Resultater Birken - Birkebeinerrennet 2018 - Menn 30-34 år



Resultater Birken - Birkebeinerrennet - 54 km, klassisk
Rena til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 17. mars 2018

Arrangementstype: Langrenn

Resultatliste Klasse Menn 30-34 år- Uoffisielle resultater
NB! Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen.

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 8 Øyvind Moen Fjeld Team Santander 2:35:38,7 +0:00
2 5 Ilia Chernousov Bauer Ski Team 2:40:41,6 +5:03
3 177 Morten Eide Pedersen Team BN Bank 2:41:02,4 +5:24
4 30 Rikard Tynell Team Tynell 2:44:45,1 +9:06
5 62 Anders Gløersen Team Oslo Sportslager - Rustad IL 2:45:02,8 +9:24
6 23 Jens Eriksson Team Tynell 2:47:35,2 +11:57
7 17 Markus Ottosson Lager 157 Ski Team 2:47:36,7 +11:58
8 11 Tore Bjørset Berdal Team Koteng 2:48:47,9 +13:09
9 219 John Christian Deighan Hanssen OPIL 2:52:25,9 +16:47
10 50 Kristoffer Nielsen Skigo XC Team 2:53:10,1 +17:31
11 257 Petter Jr Northug Strindheim IL 2:57:48,8 +22:10
12 175 Oddvin Halvorsen Offigstad Øyer-Tretten IF 2:57:52,2 +22:13
13 108 Lars Engseth Lillehammer Skiklub/ Team Mosetertoppen Skiline 2:59:08,7 +23:30
14 69 Petter Kaarby LYN SKI Moseteråsen 2:59:50,5 +24:12
15 109 Robert Eriksson Björkfors GOIF 3:02:38,2 +27:00
16 166 Christian Melsom Myhre Team Milslukern Sport-Driv Trening 3:04:38,2 +29:00
17 242 Ragnar Gundersen Koffeld Team Milslukern - Driv Trening 3:05:18,8 +29:40
18 760 Lars Amund Toftegaard Røa IL/Skiforeningen 3:05:28 +29:49
19 222 Stian Stærkeby Jelstad Rustad IL 3:05:46,3 +30:08
20 678 Johan Landrø Vestbyen IL / Multiconsult 3:06:05 +30:27
21 751 Martin Stuge Bånerud IL Koll / Team Baker Hansen 3:06:11 +30:33
22 248 Vegard Kjøs Egge Øystre Slidre il 3:06:52,1 +31:13
23 48 Ståle Fenstad Team Oslo Sportslager - Rustad IL 3:06:55,0 +31:16
24 174 Henning Halvorsen Offigstad Øyer-Tretten IF 3:08:26,9 +32:48
25 776 Torbjørn Vala Rustad IL 3:08:41 +33:03
26 1195 Hallvard Moian Nydal Njård 3:08:43 +33:05
27 212 Reinar Aaland Hornindal IL 3:09:00,8 +33:22
28 1015 Håvar Rimfeldt-Kvale Glipptak IL 3:10:32 +34:54
29 66 Magnus Bleken Team Mosetertoppen Skiline 3:11:18,8 +35:40
30 963 Hans Petter Lykkja   3:11:56 +36:18
31 168 Jonas Nermoen Etnedal Skilag 3:12:30,7 +36:52
32 718 Eirik Watterdal Slevik IL 3:13:33 +37:55
33 1031 Wimmer Sebastian SC Ruhpolding 3:13:39 +38:01
34 1080 Eivind Flugstad Østberg   3:14:27 +38:49
35 3964 Michal Drobník Beermental team 3:15:28 +39:50
36 1156 Steinar Fredriksen Nittedal 3:15:46 +40:08
37 956 Jacob Lindkvist NTNUI 3:16:26 +40:48
38 648 Tormod Haugstad Sør - Fron IL 3:16:52 +41:14
39 2199 Ole Christian Mork Milslukern Sport 3:18:58 +43:19
40 913 Torgeir Hoås RIL 3:19:17 +43:39
41 1069 Hågen Urseth Tolga IL / Rambøll BIL 3:20:13 +44:34
42 2036 Mads Novik Nilsen Hamar Skiklubb 3:20:36 +44:58
43 239 Eivind Haakenstad Godli Milslukern Sport 3:20:49,7 +45:11
44 1118 Gaute Glomlien Lyn Ski / Skillebekk Flyers 3:21:45 +46:06
45 1017 Magnus Ristvedt Milslukern Sport 3:21:54 +46:16
46 2164 Tore Bjelland EY Bil 3:22:01 +46:23
47 935 Frank Kjønsberg Teamsport1Lillehammer / Betonmast Hæhre AS 3:22:09 +46:31
48 1193 Geir Olav Larsen Ringkollen Skiklubb / SpennconRail 3:22:11 +46:33
49 258 Lars Petter Furuheim Bryn Team Raske Gutter 3:23:05,0 +47:26
50 1917 Glenn Elvestad Gjerdrum IL 3:23:23 +47:45
51 11465 Endre Elgshøen Backe Oppland BIL 3:23:42 +48:04
52 2090 Bjørn Sundvor Bjerkreim IL 3:24:20 +48:42
53 929 Petter Justad Lier Skiløberforrening 3:24:52 +49:13
54 2376 Kristian Finstuen Finstuen transport 3:25:01 +49:22
55 1106 Lars Erik Vandsvik Ytterøy Il 3:25:22 +49:44
56 2197 Roger Grøndahl Rygge IL 3:25:34 +49:55
57 2866 Eivind Gerhardsen   3:25:40 +50:02
58 2196 Martin Christensen Holte Ski 3:26:11 +50:33
59 1040 Vegard Solhaug Søndre Ål Spkl 3:26:13 +50:34
59 2002 Lasse Leth-Olsen NRBR 3:26:13 +50:34
61 928 Martin Jullum Halden Skiklubb 3:26:28 +50:50
62 940 Tore Krogsveen Ringebu/Fåvang 3:26:38 +51:00
63 2019 Mathias Meidell HEMING IL 3:26:51 +51:12
64 2104 Lars Theodorsen Team Milslukern Driv 3:27:01 +51:23
65 824 Lars Hovde Bakke Team Mosetertoppen Skiline/rudsbygd IL 3:27:04 +51:26
66 1058 Espen Tobiasson Bækkelagets SK 3:27:34 +51:56
67 2146 Kristoffer Selmer Team Milslukern - Driv Trening / Multiconsult BIL 3:27:36 +51:58
68 2158 Jørgen Schia Bergkameratene Ski 3:27:46 +52:08
69 1995 Asgeir Risheim Kvam Søre Ål IL 3:27:47 +52:09
70 1146 Raymond Lishaugen Nord-Odal IL 3:27:51 +52:13
71 762 Even Antonsen Kjellmyra IL/Martin M.Bakken AS 3:28:11 +52:33
72 1902 Magnus Callister PwC / Team Milslukern - Driv Trening 3:28:14 +52:36
73 2792 Andreas Olav Skjetne Team Stredet 3:28:19 +52:41
74 2887 Mads Christian Kigen Team Baker Hansen/Aktiv mot kreft 3:28:30 +52:52
75 1999 Nils Martin Langestrand Sande Sportsklubb 3:28:45 +53:06
76 1923 Odd Eirik Farestveit Accenture 3:29:02 +53:23
77 2470 Espen Langnes Lyngstad og Omegn Idrettslag 3:29:07 +53:29
78 2015 Gustav Martinsen Il Heming 3:29:08 +53:29
79 124 Lars Gurandsrud Knipen Kneikelag 3:29:17,3 +53:39
80 2117 Olav Vikmoen Øyer-Tretten IF 3:29:21 +53:43
80 1985 Kristian B. Kjelstad PWC Bil / Team Milslukern - Driv Trening 3:29:21 +53:43
82 2189 Ola Gunnar Weihe   3:29:50 +54:12
83 1960 Erik Hendrickson   3:30:02 +54:23
84 2191 Espen Andersen Prakt Bygg AS 3:30:11 +54:33
85 2732 Aleksander Løtvedt Fana IL 3:30:36 +54:58
86 2931 Sigve Eikrem Finnøy Molde og omegn IF 3:30:39 +55:01
87 11540 Kjetil Løvmon Holden PWC Bil 3:30:50 +55:12
88 61 Christoph Friedl xc-ski.de A/N Skimarathon Team 3:31:09,0 +55:30
89 11432 Truls Aastebøl Magnor UL 3:31:41 +56:03
90 2201 Daniel Erici Linköpings skidklubb 3:32:01 +56:23
91 1161 Per Lundell   3:32:17 +56:39
92 3237 Kay-Arne Bergåker Sandvik Otterøy IL 3:32:21 +56:43
93 2718 Andreas Landa IF Frøy 3:32:31 +56:53
94 2407 Kim Andre Hansen Nesodden/Pluggen Elektro 3:32:49 +57:10
95 2921 Martin Jun Øiestad Snarøya Spkl/Gimleveien 22AS/Tralletrillers ski 3:33:21 +57:43
96 659 Wilhelm Iversen IL dalguten 3:34:34 +58:56
97 2757 Simen Nysveen Moelven IL 3:34:46 +59:08
98 2364 Jørgen Danielsen Bossmo og Ytteren IL 3:35:36 +59:58
99 1933 Markus Glad Emblem IL 3:35:52 +1:00:14
100 3308 Simon Grøndahl   3:36:08 +1:00:30
101 2410 Nikolai Hassel Fossum IF 3:36:32 +1:00:54
102 1061 Martin Traaseth Strand Kajakk-Klubb 3:36:47 +1:01:09
103 11438 Kristian Haagensen Sveen Grue IL 3:37:32 +1:01:54
104 2669 Andres Heger-Bratterud Hasle 3:37:44 +1:02:06
105 11547 Nicklas Fastegård Oppdal Sykkelklubb 3:37:46 +1:02:08
106 2627 Bjørnar Engevik IL Runar 3:37:52 +1:02:14
107 5011 Andreas Næss HCK 3:38:11 +1:02:33
108 8892 Luca Lanfranchi valgandino 3:38:13 +1:02:35
109 11541 Eirik Michalsen Team Skitalk 3:38:21 +1:02:43
110 1083 Ole Amund Øvstehage VESTRINGEN IL 3:38:41 +1:03:02
111 3040 Simen Bjøringsøy Nydalens SK 3:38:59 +1:03:21
112 1145 Per Einar Kalnæs Brødrene Dahl IL/Team Milslukeren - Driv Trening 3:39:05 +1:03:27
113 4131 Trond Solbjørg Beinet Test Team 3:39:06 +1:03:28
114 3490 Johan Bjørnstad   3:39:12 +1:03:34
115 1049 Simen Sveum Brøttum IL 3:39:24 +1:03:46
116 2184 Rune Busch Sk Vidar 3:39:30 +1:03:52
117 2346 Ole Andreas Bjørnstad Hamar Skiklubb 3:39:45 +1:04:06
118 2656 Eirik Gurigard   3:39:46 +1:04:08
119 889 Christoffer Hagen NTNUI 3:39:48 +1:04:10
120 2680 Sverre Hoggen Volda Turn og IL 3:40:02 +1:04:24
121 2512 Tom Nordheim Gjøvik skiklubb 3:40:10 +1:04:32
122 2112 Rune Tungen   3:40:11 +1:04:33
122 2600 Richard Blålid   3:40:11 +1:04:33
124 2338 Øyvind Esse Berge PwC 3:40:23 +1:04:45
125 3029 Peder August Aune Holmenkollen Cycleklubb 3:40:24 +1:04:46
126 4114 Vegard Ruud   3:40:29 +1:04:51
127 856 Lars Olav Dybdal Gridy Design 3:40:31 +1:04:53
128 3168 Karl Levin Sävedalens AIK 3:40:42 +1:05:04
129 2431 Tore Hordvik Veritas BIL 3:40:54 +1:05:16
130 3698 Einar Sulheim SBFF 3:41:13 +1:05:35
131 2478 Vegar Lien MjøsSki/ Team Høygir 3:41:53 +1:06:15
132 3365 Magnus Løvstad   3:41:58 +1:06:20
133 2128 Gøran Aas ÅF Advansia 3:41:59 +1:06:21
134 1989 Bård Kloster Team Ryfylke 3:42:55 +1:07:17
135 3215 Marius Røe Nåvik Team Raske Gutter 3:43:25 +1:07:47
136 2898 Jørgen Ertnes HEMING IL 3:43:50 +1:08:12
137 3216 Rolf Inge Odden Os IL 3:44:18 +1:08:40
138 2663 Jonas Skoog Hansen Erichsen & Horgen AS 3:44:34 +1:08:56
139 4069 Alexander Lilja-Cyron Københavns skiklub 3:44:51 +1:09:12
140 3261 Anders Svartsund Byggmakker Team Proff 3:45:09 +1:09:31
141 2735 Eirik Marthinsen NTNUI 3:45:17 +1:09:38
142 9624 Jonas Nilsson IFK Ås 3:45:27 +1:09:48
143 1086 Eirik Aaseth Ullern IF 3:45:29 +1:09:51
144 11439 Björn Svernhage IF Rigor 3:45:34 +1:09:56
145 11546 Knut-Eric Joslin Lyn 3:45:52 +1:10:14
146 10684 Rollin Etienne Team Grenoble 3:46:05 +1:10:27
147 3547 Anders Hellevik Stranda IL 3:46:38 +1:11:00
148 3304 Ken Andsjøn Team Lumbago 3:47:29 +1:11:51
149 3179 Jonas Lundgard Team Santander/Right To Play 3:47:36 +1:11:58
150 3260 Eirik Wig Sundvall Foren. for Ski-Idrettens Fremme 3:47:57 +1:12:18
150 4145 Øystein Stokstad Sjårdalen IL/Structor 3:47:57 +1:12:19
152 4278 Sjur Vullum  Løtveit Avinor BIL 3:48:02 +1:12:23
153 4181 Magnus Wendelbo Wener AS 3:48:10 +1:12:32
154 4668 Vegard Myrvold Svenningsen   3:48:18 +1:12:39
155 5175 Christian Rohde Skiläufer Uni Magdeburg 3:48:28 +1:12:50
156 2532 Simon Ramskeid Team Stredet 3:48:32 +1:12:54
157 4379 Rolf Aschenbrenner SV Lokomotive Arnbruck 3:48:46 +1:13:08
158 4679 Sindre Morstad   3:49:49 +1:14:11
159 885 Fenger Jørgen Grøn BB Cycling 3:50:04 +1:14:26
160 3583 Trond Kenneth Kindervåg Team Ryfylke 3:50:08 +1:14:30
161 2420 Kay Stefan Hemstad   3:50:09 +1:14:31
162 3525 Thomas Flemmen Team Stredet 3:50:32 +1:14:53
163 3962 Jonas Danielsen Bossmo & ytteren 3:50:34 +1:14:56
164 3674 Øystein Drolsum Sandnes Team Røyr 3:50:41 +1:15:03
165 3049 Thomas Bruno Bottolfsen Nordbygda/Løten Ski, Team Skiglider.no 3:50:48 +1:15:10
166 11504 Torgeir Hermansen Skiforeningen 3:50:49 +1:15:11
167 1130 Terje Sveum Torpa Ski 3:51:18 +1:15:39
168 3209 Roald Norås Rambøll BIL 3:51:25 +1:15:47
169 4430 Sebastian Eidem   3:51:30 +1:15:51
170 2946 Jon Heiberg Skiforeningen 3:51:39 +1:16:01
171 4468 Petter Hauge NOBIL 3:51:47 +1:16:08
172 3977 Vegard Flatval SØA BIL 3:52:24 +1:16:46
173 11434 Evgeny Kostychev   3:52:50 +1:17:12
174 4888 Magne Gruehagen   3:52:51 +1:17:12
175 5674 Peder Alvik Sanengen Thommessen BIL 3:52:58 +1:17:20
176 5577 Sven Tore Sørdal Syvde IL 3:53:00 +1:17:22
177 4062 Henrik  Laukvik Beringer Finance 3:53:32 +1:17:54
178 4852 Erik Dahl   3:53:43 +1:18:05
179 4244 Christopher Daifuku   3:53:48 +1:18:09
180 5184 Jakob Vinge Møllersen   3:54:06 +1:18:28
181 4111 Erlend  Rostad Sagene IF Sykkel 3:54:13 +1:18:35
182 4883 Bjørn Gran SØA BIL 3:54:23 +1:18:45
183 4499 Nils Helge  Kirkbakk Tylldal IL 3:55:22 +1:19:44
184 3523 Frederick Fladmark Høglia 3:56:07 +1:20:28
184 8939 Martin Schmalz   3:56:07 +1:20:29
186 1877 Bob Baldwin   3:56:23 +1:20:44
187 4521 Eivind Lilleås Løkken IF 3:56:33 +1:20:55
188 3376 André Kroglund Ilseng il 3:56:34 +1:20:56
189 2524 Erlend Olsen Søre Osen IL 3:56:43 +1:21:05
190 1907 Flurin Dermon Madshus Team Liechtenstein 3:56:50 +1:21:12
191 4701 Henrik Haug Hansen Asker Skiklubb 3:57:24 +1:21:45
192 4235 Håvard Rønning VGTV 3:57:46 +1:22:07
193 3932 Morten Austdal Team Høygir 3:57:50 +1:22:12
194 1918 Magnus Engseth Dr.techn.Olav Olsen BIL 3:58:00 +1:22:22
195 3604 Karl Larsson Magra IS 3:59:08 +1:23:30
196 4256 Jarl Thomas Sveen   3:59:28 +1:23:50
197 5005 Thor Erik Nordli Moss CK 3:59:31 +1:23:53
198 4593 Eirik Selsaas   3:59:32 +1:23:54
199 4172 Anders Underbakke Team Ryfylke 3:59:37 +1:23:59
200 5318 Thomas Dehler   3:59:38 +1:24:00
201 5158 Martin Rasmussen Sortland & Omegn Skiklubb 4:00:36 +1:24:58
202 4218 Øyvind Bondevik Ødegård EY Bil 4:01:07 +1:25:29
203 3204 Bjørnar Føleide Nesse Formtopp 4:02:56 +1:27:18
204 3530 Hans Emil Glestad MjøsSki 4:03:01 +1:27:23
205 4671 Audun Ask Blaker SsangYong Norge 4:03:17 +1:27:39
206 2610 Kenneth Busch Bedre Hjerter 4:03:22 +1:27:44
207 4642 Jan Vrbata Nadsenci z Posazavi 4:03:29 +1:27:51
208 4677 Jens Petter Larsen Søre Osen IL 4:03:50 +1:28:12
209 3505 Michael Cook   4:03:55 +1:28:16
210 3258 Anders Stillerud Bouvet, Gåping IL 4:03:57 +1:28:18
211 3328 Martin Skaarer Kråkstad IL 4:04:07 +1:28:29
212 4246 Matti Eira STATNETT 4:04:34 +1:28:56
213 5930 Kenneth Nordheim Team Nordheim 4:04:36 +1:28:57
214 4171 Martin Tverdal Nordic Semiconductor 4:04:40 +1:29:02
215 3492 Ales Bodlák KVHC 23 4:05:45 +1:30:07
216 2675 Fredrik Hilberg Team Milslukern – Driv Trening / Lyn Ski 4:06:19 +1:30:41
217 3374 Henrik Wiedswang Horjen Team Flaxvatn 4:06:34 +1:30:56
218 3594 Bjørn Wiig Kristiansen Fagerhult 4:07:09 +1:31:31
219 7365 Joacim Skancke Morten Skancke AS 4:07:19 +1:31:41
220 4550 Lars Christian Mørch Jardar IL 4:07:23 +1:31:45
221 4559 Morten Nilsen SKF Norge 4:07:33 +1:31:54
222 9671 Oleg Rogozin MIPT ski team 4:07:39 +1:32:01
223 4909 Vegard Holmberget   4:07:49 +1:32:11
224 5142 Jon Eirik Einarsveen Røa IL 4:07:51 +1:32:13
225 4583 Thomas Rygh   4:08:06 +1:32:28
226 3961 Christopher Dalen   4:08:44 +1:33:06
227 5693 Robert Rasmussen Østbygda I.L 4:08:50 +1:33:11
228 4846 Ole Anders Brøndbo Team Stredet 4:09:15 +1:33:37
229 6035 Erling Tveit   4:10:09 +1:34:31
230 7492 Joachim Helmeriksen Team Stredet 4:10:12 +1:34:34
231 5050 Morten Sommerfeldt Skeid   4:10:20 +1:34:41
232 3966 Andreas Ek Fredrikstad Skiklubb 4:10:24 +1:34:46
233 5549 Kristofer Smebye Team Test.no 4:11:10 +1:35:32
234 4849 Anders Bunes   4:11:59 +1:36:20
235 5068 Tor Jervan Staarvik   4:12:17 +1:36:39
236 7183 Jone Heggheim Midtbygdens Idrettslag 4:13:36 +1:37:58
237 3809 Bjørn Ove Barstad Nesbyen 4:14:12 +1:38:34
238 4540 André Minge KPMG Puls 4:14:31 +1:38:53
239 4623 Sveinung Watterdal Syversen   4:15:46 +1:40:08
240 4896 David Hatfield Mesnali Skiklubb 4:16:08 +1:40:30
241 5206 Rain Pärn Sporttravel 4:16:21 +1:40:43
242 5833 Martin Hellesjø Søndre Høland IUL 4:17:19 +1:41:41
243 5771 Martin Dingstad Team Karikoski 4:17:25 +1:41:47
244 5020 Jacob Pellmann   4:17:28 +1:41:49
245 7449 Kristoffer Berntson Aase HAG Anlegg 4:17:31 +1:41:52
246 5497 Jon Arild Nyland Siemens 4:17:51 +1:42:12
247 5317 Bjørn Kristian Danbolt   4:17:52 +1:42:14
248 5293 Henrik Bjerkreim Handelsbanken 4:18:38 +1:43:00
249 6565 Kim Johanson   4:18:39 +1:43:00
250 4003 Simon Hansen Sunne SLF 4:19:09 +1:43:31
251 4921 Andreas Iversen   4:19:18 +1:43:40
252 5365 Christoffer Grytten Flekkefjord Skilag 4:19:26 +1:43:48
253 6064 Anders Øie Team Test.no 4:19:48 +1:44:10
254 6778 Erik Jarledal   4:19:51 +1:44:13
255 6072 Joakim Aalberg Team Bakglatt 4:20:36 +1:44:57
256 6003 Eirik Foss Stene Privat 4:21:07 +1:45:28
257 9341 Kristoffer Magerøy   4:21:40 +1:46:01
258 5287 Fredrik Bergseng SKRye 4:21:46 +1:46:07
259 5620 Thomas Brevik Eika Bil 4:22:13 +1:46:35
260 3672 Mats Emil Sand Galterud IF 4:22:45 +1:47:07
261 6726 Fredrik Hagen   4:22:46 +1:47:08
262 4147 Knut Storvik GD bil 4:22:57 +1:47:19
263 2602 Jan Brabec KVHC 23 4:23:15 +1:47:37
264 11098 Andrew Young   4:23:20 +1:47:42
265 6546 Peter Modd Bollnäs Skidklubb 4:23:23 +1:47:44
266 5614 Øyvind Aarnes Accenture 4:23:28 +1:47:50
267 6611 Marcus Følling Lund MMC 4:24:07 +1:48:29
268 6207 Didrik Bjerkan   4:24:11 +1:48:33
269 5729 Vegar Antonsen   4:24:30 +1:48:52
270 5823 Anders Åsland Hansen   4:24:37 +1:48:58
271 4066 Robert Haugen Leistad Halmsås & Omegn 4:24:45 +1:49:07
272 5590 Simen Tollersrud Team Baker Hansen 4:24:57 +1:49:18
273 4452 Andreas Gormsen   4:25:10 +1:49:32
274 4194 Alf Erik Østvold Vang Skiløperforening 4:25:22 +1:49:44
275 7016 Henrik Fonstad-Smith Rigor Mortis Idrettslag. 4:26:03 +1:50:25
276 8627 Alexander Carlsen Strande   4:26:43 +1:51:05
277 6054 Andreas Wiel Team Velox 4:26:54 +1:51:16
278 10972 Torkil Dyb Remøy Torshov Kvartal 16 4:27:05 +1:51:26
279 5531 Alexander Rørberg FPIL 4:27:12 +1:51:34
280 3581 Gunnar Kaus Ringebu-Fåvang skiklubb 4:27:15 +1:51:37
281 5864 Stefan Johansson   4:27:24 +1:51:46
282 5040 Alexander Schiander Frost Ski Team 4:27:28 +1:51:49
283 9577 Andreas Lind   4:28:01 +1:52:23
284 7620 Jeremy Gaudet   4:28:21 +1:52:43
285 6865 Jonas Odland   4:28:24 +1:52:45
286 9832 Peter Nørgaard Huk Retards 4:28:40 +1:53:02
287 5949 Sebastian Owe Team Anthon 4:29:02 +1:53:24
288 4567 Emil Nylin Karlslunds IF 4:29:05 +1:53:27
289 10304 Toby Rose Royal Air Force 4:30:10 +1:54:32
290 6354 Martin Lauten Camp Bifrost 4:30:58 +1:55:19
291 11217 Mads Miguel Nordahl Tryg BIL 4:31:47 +1:56:09
292 6886 Petter Peik Repsjø   4:32:02 +1:56:24
293 6107 Lars Halvor Stokstad Sørum IL 4:32:17 +1:56:38
294 7046 Fredrik Solem Neraker Skatt øst Lillestrøm BIL 4:32:25 +1:56:47
295 9815 Mats Conny Øien   4:32:28 +1:56:49
296 5766 Kristian Lyhne Damgård Norhalla 4:32:30 +1:56:52
297 6931 Jonas Aarre Sommarset   4:32:38 +1:57:00
298 5875 Simen Hagerup Kjeldsen If Sturla 4:33:03 +1:57:24
299 5014 Ole Kenneth Olsen Granli IL 4:33:31 +1:57:53
300 11084 Even Warp   4:33:45 +1:58:07
301 5867 Jakob Stig Jørgensen Københavns skiklub 4:34:53 +1:59:15
302 6793 Jonathan Kalviknes   4:35:23 +1:59:45
303 6823 Håvard Sjursen Lie Fearnsport 4:35:58 +2:00:20
304 7483 Mads Omberg LOCKER-ROOM TALK 4:36:02 +2:00:24
305 10992 Peder Røsand Gräddhyllan race team 4:36:41 +2:01:03
306 7363 Nikolas Sjöberg Team Finland 4:37:17 +2:01:39
307 6366 Lasse Hyenes Lysne   4:38:05 +2:02:27
308 6746 Martin Heggedal Korgen IL 4:38:12 +2:02:34
309 5295 Tor-Joachim Bjørnstad Rigor Mortis Idrettslag 4:38:15 +2:02:37
310 7504 Ole Torsvik Hasle-Løren 4:38:18 +2:02:39
311 6542 Tommy Finstad   4:38:36 +2:02:58
312 5079 Petter Søreng Team Blåvegen Langløp 4:38:47 +2:03:09
313 4640 Einar  Undlien Wisth Telenor BIL 4:39:02 +2:03:24
314 6388 Tord Nordahl Forsvaret 4:39:25 +2:03:47
315 11052 Aleksander Sørlie Sarpsborg sykleklubb 4:39:29 +2:03:51
316 7185 Kristian Heier Team 1UP 4:39:32 +2:03:54
317 7343 Aleksei Romanov SF Vershina 4:39:53 +2:04:15
318 7258 Audun Kvalvaag   4:39:54 +2:04:16
319 6295 Niklas Haug Hansen   4:40:04 +2:04:26
320 10631 Bastian Vigerust Braathen Kollen Bygg AS 4:40:49 +2:05:11
321 5373 Jon-Terje Gunnulfsen Sturla 4:40:51 +2:05:12
322 4598 Lars Skogheim Odal SK 4:40:55 +2:05:17
323 10816 DONATAS KNIZIKEVICIUS   4:41:32 +2:05:54
324 9833 Stian Sorken Brøttum / Team Sorken og sønner 4:41:56 +2:06:18
325 7012 Olav Kjeang Amdahl Skanska Aktiv 4:42:01 +2:06:23
326 9756 Jogrim Søyland   4:42:57 +2:07:19
327 10688 Mads Evju   4:43:26 +2:07:48
328 7392 Daniel Sundahl Storebrand Sport 4:43:32 +2:07:54
329 5891 Christian Landsverk   4:43:36 +2:07:58
330 3630 Anders Lillemork Nilsen   4:44:12 +2:08:33
331 6202 Thomas Berg OPIL 4:45:21 +2:09:43
332 3767 Massimo Collotta Sci Club Ledrense 4:45:31 +2:09:53
333 6879 Dan Edwardt  Plesner   4:45:42 +2:10:04
334 7148 Arne Bring Fugllien   4:45:43 +2:10:04
335 5033 Øystein Ryen Håmårslykkja Breddeidrett 4:45:55 +2:10:17
336 6743 Halvor Haukeli Hræsvelg IL 4:46:02 +2:10:24
337 7957 Asgeir Klokset   4:46:38 +2:10:59
338 6036 Even Ranstorp Tveter Tveter rørservice AS 4:47:07 +2:11:28
339 9365 Thomas Nørstebø   4:47:17 +2:11:39
340 6180 Simen Amundsen Kvernhuset BIL 4:47:19 +2:11:41
341 4107 Endre Risøy Eid IL 4:47:20 +2:11:42
342 6929 Georg Alexander  Solberg   4:48:10 +2:12:32
343 8511 Bjørn Christian Halvorsen   4:49:47 +2:14:08
343 8111 Vegard Hornes Halvorsen   4:49:47 +2:14:09
345 9508 Dan Christian Jensen   4:49:49 +2:14:11
346 9801 Frederik  Westerberg Deloitte 4:49:52 +2:14:13
347 7590 Knut Håkon Bakken Lensbygda Sportsklubb 4:50:36 +2:14:58
348 6505 Eyvin Wang   4:51:44 +2:16:06
349 5937 Bernt-Eirik Næsse   4:52:50 +2:17:12
350 6669 thomas bøhren Spydeberg 4:53:33 +2:17:55
351 6716 Jørn Henrik Gjul Gyl IL 4:54:30 +2:18:52
352 6927 David  Smith   4:54:42 +2:19:04
353 6625 David Kristoffer Andersen-Eikeri Jesus Church 4:54:47 +2:19:09
354 7294 Kim Andre Morton   4:55:48 +2:20:10
355 6949 Kristian Tandberg   4:55:54 +2:20:16
356 11088 Kellen Westman   4:56:17 +2:20:39
357 7092 Dan Blekken   4:56:36 +2:20:57
358 9562 Jim Larsen   4:56:39 +2:21:01
358 10432 Angus Villar Parsons Green XC Ski Club 4:56:39 +2:21:01
360 11147 Jon Stavem   4:56:49 +2:21:10
360 11137 Preben Rasmussen   4:56:49 +2:21:10
362 5539 Espen Langerud Sannes   4:57:23 +2:21:44
363 7912 Daniel Haaland Rigor Mortis Idrettslag 4:58:06 +2:22:28
364 9633 Daniel  Olafsrud   4:58:26 +2:22:48
365 9473 Kjetil  Holmefjord Basso IL 5:03:00 +2:27:22
366 6682 Jonas Mordal Dretvik #pottengård 5:04:21 +2:28:43
367 7658 Henrik Hertzman   5:04:31 +2:28:53
368 8324 Kenneth Pettersen Sortimo 5:05:47 +2:30:09
369 7396 Anders Sviund   5:05:55 +2:30:17
370 7055 Isak Åsbrink Anna&Emil Sportklubb 5:07:06 +2:31:28
371 5768 Roman Deflorin   5:07:44 +2:32:06
372 6315 Neri Høyesveen   5:07:45 +2:32:07
373 7293 Sturla Morset FIRE 5:09:07 +2:33:29
374 6170 Kristoffer Thomassen   5:09:20 +2:33:42
375 7026 Marius Linnerud   5:09:28 +2:33:50
376 11092 Peter Wibroe   5:09:30 +2:33:51
377 7397 Andre Nordal Sylte Deloitte B.I.L. 5:10:21 +2:34:43
378 10517 Eirik Strætkvern Ilseng il 5:10:23 +2:34:44
379 9189 Marcus Henriksson Inspiredh 5:11:48 +2:36:09
380 7060 Adrian Nydahl Johnsen   5:12:37 +2:36:58
381 8613 Bendik Lund   5:12:54 +2:37:16
382 9184 Tobias Edin   5:13:41 +2:38:03
383 6627 Viggo Andresen   5:16:38 +2:41:00
384 9172 Sindre Stensvik Aamelfot   5:16:59 +2:41:20
385 7615 Magnus Fure   5:17:12 +2:41:34
386 11023 Marcin Socki   5:18:00 +2:42:22
387 7630 Audun Grun   5:18:01 +2:42:23
388 7430 Michael Vik Brødrene Dahl 5:18:19 +2:42:40
389 7313 Ole Petter Undrum Haaland Klima AS 5:18:59 +2:43:20
390 7817 Thomas Sky Pils & Klister 5:19:15 +2:43:37
391 8332 Rouzbeh Rasai   5:19:49 +2:44:11
392 9461 Tim Heyerdahl Schjetlein Nordea 5:22:10 +2:46:32
393 8073 Øyvind Fjærli KPIL 5:22:19 +2:46:41
394 8575 Johan Philip Flach De Neergaard Københavns skiklub 5:22:22 +2:46:43
395 10018 Thomas Eltervåg   5:23:24 +2:47:46
396 8126 Henrik Hatlebrekke JBG4 Loffenboys 5:23:28 +2:47:49
397 7687 Emil James-Olsen HasleSK 5:24:29 +2:48:51
398 7465 Henrik Børresen   5:25:17 +2:49:39
399 10606 Rino Ravn Berg   5:26:06 +2:50:28
400 10678 Raymond Elde IL Valder 5:26:54 +2:51:16
401 11013 Roar Skrettingland   5:26:58 +2:51:20
402 10172 Brian Møller  Kristensen Holte Skiklub 5:27:08 +2:51:30
403 7839 Aleksander Sættem Sættem Racing Team 5:27:35 +2:51:56
404 7926 Leif Røyseng BDO 5:28:32 +2:52:54
405 8169 Erik Høyem Team Ladebu 5:31:19 +2:55:41
406 6387 Kristian Ness   5:32:35 +2:56:57
407 9089 Arnar Thor Stefansson Efla AS 5:35:15 +2:59:37
408 8145 Casper Hjaltelin Norhalla 5:37:15 +3:01:37
409 7963 Marius Lyngved Starcom 5:37:18 +3:01:40
410 7874 Martin Øverbø   5:37:49 +3:02:10
411 10906 Aleksander Moen   5:38:06 +3:02:28
412 8365 Audun Nilsen Raaer Team Hansen 5:38:07 +3:02:29
413 7295 Cornelis Muilwijk Muilwijk 5:38:54 +3:03:16
414 7262 Ulf Lilleengen Stadionparken Skiklubb 5:39:35 +3:03:57
415 9043 Even Sandvoll   5:41:01 +3:05:23
416 7420 Petr Brzobohaty   5:41:25 +3:05:47
417 8569 Axel Tostrup   5:43:17 +3:07:39
418 7867 Nils Eivind Wiersdalen   5:43:48 +3:08:10
419 8286 Sverre Nielsen   5:44:18 +3:08:40
420 7235 Christoffer Klemetsen FIRE 5:44:52 +3:09:14
420 8255 Espen Mellesmo   5:44:52 +3:09:14
422 10504 Henrik Hornnæss Ringsaker IF 5:45:07 +3:09:29
423 8380 Anton Sjöberg   5:45:14 +3:09:36
424 9072 Eirik Sletten   5:45:42 +3:10:03
425 10630 Even  Haukåssveen Næroset idrettslag 5:46:04 +3:10:25
426 6983 Ola Øfstedal   5:46:36 +3:10:58
427 10117 Nick Hubbard   5:47:36 +3:11:58
428 5164 Einar Vegsundvåg   5:47:42 +3:12:04
429 6817 Kenneth Kaastad   5:47:52 +3:12:14
430 9632 Mark Obers Hästveda OK 5:48:16 +3:12:38
431 9752 Terje Sæthershagen Asko Transport 5:48:32 +3:12:54
432 8195 Jon Kjellum   5:48:52 +3:13:13
433 8279 Johan Nepper Sadolin Team Danmark 5:49:06 +3:13:27
434 11109 Carl-Johan Åkerström Veritas BIL 5:49:46 +3:14:08
435 10673 Øystein Egge Fagernes IL 5:50:48 +3:15:10
436 10619 Christian Engen Team Engen 5:50:52 +3:15:14
437 8210 Mats Kronberget Hansen   5:51:32 +3:15:54
438 10795 Aleksander Johansen London Cross Country Skiing Club 5:52:11 +3:16:33
439 9962 Andreas Breivik   5:52:28 +3:16:50
440 9232 Jorn De Vlieger   5:53:11 +3:17:33
441 8435 Andreas Thue Forsvaret 5:53:35 +3:17:57
442 7527 Kristian Amundsen Compenso Økonomi 5:54:57 +3:19:19
443 8958 Raymond Andre Moen Team Norgeshus 5:56:06 +3:20:28
444 8399 Anders Steen   5:58:03 +3:22:25
445 8028 Andreas Brunstad   5:58:27 +3:22:49
446 9447 Petter Heggum Wener AS 5:59:15 +3:23:37
447 9697 Caspar Schau Mellegaard   6:01:12 +3:25:34
448 9646 Morten Paulsen   6:02:22 +3:26:44
449 8038 Bjørnar Dahl Dyreparken BIL 6:02:56 +3:27:18
450 10486 Mats Løstegård   6:03:40 +3:28:01
451 8681 morten  buur Team Kjempeform 6:04:15 +3:28:36
452 11037 Hans Stenerud Accountor 6:04:46 +3:29:08
453 8790 Lars Erik Nybu Hansen Forsvaret 6:05:29 +3:29:51
454 8735 Daniel Fidje Forsvaret 6:05:30 +3:29:52
455 8331 Ole Divino Randmæl Restrack AS 6:05:45 +3:30:07
456 10754 Odd-Arve Haugen   6:14:46 +3:39:08
457 10603 Michael Stephenson KPMG Puls 6:15:33 +3:39:55
458 8046 Arturs Dzerve   6:15:46 +3:40:08
459 10605 Martin BENOIT SC Elsenborn - RCC Bistoufly 6:16:26 +3:40:48
460 8420 Joakim Søndergaard Larsen Norhalla 6:19:03 +3:43:25
461 10935 fredrik Nordby Kunsang   6:19:18 +3:43:40
462 10345 Alan Smith Mars 6:19:35 +3:43:57
463 10211 Christian Rabjerg Madsen Holte Skiklub 6:21:24 +3:45:46
464 9026 Alastair Robertson   6:21:34 +3:45:55
465 8197 Mats-Andre Kjendahl   6:24:09 +3:48:31
466 9555 Johannes Tvedt Haga Sykehuset Innlandet Lillehammer Bedriftsidrettslag 6:25:47 +3:50:09
467 9575 Patrik Levin   6:29:47 +3:54:08
468 8987 Kristian Næsgaard Forsvaret 6:33:36 +3:57:58
469 8347 Axel Rosen   6:36:19 +4:00:41
470 9120 Ole Martin Totland   6:36:39 +4:01:00
471 9553 Peter Kaalund Team Denmark 6:36:43 +4:01:05
472 9798 Anders Westad   6:38:01 +4:02:23
473 9994 William Dahl Østerbo 6:38:25 +4:02:47
474 8930 Jonas Magnild   6:39:03 +4:03:25
475 8931 mathias magnild   6:39:04 +4:03:26
476 9051 Håkon Seim   6:41:14 +4:05:36
477 10745 Kristoffer Hansen   6:44:43 +4:09:05
478 9691 Jo Henrik Plesner   6:46:48 +4:11:10
479 9105 Espen Ranheim  Sæther Hydro Aluminium Sunndal 6:47:05 +4:11:27
480 10201 Ørjan Fossmark Lohne Elgeseter Ølklubb 6:49:18 +4:13:40
481 10747 Christoffer Haraldsen Tømrermesterne Søby&Broeng AS 6:49:27 +4:13:49
482 9821 Rune Aasvestad   6:50:58 +4:15:19
483 10222 Norbert Meier schulz sportreisen 6:51:35 +4:15:57
484 10362 Christian  Steenberg Caverion Norge avd Østfold 6:54:10 +4:18:31
485 10483 Ruben Langeteig   7:02:26 +4:26:47
486 9408 Jesse Gaudet   7:02:30 +4:26:52
487 10447 Kenneth  Wollik   7:04:11 +4:28:32
488 8482 Anders Wold Frambu BIL 7:06:31 +4:30:53
489 9970 Ola Martin Brændjord   7:06:32 +4:30:54
490 9165 Eirik Østgård   7:08:34 +4:32:56
491 8712 Rickard Edh   7:10:52 +4:35:14
492 11002 Erling Schrøder Elgeseter Ølklubb 7:11:53 +4:36:14
493 10232 Christoffer Vikne Moen Elgeseter Ølklubb 7:11:55 +4:36:17
494 9388 Anders  Falsig   7:12:08 +4:36:29
495 8216 Conrad Lande Pils & Klister 7:12:27 +4:36:49
496 10710 Fredrik Fürst   7:15:05 +4:39:27
497 8812 Aleksander Hiaasen   7:15:17 +4:39:39
498 9802 Henrik Wibe   7:18:20 +4:42:42
499 8846 Jahn Arne Jevne   7:18:56 +4:43:18
500 10435 Rune  Volshøj SsangYong Norge 7:22:39 +4:47:01
501 11022 Mats William Snåre Nordfold If 7:28:55 +4:53:16
502 9455 Már Kristjonsson   7:29:26 +4:53:48
503 8687 John Callaghan   7:31:13 +4:55:35
504 10496 Richard Wilson   7:31:18 +4:55:39
505 9698 Morten  Schee   7:33:16 +4:57:38
506 8165 Espen Husøy   7:35:11 +4:59:32
507 8908 Kristoffer Lie   7:35:29 +4:59:51
508 10059 Martin Gravesen Minørtjenesten 7:35:53 +5:00:14
509 10642 Jack Christiansen   7:42:41 +5:07:03
510 9494 Kent Rune Odderbø Idland   7:49:56 +5:14:18
511 10370 Kay Roger  Storsveen Pust å pæs IL 7:52:28 +5:16:50
512 9518 Torstein Johnsen   7:57:56 +5:22:17
513 9852 Andreas Ekeli   8:12:36 +5:36:58
514 9433 Eivind Hammer Myhre Team Rocket 8:13:55 +5:38:17
515 10446 Kenneth Wiik Østbytunet behandlingssenter 8:30:36 +5:54:58
516 8883 Masashi Kohmura   8:42:32 +6:06:54