Resultater Birken - Birkebeinerrennet 2018 - Menn 45-49 år



Resultater Birken - Birkebeinerrennet - 54 km, klassisk
Rena til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 17. mars 2018

Arrangementstype: Langrenn

Resultatliste Klasse Menn 45-49 år- Uoffisielle resultater
NB! Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen.

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 89 Anders Aukland Team Santander 2:35:15,0 +0:00
2 21 Stanislav Rezac Silvini Madshus Team 2:44:33,3 +9:18
3 697 Håvard Solbakken Innstrandens il 2:57:39 +22:24
4 91 Audun Bakk Melhus Ski 3:00:03,9 +24:49
5 208 Øyvind Viken Team Parkettpartner. Åsmarka il. 3:04:29,9 +29:15
6 198 Gøran Syversen Harestua IL 3:04:41,3 +29:26
7 640 Morten Grøan Høybråten og Stovner/Oslo Sportslager 3:05:19 +30:05
8 870 Trond Flagstad Lillehammer Skiklub 3:06:05 +30:51
9 622 Birger Andreas Bråthen Magnor UL 3:07:27 +32:12
10 616 Nils Ø. Berg Rustad/Bjørn Myhre Sport 3:08:48 +33:34
11 714 Jan Jacob Verdenius Tolga 3:09:34 +34:20
12 160 Ronnie Löf Högbo GIF 3:12:27,9 +37:13
13 631 Asbjørn Eritsland Team Bjørn Myhre Sport 3:13:43 +38:29
14 620 Ulf Brenna DNB/IL Try 3:14:03 +38:48
15 706 Anders Sörensson Team Swedemount SC 3:14:39 +39:25
16 650 Jørn Hemma Team Parkettpartner 3:15:08 +39:54
17 231 Klaus Øiseth Team Milslukern/Driv trening 3:15:09,5 +39:54
18 1016 Bjørn Risebrobakken Eidsvold Værks Skiklub/Intersport Kløfta 3:15:20 +40:06
19 613 Øystein Austerheim Halden Skiklubb 3:15:37 +40:22
20 104 Ragnar Crona Göteborgs Skidklubb 3:15:49,3 +40:34
21 704 Øystein Sæther   3:16:04 +40:50
22 922 Bent Inglingstad Tollernes IL 3:16:12 +40:58
23 2083 Haakon Solheim Rustad IL 3:16:52 +41:37
24 833 Knut Berntsen Vestringen I.L /Team sport 1 Lillehammer 3:16:56 +41:42
25 1919 Anders Eriksson IKJ Haninge 3:16:57 +41:43
26 658 Sverre Holt Fossum IF 3:17:01 +41:46
27 970 Jon Einar Melbye Bjørn Myhre Sport 3:17:15 +42:00
28 732 Helge Kolstad Hasle/Løren ABB BIL 3:17:45 +42:30
29 952 Morten Andreas Lerø Veritas BIL / Fossum IF 3:18:39 +43:25
30 1011 Petter Quist-Paulsen St Olavs Hospital 3:18:43 +43:28
30 627 Kjetil Engelstad Veien Tilbake 3:18:43 +43:28
32 2057 Ken Olav Phillips Tynset IF 3:19:04 +43:50
33 2534 Lars Bjarne Reed Milslukern Sport 3:19:21 +44:07
34 1129 Jan Frode Stiansen Team Mosetertoppen Skiline 3:19:44 +44:29
35 1204 Per Christian Pettersen   3:19:50 +44:36
36 1023 Cato Ryste Volda 3:19:58 +44:43
37 723 Patrick Åserud Skiforeningen 3:20:00 +44:46
38 1038 Frank Slevikmoen Krødsherad IL 3:20:24 +45:09
39 11442 Torbjørn Blom-Hagen Lommedalen 3:20:28 +45:14
40 908 Lars Atle Holm Driv IL / Green Machines 3:20:44 +45:30
41 2017 Jan Erik Mathiassen Ottestad IL 3:20:50 +45:36
42 681 Harald Lunde Granli IL 3:21:07 +45:53
43 1116 Morten Fosse Brandbu IF 3:21:10 +45:55
44 2423 Fridtjof Heyerdahl Lyn Ski 3:21:38 +46:23
45 1148 Gard Ringstad Breiskallen Sportsklubb 3:21:54 +46:39
46 53 Florian Goebel xc-ski.de A/N Skimarathon Team 3:22:19,8 +47:05
47 825 Roger Bakkestuen Brøttum IL 3:22:20 +47:05
48 644 Arild Hagesveen Team Milslukern 3:23:02 +47:48
49 11407 Frode Sørumshagen Moen Sportsklubb 3:23:31 +48:17
50 777 Terje Nyland Leeds United 3:23:48 +48:34
51 1077 Håkon Wold Drammens ballklub 3:24:01 +48:46
52 2030 Reto Maag   3:24:15 +49:01
53 670 Ole Petter Kjerkreit   3:24:37 +49:22
54 2084 Tomas Elander Solli Veritas BIL 3:24:39 +49:24
55 1175 Nils Anders Bruun Skigo XC Team 3:25:01 +49:46
56 701 Ulf Erik Strand Strandbygda il 3:25:08 +49:53
57 867 Jan Olav Fagerholt Orkdal IL / Team Knyken 3:25:13 +49:58
58 3082 Andrè Fredriksen Nittedal IL 3:25:32 +50:17
58 822 Paul Aksel Authen Båstad IL Ski 3:25:32 +50:18
60 2034 Thorstein Nereng Fluberg Skiklubb 3:25:55 +50:40
60 1906 Vegard Damsgaard Team Briko 3:25:55 +50:40
62 2095 Robert Svendsen Skaret Skiservice 3:26:14 +51:00
63 2050 Morten Omland Kjelsås IL 3:26:22 +51:07
64 899 Torgeir Haug Lisleherad IL Ski 3:26:24 +51:10
65 939 Bjørn Kristiansen Telenor BIL 3:26:41 +51:26
65 635 Ulf Erik Forsbakk Driv IL / Team Milslukern - Driv Trening 3:26:41 +51:26
67 2357 Bjørn Arild Bøhleng Hamar Skiklubb 3:26:44 +51:29
68 2018 Eivind Siig Meen Ås IL 3:26:46 +51:31
69 996 Sven Nylund Molde og omegn IF 3:26:58 +51:44
70 1992 Lubos Krejza Atletiko Frymburk 3:27:01 +51:47
71 1889 Ole Martin Bollandsås Rustad IL 3:27:03 +51:49
72 2013 Lars Even Markerud Lismarka Skilag/TeamSport1Lillehammer 3:27:07 +51:53
73 937 Thomas M Knutsen   3:27:52 +52:38
74 11405 Ted Sæter Granli IL 3:28:02 +52:48
75 1969 Aksel Indreeide Valldal IL 3:28:09 +52:54
76 1104 Frode Smevik Byåsen IL 3:28:11 +52:57
77 665 Vegar Jøranli   3:28:19 +53:04
78 1920 Arne Evensen   3:28:30 +53:15
79 818 Eirik Asp   3:28:40 +53:26
79 966 Håvard Madland Dagens Næringsliv 3:28:40 +53:26
81 2334 Sigurd Bakken Eidsvold Værks skiklub / Avinor 3:28:43 +53:28
82 1003 Kjell Vegard Opheim Gubbetrim 3:28:47 +53:33
83 2486 Kjetil Løften Rindal IL 3:29:05 +53:50
84 994 Espen Nyland   3:29:18 +54:04
85 3259 Thomas Støkken Njård 3:29:21 +54:07
86 1152 Frode Stubberud Peri Norge 3:29:24 +54:10
87 2769 Daniel Petermann   3:29:34 +54:20
88 11430 Torgeir S. Aas Aurskog-Finstadbru Sportsklubb 3:29:36 +54:21
89 2195 Tor Egil Kaasa   3:29:38 +54:23
90 2449 Lars Johan Kalager Botne Skiklubb 3:29:43 +54:28
91 1977 Helge Johansen Strindheim IL 3:29:48 +54:34
92 729 Odd Arne Eliassen Holt IF 3:29:53 +54:39
93 2014 Håkon Markussen Telenor BIL 3:30:33 +55:19
94 2434 Svein Ove Husnes Team Milslukeren Driv Trening / Lillehammer skiklub 3:30:36 +55:22
95 2020 Sjur Mo   3:30:43 +55:28
96 1057 Geir Thoresen Røa IL 3:30:50 +55:36
97 2463 Bjørn Kristiansen Røa IL 3:30:52 +55:37
98 2023 Torgeir Moen Budal i.l 3:30:57 +55:42
99 1111 Bård Brækken TPWB C&C 3:31:01 +55:46
100 2321 Bård Aksnes Hommelvik IL 3:31:05 +55:50
101 11436 Morten Dalby Kafteins Corner 3:31:06 +55:51
102 2436 Kari Haaranen   3:31:11 +55:56
103 2363 Steinar Dahlen Nesodden IF 3:31:28 +56:14
104 2133 Knut Borbe NRK / Sørkedalens IF 3:31:30 +56:16
105 2438 Gjermund Ihler If Skadeforsikring 3:31:35 +56:21
106 652 Anders Hevrøy Ringkollen Skiklubb 3:31:40 +56:26
107 2103 Håkon Sem Thagaard Milslukern Sport 3:31:44 +56:29
107 2183 Per Inge Johnsen Eidsvold Værks Skikl / Intersport Eidsvoll 3:31:44 +56:30
109 2031 Ove Måge   3:31:53 +56:39
110 2322 Østen Almqvist Elverum hopp 3:31:54 +56:40
111 1191 Jens Bj. Indergård Molde og omegn Idrettsforening 3:31:57 +56:43
112 878 Jo Christer Frysjøenden Granli IL 3:32:20 +57:06
113 2008 Bjørn-Tore Lunde   3:32:34 +57:20
114 904 Frode Hodne Statoil BIL 3:32:50 +57:36
115 9902 Richard Høgås Team Mosetertoppen Skiline 3:33:13 +57:59
116 1975 Tom Johannessen Fet skiklubb 3:33:17 +58:03
116 11485 Dag Eivind Syverstad Råde IL 3:33:17 +58:03
118 11538 Jan Kildahl Asker Skiklubb 3:33:18 +58:03
119 11481 Eirik Kildal Olav Thon Gruppen / Røa Langrenn 3:33:23 +58:09
120 3340 Mads Nilsen Gjøvik skiklubb 3:33:37 +58:22
121 916 Jostein Hvamb Hedda IL 3:33:42 +58:28
122 2079 Magnar Slåtto TUIL Tromsdalen ski/KSAT BIL 3:33:43 +58:28
123 1922 Vidar Evensen Strømmen og Lillestrøm Skiklubb 3:33:50 +58:36
124 2069 Amund Saxrud Nessegutten 3:33:51 +58:36
125 1071 Matti-Pekka Vanninen   3:34:15 +59:00
126 1169 Roar Skalstad   3:34:16 +59:02
127 1998 Simon Vetle Langeland Tinn IL 3:34:28 +59:13
127 2617 Arne Dolven Asker Skiklubb 3:34:28 +59:14
129 9868 Øistein Widding   3:34:48 +59:33
129 11479 Peder Figenbaum Milslukern Sport 3:34:48 +59:34
131 1021 Birger Rye Fana IL / Statoil BIL 3:34:49 +59:34
132 2375 Kjetil Finstad Strandbygda il 3:35:04 +59:50
133 2424 Endre Hjelseth Ottestad IL 3:35:05 +59:50
134 2323 Adrian Alt   3:35:15 +1:00:01
135 1908 Kjetil Digre Rustad IL 3:35:21 +1:00:06
136 2062 Thorbjørn Risan Accenture BIL 3:35:32 +1:00:17
137 2380 Henry Martin Forfod Malm IL 3:35:34 +1:00:20
138 2533 Pål Ranes Surnadal il 3:35:46 +1:00:32
139 11466 Øistein Engen Enebakk if 3:35:54 +1:00:40
140 2490 Tommy Mikkelsen Team Fønix Brumunddal 3:35:55 +1:00:40
141 1880 Eirik Bentzen Milslukern Sport 3:36:03 +1:00:49
142 863 Stig Arne Erichsen Byåsen IL 3:36:29 +1:01:14
143 2397 Charles Granquist DnB/Team Sportsmanden 3:36:45 +1:01:30
144 3791 Endre Nakstad Jutul Il 3:37:22 +1:02:08
145 3042 Tore Bjørklund Nord-Odal IL 3:37:35 +1:02:20
146 1912 Jan Petter Eide Tormod Skilag 3:37:37 +1:02:22
146 2738 Hans Petter Melbø Rinna il 3:37:37 +1:02:23
148 1162 Thomas Meland Widerøe 3:37:38 +1:02:24
149 2401 Runar Hafskjold Koll 3:37:54 +1:02:40
150 11410 Jens Tjentland   3:38:03 +1:02:49
151 11424 Arthur Vogel   3:38:04 +1:02:49
152 2596 Ronny Bjørdal Volda 3:38:25 +1:03:10
153 3497 Per Aune Buljo Kautokeino IL /Statnett 3:38:39 +1:03:24
154 2071 Hans Olav Sethne IL Kolbukam 3:39:00 +1:03:45
155 3199 Johannes-Henrik Myrmel   3:39:18 +1:04:03
156 2797 Olve Slind Skiforeningen/Sagene IF Sykkel 3:39:20 +1:04:05
157 3291 Jon Einar Waaler   3:39:30 +1:04:16
158 2427 Vegard Hokstad   3:39:55 +1:04:41
159 3314 Per Erik Austad Hydro BIL / Fossum IF 3:39:56 +1:04:41
160 3250 Jan Erik Smith DnB 3:39:59 +1:04:45
161 2944 Harald Vinsnesbakk   3:40:00 +1:04:46
162 2688 Stig Ove Høglien Lillehammer skiklubb 3:40:09 +1:04:55
163 2171 Bernt P. Tennstrand Team sport 1 Lillehammer /mesnali skilag 3:40:16 +1:05:02
164 2874 Henrik Strøm-Roum Lyn Ski 3:40:23 +1:05:08
165 1997 Henrik Langeland Skiforeningen/Milslukern 3:40:31 +1:05:16
166 866 Torfinn Evensen Rustad IL 3:40:32 +1:05:17
167 3028 Sivert Angel IL TRY / UiOBIL 3:40:54 +1:05:40
168 2637 Kjetil Flenvold   3:41:11 +1:05:56
169 2664 Rune Hansen Snertingdal If Ski 3:41:14 +1:05:59
170 2475 Lars Laukeland IL Jutul 3:41:19 +1:06:05
171 2124 Stanislav Zahorec Sokol Senohraby 3:41:20 +1:06:05
172 2448 Anders Jøranli Søre Ål IL - Piratbirken 3:41:22 +1:06:07
173 2392 Ole Inge Gjerald Syril il 3:41:35 +1:06:21
174 11473 Erik Stange Team Sport1 Søre Ål IL 3:41:36 +1:06:21
175 3092 Espen Granlund Heddal IL 3:42:01 +1:06:46
176 5524 Ørjan Rogne Rise Aktiv mot kreft 3:42:11 +1:06:56
177 3729 Ketil Westeren   3:42:14 +1:06:59
178 2582 Jørgen Bartnes Fet skiklubb 3:42:22 +1:07:07
179 3102 Jon Hareide Telenor BIL 3:42:37 +1:07:22
180 2872 Lars Horn Johannessen Asker Skiklubb 3:42:38 +1:07:23
181 3696 Arild Stuldalen Biri pjall og pedal 3:42:52 +1:07:37
182 3401 Erik Baardsgaard Aker Solutions/SK Rye/SOT 3:42:56 +1:07:41
183 2954 Ole Morten Melbø Vingrom IL 3:43:01 +1:07:46
184 2811 Svein Stolsmo Betna IL 3:43:02 +1:07:47
185 3290 Tim-Sture Wilhelmsen Aktiv mot kreft 3:43:04 +1:07:50
186 2798 Torbjørn Slåtto Holeværingen 3:43:06 +1:07:51
187 3295 Lars Øy Gjelleråsen IF 3:43:14 +1:08:00
188 2341 Anders Bergum ØTI-Fjøssystemer 3:43:31 +1:08:17
189 3802 Stig Smedsvig Lyn ski / Statoil ASA 3:43:33 +1:08:18
190 3169 Ola-Magne Liaskar CDC 3:43:37 +1:08:22
191 3022 Rune Alme Strandbygda il 3:43:54 +1:08:40
192 3218 Lars Hugo Braadland Olsen Lørenskog FIL / Skiforeningen 3:44:00 +1:08:45
193 2072 Terje Simmenes Osterøy IL 3:44:07 +1:08:52
193 3117 Odd Vidar Hippe Ulnes IL 3:44:07 +1:08:52
195 2651 Reto Grüter   3:44:08 +1:08:54
196 2865 Tiit Arus   3:44:10 +1:08:56
197 3221 Jan Erik Ovli   3:44:12 +1:08:57
197 4236 Sverre Sand DNB - Piratbirken 3:44:12 +1:08:58
199 2908 Petter Mjøberg Horten Skiklubb 3:44:26 +1:09:11
200 3706 Snorre Sæther Lyn Ski 3:44:28 +1:09:13
201 3735 Anders Øwre-Johnsen LØRENSKOG SKIKLUBB 3:44:41 +1:09:26
201 2899 Eskil Følstad Trondhjems skiklub 3:44:41 +1:09:27
203 3150 Henning Karlsen Gsbil 3:44:51 +1:09:36
204 4293 Truls Ryum   3:44:52 +1:09:38
205 981 Johnny Mostraum Data Respons / Osterøy IL 3:44:53 +1:09:39
206 1948 Aage Hagen Asker Skiklubb 3:44:56 +1:09:42
207 2749 Albert Fiddan Nilsen Norges Banks Idrettslag 3:45:09 +1:09:54
208 2430 Øyvind Holmen   3:45:11 +1:09:56
209 3226 Ketil Johan Rakkestad Norges Banks IL 3:45:16 +1:10:02
210 3196 Børge Moe Trondhjems skiklub 3:45:23 +1:10:09
211 2962 Bjørn Ståle Eikrem Skogn IL 3:45:38 +1:10:24
212 11484 Per Fredrik Ilsaas Pharo Lyn Langrenn 3:45:39 +1:10:25
213 2678 Nils Robert Hodnesdal Storebrand Sport 3:45:40 +1:10:26
214 3201 Klas Schløsser Møller Koll 3:45:42 +1:10:28
215 3628 Bjørn Myran Eidsvold Værks Skiklub 3:45:49 +1:10:34
216 2548 Martin Sagen Botne skiklubb/Hydro 3:45:53 +1:10:39
217 2560 Geir Ole Sletten Hydro Oslo BIL 3:45:55 +1:10:41
218 2841 Janek Vana   3:46:07 +1:10:53
219 3311 Frode Nakken Molde og omegn IF 3:46:18 +1:11:04
220 2691 Oddvar Forberg Isaksen Trondhjems Skiklubb 3:46:22 +1:11:08
221 3777 Jan Bent Nilssen Kirkens bymisjon 3:46:29 +1:11:15
222 1945 Per Eivind Gurvin Førde IL Langrenn 3:46:30 +1:11:16
223 2737 Viktor Mazko SF Vershina 3:46:32 +1:11:17
224 10641 Erkki Hummal Sporttravel 3:46:36 +1:11:22
225 3967 Sjur Ellingsen Asker Skiklubb 3:46:37 +1:11:22
226 3960 Fredrik Dahlstrøm Lyn Ski 3:46:50 +1:11:36
227 2572 Niklas Allberg   3:47:21 +1:12:06
228 2487 Haagen Løvseth Team Parkettpartner 3:47:39 +1:12:24
229 3976 Terje Flaten Vegårshei Il 3:47:40 +1:12:26
230 4016 Åsmund Johannes Hellesøy Stord IL 3:47:43 +1:12:29
231 3257 Anders Spilling Vinmonopolet 3:47:50 +1:12:36
232 617 Lars Berghagen Ådal il 3:47:57 +1:12:43
233 1967 Karl-Olaf Høntorp Oppegård IL 3:48:01 +1:12:47
234 3608 Arve Lid Kolbotn IL skigruppa 3:48:02 +1:12:47
235 3763 Jon Bergundhaugen   3:48:13 +1:12:59
236 3524 Tore Flatås STATNETT 3:48:14 +1:13:00
237 3566 Preben Idsøe Try 3:48:17 +1:13:03
237 2842 Kjetil Vassbotn Skaret Skiforening 3:48:17 +1:13:03
239 3067 Stig Atle Eide BERGEN ENGINES 3:48:28 +1:13:13
240 3309 Balder Hasvoll Stor-Oslo terrengløpsklubb 3:48:49 +1:13:34
241 3298 Frode Aasberg Bødalen IF / GE Oil&Gas 3:48:51 +1:13:37
242 2649 Jon Arne Grini KLP 3:48:57 +1:13:43
243 3507 Ian Ditlefsen Kafteins Corner 3:48:58 +1:13:43
244 3330 Kjell Magne Sunde Swix Sport AS 3:49:00 +1:13:46
245 3485 Tom Bjerregård Madshus 3:49:13 +1:13:59
246 3526 Audun Folkedal ÅL IL 3:49:14 +1:13:59
247 9887 Torbjørn Mæhlum   3:49:18 +1:14:04
248 3740 Henning Aasen Åslia skilag 3:49:20 +1:14:05
249 2370 Egil Engen   3:49:25 +1:14:11
250 3363 Njål Eirik Haug Driv IL 3:49:48 +1:14:34
251 3225 Frank Polte Molde og omegn idrettsforening (MOI) 3:49:54 +1:14:39
251 3997 Till Halbach Ås IL 3:49:54 +1:14:40
253 3037 Erik Bie   3:49:56 +1:14:41
254 4400 Snorre  Bogfjellmo Mosjøen politiidrettslag 3:50:02 +1:14:48
255 5316 Henning Dalbye Moss skiklubb 3:50:07 +1:14:53
256 880 Terje Gomo Team MilslukernDrivtrening 3:50:26 +1:15:12
257 3153 Ståle Kirkvold Stamina 3:50:32 +1:15:18
258 3516 Øyvind Evensen Åsbygda IL 3:50:37 +1:15:23
259 2590 Fredrik Bernsten Spikbodarnas IK 3:50:47 +1:15:32
260 4231 Kristian J. Lyssand Njård 3:50:51 +1:15:36
260 4212 Knut Jetlund Vang Skiløperforening 3:50:51 +1:15:37
262 2634 Gjert Fisknes FFSF 3:50:57 +1:15:43
263 4508 Even Kvalheim   3:51:27 +1:16:12
264 4464 Petter Aasbø Hansen   3:51:29 +1:16:15
265 3618 Jarl Egil Markussen FFSF 3:51:32 +1:16:18
266 3208 Inge Norstad Byaasen Skiklub / SINTEF BIL 3:51:34 +1:16:19
267 3055 Marius Bretteville Fossum IF / Handelsbanken 3:51:38 +1:16:23
268 3931 Vidar Aunli Steinkjer Skiklubb 3:51:47 +1:16:32
269 3078 Kaare Andre Flood Lørenskog Cycleklubb, ØKOKRIM BIL 3:51:53 +1:16:39
270 2626 Scott Engebrigtsen Telenor/ Rolls Voice Skilag 3:51:54 +1:16:39
271 3576 Tore Langrusten Johansen   3:52:01 +1:16:46
272 3759 Øyvind Utby Oppegård IL 3:52:07 +1:16:52
273 3580 Mads Redigh Karlsen IL Nedibunn 3:52:08 +1:16:54
274 2713 Anders Kolloen Nybygda IL 3:52:11 +1:16:56
275 3702 Christian Svenkerud Vaaler IF 3:52:15 +1:17:00
276 3731 Jens Nørby Winther Københavns skiklub 3:52:16 +1:17:01
277 3079 Eirik Flaa Gåping il 3:52:18 +1:17:03
278 3555 Bjarte Holm MjøsSki 3:52:19 +1:17:04
279 5042 Nils Harald Schrøen Byneset il 3:52:23 +1:17:08
280 2003 Anders A Lindstad   3:52:49 +1:17:35
281 3302 Christopher Winge VUL 3:52:52 +1:17:37
281 3632 Ingulf Nordahl Skiforeningen 3:52:52 +1:17:38
283 11443 Joakim Bruksås   3:53:03 +1:17:48
284 2580 Knut Michael Asplund Lyn Ski 3:53:07 +1:17:52
285 4576 Ctibor Podrábský Slavia Liberec orienteering 3:53:36 +1:18:22
286 3024 Frits Atle Andersen Skimt 3:53:44 +1:18:29
287 3784 Tom Roger Vege-Tangen Namdal Løpeklubb 3:53:58 +1:18:43
288 3119 Johs Hjelmstad Norsk Vannkraft AS 3:54:02 +1:18:48
289 3626 Kjetil Myhre Skiforeningen 3:54:06 +1:18:52
290 4186 Rune Winum Hakadal 3:54:07 +1:18:53
291 4403 Geir Morten Brandhaug Roterud IL 3:54:17 +1:19:02
292 3639 Eirik Næss   3:54:28 +1:19:13
293 842 John Thomas Blandhoel Ahlsell Norge 3:54:30 +1:19:15
294 3307 Jørn Eriksen Skagerrak Sportsklubb 3:54:31 +1:19:17
295 4317 Asbjørn R. Hansen Gyldenløve Cigar Selskab 3:54:33 +1:19:18
296 1996 Hans Petter Lade Fet skiklubb 3:55:05 +1:19:50
297 4195 Ole Kristen Øverberg Oslo tingrett 3:55:07 +1:19:52
298 5047 Øystein Sjølie Innovasjon Norge 3:55:30 +1:20:16
299 2770 Thomas Pitkänen FINLAND 3:55:34 +1:20:20
300 4386 Frank Bendiksen EY BIL/ Enebakk IF 3:55:37 +1:20:22
301 3334 Olav Høgset Schjongs5er'n 3:55:45 +1:20:31
302 2786 Andreas Rørvik Røa IL 3:55:48 +1:20:33
303 3086 Thomas Frølich-Olsen Fredrikstad SK 3:55:49 +1:20:34
304 4475 Frode Heiestad   3:55:50 +1:20:35
305 4190 Andrey Zolotykh Skisport.ru 3:56:15 +1:21:00
306 3473 Morten Sjumann Anderssen Team Sport1 Lillehammer/Lilleh 3:56:17 +1:21:02
307 2180 Tore Vegard Sørum Furnes Skiløperforening 3:56:20 +1:21:06
308 2176 Anders Hervold Oslo Kajakklubb 3:56:23 +1:21:08
309 3190 Stefan Marti   3:56:24 +1:21:09
310 1054 Bjørn Roger Tangstad Støren Sportsklubb 3:56:25 +1:21:10
311 2766 Morten Parthaugen Torpa Ski 3:56:29 +1:21:14
312 11545 Kaare Jarbeaux   3:56:32 +1:21:17
312 3535 Kjell Olav Halsen Höegh Sport 3:56:32 +1:21:18
314 4234 Øystein Rognerud Vaaler IF 3:56:51 +1:21:36
314 2744 Hans J Motzfeldt As Rockwool 3:56:51 +1:21:37
316 4857 Christian August Deisz Fossum IF / Telenor BIL 3:56:52 +1:21:37
317 3951 Hans Thomas Brox Tromsø Skiklubb Langrenn 3:56:56 +1:21:41
318 4103 Margus Raud   3:56:59 +1:21:45
319 3162 Hågen Kåshagen Næroset IL 3:57:08 +1:21:54
320 5076 Lars Eivind Sæter   3:57:11 +1:21:57
321 2642 Leif Kåre Frorud Rye/SKD 3:57:17 +1:22:03
322 3353 Robert Sandholm   3:57:21 +1:22:07
323 4010 Lars Helge Hatlevik Gjøvik/Fosnavåg 3:57:22 +1:22:08
324 3643 Rune Olsen Trøndelag Politidistrikt 3:57:38 +1:22:23
325 2815 Pål Surén Oslo Frontrunners 3:57:42 +1:22:27
326 3069 Andreas Engelstad DUFil 3:58:02 +1:22:47
327 4117 Trond Røstadstuen Eina Sk 3:58:13 +1:22:59
328 10116 Gordon Hrgota LL Petzen Austria 3:58:16 +1:23:01
329 1085 Lars Åkerman Älvdalens IF SK/Team Rivervalleyrockers 3:58:20 +1:23:05
330 3705 Jon Magne Sæbbe Statoil BIL 3:58:28 +1:23:14
331 4144 Harald Stenersen Hamar Skiklubb 3:58:46 +1:23:32
332 3085 Svein Otto Fredwall Nesodden IF 3:58:48 +1:23:33
333 4209 Eirik Bredesen Nittedal Banquet Racers 3:58:51 +1:23:36
334 5402 Anders Hov Lommedalens IL/Storebrand 3:58:52 +1:23:37
335 4009 Roger Hasselvold Overhalla IL 3:58:53 +1:23:38
335 3711 Øystein Sørmo Lillehammer Skiklub 3:58:53 +1:23:39
337 3816 Tommy Slevigen Skikameratene 3:58:58 +1:23:44
338 5392 Helge Hella Romerike 3:59:04 +1:23:49
339 4384 Vegar Barkenes   3:59:17 +1:24:03
340 4614 Thomas Studhalter SC Horw 3:59:21 +1:24:06
341 11543 Martin Fleischer Milslukern Sport 3:59:23 +1:24:08
342 3501 Tore Bråten Bårnås Skiforeningen 3:59:30 +1:24:16
343 3645 Christian Hay Opsahl Stavanger Skiklubb 3:59:36 +1:24:22
344 4225 Jacob Fischer Dfi ski 3:59:54 +1:24:40
345 3703 Jon Aksel Svensson Team Tirsdagsintervallen & Aibel 3:59:59 +1:24:45
346 5502 Alexander Smidt Olsen Kjelsås IL 4:00:02 +1:24:47
347 2010 Ola Idar Løkken Gausdal skilag 4:00:04 +1:24:50
348 4502 Carl Haakon Klafstad Rolls Voice Skilag 4:00:11 +1:24:57
349 2947 Bjørn Tore Foss Sagene IF Sykkel /EY BIL 4:00:20 +1:25:05
350 3366 Hallgrim Sagen   4:00:27 +1:25:13
351 3515 Hans Erik Eriksen Bærums Verk og Hauger Idrettsforening 4:00:36 +1:25:22
352 5378 Per Krister Halck Team Moment 4:01:07 +1:25:53
353 4949 Snorre Kolseth Brumunddal SK 4:01:11 +1:25:56
353 4371 Ole Petter Akerholt Club 89 4:01:11 +1:25:57
353 9476 Erling Holm-Olsen Meløy Ski og Sykkel 4:01:11 +1:25:57
356 4057 Ole Jacob Kristiansen   4:01:16 +1:26:01
357 4861 Harald Eggebrecht Skiclub Kaufbeuren 4:01:17 +1:26:02
358 3514 Nicklas Enlund Gamleby OK 4:01:35 +1:26:20
359 893 Kenneth Hansen Skanska Aktiv 4:01:45 +1:26:30
360 3276 Arne Henning Underdal-Loktu Asker Ck 4:01:49 +1:26:34
361 4535 Karl-Johan Malmberg IL Jardar 4:01:55 +1:26:41
362 3500 Per-Ola Baalerud Skiforeningen 4:02:08 +1:26:54
363 3720 Maïkel Valckx Geilo IL 4:02:12 +1:26:57
364 4056 Nils Ole Kristensen Statnett BIL 4:02:27 +1:27:13
365 4862 Arne Eik Romerike elektro AS 4:02:30 +1:27:15
365 4902 Even Heir Nofima 4:02:30 +1:27:16
367 4410 Håvar Brynildsrud WSPE BIL 4:02:41 +1:27:27
368 4603 Atle Smistad Trondheim skiklubb 4:02:43 +1:27:29
369 3663 Pål Røe Hovdebygda IL 4:02:45 +1:27:31
370 4215 Rune Skau Milslukeren driv trening 4:02:47 +1:27:33
371 4051 Glenn Kjær Moss skiklubb 4:02:56 +1:27:41
371 4531 Ivar Lydvo Kompani Karlsen 4:02:56 +1:27:42
373 3135 Trond Olav Horten Moelven IL/Gubbetrim 4:03:16 +1:28:01
374 3586 Åsmund Kleivenes   4:03:30 +1:28:15
375 5544 Ivar Simensen Data Respons BIL / Nesoddtangen SK 4:03:33 +1:28:18
376 3091 Aleksei Gordeev Polar Bear 4:03:40 +1:28:26
377 4102 Cato Rachlew Conecto 4:03:50 +1:28:36
378 962 Pål-A. Lund Rustad IL / Tekna BIL 4:03:53 +1:28:39
379 3128 Terje Hollingsæter Lommedalen IL / TechnipFMC BIL 4:03:57 +1:28:42
380 4479 Baard Henningsen Bækkelagets SK 4:03:58 +1:28:44
381 5481 Lars Henri Myrer   4:03:59 +1:28:44
382 11456 Ivo Spadin Birkies 4:04:08 +1:28:54
383 4029 Per Dave Holtung Milslukern Sport 4:04:24 +1:29:09
384 5109 Tomas Ytreland IL Brane 4:04:38 +1:29:23
385 4118 Anders Røste IL Runar 4:04:40 +1:29:25
386 5509 Stephen Perry Royal Air Force 4:04:56 +1:29:41
387 4935 Dan Arve Juvik Nord-Odal IL 4:04:59 +1:29:44
388 2383 Roger Framnes   4:05:11 +1:29:57
389 5631 Svein Flaten   4:05:13 +1:29:58
389 4953 Bjørn Krogh Ottestad IL Ski 4:05:13 +1:29:59
391 4319 Stig Motzfeldt Team Motzfeldt 4:05:22 +1:30:07
392 6604 Aslak Eriksrud Hasle-Løren 4:05:24 +1:30:09
393 9639 Gunnar Melbø Rinna il 4:05:27 +1:30:13
394 3616 Tim Mak   4:05:36 +1:30:22
395 6136 Arne Trondsen   4:05:46 +1:30:31
396 3746 Håkon Lerstad Diakonhjemmet sykehus 4:05:56 +1:30:42
397 4506 Erik Krogstie   4:05:57 +1:30:43
398 5708 Haakon Hansen   4:06:07 +1:30:53
399 3592 Idar Kristengård TEAM NORGESGRUPPEN, Skaret Skiforening 4:06:41 +1:31:27
400 5545 Jon Erling Simensen   4:06:46 +1:31:31
401 5664 Jørgen Andrè Lien DVASK 4:07:00 +1:31:46
402 3545 Knut Arve Helle Førde IL Langrenn 4:07:21 +1:32:07
403 4000 John Hammer Søre Osen IL 4:07:27 +1:32:13
404 3318 Jan Flemming Henriksen   4:07:46 +1:32:31
404 3750 Vegard Aune Skydda Norge 4:07:46 +1:32:32
406 4972 Espen Richard Lied 4TRI 4:07:52 +1:32:37
407 4133 Tore Solem   4:08:02 +1:32:47
408 4248 Johan Galleberg ABB BIL 4:08:04 +1:32:50
409 4968 Ronny Leikarnes Samhald IL 4:08:06 +1:32:51
410 3101 Øyvind Hansen   4:08:11 +1:32:57
411 4141 Frode Steffensen XO 4:08:37 +1:33:22
412 4825 Geir Ankarstrand IL Nedibunn 4:08:39 +1:33:24
413 5376 Erik Hagen MjøsSki 4:08:42 +1:33:28
414 3027 Ola Andreassen OPIL 4:08:46 +1:33:31
415 5430 Frode Kjos Acando BUSS 4:09:02 +1:33:48
416 5813 Robert Gjestad Aftenposten 4:09:15 +1:34:00
417 3944 Aslak Bodahl   4:09:17 +1:34:02
418 3541 Andreas Haugbotn   4:09:22 +1:34:07
419 4662 Thomas Orrenius Ödeshögs SK 4:09:27 +1:34:12
420 4458 Kjetil Hagen ISIFLO 4:09:30 +1:34:16
421 5152 Trond Langøy Frogner IL ski 4:09:36 +1:34:22
422 5474 Sigbjørn Moen Skaret Skiforening 4:09:38 +1:34:23
423 4876 Ola Flem   4:09:39 +1:34:25
424 6070 Bernt Kristian Øye Gjøvik Skiklubb/ Veidekke BIL 4:09:46 +1:34:31
425 4487 Arild Høiby Røa Ski 4:09:47 +1:34:33
426 11126 Lars Tore Haug DNV GL bedriftsidretslag 4:09:50 +1:34:35
427 5628 Simen Skou Telia BIL / Njård 4:10:02 +1:34:48
428 4980 Jan Kristian Lygre Aas-Jakobsen 4:10:26 +1:35:12
429 3623 Per Einar Mosfjell OPIL 4:10:27 +1:35:13
430 5516 Anders Ravik Direktoratet for e-helse 4:11:04 +1:35:50
431 3757 Frithjof Herland Opsal Moss skiklubb 4:11:10 +1:35:55
432 5657 Karl Andrè Hovde   4:11:20 +1:36:06
433 3104 Per Kristian Haug Bækkelagets SK 4:11:30 +1:36:16
434 5572 Steinar Svenningsen Oppegård IL 4:11:37 +1:36:23
435 7312 Frode Olafsen   4:11:41 +1:36:26
436 2847 Njål Chr Waldum Kjelsås IL 4:11:43 +1:36:28
437 5709 Eigil Henninen   4:11:48 +1:36:34
438 2568 Tallak Strandenæs   4:11:51 +1:36:36
439 5824 Arild Hansen Gjøvik 4:12:08 +1:36:53
440 3147 Hans Georg Kalager ilIvrig 4:12:11 +1:36:57
441 3269 Chip Tabor   4:12:21 +1:37:07
442 4596 Vidar Sire Torpo IL 4:12:24 +1:37:09
443 5197 Olav Petter Nergaard Åslia skilag 4:12:25 +1:37:10
444 9181 Magnus Bøklep Surnadal il 4:12:26 +1:37:11
445 4630 Jan Gustav Thrane-Steen Team Renault 4:12:29 +1:37:15
446 4645 Hubert Waschinger WSV Skadi Bodenmais 4:12:33 +1:37:18
447 3325 Bengt Romenstad Furnes Skiløperforening 4:12:34 +1:37:19
448 2080 Uvis Soika SSK BEBRA 4:13:03 +1:37:48
449 4578 Emil Paaske Team Tirsdagsintervallen 4:13:29 +1:38:15
450 4881 Knut Gløersen Fredrikstad Skiklubb 4:13:31 +1:38:16
451 4684 Stig Solbjør Granli IL 4:13:45 +1:38:30
452 5677 Ronny Tangen   4:13:51 +1:38:36
453 5658 Jørgen Husebø Lyn Ski 4:13:52 +1:38:38
454 4892 Rune  Hagen   4:13:58 +1:38:44
455 3222 Andreas Paul Ski-Club Großberg 4:14:00 +1:38:45
456 5146 Frank Hagane Kirkens bymisjon 4:14:01 +1:38:47
457 3646 Martin Carlson Oterholt   4:14:20 +1:39:06
458 5139 Grim Bleka   4:14:23 +1:39:09
459 4552 Karl Erik Navestad Fyrand Skinnes Elgjaktlag 4:14:27 +1:39:12
460 2451 Erik Karlsson Tanums IF 4:14:36 +1:39:22
461 3768 Ole Martin Gustavsen Bødalen IF 4:15:13 +1:39:58
462 5311 Martin Christensen KS københavn 4:15:14 +1:39:59
463 9420 Lars Olsen SKD BIL 4:15:22 +1:40:07
464 5866 Ronny Jordnes Laksvatn IL 4:15:25 +1:40:11
465 3943 Egil Støre Blix   4:15:44 +1:40:29
466 5039 Oddgeir Schei Tine 4:15:59 +1:40:45
467 4629 Guido Thalmann   4:16:05 +1:40:51
467 10271 Tor Morten Olsen   4:16:05 +1:40:51
469 5300 Dag Bredahl Telenor BIL 4:16:12 +1:40:57
470 3197 Kjetil Molund Lommedalen IL 4:16:18 +1:41:03
471 4690 Anders Juell   4:16:29 +1:41:15
471 3633 Per Nordahl Domnarvets Goif 4:16:29 +1:41:15
473 3582 Andreas Keller TSV Missen Wilhams 4:16:34 +1:41:19
474 5406 Frode Huser Kjelsås IL 4:16:43 +1:41:29
475 5663 Marius Langslet Team United Fakeries 4:17:00 +1:41:45
476 5135 Alexander Minge Thøgersen Moss Maritime AS 4:17:21 +1:42:07
477 10813 maximilian Klaus allgäu 4:17:32 +1:42:17
478 6742 Lars Jørund Haugen Oppegård 4:17:47 +1:42:32
479 7131 Aasmund Femsteinevik   4:18:16 +1:43:01
479 4515 Roar Leikarnes   4:18:16 +1:43:02
481 4221 Andrzej Bryk Mågård B.I.L. 4:18:51 +1:43:36
482 3953 Halvor Brustad Fenstad Skiklubb / RTV BIL 4:18:58 +1:43:43
483 4549 Geir Arne Mælan Tynset JFF 4:19:23 +1:44:08
484 6075 Geir Harald Aase IL Nedibunn/Team Pigg 4:19:28 +1:44:13
485 3281 Sergey Vorobyev SKALA 4:19:52 +1:44:38
486 5636 Eigil Samset   4:19:58 +1:44:43
486 5952 Lars Pederstad Ck Øst 4:19:58 +1:44:44
488 5857 Kenneth Jakobsen Kløfta 4:20:03 +1:44:49
489 4202 Svein Are Aasrum IL Runar 4:20:08 +1:44:53
490 5338 Frode Finsrud DnB 4:20:11 +1:44:56
491 4597 Eddie Sjølie FINN.no 4:20:22 +1:45:08
492 4101 Henrik Pålsson Tanums IF 4:20:36 +1:45:22
493 5477 Tore Mundal LØRENSKOG SKIKLUBB 4:20:50 +1:45:36
494 3254 Stig Solheim Eikefjord IL 4:20:59 +1:45:45
495 2895 Frode Øien   4:21:24 +1:46:09
496 5340 Knut Finstad   4:21:39 +1:46:24
497 6002 Rune Stenbro Nes Ski 4:21:42 +1:46:28
498 5486 Even Neeb Nasse Nøffs Venner 4:21:49 +1:46:35
499 5827 Karl Olav Haram Statoil BIL 4:21:50 +1:46:35
500 4842 Arve Bjørset Statoil BIL 4:21:52 +1:46:38
501 5483 Terje Måseidvåg Crossfit Langevåg 4:22:00 +1:46:46
502 5898 Ola Lian   4:22:30 +1:47:16
503 5034 Lars Røise Røa/Aker Solutions 4:22:48 +1:47:33
503 5551 Ole Kristian Solberg Østbygda IL 4:22:48 +1:47:33
505 4702 Tor Henrik Hauge Telenor BIL 4:22:51 +1:47:37
506 5118 Kjell Aaboen Skjåk IL 4:23:38 +1:48:24
507 11142 Ole Einar Rønning Magnor UL 4:23:45 +1:48:31
508 4650 André Zahn TuS Neuenrade 4:23:47 +1:48:32
508 6135 Ola Moheim Milslukern Sport 4:23:47 +1:48:33
510 6186 Kjell Arne Arntzen   4:23:53 +1:48:39
511 5407 Martin Hübschmann Københavns skiklub 4:24:07 +1:48:52
512 4537 Jarle Martinsen Bouvet 4:24:37 +1:49:23
513 4005 Steinar Hanstad Sørskogbygda IL 4:24:54 +1:49:40
514 6365 John Marius Lynne   4:25:04 +1:49:49
515 5518 Tomas Reizer   4:25:05 +1:49:51
516 5072 Krister Sveinhaug   4:25:11 +1:49:57
517 6342 Anders Korneliussen Joh-Birken-Team 4:25:35 +1:50:21
518 5922 Sindre Murud Kautokeino IL 4:25:44 +1:50:29
519 9487 Mass Anders Hus LYNX Advokatfirma DA 4:25:48 +1:50:33
520 5797 Geir Flote Hovdebygda IL Ski 4:25:56 +1:50:42
521 5485 Daniel Naurin Skiforeningen 4:26:01 +1:50:47
522 5654 Bjørn Tore Furset Fursetgruppen 4:26:31 +1:51:17
523 3744 Kamil Jiranek   4:26:53 +1:51:38
524 4230 Magnus Langlien Entreprenørservice BIL 4:27:12 +1:51:57
525 9908 Nils Støfringshaug Runar Ski 4:27:19 +1:52:04
526 6848 Hans Henrik Munk Karlslunde Tri 4:27:21 +1:52:07
527 4408 Ole Henrik Brinchmann-Hansen   4:27:26 +1:52:11
528 4999 Knut Nandrup OPIL 4:27:34 +1:52:20
529 6258 Helge Fredheim Høybråten og Stovner Langrenn 4:27:43 +1:52:29
530 5691 Egil Maurtvedt Telenor BIL 4:27:56 +1:52:41
531 5587 Øystein Thorup   4:28:10 +1:52:56
532 6568 Atle Kristiansen Myklebust   4:28:12 +1:52:57
533 5456 Kai Løvdal   4:28:15 +1:53:00
534 5995 Anders Sollien OL Toten-Troll 4:28:32 +1:53:17
534 5362 Arne Gran Ranheim IL 4:28:32 +1:53:17
536 4431 Fredrik Eidesen Lille Strøm Bar 4:28:38 +1:53:23
537 6067 Erland Øvergård Åsen IL 4:28:46 +1:53:31
538 6328 Markus Jungo   4:29:08 +1:53:54
539 5630 Ståle Berge Alvanuten ski, sykkel og orientering 4:29:14 +1:54:00
540 9684 Bernt-Olav Røttingsnes Seagarden BIL 4:30:05 +1:54:51
541 4179 Christian Viry   4:30:30 +1:55:15
542 6090 Alexander Gustavsson IK Stern 4:30:36 +1:55:21
543 6633 Thomas Behrens Københavns skiklub 4:31:01 +1:55:46
544 9339 Bahner Zdenek   4:31:16 +1:56:02
545 6441 John Sivesindtajet Bøverbru il 4:31:28 +1:56:14
546 6509 Morten Wildt Holte Ski 4:31:33 +1:56:18
547 9920 Lars Braastad Ringebu-Fåvang skiklubb 4:31:46 +1:56:31
548 3773 Sturla Langørgen Melhus Ski 4:31:48 +1:56:33
549 5975 Hans Olav Røise Ringsaker IF 4:31:52 +1:56:38
550 6230 Ketil Magnus Dokset Hræsvelg IL 4:32:23 +1:57:08
551 4836 Vidar Berget   4:32:59 +1:57:45
552 6853 Roland Nap   4:33:13 +1:57:58
553 5536 Harald Saksvik   4:33:22 +1:58:07
554 10316 Brage Rønningen Børsa IL 4:33:28 +1:58:14
555 5850 Erik Berger Husem Team Knusem 4:33:40 +1:58:25
556 5988 Espen Skrimstad Storebrand Sport 4:34:00 +1:58:46
557 5368 Roger Roll Gulbrandsen   4:34:02 +1:58:48
558 6506 Erik Wanvik Team LydRommet 4:34:06 +1:58:52
559 6452 Jan Vidar Smenes Selje IL 4:34:13 +1:58:58
559 9890 Geir Magne Vestby Hamar IL triatlon 4:34:13 +1:58:59
559 6705 Per Asbjørn Flugstad Team Flugstad 4:34:13 +1:58:59
562 6584 Martin Kjølås Parkanlegg.no 4:34:35 +1:59:21
563 4250 Jörgen Hasselström Lidköping VSK 4:34:37 +1:59:23
564 7069 Øyvind Olstad Real Estate Partners AS 4:34:38 +1:59:23
565 3924 Rune F. Andersen MjøsSki 4:34:54 +1:59:40
566 4015 Pål Helgestad Chelsea 4:35:19 +2:00:05
567 4539 Gordeev  Mikhail Polar Bear 4:35:22 +2:00:08
568 5912 Mikko Matilainen Kunnon Luisto 4:35:35 +2:00:21
569 6618 Torgeir Herstad   4:35:49 +2:00:34
570 5921 Axel Bernd Muller Universitet i Oslo 4:35:55 +2:00:41
571 5934 Erik Nystuen   4:36:13 +2:00:59
572 6479 Fredrik Söderberg Tanums IF 4:36:20 +2:01:05
573 11129 Øyvind Hestnes Yara BIL 4:36:22 +2:01:07
574 5170 Tom Ivar Ihrstad Tine 4:36:25 +2:01:10
575 6414 Magne Rosnes   4:36:31 +2:01:16
576 5463 Morten Martinsen Tårnåsen SkiSykkelSurf 4:36:55 +2:01:40
577 5792 Lars Erik Fikke høienhall skiforening 4:37:02 +2:01:47
578 5976 Morten Røsaasen Hadeland CK 4:37:23 +2:02:08
579 5671 Espen Olsen Sande Sportsklubb/Toyota 4:37:39 +2:02:24
580 4963 Hallbjørn Langstein Tomrefjord IL 4:37:40 +2:02:25
581 8698 Rune Sandin Sandnes   4:37:49 +2:02:34
582 6368 Magnus Løvold IL Norden 4:37:51 +2:02:37
583 6118 Peter Husum   4:38:06 +2:02:51
584 6105 Richard Spjudvik   4:38:12 +2:02:57
585 6585 Riivo Neering   4:38:41 +2:03:26
586 6496 Jostein Sterri Valla   4:39:29 +2:04:15
587 5547 Erland Skogli Heming 4:39:40 +2:04:26
588 4931 Jarle Johansen Stor-Elvdal sk 4:39:56 +2:04:42
589 10687 Thomas Evensen HSIL 4:40:03 +2:04:48
590 6428 Pål Rønningen Søndre Land il, Ski 4:40:08 +2:04:53
591 7678 Jan Erik Hovland Vind IL 4:40:18 +2:05:03
592 4952 Tore Kristiansen   4:41:03 +2:05:49
593 4483 Thomas Sellevoll   4:41:07 +2:05:52
594 6657 Tore Broholt   4:41:39 +2:06:24
594 6783 Martin Edv. Johansen Eidsiva BIL 4:41:39 +2:06:25
596 7062 Poul Bøje Nielsen Fremad Holbæk Team Elmely 4:41:45 +2:06:30
597 6921 Rune Kibsgaard Sjøhelle   4:41:48 +2:06:33
598 6403 Terje Håkon Paulsen ØSTLI AS 4:41:52 +2:06:37
598 6528 Marc Grünenfelder   4:41:52 +2:06:38
600 9439 Olav Hasaas   4:41:55 +2:06:40
601 6313 Stig Morten Høihilder Baglerne 4:42:04 +2:06:49
602 6208 Thomas Bjerkvoll Forsvaret 4:42:23 +2:07:09
603 5858 Jens Jensen Kunnon Luisto 4:42:26 +2:07:11
604 5831 Olav Heggard Frogner IL 4:42:33 +2:07:18
605 8923 Patrik Lännerberg Kristinehamns OK 4:42:57 +2:07:42
606 5705 Jörg Zimmermann   4:43:16 +2:08:01
607 7864 Thomas Walser   4:43:56 +2:08:41
608 5672 Peter Lerche Raadal Østre Toten Skilag 4:44:01 +2:08:47
609 7322 Bjarne E. Oure JIF 4:44:05 +2:08:51
610 6048 Bourquin Vincent   4:44:07 +2:08:52
611 5178 Tore Thorsteinsen Vang Skiløperforening 4:44:11 +2:08:57
612 5951 Egil Søvik Pedersen Nordic Semiconductor 4:44:14 +2:08:59
613 9525 Jarkko Kaislaoja   4:44:59 +2:09:44
614 7767 Espen Schancke Nielsen Vollen Ungdomslag 4:45:08 +2:09:53
615 5738 Magnus Bergh Team M & M 4:45:10 +2:09:56
616 6325 Dag Josefsen   4:45:15 +2:10:00
617 6617 Jan Landsverk Avinor BIL 4:45:46 +2:10:32
618 10151 Erik Kerstell Högbo GIF 4:46:02 +2:10:47
619 10023 Torkild Erlandsen Byggmaker Hønefoss 4:46:06 +2:10:51
620 5472 Hjalmar Krogseth Moe Fred. Olsen & Cos Sportsklubb 4:46:45 +2:11:31
621 6758 Knut Hodnebrog Blomsterringen 4:46:50 +2:11:35
622 5805 Mikael Friis Rasmussen Københavns skiklub 4:47:00 +2:11:46
623 5946 Gullik Opheim Skiforeningen 4:47:07 +2:11:52
624 6638 Ole Johan Berg Statoil BIL 4:47:08 +2:11:54
625 7074 Gaute Haga Andersen   4:47:20 +2:12:05
626 9615 Alex Perkins   4:47:23 +2:12:09
627 6566 Terje Lundberg Compusoft BIL 4:47:29 +2:12:15
628 6808 Christoffer Kraft Boo Kanot och Skidor 4:47:33 +2:12:18
629 10709 Michael Fülle SC Oberstdorf 4:47:58 +2:12:44
630 6607 Trond Espen Tøraasen Folldal IF 4:48:05 +2:12:50
631 6220 Torbjörn  Bäck Aktiv mot kreft 4:48:07 +2:12:52
632 5986 Magnus Sjöberg   4:48:11 +2:12:56
633 8644 Thomas Hægh Gjerdrum 4:48:17 +2:13:02
634 7267 Ole Kristian Lona   4:48:41 +2:13:27
635 8670 Trond Bruen Olsen Kripos Il 4:48:43 +2:13:28
636 7968 Odd-Egil Fredriksen   4:48:53 +2:13:38
637 11177 Tore Jørgen Rye Storebrand Sport 4:49:03 +2:13:48
638 6904 Henrik Sandberg Ok Landehof 4:49:19 +2:14:05
639 6306 Torbjørn Saggau Holm   4:49:29 +2:14:14
640 6923 Kyrre Skjetne   4:49:38 +2:14:24
641 5996 Ulrich Spreng Deloitte BIL 4:49:50 +2:14:36
642 7340 Ivar Riveland Sør Vest politiidrettslag 4:50:17 +2:15:02
643 9785 Tobby Voilås Vindafjord IL 4:50:31 +2:15:16
644 9022 Otto Rendedal ØHIL 4:51:10 +2:15:55
644 9154 Axel Wilinski schulz sportreisen 4:51:10 +2:15:56
646 7146 Aldo Frick Madshus Team Liechtenstein 4:51:12 +2:15:58
647 6483 Arne Talseth   4:52:13 +2:16:58
648 7066 Odd Eirik Pedersen DNB Eiendom 4:52:42 +2:17:27
649 10778 Tommy Hugubakken Eidsiva bredbånd/ Tynset 4:52:48 +2:17:33
650 4086 Tommy Nerseth   4:53:12 +2:17:58
651 5882 Øyvind Kristoffersen Skaret Skiforening 4:53:15 +2:18:01
652 2941 Petr Novak   4:53:21 +2:18:07
653 6289 Peter Hallin   4:53:25 +2:18:10
654 11118 Magnus Alstad   4:53:34 +2:18:20
655 6602 Ulf Prestegård Best før fest 4:54:00 +2:18:45
655 6397 Pär Olsson Björnstorps IF 4:54:00 +2:18:46
657 10660 Patrick Delcroix   4:54:12 +2:18:57
658 9872 Carl Petter Simonsen   4:54:13 +2:18:59
659 6850 Arve Myhre Åskollen sykkeklubb 4:54:34 +2:19:19
660 5679 Tomas Almqvist   4:54:35 +2:19:21
661 10799 Hans Johansson Kiruna X Country 4:55:05 +2:19:50
662 7170 Esben Hansen Nordic Choice 4:55:13 +2:19:59
663 6804 Ola Klashaugen   4:55:53 +2:20:39
664 6288 Sven Arne Wright Hagen   4:55:55 +2:20:40
665 8550 Joni Toivonen   4:56:00 +2:20:45
666 7429 Svein Venjum Uiobil 4:56:10 +2:20:55
667 6218 Håvard Bråten   4:56:14 +2:20:59
668 6226 Roar Danielsberg Veldre løkendalen trimforening 4:56:15 +2:21:00
669 5492 Remi Norbeck   4:56:51 +2:21:36
670 6445 Andreas Skaugen DNB Real Kikut 4:57:06 +2:21:51
671 5680 Tomas Brunzell Grava SK 4:57:09 +2:21:55
672 6738 Reima Harju OC Puisto 4:57:26 +2:22:11
673 9565 Ilan Bolstad Frogner IL 4:57:34 +2:22:19
674 5603 Arne Lassen-Urdahl Nøtterøy IF Ski 4:58:01 +2:22:46
675 6419 Vidar Rygg Brodd IL 4:58:27 +2:23:12
676 8464 ole vilstrup   4:58:49 +2:23:35
677 9431 Morten Halleraker Hydro BIL 4:58:52 +2:23:38
678 6802 Hans Petter Bjørnerud Kildebo Kirkens bymisjon Drammen 4:59:09 +2:23:55
679 8746 Claudio  Fontanive   4:59:18 +2:24:04
680 7952 Tommy Sjøvik   4:59:19 +2:24:05
681 10381 Pål Svendsen Magnor UL 4:59:25 +2:24:11
682 6285 Hans-Harald Hageberg Ekornes/Bingsfoss sk 4:59:39 +2:24:24
683 6749 Rune Heide Team Galskap 5:00:15 +2:25:00
684 7402 Sami Takala Syvä Latu 5:00:20 +2:25:06
685 7236 Håvard Klokkerud   5:00:25 +2:25:10
686 10760 Kjetil Ek Havnevik   5:00:29 +2:25:14
687 7056 Pål Sørensen   5:00:49 +2:25:34
688 6767 Lasse Horne Sturla ski 5:00:51 +2:25:37
689 7207 Christian Høvik   5:01:20 +2:26:05
690 7001 Margus Mustimets Tartu Suusaklubi 5:01:44 +2:26:29
690 7098 Joachim Bremseth Iterum ASP 5:01:44 +2:26:30
692 6341 Alfred Kollsete VIK IL 5:01:49 +2:26:35
693 8514 Jo Haavardsønn Lunde Sportsen IL 5:01:58 +2:26:43
694 6857 Tore Nondal   5:03:00 +2:27:46
695 5793 Frode Finstad Røros 5:03:13 +2:27:58
696 7421 Hans Christian  Trangbæk Grundtvig Trading 5:03:37 +2:28:23
697 6312 Torstein Hvamstad   5:03:58 +2:28:43
698 10955 Charly Paget Goy   5:04:07 +2:28:52
699 10895 Einar Ove Meek Flataker VVS 5:04:39 +2:29:25
700 7071 Michael Adams   5:04:56 +2:29:41
701 9665 Inge Reinertsen SpareBank 1 SR-Bank 5:05:04 +2:29:49
702 10388 Pär Olof Söderblom Sibbo Vargarna 5:05:05 +2:29:51
703 7124 Michael Emery Royal Air Force Nordic 5:06:12 +2:30:58
704 5837 Morten Hjerpseth Bouvet 5:06:28 +2:31:14
705 11025 Øystein Solem Idrettslaget Nansen 5:06:55 +2:31:40
706 7242 Espen Kristiansen Kompani Karlsen 5:07:04 +2:31:50
707 7436 Ken Westgaard BwB 5:07:17 +2:32:02
708 7136 Gudbrand Eggen   5:08:05 +2:32:51
709 10891 Espen Martinsen Kroerløypas Venner 5:08:45 +2:33:31
710 8546 Johan Sandberg Landehof Ok 5:09:03 +2:33:48
711 7452 Tom Jørgen Gundersen-Lindholm Team Maxim 5:09:32 +2:34:17
712 7471 Rino Jørgensen   5:09:52 +2:34:37
713 10965 Sebastien Ponsard   5:10:27 +2:35:13
714 6668 Ole Albert Bøhn Greni Racing Team 5:11:01 +2:35:47
715 6489 Idar Torskangerpoll Drøbak-Frogn IL 5:11:21 +2:36:06
716 5626 Andres Nurk Tartu Skiclub 5:11:23 +2:36:09
717 7689 Thomas Jeppesen   5:12:28 +2:37:13
718 9769 Dominik Jünemann   5:12:30 +2:37:15
719 10938 Tam Nygen Norges Bank idrettslag 5:12:49 +2:37:35
720 11189 Øystein Tveit Kongsberg Seatex BIL 5:14:16 +2:39:01
721 6819 Jens Olav Larsen   5:14:31 +2:39:17
722 6649 Mattias Blomqvist Roslagsbro Idrottsförening 5:16:36 +2:41:21
723 7821 Pål Harald Fagertun Slemdal   5:16:44 +2:41:30
724 7086 Arild Bergsland Trøsken IL 5:17:46 +2:42:31
725 7789 Meelis Piho   5:18:12 +2:42:57
725 11015 Hans Petter Sletmoen Engerdal sykkelklubb 5:18:12 +2:42:57
727 10783 Ole Håvåg Bjørn West IL 5:18:32 +2:43:17
728 7661 Espen Hjardar Kvernhuset Fredrikstad 5:18:37 +2:43:22
729 7153 Jon-Gunnar Gjelberg Team Gossen 5:19:29 +2:44:15
730 10293 Pasi Rautevaara Palokka boys racing team 5:19:47 +2:44:32
731 4536 Jiri Martinovic ASK Slavkov u Brna 5:19:57 +2:44:42
732 10458 Roger Østvold Heming 5:20:30 +2:45:15
733 10650 Ole Petter Dahlen   5:20:35 +2:45:20
734 6109 Ole Tommy Vestre Lauparen 5:20:47 +2:45:33
735 9681 Tore Røed   5:20:49 +2:45:34
736 8383 Bjørn Skogmo   5:21:28 +2:46:14
737 10857 Bjørn Arild Lerjemark Caverion Norge,avd Østfold 5:22:01 +2:46:47
738 6843 Anders Matzen Københavns skiklub 5:22:10 +2:46:55
739 9830 Jon Reinfjord   5:22:12 +2:46:57
740 7631 Bjarte Grøteide   5:22:15 +2:47:00
741 8568 Krankowsky Sven Ski Team Polenz-Dresden 5:22:48 +2:47:33
742 4472 Bjørn Hauklien NOTEAM 5:22:50 +2:47:35
743 10378 Fredrik Sundström Hestra IF 5:23:00 +2:47:45
743 6438 Roman Sevcik L&S Farby 5:23:00 +2:47:46
745 7562 Bjørn Karl Borgersen   5:23:06 +2:47:52
746 8291 Roger Nondal   5:23:07 +2:47:52
747 7272 Jacob Lunding KS 5:23:13 +2:47:59
748 9873 Tore Opheim Gjøkeredet 5:24:40 +2:49:25
749 8652 Jon Bjerkholt Team Boit 5:25:21 +2:50:07
750 7569 Stig Bråthen   5:25:26 +2:50:12
751 7624 Nils Håkon Glatved   5:25:52 +2:50:38
752 6925 Bent Slåttsveen   5:26:05 +2:50:51
753 7833 Leif Svensson Töcksfors IF 5:26:32 +2:51:17
754 7999 Karstein Berg   5:26:47 +2:51:33
755 7724 Bent-Håkon Lauritzen   5:26:55 +2:51:41
756 6772 Ståle Indregård   5:27:08 +2:51:53
757 7633 Stig Aimar Gundersen Moss skiklubb 5:27:22 +2:52:07
758 11161 Kjetil Stor-Re Hagen Ringebu-Fåvang skiklubb 5:28:09 +2:52:55
759 6889 Andreas Roos   5:28:11 +2:52:56
760 10279 Jens Aage Pedersen Københavns skiklub 5:29:05 +2:53:50
761 9231 Håkon Børli   5:29:21 +2:54:06
762 8853 Fredrik Johansson Lesjöfors 5:29:26 +2:54:11
763 7944 Massimiliano Gorgoni   5:29:28 +2:54:13
764 10665 Niels Drent   5:29:36 +2:54:21
765 9364 Philipp Doert Blaker IL 5:29:40 +2:54:25
766