RESULTATER: Ski-NM: Tirsdag: 10/15 km: Kvinner- Menn| Mandag: 5/10 km: Kvinner- Menn| Søndag: 15/30 km: Kvinner- Menn| Øvrige mellom nyhet 4 og 5| Snarvei begivenheter mellom nyhet 2 og 3| 800 FAGARTIKLER| SKIPLUKKER'N SVARER| TOPPTRENT SVARER: SVAR 1| SVAR 2| SVAR 3

Resultater Birken - Birkebeinerrennet 2016 - Menn 45-49 år


Annonse

Resultater Birken - Birkebeinerrennet - 54 km, klassisk
Rena til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 19. mars 2016

Arrangementstype: Langrenn

Resultatliste Klasse Menn 45-49 år- Uoffisielle resultater
NB! Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen.

Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 146 Ronnie Löf Högbo GIF 2:52:58,4
2 395 Anders Bergström Domnarvets Goif 2:53:39
3 405 Ronny Bråten Spydeberg IL 2:55:54
4 205 Øyvind Viken Team Parkettpartner. Åsmarka il. 2:57:24,3
5 408 Ola Bustad Team O&O - Skiforeningen 2:58:10
6 48 Pasi Vuori Team Peltonen 3:00:23,9
7 468 Ståle Kihle Bjørn Myhre Sport / Konnerud IL 3:00:34
8 422 Asbjørn Eritsland Team Bjørn Myhre Sport 3:00:51
9 533 Valery Smutin Team Mass Sport 3:00:57
10 502 Svein Nordaas Strandbygda il 3:02:29
11 406 Birger Andreas Bråthen Magnor UL 3:02:34
12 442 Arild Hagesveen Team Skigo 3:03:38
13 591 Seppo Rellman Team Peltonen 3:03:45
14 523 Vegard Fluge Samuelsen IL Try / Milsluker'n Sport 3:03:53
15 419 Kjetil Engelstad Ringkollen 3:04:26
16 399 Jørn Hemma Brøttum il / team parkettpartner 3:05:15
17 624 Kjell Arne Kristiansen Medkila Skilag 3:07:00
18 403 Ulf Brenna DNB/IL Try 3:07:31
19 1124 Espen Aune Volkswagen 3:07:59
19 1260 Bent Inglingstad Tollernes IL 3:07:59
21 1442 Ole Kristian Sørland Skiforeningen/Light Flight 3:08:19
22 1256 Rinat Iakhin Russialoppet 3:08:20
23 1337 Johnny Mostraum Data Respons / Osterøy IL 3:08:44
24 532 Frank Slevikmoen Krødsherad 3:08:48
25 467 Magnus Karlsson Nacka Värmdö SK 3:09:05
26 1572 Leif Harald Sættem Molde og omegn IF 3:09:56
27 1549 Jørn Olav Dæhli Tolga IL 3:10:01
28 1452 Oleg Terentev   3:10:21
29 540 Bjarne Valås Byåsen IL/Team G-max Trondheim 3:10:43
30 1491 Geir Øvergård Trysil SK 3:10:44
31 1517 Rune Andre Wiig SKIMT team KPMG 3:11:20
32 1413 Håkon Skrindo Gol Il 3:11:23
33 550 Andreas Tannert   3:11:38
34 1294 Helge Kolstad Hasle Løren / ABB BIL 3:11:42
35 568 Håkon Wold Drammens ballklubb / ViaNova BIL 3:11:49
36 1324 Håvard Madland Driv IL/Dagens Næringsliv 3:11:51
37 1378 Petter Quist-Paulsen Byåsen IL 3:11:54
38 453 Lars Atle Holm Driv IL / Green Machines / LightFlight 3:12:06
39 557 Tor Ivar Tverå Korgen IL 3:12:41
40 19013 Arve Gjermundshaug Furnes Skiløperforening 3:13:03
41 1470 Bjørn Ole Vassbotn Volda Turn og IL 3:13:04
42 1351 Thorstein Nereng Fluberg Skiklubb 3:13:07
42 1374 Marius Pedersen Nesodden IF 3:13:07
44 1332 Geir Moe Lyn Ski 3:13:13
45 1191 Svein Flornes Stavanger Skiklubb 3:13:18
46 1180 Øystein Engesveen Roterud IL / Team Sport1 Lillehammer 3:13:46
47 19062 Kåre Ulevåg Tvedestrand 3:13:56
48 1756 Jukka Järvinen   3:14:01
49 1211 Terje Gomo Norcem/Leca/Bygg.no 3:14:17
50 1268 Tom Johannessen Fet skiklubb 3:14:33
51 1298 Tor Koksvik   3:14:37
52 1319 Harald Lunde Granli IL 3:15:01
53 1385 Espen Ristvedt Milslukern Sport 3:15:02
54 1341 Tore Myhrvold Veritas BIL 3:15:07
55 2049 Arne Evensen Åsmarka 3:15:10
56 1246 Sverre Holt Telenor BIL/Fossum 3:15:32
57 1706 Kenneth Hansen Skanska aktiv/Kodal il 3:15:33
58 609 Rune Svartvadet Vang Skiløperforening 3:16:04
59 1225 Geir Hansen Kyrksæterøra IL 3:16:12
60 1275 Trond Johnsen Raufoss Langrenn 3:16:19
61 1177 Morten Endreson Rælingen skiklubb 3:16:24
61 1218 Erlend Gundersen Ullensaker skiklubb 3:16:24
63 423 Torfinn Evensen Rustad IL 3:16:27
64 1122 Brede Arntzen Sagene IF Sykkel 3:16:31
65 1483 Torgeir Wiig Ranheim SK/Veidekke 3:16:44
66 19018 Kenneth Harlem Kondis 3:16:51
67 1215 Sveinung Grov Norcem/Leca/Bygg.no 3:16:52
68 1810 Torgeir Moen Budal i.l 3:17:02
69 1832 Frode Nilssen Nittedal Banquet Racers 3:17:04
70 1542 Alexander Sashin Team Mass Sport 3:17:06
71 1333 Børge Moen Gjøvik skiklubb 3:17:09
72 1994 Jon Camillo Wille Oseberg Skilag 3:17:49
73 1652 Tellef Dønnestad Birkenes Il 3:17:53
74 1618 Lars Berghagen Ådal il 3:18:05
75 1207 Halvor Gjerdingen Søndre Ål Sportsklubb 3:18:09
76 11575 Arild Christophersen Gjensidige Sport/Bull ski og kajakk 3:18:24
77 19056 Stig Roger Thomassen Team Sport1 Lillehammer/Roterud IL 3:18:38
78 1795 Ola Idar Løkken Gausdal skilag 3:18:53
79 1279 Frode Ingar Karlsen Lier Skiløberforening 3:19:07
80 1278 Kjartan Kalland Nittedal Banquet Racers 3:19:13
81 1329 Jon Einar Melbye Bjørn Myhre Sport 3:19:18
82 2222 Jan Erik Mathiassen Ottestad IL Ski 3:19:22
83 1507 Knut Lium Torpa Ski 3:19:31
84 1474 Tor Håkon Viken   3:19:53
85 1469 Matti-Pekka Vanninen   3:20:29
86 1726 Frode Hodne Statoil BIL 3:20:49
87 19076 Jan Kildahl Asker Skiklubb 3:20:52
88 19052 Ole Jakob Sværk Milsluker'n Sport 3:21:03
89 1185 Jan Olav Fagerholt Orkdal IL / Team Knyken 3:21:17
90 1271 Helge Johansen Strindheim IL 3:21:18
91 1705 Børge Hemming Hansen Medkila Skilag 3:21:24
92 1296 Bjørn Kristiansen Telenor BIL 3:21:26
93 2405 Espen Marcussen Lyn Ski 3:21:31
94 2059 Bjørn-Tore Lunde   3:21:34
95 1639 Bård Brækken Skiforeningen / TPWB C&C 3:21:56
96 545 Robert Svendsen Skaret Skiservice 3:21:58
97 2149 Per Eivind Gurvin Norcem/Leca/Bygg.no 3:22:10
98 1399 Tommy Sagmyr Hommelvik 3:22:13
98 1295 Yury Komlev Triskirun.com 3:22:13
100 11076 Harald Fladseth Team Oslo Sportslager 3:22:16
101 1193 Ulf Erik Forsbakk Driv IL 3:22:34
102 1881 Reidar Sivertsen Stiftstaden SK 3:22:40
103 554 Geir Thoresen Røa IL 3:22:43
104 1583 Magne Eidsnes Spydeberg 3:23:20
105 1768 Bjørn Kristiansen Røa IL 3:23:27
106 11093 Jens Bj. Indergård   3:24:05
107 1638 Geir Brynhildsen   3:24:09
108 19030 Jan Otto Nordeng Nli Team Dæhli 3:24:13
109 1931 Bent Ivar Sæther Hydro BIL Sunndal 3:24:33
110 483 Pierangelo Lora GSA Asiago 3:24:37
111 1882 Kjetil Sjørengen Team Sport 1 Lhmr / R I L 3:24:38
112 1384 Gard Ringstad Breiskallen Sportsklubb 3:24:39
112 2266 Mathias Slettede Skjåk IL 3:24:39
114 2063 Knut Taugbøl Statoil BIL 3:24:47
115 1874 Håvard Sandvik   3:24:50
116 19079 Ketil Lunde Røa IL 3:24:59
117 1174 Torbjørn Eid melhus vgs 3:25:02
118 19092 Lars Åkerman Särna SK 3:25:16
119 1183 Geir Evensen Søre Ål IL 3:25:17
120 1313 Anders A Lindstad Vingrom IL 3:25:25
121 19047 Paal Sneve Skrautvål Il 3:25:33
122 2262 Bjørn Erik Skjold Bjerke IL 3:25:34
123 1132 Knut Bergo   3:25:44
124 1765 Morten Kløvstad Bjørn Myhre Sport/Lierskiløberforening 3:25:47
125 1136 Håkon Bertnes   3:25:54
126 1390 Arne Jørgen Rust Gol Il 3:26:01
127 2128 Kuno Frick Madshus Team Liechtenstein 3:26:28
128 2113 Egil Engen Brødrene Dahl 3:26:36
129 1651 Ståle Dullum Stjørdals Blink I¨L 3:26:39
130 1657 Anders Ekern Try 3:26:42
131 1613 Geir Belsvik Ly Forsikring 3:26:44
132 2060 Kjell Lyngstad Jølster IL 3:26:49
133 1754 Bjarte Jordal Fana IL 3:26:51
134 1311 Tor Henning Lien NOV BIL 3:26:53
135 2142 Jon Arne Grini KLP 3:26:55
136 1962 Einar Wahlstrøm   3:27:04
137 1654 Jan Petter Eide Tormod Skilag 3:27:21
138 1362 Sven Nylund Molde og omegn IF 3:27:32
139 1419 Haakon Solheim Rustad IL 3:27:59
140 2301 Roger Vangsnes Statoil BIL 3:28:00
141 1221 Aage Hagen Asker Skiklubb 3:28:08
142 1828 Thorbjørn Netteland Nordbygda/Løten Ski 3:28:29
142 1350 Gjermund Nereng Fluberg Skiklubb 3:28:29
144 2175 Svein Ove Husnes   3:28:31
145 1975 Ståle Årdal   3:28:45
146 1687 Daniel Fåhræus Strömnäs GIF 3:29:15
146 2723 Vegard Hokstad Åsen IL 3:29:15
148 1631 Knut Borbe Bull ski og kajakk / NRK 3:29:37
149 1702 Vegard Rene Carlsen Sport 1 Storgata 3:30:07
150 19093 Thorkild Gundersen   3:30:08
151 2368 Paal Andrew Hermansen Rye SK 3:30:12
151 1323 Haagen Løvseth Åsmarka IL, Team Parkettpartner 3:30:12
153 9730 Remi Bergstrøm   3:30:18
154 1458 Even Hall Torgersen Rustad IL 3:30:19
155 1676 Kjetil Flenvold Nordre Trysil Idrettslag 3:30:20
156 1526 Richard Høgås Teamsport 1 Lillehammer 3:30:27
157 1698 Rolf Kjetil Gulbrandsen Øystre Slidre il 3:30:35
158 1692 Charles Granquist DNB / Oppegård IL / KSK /Team Sportsmanden 3:30:36
159 11084 Nils Arne Bryhn   3:31:02
160 1610 Sigurd Bakken Eidsvold Værks Skiklub/ Avinor 3:31:12
161 2019 Bjørn Tore Foss   3:31:33
162 3480 Frode Lindblom Vindbjart 3:31:36
163 1886 Olve Skjetne Gjøvik skiklubb 3:31:50
164 1600 Henning Arnesen Skiforeningen 3:32:00
165 1988 Ole Johan Venger Pedersen Eidsvold værk skiklubb 3:32:01
165 1804 Toralf Melsom team monsterbakken 3:32:01
167 3042 Petter Holm Soon Skiklubb 3:32:08
168 448 Terje Heggelund Team Aker/Akersolutions/Granli IL 3:32:20
169 1591 Vegard Akersveen Bouvet BIL 3:32:25
170 1370 Kjell Vegard Opheim Team Parkettpartner 3:32:44
171 1957 Anders Vikholt Skiflygerne 3:32:55
172 2031 Bernt Sverre Mehammer Sportsklubben Rye 3:33:08
173 2061 Marko Löija If Minken 3:33:16
174 2401 Njål Eirik Haug Driv IL 3:33:17
175 2339 Hans Petter Melbø Rinna il 3:33:33
176 2133 Ole Inge Gjerald Syril il 3:33:54
177 2044 Stefan Carlen Norcem/Leca/Bygg.no 3:34:19
178 1237 Per Olav Haugen Singsås 3:34:25
179 9350 Ain Kilk EWC 3:34:28
180 2377 Erik Solberg   3:34:36
181 1934 Erik Sørumshaugen Fagernes IL 3:34:46
182 2291 Jens Tjentland   3:35:01
182 2853 Ketil Johan Rakkestad Norges Banks IL 3:35:01
184 2213 Sjur Arne Lindby otta 3:35:13
185 2108 Steinar Dahlen Nesodden IF 3:35:29
186 19070 Olle  Frykfeldt IK Hakarpspojkarna 3:35:33
187 2376 Ole Jakob Sendstad FFI BIL 3:35:37
188 2225 Ole Morten Melbø Vingrom IL 3:35:51
189 2191 Eirik Jørgensen Bærums Verk IF 3:35:59
190 3468 Avo Siilak Sport Club Metsasõbrad 3:36:25
191 3492 Bengt Adeler Risør Ski og Skøyteklubb 3:36:26
192 1737 Pål Tangen Rederiforbundet BIL 3:36:30
193 2315 Frode Aas Orkdal IL/Team Knyken 3:36:35
194 2945 Rene Tschümperlin   3:36:44
195 2384 Øyvind Holmen Ventus Nordic AS 3:36:46
196 1408 Hans Olav Sethne Kolbukam il 3:36:48
197 1767 Håkon Korsvold Team pay 3:37:00
198 2126 Andrè Fredriksen Nittedal Banquet Racers 3:37:08
199 19125 Peter Sandvang   3:37:11
200 1627 Morten Bjørnebye Høgskolen i Hedmark 3:37:22
201 2216 Kjetil Løften Rindal IL 3:37:28
202 2873 Endre Sagnes Norcem/Leca/Bygg.no 3:37:30
203 1892 Finn Terje Skyrud Bjerke IL 3:37:42
204 1445 Tore Vegard Sørum Furnes skiløperforening / Eidsiva 3:37:46
205 2087 Anders Bergum ØTI - Fjøssystemer 3:37:52
206 2909 Per Arne Solheim Norcem/Leca/Bygg.no 3:37:59
207 2596 Marius Andresen Realkapital Utvikling 3:38:06
208 2963 Karl-Andre Wian Laktatkameratene 3:38:07
209 2027 Anders Magnusson IK Stern 3:38:08
210 2974 Bjørn Årdal Fana 3:38:16
211 2311 Roar Øygarden Gjerstad i.l. 3:38:34
212 1906 Marco Sontacchi Arete Club 3:38:36
213 2110 Kjetil Digre Rustad IL 3:38:39
214 1192 Henry Martin Forfod Malm IL 3:38:44
215 2739 Kjetil Høgbakken Otto Olsen AS 3:38:47
216 2917 Eirik Svare Intersport Bodø 3:38:54
217 2098 Marius Bretteville Fossum / Handelsbanken 3:39:19
218 2125 Thomas Haug Fraurud PWC Bil 3:39:34
219 2111 Rune Ek Bjørn Myhre Sport 3:39:45
220 2066 Wladyslaw Olszowski TEAM NABIEGOWKACH.PL 3:39:48
221 2269 Tomas Elander Solli Veritas BIL 3:39:50
222 2321 Anders Jacobsen Skeid 3:39:53
223 1916 Erling Klæboe Fossum IF / SpareBank 1 3:40:08
224 2742 Bjørn Ole Inglingstad Rustad IL / Team Aktiv Bygg 3:40:17
225 2106 Peter Bystrup Rold Skov Skiklub 3:40:25
225 2771 Ingvald Petter Knivsflå GIL 3:40:25
227 2582 Rune Alme Strandbygda il 3:40:34
228 2750 Tore Langrusten Johansen Ottadalen SK 3:40:35
229 2583 Østen Almqvist Elverum hopp 3:40:37
230 2383 Ulrich Ghisler   3:40:44
231 2259 Thomas V Schuler   3:40:47
232 1796 Torgeir Løvmo Team Skigo 3:40:48
233 3296 Jan Møllerhaug Isfjorden IL/Team PartnerPlast 3:41:11
234 3247 Morten Korsaksel Skatteetaten BIL 3:41:12
235 19137 Heine Antonio Moen   3:41:15
236 3032 Tom Paulsen Rustad IL 3:41:18
237 2158 Andreas Haugbotn Asker Skiklubb 3:41:19
238 2264 Vegard Skredderhaug Alvdal IL 3:41:20
239 19074 Anders Jøranli Søre Ål IL 3:41:23
240 3178 Roar Haug   3:41:42
241 3089 Pål Branæs Kupa Camping 3:41:44
242 1744 Oddvar Forberg Isaksen Trondhjems Skiklubb 3:41:46
243 2929 Oddvar Jr Sæter Skaret Skiservice 3:41:55
244 2078 Jørgen Bartnes Fet skiklubb 3:41:57
245 2757 Lars Johan Kalager Botne Skiklubb 3:42:07
246 4481 Harald Sjulstad Sport 1 Hvittingfoss 3:42:14
247 2752 Christian Jomaas Fossum IF 3:42:17
248 1686 Hans Petter Fürst Milslukern Sport 3:42:21
249 2884 Raymond Siiri IL Ilar 3:42:40
250 2845 Marius Paus Team LeasePlan Go 3:42:52
251 2293 Svein-Olav Torø BK-Ski 3:42:58
252 3337 Ole-Arnfinn Reinfjord SØMNA IL 3:43:16
253 2304 Tim-Sture Wilhelmsen Astellas BIL 3:43:17
254 1770 Stanislav Kudriashov   3:43:18
255 2075 Knut Michael Asplund Real Kikut 3:43:19
256 2393 Torbjørn Slåtto Holeværingen 3:43:25
257 3511 Rolf Bjerke ØKOKRIM 3:43:43
258 2710 Fridtjof Heyerdahl Lyn Ski 3:43:45
259 2327 Håkon Sem Thagaard Milsluker'n Sport 3:43:50
260 19166 Thomas Konow Olsenbanden - Dr.techn. Olav Olsen 3:43:56
261 3113 Nicklas Enlund Blackstad IF 3:43:59
262 3520 Kjell Olav Halsen Höegh Sport 3:44:08
263 2116 Bjørnar Engh Søre Osen IL 3:44:13
264 3522 Egil Johan Havre Kolbotn/OBOS 3:44:21
265 3307 Ingulf Nordahl   3:44:37
266 2952 Martin Vanous GEODEZIE UNO 3:44:42
267 1981 Atle Haakenstad IL TRY / Veidekke 3:44:45
268 2992 Bjørn Vestheim   3:44:54
269 3831 Bjørn Skogstad Eidsvoll SK 3:44:56
270 1742 Kari Haaranen   3:45:08
271 2866 Pål Rynning Asker Seilforening 3:45:10
272 2666 Kaare Andre Flood Lørenskog CK / ØKOKRIM 3:45:24
273 1749 Osmund Jensen Norcem/Leca/Bygg.no 3:45:45
274 3172 Jon Hareide Telenor BIL 3:45:47
275 3050 Per-Egil Linna Kongsvinger IL 3:46:00
276 2765 Ståle Kirkvold Stamina Helse 3:46:06
277 2283 Tom Roger Vege-Tangen   3:46:08
278 2336 Marius Vamnes Nesodden IF 3:46:15
279 2870 Andreas Rørvik Advokatfirmaet Selmer/Røa IL 3:46:24
280 2146 Øystein Grøstad Nesodden B-lag 3:46:30
280 3129 Svein Otto Fredwall Nesodden IF 3:46:30
282 3256 Hågen Kåshagen Næroset IL 3:46:33
283 3091 Per Ove Brudeli Emblem IL 3:46:35
284 4746 Tommy Nerseth   3:46:38
285 1626 Tore Bjørklund Mogutten IL 3:46:40
286 2000 Erik Karlsson Tanums IF 3:46:42
287 2967 Tore Gløer Wiken   3:46:48
288 2895 Pål Skyrud Fjerdingby 3:46:49
289 2931 Roar Sørensen DNB BIL 3:46:51
290 3727 Stig Lian Statoil BIL 3:46:56
291 2265 Ole Petter Skårås   3:47:02
292 2096 Kristian J. Lyssand Milsluker'n Sport 3:47:29
292 3236 Gaute Kilen Frontica Business Solutions 3:47:29
294 2590 Rune F. Andersen MjøsSki 3:47:30
295 9690 Frank Butz SC Girkhausen 3:47:31
295 2989 Olav Slupphaug ABB BIL 3:47:31
295 3014 Eskil Berg-Sørensen   3:47:31
298 4125 Markus Juhani Happonen   3:47:39
299 8900 Tomas Podmolik VSK Univerzita Brno 3:47:40
299 2960 Karl Fridtjof Wedum Follebu Skiklubb 3:47:40
301 3208 Geir Holmsen Stovnerkameratene 3:47:42
302 3155 Even Hagen Hattfjelldal I.L 3:47:51
303 2628 Halvor Brustad Fenstad Skiklubb / RTV BIL 3:47:58
304 2698 Asgeir Hasund Åheim IL 3:48:06
305 2342 Sverre Sand DNB - Piratbirken 3:48:10
306 3564 Fredrik Bjerkelund Molde og omegn Idrettsforening 3:48:20
307 3479 Jørn Lyford Service-mann klubben 3:48:24
308 2898 Christofer Solbakken Skiforeningen 3:48:47
308 1696 Knut Grønvold MjøsSki 3:48:47
310 2338 Anders Greff Team pay 3:48:49
310 2923 Christian Svenkerud Vaaler IF 3:48:49
312 2318 Ragnar Andresen Sparebanken Sør 3:49:00
313 2733 Rolf Hustvedt Rustad IL 3:49:01
314 2296 Jarle Tufto NTNU-BIL/Byaasen Skiklub 3:49:07
315 3344 Rasmus Rosager Granli IL 3:49:08
316 3381 Svein Otto Solberg IL Jutul 3:49:12
317 2833 Pål Olofsson Axa Sports Club 3:49:20
318 4162 Terje Jacobsen RIVCO 3:49:30
319 2836 Rune Olsen PIL Sør-Trøndelag 3:49:32
320 2753 Kjetil Jotvedt Nittedal Banquet Racers 3:49:47
321 3275 Arne Magnussen CK Nittedal 3:49:50
321 2695 Mads Hansen-Møllerud Grue IL 3:49:50
323 3725 Arve Leirvik   3:49:53
324 9464 Mikael Jacobsen Rold Skov Skiklub 3:49:57
325 2601 Arne Henning Underdal-Loktu Asker Skiklubb 3:50:09
325 3965 Jon Rune Vetleseter Lyn Ski / Elkem BIL 3:50:09
327 2968 Lars Wilskog   3:50:13
328 2824 Erik Nuven Drammen Politi Idrettslag 3:50:37
329 3254 Pål Kværnrud Nittedal Banquet Racers 3:50:50
330 1400 Göran Sahlin Falköpings AIK Skidor 3:50:53
331 3537 Jørgen Saxegaard Hjellnes Consult BIL 3:50:55
332 2273 Ivo Spadin Finna 3:51:05
333 9363 Erik Kardash BW Gas 3:51:12
334 2235 Jörgen Nilsson Lysekil Slf 3:51:43
335 3671 Terje Hollingsæter FMC Technolgies BIL 3:51:45
336 4056 Svein Bjarte Brendeland   3:51:53
337 3913 Odd Martin Øvrebø Måløy IL Sykkel 3:52:15
338 3684 Magne Janitz Moss skiklubb 3:52:19
339 2860 Andre Ringdal   3:52:34
340 2958 Eystein Mærk Voll Støren Sportsklubb 3:53:02
341 3494 Are Johan Berstad Aquastructures BIL 3:53:05
342 2369 Olav Høgset Hytteplan Sport 3:53:15
343 3491 Jon Ivar Kroken   3:53:39
344 11401 Claus Geleff   3:53:43
345 2665 Tore Flatås STATNETT 3:53:52
346 2933 Jan Erik Sørumshagen Raufoss Il langrenn 3:53:56
347 3446 Olav Marius Øyehaug Advokat Øyehaug BIL 3:54:02
348 3048 Arve Lid Kolbotn IL skigruppa 3:54:10
348 2840 Trond Opsal MjøsSki 3:54:10
350 4003 Sigbjørn Innselset BTC 3:54:14
351 3367 Robert Selvaag   3:54:15
352 2864 Bengt Romenstad Furnes Skiløperforening 3:54:26
353 3264 Geir Ove Leite Skodje 3:55:05
354 3065 Per Anchersen UNIT4 BIL 3:55:06
355 3206 Bjarte Holm MjøsSki 3:55:12
355 3088 Geir Morten Brandhaug Roterud IL 3:55:12
357 3572 Morten Bogerud   3:55:18
358 3638 Arild Gunnes Rosenborg skole 3:55:19
359 3649 Steinar Hanstad   3:55:28
360 1623 Tom Bjerregård   3:55:55
361 3943 Morten Stene FFSF 3:56:07
362 1852 Robert Otterlei Norcem/Leca/Bygg.no 3:56:08
363 3222 Baard Arne Østbye Jensen Aibel BIL 3:56:09
364 2702 Bjørn Hauklien NOTEAM 3:56:12
365 3660 Knut Arve Helle Norcem/Leca/Bygg.no 3:56:15
366 3773 Tore Nymark ABB BIL 3:56:17
367 3382 Tore Solem   3:56:24
368 3848 Frode Steffensen XO 3:56:26
369 3234 Hans Georg Kalager ilIvrig 3:56:30
370 4137 Frode Heiestad   3:56:43
371 3347 Jakob Rusten   3:56:53
372 3148 Geir Gulbrandsen   3:57:11
373 3166 John Hammer Søre Osen IL 3:57:17
374 3140 Sjur Glenjen   3:57:39
375 3149 Tom Arne Gullord Skiforeningen/Skanska Aktiv 3:57:44
376 3876 Jan Gustav Thrane-Steen Motor Gruppen 3:57:57
377 4184 Ronny Kløvfjell Kongsten 3:58:00
378 4180 Åsmund Kleivenes Molde Cycleklubb 3:58:06
379 3198 Ola Kristian Hjelløkken Svalbard Turn 3:58:12
380 3717 Knut Kråkenes Skimt 3:58:14
380 3317 Gisle Nysæter Gulset IF - Ski 3:58:14
382 2205 Ola Kvennås Statkraft 3:58:23
383 3100 Pål Terje Christensen Asker Seilforening 3:58:24
384 3806 Anders Røste IL Runar 3:58:27
385 3310 Nils Jakob Nordenstrøm   3:58:28
386 3558 Tor Bergene UNIT4 BIL 3:58:47
387 3201 Ulf Holberg Det gyldne triangel 3:58:51
388 3437 Jon Einar Waaler   3:58:54
389 3204 Ørjan Hollekim Vang Skiløperforening 3:58:56
390 3683 Rune Jacobsen Bygdø IL Ski / BCG 3:59:07
391 4351 Jens Nørby Winther Københavns skiklub 3:59:09
392 3473 Ronny Wilhelmsen   3:59:11
393 5114 Geir Gulbrandsen Stokke il 3:59:12
393 2837 Torgeir Olsen Trondhjems skiklub 3:59:12
395 3432 Frode Espen Wannebo Oslo kommune BIL 3:59:15
396 3303 John Nicolaysen GTI Friidrett 3:59:46
397 8499 Runar Larsen   3:59:58
397 2858 Jens Christian Riege Rustad IL 3:59:58
399 3142 Stian Gran Sande Sportsklubb 4:00:21
400 4548 Andrzej Bryk Maagaard B.I.L 4:00:24
401 2592 Morten Sjumann Anderssen Team Sport 1 Lillehammer 4:00:41
402 4060 Roar Brænden Lillomarka skiklubb 4:00:42
403 5506 Erkki Etverk Sport Club Metsasõbrad 4:01:14
404 3233 Geir Fjeld Spydeberg / Hafslund 4:01:18
405 3958 Ola Langedal Raufoss IL Svett&Mett 4:01:37
406 2871 Kai Røstadstuen Eina Sk 4:01:45
407 3610 Morten Espeland   4:01:59
408 3368 Eddie Sjølie FINN.no 4:02:10
409 4240 Alexey Mazein   4:02:16
410 4468 Truls Olsen Fredrikstad Skiklubb 4:02:29
411 3889 Thomas Usler Rustad IL 4:02:35
412 3582 Ole Henrik Brinchmann-Hansen   4:02:53
413 3351 Tom Røise MjøsSki 4:02:54
414 4222 Ivar Lydvo   4:03:04
415 2720 Geir Hofgaard Statoil Mosseporten 4:03:14
416 3685 Patrik Jehle   4:03:27
417 3798 Dimitri Rossato GSA Asiago 4:03:48
418 3894 Kjell Vangen   4:03:55
419 3891 Maïkel Valckx Geilo IL 4:04:11
420 4079 Olav Emilsen Forsvaret 4:04:12
421 3615 Kjell Arne Fiksdal VTIL 4:04:21
422 2863 Hans Rognlien   4:04:24
423 3611 Øyvind Evensen Åsbygda IL 4:04:39
424 4357 Ole Kristen Øverberg Team Øverberg 4:04:51
425 4155 Geir Lehn Hultgren Nav Sør Trøndelag 4:04:52
426 3857 Thomas Studhalter SC Horw 4:04:55
427 3881 Per Olav Tveit Moss skiklubb 4:05:11
428 3950 Espen Tåsåsen Brumunddal Fotball 4:05:15
429 19142 Jostein Flata Lillehammer sykehus BIL 4:05:29
430 3263 Trond Lefdal Fana IL 4:05:46
431 7817 Gianantonio Strazzabosco GSA Asiago 4:06:19
432 4790 Kåre Rønhede Københavns skiklub 4:06:24
433 3521 Hans Olav Hamran Koll IL 4:06:52
434 4038 Hugo Berg Team Proconor 4:07:00
435 4239 Alexander Mazein   4:07:02
436 3675 Per Dave Holtung Milsluker'n Sport 4:07:12
437 19145 John Harrysson Gjøteborg skiklubb 4:07:26
438 2623 Svein Brekke TIF Viking 4:07:28
439 5039 Thor Martin Dahl Lyn Ski 4:07:31
440 4212 Ola-Magne Liaskar   4:07:42
440 4129 Lars Helge Hatlevik Gjøvik/Fosnavåg 4:07:42
442 4099 Bendik Frislid   4:07:44
443 4824 Øyvind Sletta   4:07:50
444 3840 Stig Solheim Eikefjord IL 4:07:51
445 4065 Per Bøymo Rustad IL 4:07:56
446 3935 Harald Hoel Sørby IL Ivrig 4:07:58
447 4015 Martin Carlson Oterholt Gjerdrum IL 4:08:06
448 3162 Frank Halvorstuen   4:08:08
449 4373 Ole Petter Akerholt   4:08:30
450 5035 Mattias Carlsson OK Landehof, Sverige 4:08:31
451 4063 Sverre Bunæs Brd. Dahl/Team Partnerplast 4:08:52
452 4298 Erik Sletmoen Svenkerudvollen rundt 4:09:35
453 3095 Christian Byar   4:09:43
454 11548 Geir Emblem Bygdø IL 4:09:47
455 3856 Are Strandlie Gjøvik skiklubb 4:09:49
455 4224 Roger Løberg Tine brumunddal 4:09:49
457 3788 Ole Morten Broch-Nielsen Røa Il/Ski team hoppet 4:09:55
458 2724 Erik B Holm Skiforeningen/Dr.Techn. Olav Olsen 4:10:08
459 5285 Egil Maurtvedt Telenor 4:10:27
460 3865 Lars Eivind Sæter   4:10:28
461 19156 Tommy Solbakke Team Sportsmaster 4:10:48
462 3405 Erik Sønsterud Volkswagen 4:10:49
463 5118 Frank Hagane   4:11:11
464 3407 Vidar Sørensen   4:11:25
465 3765 Frode Nilsen Øyestad IF 4:11:32
466 3591 Andre Børve Ullensaker skiklubb 4:12:24
467 4498 Marek Prusa VSK Univerzita Brno 4:12:41
468 4511 Knut Backsæther ceres ck 4:12:55
469 3475 Christian August Deisz Øvrevoll Hosle IL 4:13:01
470 6102 Mats Schultze Bromma 4:13:13
471 3838 Ronald Snekvik Surnadal 4:13:14
472 4736 Tore Mundal Mundal Mobilconsult 4:13:18
473 2951 Arvid Utby Konnerud IL 4:13:27
474 5547 Per Anders Holen Kjeller B.I.L 4:13:32
475 3697 Dan Arve Juvik Norcem/Leca/Bygg.no 4:13:44
476 4823 Martin Skramstad Nordbygda/Løten Ski 4:13:52
477 3123 Øystein Flagstad BIL Natura 4:13:58
478 4891 Tore Øren Eikefjord IL 4:14:24
479 3625 Thomas Føyen KPMG 4:14:30
480 5110 Arne Gran Ranheim IL 4:14:33
481 4563 Ivan David   4:14:40
482 5873 Bjørn Myran Eidsvold Værks Skiklub 4:14:43
483 4911 Erling Moen Synnes KNS 4:14:55
484 3887 Gjermund Tøstiengen Åsbygda IL 4:14:56
485 2612 Ivar Bjørkedokken Gol Il 4:14:58
486 4299 Øyvind Slevigen Nordre Sande IL 4:15:02
487 4419 Martin Bøe Noil 4:15:05
487 5630 Dag Bredahl Telenor BIL 4:15:05
489 1594 Philip Anderes   4:15:08
490 4751 Bård Nome Flautangen BIL 4:15:11
491 3992 Madis Torim EWC 4:15:18
492 3067 Pontus Wiklund IFK Umeå 4:15:33
493 4196 Sven Kværnrud Hydro BIL 4:15:38
494 4689 Frode Kjos Acando BUSS 4:15:42
494 5514 Flavio Sossai   4:15:42
496 4973 Pål Helgestad Chelsea 4:15:43
497 4089 Frode Finsrud DnB 4:16:00
498 4733 Robert Moe Widerøe 4:16:02
499 3715 Snorre Kolseth   4:16:26
500 4519 Stefan Berg OK Ravinen 4:16:27
501 4235 Jarle Martinsen Bouvet 4:16:37
501 4588 Ola Flem   4:16:37
503 3947 Charles Kjellsson Lysekils SLF 4:17:04
503 5611 Freddy Berget   4:17:04
505 3562 Johannes Bergum Mjøsen Skog 4:17:14
506 5307 Even Neeb Nasse Nøffs Venner 4:17:22
507 4927 Svein Tore Flatås Aftenposten 4:17:25
508 3244 Peter Knutzen Bærumsvømmerne 4:17:27
509 4218 Arne Kristian Lorås Nessegutten 4:17:36
510 4344 John Åsmund Westberg IL Koll 4:17:47
511 3512 Anders Björklund   4:18:05
512 4379 Øyvind Komperud   4:18:31
513 5763 Mathis Hordvei Koll 4:18:45
514 5266 Svein Erik Lund   4:18:49
515 4179 Carl Haakon Klafstad Rolls Voice Skilag 4:18:54
516 4166 Jostein Jensen   4:18:56
517 4932 Freddy Henningsen   4:19:08
518 19127 Anders Fryxell Visma 4:19:36
519 3799 Eivind Rotefoss Veien Tilbake 4:19:52
520 3936 Henry Lien Hansen Sportshuset Bodø 4:20:03
521 6185 Tomas Almqvist Särna SK 4:20:07
522 4604 Knut Gløersen Fredrikstad Skiklubb 4:20:33
523 4454 Ole Stava kkøfta 4:20:48
524 4286 Øystein Sehlmann Active@EVRY 4:20:52
525 4363 Trond Aamodt   4:20:53
526 4275 Øyvind Prytz Kjelsås IL 4:21:04
527 4603 Ronny Gleditsch   4:21:12
528 4762 Knut A. Oppenhagen Tyristubben IF 4:21:23
528 4508 Torleif Arnesen Heming 4:21:23
530 6172 Ola Sæther   4:21:38
531 2150 Anders Hagen Forsvaretr 4:21:40
532 3682 Nils Ivar Jacobsen DnB 4:21:47
533 3641 Espen Hagberg Nordre Land 4:21:56
534 4668 Christian Isachsen Lier IL 4:22:13
535 3619 Ole Magnus Strandum Lillehammer skiklubb/Caverion Norge 4:22:32
536 9072 Roger Nordby Pareto 4:22:38
537 5061 Asbjørn Ekroll   4:22:46
538 4190 Ole Jacob Kristiansen   4:22:56
538 4827 Arne Solhaug   4:22:56
540 4941 Øystein Westermann   4:23:02
541 4086 Bent Evensen Benteler BIL 4:23:10
542 5304 Hallgeir Mælandsmo   4:23:28
543 6045 Stig Motzfeldt   4:23:52
544 3436 Markus Wurzer   4:23:56
545 7177 Magnus Sjöberg   4:24:01
546 3545 Tor Arne Andreassen Ceres/Aftenposten 4:24:04
547 4257 Christen Ness   4:24:09
548 3731 Torbjørn Lindemark Statoil BIL 4:24:16
549 4520 Knut Ivar Berger Fet skiklubb 4:24:31
550 4025 Ronny Almaag Laksvatn IL 4:24:44
551 4612 Ragnvald Grotli Gjelleråsen IF Skigruppe 4:24:45
552 6775 Lars-Olav Tunheim Valsø   4:24:51
553 4167 Gudmund Jenssen Halden SK/Saugbrugs BIL 4:24:55
554 4170 Rune Johansen Skiforeningen 4:25:03
555 4586 Per Gotaas MjøsSki 4:25:17
556 4044 Magnus Bergh Team M & M 4:25:28
557 4984 Jan Tore Amundsen Fet skiklubb 4:25:32
558 4463 Øyvind Johansen Nesodden 4:25:55
558 5256 Kjetil H. Liland ALSO AS / IL Runar - Ski 4:25:55
560 11524 Robert Jegteberg Bykle IL 4:26:06
561 4776 Lars Christian Rambech Lindbak BIL/TVK 4:26:22
562 7626 Miroslav Kubat OB Vrchlabi 4:26:38
563 4631 Karl Olav Haram   4:26:50
564 3643 Kjetil Hagen ISIFLO 4:27:04
565 4979 Johannes Røyrvik   4:27:09
566 3627 Per Christian Gjørvad Kaftein's corner/Team Norgesgruppen 4:27:21
567 6622 John Arvid Svindland Forsvaret 4:27:25
568 5557 Eirik Torbjørnsen   4:27:27
569 10260 Kjetil Storesletten   4:27:36
570 5171 Jan-Egil Husby HUSBY BRUK 4:27:47
571 3904 Gjermund Våge DNV GL/FFSF 4:27:55
572 4551 Jan Otto Bustadmo   4:28:15
573 4630 Thomas Rygg Hannestad Lyn Ski/Skiforeningen/Swedbank 4:28:16
574 4714 Erik Lossius Fana il/DNB 4:28:26
575 3795 Frank Sverre Rognli Røyken CK 4:28:28
576 4308 Yngvar Stenersen Follo SK 4:29:00
577 10860 Pål  Haglerød Hølen IK 4:29:12
578 3680 Morten Ingebretsen BK Ski (Ma135) 4:29:25
579 4680 Nils Henrik Johnson TrønderEnergi BIL/Skaret skiservice 4:29:28
580 6112 Ondrej Ptacek VSK Universita Brno 4:29:42
581 4671 Bjarne Jansen VBIL/Lommedalens IL 4:30:01
582 4440 Svein Tore Tysseland Samnanger il 4:30:11
583 3726 Bjørn Arvid Lervik Lyn 4:30:49
584 8460 Mattias Bolinder   4:30:50
585 5582 Jon Fredrik Alfsen   4:31:00
585 4465 Øystein Lilleland   4:31:00
587 3409 Ingjald Sørhøy Rustad IL/ TEAM NORGESGRUPPEN 4:31:24
587 9468 Ingemar Pihl Borås SK 4:31:24
589 19174 Claes Tamm   4:31:47
590 3380 Dag Kristen Solberg Lyn 4:31:51
591 4288 Tormod Kjetil Seljegard Skimt 4:32:03
592 4879 Ståle Wangen PWC Bil 4:32:09
593 4643 Bjørnar Hernes   4:32:10
594 10843 Espen Molund   4:32:24
595 9500 Johannes Schiendorfer WSV Strobl 4:32:26
596 3767 Asle Ninive Nammo BIL 4:32:34
597 10810 Johnny Diethelm Team La Diagonela 4:32:44
598 2854 Per Kristian Ramstad Fet Skiklubb 4:32:56
599 4642 Hugo J. Henriksen Eika Bil/Bækkelaget 4:33:01
600 5813 Helge Krane Njård 4:33:32
601 4377 Harald Klæboe DFI/ Laktat 4:33:35
602 4787 Aslak Runde Advokatfirmaet Thallaug 4:33:36
603 5407 Trond Ryen ØKOKRIM 4:33:54
604 5294 Halvor Moen Team Aktiv mot kreft 4:33:56
605 5614 Knut-Even Bergstad Ranheim 4:34:03
606 4232 Karl-Johan Malmberg Tyrving IL 4:34:31
607 5341 Tom Atle Pettersen Norcem/Leca/Bygg.no 4:34:43
608 5651 Morgan  Costa   4:35:07
609 5936 Anders Ravik   4:35:16
610 5567 Bjørn Heradstveit Fana IL 4:35:25
610 6708 Ulvar Kaubi Sport Club Metsasõbrad 4:35:25
612 3601 Arne Eik Romerike Elektro AS / Gruvelia SK 4:35:33
613 4893 Fredrik Lillemyr Handelsbanken BIL 4:35:40
614 3169 Petter Aasbø Hansen Rustad IL 4:35:41
615 5251 Jørgen Andrè Lien DVASK 4:35:48
615 4743 Daniel Naurin   4:35:48
617 6525 Stephen Perry Royal Air Force 4:36:15
618 5244 Bjørn Thorvald Leine Rustad IL 4:36:27
619 2969 Yaroslav Zdradovskiy Team Mass Sport 4:36:42
620 4361 Per Arne Aaen Alvdal idrettslag 4:37:13
620 5127 Trond Hamre RS Platou IF 4:37:13
622 4945 Per Krister Halck Milsluker'n Sport 4:37:17
623 3849 Steinar Svenningsen Oppegård IL 4:37:27
624 4096 Jon Erland Fløgstad Moss politiidrettslag 4:37:30
625 3993 Bernt-Eivind Besseberg   4:37:37
626 5405 Anders Sollien OL Toten-Troll 4:37:39
627 5422 Krister Sveinhaug Stiftstaden Sykkelklubb 4:37:46
628 4851 Jo Sølve Tafjord   4:37:54
629 5594 Klaus Arnes Sømna IL 4:37:58
630 6972 Pehr Hjalmarsson IK Stern 4:38:02
631 3732 Arne Lindstad Vang Skiløperforening 4:38:13
632 5563 Tommy Børrud   4:38:15
633 4665 Thom B. Haaland Norcem/Leca/Bygg.no 4:38:16
634 5003 Harald Jr. Berg Bøverbru il 4:38:28
635 8110 Sven Arne Wright Hagen   4:38:47
636 5939 Frank Ove Reite   4:38:51
637 5191 Jarle Johansen Stor-Elvdal sk 4:39:13
638 5670 Jan-Petter Enbusk Nesodden IF 4:39:16
639 5695 Helge Fredheim Høybråten og Stovner Langrenn 4:39:17
640 8919 Torbjörn Saetre Hindås sk 4:39:40
641 6150 Svein Fjeld IF Frøy 4:39:46
642 4121 Jan Vegard Halvorsen Eidsvold Værks Skiklub 4:40:08
643 5721 Stein Gruben I.L.Mogutten 4:40:11
644 3255 Roy Hansen Nesbyen IL Team Bjerkrheim 4:40:27
645 4852 Arne Talseth Sykehuset Levanger 4:40:29
646 4448 Roar Eide Lalm idrettslag 4:40:53
647 7414 Dag Josefsen Norgesgruppen 4:40:54
648 6944 Kjetil Hansen   4:41:09
649 5857 Thomas Martinsen   4:41:15
649 5812 Alfred Kollsete VIK IL 4:41:15
651 6611 Roar Liheim Stensåsen Fossum IF/Siemens 4:41:42
652 5911 Pär Olsson Björnstorps IF 4:41:48
653 5386 Andreas Skaugen DNB Real Kikut 4:41:51
654 5437 Ronny Tangen   4:42:18
655 4616 Arve Grønvold DnB 4:42:23
656 5642 Håvar Brynildsrud   4:42:25
657 4767 Egil Søvik Pedersen Nordic Semiconductor 4:42:30
658 4732 Hjalmar Krogseth Moe   4:42:42
659 6216 Vegard Birkelund Kolbotn SK 4:43:03
660 5717 Sven Arne Gylterud   4:43:22
661 5820 Johan Kårli Stadsbygd il 4:43:52
662 4323 Tor Martin Synnes LØRENSKOG SKIKLUBB 4:44:07
663 5785 Trygve Iversen ABB BIL 4:44:14
664 5020 Kay Erland Bossum Søre Ål IL 4:44:33
665 4425 Even Johannesen IL Laktat 4:44:52
666 5779 Olav Ingebrigtsen Ungdomslaget Medvind 4:45:10
667 9050 Harald Jevne   4:45:19
668 6605 Richard Spjudvik   4:45:34
669 5624 Olafur Bjørnsson Raufoss IL 4:45:42
670 8991 Frank Vium   4:45:44
671 5047 Lars Dehlimarken Hadeland CK 4:46:07
672 5491 Øyvind Økland   4:46:26
673 6472 Lars Fredrik Mathiesen ABB BIL 4:46:43
674 5336 Terje Håkon Paulsen Vallset Il 4:46:54
675 5167 Trond Olav Horten Norcem/Leca/Bygg.no 4:46:57
676 5595 Asbjørn Midthjell STIL 4:47:12
677 5671 Jan-Olav Endestad Eikefjord IL 4:47:14
678 6779 Fredrik Bohman   4:47:17
679 8859 David Nagy   4:47:23
680 5900 Per Nygård Statoil BIL 4:48:03
681 4476 Ole Ivar Fintland Treungen IL 4:48:04
682 5289 Bjørn Ivar Midjo   4:48:38
683 4070 Patrik Dahlqvist   4:48:56
684 5367 Lars Røise Røa IL/Aker Solutions 4:48:57
684 5692 Per Asbjørn Flugstad Team Flugstad 4:48:57
686 5577 Gisle Ring Pyramidegutta 4:49:03
687 6221 Jo Bjørnstad Liverpool 4:49:14
688 6882 Bjørn Ekse STORD 4:49:21
689 19149 Jøran Martinsen   4:49:33
690 5186 Lyder Jensen   4:49:36
691 9982 Giuseppe Rossi Running and more team 4:49:51
692 6516 Lars Magnusson   4:49:54
693 5431 Ole Herman Sønsterud Aker Solutions BIL 4:49:56
694 6315 Espen Grøtnes   4:50:00
695 5871 Martin Hrodek Silvini Madshus Team 4:50:22
696 8367 John Walderhaug   4:50:28
697 5935 Kaare G. Rasmussen Københavns skiklub 4:50:29
698 4955 Mårten Nilsson Uppsala Vasaloppsklubb 4:50:45
699 4765 Lars Erik Norborg Deloitte BIL 4:51:00
700 5618 Brigt Birkeland   4:51:15
701 9732 Ottar Kristian Alme   4:51:37
701 5955 Hans Olav Røise Ringsaker IF 4:51:37
703 5598 Bjørn Torger Aulstad Senådråtten United 4:51:44
704 4145 Morten Hjerpseth Bouvet AS 4:51:47
705 6126 Ole Torstein Skiaker Landbrukstransport AS 4:52:01
706 4652 Knut Holm FFIBIL 4:52:07
707 4506 Truls Espen Andersen Bål og Børst 4:52:11
708 6631 Håvard Melbø Tajet Vestfossen IF 4:52:15
709 5393 Erland Skogli Heming 4:52:34
710 6062 Nicklas Weldingh   4:52:42
711 6545 Kristian Rosenvold   4:53:08
712 5867 Axel Muller Uiobil 4:53:19
713 5359 Magne Rosnes Fredrikstad Skiklubb 4:53:33
713 4608 Knut Grasvik Politiets Idrettslag, Sør-Trøndelag 4:53:33
715 8769 Hogne Kavlie   4:53:50
716 6653 Svein  Ulven Eina Sportsklubb 4:53:54
717 4572 Steinar Elton Norgesgruppen 4:54:00
718 5976 Morten Skillebekk Familiehytta/Nittedal banquet Racers 4:54:27
719 6646 Ludek  Pochman Silvini Madshus Team 4:54:39
720 5734 Peter Hallin åkersberga sportklubb 4:54:42
721 5809 Egil Kjørsvik BK Ski/IL Bevern/GAN BIL 4:55:01
722 6578 Carl Petter Simonsen   4:55:08
723 5030 Håvard Bråten   4:55:23
724 4956 Fredrik Nyberg Vallda Rullskidsklubb 4:55:37
725 5100 Ola Tuntland Garmann TeamZone 4:55:49
726 7168 Trond Schjerven Norcem/Leca/Bygg.no 4:56:07
727 7373 Jesper Cordsen København 4:56:15
728 7238 Raymond Thorsen Spesialenheten for politisaker 4:57:00
729 8697 Vladislav Guskov   4:57:59
730 5983 Knut Asle Sletvold Ullensaker skiklubb 4:58:07
731 6335 Hans Jørgen Hansen   4:58:08
731 4773 Ulf Prestegård Best før fest 4:58:08
733 5044 Jan Olav Damseter Nordre Trysil IL 4:58:14
733 6827 Bjørn Andreas Berntsen Norconsult 4:58:14
735 5810 Ola Klashaugen Lillehammer Sportsklubb 4:58:55
736 7275 Roger Vethe   4:59:04
737 4771 Espen Olsen Sande Sportsklubb/Toyota 4:59:22
738 6041 Idar Torskangerpoll   5:00:07
739 9962 Sten Jørgensen HST 5:00:22
740 9364 Christian Krivanek WSV Strobl 5:00:31
741 7158 Jan Vidar Rønning Tranabakkan Ski 5:00:38
742 6523 Steinar Ernst Pedersen Leknes ski 5:00:43
743 6098 Morten Lunna   5:00:45
744 6487 Sindre Murud Kautokeino IL 5:00:52
745 10559 John Erik Karlsen   5:01:00
746 6030 Atle Tangen Skiforeningen 5:01:10
747 6369 Torbjørn Saggau Holm   5:01:46
748 5265 Stule Lund Trondhjems skiklub 5:02:00
749 6082 Mads Hellum   5:02:05
750 9212 Bård Bjerksetmyr Norcem/Leca/Bygg.no 5:02:11
751 5621 Thomas Bjerkvoll SK Rye 5:02:22
752 5031 Viljar Teder EWC 5:02:29
753 11164 Espen Knudsen Harepus IL 5:03:13
754 5743 Jo Haugen ATEA 5:03:44
755 5363 Terje Ryggvik Ringnes B.I.L 5:04:15
756 9637 Sigmund Nordal ISAP IL 5:04:34
757 6196 Jon Backer FMC Technologies 5:04:45
758 3995 Søren Bredvig   5:05:03
759 4010 H.K.H. Kronprins Frederik   5:05:05
760 7505 Geir Gladsø   5:05:07
761 7179 Jørgen Røvig Soon Ski 5:05:22
762 6474 Atle Mathisen   5:05:36
763 4723 Juerg Marugg SSD Davos 5:05:50
764 7728 Arnt Severin Pedersen Team Pigg 5:06:00
765 9851 Jan Dewitz Sausewind 5:06:15
766 10439 Chez Davies   5:06:20
767 7792 Jørn Slettheim Boc 5:06:33
768 5018 Bjørnar Leithe Borch Tromsø løpeklubb 5:06:39
769 6471 Anders Mases Domnarvets Goif 5:07:09
770 6531 Henrik Poulsen HOC 5:07:18
771 6797 Atle Andresen   5:07:24
772 6991 John Oddvar Hopshaug Smøla Sykkelklubb 5:07:42
773 6207 Trond Bergan Volkswagen 550 5:07:43
774 7143 Åge Randen Norcem/Leca/Bygg.no 5:07:57
775 5243 Roar Leikarnes IL Samhald 5:08:34
776 6502 Oddbjørn Nilsén   5:08:41
777 6534 Frode Randen Ringsaker Brannvesen 5:08:47
778 9488 Even Røhnebæk   5:09:09
779 6826 Arild Bergsland Trøsken IL 5:09:18
780 4282 Tore Roseth   5:09:26
781 7255 Christian Von Trepka CHG-BIL 5:09:40
782 10234 Håkon Arald Gulbrandsen Kolbotn IL 5:09:45
783 6702 Helge Haukland   5:09:49
784 11243 Terje Nygård IL NANSEN 5:09:56
785 6644 Jens Torp Forsvaret 5:10:04
786 11130 Tomas Holomoucky   5:10:09
787 6404 Omar Johansen Forsvaret 5:10:24
788 7148 David Rod Vest Events4U 5:10:51
789 7055 Kalev Kreekman   5:10:59
790 6788 Gaute Haga Andersen   5:11:09
791 7528 Per Møller Hansen   5:11:42
792 9826 Bjørn Brennskag Team Maxim 5:11:51
793 6123 Thomas Nordhagen   5:12:37
794 5958 Odd Runar Saga Norcem/Leca/Bygg.no 5:12:44
795 5095 Bjørn Tore Furset   5:13:14
796 6896 Aasmund Femsteinevik   5:13:20
797 5942 Roar Ringen   5:13:22
798 7721 Frank Opheim Team Varden 5:13:37
799 6508 Bo Normander Københavns skiklub 5:13:40
800 5579 Pål Rønningen Søndre Land Ski 5:13:50
801 6582 Rune Kibsgaard Sjøhelle Hasle-Løren 5:14:16
802 10386 Svein Helge Andersen   5:14:18
803 6837 Bjørn Brandsborg   5:15:06
804 8469 Jørn Thorsen Norcem/Leca/Bygg.no 5:16:00
805 6749 Cato Kopperud   5:16:18
806 6258 Vegard Eriksen   5:16:26
807 6878 Sigurd Eide Team Splitkon 5:16:27
808 9509 Ola Sjöholm IK Stern 5:16:36
809 6709 Magne Lund   5:16:38
810 11185 Arve Langva   5:16:53
811 6881 Fred Ekre Dfi ski 5:17:24
812 4502 Jan Even Ambjørnrud Hasle Løren 5:17:40
813 7908 Bjørn Kristian Leitås Lokalservice/Sport1 Røyken 5:17:47
814 7224 Carl Bernhard Svenke Norcem/Leca/Bygg.no 5:17:58
815 7440 Thomas Christoffersen Stokke ski 5:18:19
816 6661 Eilert Vik Specsavers 5:18:22
817 1055 Jan Mehol   5:18:39
818 6310 Are Øvergård Grindal Knmm 5:18:47
819 10071 ANDREAS RANGERT IK Hakarpspojkarna 5:18:50
820 6450 Jan Roar Lillehagen Åsbygda IL 5:19:11
821 7311 Jan-Ivar Fløtnes Mosjøen Malerservice AS 5:19:43
822 6298 Bengt Gerhardsen Team Geze Norge 5:20:17
823 7181 John Arvid  Skistad Stabæk 5:20:54
824 7354 Svein Erik Alstad-Evjen 006 5:20:56
825 7616 Martin Kjølås   5:20:58
826 7872 Marketa Hrodkova Silvini Madshus Team 5:21:09
827 6529 Meelis Piho   5:22:53
828 6714 Patrik Olsson Frogner IL 5:23:44
829 11180 Björn Kälin SC Einsiedeln 5:24:48
830 19194 Kjørven Einar Røkla IL/Volkswagen 010 5:25:03
831 6943 Gunnar Hansen Team Hansen 5:25:22
831 7915 Jon Breivold Västerås Skidklubb 5:25:22
833 6927 Olav Grøttebø Lærdal IL 5:25:28
834 4583 Pellegrini Fausto Finna 5:25:31
835 9545 Olve Sveen   5:25:37
836 8744 Peter Jacobsson   5:25:56
837 10019 Mats Mattsson NCC 5:26:09
838 6676 Tommy Sjøvik   5:26:20
839 5398 Ola Solbakken   5:26:24
840 6596 Tormod Snekkermoen Glåmdal SK 5:26:35
841 6357 Hans Olav Hjartsjø NRC Rail Norge 5:27:12
842 8620 Jonas Carling   5:27:16
843 6439 Tom Andre Kårvik FÅK 5:27:22
844 7269 Svein Venjum Uiobil 5:27:35
845 8679 Erling Gevik Sp kl Nessegutten 5:28:16
846 7265 Bjørn Vangen Fjellørnen IL 5:28:33
847 6211 Kjell Gylthe Berget Vang Skiløperforening 5:29:14
848 5851 Jacob Lunding KS 5:29:24
849 9324 Erik Hugås IL Malm 5:29:46
850 7609 Stig Kaspersen Subsea7 5:29:57
851 6330 Nils Oddvar Halleland Skodje Il 5:30:14
852 5369 Jarle Rønning   5:30:25
853 6401 Terje Johannessen Sandefjord 5:31:40
854 4483 Frantisek Kucera   5:32:03
855 6990 Viggo Homble   5:32:14
856 10690 Øyvind Rideng Bærum Skiklubb 5:32:21
857 5331 Odd Eirik Pedersen Norske Hus 5:32:28
858 6284 Roger Foss   5:32:45
859 7654 Kjell Inge Lundbø   5:33:31
860 7973 Kjell Arild Bekkelund Tine brumunddal 5:33:48
861 9643 Kjetil Bekkelund Bull Ski & Kajakk 5:34:13
862 9140 Erik Libæk   5:34:20
862 7361 Helge Krogsbøl   5:34:20
864 10561 Romualdas Kazimieraitis   5:35:00
864 7380 Anders Isaksson Tanums IF 5:35:00
866 5731 Bård Magne Hagen Sel IL 5:35:25
867 7349 Rolv Birketvedt Stortingets Idrettslag 5:35:41
868 6746 Geir Høsøien SK Verket 5:36:20
869 7707 Anders Matzen   5:36:54
870 6458 Ole Kristian Lona Citrix 5:36:59
871 9407 Frank Mattsson Bullarens GoIF 5:37:08
872 8403 Stepan Krasa Sokol Nusle 5:37:14
873 6634 Frank Thommesen SK Rye 5:37:56
874 6786 Egil Alnes Ålesund symfoniorkester 5:38:18
875 9245 Gunstein Egeberg   5:38:53
876 7286 Ken Westgaard BwB 5:39:01
877 6671 Hans Widme Vinstra IL 5:39:38
878 6965 Geir Heimdahl Eiendomsmegler 1 5:39:40
879 6793 Erik Andersson   5:40:54
880 7499 Jon-Gunnar Gjelberg   5:41:04
881 6988 Håkon Fosshaug Holst Veien Tilbake 5:41:11
882 9343 Sigurdur Örn Jonsson Norcem/Leca/Bygg.no Korsvoll/WSP 5:42:53
883 10480 Guido Galvagnini   5:43:10
884 7278 Bjørnar Volden Nexia BIL 5:43:15
885 6895 Rune Felde nordlie auto f 610 5:43:31
886 7943 Jens Petter Kjelsnes FloraCK 5:44:35
887 7258 Kjell-Arild G. Tøfte Team Tøfte 5:44:55
888 7019 Leif Johnny Johannessen Sand IL Terrengsykkel 5:44:56
889 6735 Thomas Ramos Caverion 5:45:20
890 7212 Erling Strømsholm   5:46:53
891 9412 Geir Mikkelsen Deset IL 5:47:06
892 10846 Rune Nesheim Hamax Auto 400 5:47:18
893 7171 Mohammad Sharikabad   5:49:07
893 9433 Thomas Norbeck Volkswagen 5:49:07
895 11070 Rolf Fraser   5:49:57
896 6831 Jan-Erik Røneid Hafslo IL 5:50:32
897 8927 Henrik Sandberg Ok Landehof 5:50:58
898 7204 Andrè Stensrud Veien Tilbake 5:51:23
899 7448 Todd Dunsirn   5:51:37
900 10454 Einar Engemoen   5:51:52
901 8379 Giles Wood UNIT4 BIL 5:51:56
902 9089 Per Jogeir Karlsbakk Konnerud IL 5:52:02