NYESTE RESULTATER

| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
-->
VIKTIG: Alle siste resultater mellom nyhet nr. 4 og 5 (mange konkurranser i helga)| Utvalgte resultater: Oppstad Ruller'n| BIBO Rulleskifestival| ØTS-rennet| SKIPLUKKER'N SVARER

Resultater Birken - Birkebeinerrennet 2016 - Menn 50-54 år



Resultater Birken - Birkebeinerrennet - 54 km, klassisk
Rena til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 19. mars 2016

Arrangementstype: Langrenn

Resultatliste Klasse Menn 50-54 år- Uoffisielle resultater
NB! Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen.

Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 188 Geir Strandbakke Team sport1 lillehammer / Lillehammer skiklu 2:53:04,7
2 178 Fred Anders Solbakken Harstad 2:55:35,7
3 389 Jan Olav Beitmyren Team Parkettpartner 2:57:33
4 607 Ola Sandholt Norcem/Leca/Bygg.no 2:57:54
5 428 Jon Gunnar Fjell Team Bjørn Myhre Sport 2:59:12
6 553 Jarle Thon   3:00:30
7 414 Lars Arne Ellefsen Norcem/Leca/Bygg.no 3:01:15
8 390 Arnulf Bekkevoll Dølaski 3:01:54
9 1465 Truls Valmestad Skattedirektoratet BIL 3:02:17
10 134 Anders Karlsen Nesodden IF 3:02:17,7
11 512 Matthias Remund   3:03:24
12 460 Tor Michelsen Byåsen il / Team G-Max 3:04:32
13 415 Pål Cato Elshaug Milsluker'n Sport 3:05:08
14 1178 Bo Engdahl Koll IL 3:07:04
15 1216 Frank Grønvold Lillomarka skiklubb 3:07:50
16 1252 Anders Johan Huus Sørum IL 3:08:09
17 1153 Johan W. Brekke Norcem/Leca/Bygg.no 3:08:35
18 1142 Tore Bjerkrheim Team Bjerkrheim 3:08:36
19 1467 Paul Vanberg   3:09:10
20 424 Jon Sverre Evjen Lier Skiløberforening 3:10:04
21 1381 Hans Tore Riibe Hamar Skiklubb / Norsk Tipping 3:11:28
22 425 Bjørn Tore Evju Birkebeineren IF 3:11:51
23 1247 Thomas Christian Holter Overtoppen/Team AKTIV mot kreft 3:12:17
24 1184 Jon Evensen Team Parkettpartner 3:12:33
25 19039 Brigt Rødli Melbu il 3:13:01
26 19025 Finn Thorer Kjos Åndalsnes If 3:13:06
27 481 Ivar Lome Hamar Skiklubb 3:13:31
28 1133 Knut Bergsvand Nanset IF 3:14:13
29 19067 Anders Asdøl IL Jardar 3:14:36
30 564 Tom Arild Sandbakk DnB 3:15:01
31 527 Jørn Schrøder Lyn Ski 3:15:21
32 1195 Trond Arild Seem Fossan Veidekke BIL 3:15:22
33 1499 Yngve Aasum Statoil BIL Oslo/Skiforeningen 3:15:37
34 1151 Jo Helgestad Hamar Skiklubb 3:15:42
35 1493 Jon Øxnevad Norconsult 3:15:54
36 1509 Arnfinn Pedersen Nesodden IF 3:16:03
37 1224 Espen Hansen   3:16:05
38 2193 Gian Pieder Jörger   3:17:18
39 1394 Jan Olav Røed   3:17:55
40 1159 Jan Harald Bråthen Njård 3:18:31
41 1194 Eivind Fosheim Vestre Slidre IL 3:18:34
42 1167 Lasse Cramer Glassverket IF 3:18:50
43 19026 Thor-Erik Messel Bjørndal IF 3:18:55
44 443 Jon Hanestad   3:18:56
44 1466 Inge Valseth Buvik IL / Team G Max 3:18:56
46 2041 Stein-Arne Alnæs   3:19:24
47 1345 Einar Narjord Norcem/Leca/Bygg.no 3:19:43
48 1858 Rune Pettersen IF Kilkameratene 3:19:58
49 1420 Jan-Arve Solheim Eikefjord IL 3:20:00
50 1819 John Olav Måge Strandebarm 3:20:01
51 1233 Olav Hasund   3:20:44
52 1771 Håvard Kvernerud Bull Ski & Kajakk 3:20:50
53 1884 Sigmund Skar Naprapatlandslaget Skien 3:21:13
54 1606 Terje Bakke Team Grenland Ski 3:21:21
55 1200 Nils Petter Fremming   3:21:23
56 1977 Per Ola Granrud Rendalen il 3:21:34
56 1494 Inge Øyen Forsvaret 3:21:34
58 1401 Vladimir Sakharov Kochetov-Team 3:21:42
59 1793 Frode Løberg Nittedal IL 3:21:53
60 1546 Adam Blomberg   3:22:08
61 1564 Arnt Nyborg Team Parkettpartner 3:22:15
62 1182 Frode Andre Evensen Oslofjord Triathlon 3:22:20
63 1157 Rune Brorson Svea skilag 3:22:37
64 1947 Toralf Trosten Norcem/Leca/Bygg.no 3:22:42
65 1241 Nils Ragnar Hennum Lier Skiløberforening 3:22:44
66 1316 Magne Loftesnes FMA Kjeller/Fet ski 3:23:04
67 1486 Per Ivar Wold Støren Sportsklubb 3:23:07
68 1398 Eirik Røysheim Team Sport1 Lillehammer 3:23:29
69 1716 Arild Hegreberg Team Sportshuset 3:23:55
70 1787 Håvard Lorange Siemens 3:24:09
71 1459 Øivind T. Due Trier OSI/Bull Ski & Kajakk 3:24:25
71 470 Kolbjørn Kittelsrud Vestre Gran IL 3:24:25
73 1851 Per Torgeir Oshaug Os IL 3:24:26
74 1629 Helge Bonden Sande SK 3:24:35
75 1778 Øivind Larsen Bjerkodden skiløperforening 3:24:41
76 1116 Niclas Andersson Falköpings AIK sk 3:24:50
77 1831 Jan Erik Nilsen Rustad IL 3:24:55
77 1929 Martin Sæbu Skrautvål Il 3:24:55
79 1859 Vadim Prisivko   3:24:58
80 1926 Harald Svergja Kvikne IL 3:25:08
81 1803 Amund Christian Vandsemb Nes Ski 3:25:20
82 1595 Torbjörn Andersson Strömnäs GIF 3:25:32
83 1355 Ronny Nilsen Andøya flystasjon 3:25:33
84 2153 Halldor Halldorsson Røldal IL 3:25:37
85 2809 Michael Myers Lillehammer Ski Klubb 3:25:42
86 1826 Kåre Nerem Emblem IL 3:25:52
87 1154 Paul Brennmoen Tolga 3:25:57
88 1231 Rune Harkestad Kongsbergers 3:26:18
88 1141 Terje Bjerkrheim Høland IL Team Bjerkrheim 3:26:18
90 1786 Trond Lome   3:26:36
91 2398 Morten Garvik   3:26:43
92 1336 Runar Moseby Kjelsås IL 3:26:45
93 1111 Mikael Almén Ryda SK 3:26:56
94 1505 Thor Anders Johansen Team Sport 1 Lillehammer 3:27:23
95 1597 Tore Angelsen Frukt.no 3:27:33
96 1995 Ole Ørjavik SpareBank1 Nord-Norge 3:27:39
97 1944 Hans Petter Transet Bjørn Myhre Sport 3:27:55
98 1640 Finn Arild Braathen JOH BIRKEN TEAM 3:28:02
99 1813 Rune Morken Norcem/Leca/Bygg.no 3:28:19
100 1789 Lars Morten Losvik If Minken 3:28:22
101 413 Gunnar Eiterjord Stavanger Skiklubb 3:28:23
102 1538 Christian Stabell Eriksen Milsluker'n Sport 3:28:37
103 1287 Ola Kjonerud Lillehammer Skiklub / Team Sport 1 Lillehammer 3:28:38
104 1318 Morten E Lund Hamar Skiklubb 3:28:40
105 2598 Tor Eirik Anfinsen ConocoPhillips/Sandnes IL 3:29:03
106 2372 Halvard Moe Ørsta il/Team Gåping 3:29:36
107 1861 Øyvind Rohn Skedsmo Skiklubb 3:29:39
108 1822 Svein Arne Nakken Velledalen IL 3:29:56
109 1759 Erling Kindem Gjesdal IL 3:30:09
110 2199 Espen Kjønsberg   3:30:17
111 2097 Morten Brendlien Vang Skiløperforening 3:30:18
112 1646 Henning Carlsen Veritas BIL 3:30:19
113 19084 Morten Rød Rustad 3:30:53
114 1782 Jan-Ivar Lillebråten Sjårdalen IL 3:31:05
115 1434 Helge Sveen Strandbygda il 3:31:31
116 1393 Johnny Ryvoll Overtoppen/Team AKTIV mot kreft 3:31:36
117 1747 Stig Jacobsen Volda IL 3:31:41
118 2677 Nils Ivar Gjerstad   3:31:52
119 1596 Trond Kristian Andreassen Skedsmo Skiklubb 3:31:53
120 1739 Jon Håvard Hågå Lesja IL 3:31:58
121 1201 Geir Frøvoll Eggedal IL 3:31:59
122 1383 Harald Ringen Privat 3:32:06
123 2119 Reidar Flatebø Mjøsski/Eidsiva 3:32:30
124 1829 Paal Erik Nielsen Luth.No 3:32:32
125 1870 Erlend Hermod Råheim Aurskog-Finstadbru Sportsklubb 3:33:00
126 2869 Stein Rønning Gjensidige Sport 3:33:11
127 2105 Per Burrell Sunne SLF 3:33:53
128 8874 Valerii Nosenko Russian Worldloppet team 3:33:55
129 2103 Trond Bråten Ringerike Septikservice / Ringkollen Skiklubb 3:34:01
130 2313 Nils Tore Aamodt Vang skiløperforening 3:34:16
131 2650 Kåre Reidar Ellingsgård Molde CK/Statoil 3:34:29
132 2925 John Svergja Kvikne IL 3:35:03
133 2939 Bjørn Torsetnes Molde og omegn idrettsforening/Skaret skiservice ANS 3:35:17
134 2326 Knut Sveberg Statoil 3:35:30
135 2206 Kyrre Kvistad Kvam IL 3:35:31
136 2001 Roman Koucky CKS SKI Jilemnice 3:35:56
137 2793 Magne Lundefaret   3:36:08
138 2812 Harald Solberg MjøsSki 3:36:25
139 1936 Jan Taug   3:36:34
140 1226 Lars Hansen-Møllerud Grue IL 3:36:42
141 1718 Morten Heir Fossum IF 3:36:49
142 2185 Dennis Jakobsen Rustad IL 3:36:53
143 1827 Ragnar Ness Posten IL Trondheim 3:36:54
144 2690 Ivar Halset   3:37:30
145 2151 Tore Eiklid   3:37:32
146 3070 Thomas Asp IFK Göteborg 3:37:38
147 1672 Svein Fjeldheim Brd Dahl 3:37:46
148 1807 Per Thore Midtskogen Tynset 3:37:52
148 1484 Jan Willman Vansbro AIK Skidklubb 3:37:52
150 1776 Jan-Erik Larsen Sandnes IL/Sparebank 1 SR-Bank 3:37:57
151 2155 Per Hasselstrøm Lillomarka Skiklubb/Aker Solutions 3:38:23
152 2324 Bengt-Rune Strandvoll AAJ BIL / Holmen IF 3:38:50
153 2229 Tor Murvold Rustad IL 3:38:51
154 2245 Jon Arne Opstad   3:39:18
155 1728 Per Vidar Fjeld Granli IL 3:39:20
156 2755 Bjørn Egil Hauge Norcem/Leca/Bygg.no 3:39:21
157 3059 Martin Svenungsen BK Ski 3:39:32
158 1992 Mikael Vesterlund Strängnäs Skidklubb 3:39:47
159 2617 Torbjørn Bonkerud mjøsski team parkettpartner 3:39:58
160 2114 Geir Atle Engen Snertingdal If Ski 3:40:12
161 2828 Morten Nymoen Os IL 3:40:20
162 19094 Mikael Åkerlund Follafoss IL 3:40:52
163 2005 Jon Rørdam Høybråten og Stovner 3:40:53
164 2330 Roar Larsen Botne Skiklubb 3:40:54
165 2796 Arne Løkkebø Eikefjord IL 3:40:55
166 2635 Eivind Carlsen Fredrikstad Skiklubb 3:41:38
167 1943 Oddbjørn Torsgård Lesjaskog IL 3:42:02
168 2814 Helge Møkkelgård   3:42:05
169 1674 Trond Martin Flatemo Forsvaret 3:42:26
170 2703 Andreas Johannes Heck   3:42:29
170 3052 Jacek Mederski TEAM NABIEGOWKACH.PL 3:42:29
172 2388 Odd Arve Lien Haslum IL 3:42:35
173 3037 Trond Enge   3:42:39
174 2730 Frode Hovland Holmen IF/Sport 1 Røyken 3:42:47
175 3007 Kjell Ivar Brun vågå il ski 3:42:49
176 2996 Per Kolstad Mangenfjellet Langdistanse 3:43:07
177 2920 Ola Anton Sveen Sjårdalen IL 3:43:14
178 3036 Stein S Eide Tolga IL 3:43:29
179 1592 Jostein Amdal Gjensidige Sport / Røa IL 3:43:33
180 3465 Stein Nestvold Elkem BIL 3:43:35
181 2147 Ingvar Grøthe Clear Channel 3:43:43
182 2101 Erik Bruun Statnett BIL 3:43:52
183 2600 Patrik Bauer Domnarvets Goif 3:43:57
184 1972 Ola Øvstedal Ås IL 3:44:05
185 2660 Rune Evensen Ottestad IL 3:44:10
186 2704 Odd-Harald Heggen Heggjabygda IL 3:44:18
187 3245 Odd Arne Kolseth Fjellhug Vereide 3:44:21
188 19151 Roger Roseth Flimmer og Trimmer/NIBIO 3:44:40
189 2207 Roger Kylgård Bjønndal sporting team/ Bravida 3:44:45
190 3964 Fridtjof Unander Njård 3:44:47
191 3957 Jan Korsnes Bærums Verk IF 3:45:02
192 2157 Per Henrik H Haug Norcem/Leca/Bygg.no 3:45:03
193 1531 Richard Rogge SKG Gersfeld 3:45:10
194 2754 Terje Juliussen Varteig IL 3:45:12
195 1895 Gjermund Skaaret   3:45:28
196 2094 Geir Ola Botnan SIEMENS BIL 3:45:34
197 3378 Tore M. Sletmoen Skiforeningen 3:45:36
198 3193 Sigurd Helmen Gran IL 3:45:41
199 3203 Åsmund Holen ViaNova BIL 3:46:02
200 3329 Arnfinn Paulsrud Norcem/Leca/Bygg.no 3:46:03
201 2599 Erik Barthel Norcem/Leca/Bygg.no 3:46:14
202 19139 Knut Gjefle Kårhus   3:46:48
203 3439 Alexej Zhilin Volkusha 3:47:06
204 2658 Arild Espenes Lyn Ski 3:47:14
205 19005 Håkan Degselius Svegs ik 3:47:15
206 2946 Øyvind Tufto Høgste SKL 3:47:28
207 2817 Torkjel Nesheim Jardar 3:47:31
208 2977 Steinar Aasnæss Ringkollen Skiklubb 3:47:36
209 2774 Bård Ivar Koppang Stavanger skiklubb/PwC 3:47:45
210 2971 Lars Ølstad Gjøvik skiklubb 3:47:48
211 3135 Jon Gausen   3:47:54
212 11570 Ola Olsvik   3:48:05
213 2196 Terje Karlsen   3:48:30
213 2877 Svein Jarle Sandvik Forsvaret 3:48:30
215 3133 Espen Fuglerud Team Øverskauen 3:48:36
216 2760 Oddmund Karlsen IL Siso 3:48:44
217 2997 Trond Arnljot Jensen Follo SK 3:48:49
218 1978 Morten Erik Hoff Lillehammer Skiklub/Team Sport 1 Lillehammer 3:48:51
219 9099 Jørn Engevik Runar Ski 3:48:55
220 19134 Werner Reinfjord   3:49:00
221 3109 Olav Engebråten   3:49:25
222 2587 Håkon Andersen   3:49:27
223 2355 Carmine Tomio Running and more team 3:49:29
224 3341 Erich Richli   3:49:54
225 2795 Knut-Arne Løite Sørkedalens IF 3:50:01
226 101 Lars Friberg Brovallen I F 3:50:04
227 3740 Fred Ivar Lyngstad Lyngstad & Omegn IL 3:50:10
228 3177 Jarle Haug Heming 3:50:19
228 3484 August Ola Schneider Riksrevisjonen BIL 3:50:19
230 3327 Tore Owren   3:50:35
231 8047 Jean-Marc Cordier   3:50:40
232 2638 Tom O. Christensen Glassverket IF 3:50:55
232 1422 Patrik Sonehag IK Stern 3:50:55
232 1808 Thor Egil Midtskogen Tynset IF 3:50:55
235 3106 Kjell Ekle   3:51:19
235 2822 Henning Normann Kjelsås IL 3:51:19
237 2706 Sverre Henriksen Statoil BIL 3:51:24
238 2344 Fredrik William Baumann Nordic Ski Team 3:51:29
239 3278 Erling Marthinsen Team Øverskauen 3:51:38
240 2657 Christian Steen Eriksen Bækkelagets SK 3:51:41
241 2083 Rolf Berge EY Bil 3:51:42
242 3284 Geir Christian Melen Skiforeningen 3:51:50
243 3534 Ståle Nilsen Team Foss Sport 3:51:53
244 3128 Jens Otto Fredriksen Krokskogen Cykleklubb 3:52:06
245 2915 Sven Inge Sunde Høgskolen i Hedmark 3:52:11
246 2290 Petter Thürmer Asker Skiklubb/Bærum kommune BIL 3:52:12
247 2080 Trygve Berg Stavanger Skiklubb 3:52:15
248 4306 Tor Steenfeldt-Foss DnB 3:52:17
249 3071 Terje Auestad Nittedal skiskytterlag/NBR 3:52:18
250 2794 Einar Lundgaard Telenor 3:52:29
251 3218 Jan Erik Hyllseth Soon Skiklubb 3:52:31
252 2167 Johs Hemma Team ParkettPartner/Brøttum IL 3:52:40
253 2700 Øyvind Haugen   3:52:41
253 3864 Lars Syliåsen Lillehammer Ventilasjon AS 3:52:41
255 3501 Bjørn Malm Skiforeningen 3:52:52
256 3499 Kristen Kongssund Næroset IL 3:52:55
257 2711 Bjørn Espen Aase Vang Skiløperforening 3:52:56
258 2669 Fridtjof Fredriksen Sykkylven IL 3:53:11
259 3532 Arve Mjelde Team Sportsmanden 3:53:23
259 3967 Thorvald Wahl Tirsdag 3:53:23
261 4157 Per Steinar Hylland Gudvangen IL 3:53:26
262 3375 Lars Ove Skorpen Pareto 3:53:31
263 3998 Gunnar Fløystad Fana 3:53:33
264 3261 Stein Ole Larsen Kongsvinger IL Ski 3:53:51
265 2913 Arild Sunde   3:54:03
266 2618 Lars Botten Valsøyfjord IL 3:54:16
267 3450 Karl Aarrestad   3:54:32
268 3478 Fred Arild Kjernli Hamar Skiklubb 3:54:34
269 2984 Pål Einar Dietrichs Høgskolen i Hedmark 3:54:47
270 3355 Kjell Saghaug Lyn Ski 3:54:51
271 2210 Asbjørn Lid OPIL 3:54:56
272 3348 Kjell Rusten Øti 3:54:59
273 3044 Roger Kjeverud Nordre Trysil 3:55:12
274 3523 Pål Jerve LØRENSKOG SKIKLUBB 3:55:23
275 3080 Per Helge Bergland   3:55:28
276 3780 Asle Pedersen Serit 3:55:32
277 2679 Geir Grindedal IL Jotun 3:55:43
278 2597 Sverre Andresen Heming 3:55:51
279 2878 Andreas Scheel Overtoppen/Finansavisen 3:55:58
280 3215 Torbjørn Hundere Holmen IF Langrenn 3:56:09
281 2122 Einar Morten Forvoll Heming IL / Bring 3:56:21
282 2986 Bjørn Anders Hagen Lokalservice/Sport1 Røyken 3:56:26
283 3529 Knut Magnussen DnB 3:56:42
284 3300 Terje Negård STENSRUD 3:56:49
285 4475 Sten-Oluf Horn Team Øverskauen 3:56:50
286 2312 Per Magne Aadnøy Gjerdrum il ski 3:56:59
287 3147 Erland Gulbrandsen Rustad IL 3:57:26
287 2693 Frank Hansen Gjensidige Sport 3:57:26
289 3460 Ole Hoem Svett & Mett Raufoss IL 3:57:30
290 3304 Per David Nielsen Gjøvik skiklubb 3:57:33
291 3679 Åge Walter Inderdal Lillehammer Skiklub 3:57:36
292 3415 Terje Thorstensen Team Tri Sport Drammen 3:57:43
293 3583 Martin Brunstad Lommedalen / Telenor IL 3:57:52
294 19147 Jaroslav Krejci Silvini Madshus Team 3:57:57
295 3781 Gaute Løge Pedersen DnB/Team Sportsmanden 3:58:03
296 1664 Anders Ersbjörs VansbroAIK skidklubb, 3:58:07
297 3440 Vladimir Zhitenev Streeamer 3:58:09
298 2322 Lasse Kjenner Eiker kvikk 3:58:23
299 3288 Birger Mo   3:58:27
300 3852 Hans Storli Budal IL 3:58:32
301 3441 Ole Ødegård Molde og Omeng IF 3:58:42
302 2636 Trond Inge Carlsen Rustad IL 3:58:56
302 3356 Jo Terje Sagmo Overhalla I L 3:58:56
304 3260 Knut Larsen   3:59:00
305 2121 Jan Forsaeus Lidköpings VSK 3:59:01
306 11507 Hugo Moen Skullerud Spkl 3:59:07
307 3637 Tom Gullberg Evry BIL 3:59:38
308 3318 Per Olav Nærestad   3:59:39
309 3144 Per Grøan Moelven IL 4:00:04
310 3097 Atle Rye Carlsen Asker Skiklubb 4:00:18
311 3328 Aleksei Pachkov Polar Bear 4:00:21
312 3268 Morten Lossius   4:00:28
313 3444 Geir Østgårdsgjelten IL NANSEN 4:00:49
314 3158 Stein H. Hagen Njård 4:00:55
315 3086 Geir Bjørndal Sørkedalen IF 4:01:08
316 3786 Oleg Petrov   4:01:21
317 3915 Tore Øygard Hakadal IL / Nittedal Banquet Racers 4:01:29
318 3928 Roar Mikkelsen Lillehammer Skiklub 4:01:41
319 3703 Nils Audun Karbø Ås IL 4:01:50
320 2276 Kåre Storbråten Rustad IL 4:01:51
321 5162 Arne Ove Holmen   4:01:56
322 4226 Torbjørn Løkken Norcem/Leca/Bygg.no 4:01:57
323 2908 Svein Olav Stranden Ål/Team Råskinn 4:02:04
324 3001 Stefan Peterson Norabygdens SK 4:02:05
325 3909 Hans Wottestad Wolkswagen 540 4:02:09
326 3730 Jens Lillegraven IL R.O.S. 4:02:15
327 3899 Sven Erik Vedvik K.Lund 4:02:21
328 5406 Terje Sollien Hamar Skiklubb 4:02:50
328 3335 Jon-Kristian Prietz Overtoppen 4:02:50
330 3618 Torleif Fjæra IL Korlevoll- Odda 4:03:16
331 3901 Rune Vestbø Vindafjord Idretslag 4:03:53
332 3655 Baard Haugse Fana IL 4:04:23
333 3416 Kjetil Thøgersen   4:04:44
334 2962 Toni Westerholm   4:04:56
335 3239 Finn Kinneberg   4:05:03
336 3742 Arvid Løberg Nidelv IL 4:05:11
337 3126 Ole Flækøy   4:05:18
337 4435 Odd Marius Rosvold   4:05:18
339 4120 John Arild Hallingstad Kolbukameratene IL 4:05:24
340 4085 Lars Inge Eskfelt Åmåls Ok 4:05:27
341 4322 Magnus Svensson Dalslandspolisens IF 4:05:31
342 3102 Cato Dovland Fossum IF / Statkraft 4:05:35
343 3138 Paal Berg Røa IL, Telenor BIL 4:05:36
344 3342 Bjarne Risløw   4:05:37
345 3776 Magne Orderløkken Skedsmo Skiklubb 4:05:53
346 4731 Frode Mjølner Glemmen VGS 4:06:06
347 3718 Per Erik Kvam Kongsberg Seatex BIL 4:06:16
348 4200 Svend Wiig Langen Konnerud IL 4:06:19
349 3121 Ulf Fjelldal Rustad IL 4:06:41
350 4188 Øyvind Kolstad   4:06:50
351 2956 Herbjørn Kolstad Namdalseid 4:06:58
352 3952 Rasmus Asbjørnsen Haavind BIL 4:07:07
353 4263 Jan Nistad Dale IL 4:07:08
354 3934 Helge Sætre Asker skiklubb / Team C3C 4:07:15
355 4804 Dag Sannerhaugen ESK 4:07:17
356 3413 Lars Tallhaug Mangenfjellet Langdistanse 4:07:20
357 4418 Nicolai Løvenskiold Overtoppen 4:07:37
358 2810 Martin Myhrberg Ockelbo SK 4:07:46
359 5399 Odd Arild Volden IL Skauga 4:07:51
360 3656 Jon David Haugse Fossum IF 4:07:59
361 3455 Ole Christian Bang Hamar Skiklubb 4:08:08
362 3737 Håkan Lund Skiforeningen 4:08:12
363 3262 Sigmund Lavik   4:08:19
364 3628 Leonid Goloubkov Russian Worldloppet team 4:08:26
364 9696 Andrei Dudarev EWC 4:08:26
366 4247 Gunder Moe SCA - Ski Club Arlberg 4:08:35
367 3384 Pål Vidar Sollie Kjelsås IL 4:09:06
368 4229 Olav Madland Acando BUSS 4:09:10
369 3410 Torbjørn Sørlie Nittedal Banquet Racers 4:09:26
370 4131 Gunnar Haug Ål 4:09:37
371 4285 Bjørn Sagmo Norcem/Leca/Bygg.no 4:09:41
372 3538 Hans Petter Sevang Statkraft BIL 4:09:53
373 11340 Michael Thorén Motala aif 4:10:05
374 3116 Arnfinn Eskild Norcem/Leca/Bygg.no 4:10:20
375 3179 Arild Haugen Telenor 4:10:35
376 7246 Henning Tidemann LIL 4:10:43
377 4352 Jon Worren   4:10:50
378 3702 Anders Kallerud Skiforeningen 4:10:56
379 5170 Ivar Humberset Volda TI 4:11:15
380 3060 Christen Tellefsen Norsk Luftambulanse BIL 4:11:21
381 9483 Fabio Ruatti Running and more team 4:11:39
382 3127 Rune Fossum Ottestad IL 4:11:48
382 11569 Bård Hjorth Melkesyras venner 4:11:48
384 6111 Sturle Omdal Sandnes IL 4:11:56
384 3794 Atle Roaldstveit Vang Skiløperforening 4:11:56
386 3137 Sigurd Germundson HEMING IL 4:12:05
387 4304 Kjell Inge Solhaug Vadheim IL 4:12:12
388 2292 Fred Tjernsli SK Rye 4:12:16
389 3425 Olav Underdal Veidekke BIL 4:12:25
390 9963 Thomas Kantenseder Sausewind 4:12:31
391 2089 Tomas Bjernudd   4:12:40
392 3002 Svein Pettersen Gjøvik skiklubb 4:12:43
393 3502 Svein Erik Nilsen UNIT4 BIL 4:13:09
394 3612 Kjartan Farestveit   4:13:19
395 4778 Jon Ramm-Pettersen Team LeasePlan Go 4:13:29
396 4370 Håkon Aass   4:13:34
397 3751 Bo Jensen   4:13:54
398 3602 Gudmund Reidar Eiksund NTNU-BIL 4:13:57
399 4439 Hans Gunnar Thorsen Sarpsborg Bandyklubb 4:13:59
400 4324 Svein Sælid   4:14:15
401 3493 Gunnar Berge Rustad IL 4:14:30
402 4156 Svein Åge Hustuft Runar ski / Jotun b.i.l. 4:14:31
403 3787 Jostein Mjønerud Østmarka IL 4:14:41
404 5117 Birgir Gunnarsson Island 4:14:57
405 4251 Lars Myhre Norcem/Leca/Bygg.no 4:15:01
406 4135 Trond Haugstad Stokke il 4:15:20
407 3821 Hans Skari Lyn Ski / Rye SK 4:15:32
408 5410 Svein Egil Stakvik Skaret skiforrening 4:15:34
409 4205 Frode Larsplass Norcem/Leca/Bygg.no 4:17:14
410 4877 Timo Virenius   4:17:55
411 4947 Roy Vidar Furuseth Furuseth Motorsport 4:17:56
412 5962 Per Sandgren   4:18:00
413 4366 Frode Aarseth Bjerke IL Ski/Teamvintersport 4:18:07
414 6717 Knut Arne Røe LØRENSKOG SKIKLUBB 4:18:20
415 3893 Per Kristian Vange Rælingen 4:18:27
416 5228 Jerzy Krol Björnstorps IF 4:18:33
416 2130 Kristian Fæste DFI-Ski 4:18:33
418 5480 Torkel Wæringsaasen Rockwool 4:18:34
419 3694 Odd-Sverre Johansen Syril il 4:19:01
420 3648 Runar Hansesætre Schneider Halden 4:19:19
421 4541 Egil Brenden Næroset IL 4:19:37
421 4739 Rune Myren SKOGN IL. 4:19:37
423 5525 Lasse Petersen Rustad IL 4:19:45
424 4699 Kai Willy Kristiansen   4:19:49
425 4165 Ingar Jensen Team Fjella 4:19:52
426 6135 Roar Holtedahl Telenor BIL 4:20:01
427 10464 NOEL FABRICE France 4:20:09
428 3708 Rune Kavlie Telenor 4:20:50
429 4890 Hans Kristian Øfstaas Trøgstad Skiklubb/Hafslund Nett 4:20:51
430 5558 Jaroslav Travnicek AK Drnovice 4:20:56
431 4457 Morten Berg Søndre Ål Sportsklubb 4:21:27
432 4628 Trond Hammeren Hurdal IL 4:21:44
433 4635 Torbjørn Haug Årdalstangen IL 4:21:46
434 4008 Carl Kohl-Larsen Sand IL 4:22:00
435 4392 Anders F. Dege   4:22:17
436 9249 Gerhard Eisl WSV Strobl 4:22:19
437 3687 Lars Petter Jensen Hellerudtoppen 4:22:28
438 4337 Eivind Ole Tveter Fet skiklubb 4:22:36
439 3225 Rune Jensen Try 4:22:38
440 3753 Stefano Martello Gruppo Sportivo Alpini. Asiago 4:22:40
441 4910 Øyvind Stubsjøen Veien Tilbake/Hassel 4:22:50
442 4368 Nils Einar Aase Statoil BIL 4:23:41
443 4364 Audun Aanesland   4:23:42
444 4768 Jyrki Peltonen Torikahvila Marski 4:23:43
445 4794 Henning Røsholt Norcem/Leca/Bygg.no 4:23:54
446 3813 Tore Sandem Askim IF Ski 4:23:58
447 3563 Leif Kåre Besseberg   4:24:10
448 4390 Per Celén IK Stern 4:24:11
449 4248 Vidar Moen Norcem/Leca/Bygg.no 4:24:34
450 3879 Erik Torkelsen   4:24:41
451 4028 Jan Otto Andresen Aktiv mot kreft 4:25:01
452 5007 Geir Bergheim Fossum IF - Genus BIL 4:25:03
453 3796 Kim Tronrud   4:25:18
454 3620 John Egil Flatval   4:25:26
455 4737 Reidar Myhre Thommessen BIL 4:25:30
456 4690 Terje Arild Kveane IL Bjørn 4:25:34
457 4450 Ole Jørgen Kolstad Søndre Høland IUL 4:25:47
458 4470 Svein Trondsen Motbakken IL 4:25:48
459 4853 Terje Tamnes Vang Skiløperforening 4:25:53
460 4461 Hans S Hagen Moen Sportsklubb 4:25:58
460 4408 Matteo Mezzena Running and more team 4:25:58
462 4763 Arild Orvedal VIK IL 4:26:06
463 4726 Lars Mehus Holmen IF/Aker Solutions 4:26:46
464 4707 Lars-Ketil Liane Fredrikstad Skiklubb 4:27:19
465 4362 Jon Olav Vikøren Aafedt VIK IL 4:27:28
466 3843 Stein Solvik Rustad IL 4:27:38
467 4402 Kjell Petter Braute Ørskog 4:27:46
468 4159 Ove Høiseth Vanvik IL 4:27:47
469 5397 Terje Smith Kværner Xtra 4:27:56
470 5099 Johannes Gardien Spjelkavik 4:27:57
471 6307 Bo Granstedt IK Hakarpspojkarna 4:28:00
472 1923 Ove Martin Svae Norcem/Leca/Bygg.no 4:28:05
473 5424 Svein Svendsen TTIF 4:28:35
474 4269 Sigmund Olsen Andebu IL 4:28:42
475 4404 Anders Furéh   4:28:56
476 4529 Anders Næstad Bjølseth Strandbygda Ski / Forsvaret 4:29:05
477 4926 Håkon Dahl Flimmer og trimmer 4:29:12
478 8921 Takashi Sakurada MYBRA SKI TEAM JAPAN 4:29:13
479 3828 Jan Skogheim Team Furutangen/Åslia skilag 4:29:38
480 4415 Robert Svensson OK Kolmården 4:30:11
481 5401 Ivar Solhaug Fana IL 4:30:26
482 4898 Eivind Aaen Tynset IF 4:30:31
483 5456 Øyvind Tveter Steeldim AS 4:30:42
484 4001 Hans Jørgen Haug Arnadal IL 4:30:51
485 4578 Per Eriksson   4:30:58
486 4268 Runar Ofrim Skiforeningen 4:31:06
487 5503 Robert Aksnes   4:31:08
487 6161 Anders Nielsen   4:31:08
489 3951 Terje Vister Bækkelagets SK 4:31:10
490 3476 Patrik Hallman IKJ Haninge 4:31:35
491 5236 Erling Landsværk Aibel 4:31:48
492 4896 Håkon Øverli   4:32:49
493 4348 Lorenzo Williams Team Skigo 4:32:59
494 3771 Terje Nyen   4:33:12
495 6658 Asbjørn Vattøy Kleven Verft AS 4:33:19
496 5051 Øystein Djuve Sauda IL 4:33:35
496 4786 Peter Roll København Skiklub 4:33:35
498 4935 Johannes Nævdal UNIT4 BIL 4:33:44
499 9706 Andreas Luck   4:33:50
499 3873 Pål Anders Thomas Hjellnes Consult/ Høvik IF 4:33:50
501 4513 Anders Bakke Koll IL 4:34:02
502 5120 Knut Rune Hagen Bjørn Myhre Sport 4:34:04
503 5075 Finn Ernø Nesodden IF 4:34:58
504 4589 Einar Grimstad Lillehammer cykleklubb 4:35:08
505 6406 Knut Arne Johnsen VD Bedriftsidretslag 4:35:29
506 5082 Morten Glenna Tønsberg Triathlonklubb 4:35:51
506 5982 Sindre Slettestøl Gjerdsvika IL 4:35:51
508 4704 Anders Larsson Gjelleråsen IF 4:36:00
509 4316 Hans Anton Stubberud   4:36:41
510 5845 Ole Halvor Listul Heddal IL 4:36:51
511 5979 Are Skurdal Norcem/Leca/Bygg.no 4:36:53
512 11560 Morten Engeflaen   4:37:04
513 5302 Øyvin Myrmel Syril 4:37:13
514 9299 Tobjørn Heggedal Realbygg 4:37:34
515 3503 Fredrik Nilsson Lysekil skid & löparförening 4:37:58
516 5300 Torgeir Strøm Skiforeningen/Klima- og miljødepartementet 4:38:03
517 3944 Bo Strand Orienteringsklubben Linne 4:38:07
518 6173 Hans Edvard Aasen   4:38:24
519 6127 Rune Tveiten   4:38:34
520 4944 Markus Dexheimer SektForum 4:38:43
521 5858 Peter May Endurance Alchemy Lab 4:38:47
522 9122 Timo Heinola   4:38:57
523 6017 Bjørn Sveum Nordic Ski Team 4:39:04
524 5340 Mikael Peterson Falköpings AIK sk 4:39:05
525 11106 Mark Hanssen   4:39:10
526 4678 Pål Kloster Holmen IF/Aktiv mot kreft 4:39:13
527 4438 Urban Stjernqvist Lysekils skid & löparförening 4:39:17
528 3818 Øystein Seljegard Asplan Viak BIL / Skimt 4:39:24
529 5766 Kjell Hornslien Strindheim 4:39:27
530 4455 Håkan Almqvist Nybro Skidklubb 4:39:36
531 6780 Frode Endresen   4:39:53
532 5821 Tore Langballe IL Jardar 4:39:56
533 5629 Lars Borg   4:40:06
534 4728 Ole-Hermann Meløy   4:40:42
535 9472 Stig Gøran Nystrøm Rognan IL ski 4:40:43
536 5461 Øystein Undrum   4:40:51
537 3968 Peter Westerlund IKJ Haninge 4:40:59
538 5268 Arve Lunestad   4:41:02
539 5380 Per Ivar Silkoset   4:41:11
540 5568 Geir Olav Håland Sandnes IL 4:41:15
540 4998 Håkon S. Bakken Langlia IL 4:41:15
542 5652 Odd Johan Dalberg   4:41:16
543 3426 Ragnar Utby Ottestad IL 4:41:25
543 5655 Øyvind Degnes Haukåsen øl og jogg 4:41:25
545 4584 Mikhail Fedorov Polar Bear 4:42:23
546 5260 Øyvind Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 4:42:29
547 5203 Ola Semb Røa IL 4:43:00
548 5988 Terje Solberg   4:43:05
549 6377 Roger Hopland Førde il 4:43:06
550 4818 John Olav Skaug Kolbukammeratene 4:43:15
551 5438 Rune Teigen   4:43:19
552 6492 Bjørn Myrvold Kjelsås IL 4:43:29
553 5070 Helge Endresen   4:43:30
554 4355 Ivar Øien IL TRY 4:43:31
555 5404 Geir Solli Embriq BIL 4:43:47
556 6326 Tor Arne Hafstad   4:43:55
557 6381 Knut Hovem   4:44:03
558 5783 Bjørn Instanes Fana Langrenn 4:44:30
559 5984 Nils Magne Slinde Syril 4:44:33
560 6459 Graham Longford   4:44:43
561 9250 Wolfgang Eisl WSV Strobl 4:44:56
562 11346 Bård Ove Fagerli St.Olavs hospital 4:45:05
563 4703 Hallgeir Roald Langbråten Nammo BIL 4:45:29
564 5165 Roar Holter Tavlebyggeren Hamar 4:45:38
565 4509 Endre Vik Arset NGK Utbygging AS 4:45:41
566 5756 Martin Hoelzle SC Drusberg 4:45:47
567 4327 Arne Tormod Søraas Skauga 4:46:17
568 5539 Vidar Augustin Team Augustin 4:46:18
568 4978 John Rudi   4:46:18
570 6524 Bruno Perrier   4:46:39
571 5315 Tollef Nyberg Rye 4:47:08
572 6874 Pavel Zimola Ski&Bike Centrum Radotín 4:47:44
573 5004 Runar Finnstun Espa il 4:47:59
574 5101 Håkan Gedda SK Hylte 4:48:15
575 11128 Geir Frode Leden   4:49:01
576 6257 Jørn-Atle Erichsen Stavanger Skiklubb 4:49:42
577 5324 Leif Stefan Olausson Ringkollen Skiklubb 4:49:43
578 10399 Hans Bakke Alvdal IL 4:49:51
579 6715 Ralf Pankalla IKHP 4:50:03
580 5522 Knut Johansen Næroset IL 4:50:04
581 7329 Olav Morten Ude Statsbygg 4:50:16
582 9921 Bengt Hemmingsson Bodsjöböle SK 4:50:19
583 4401 Jacob Bilgrav Holte Ski 4:50:25
584 3101 Martin Danielsen Gjensidige Sport 4:50:43
585 5025 Morten Breili Bjørndal IF 4:51:47
586 19163 Olav Øverli Bull ski og kajakk 4:51:56
587 5012 Kjetil Berntsen Langhus 4:52:20
588 6399 Svein Magne Jemtegård Valldal IL 4:52:22
589 6143 Odd-Hugo Pedersen Nordreisa IL 4:52:43
590 7969 John Kåre Sæther Hemne Sykkelklubb 4:53:01
591 11296 Lars Schlegel   4:53:07
592 5781 Ain Inno Norcem/Leca/Bygg.no 4:53:11
593 5510 Alf Vee Midtun Åndalsnes Idrettsforening 4:53:31
594 6003 Otto Strandvig Holte 4:53:59
595 4035 Bill Baldus Hoigaards 4:54:04
596 5998 Øyvind Stevenson   4:54:10
597 4793 Mikael Rönnlund Ockelbo SK 4:54:17
598 6016 Tore Eivind Sveen Jardar 4:54:30
599 4756 Lars-Erik Nygaard Asker Skiklubb 4:54:34
600 4769 Craig Pepin Mansfield Nordic 4:54:40
601 6048 Arne Tømmervik Eidsvoll Værks Skiklubb 4:55:10
602 4698 Jon Kristiansen MjøsSki 4:55:20
603 5354 Giancarlo Rigoni   4:55:36
604 4937 Robert Olsen Botne Skiklubb 4:55:46
605 4424 Peter Grant   4:55:47
606 11434 Lars Lundin Korsnäs SK Falun 4:55:56
607 6497 Per Christian Nielsen Ingen 4:56:02
608 5274 Arne Lønstad Vind IL 4:56:36
609 5850 Åmund T. Lunde Skiforeningen 4:56:48
610 5839 Dag Johnny Lian Andebu IL 4:57:00
611 9136 Tor Erik Mørk   4:57:02
612 7371 Vidar Broberg Fet Skiklubb 4:57:07
613 6663 Kjell Erik Vingebakken Østre Toten Skilag 4:57:23
614 6551 Gustav Rydén Lerums SOK 4:57:42
615 6036 Knut Toftemo Esko-Graphics Kongsberg 4:57:52
616 5377 Konrad Sel Ottestad IL 4:58:26
617 6024 Rolf Johan Sørli Granli IL 4:58:31
618 6539 Webjørn Riise BTC 4:58:32
619 6546 Ole Rostad   4:59:02
620 6238 Rolf E F Christiansen Fana IL 4:59:04
620 5997 Svein Steinsvoll   4:59:04
622 5602 Anders Bache-Mathisen   4:59:14
623 5714 Thomas Gude Holmen IF 4:59:16
624 7217 Trond Sundseth TrønderEnergi 4:59:19
625 9812 Hans Trygve Birkeland   4:59:20
626 6365 Bjørn Hofsli   4:59:24
627 5084 Are Kvernmoen Siemens bedriftsidrettslag 4:59:25
628 6465 Frank Løvli Norcem/Leca/Bygg.no 4:59:39
629 6412 Lars Fredrik Karlsen Flimmer & Trimmer 5:00:00
630 4752 Richard Nordberg If Ski team Skåne 5:00:13
631 5673 Bjørn Engh Norcem/Leca/Bygg.no 5:00:14
632 5970 Tom Simensen Knmm 5:00:18
633 5366 Erlend Røhnebæk   5:00:28
634 5699 Gaute Frøisland   5:00:44
635 6567 Peer Sandborg Tax & Legal BIL 5:00:49
636 8909 Stefan Risberg   5:00:59
637 6338 Jøran Karenstuen Veidekke BIL 5:01:10
638 6421 Oskar Andreas Kleven Follo Sykkelklubb 5:01:15
639 4992 Geir Asphaug JOH BIRKEN TEAM 5:01:24
640 5056 Guttorm L. Egge SpareBank 1 Markets 5:01:49
641 6248 Ståle Daae Bjørn West IL 5:02:20
642 6164 Per Gunnar Norderhaug Trysil SK 5:02:21
643 5342 Egil Prestløkken Ås IL 5:02:41
644 6096 Fredrik Kveen Dagens Næringsliv 5:02:50
645 5473 Atle Wibe   5:02:59
646 11049 Erik Ellingstad Mjølfjell Skilag 5:03:20
647 6853 Martin Bøhler   5:03:21
648 6171 Odd Strømsnes Fossum & Technip Norge 5:03:34
649 9066 Nicklas Grönberg   5:03:46
650 10381 Walter Abderhalden Sarsura Zernez 5:04:10
651 8210 Pedro Mira   5:04:55
652 6771 Johan Padel Lillehammer Skiklub 5:05:10
653 5323 Viacheslav Odokhovskiy   5:05:16
654 5421 Bjørn Sveen Hamar Skiklubb 5:05:30
655 5521 Peter Jansson Spikbodarnas IK 5:05:40
656 7326 Peeter Puhke Sport Club Metsasõbrad 5:05:41
657 6427 Sergey Kostynich   5:06:02
658 4543 Tom Brinck-Mortensen   5:06:06
659 6679 Sergey Zaikov Kongsberg Maritime 5:06:23
660 6334 Bjørn Hansen Team Hansen 5:06:33
661 6756 Bjørn Ramsland Narvik Skiklubb 5:06:36
662 5802 Bjørn Kaspersen Toyota BIL 5:07:06
663 6536 Ole Martin Rekslen   5:07:55
664 4860 Per Torgerhagen Norsk Tipping BIL / Ottestad Ski 5:08:17
665 5676 Ove-Egil Eriksen Næroset IL/Gjensidige 5:08:41
666 6623 Trond Sydskogen Haldens Roklub/Tistedalens frilutfslag 5:09:24
667 6007 Anton Bø   5:09:29
668 7343 Lars Nordhild Rønning London Region Nordic Ski Club 5:09:47
669 5609 Arne Berdal Jotron BIL 5:10:07
670 6818 Sverre Berg Driv IL 5:11:04
671 6204 Yngvar Bendiksen Nordmegling 5:11:15
672 5636 Pål Brenni Norcem/Leca/Bygg.no 5:11:41
673 6350 Lars Kristian Hemstad Flimmer og trimmer 5:11:45
674 6969 Thorbjørn Helleberg VESTRINGEN IL 5:12:00
675 5798 Finn Kamås Skiforeningen 5:12:01
676 4907 Lars Oma Kjelsås IL 5:12:06
677 5338 Alain Peney   5:12:35
678 6394 Fredrik Höök OK Skogshjortarna 5:13:28
679 5135 Øyvind Hartveit Volkswagen 056 5:13:31
680 5786 Ditlef M. Jacobsen   5:13:39
681 5716 Finn Einar Graff Nordre Trysil IL 5:13:53
682 7113 Arild Nielsen Norcem/Leca/Bygg.no 5:14:14
683 5930 Otto Svein Ramsdal Flora Ck 5:14:19
684 5964 Roy Tore Sandnes Rauma Sykkelklubb 5:14:47
685 6168 Jarle Skaug Stokke il 5:14:51
686 6252 Torgrim Eikeland Promis 5:15:11
687 6842 Ronald Brennbakk Hattfjelldal IL 5:15:47
688 6870 Øyvind Dokken TeleComputing 5:15:52
689 6996 Tore Hukkelberg Brødr. Hukkelberg 5:16:20
690 6192 Torstein Evensen Sweco BIL 5:16:28
691 11075 Edgar Fuchs   5:16:32
692 5757 Leif Hole Vindafjord IL / Omega AS 5:16:37
693 5587 Erik Røhne Andersen Ås IL 5:16:50
694 6241 Torbjørn Dahl   5:17:39
695 11059 Skjalg Espedal Bjerkreim IL ski 5:17:49
696 9385 Leo Andre Lorås Posten 5:17:54
697 6390 Even Høydahl Kil Ski 5:17:55
698 6117 Arne Aalberg Trondhjems skiklub 5:17:56
699 7081 Arne Lilleng Vinmonopolets Sportsklubb 5:18:12
700 6569 Hans Petter Schive Lillehammer 5:18:51
701 841 Roy Lund   5:18:57
702 7094 Lasse Löyttyniemi Killon Kotkat 5:19:03
703 10651 Jahn Stenseth Nielsen Holmsbu IF 5:19:10
704 9221 Nils Broen Norcem/Leca/Bygg.no 5:19:38
705 6572 Harald Selsaas   5:19:55
706 7104 Jahn Andreas Mæland Lyn Ski 5:20:02
707 9093 Tor Arne  Moen Midt-Norsk Byggservice 5:20:31
708 8896 Arkadiy Petreykin   5:20:39
709 7542 Kristoffer Helgerud Lier IL 5:21:03
710 10248 Torbjørn Buer   5:21:09
711 5928 Ole Johan Prytz Team KP 5:21:12
711 4817 Arnfinn Skaug TeleBIL Lillehammer 5:21:12
711 6363 Kjell Arne Stene Hoff Skiforeningen 5:21:12
714 7632 Pim Laken SLT 5:21:15
715 5136 Espen Haraldsen FMC Technologies 5:21:35
716 6688 Jan Erik Øygard Førde il 5:21:45
717 10658 Eirik Nåmdal   5:21:47
718 9691 Martin Dobes Chýnice 5:22:10
719 6220 Åge Kristian Bjørge Ck Øst 5:22:48
720 5569 Andres Kööp EWC 5:22:57
721 6541 Tore Bjørn Ringås CK Elverum 5:23:54
722 6235 Johannes Jr. Bye Rødenes IL 5:24:08
723 11176 Thomas Krähenbühl   5:24:32
724 7493 Ralph Willi Gantenbein Team Nordic Egga 5:24:54
725 6907 Roland Frick Madshus Team Liechtenstein 5:25:27
726 7350 Jarle Håkerud Skedsmo Skiklubb 5:25:47
727 5847 Odd Arne Ludvigsen   5:25:59
728 7481 Terje Wiggo Fluske Moss skiklubb 5:26:00
729 7401 Ulrik Bayer   5:26:03
730 7554 Emil Hoch Team Nordic Egga 5:26:34
731 7317 Simen Karlstad Nitelva Cycle Club 5:27:01
732 6120 Håkan Eriksson ABB If 5:27:13
733 7149 Ole Johnny Paulsen   5:27:15
734 11281 Espen Rymoen RYGGEJOGGEN 5:27:33
735 9147 Morten Tveit   5:27:46
736 8175 Guttorm Kvalsvik Norsk Hydro BIL 5:27:48
737 9970 Uldis Kirtovskis   5:27:50
738 7325 Lars Erik Svestad Hakadal IL 5:27:56
739 6843 Ola Brevig Nordbygda/Løten Ski 5:28:16
740 7545 Arveh Helseth Aalesunds Roklub 5:28:40
741 5616 Andrea Bertolo SCI NORDICO TERME EUGANEE 5:28:45
742 6590 Tore Skovdahl   5:28:47
743 10245 Eystein Aspesletten   5:28:48
744 10644 Per Kristian Mørk   5:29:02
745 5919 Christian Gunni Pedersen Holte Ski 5:29:03
746 6226 Arnulf Bredesen Ullensaker CK 5:29:07
747 11454 Andrzej Guzinski Bieg Piastow 5:29:11
748 6673 Gunnar Wiig Asker og Bærum brannvesen 5:29:42
749 6974 Per Hjermann   5:30:24
750 5632 Dag Gunnar Brekke Voss Bokseklubb 5:30:29
751 6863 Igor  Sulemenkov EWC 5:30:30
752 7000 Gisle Høgetveit Norcem/Leca/Bygg.no 5:30:41
753 7163 Christer Samuelsson   5:31:43
754 7748 Svein Ivar Rød   5:32:17
755 7018 Torbjørn Holte Drangedal IL 5:32:37
756 6833 Halvor Bjørnbeth   5:32:45
757 7484 Michal Friedrich Tenis Travniky Otrokovice 5:32:53
758 5362 Trygve Glad Slokvik Ottestad IL SKI/Gjøvik VGS IKTAVD 5:32:54
759 8409 Jerker Danarp   5:32:57
760 6294 Jan-Olof Furehed Stockholms rullskidsklubb 5:33:18
761 7640 Svein Leth-Olsen Austrått SK 5:33:19
762 7764 Lars Sandstad Asker Skiklubb 5:33:39
763 7756 Øystein Sagelvmo   5:33:59
764 6104 Atle Sponberg   5:34:07
765 11161 Harald Kjensli Volkswagen 780 5:34:08
766 6271 Svein Erik Fatnes Team Storm Sikkerhet 5:34:51
767 6919 Per Einar Gjerdalen Flis&Interiør as 5:35:30
768 10241 Ronny Sørby Forsvaret 5:35:31
769 7963 Olle Hulteberg   5:36:37
770 7562 Sigurd Hov   5:36:50
771 6416 Øystein Kjellstadli   5:36:52
772 6191 Kjell Andresen 001 Volkswagen 5:36:59
773 10266 Svein Bjørn Dyrhovden   5:37:05
774 6435 Willy Kvilten Hauerseter SK Nordkisa 5:37:19
775 11218 Jarle Ragnar Meløy Alsvåg IL 5:37:36
776 10393 Arno Thuerig   5:38:36
777 6865 Per Ivar Danielson   5:38:52
778 9346 Andres  Jaanus EWC 5:38:57
779 9455 Björn Olsson Soggy Vikings 5:38:59
780 9086 Jon Ragnar Aspnes Sørli IL 5:39:00
781 9499 Gunnar Sandvik   5:39:14
782 6667 Stian Westad   5:39:26
783 10647 Øystein Neerland Molde FK 5:39:34
784 6550 Tormod Rudland   5:39:37
785 8992 Michael Toft Væsel   5:39:40
786 7539 Jens Heie Norcem/Leca/Bygg.no 5:40:08
787 7374 Magnar Fjeldheim   5:40:16
788 6188 Jon Andersen Boc 5:40:24
789 7708 Christian Olesen Holte Skiklub 5:40:34
790 7847 Tormod Thingstad Vikersund 5:40:59
791 10287 Jörg Kummetz Sausewind 5:41:14
792 7009 Henrik Jakobsen ATEA 5:41:45
793 7175 Harald Borthen Singstad Forsvaret 5:42:08
794 6478 Bjørn Erik Meinicke IL Jutul 5:42:13
795 10255 Eirik Pedersen Sandnes il Finnmark 5:43:16
796 10638 Jiri Musil   5:44:30
797 9870 Henrik Feddersen Holte Ski 5:44:41
798 10024 Stuart Morgan   5:44:43
799 9191 Gunnar Mange Bakken Veten IL 5:44:54
800 5828 Svenn Larsen Dagens Næringsliv 5:45:36
801 6259 Øivind Eriksen Kirkens bymisjon 5:46:46
802 11124 Osmund Hjelle   5:47:22
803 7079 Per Oddvar Lien Kyrkjebø 5:47:28
804 7435 Claus Carlsen Københavns skiklub 5:47:58
805 9020 Ivar Holtet   5:48:40
806 7500 Eivind Gjerde Norodd 5:48:49
807 7419 Alf Arne Borgund   5:48:58
808 7972 Lasse Baugerud   5:49:00
809 11256 Freddy Pedersen Sand IL 5:49:01
810 7769 Beat Schwerzmann   5:49:10
811 9208 Johan Bernalt Soggy Vikings 5:49:12
812 7938 Kjetil Grønskag   5:50:27
813 8227 Jan Olav Nilsen   5:50:37
814 7673 Dirk Martinssen Sausewind 5:50:41
815 11573 Hans Midthaug Nordre Land Brannvesen 5:51:07
816 7059 Svein Kumle Gjensidige Sport 5:51:44
817 7083 Tom Ljungquist Glåmdal SK 5:52:07
818 10034 Dag Oddvar Norheim Aure Idrettslag 5:52:37
819 7304 Andre Aarøen   5:53:07
820 5713 Iver Nicolai Gjersøe Oslo Kajakklubb 5:53:39
821 4693 Jari Kokkonen   5:53:50
821 7523 Tom Erik Guttulsrød Moss skiklubb 5:53:50
823 6628 Torbjørn Karstensen Sæther   5:54:55
824 7726 Svein Erik Oseid Hivert 5:55:09
825 8193 Kristian Lyngbo   5:56:30
826 7544 Øyvind Helmersen Fet skiklubb 5:57:47
826 10459 Morten Eriksen   5:57:47
828 8048 Erik Dagestad   5:58:32
829 8381 Ivars Zvirbulis   5:59:47
830 6929 Torgeir Gulbrandsen   6:01:31
831 1017 Erik Holme Aktiv mot kreft 6:01:42
832 11260 Opletal Petr PM Trinec 6:02:05
833 7567 Jan-Erik Hunn   6:02:10
834 7684 Bjørn Moen Kil-ski 6:02:38
835 7087 Hans Jacob Lundbye 040 6:02:45
836 8507 Werner Sveum Torpa Ski 6:02:50
836 11516 Dag Andersen Halseth Dags garage 6:02:50
838 8247 Emanuele Panza   6:02:54
839 6670 Pål Remi Westrum Forsvaret 6:03:15
840 6554 Jon Rødseth Sherpa Consulting 6:03:36
841 8740 Niels Haahr   6:04:11
842 7370 Sveinung Austefjord Team Østersund 6:04:21
843 8128 Leos Havel OB Vrchlabi 6:04:53
844 4412 Mikael Olsson   6:06:15
845 6888 Tore Andreas Engmark   6:06:33
846 8147 Geir Høyberg Skodje Il 6:06:50
847 7210 Stig Strøbæk   6:06:53
848 11173 Jindrich Kotyza Linde Czech Republic 6:07:13
849 7583 Trond Ivar Jahren Norcem/Leca/Bygg.no 6:07:15
850 7476 Jan Erik Finnerud   6:07:24
851 7407 Morten  Bergmann Team Superselma 6:07:41
852 7069 Torbjörn Landenberg CK Hymer 6:07:44
853 8186 Øyvind Lilaas   6:08:17
854 4559 Terje Dahl   6:08:36
855 8685 Sergey Grachev   6:09:33
856 11288 Gjermund Sand Rendalen il 6:11:21
857 8091 Fredrik Ganning   6:11:22
858 8844 Judr. Tomas Michalek   6:11:27
859 10096 Øyvind Rønhovde   6:12:23
860 7858 Tore Tveitan   6:12:35
861 8860 Mads Nedergaard OK Sorø 6:12:37
862 11534 Stein Ågnes Søre Ål IL 6:12:40
863 6900 Henning Finstad Førde 6:12:51
864 7412 John Kristian Bergum Norcem/Leca/Bygg.no 6:14:07
865 6958 Esben Haugli   6:16:24
866 11235 Geir Chr Nielsen   6:17:26
867 11412 Rolf Endre Moen Sport 1 Strandtorget 6:17:55
868 10800 Espen Edsem Øren Commitment 6:17:57
869 8302 Ingar Solberg   6:17:59
870 11519 Olav Fuglestrand   6:18:02
871 8031 Per Egil Bråten   6:18:50
872 8112 Per Ivar Halvorsen YNWA 6:19:37
873 10411 Martin Biehl   6:20:09
873 8621 Atle Mikal Carlsen Statoil Bil Kårstø 6:20:09
875 7216 Roger Sundkjer Asker Skiklubb 6:21:28
876 9923 christer hernström Ik omega 6:21:47
877 10824 Patrik  Älgemon   6:22:16
878 8415 Tommy Hansen Veien Tilbake 6:23:12
879 8764 Jan Erik Karlsen Toten Kranken 6:23:23
880 7683 Tore Mjaavatn   6:23:29
881 8989 Bertil Vedde   6:23:58
882 11381 Pål Østerud   6:24:20
883 8121 Frode Harsjøen   6:25:05
884 9067 Trond Grønland Østby IL 6:25:32
885 7521 Frode Gustavsen Ask Fotball 6:26:36
886 9677 Daniele Castagna Unofisso 6:27:31
887 7420 Leif Brandeggen Solid Search@Selection 6:27:37
888 9447 Carl Mangor Olsen   6:28:37
889 9664 Gert Vognstoft   6:28:49
890 9320 Ola Holter Norcem/Leca/Bygg.no 6:29:30
891 11205 Frank Madsøy   6:30:09
892 7298 Helge Øien   6:30:35
893 8622 Jakob Christensen   6:30:36
894 10187 Lars Vinther Vinthers Ski Club 6:30:41