Resultater Birken - Birkebeinerrennet 2018 - Menn 50-54 år



Resultater Birken - Birkebeinerrennet - 54 km, klassisk
Rena til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 17. mars 2018

Arrangementstype: Langrenn

Resultatliste Klasse Menn 50-54 år- Uoffisielle resultater
NB! Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen.

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 662 Erling Jevne Øyer/Tretten IF/Team Mosetertoppen SKILINE 2:57:59 +0:00
2 206 Truls Valmestad SKD BIL/Gjelleråsen IF 3:01:20,4 +3:21
3 188 Fred Anders Solbakken Bjørn Myre Sport/ Team 6847 3:02:43,3 +4:44
4 692 Henning Røberg Nittedal IL 3:02:59 +5:00
5 9895 Raul Olle Estonian Worldloppet Team 3:03:35 +5:36
6 688 Svein Nordaas Strandbygda il 3:09:44 +11:45
7 758 Vegard Fluge Samuelsen Try/Milslukern 3:09:46 +11:48
8 147 Anders Karlsen Nesodden 3:12:37,5 +14:38
9 930 Gian Pieder Jörger   3:14:47 +16:48
10 915 Anders Johan Huus Sørum IL 3:16:14 +18:15
11 143 Ulf Jansson Östervåla IF 3:16:21,3 +18:22
12 971 Tor Michelsen   3:16:40 +18:41
13 668 Ståle Kihle Bjørn Myhre Sport 3:16:47 +18:49
14 757 Ivar Moen Tverlandet IL 3:17:39 +19:40
15 884 Sveinung Grov Team Milslukern Driv Trening 3:18:48 +20:50
16 1030 Jørn Schrøder Lyn Ski 3:18:55 +20:56
17 726 Magnus Karlsson Nacka Värmdö SK 3:18:58 +20:59
18 1093 Toralf Trosten Team Milslukern Driv Trening 3:19:04 +21:05
19 2043 Bjørn-Erik Nybakken   3:19:12 +21:13
20 2904 John Eirik Karlsen Melbo IL 3:19:36 +21:37
21 1139 Rune Harkestad   3:20:01 +22:03
22 909 Bjørn Rune Holmen Lillehammer Skiklub 3:20:14 +22:15
22 689 Jon Per Nygaard Øversjødalen Il 3:20:14 +22:15
24 736 Ronny Bråten   3:21:00 +23:02
25 2064 Jan Olav Røed Bodø 3:21:07 +23:08
26 960 Håvard Lorange Siemens 3:21:19 +23:20
27 891 Jon Hanestad   3:21:40 +23:42
28 1094 Haavard Bruland Lyn Ski 3:22:44 +24:46
29 1008 Arnfinn Pedersen Nesodden IF 3:23:07 +25:08
30 1066 Kåre Ulevåg Tvedestrand 3:23:39 +25:40
31 2114 Rune Veie Aker BP BIL 3:23:40 +25:42
32 2382 Jon Arne Fossen Lier Skiløberforening 3:23:43 +25:44
33 875 Eivind Fosheim Vestre Slidre IL 3:23:44 +25:45
34 1892 Geir Ola Botnan SIEMENS BIL 3:24:16 +26:17
35 865 Frode Andre Evensen Oslofjord Triatlon 3:24:57 +26:58
35 847 Peter Bucheli   3:24:57 +26:59
37 1072 Bjørn Ole Vassbotn Volda 3:25:17 +27:19
38 2591 Håkon Bertnes Bærums Verk IF 3:25:35 +27:37
39 9871 Børge Moen Gjøvik skiklubb 3:25:38 +27:39
40 839 Dag Bjørndal Heming 3:25:52 +27:53
41 11461 Thomas Asp Göteborg 3:25:56 +27:57
41 642 Frank Grønvold Lillomarka skiklubb 3:25:56 +27:57
43 2751 Ronny Nilsen Andøya flystasjon 3:26:08 +28:09
44 936 Morten Kløvstad Bjørn Myhre Sport 3:26:10 +28:11
45 1159 Morten Garvik DnB 3:26:13 +28:14
46 1898 Jan Harald Bråthen Njård 3:26:24 +28:25
47 1095 Frode Forbregd   3:26:37 +28:38
48 923 Torstein Ingvaldsen Moelven IL 3:26:43 +28:44
49 1890 Helge Bonden Sande Sportsklubb 3:26:46 +28:47
49 2006 Magne Loftesnes Fet ski/FMA Kjeller 3:26:46 +28:48
51 2594 Terje Bjerkrheim Høland IUL Team Bjerkrheim 3:26:52 +28:54
52 2932 Rune Pettersen IF Kilkameratene 3:26:54 +28:55
52 1949 Børge Hemming Hansen Medkila Skilag 3:26:54 +28:56
54 977 Geir Moe LYN SKI 3:27:08 +29:09
55 1056 Stig Roger Thomassen Team Mosetertoppen Skiline 3:27:13 +29:14
56 1013 Hans Tore Riibe Hamar Skiklubb / Norsk Tipping 3:27:17 +29:19
57 2505 Ragnar Ness Posten & Bring BIL Trondheim 3:27:48 +29:50
58 11412 Martin Tomka Atletiko Frymburk 3:27:52 +29:53
59 2556 Reidar Sivertsen Stiftstaden SK 3:28:14 +30:15
60 2052 Per Torgeir Oshaug Os IL 3:28:57 +30:59
61 2479 Jan-Ivar Lillebråten Sjårdalen IL 3:29:10 +31:11
62 11516 Magne Eidsnes Spydeberg 3:29:12 +31:13
63 2877 Bengt Adeler Risør ski & skøyteklubb 3:29:16 +31:17
64 11401 Bengt-Rune Strandvoll AAJ BIL / Holmen IF 3:29:17 +31:19
65 1084 Jon Øxnevad Norconsult BIL 3:29:23 +31:25
66 8651 Carlo  Bettinaglio sci club valgandino 3:29:31 +31:32
67 2094 Helge Sveen Strandbygda il 3:29:43 +31:44
68 11419 Amund Christian Vandsemb Nes Ski 3:29:52 +31:54
69 1082 Geir Øvergård Trysilgutten 3:30:16 +32:18
70 2077 Finn Terje Skyrud Bjerke IL Ski 3:30:32 +32:34
71 2705 Bjørn Tore Kildahl Eurofins Environment Testing AS 3:30:42 +32:43
72 2495 Jan Møllerhaug Isfjorden IL/Team PartnerPlast 3:30:45 +32:46
73 2768 Ole Johan Venger Pedersen Eidsvold værk skiklubb 3:30:46 +32:47
73 896 Olav Hasund Asker 3:30:46 +32:48
75 2026 Rune Morken Veidekke / Holmen IF 3:30:51 +32:52
76 2508 Jan Erik Nilsen Rustad IL 3:31:07 +33:09
77 2049 Gøran Olsen IL Siso 3:31:16 +33:17
78 2517 Valerii Nosenko   3:31:30 +33:31
79 932 Frode Ingar Karlsen Lier Skiløberforening 3:31:33 +33:35
80 2187 Bjørn Magne Dybedokken Visma 3:32:10 +34:11
81 927 Erik Jordahl Norodd Triathlon 3:32:15 +34:16
82 2152 Hans Martin Haughem Runar Ski 3:32:17 +34:18
83 873 Svein Flornes Stavanger Skiklubb 3:32:22 +34:23
84 1986 Fred Arild Kjernli Hamar Skiklubb 3:32:24 +34:26
85 3284 Karl Fridtjof Wedum Follebu Skiklubb 3:32:28 +34:29
86 2497 Svein Arne Nakken Velledalen IL 3:32:37 +34:38
87 2608 Nils Arne Bryhn Ilseng il 3:32:54 +34:56
88 11413 Hans Petter Transet Bjørn Myhre Sport 3:32:55 +34:56
89 2502 Kåre Nerem Emblem IL 3:33:25 +35:26
90 2777 Øyvind Rohn Skedsmo Skiklubb 3:33:42 +35:43
91 862 Øystein Engesveen   3:33:53 +35:54
92 11428 Ole Ørjavik   3:34:01 +36:02
92 1153 Ole Jakob Sværk Telenor 3:34:01 +36:03
94 2863 Ståle Årdal Tieto / Try 3:35:00 +37:02
95 2074 Sigmund Skar Naprapatlandslaget Skien 3:35:20 +37:22
96 892 Espen Hansen Sand IL Terrengsykkeklubb 3:35:28 +37:29
97 2044 Ole Martin Nyberget Forsvaret 3:35:31 +37:33
98 2506 Erik Nickelsen Lyn Ski 3:35:32 +37:33
99 2650 Christian Grotnes NRK 3:35:47 +37:48
100 1991 Yury Komlev Rittis Alpin Chalets 3:35:56 +37:57
101 1946 Thomas Hafner   3:36:08 +38:10
102 2458 Ola Kjonerud Lillehammer Skiklub / Team Mosetertoppen Skiline 3:36:09 +38:10
103 1059 Even Hall Torgersen Rustad IL 3:36:22 +38:24
104 2369 Rune Engebråten Halmsås & Omegn Skilag 3:36:25 +38:26
105 1966 Morten Hønnås Steigen sportsklubb 3:36:38 +38:40
106 2707 Lasse Kjenner Eiker Kvikk IF 3:36:49 +38:50
107 2714 Kraig Koski   3:36:51 +38:53
108 2574 Jostein Amdal Gjensidige Sport / Røa 3:37:04 +39:05
109 3175 Geir Lindblad   3:37:38 +39:39
110 2936 Svein Joten Engerdal Spk 3:37:51 +39:53
111 3487 Jan Olav Bjørdal Ørsta 3:37:52 +39:53
112 887 Erlend Gundersen Ullensaker skiklubb 3:37:59 +40:00
113 2466 Knut Gjefle Kårhus Stokke ski 3:38:04 +40:05
114 2547 Truls Raastad   3:38:15 +40:16
115 2854 Lars Wilskog Hakadal IL 3:38:37 +40:38
116 2028 Geri Müller   3:38:40 +40:41
117 11406 Bent Ivar Sæther Hydro BIL Sunndal 3:39:00 +41:02
118 2557 Kjetil Sjørengen Team Sport 1 Lillehammer RIL 3:39:01 +41:02
119 832 Knut Bergsvand Nanset IF 3:39:03 +41:04
120 1884 Ivar Bjørkedokken Gol Il 3:39:11 +41:12
121 2606 Paul Brennmoen Tolga 3:39:28 +41:29
122 869 Svein Fjeldheim Brd Dahl 3:39:29 +41:31
123 3242 Raymond Siiri IL Ilar 3:39:35 +41:36
124 3134 Lars H. Holø   3:39:36 +41:37
125 2398 Per Ola Granrud Rendalen il 3:40:18 +42:19
126 2119 Fritz Weltert   3:40:20 +42:21
127 877 Thomas Haug Fraurud PWC/Hamar Skiklubb 3:40:25 +42:26
128 11421 Roger Vangsnes Statoil BIL 3:40:28 +42:29
129 1979 Bjarte Jordal Fana IL 3:40:37 +42:39
130 2098 Arnstein Sørbøen   3:40:38 +42:39
131 4558 John Nicolaysen GTI Friidrettsklubb 3:40:39 +42:40
132 11450 Wegar Løkken Raufoss Il langrenn 3:40:47 +42:48
133 3600 Roger Kylgård TFC - Gjelleråsen if 3:41:02 +43:04
134 2194 Ketil Lunde Røa IL 3:41:06 +43:07
135 2745 Tor Murvold Rustad IL 3:41:39 +43:40
136 1010 Vadim Prisivko   3:41:59 +44:01
137 2635 Reidar Flatebø Mjøsski/Eidsiva 3:42:15 +44:17
138 3251 Erik Solberg Drøbak-Frogn IL ski 3:42:21 +44:23
139 2763 Jon Arne Opstad Stokke il 3:42:34 +44:35
140 2354 Erik Bruun Statnett BIL 3:42:53 +44:54
140 2387 Geir Frøvoll   3:42:53 +44:54
142 2593 Rolf Bjerke Økokrim Velferdsidrettslag 3:43:02 +45:03
143 3060 Per Burrell Sunne SLF 3:43:40 +45:41
144 2702 Terje Karlsen Fjellblom IL 3:44:28 +46:29
145 3247 Gjermund Skaaret Ljørdalen Sp.kl. 3:44:44 +46:45
146 1921 Geir Evensen Søre Ål IL 3:44:45 +46:47
147 2687 Kjetil Høgbakken Otto Olsen AS 3:44:52 +46:54
148 4569 Jan Erik Olsen Steigen sportsklubb 3:44:55 +46:57
149 2826 Terje Thorstensen   3:45:07 +47:08
150 3513 Olav Engebråten Rustad IL 3:45:41 +47:42
151 2326 Håkon Andersen   3:45:49 +47:50
152 2660 Per Halvorsen Nittedal IL 3:46:12 +48:14
153 4187 Ron-Werner Waatsveen Fredrikstad Skiklubb 3:46:32 +48:33
154 846 Geir Brynhildsen Holt IF 3:46:34 +48:35
155 3164 Øyvind Langørgen SINTEF Energi AS BIL 3:46:47 +48:48
156 4100 Teis Pedersen Kjelsås IL / Statkraft 3:47:03 +49:04
157 3708 Lars Söder Team Gåping 3:47:11 +49:12
158 5661 Petri Kinnunen   3:47:22 +49:23
159 3474 Morten Andreassen TFL 3:47:30 +49:31
160 3769 Ulf Holberg   3:47:31 +49:32
161 3241 Ole Jakob Sendstad FFI BIL 3:47:37 +49:38
162 2672 Trond Helgesen Sogndal 3:47:48 +49:49
163 2812 Ole Magnus Strandum Lillehammer skiklubb 3:47:57 +49:58
164 2685 Frode Hovland Team Raske Gutter 3:48:04 +50:05
165 2179 Paal Sneve Skrautvål Il 3:48:14 +50:15
166 3131 Geir Holmsen Stovnerkameratene 3:48:16 +50:17
167 3573 Bjørn Johannesen Bergkameratene Ski 3:48:33 +50:35
168 3404 Svein-Olav Torø BK-Ski 3:48:35 +50:36
169 859 Audun Eide Kristiansand pil 3:48:37 +50:38
170 2390 Daniel Fåhræus Strömnäs GIF 3:48:39 +50:40
171 1957 Tore Helgesen Byåsen IL 3:48:50 +50:51
172 3265 Rolv Anders Systad   3:48:51 +50:52
173 3165 Sigmund Lavik Gjøvik skiklubb 3:48:52 +50:54
174 3761 Steinar Aasnæss Ringkolle Skiklubb 3:48:55 +50:56
174 2503 Gjermund Nereng Fluberg Skiklubb 3:48:55 +50:57
176 2544 Alf Eirik Røkenes Tromsdalen Ski KSAT BIL 3:49:03 +51:04
177 3509 Stein S Eide NRK/CK Elverum 3:49:13 +51:14
178 4254 Stein Randby Sørum 3:49:16 +51:17
179 2720 Jan-Erik Larsen Sandnes IL/Sparebank 1 SR-Bank 3:49:30 +51:32
180 2746 Robert Myhrer Rustad IL 3:49:32 +51:33
181 4456 Geir Gulbrandsen Stokke il 3:49:37 +51:38
182 3192 Geir Christian Melen Skiforeningen 3:49:42 +51:43
183 3189 Erling Marthinsen Team Øverskauen 3:49:49 +51:50
184 2857 Jon Waalen   3:50:23 +52:24
185 3103 Asgeir Hasund Åheim 3:50:30 +52:31
186 2415 Terje Heggelund Granli IL 3:50:35 +52:36
187 898 Jostein Haug   3:50:45 +52:46
188 11486 Jarle Tufto NTNU-BIL 3:51:00 +53:01
189 4012 Baard Haugse Fana IL / Statoil BIL 3:51:03 +53:04
190 2571 Per Ackevik Burseryds IF 3:51:04 +53:06
191 3754 Kristen Kongssund Nøroset il 3:51:09 +53:10
192 1141 Lennart Holmström IF Åland 3:51:30 +53:32
193 4241 Odd Arild Volden   3:51:41 +53:43
194 2464 Stanislav Kudriashov   3:51:43 +53:44
195 2624 Rune Ek Bjørn Myhre Sport 3:51:44 +53:45
196 3554 Åsmund Holen IL Jutul 3:51:55 +53:57
197 3107 Ola Andreas Hauge Volda tann og tautrekkarlag 3:51:57 +53:59
198 3100 Frank Hansen   3:52:08 +54:10
199 3986 Ragnvald Grotli Gjelleråsen IF Skigruppe 3:52:17 +54:18
200 3727 Frode Espen Wannebo Oslo kommune BIL 3:52:19 +54:20
201 2695 Per Martin Johansen Lillehammer Skiklub 3:52:20 +54:21
202 2161 Jan Willman Vansbro AIK SK 3:52:22 +54:23
203 2511 Jan Otto Nordeng Nordre Land / "Dæhli" 3:52:28 +54:29
204 3058 Werner Bucheli   3:52:30 +54:31
205 3305 Kjell Ivar Brun   3:52:31 +54:32
206 2821 Oddvar Jr Sæter Skaret Skiforening 3:52:43 +54:45
207 2696 Christian Jomaas Fossum IF 3:52:47 +54:49
208 3650 Arnfinn Paulsrud Kvelde Il 3:52:57 +54:58
208 9222 Sven Persson Årsunda IF SWE 3:52:57 +54:59
210 3056 Trond Brevik   3:53:00 +55:01
211 4898 Gunnar Haug   3:53:03 +55:05
212 3095 Even Hagen Hattfjelldal I.L 3:53:28 +55:29
213 3275 Even Tveter Oppegård IL 3:53:31 +55:32
214 3786 Rasmus Asbjørnsen Haavind BIL 3:53:38 +55:39
215 3675 Bjørnar Schøn Oseberg Skilag 3:53:42 +55:43
216 4068 Asbjørn Lid OPIL 3:53:56 +55:57
217 3359 Rolf Berg   3:54:00 +56:01
218 2951 Stein Nestvold Heming/ELKEM 3:54:01 +56:03
219 3211 Knut Nyfløt Holmen IF 3:54:12 +56:13
220 5851 Christoph Hutzli   3:54:15 +56:16
221 3266 Svein Sælid Vul/Storebrand Sport 3:54:16 +56:18
222 3313 Jan Ove Pilskog   3:54:20 +56:21
222 3072 Christian Steen Eriksen Bækkelagets SK 3:54:20 +56:21
224 3073 Ove Evensen Il Holeværingen 3:54:22 +56:24
225 3293 Wilfred Østgulen Skimt 3:54:25 +56:27
226 2653 Ingvar Grøthe Clear Channel Norway 3:54:27 +56:28
227 4049 Leif Kjesbu Ogndal IL 3:54:32 +56:33
228 3536 Hans Olav Hamran Koll 3:54:34 +56:35
229 4200 Bjørn Espen Aase Vang Skiløperforening 3:54:36 +56:38
230 4419 Andrew Comfort   3:54:45 +56:46
231 4249 Odd Garberg Sparbu il 3:54:51 +56:52
232 3602 Sjur Langedal Koll IL 3:54:58 +57:00
233 4641 Per Kristian Vange Bygghjelpen 3:54:59 +57:00
234 4011 Øyvind Haugen   3:55:07 +57:08
235 3032 Paal Berg Røa IL 3:55:16 +57:17
236 3814 Asgeir Fløtlien Brøttum IL 3:55:47 +57:48
237 3233 Ulf Sand Epiroc IF 3:56:09 +58:11
238 1028 Terje Sandness Team Sandness 3:56:10 +58:12
239 2721 Roar Larsen Botne Skiklubb 3:56:18 +58:19
240 4214 Oddvar Rørstad Volda TI 3:56:20 +58:22
241 11433 Ragnar Melbye Ek Lyn Ski 3:56:22 +58:23
242 4516 Geir Ove Leite Skodje 3:56:43 +58:44
243 2868 Gunnar H. Lille Asker Skiklubb 3:56:49 +58:50
243 3183 Knut-Arne Løite Sørkedalens IF 3:56:49 +58:51
245 4699 Kjetil B Alfarnes Lyn Ski 3:56:54 +58:56
246 5599 Ole Petter Vestøl Vegårshei Il 3:57:17 +59:18
247 6238 Anders Ellingsen   3:57:21 +59:22
248 4251 Svein Erik Nilsen SMIL 3:57:31 +59:32
249 4527 Ola Listad Sør-Fron il 3:57:32 +59:34
250 4436 Vidar Espenes Overhalla IL 3:57:37 +59:38
251 4673 Thor Martin Dahl Lyn Ski 3:57:51 +59:53
252 2896 Roar Øygarden   3:58:22 +1:00:23
253 5877 Jan Kongssund Moelv 3:58:37 +1:00:38
253 4373 Jon Almaas   3:58:37 +1:00:39
255 2719 Svend Wiig Langen Konnerud IL 3:58:49 +1:00:50
256 2661 Ståle Hamnes Lillehammer Skiklub / Team Mosetertoppen Skiline / Norconsult 3:59:17 +1:01:18
257 3121 Ole Hoem Svett & Mett Raufoss 3:59:18 +1:01:19
258 3087 Espen Fuglerud Team Øverskauen 3:59:21 +1:01:22
259 3737 Per Magne Aadnøy Gjerdrum IL 3:59:25 +1:01:26
260 4891 Nils P. Hagen Fåset IL 3:59:26 +1:01:27
261 2063 Espen Ristvedt Milslukern Sport 3:59:32 +1:01:33
262 5015 Rune Olsen Brandbu IF 3:59:39 +1:01:40
262 4383 Ole Christian Bang Hamar Skiklubb 3:59:39 +1:01:41
264 5169 Stig Hernholm Skagerrak Sportsklubb 3:59:50 +1:01:51
265 3063 Paul Caspari HEMING IL 4:00:02 +1:02:03
266 3217 Pål Olofsson Axa Sports Club 4:00:06 +1:02:07
267 3842 Karl Aarrestad Sandnes IL 4:00:08 +1:02:10
268 2689 Jon Håvard Hågå Lesja IL 4:00:29 +1:02:30
269 2880 Anders Bergvall IK Stern 4:00:30 +1:02:31
270 5099 Kjell Vangen Team X_Men 4:00:55 +1:02:56
271 5655 Thomas Føyen KPMG 4:00:57 +1:02:58
272 4087 Torkjel Nesheim   4:01:02 +1:03:03
273 4993 Yngve  Mikalsen Team Blåvegen Langløp 4:01:04 +1:03:05
274 3664 Tom Røise MjøsSki 4:01:17 +1:03:18
275 4866 Lars Inge Eskfelt Åmåls Ok 4:01:29 +1:03:31
276 4572 Jan Steinar Oseassen Statoil BIL 4:01:30 +1:03:31
277 5374 Geir Enersen RISØR IL 4:01:32 +1:03:34
278 5619 Håkon Aass Østre Toten Skilag 4:01:52 +1:03:53
279 3332 Trond Enge Varde i.l. 4:02:12 +1:04:13
280 5667 Kjetil Lundberg Salto Systems Nordic 4:02:22 +1:04:23
280 3721 Sven Erik Vedvik K. Lund 4:02:22 +1:04:24
282 2636 Trond Martin Flatemo Forsvaret 4:02:35 +1:04:36
283 3378 Svein Helge Stadsvik Fossum IF 4:03:05 +1:05:07
284 4561 Erik Nilsson Trondhjems Skiklubb 4:03:08 +1:05:09
285 3734 Vladimir Zhitenev Streamer 4:03:23 +1:05:24
286 7175 Kjell Esben Haug Tunco Fun 4:03:25 +1:05:27
287 3035 Tor Bergene Team Milslukern - Driv Trening 4:03:37 +1:05:38
288 4546 Lars Myhre   4:03:41 +1:05:42
289 4517 Bjørn Arvid Lervik Lyn Ski 4:03:47 +1:05:48
290 3989 Erland Gulbrandsen Rustad IL 4:03:50 +1:05:51
291 4927 Ingar Jensen Team Fjella 4:03:54 +1:05:55
292 3349 Jo Kjorstad   4:04:02 +1:06:03
293 5080 Asgeir Sørensen NTNU BIL 4:04:07 +1:06:08
294 3184 Arne Løkkebø Eikefjord IL 4:04:11 +1:06:12
295 4095 Runar Ofrim Skiforeningen 4:04:16 +1:06:18
296 2736 Markus Mayr SC White Sharks Lienz 4:04:24 +1:06:25
297 4033 Jan Erik Hyllseth Soon Skiklubb 4:04:28 +1:06:30
298 3946 Svein Brekke TIF Viking 4:04:42 +1:06:43
299 3788 Odd-Harald Heggen Heggjabygda IL 4:04:45 +1:06:46
299 4470 Jon David Haugse Fossum IF 4:04:45 +1:06:46
301 4542 Vidar Moen Gjerdrum IL 4:04:46 +1:06:47
302 4389 Per Helge Bergland   4:04:53 +1:06:54
303 5095 Haakon Utne Bøleråsen tråkkelag 4:05:05 +1:07:06
304 5081 Vidar Sørensen Malvik 4:05:07 +1:07:08
305 5665 Lars Lodgaard   4:05:14 +1:07:15
306 3979 Bendik Frislid   4:05:25 +1:07:26
307 3137 Markus Huber   4:05:26 +1:07:28
308 9706 Jan Inge  Molund kula 4:05:37 +1:07:38
309 11460 Ola Andersson Domnarvets Goif 4:05:39 +1:07:40
310 4599 Martin Skramstad Nordbygda/Løten Ski 4:06:01 +1:08:02
311 4391 Magnus Bernhed Göteborgs Skidklubb 4:06:13 +1:08:14
312 4433 Gudmund Reidar Eiksund NTNU-BIL 4:06:26 +1:08:27
313 3556 Erik B Holm Skiforeningen 4:06:28 +1:08:29
314 3187 Steinar Låg Veritas BIL / SOT 4:06:52 +1:08:53
315 3335 Lars G Johansson IFK Göteborg Skidor 4:07:26 +1:09:27
316 4457 Geir Gulbrandsen   4:07:27 +1:09:28
317 10980 Anton Emil Rogenmoser   4:07:40 +1:09:41
318 3568 Bjørn Ole Inglingstad Rustad IL /Team Aktiv Bygg AS 4:07:43 +1:09:44
319 4243 Torleif Arnesen HEMING IL 4:07:52 +1:09:54
320 4108 Atle Roaldstveit Vang Skiløperforening 4:08:04 +1:10:05
321 5422 Øyvind Johansen Nesodden 4:08:23 +1:10:24
322 9660 Juha Prittinen   4:08:26 +1:10:28
323 4074 Arne Magnussen   4:08:31 +1:10:32
323 5445 Markus Lang Madshus Team Liechtenstein 4:08:31 +1:10:33
325 4063 Robert Lauritzen Team Modulvegger 4:08:32 +1:10:34
326 4030 Sten-Oluf Horn Team Øverskauen 4:08:38 +1:10:40
327 4604 Ronald Snekvik Surnadal 4:08:41 +1:10:43
328 4975 Torbjørn Lindemark Statoil BIL 4:08:56 +1:10:57
329 4081 Arve Mjelde Team Sportsmanden 4:09:03 +1:11:04
330 3795 Rune Seljetun Malmgruben Skiklub 4:09:08 +1:11:09
330 6960 Arne Tømmervik Eidsvoll Verks Skiklubb 4:09:08 +1:11:09
332 4092 Erik Nuven Drammen Politi Idrettslag 4:09:12 +1:11:13
333 2076 Olve Skjetne Gjøvik Skiklubb / Kafteins corner 4:09:25 +1:11:26
334 4106 Bjarne Risløw Skiforeningen 4:09:44 +1:11:46
335 4580 Eivind Rauset   4:09:49 +1:11:51
336 2855 Tommy Würtz Holte Ski 4:10:02 +1:12:03
337 2726 Per-Egil Linna Kongsvinger IL-Ski 4:10:04 +1:12:05
338 4612 Svein Olav Stranden Team Råskinn 4:10:06 +1:12:07
339 6370 Lasse Löyttyniemi Killon Kotkat 4:10:07 +1:12:08
340 3047 Rhett Bonner   4:10:10 +1:12:11
341 6856 Knut Njaa Kvam Langrenn og Skiskyttarklubb 4:10:25 +1:12:26
342 3598 Pål Kværnrud Nittedal Banquet Racers 4:11:11 +1:13:12
343 8878 Jørn Gunnar Kleven   4:11:17 +1:13:19
344 3999 Frank Halvorstuen   4:11:20 +1:13:21
345 3778 Rune Petter Nygård BorgenBygg as 4:11:28 +1:13:29
346 4838 Gerhard G. Bergh FÅK 4:11:29 +1:13:30
347 4938 Håvard Kalvåg VFL 4:11:38 +1:13:40
348 4688 Andrus Heinsoo Cyclon 4:11:54 +1:13:55
348 3152 Rune Kavlie Telenor 4:11:54 +1:13:55
350 5905 Tom Lunden   4:11:55 +1:13:56
351 5597 Øystein Undrum   4:12:08 +1:14:10
352 4621 Trond Bøe Svestad Eika Forsikring / Fossum IF 4:13:07 +1:15:08
352 3322 Michael Persberg Ronneby OK 4:13:07 +1:15:08
354 3070 Geir Atle Engen Snertingdal If Ski 4:13:16 +1:15:18
355 3725 Per Viksmo SkiLøperne 4:13:23 +1:15:24
356 4427 Stein Dyngen IL Syril 4:13:24 +1:15:25
357 5772 Øyvind Dokken Nesodden 4:13:25 +1:15:27
358 3317 Arild Haugen Telenor 4:13:31 +1:15:32
359 5860 Gudmund Jenssen Halden SK/Saugbrugs BIL 4:13:34 +1:15:35
360 5716 Stig Morten Engen Byggmaker Hønefoss 4:13:46 +1:15:48
361 6020 Sveinung Talberg Skaret Skiforening 4:13:53 +1:15:54
362 3947 Morten Normann Brekkum Skjåk IL 4:13:54 +1:15:55
363 6318 Bjørn Instanes Fana IL 4:14:01 +1:16:02
364 5432 Tom Kåre Kleven Fluberg Skiklubb 4:14:08 +1:16:10
365 2916 Lars Støbakk Stenerud Innfjorden IL 4:14:09 +1:16:10
366 10430 Niklas Vernholt Borås Skidklubb 4:14:33 +1:16:35
367 2657 Anders Hagen Strandbygda IL/Forsvaret 4:15:09 +1:17:11
368 5480 Erik Müller   4:15:11 +1:17:13
369 3978 Fridtjof Fredriksen Sykkylven IL 4:15:40 +1:17:41
370 9529 Kimmo Keinänen   4:15:50 +1:17:51
371 4608 Bjørn Magne Solhaug Hvam IL 4:15:51 +1:17:52
372 5279 Ivar  Angelsen Nordlandssykehuset 4:16:36 +1:18:37
373 5186 Fredrik Sandnes Ellens Mosjon & Hageselskap 4:16:41 +1:18:42
374 5092 Espen Tåsåsen P4 Bil 4:16:45 +1:18:46
375 4520 Jens Lillegraven IL R.O.S. 4:16:50 +1:18:51
376 4486 Jan-Egil Husby HUSBY BRUK 4:17:05 +1:19:06
377 4845 Tom Brinck-Mortensen   4:17:08 +1:19:10
378 10772 Werner Hollenstein   4:17:09 +1:19:11
379 10786 Hubert Inglin   4:17:10 +1:19:11
380 5094 Olav Underdal Veidekke Bil 4:17:12 +1:19:13
381 5349 Øyvind Foyn IL Jardar 4:17:25 +1:19:27
382 4622 Erling Moen Synnes PGS 4:17:30 +1:19:32
383 5606 Hans Kristian Øfstaas Trøgstad Skiklubb/Hafslund BIL 4:17:42 +1:19:44
384 9955 Tommy Bjørndalen Magnor UL 4:17:44 +1:19:45
385 4490 Åge Walter Inderdal   4:18:14 +1:20:15
386 3081 Einar Morten Forvoll Heming / Bring 4:18:21 +1:20:22
387 5806 Espen Frøyland Koll 4:18:34 +1:20:36
388 8946 John Mcphedran   4:18:51 +1:20:53
389 4471 Trond Haugstad Stokke ski 4:18:58 +1:20:59
390 5503 Geir Olsen Lyn Ski/Stiftelsen Norsk Luftambulanse 4:19:00 +1:21:01
391 5558 Achilles Stefan SC Immenstadt 4:19:03 +1:21:04
392 6376 Thomas Martinsen   4:19:24 +1:21:26
393 2116 Anders Vikholt Skiflygerne 4:19:36 +1:21:37
394 5297 Eivind Ole Tveter Fet skiklubb 4:19:50 +1:21:51
395 3817 Ove Martin Svae Kvelde Il 4:19:54 +1:21:56
396 5471 Jürgen Moch Regensburger Rennstall 4:20:00 +1:22:01
397 5704 Frank Zens Skiläufer Uni Magdeburg 4:20:09 +1:22:10
398 4611 Tor Steenfeldt-Foss DnB 4:20:21 +1:22:22
399 3094 Per Grøan Moelven IL/Gubbetrim 4:20:38 +1:22:39
400 4839 Johannes Bergum   4:20:43 +1:22:45
401 4425 Cato Dovland Fossum IF / Statkraft 4:20:54 +1:22:55
402 3936 Gunnar Berge Rustad IL 4:21:14 +1:23:15
403 5788 Øyvind Muller Famestad Bærums Verk Hauger IF 4:21:18 +1:23:19
404 9471 Ole-Magne Kleven Varanger sportsklubb 4:22:01 +1:24:03
405 4498 Audun Killingberg   4:22:07 +1:24:08
406 5473 Halvor Moen Aktiv mot kreft 4:22:13 +1:24:14
407 5527 Svein Roseth BICEPS 4:22:22 +1:24:23
408 5277 Torgeir E. Andersen Drammensregionens brannvesen IKS 4:22:35 +1:24:36
409 6102 Ole Gunnar Schmidt Kjelsås IL 4:22:43 +1:24:45
410 5863 Trond-Egel Johansen   4:22:50 +1:24:52
411 5752 Morten Breili   4:22:54 +1:24:55
412 5570 Tore Eivind Sveen Jardar IL 4:23:00 +1:25:01
413 6062 Max Zardini Trondhjems skiklub 4:23:13 +1:25:14
413 7103 Per Bugten Drøbak Frogn IL 4:23:13 +1:25:14
413 6352 Anders Larsson Gjelleråsen IF 4:23:13 +1:25:14
416 11132 Tormod Løken Vallset Il 4:23:16 +1:25:17
417 6043 Lars-Olav Tunheim Valsø Småbrukarlaget 4:23:42 +1:25:43
418 5301 Egil Brenden Næroset 4:23:55 +1:25:56
419 6111 Audun Aanesland   4:24:03 +1:26:05
419 6122 Steffen Petereit Skiläufer Uni Magdeburg 4:24:03 +1:26:05
421 5274 Svein Amlie Næroset I.L 4:24:15 +1:26:17
422 3227 Per Christian Randa Team6847 Run&Ski 4:24:31 +1:26:33
423 4873 Ulf Fjelldal Rustad IL 4:24:37 +1:26:38
424 5943 Sigmund Olsen Andebu IL 4:24:38 +1:26:39
425 6065 Øyvind Økland   4:24:50 +1:26:51
426 4153 Morten Sververmoen SBS bygg a/s 4:24:53 +1:26:54
427 5417 Jostein Jensen Eidsberg Sparebank BIL 4:24:57 +1:26:59
428 10215 Stephan Schneider   4:24:58 +1:26:59
429 5399 Tore Horgen Buskerud Ferdigplen as 4:25:04 +1:27:06
430 9972 Hans Ragnar Braathen Veidekke 4:25:26 +1:27:28
431 5621 Jörgen Johansson Kungsäters IF 4:25:34 +1:27:36
432 6037 Øyvind Tveter   4:25:52 +1:27:54
433 6058 Sven-Erik Wilmo   4:25:58 +1:27:59
434 6877 Ulf Morten Pettersen Avinor / OSL B.i.l. 4:26:08 +1:28:09
434 5612 Eivind Aaen Tynset 4:26:08 +1:28:10
436 5390 Geir Heimdahl Søndre Land Ski 4:26:18 +1:28:19
437 4879 Harry Gautvik Lyngstad og Omegn Idrettslag 4:26:22 +1:28:23
438 4625 Erik Sønsterud   4:26:53 +1:28:55
438 10826 Jostein Kristiansen Statoil 4:26:53 +1:28:55
440 5026 Jon Ramm-Pettersen Team Milslukern - Driv Trening 4:26:55 +1:28:56
441 5669 Torgny Näslund Skogslöparna 4:27:02 +1:29:04
442 9308 Jon Øyvind Bendiksen GRUNDFOS Norge AS 4:27:08 +1:29:09
442 5942 Robert Olsen Botne Skiklubb 4:27:08 +1:29:09
444 5972 Terje Ryggvik   4:27:09 +1:29:10
445 6883 Bent Rasmussen   4:27:24 +1:29:25
446 9878 Eirik Jarl Bergersen Nordea Idrettslag 4:27:37 +1:29:39
447 5604 Jari Ylilehto Heinolan Isku 4:27:47 +1:29:48
448 4889 Espen Hagberg Nordre Land IL 4:27:51 +1:29:53
449 5892 Stein De Lange Team VFL 4:27:52 +1:29:53
450 7401 Antero Taivalsaari Jämin Jänne 4:28:06 +1:30:07
451 5328 Asbjørn Ekroll Ålesund 4:28:07 +1:30:08
452 5948 Arild Orvedal VIK IL 4:28:08 +1:30:10
453 6223 Rolf E F Christiansen Fana IL 4:28:19 +1:30:20
454 5505 Knut A. Oppenhagen Tyristubben Ski 4:28:22 +1:30:23
455 5032 Aslak Runde Advokatfirmaet Thallaug 4:28:34 +1:30:35
456 4981 Per Inge Lyngvær Narvik Skiklubb 4:28:37 +1:30:38
457 4253 Ferdinando Pizzini s.c. ledrense 4:28:41 +1:30:43
458 5701 Bjørn Westre   4:28:44 +1:30:46
459 3753 Thomas Jönsson Årsunda IF 4:28:53 +1:30:55
460 4919 Trond Hågensen Team Blåvegen 4:29:03 +1:31:04
461 5753 Bjørn-Olav Brelin Greensocks Oldstars 4:29:09 +1:31:10
462 4024 Ola Kristian Hjelløkken Svalbard Turn 4:29:16 +1:31:18
463 6570 Bjørn Skjælaaen   4:29:19 +1:31:21
464 4643 Gjermund Våge FFSF/Multiconsult 4:29:34 +1:31:35
464 5637 Trond Svindal Fenstad SK 4:29:34 +1:31:36
466 4653 Bjørge Øfstaas Fagerborg skitrail 4:29:42 +1:31:43
467 5786 Per Eriksson Lillehammer Skiklub 4:29:47 +1:31:49
468 4704 Jan Skogheim Åslia skilag 4:29:49 +1:31:50
469 5740 Joachim Berglert Sya Skidklubb 4:30:25 +1:32:26
470 6384 Øyvin Myrmel Syril 4:30:39 +1:32:40
471 6418 Per Ivar Ruud Bertel O. Steen Gjøvik 4:30:45 +1:32:46
472 5569 Trond Sundseth TrønderEnergi Nett 4:30:46 +1:32:48
473 5383 Kjetil Hansen Hamar politi 4:30:49 +1:32:50
474 6972 John Walderhaug Wenaas Nordic 4:31:39 +1:33:40
475 5596 Bjørn Ulvang   4:31:48 +1:33:50
476 4168 Olivier Traulle UNASACEM FRANCE 4:31:50 +1:33:51
477 5174 Kimmo Pihlajasaari Swix Sport Finland 4:31:59 +1:34:00
478 4937 Anders Kallerud Skiforeningen 4:32:08 +1:34:10
479 3136 Karl Anders Hovden Det Norske Veritas BIL / Holmen IF 4:32:22 +1:34:23
480 6407 Pasi Pikkarainen Ikaalisten Nouseva-Voima 4:32:34 +1:34:35
481 5414 Nils Ivar Jacobsen   4:32:51 +1:34:52
482 11009 Claes Skoglöf Team Skoglöfs Bil IF 4:33:07 +1:35:08
483 5450 Frode Lillerovde Kløfta IL 4:33:34 +1:35:35
484 6209 Finn Bjormyr   4:33:36 +1:35:38
485 6082 Robert Aksnes Høvik IL 4:34:16 +1:36:17
486 4113 John Rudi   4:34:31 +1:36:32
487 5366 Karl-Erik Grønli Team Blåvegen Langløp 4:35:00 +1:37:02
488 3109 Olav Heggelund Furnes Skiløperforening 4:35:29 +1:37:31
489 4409 Martin Brunstad Telenor BIL/Lommedalen 4:35:33 +1:37:34
490 6182 Stefan Andell   4:35:48 +1:37:49
491 3775 Svein Erik Lillebo Team Skiglider.no 4:36:06 +1:38:07
492 6275 Bjørn Axel Gran Halden SK 4:36:17 +1:38:18
493 5910 Davide Magni OSA VALMADRERA 4:36:38 +1:38:39
494 6211 Olafur Björnsson   4:36:40 +1:38:41
495 6619 Morten Fari TrueBlue 4:36:44 +1:38:46
496 3719 Sebastiano Vacchi Aquadella 4:36:52 +1:38:53
497 6500 Bjørn Arild Vestly Lillehammer Skiklub 4:37:20 +1:39:21
498 10503 mads henriksen Holte skiklub - MOVIN'DAY 4:37:30 +1:39:31
499 8689 Fredrik Sturek SOK Viljan 4:37:40 +1:39:41
500 5117 Tore Øygard Hakadal IL / NBR 4:37:54 +1:39:55
501 5576 Ola Sæther Trondhjems Skiklubb 4:38:13 +1:40:14
502 5694 Frank Sverre Rognli   4:38:18 +1:40:19
503 6816 Tom Andre Kårvik FÅK 4:38:30 +1:40:31
504 5411 Geir Olav Håland Sandnes IL 4:38:31 +1:40:32
505 6714 Paolo Gaetani   4:38:37 +1:40:38
506 5022 Rune Pettersen Aker Solutions 4:38:38 +1:40:39
507 6187 Geir Asphaug JOH BIRKEN TEAM 4:38:40 +1:40:42
508 5750 Stig Bore ØHIL/NOL 4:38:41 +1:40:42
509 7229 Hans Petter Kiese IF Frøy 4:38:49 +1:40:51
510 7216 Geir Johansen Nattaklubben 4:38:52 +1:40:54
511 5395 Roger Malvin Hole Velledalen IL 4:38:58 +1:41:00
512 3495 Pål Branæs   4:39:18 +1:41:19
512 5275 Jan Tore Amundsen Fet skiklubb 4:39:18 +1:41:20
514 6423 Erlend Røhnebæk   4:39:23 +1:41:24
515 6725 Olav Robert Grøttum Egge il / SOT 4:39:29 +1:41:30
516 5825 Mark Hanssen   4:39:49 +1:41:50
517 5290 Hans Trygve Birkeland   4:40:45 +1:42:47
518 6493 Kristen Askjem Tveter Akebakken IL 4:40:48 +1:42:49
519 6123 Lars Christian Rambech Lindbak BIL / TVK 4:41:17 +1:43:18
520 6697 Svein Erik Fatnes Team Storm Sikkerhet 4:41:27 +1:43:28
521 6729 Gion Hagmann   4:41:29 +1:43:30
522 6225 Patrik Dahlqvist Fredrikstad ski klubb 4:42:14 +1:44:16
523 6594 Hans Edvard Aasen   4:42:15 +1:44:16
524 9799 Geir Evensen   4:42:29 +1:44:31
525 4037 Trond Arnljot Jensen Follo SK 4:42:52 +1:44:54
526 7019 Vidar Hermansen Fredrikstad Skiklubb 4:43:01 +1:45:02
527 7073 Knut Øivind Alfarrustad Fet skiklubb 4:43:23 +1:45:24
528 5309 Andre Børve Oslo Lufthavn 4:43:32 +1:45:33
529 5588 Henning Tidemann   4:43:38 +1:45:39
530 7534 Runi Arantsstovu Team Færøyene 4:44:26 +1:46:27
531 6458 Geir Solli   4:45:26 +1:47:27
532 6185 Ketil Arntzen Ck Øst 4:45:27 +1:47:28
533 5698 Mogens Thrane Holte Ski 4:45:30 +1:47:32
534 6559 Svein Fjeld   4:45:33 +1:47:34
535 6478 Trond Sydskogen Tistedalen Friluftslag 4:45:41 +1:47:43
536 9867 Jacob Stausholm   4:45:43 +1:47:45
537 6386 Johannes Nedrebø Jølster IL 4:45:45 +1:47:47
538 7004 Arne Lønstad Vind IL 4:45:46 +1:47:48
539 5977 Jørgen Røvig Soon Ski 4:46:18 +1:48:20
540 6127 Jo Sølve Tafjord   4:46:19 +1:48:20
541 5319 Lars Dehlimarken Hadeland CK 4:46:23 +1:48:24
542 6734 Hans Jørgen Hansen   4:46:45 +1:48:47
543 6485 Knut Toftemo Esko-Graphics Kongsberg 4:46:51 +1:48:52
544 11180 Jon Sommerseth Narvik Atletklubb 4:47:17 +1:49:19
545 6514 Sergey Zaikov   4:47:40 +1:49:41
546 5799 Tor-Åge Fløtnes Verico 4:48:02 +1:50:04
547 9219 Espen Lindbæck   4:49:07 +1:51:08
548 6773 Tore Geir Iversen Frogner IL 4:49:15 +1:51:17
549 6233 Guttorm L. Egge Kommunalbanken 4:49:38 +1:51:39
550 6794 Trond Kenneth Kalås Bossmo & Ytteren Idrettslag 4:49:45 +1:51:47
551 6774 Henrik Jakobsen   4:49:52 +1:51:53
552 6748 Torbjørn Dahl If Skadeforsikring BIL 4:49:58 +1:51:59
553 6596 Kjetil Berntsen   4:50:03 +1:52:04
554 6106 Skjalg Sylte Stavheim Hexagon BIL 4:50:25 +1:52:26
555 6667 Martin Bøhler Arkel Romerike AS 4:50:42 +1:52:44
556 4440 Øystein Flagstad BIL Natura 4:50:53 +1:52:55
557 6777 Are Jansrud Furnes fotball 4:51:07 +1:53:08
558 10670 Arvin Patel IL i BUL 4:51:39 +1:53:40
559 6797 Jøran Karenstuen Veidekke BIL 4:51:40 +1:53:42
560 6680 Jan Dewitz   4:51:41 +1:53:42
561 9079 Harald Solberg MjøsSki 4:51:59 +1:54:00
562 8653 Johan Björk   4:52:42 +1:54:44
563 9968 Stefan  Brück Sausewind 4:52:51 +1:54:52
564 7832 Frank Roar Svendsen Kirkens bymisjon Drammen 4:52:52 +1:54:54
565 7126 Tore Engelien   4:52:53 +1:54:55
566 10452 Aliaksandr Yermakou Stolyarov team 4:52:54 +1:54:55
567 6915 Bjørn-Ivar Sigbjørnsen   4:53:15 +1:55:16
568 9864 Thordur Karson   4:53:17 +1:55:18
569 5659 Ain Inno   4:53:22 +1:55:23
570 7282 Jan Ove Kristiansen Kjellmyra 4:53:25 +1:55:27
571 7627 Andrew Goodwin Royal Air Force 4:53:29 +1:55:30
572 5844 Knut Holm FFI BIL 4:53:36 +1:55:37
573 6834 Åmund T. Lunde Skiforeningen 4:53:39 +1:55:40
574 5990 Sindre Slettestøl Gjerdsvika IL 4:54:03 +1:56:04
575 6678 Martin Danielsen Gjensidige Sport 4:54:25 +1:56:26
576 8391 Odd Arve Solheim Statoil BIL 4:54:46 +1:56:47
577 7902 Stein Bjerkeset Rye 4:55:00 +1:57:01
578 9741 René  Studer xc-ski.de A/N Skimarathon 4:55:07 +1:57:09
579 5344 Jan Vondras   4:55:22 +1:57:23
580 6491 Morten Tveit EZ 4:55:27 +1:57:28
581 8249 Bjørn Mathisen   4:55:36 +1:57:37
582 6968 Kjell Erik Vingebakken Lensbygda 4:56:09 +1:58:10
583 6685 Ragnar Dæhli Magnor UL 4:56:41 +1:58:43
584 5812 Iver Nicolai Gjersøe Oslo Kajakklubb 4:56:43 +1:58:45
585 5848 Tore Hukkelberg Brødrene Hukkelberg / Team Gossen 4:56:50 +1:58:51
586 6711 Gaute Frøisland   4:56:53 +1:58:55
587 6229 Øyvind Degnes Haukåsen øl og jogg 30 år 4:57:09 +1:59:10
588 6051 Erik Warhuus   4:57:27 +1:59:28
589 5765 Odd Johan Dalberg   4:57:32 +1:59:34
590 10601 Rune Bekkemoen KPIL 4:57:48 +1:59:49
591 6023 Jens Thiele schulz sportreisen 4:58:17 +2:00:18
592 6486 Arne Martin Torgersen Lyn Ski 4:58:51 +2:00:52
593 9306 Allen Belshaw   4:58:55 +2:00:56
594 6239 Jan-Petter Enbusk Nesodden IF 4:59:07 +2:01:08
595 6024 Christian Thirup Skanderborg Kajakklub 4:59:16 +2:01:18
596 9589 Martin Macek   4:59:58 +2:01:59
597 6855 Oddbjørn Nilsén   4:59:59 +2:02:00
598 6630 Vidar Augustin Team Augustin 5:00:13 +2:02:14
599 9880 Per Olav Bakken Toten-Kranken CK 5:00:19 +2:02:20
600 7169 Bjørn Hansen Team Hansen 5:00:21 +2:02:22
601 5447 Lars-Ketil Liane Fredrikstad Skiklubb 5:00:28 +2:02:30
602 7032 Kjetil Simensen Storhamar vgs 5:00:30 +2:02:31
602 7195 Kjell Arne Stene Hoff Skiforeningen 5:00:30 +2:02:32
604 7036 Timo Vuokila   5:00:34 +2:02:35
605 6425 Jan-Erik Røneid Hafslo IL 5:00:54 +2:02:55
606 6481 Jacob Sørensen Københavns skiklub 5:01:00 +2:03:01
607 7265 Geir Olav Lisle Fet skiklubb/Team VFL 5:01:11 +2:03:12
608 6897 Espen Rymoen Moss CK 5:01:29 +2:03:30
609 6008 Øyvind Stevenson   5:01:43 +2:03:44
610 8661 Jörand Bolt-Hansen   5:01:45 +2:03:46
611 10726 Dominique Grillet   5:01:47 +2:03:48
612 6456 Tormod Snekkermoen Glåmdal SK 5:01:51 +2:03:52
613 7218 Anders Johansson Axa Sports Club 5:02:03 +2:04:05
614 6966 Fredrik Höök   5:02:10 +2:04:12
615 6021 Damian Tanner Läufergruppe TV Teufen 5:02:19 +2:04:20
616 5732 Jan Erik Barli RVT AS 5:02:33 +2:04:34
617 6221 Petr Cap Atletiko Frymburk 5:02:51 +2:04:52
618 6970 Henrik Vaage Bækkelaget 5:02:55 +2:04:56
619 6800 Juha Karttunen   5:03:05 +2:05:07
620 7232 Ole Christian Gjerlaugsen Coop Norge Eiendom AS 5:03:25 +2:05:26
621 7472 Simen Karlstad O.B. Wiik A.S. 5:03:35 +2:05:37
622 6434 Konrad Sel Ottestad IL 5:03:36 +2:05:37
623 9229 Øyvind Woll CK Nittedal 5:03:51 +2:05:52
624 7028 Mats Mattsson AXA Skidklubb 5:04:00 +2:06:02
625 6962 Ove Uhtlik   5:04:03 +2:06:04
626 8513 Svein Kumle Gjensidige Sport 5:04:30 +2:06:31
627 7114 Torstein Dahl DnB 5:04:34 +2:06:35
628 7625 Espen Glendrange HALTON 5:04:46 +2:06:47
629 6928 Martin Smith Sætre if Graabein 5:04:53 +2:06:54
630 9044 Leif Sanne Bovallstrands 5:05:12 +2:07:14
631 5074 Bjørn Sveum Team Anthon 5:05:28 +2:07:30
632 5320 Markus Dexheimer Sekt Forum 5:05:39 +2:07:40
633 6969 Petter Voss Aktiv mot kreft 5:05:49 +2:07:50
634 7915 Martin Johnsen   5:06:07 +2:08:09
635 8430 John Thomasgaard Lyn 5:06:19 +2:08:21
636 10196 Christer Lindqvist Sibbo Vargarna 5:06:25 +2:08:27
637 6557 Jack Collis   5:07:16 +2:09:18
638 7367 Christian Skattum   5:07:46 +2:09:48
639 6096 Jon Kristiansen MjøsSki 5:07:48 +2:09:50
640 7234 Lars Klatran   5:07:55 +2:09:56
641 4926 Keith Edward Jenns   5:08:01 +2:10:02
642 5763 Per Øivind Dahl Tellus Eiendom Sport 5:08:11 +2:10:13
643 7901 Anders Bergland ØHIL 5:09:53 +2:11:54
644 6192 Jon Backer BetonmastHæhre BIL 5:10:08 +2:12:09
645 6490 Christian Von Trepka   5:10:12 +2:12:13
646 8500 Alf Helge Aarskog   5:10:38 +2:12:39
647 5706 Stefan Andersson Ekshärads SF 5:10:41 +2:12:43
648 7341 David Rod Vest Hareskovens skiklub 5:10:55 +2:12:56
648 7156 Ole Goplen Torpa Ski 5:10:55 +2:12:56
650 7014 Roar Ensrudhagen Team TOPRO 5:11:16 +2:13:17
651 7461 Patrik Svensson IFK Helsingborg 5:11:17 +2:13:18
652 5744 Anders Næstad Bjølseth Forsvaret 5:11:52 +2:13:53
653 6640 Bjørn Andreas Berntsen Norconsult 5:11:56 +2:13:57
654 10613 Gert Andersson Eds Skidklubb 5:12:14 +2:14:16
655 9350 Tor Arne Chruickshank Elvelund Camping 5:12:17 +2:14:19
656 7264 Arne Lilleng Vinmonopolets Sportsklubb 5:12:19 +2:14:20
657 10505 Arne Erik Hurum   5:12:24 +2:14:26
658 5933 Tollef Nyberg   5:12:27 +2:14:28
659 4163 Fred Tjernsli SK Rye 5:12:48 +2:14:50
660 6551 Lars Christian Aamodt Bjerke IL Ski 5:12:55 +2:14:57
661 6713 Giulio Gaetani SC SEM 5:13:30 +2:15:31
662 7754 Rolf Endre Moen Sport 1 Strandtorget 5:13:41 +2:15:42
663 10751 Ralph Hattevig   5:13:43 +2:15:44
664 10344 Tom-Bertil Smeby Bødalen IF 5:13:48 +2:15:50
665 6709 Roland Frick Madshus Team Liechtenstein 5:13:50 +2:15:51
666 9477 Henrik Holmquist   5:13:52 +2:15:54
667 7208 Åge Haakonsen Akershus Elektro 5:14:15 +2:16:16
668 7257 Egil-Rune Skjolden Norconsult 5:14:20 +2:16:22
669 4723 Tommy Ådlandsvik Sørskogbygda Skytterlag 5:14:50 +2:16:51
670 9458 Martin Henrikson   5:14:59 +2:17:01
671 4982 Roar Inge Løkken Melhus Ski 5:15:05 +2:17:06
672 6996 Harald Åsødegård Vest-Torpa UL 5:15:10 +2:17:11
673 6426 Lars Nordhild Rønning Evolution Triathlon, Windsor (UK) 5:15:29 +2:17:30
674 7896 Carsten Krüger HSOK 5:16:09 +2:18:10
675 7070 Pavel Kirilovsky   5:16:19 +2:18:20
676 7199 Kristen Hovland Heming 5:16:57 +2:18:58
677 7673 Clive Hough Oslofjord Tri 5:17:08 +2:19:09
678 10275 Anatoliy Onegin Murmansk 5:17:15 +2:19:16
679 7198 Viggo Homble Sand IL Terrengsykkel 5:17:23 +2:19:24
680 7734 Tore  Lien Team PartnerPlast/Vestringen IL 5:17:42 +2:19:43
681 7390 Ole Stærgaard Københavns skiklub 5:17:49 +2:19:51
682 7650 Hans Jørgen Helgesen   5:17:53 +2:19:54
683 9739 David Strnad   5:17:59 +2:20:01
684 5523 Tore Bjørn Ringås CK Elverum 5:18:08 +2:20:10
685 8835 Helge Skjølseth Gjøvik skiklubb 5:18:17 +2:20:18
686 11204 Arild Gilde   5:18:18 +2:20:19
687 7100 Ronald Brennbakk Hattfjelldal IL 5:18:32 +2:20:33
688 7706 Jan-Erik Kleven Aktiv mot kreft 5:18:47 +2:20:48
689 6707 Johan Heneryd Karlslunds IF 5:18:52 +2:20:54
690 9921 Hans Abildgaard KBC 5:19:26 +2:21:27
691 9675 Erik Rudal   5:19:33 +2:21:34
692 11070 Gideon Van Elsberg   5:19:48 +2:21:50
693 9313 Michael Bergholtz   5:20:07 +2:22:08
694 7383 Andrè Stensrud Veien Tilbake 5:20:21 +2:22:22
695 8531 Yngve Holth   5:20:27 +2:22:28
696 7623 Per Einar Gjerdalen Flis & Interiør as 5:20:37 +2:22:38
697 9023 Jan Reuter   5:20:52 +2:22:53
698 7603 Henning Finstad Førde 5:21:09 +2:23:11
699 10664 John Doyle   5:21:30 +2:23:31
700 6217 Pål Brenni Sand IL Terrengsykkel 5:21:40 +2:23:41
701 7572 Johannes Jr. Bye Rødenes 5:21:51 +2:23:53
702 7865 Stian Westad   5:21:55 +2:23:56
703 6620 Jarle Rønning   5:21:58 +2:23:59
704 9513 Stanislav Jirasek   5:22:44 +2:24:46
705 11152 Bjørn Jarle Tvedt GPS 5:22:53 +2:24:55
706 10839 Jon Land Team Rufoss 5:22:54 +2:24:55
707 7152 Volkmar Gierth Skiteam Polenz- Dresden 5:23:50 +2:25:51
708 6465 Svein Steinsvoll   5:24:01 +2:26:02
709 11150 Odd Svarstad Sørum 5:24:14 +2:26:16
710 6838 Frank Løvli Icopal 5:24:15 +2:26:16
711 10440 Alwin Weckenmann schulz sportreisen 5:24:37 +2:26:39
712 7775 Svein Olav Nygård   5:24:54 +2:26:55
713 7870 Giles Wood   5:25:07 +2:27:09
714 7726 Peter Lautenschütz   5:25:48 +2:27:49
715 9153 Magnus Wikström Norabygdens SK 5:26:07 +2:28:08
716 8229 Rune Likværn   5:26:54 +2:28:55
717 6971 Per Ståle Vågene Flora Ck 5:27:58 +2:29:59
718 6654 Arnulf Bredesen Ullensaker CK 5:28:40 +2:30:41
719 6770 Jarle Håkerud Skedsmo Skiklubb 5:29:29 +2:31:31
720 9328 Even Brande   5:29:33 +2:31:35
721 7993 Magne Baugerud   5:30:01 +2:32:02
721 7992 Lasse Baugerud Schneider BIL 5:30:01 +2:32:02
723 7558 Åge Kristian Bjørge Fredrikstad Skiklubb 5:30:16 +2:32:17
724 8586 Odd Arne Røberg Lillehammer skiklubb 5:31:01 +2:33:03
725 9382 Jörgen Evang Vattenfall IF 5:31:57 +2:33:58
726 9383 Tore Evang   5:32:00 +2:34:01
727 8017 Alf Arne Borgund KYBIL Ålesund 5:32:31 +2:34:33
728 7758 Erik Mæhlum Bane NOR BIL 5:33:04 +2:35:05
728 7660 Lars Chr. Hilden Bjørn Myhre Sport 5:33:04 +2:35:06
730 9806 Jacob Wrisberg Helsingør ski og orienteringsklub 5:33:09 +2:35:11
731 7608 Jan Olav Fosse IL Bjørn West 5:34:04 +2:36:05
732 7731 Hans Lien   5:34:09 +2:36:10
733 10690 Christophe Felix   5:34:10 +2:36:11
734 10357 Tomas Stam Nordbyns SK 5:34:23 +2:36:24
735 10356 Göran Stam Nordbyns SK 5:34:29 +2:36:30
736 9973 Arild Busengdal Aktiv mot kreft 5:34:33 +2:36:34
737 9083 Anders Neerland Soleim   5:35:06 +2:37:07
738 7642 Enor Michael Haugen   5:35:33 +2:37:34
739 7524 Egil Alnes Ålesund symfoniorkester 5:36:16 +2:38:17
740 7509 Kenneth Brakstad   5:36:17 +2:38:19
741 7354 Roy Tore Sandnes Rauma Sykkelklubb 5:36:23 +2:38:25
742 7921 Marek Pogorzelski Saska Team 5:36:35 +2:38:36
743 7501 Erik Rösch Storådalens SK 5:39:04 +2:41:05
744 9696 Eric  Scaife   5:39:21 +2:41:23
744 9474 Anders Holmen   5:39:21 +2:41:23
746 6878 Gunnar Philipson Bullarens GoIF 5:40:41 +2:42:42
747 6998 Lubos Docekal   5:40:43 +2:42:45
748 7721 Paul Midling Larsen Raumnes & Årnes IL / EY BIL 5:40:56 +2:42:58
749 8445 Tore Tveitan   5:41:30 +2:43:31
750 8832 Kjell Haarr Hater Man Utd 5:41:34 +2:43:35
751 7805 Eyvind Røst Team VFL 5:41:36 +2:43:37
752 8609 Petr Koutny   5:42:00 +2:44:01
753 7503 Andre Thorsbakken   5:45:12 +2:47:13
754 8254 Robert Mederud Kirtkens Bymisjon Drammen 5:46:05 +2:48:07
755 10465 Sveinung Aalvik SsangYong Norge 5:46:29 +2:48:31
756 9672 Schmid Roland   5:47:12 +2:49:13
757 7361 Harald Borthen Singstad Forsvaret 5:47:41 +2:49:42
758 7400 Jarle Sørhaug Team Thaugland 5:47:55 +2:49:56
759 7671 Rune Horgen ekeford il/flora ck 5:47:57 +2:49:59
760 8202 Dirk Kopplin Team Kungälv 5:48:08 +2:50:09
761 11194 Jan Olav Bekkevold   5:48:28 +2:50:29
762 7677 Jan Egil Hovland Kirkens bymisjon Drammen 5:48:32 +2:50:33
763 6910 Albert Georges Schamaun   5:48:43 +2:50:44
764 8981 Bjørn Erik  Nordahl Skanska Aktiv 5:50:31 +2:52:32
765 8321 Opletal Petr MP Trinec 5:50:48 +2:52:49
766 7909 Bengt Hansson