moian Nydal   2:31:57
45 27 Markus Jönsson Team Ski & Run 2:31:58
46 281 Per-Christian Lysaker Torgersrud Team Parkettpartner 2:32:06
47 284 Sindre Sætre Hammerlund Asker Skiklubb/Team NTNU 2:32:56
48 92 Halvor Korbøl Thoner Slåstad IL / Team Odal 2:33:07
49 86 Espen Udjus Frorud Team LeasePlan Go 2:33:09
50 278 Anders Tettli Rennemo Leksvik IL / Team OneWay 2:33:13
51 28 Svein Tore Sinnes Sirdal Ski/Tonstad il 2:33:54
52 38 Joar Andreas Thele Lyn Ski 2:34:02
53 168 Bjørn André Aaslund Heming IL Ski 2:34:03
54 124 Lars Falsen Habostad Superski /Heming IL 2:34:18
54 200 Ole Christian Mork Swix Sport 2:34:18
56 258 Didrik Smith Bull Ski & Kajakk/Fossum IF 2:34:20
57 154 Espen Harald Bjerke Team Pioneer Investments 2:34:26
58 55 Eivind Klemoen Team Synnfjell 2:34:39
58 172 Brian Mckeever Para-Nordic World Cup Team 2:34:39
60 189 Espen Aleksander Sørlie Team Sentrum Sport Trysil 2:34:48
61 178 Jack Impola SK Bore 2:35:13
62 274 Karstein Jr Johaug Gran IL/Team Hadeland 2:35:21
63 297 Markus Johansen Westgaard   2:35:39
64 288 Erling Christiansen Team Oslo Sportslager 2:35:40
65 285 Mads Granrud Madsgård   2:36:01
66 103 Bob Impola SK Bore 2:36:14
67 232 Petter Stakston Søre Ål IL 2:36:22
68 56 Runar Skaug Mathisen Team Synnfjell 2:36:27
69 182 Anders Gullhav NTNUI 2:36:28
70 113 Vetle Juliussen Varteig IL 2:36:30
70 128 Vegard Hamnes Lillehammer Skiklub 2:36:30
72 205 Erik Bråten Kjelsås IL 2:36:32
73 291 Jonas Nielsen Team Oslo Sportslager 2:36:38
74 240 Magnus Bleken Team Sport1 Lillehammer 2:36:40
75 87 Fredrik Ole Oldereid Andersen Lyn Ski 2:36:51
76 47 Thomas Alsgaard Team LeasePlan Go 2:36:53
77 76 Vinjar Skogsholm Åslia skilag / Team Sport1 Rena 2:37:17
78 210 Kristoffer Nielsen IF Ørn/Team Gjøglerne 2:37:20
79 93 Martin Sulland Holeværingen 2:37:25
79 45 Mats Breda Sande SK/Bjørn Myhre Sport 2:37:25
81 42 Nicola Morandini Team Futura 2:37:31
82 255 Håvard Nygaard Bjørn Myhre Sport/Lier skiløberforening 2:38:01
83 235 Kjetil Andre Bjerkrheim TEAM NORGESGRUPPEN 2:38:08
84 18 Jens Eriksson Team Santander 2:38:27
85 194 Erlend Drivenes Kvam LSK 2:38:30
85 90 Erling Jevne   2:38:30
87 184 Tore Stengrundet Team Sentrum Sport Trysil 2:38:49
88 271 Peter Andersen Lillehammer Skiklub 2:38:59
89 202 Kristian A. Kjonerud Lillehammer Skiklub 2:39:00
90 163 Tor Einar Hulløen Aaby ck 2:39:09
91 224 Marius Borge Heir Fossum IF 2:39:16
92 287 Eirik Asdøl Bærums Verk IF 2:39:18
92 158 John Christian Deighan Hanssen Asker Skiklubb/Advokatfirmaet Lund & Co DA 2:39:18
92 216 Sindre Tungesvik Byåsen IL 2:39:18
95 208 Ola Kristoffer Tosterud Nes ski/Feiring IL 2:39:19
96 33 Björn Rydvall Team 7-mila 2:39:48
97 225 Johan Riseth Hammer Byåsen IL 2:39:53
98 142 Kristian Riseth Hammer Skanska Aktiv 2:39:54
99 265 Per Ola Flaten Bredvold Brøttum IL 2:39:58
100 280 Bjørn Robstad Moelven il -Team Parkettpartner 2:40:18
101 243 Stig Morten Fakstad Vest-Torpa UL/Team Synnfjell 2:40:23
101 259 Fred Anders Solbakken Bull Ski & Kajakk 2:40:23
103 78 Erik Fagerholt Orkdal IL/Team Knyken 2:40:29
104 89 Kristen Aaby Bjørn Myhre Sport 2:40:41
105 110 Ole-Vidar Eriksrud Sjåstad Vestre Lier 2:40:48
106 174 Henning Halvorsen Offigstad Øyer Tretten IF 2:40:49
107 179 Henning Røberg Nittedal IL 2:40:54
108 24 Rikard Tynell Grycksbo IF/OK - Team Tynell 2:41:08
108 114 Jostein Langslet Milslukern Sport 2:41:08
110 180 Erik Carleton Rocky Mountain Racers 2:41:11
111 199 Eirik Eek Hagen Team Synnfjell 2:41:12
112 269 David Støre Bull ski & Kajakk/Jutul IL 2:41:13
113 133 Per Ola Gasmann   2:41:22
114 236 Anders Bergström Domnarvets Goif 2:41:36
115 198 Tore Ruud Hofstad Handelsbanken BIL/Team ParkettPartner 2:41:44
115 74 Christian Melsom Myhre BDO / IL Heming 2:41:44
117 143 Ronny Bråten   2:41:49
118 206 Rasmus Blom Team Ski & Run 2:41:52
119 83 Fredrik Bergsjø Søndre Høland IUL 2:41:57
120 254 Sondre Taugbøl Lomeland Gjesdal IL 2:41:58
121 247 Sondre Grønvold Lyn Ski 2:42:27
121 106 Ian Murray North Highlands Nordic 2:42:27
123 165 Stian Svendby Lyn Ski/Team Milslukern 2:42:28
124 239 Jonas Amundsen Nes Ski 2:42:31
125 190 Runar Hermo Hammerfest skiklubb 2:42:32
125 85 Iver Matias Linge Glomnes Valldal IL 2:42:32
127 108 Torgeir Grothe Lien Bull Ski & Kajakk 2:42:47
128 97 Knut Beck Engebretsen Overtoppen Bull Ski & Kajakk 2:42:49
129 264 Vegard Øie Team Parkettpartner 2:42:54
130 220 Oddvin Halvorsen Offigstad Øyer-Tretten IF 2:42:59
131 167 Eivind Haakenstad Godli Svea skilag 2:43:04
132 245 Sjur Obrestad Gabrielsen Sandnes IL / Sirdal Ski 2:43:06
133 81 Anders Fjell Bjørn Myhre Sport 2:43:10
134 196 Edvard Hamilton Sør-Fron il 2:43:12
135 164 Ole-Martin Lid Lillehammer Skiklub 2:43:13
136 209 Heine Toftegaard Hamar Skiklubb/Team ParkettPartner 2:43:23
137 111 Iver Skaarseth Lillehammer skiklubb 2:43:27
138 218 Sondre Bollum Gjøvik skiklubb 2:43:30
139 277 Roger Pollen Førde IL Langrenn 2:43:31
140 130 Ulrik Baksjøberget Vang Skiløperforening 2:43:32
141 192 Trond Olav Berg Rustad IL 2:43:38
142 282 Øyvind Viken Åsmarka IL/Team Parkettpartner 2:43:58
143 244 Gøran Syversen Harestua IL 2:44:05
144 73 Johannes Ringsby SK Bore 2:44:07
145 226 Jan Olav Beitmyren Gjøvik Skilkubb/ Team Parkettpartner 2:44:12
146 160 John Arne Holtet   2:44:14
147 132 Hans Christian Aarnes   2:44:15
148 234 Simen Engebretsen Nordli Vang Skiløperforening 2:44:18
149 185 Tor Joar Ravndal Sirdal Ski 2:44:24
150 248 Sondre Handeland Sauda IL 2:44:35
150 115 Kjartan Roland Bjerke IL-ski 2:44:35
152 201 Kristoffer Bryhn IL ROS/Team Drammen 2:44:36
153 262 Audun Weltzien Emas AMC 2:44:48
154 119 Lars Hagelsteen Vik Holeværingen 2:44:56
155 79 Knut Einar Dahl Lillehammer Skiklub 2:44:57
156 145 Morten Nævestad Lyn Ski 2:44:59
157 186 Jon Gunnar Fjell Bjørn Myhre Sport 2:45:01
158 187 Jan Erik Grude Helleland IL 2:45:09
159 266 Eirik Fiskvik Team Trek Mesterhus/Tynset IF 2:45:16
160 221 Reinar Aaland Hornindal IL 2:45:20
161 211 Sander Baksjøberget Vang Skiløperforening 2:45:29
162 155 Sigurd Lund Røer Bækkelagets SK 2:45:33
163 120 Svein Erik Sandsnes Oppegård IL 2:45:34
164 256 Bjørn Risebrobakken Eidsvold Værks Skiklub/G-Sport Kløfta 2:45:45
165 123 Valery Smutin   2:46:03
166 292 Lars Petter Stormo Team Oslo Sportslager 2:46:12
167 31 Riccardo Mich Team Futura 2:46:14
168 135 Knut Anders Hatlen Stranda IL 2:46:16
169 249 Martin Hegrenes Bjørn Myhre Sport 2:46:17
170 149 Torbjørn Vala NTNUI 2:46:18
170 296 Einar Flaktveit Moxnes Viking 2:46:18
172 147 Geir Strandbakke Lillehammer skiklub / sport1 Lillehammer 2:46:22
173 217 Erik Trøen Bjørn Myhre Sport/Lier skiløberforening 2:46:26
174 139 Toralf Heimdal Dølaski 2:46:43
175 242 Asbjørn Eritsland Bjørn Myhre Sport 2:46:44
176 188 Lasse Østmo I.L. Nordlys 2:46:49
177 246 Marius Geving DNB/Byåsen IL 2:46:53
178 241 Kristian  Braathen Team Synnfjell 2:47:03
179 118 Henrik Fleisje Harestua IL 2:47:12
180 144 Simen Myhre Koll 2:47:15
181 213 Svein Nordaas Strandbygda il 2:47:16
181 100 Klaus Øiseth Milslukern Asker/Øiseth Prosjektstyring 2:47:16
183 290 Morten Grøan Team Oslo Sportslager 2:47:18
184 126 Espen Almlid KPMG Puls / Hamar sk 2:47:19
185 96 Tor Erik Aurstad Skjåk IL 2:47:29
186 166 Vidar Valvik IL Siso 2:47:44
187 152 Henrik Netteland Nordbygda/Løten Ski 2:47:57
188 289 Christian Gjertveit Driv IL 2:47:58
189 204 Jon Per Nygaard   2:48:07
190 230 John Markus Lervik Asker Skiklubb 2:48:45
191 237 Eirik Watterdal Nøtterøy Ski 2:49:02
192 212 Halvor Dagssøn Landsverk IF Ørn / HSG 2:49:06
193 293 Morten Sønsteby Team Oslo Sportslager 2:49:16
194 161 Per Anders Eskås Team Eskås 2:49:20
195 146 Morten Aas Team Sentrum Sport Trysil 2:49:31
196 169 Johan Landrø NTNUI 2:49:42
197 295 Marco Crestani Team Futura 2:49:59
197 191 Hans Christian Tungesvik Jardar IL 2:49:59
199 48 Jan Krška Team Atlas 2:50:02
200 253 Patrik Lind Tunafors SK 2:50:09
201 257 Eivind Schjelderup Skarpsno Byåsen IL 2:50:12
202 170 Vidar Igeltjørn Hamar Skiklubb, Madshus 2:50:26
203 175 Thorstein Molle TEAM NORGESGRUPPEN 2:50:28
203 84 Eskil G. Koffeld Milslukern Sport 2:50:28
205 286 Ivar Andre Ryttervold Frogner IL ski 2:50:36
206 215 Anders Kampenhøy Team Parkettpartner/Furnes ski 2:50:47
207 193 Eirik Larsen Asker Skiklubb / Forvaltningshuset 2:50:55
208 77 Tor Ivar Tverå Korgen IL 2:50:57
209 82 Lars Gullikstad Team sport 1 Lillehammer/ lillehammer skiklubb 2:50:58
210 294 Knut Ole Viken Vingar IL 2:51:01
211 127 Lars Hovde Bakke Team Sport1Lillehammer 2:51:09
211 141 Ståle Kihle Konnerud IL 2:51:09
213 94 Steinar Hannestad Sørumsand team Oslo sportslager 2:51:58
214 148 Ole Hulbak NTNUI 2:52:01
215 98 Kristian Ulriksen Tromsø Skiklubb 2:52:05
216 283 Mattias Carlzon   2:52:11
217 112 Marius Osvold Strandbygda il 2:52:21
218 153 Matias Oppedal Fana IL 2:52:31
219 270 Erik Vik Sirdal Skilag 2:52:40
220 238 Ståle Fenstad Team Skigo 2:52:44
221 140 Per-Gunnar Mustad Norcem/Leca/Bygg.no 2:53:07
222 251 Anders Karlsen Nesodden IF 2:53:18
223 219 Ulf Brenna DNB / IL Try 2:53:31
224 228 Sergey Ivanov   2:53:43
225 272 Marius Borger Spydeberg IL 2:53:45
226 107 Henrik Struksnæs   2:54:24
227 268 Håkon Karlstad Gjerdrum IL 2:55:02
228 116 Simen Holtan   2:55:11
229 173 Kristian Johansen Jevnaker IF ski 2:55:26
230 183 Svein Roger Løken   2:55:30
231 176 Jarle Thon Skiptvet IL, Madshus 2:55:31
232 80 Thomas Christian Holter Overtoppen/Fossum 2:55:39
233 129 Håvard Lucasen Statskog SF 2:55:51
234 46 Lorenzo  Cerutti TEAM XCALIBUR LILL SPORT 2:56:12
235 260 Rune Svartvadet Vang Skiløperforening 2:56:25
236 250 Sverre Holt Telenor BIL/Fossum 2:56:29
237 101 Jon Arne Hoås Egersunds IK 2:56:45
237 159 Jens Bjertnæs Ernst & Young BIL 2:56:45
239 207 Tron Rustadbakken Gardsgutta 2:57:03
240 156 Andre Jakobsson Östersunds Sk 2:57:06
241 91 Ronny Bakke Milslukern Sport 2:57:28
242 231 Rune Nordgård Hurdal I.L 2:57:32
243 222 Eirik Næss-Ulseth   2:57:52
244 157 Erik Ohlström   2:57:55
245 99 Paul Aksel Authen Team KPMG/Båstad IL Ski 2:58:14
246 300 Øystein Sæther Luftkrigsskolen / IL Skauga 2:58:37
247 233 Andreas Blom Filipstads SF 2:59:51
248 102 Phillip Shaw Club Ski Rosemère 3:00:01
249 263 Øyvind Wennersberg Mysen IF, Team ParkettPartner 3:00:18
250 275 Ole-Henrik Kabbe Bærums Verk IF 3:01:57
251 117 Trond Ristvedt Milslukern Sport 3:03:21
252 267 Petter Jørgensen Danske Bank/Oslo Sportslager 3:03:30
253 227 Fredrik Skirbekk Vister Bækkelagets SK 3:09:09
254 75 Jørn Hemma Brøttum IL/ Team parkettpartner 3:09:27
255 261 Ånung Viken   3:25:17
256 134 Kjell Arne Kristiansen Medkila Skilag 3:32:52
257 177 Aleksandr Simonov Trisport 4:35:52


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +